DE DROOGLEGGING VAN DE WIERINGERMEER. TWEEDE BLAD VAN ZATERDAG 29 MAART 1930. Een sluis die er zijn mag. De schut sluis bij Den Oever op Wieringen (zie de foto's hieronder) is vrijwel voltooid. Deze sluis zal de verbinding vormen tusschen de Zuiderzee en het IJsselmeer voor schepen tot 2000 ton grootte. De lengte is 142 M. en de breedte 14 M. De nieuwe sluis te IJmuiden is 400 XB0 M. en de oude sluis daar 225 X 25 M. Uit deze vergelijking blijkt voldoende, dat ook de sluis te Wieringen er zijn mag. De foto hiernaast werd genomen bij De Haukes, dat vroeger aan zee was gelegen, doch waar de bodem van den Wieringermeer thans over groote af standen zichtbaar is. De schuitjes liggen in het gegraven kanaal dat toegang geeft tot de schutsluis te De Haukes. Links op de foto de drooggevallen gronden. Op den voorgrond een wierhoop. De groote kark te Goes is gerestaureerd, en deze week in tegenwoordigheid van den minister van Onderwijs- Kunsten en Wetenschappen officieel in gebruik genomen. De kosten der reparatie hebben 500.000 gulden bedragen. Een interieurfoto van het gerestaureerde kerkgebouw. 1 1 X i A-'S I Het oog van den kenner. Een groote voorjaars-bijenmarkt is dit jaar te Tilburg gehouden op het terrein aan den Goirlescheweg. Voor deze markt bestond zeer v$el belangstelling. Een kenner onderwerpt een der korven aan een deskundig onderzoek. Wie zal het beste vee op de aanstaande Paaschveetentoonstelllng brengen? Het groote evenement in het veehoudersbedrljf, de groote Paaschveetentoonstellingen nadert, en voor lederen inzender is het zaak, zoo voordeelig mogelijk met zijn beesten te kunnen uitkomen. Een openluchtles over de practische opvoeding van een koe. Op het Spartaveld te Rotterdam heeft het Nederlandsch elftal Woensdag tegen hot Westelijk elftal een oefenwedstrijd gespeeld. Het Nederland3Ch elftal zal, zooals bekend, op 6 April a.s. tegen Italië uitkomen. Hierboven een moment voor het Westelijk doel. Is het ding sterk genoeg Op de voorjaars- bljenmarkt te Tilburg. De Imkers houden er een resolute manier van keuren der korven op na. Een goede korf moet een stevigen kerel kunnen dragen. Een die geld kiest voor zijn eieren. Het Is opmerkelijk dat de eieren op het oogenblik beduidend minder doen dan in dezelfde periode van het vorige Jaar. Dat er ook meer vraag naar 1b van de zijde der huismoeders, laat zioh ge makkelijk denken.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5