kohijn's geldersche rookworst betrekkingen! jongens GOEDKOOP EN GOEO Fin L BOTER IVz. TE HUUR BINNENLAND. ADVERTEERT in de Heldersche Courant. EERSTE KAMER. De Defensie-begrooting. TWEEDE KAMER Begrooting Wegenfonds 1930. AANGEBODEN LOOPJONGEN gevraagd voor het bezor gen van de Dagmeisje gevraagd. HET FIJNSTE 80 ot. per pond SPOORSTRAAT - TELEFOON S39 worden voortgebracht, «al wijziging van de grondslagen ongetwijfeld door de Kroon worden overwogen. De Kegeering ziet tusschen de resul taten vau het Hegeeringsontwerp en het ontwerp-Kiës voor wat de vloot betreft 'praetisch geen verschil. De plaatselijke verdediging van de buitengewesten moet om flnantieele rede nen beperkt blijven tot Balikpapan en Tarakan. De beslissing nopens de kosten- verdeeling zal bespoedigd worden. De kosten van een torpedojager, een onder zeeboot en een onderzeeboot-mijnenlegger bedragen respectievelijk 4.2, 3.3, en millioen gulden. De levensduur van een kruiser, een torpedoboot jager en een on derzeeboot is respectievelijk 16, 16 en 14 jaar. In het voorgenomen bouwplan werd voor beide eerste typen eehter op een langeren levensduur gerekend. De totaal- kosten voor het Marine-steunpunt te Soerabaya bedragen 85.5 millioen gulden met inbegrip van die voortspruitende uit den bouw van pyroteehnisehe werkplaats en munitiemagazijnen op "Madoera (waar voor de gelden reeds gevoteerd en goed deels verwerkt zijn), den bouw van een batterij aan het Westgat voor de verde diging tegen luchtaanvallen en de op richting van 2 batterijen met 2 kanonnen van 24 c.M. Van dit bedrag komt ciroa 14.25 mill. gulden voor rekening van den buiten gewonen dienst. De kosten van het vloot- matariaalvoorde locale verdediging zullen voor de eerste 10 jaar gemiddeld 1 mill. gulden per jaar bedragen. Die voor bet materiaal van den Marine-vliegdienst 1.8 millioen gulden per jaar. Voor de af werking der vliegkampen zal rond één millioen gulden noodlg zijn. De uitgaven voor de militaire luchtvaartafdeeling be dragen ineens 4 millioen gulden en ver der jaarlijks 1.8 millioen gulden. De kosten, verbonden aan het moderni- seeren der legeruitrusting zijn afhanke lijk van de reorganisatie welke nog in studie is. Van de kosten voor den aan bouw van het operatief orgaan, met uit zondering van hetgeen bestemd is voor den Marine-vliegdienst, zal gedurende de eerste jaren 3.9 millioen gulden en van 1934 af 4.4 millioen gulden 's jaars ten laste zal komen van de Ned.-Indische begrooting. Het beroepspersoneel voor de artillerie zal worden verminderd, zoolang niet kan worden besebikt over geoefende dienstplichtigen, waarvoor een 5-tal jaren noodig zal zijn. De invoering van inland- sehe militie zou de legeruitgaven op niet aanvaardbare wijze vergrooten, omdat daarbij geen inkrimping van het beroeps leger mogelijk is. Van de Invoering is dus niet afgezien wegens wantrouwen, doch uit een oogpunt van flnaneieele draagkracht. De verdediging van de andere oliehavens In de buitengewesten is niet zoo noodig, omdat zij niet van zoo groot strategisch belang en niet zoo kwetsbaar zijn, als Tarakan en Balikpapan. De legering van troepen te Tarakan en Balikpapph zal geen ver mindering van het aantal compagnieën beroeps-infanterie op Java meebrengen. Zonder de legersterkte aanzienlijk op te voeren is vorming van 3 mil. afd. op Java niet raadzaam. Het beroeps-personeel voor de bataljons infanterie in de oliehavens zal niet aan de infanterie doch aan andere wapens worden onttrokken. DE MOORD OP DEN PLANTER SIMPSON. Soerabaya. De Raad van Justitie heeft het vonnis van den Landraad' te Djember, waarbij de moordenaar van den Brit- schen planter C. W. Simpson van de on derneming Sentoel, gelegen nabij Djem ber, tot 131/» jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, verbeterd en hem veroor deeld tot 15 jaar gevangenisstraf. DE SOCIALISTISCHE EN QUITTE IN Drom De afdeelrng Bussum van de S.D.A.P. heeft gisteravond de volgende motie aan- g6DeIafdêeling, kennis genomen hebbende van het bericht, dat het NederL Verbond van Vakvereenigingen een delegatie naar NederL-Indië zal zenden, spreekt, zonder in beoordeeling te treden over de nuttig heid van deze zending, nochtans haar af keuring hierover uit, aangezien de leden dezer delegatie allen Kamerleden zijn, lw één Tweede- en twee Eerste Kamer leden, zoodat drie Kamerleden verschei dene maanden aan het parlementaire werk worden onttrokken. RECHTERLIJKE MACHT. Bij' Kon. besluit van 17 Maart is be noemd, met ingang van 17 Maart, tot pre sident van de arrondissementsrechtbank te Alkmaar, mr. J. G. Holsteyn, thans sub stituut-officier bij de arrondissements rechtbank te Rotterdam. DE WEIGERING VAN EEN PAS VISUM VOOR MEVROUW KOLLONTAY. Vragen Aibarda. van het Kamerlid Vergadering van Dinsdag. De Eerste Kamer heeft Dinsdag een aanvang gemaakt met de behandeling der Defensie-begrooting. De heer Van Voorst tot Voorst (rJk.) zet hierbij nogmaals het standpunt zijner fractie uit een. Onze tanden moeten scherp zijn, zoo zegt hij. De heer Koster (v.b.) betoogt, dat ons land geen zwakke plekken mag vertonnen, waar het communisme kan binnendringen. Hij bespreekt voorts de defensie van Curapao, die in Juni 1929 niet in alle opzichten was voorbereid op revolutionaire aanslagen. De heer Heerkens Thijssen (kath.) geeft zijn wenschen omtrent de vloot. De uitzending van de Arend" was onvoldoende, we moeten een werkelijk oorlogsschip hebben. Spr. weet niet of de uitzending van de „Arend" voor rekening van dezen minis ter moet komen. Zoo ja, dan is het besluit zeker genomen in de eerste dagen van zfjn ministerschap. Spr. heeft zich afge vraagd, waarom niet is besloten om een van do twee flottielje-vaartuigen, de „Soembah" en de „Mores", naar Ouragao te zenden, schepen, die voor dat doel uit nemend geschikt zijn. Dit zijn wel sche pen voor Indië bestemd, doch wij; hebben toch een ongesplitste Rijksmarine? De opleiding en de aanvulling van het personeel eischt veel zorg en spr. brengt den minister hulde dat hij1 heeft ingezien, dat hier een noodtoestand was, waarin moest worden voorzien. Wij: hebben in dit opzicht een afbraakperiode achter ons. Spr. heeft echter vertrouwen in den minister, die reeds nu het personeelvraag- stuk krachtig heeft aangepakt. Luchtvaart Minder bevredigend acht spreker de houding van den minister ten aanzien van de zee-vliegtuigen. De verkenningen op onze kusten zouden worden verricht door de ludhtvaartafdeeling van het leger met drie-motorige Fokkers, die volkomen betrouwbaar zouden zijn en de zee-vliegr tuigen zouden kunnen vervangen. Maar de landmacht heeft slechts drie van die driemoto-rige Fokkers, waarvan er een is verloren gegaan en waarmee boven de zee nooit is geoefend. Onze zee- vliegtuigen zijn echter in uitstekenden toestand en er is voldoende geoefend per soneel. De minister overwege nog eens nauwkeurig of tot den voorgenomen stap zou worden overgegaan: de zeevliegtuigen alle voor Indië te bestemmen. Vlagvertoon, bescherming van Indische 0 maritieme belagen, heeftlpr. buiten be- reeds te Z1«f rin-Spr. gelooft met. Voorts stollen de eenzij dig-ontwapenaars het voor alsof wij, als we weerstand zouden bieden tegen een schending van ons grondgebied, dadelijk allen verstikt zouden worden door een gasaanval, zoo dat we beter zouden doen met ons maar niet te verdedigen. x Zonderling vond de Minister het ook, dat de heer Van Embden wel desnoods met geweld onze'binnenlandsche commu nisten zou willen zien bestrijden (daar voor moet zijn »poütieleger« dan dienen), doch geen aanval van eenigen commu- nistischen Staat. Minister Deckers' betoog, rustig en nochtans vlot en met kracht en warmte voorgedragen, maakte een zeer sterken indruk. De Defensie-begtooting werd aange nomen met 29 stemmen tegen 13. Vergadering van Dinsdag 18 Maart Aan de orde bomt een. groot aantal kleine ontwerpen en conclusies, die ponder hoofdelijke stemming worden aange nomen. Het ontwerp Wegenwet Aan de orde bomt vervolgens het ont- werp-Wegenwet, waarover geen algemeen© beschouwingen worden gehouden. Bij art. 4 wenscht de heer v. Voorst tot Voorst (r.-k.) gedurende een jaar de mogelijkheid open1 te laten, dat de eige naar van een weg, die gedurende 30 jaar voor het publiek is opengesteld, de open baarheid daarvan kan stuiten. Minister Reymer acht dit niet noodig, daar de wet de eerste maanden nog niet in1 werking treedt. De heer F1. V o s (m. p.) wensOhit de töl- commissie uit te breiden met menschen, die van opschieten hloudea Minister Reymer antwoordt, dat uitbreiding een vlugge werkwijze niet ten goede zou 'komen. Het oirtwerpnWegenwet wordt aange nomen z. h. ®t. Heit werkloosheidsvraagstuk. De heer De Visaer (cornm.) interpel- ieert over het werkeloosbeidsvraagstuk en zegt, dat op één zesde van het aardopper vlak de proletarische dictatuur heerscht, hetgeen aanleiding is, dat de reactionaire machten zich samentrekken. De moeilijk heden worden voor het kapitalisme steeds grootar, ©n ook het leger van wertoeloozen vormt ©en gevaar voor dit stelsel. Spr. vraagt, wat de regeerinig doet en denkt te doen om de gevolgen van de werkloosheid zooveel mogelijk te 'bestrij den. Hij1 wenscht den 7-urigen arbeidsdag en stopzetting van de rationalisatie. Minister RuysdeBeerenbronok antwoordt, dat hier meer gedaan wordt ter bestrijding van de werkloosheid dan' in sommige andere landen. Het loon moet zoodanig zijn, dat de arbeiders het vrije bedrijf blijven verkiezen. Radicale verkor ting van den arbeidsdag brengt met zich verhooging der productie-kosten evenals stopzetting van de rationalisatie. x De heer VandenTempel (s.-d.) be toogt, dat de groote werkloosheidsgolf tengevolge van de jongste crisis ons land nog niet beeft bereikt, hoewel de symp- Het Tweede Kamerlid Aibarda beeft den ministers van justitie en van buiten- landsche zakende volgende vragen ge steld: 1. Heeft de regeering aan mevrouw Alexandr-a Kollontay, de gezante te Osie van de Russische Sowj et-republiek, een pasvisuim voor Nederland geweigerd? 2. Is die weigering gegrond op de over weging, dat de regeering geen termen aanwezig achtte om mevrouw Kollontay in Nederland toe te laten? 3. Moet hieruit worden afgeleid, dat de regeering als gedragslijn heeft aange-1 den heer Van Embden bezig hieïd, werd nomen, alleen die vreemdelingen in hetld* heele Defensie-behandeling weer be land toe te laten, voor wier toelating bij j heerscht door de ontwapenings-quaestie. haar goede redenen bestaan, en heeft zij i Professor Van Embden, zoo merkte de dus afscheid genomen van den regel, dat Minister op, is zeker van zijn zaak. Zóó allen worden toegelaten, tegen wier toe- zeker, dat hij precies weet, op grond van lating geen ernstige bezwaren bestaan? het beeld van den wereldoorlog, hoe een 4. Indien de weigering van een pas- toekomstige oorlog zal worden° gevoerd visuim voor mevrouw KoUontay niet be- Ik weet dat niet, zei de Minister, maar rustte op de overweging, in de tweede op grond van feiten betwijfel ik to«h, vraag vermeld, waarop berustte de weige- of het wel juist zoo gaan zal als de heer riyg dan wel? Van Embden beweert. schouwing gelaten, niet omdat deze niet belangrijk zijn, maar omdat hij! speciaal de taak van de Marine voor ons land wilde bespreken. Mevrouw Pothuis-Smit bepleit de belangen der mobilisatie-slachtoffers en ook van de oud-onderofficieren. Zij wijst er voorts op, dat de minister door de militaristisch-gezinde elementen uitbun dig geprezen wordt. De heer van Voorst tot Voorst ziet niet het licht, dat onder de volken doorbreekt; bij is defaitist, omdat hij niet aan den vrede gelooft. De be roepsmilitairen bezien den oorlog alleen theoretisch en dat voert hen af van de verschrikkelijke werkelijkheid. De S.D. A.P. zal tegen de begrooting stemmen, zegt spr. Prof. Van Emden (v.d.) zet het standpunt der vrijz. dem. uiteen. De mi nister houdt nog vast aan het verschil tusschen aanvals- en verdedigingsoorlog, maar in wezen bestaat dat theoretische verschil niet meer. De voorstanders der bewapening beoogen te suggereeren, dat wij in 1914 onze neutraliteit hebben kun nen handhaven. Maar dat is niet zoo. Concreet is de toestand aldus, dat in Duitschland een revanchegeest groeit, waartegen Frankrijk zich gedwongen zal voelen in te grijpen. Duitschland noemt dat dan een niet-geprovoeeerden aanval. De nationale defensie is conflict gewor den, de eigen richting onduldbaar, de overheid, die het zwaard hanteert ter be scherming van de rechtvaardigheid, staat tegenover een andere overheid, die het zelfde pretendeert. De vrijz. dem. willen geen weerloosheid; zij erkennen het recht van zelfverdediging. De tegenwoordige oorlog acht spr. een misdaad. Tusschen individuee'le noodweer en een defensie ven oorlog zijn de verschillen groot. Zijn rede wordt Woensdag voortgezet. Vergadering van Woensdag. Er is Woensdag nog een aantal spre kers aan het woord geweest, nadat de heer Van Embden zijn lange rede had beëindigd, maar zij behandelden verschil lende onderdeelen en doordien ook Mi nister Deckers zich hoofdzakelijk met dat die regeering daaiiop is voorbereid. Hij vraagt spoedige wettelijke regeling der werkloosheidsverzekering. Dar. Vos (L) dringt aan' op het overleg gen van jaarlijksche overzichten van werkloosheid en werkverschaffing. De vergadering is verdaagd. Vergadering van Woensdag 1# Maart Besloten wordt, Donderdag het ontwerp tot wijziging van d'e Arbeidswet te behan delen en het ontwerp tot wijziging van de Woningwet te verzenden naar de com missie van voorbereiding, waarin worden benoemd de heeren Marchant, Schokking, Aalberse, Bongaerts, De Wilde, Knotten belt en Van den Bergh. Bij voortzetting van het debat over d'e werkloosheid bepleit de heer Eb els (v.- d.) een bijslagregeling bij de centrale werkverschaffing en tewerkstelling van meer personen op ontgonnen: gronden. De heer Hiemstra (s.-d.) acht het verzet tegen rationalisatie dwaas en on vruchtbaar. Ontkend kan edhter niet wor- den, dat de arbeiders slachtoffers zijn van dit systeem. Spr. bepleit verbetering van de loonen der plattelandarbeiders bij werk verschaffing. De heer Kuiper (r.-k.) meent, dat het tijdstip voor deze interpellatie met juist was gekozen. Ondanks de verder Kaande rationalisatie is de werkloosheid gedaald. Spr. wenscht concentratie van de v ent- loosheidsorganen en uitbreiding van de werkverschaffing. De heer Van Lansohot (r.-k.) be strijdt het betoog van den heer Van Emo- den en zegt, dat deze heeft nagelaten aan te toonen, dat ontwapening veiliger is dan verdediging. Spr. hoopt, dat eindelijk de v.-d. en s.AL eens waardeering zullen kra gen voor de katholieke vredeswerk- zaamheid. De heer De Savornin Lobman (c.-h.) waarschuwt tegen het in dienst houden van anti-militaristisch personeel, o. a. bij de Artillerie-inrichtingen. De heer Michliels v. Kessenich (r.-kj vraagt geruststellend.© inlichting©!! voor het onderofficierenkorps ten op zichte van de dubbele rangen. De heer Slotemaker de Bruine (c.-h.) noemt den toestand thans veront rustends. De regeering moet thans rustig overwegen wat er gebeuren inloot ne crisis zich verheft. Noodig is ©en nauwe samenwerking tusschen de betrokken diensten en de arbeidsbemiddeling en de vervorming mogen niet worden veron achtzaamd. De heer Schaper (a-d.) vestigt de aandacht op de vreemde arbeiders in Ne derland en vraagt een' staatscommissie, dlie het vraagstuk zal onderzoeken. De heer Braat (plattel.) zegt, dat de millioenen, die thans worden besteed aan steun, beter kunnen worden aangewend votor aanleg van kanalen en wegen. De heer Kortenhorst (r.-k.) dringt er bij den minister op aan-, het vraagstuk der exporfccredicten nog eens onder de oogen te zien en betoogt, dat de samen werking met Indië zeer veel te wenschen laat. Werkloozenzorg in Rusland. De heer K p e r s (s.d.a.p.) betoogt, dat de toe-stand in Rusland, waar de rantsoe neering weer is ingevoerd, overeenkomt mët die in' de oorlogvoerende landen tij dens den oorlog, In Rusland stelt men de productie boven den mensch, terwijl spr. den mensch bo ven den arbeid stelt. De gevolgen van den 7-urigen arbeidsdag en de week van vijf dagen zijn groote verwarring in de ge zinnen. In de „Prawda" heeft een arbeider geschreven, dat er van rust in' zijn gezin geen sprake meer is. De een- heeft op den Donderdag, de ander op den Zaterdag, de derde op Zondag zijn vrijen dag. Spr. dringt er met den heer v. d. Tempel op aan, dat een goede werkloosheidsver zekering tot stand komt. Spr. waarschuwt d-e regeering geen gehoor -te geven aan den aandrang van den heer Kortenhorst om niet mee te doem aan den tarieven- wapenstilstand. De heer, W ij n k o o p (oomm.) wijst er op, dat Rusland niet één land is, maar 1/6 van de wereld en dat daarin1 volken leven, die op verschillende trappen van bescha ving staan. Spr. bomt op tegen de protectionistische redevoeringen van de heeren v. d. Tempel, Schaper en Küpers, die een klassehar monie 'boven den klassenstrijd hebben ge steld. Dat is verraad aan de socialistische zaak, dat bovendien de werkgelegenheden niet vergroot, doch onmiddellijk tegen maatregelen in het buitenland uitlokt. De werkverschaffing een weldaad. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, de heer Ruys de Bee- renbrouck, wijst erop, d'at -men in Duitschland, Engeland en andere landen bruggenbouw e.d. als werkverschaffing beschouwt. Rusland doet precies hetzelfde als ons land, n.1. alleen hen helpen, die het noodig hebben. Wil men- de werkloo- zen werkelijk helpen, dan dient men reke ning te -houden met wat onder de gegeven omstandigheden valt te bereiken en eco nomisch te verdedigen is. Bescherming van Nederl. fabrikaat. De regeering deelt de opvatting van Ingezonden mede deeling. Een mooie fluweelzachte huid en geen pukkeltjes ruwe of roode plekjes, als U des avonds een weinig Pu rol goed In de huid wrijft. Erstaattoch wel een D..rni no Uw waschtafel O°°S30660. Tube MC. BH Apolh. eu Dropten vooikeurverleening aan Ned fabrikaat volledig. Inzake reorganisatie van den staats dienst heeft de regeering nog geen be slissing genomen. De loonen in de werkverschaffing voor landarbeiders zJjjn in het algemeen niet te laag; men vraagt zich wel eei-s af of zij, in vergelijking met het vrije bedrijf niet soms te hoog zijn. Moties-De Visser. D-e heer De Visser (c.p.) tripliceert en dient -een motie- in, wafirin vol loon bij -de werkverschaffing en accoordwerk slechts bij hooge uitzondering, goede huis vesting en gezondheidszorg en vol loon als uitkeering gevraagd wordt; en een tweede motie waarin gevraagd wordt ver korting van deni arbeidsdag tot 7 uur en van de arbeidsweek tot 40 uur. De moties worden niet ondersteund. De interpellatie wordt gesloten. De vergadering wordt te 5 uur verdaagd tot Donderdag 1 uur. Uitkeering uit 's Rijksmiddelen. Aan de M. v. A. op het V. V. over de b©igrooting van het Wegenfonds van 1980 is het volgende ontleend: De minister van Waterstaat betoogt, dat het -onjuist is, dat van regeeringszijd© zou zijn gezegd, dat in de toekomst steeds een vaststaand bedrag op de wafcerstaats- be-grooting ten behoeve van het wegen fonds zou worden uitgetrokken. Integen deel heeft de regeering zich uitdrukkelijk t-e dien aanzien -alle vrijheid voorbehou den. Betonwegen^ D-e lengte der vakken, waaruit het be- tondek wordt samengesteld, is den Mat sten tijd vergroot Van vier tot 25 M.; tevens wordt meer aandacht besteed aan de vlakke afwerking der voegen. Ver wacht wordt, dat de onaangename dei ning der auto's zoodoende wordt tegen gegaan. Voet- en Rijwielpaden. Aan uitvaardiging van een ateemeen verbod voor wielrijders om zich op den rijweg te begeven, kan niet worden ge dacht, omdat niet langs alle wegen In afdoende mate aan de behoefte van afzon derlijke rijwielpaden van voldoende af meting ban worden tegemoet gekomen- Ten aanzien van de rijkswegen is zulk een verbod reeds uitgevaardigd, waar zulks mogelijk scheen, bijv. voor de We gen AmsterdamHaarlem en Amsterdam Laren. Wegen van Amsterdam naar Friesland. Indien besloten wordt het tracé van den hoofdweg voor doorgaand verkeer van Amsterdam door den Wieringermeer- polder naar Friesland te richten op Lam- bertsohaag, wat voorhands wel in d-e rede schijnt te liggen, kan niet tegelijk een dergelijke verbinding langs Medemlbhk worden geleid. Of er aanleiding bestaat om Medemblik aan een doorgaanden ver keersweg, gericht op Lambertschaag, aan te .sluiten, is een vraag, welke meer alge meen moet worden bezien, omdat derge lijke gevallen van bebouwde kommen, welke naast groote verkeerswegen komen te liggen en verbinding met die wegen wenschen', in de naaste toekomst meer zullen voorkomen. Bruggenbouw. De minister kan niet toegeven, dat met den bouw van nieuwe bruggen te tyeinig v-oortvarendheid wordt betracht. Gevraagd net DAGMEISJE. AdresOranjestraat 4. Gevraagd eer. JONGEN voor loop- en bakkerijwerk. Adres: GEBR. PRONK, Keizerstraat. Wegens ziekte der tegen woordige, wordt direct ge vraagd een n«t Dagmeisje niet beneden de 17 jaar, van Chr beg. Loon f 6 per week. AdresTehuis voor Ouden van Dagen, Gravenstraat 8-5-7. Aanmelding 's avonds v.7—9 u. Nette Loopjongen gevraagd. Adres: KANNEWASSER, Kanaalweg 148. Gevraagd een nette Loon f 7.— per week. AdresBoekhandel DUINKER Spoorstraat. Gevraagd een nette loopjongen. Adres: ELTE, Koningstraat. Voor direct gevraagd eefl net Meisje voor halve dagen en Zaterdags den gèheelen dag. Adres: VAN DER PLAAT, .Keizerstraat 67. heldeiscke c01iani. Leerling Winkeljuffrouw gevraagd. Adres: KANNEWASSER, Kanaalweg 148. Gevraagd een nette WERKSTER, voor Vrijdags. AdresKerkgracht 18. Zoo spoedig mogelijk gevraagd .een BAKKERS-LEERLING, bijN. BOOTS, Oostslootstr. 57. Loon f 7.per week. Flinke jongen gevraagd. Adres: Bedden en Meubel fabriek KLERCQ, Spoorstraat 36. Winkeljuffrouw gevraagd bij Firma KANNEWASSER, Keizerstraat. Mager Spek Vet Spek Boterhamworst Cornedbeef Leverpastei Zondags vrij. F- SCIIOLTEN, Hoogstraat 72. Adres Gevraagd CHAUFFEUR,voor enkele uren per dag, tegen een maximum vast salaris. Brieven onder Nr. 232, aan het Bureau vam dit blad. GEVRAAGD Omstreeks April-Meite huur gevraagd een BURGERWOONHUIS in den Ouden Helder. Brieven onder Nr 2?R oor. het Bureau van dit blad.' Gerookt Vleesch per pond 30 c. Gekookt Spek per ons 15 c. per pond 65 c. per pond 50 c. per pond 25 c per 1 pond 25 c. groot blik 20 c. Gesmolten Reuzel per pond 45 c. Roomboter per pontj go c. Koelhulsboter 35 c. Melange-boter p, pondspakje 60 c Margarine por pondspakje 40 en 50 c. Bij alk pakje als extra Reclame 2 Paasch-eloren GRATIS. {am per J pond 15 c. Appelstroop per J pond 9 c. Hagelslag per half pond 16 c. Choc. Hagelslag per J pond 20 c. Zoete Appelen p-r pond 45 c. Pruimen per pond 24-28 c. Pruimedante per pond 36-42 c. Breewaterstraat Vijzelstraat Jonkerstraat Van Galenstraat

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2