Wasscherij S. Krom, Alkmaar Anna Paulowna. uitvoering zangvereeniging „de stem des volks". Gemeenteraad van AnnaPaulowna Aarzelt nu niet langer maar stuurt nog heden een briefkaart voor het halen van een proefwasch. Prae-advies Wieringen. Felle brand te Den Oever. Schagen. Texel. Uit de Land- en Tulnbouwwereld. botercontrole-station „NOORD-HOLLAND". f kfS* PGOT AARD APPELEN VRIJ VAN INVOERRECHT IN POLEN. Gedurende 15—31 Mei a.8. door met Vos, Zaterdagavond gaf de Axbeiderszang- vereeniging „De Stem des Volks haar tweede uitvoering van dit seizoen. Het programma was nogal gevarieerd, vaat niet alleen werd de zang afgewisseld cour eenige vioolsoli van den beer J. Ay, piano begeleiding van Mej. Jeanne de maar ook werd nog een tooneelstukje gegeven. We zijn overtuigd, dat directeur leden met heel wat meer genoegen aan dezen avond zullen deniken, dan aan de vorige uitvoering. De zang was veel beter, Maar het koor was nu ook weer wat ster ker (we meenden zelfs enkele Heldersohe gezichten te zien). De viool- en pianomuziek werden zeer verdienstelijk voorgedragen. Violist en pianiste oogstten een flink applaus. Toch gelooven we, dat de keus van nummers niet 'heel gelukkig was. We vermoeden, dat stukken van Madrigale van Simonetti en de ingelaschte Romance meer in den smaak vielen en beter spraken tot het pu bliek dan de Sonate van Handel en de Sonatine van Dvorak. En het tooneelstukje, ja, het is moeilijk iets te vinden voor afwisseling, dat ge schikt is en waarvoor men de goede krachten onder de leden zelf vindt. Er is intusschen hartelijk om gelachen. Het heeft dus beantwoord aan het doel: afwis seling en aanvulling voor den avond te brengen en we zullen er verder maar niet zwaar aan tillen. Zooals we boven reeds opmerkten, de uitvoering der zangnum mers kon ons heel wat beter bevredigen <ifln de vorige maal, en dat is voor een zangvereeniging toch maar de hoofdzaak. Aan het slot zong het koor een strijd- liederenfantaaie. Het publiek drong 'blijk baar door een krachtig applaus op herha ling aan, maar op voorstel van den direc teur werd de avond besloten met het zin gen van1 de „internationale" door allen. AFSCHEID VAN DEN HEER S. T. VAN DIJK. Zaterdag 29 Maart nam de heer S. T. van Dijk, onderwijzer aan de O. L. School I, afscheid van1 zijn collega's en leerlingen. Nadat alle leerlingen zich verzameld hadden in het groote lokaal, nam het hoofd der school, de heer G. 't Hart, het woord en sprak den vertrekkende namens per soneel en leerlingen toe. Hij schetste den heer Van Dijk als een zeer verdienstelijk onderwijzer, die een hooge opvatting heeft van zijn taak; die bij jong en oud hoog staat aangeschreven en in wien de school een beste kracht gaat verliezen. Spreker dankt hem voor alles wat hjj voor zijn leerlingen gedaan heeft. Namens de kinderen wx>rdt den heer Van Dijk een keurige rooktafel aangebo den. Als daarna de drie hoogste klassen- een afscheidslied zingen, zijn vele grooten en kleinen aangedaan. Geroerd dankt de heer Van Dijk de leerlingen voor hun hulde, de collega's voor de prettige sa menwerking en het H. d. S. voor diens woorden van afscheid. Hij zal Anna Pau lowna niet licht vergeten. Dan nemen alle kinderen met een- hand druk en bedankend voor het genoten on derwijs afscheid. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School f is benoemd de heer C. Bakker van Wieringen. OVERTREDING ZONDAGSWET. Zondag j.1. zijn niet minder dan vijf processen-verbaal opgemaakt wegens over treding van de Zondagswet. Daar de po litie geregeld controleeren zal, of deze wet wel nageleefd wordt, zij men dus gewaar schuwd. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Trijntje Alida Johanna, d. v. H. van den Berg en van D. Meilink; Arnoldus Gerardus Adrianus, z. v. W. C. Cornelissen en van E. Alkemade. ONDERTROUWD: Everardus Kerk hof, 24 j., schoenmaker en Maria Cunera van Nuland, 20 j., zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. Ten behoeve van den heer M. Dwars- waard te Sassenheim zal aan den Mid denweg een woonhuis worden gebouwd. De heer C. Vlaming, timmerman alhier, is met den bouw belast De heer C. Bakker, te Wieringen, is aan de o. 1. school I te Kleine Sluis, als tijdelijk onderwijze^ benoemd. INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN. Ingekomen: B. Vesterink van Apeldoorn; W. C. Speets en eohtgenoote van Nieuwe Niedorp; H. N. Cornelissen en echtgenoote van Wieringerwaard; Mej. M. Plugboer van Amsterdam; P. Jonkee en echtgenoote van Heiloo; J. van der Zee van Voorhout; C. van Stein en gezin van Lisse; L. Kalter van Giethoorn; O. Brrnn en gezin van Den Helder; Mej. C. B. Koning van Schagen; T. Vlaar van Hoorn; C. Peereboom van Winkel; Mei. M. L. kleij van Hillegom; G. Hulst van Emmen; Mej. T. Backer van Den Hel- der, W. Oele van Zijpe; E. Jansen en ge- zin van Den Helder; J. Westdorp van St. Annaland; C. Bos van Zjjpe; C. Kaper en eohtgenoote van Zijpe; N. Steenvoorden en gezin van Sassenbeim; J. Hoogeboom en gezm van Alkmaar; R. Warrink en echtgenoote van Sleen. "Vertrokken: l.j. fioep en gezin naar. Wieringen; E. Goossen en gezin naar Velsen; Mej. j. C. van Baaijen naar Dieren; E. C. van Oorschot en gezin naar Oude Niedorp; T. Kuiper naar Den Hel der; S. T. van Dijk naar Amsterdam en Mej. A. Nap naar Eindhoven. De bouw van het woonhuis voor den heer J. Nuij, welke ingevolge de Landar- beiderswet aan den Stoomweg zal worden gebouwd, is opgedragen aan den heer A. A. Schouten, aannemer alhier. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna op Woens dag 2 April 1930, des namiddags te twee uur, ten raadbuize. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen. b. blijkens brief v. d. heer Commiss- ris der Koningin in de provincie Noord holland, d.d. 17 Maart 1930, no. 115/4797, wordt het ontvangkantoor der directe be lastingen en accijnzen alhier voorshands gehandhaafd. b. van den heer D. Hoexum is bericht ingekomen, dat bij zijne benoeming tot lid der Commissie tot Wering van School verzuim aanneemt c. de besluiten tot het aangaan van tijdelijke geldleeningen tot bedragen van 125.000,— en ten hoogste 40.000,—, zijn door Ged. Staten goedgekeurd bij besluit van 26 Februari j.1. No. 62. d. da verslagen betreffende het ge meentelijk grondbedrijf zijn door Gede puteerde Staten goedgekeurd bij1 besluit van 26 Februari j.1., No. 142. e. tot administrateur van dat bedrijf is benoemd de heer J. Baken. f. het besluit tot verkoop van grond aan J. Raven en P. Meyer is door Ged. Staten goedgekeurd bij besluit van 26 Maart 1930. no. 133. g. bij: beschikkingen van den Minister van Financiën van 3 Maart 1930, no. 62-, en 20 Maart, no. 93, zijn voorschotten ver leend aan deze gemeente ingevolge de bepalingen van de Landarbeiderswei resp. groot 21325,en f 7195, h. met de gemeente Den Helder is een overeenkomst gesloten omtrent vuilver- wljdering uit deze gemeente. i. het bouwen van de woning en garage voor den ophaaldienst van vuilnis is aan besteed en gegund aan den laagsten in schrijver, A. A. Schouten voor 5475,—. j. verslagen van het vervolgonderwijs aan de scholen I en H. k. proces-verbaal van gehouden kas- verificatie bij den gemeenteontvanger. 1. voor de toegezegde bijdrage voor de versiering van het gouvernementsgebouw is een dankbetuiging ontvangen. m. het grasgewas aan den toegangsweg naar bet spoorwegstation is voor drie jaren verhuurd aan A. Blaauwboer alhier, tegen den huurprijs van 26,50 per jaar. 3. Voorstel tot verkoop van 360 M.a grond, tegen 3,50 per M.van het bouw terrein „Ceres" aan den C. Wisse. 4. Verzoeken om voorschot op de geT meentelijke vergoeding volgens art. lOi der Lager-onderwijswet 1920 van de bij zondere lagere scholen in deze gemeente. 5. Voorstel om' het vermenigvuUligings- cijïer der plaatselijke inkomstenbelasting over 1930/1931 wederom op 1 vast te stel len. 6. Voorstel tot vaststelling van enkele p ensioengrondslagen. 7. Verzoeken van R. Boomsma en C. Oudshoorn om tegemoetkoming in de kosten van vervoer van hunne leerplich tige kinderen resp. naar School I en de Chr. school en voorstel tot verlenging van reeds eerder toegekende tegemoetkomin gen. 8. Voorstel om tot de Kroon het ver zoek te richten het maximum aantal ver gunningen tot verkoop van sterken drank in het klein te verlagen van 9 op 8. 9. Verzoeken) om tegemoetkoming van voorschotten ingevolge de bepalingen van M. J. Geense, J. Nuys en R. Koopman, de Landarbeiderswet aan W. Breider, 10. Brief van het Polderbestuur betref fende aanleg en onderhoud van trottoirs en rioleeringen.' (De brief werd den raads leden reeds eerder toegezonden; thans wordt nog overgelegd een van het Polder bestuur ontvangen staat en afschrift van den aangehaalden brief van 1 November 1929. Aan het Polderbestuur is overleg ging gevraagd van plannen en kostenbe rekeningen.) 11. Voorstel tot vaststelling van een instructie voor den chauffeur-werkman voor den vuilnisophaaldienst (zie ont werp). 12. Voorstel tot het verleenen van mach tiging tot het aangaan van een overeen komst met den Vleeschverwerkingskring „Barsingerhorn", betreffende het verwer ken van afgekeurde slachtdieren. 13. Voorstel tot het verleenen van machtiging tot het afleggen van verkla ringen aan de Directie van het Provin ciaal Waterleidingbedrijf, dat door de gemeente jaarlijksche bijdragen zullen worden verleend, indien het buizennet Van dit bedrijf wordt uitgebreid tot onder scheidene zoogenaamde onrendabele ge deelten der gemeente (zie prae-advies). 14. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een gouden medaille of zilveren lau wertak voor bet in dit jaar alhier te hou den zangconoours van den Noordhoüand- schen Zangersbond. Na afloop der raadsvergadering zal de heer Wieger Bruin eene inleiding houden omtrent uitbreidingsplannen. Verbetering van wegen. -SP. van -A-nna Paulowna schrijven aan Dijkgraaf en Heemraden van den Anna Paulowna-polder: In verband met het onderhoud!, hetwelk ons college op 31 October j.1. met Uw Col lege mocht hebben, betreffende het ver beteren van wegen van Uwen polder, heb ben we de eer U te berichten, dat de Raad dezer gemeente ons heeft gemachtigd U mede te deelen, dat de gemeente bereid' is b.v. 50 pot. in de kosten van de door U voorgestelde wijze van verbeteren van de wegen vanaf de Coupure in den Noord- dijk van de Wieringerwaard tot dc Kooy bij te dragen, evenwel onder voorwaarde: le. dat op gelijke wijze worden behan deld het gedeelte van den Nieuwen weg tot de R. K. Kerk, de spoorbuurt vanaT de R. K. Kerk tot in aansluiting van de straat voor het station Anna Paulowna en den toegangsweg naar het station van deze straat tot den Z. Molenvaartsweg, en 2e. dat tevens voor gezamenlijke reke ning (in gelijke verhouding als boven) wordt gemaakt te Kleine Sluis vanaf Veer- burg tot en met het perceel van M. G. de Nijs en in de spoorbuurt vanaf het perceel van P. Harder tot de Vlas- en Korenbeurs een behoorlijke loopstraat met rioleermg; 3e. dat de wijze van uitvoering van loopstraat en rioleering zal geschieden naar een plan, hetwelk de goedkeuring van ons College kan wegdragen. Instructie voor den chauffeur-werkman. Vastgesteld is een instructie voor den dhauffeur-werkman voor den Vuilnis-op jhaaldienst in de gemeente Anna Pau lowna. K Kosten van werkverschaffing. B. en W. hebben aan den Raad over gelegd een overzicht van de kosten van werkverschaffing, ten behoeve van de ge meente Anna Paulowna, verricht door den Anna Paulownapolder over de jaren 1921 tot en met 1929, met vermelding van de daarin gedragen aandeelen door het Rijk, de provincie, de gemeente A. P. en den polder. Uitbreiding buizennet waterleiding. Overgelegd is aan den Raad de navol gende correspondentie (verkort): Van den Directeur van het Prov. Wa terleidingbedrijf aan B. en W.: De aangegeven uitbreiding van het bui zennet omvat: a. De Stoomiweg van Van Ewijcksluis tot Zandvaart; b. Zandvaart en Balgweg tot aansluiting Balgdijfc; c. Verlengde Stoomweg; d. Schorweg van Balgweg tot Konings weg; e. Meerweg van Zandvaart tot Midden- vliet; f. Gedeelte Middenweg en Verlengde Kleiweg van Driebi'uggen tot Zandvaart met daarbij aangegeven aftakking binnen het uitbreidingsplan „Cérès" te Breezand; g. Gedeelte Middenweg van Driebrug- gen tot Boermanssloot en Grasweg van Middenweg tot Noordholiandsch kanaal; h. Gedeelte Grasweg ten westen van spoorbaan AlkmaarDen Helder. De geprojecteerde uitbreiding beeft een totaal lengte van 17760 M. en bevat twee spoorwegkruisingen en 10 zinkers en dui kerkruisingen. Het aantal langs de uitbreiding gelegen aansluitbare aansluitplichtige perceelen met inbegrip van een 40-tal in het uitbrei dingsplan „Cérès" te bouwen woningen bedraagt 251. De aanlegkosten wordèn begroot op 80.910. Bij aansluiting van alle 251 te bereiken; perceelen is de totale jaarlijksche opbrengst aan watergelden voor huishou delijk gebruik tezamen 3530. De jaarlijksche opbrengst aan watergei- den voor bedrijven zal, matig geraamd, 985 kunnen bedragen. In het reeds aangesloten gedeelte van Anna Paulowna komen op 557 huishoude lijke abonnementen voor 76 meteraboime- menten, waarvan over 1929 de opbrengst bedroeg 2533.65, dus gemiddeld rond 33 per meter-abonnement. Ongedekt blijft van de aanlegkosten 1370.46. Spr. is bereid aan Gedeputeerde Staten voor te stellen de uitbreidingen tot stand te brengen, indien de gemeente genegen is om de hiervoren vermelde en uit de „Regeling" voortvloeiende verplichtingen op zich te nemen. Spr. merkt daarbij nog op: lo. dat de ramino van de jaarlijksche opbrengst aan watergelden, n.1. 4515, niet als een vaststaand bedrag kan worden beschouwd, omdat de abonnementen uit den aard der zaak nog niet afgesloten zijn. De becijferingen kunnen daarom niet als bindend' worden beschouwd al zullen zij ook niet veel van de werkelijkheid ver schillen. 2o. dat spr. deze begrooting handhaaft tot en met 30 April ejk. Hierop hebben B. en W. van Anna Pau lowna geantwoord, dat.zij bereid zijn aan den Raad machtiging te vragen tot het af leggen van de verklaringen* als bedoeld bij punt 3 onder b en c van d$ „Regeling", betreffende de uitbreidingen van' bet bui zennet, wanneer het mogelijk zal blijken, dat nader door den Raad gewenschte uit breidingen ten opzichte van de exploitatie uitkomst kunnen worden besohouwd als één geheel uitmakende met eerder onder de „Regelirig" uitgevoerde uitbreidingen. Mocht een dergelijke voorwaarde door het bedrijf niet worden geaccepteerd, dan zou dit tot gevolg hebben* dat bij verdere uit breidingen niet kon worden geprofiteerd van verbetering in de uitkomsten van de thans aan de orde gestelde uitbreidingen en waardoor alzoo die latere uitbreidingen bezwaarlijk zullen worden. De Directeur antwoordde Mer nader op, dat de hierbedoelde „Regeling" de moge lijkheid niet open laat om aan de voor een bepaald geval getroffen bijdrage-regeling eventueel later gewenschte niet-rendabele uitbreidingen te koppelen. Een jaarlijks terugkeerende uitgaaf tot een bedrag van 4.182.92 komt B. en W. te bezwaarlijk voor, zoodat zij geen vrij heid kunnen vinden zonder meer machti ging te vragen alle hierbedoelde uitbrei dingen te bevorderen. Het wil B. en W. voorkomtn, dat door de betrokkenen moet wonlen getoond, dat zij' 't genot van water leiding op zoodanigen prijs stollen, dat zij zich willen verplichten tot het afsluiten van abonnementen tot hooger bedragen dan die gebaseerd op de gewone tarieven van het waterleidingbedrijf. Zij zouden zich daarom met die belanghebbenden in verbinding willen &tell©n en hen willen uitnoodigen tot het bijbetalen van een zoo danig bedrag als door ben in verband met bet belang hetwelk ieder daarbij geacht wordt te hebben, redelijk wordt geacht. Teneinde de totstandkoming van de ver schillende uitbreidingen te bespoedigen, stelt het college voor thans reeds te mach tigen tot het afleggen van de verklarin gen als door het Provinciaal Waterlei dingbedrijf gevorderd, voor die gedeelten der gemeente, waarvoor naar bun oordeel van de belanghebbenden een voldoend blijk van belangstelling zal zijn gegeven door hunne- bereidverklaring tot bet af sluiten van verhoogde abonnementen, met dien verstande dat v&n alle uitbreidingen te zamen tenminste 60 pet. zal moeten zijn De kosten van alle uitbreidingen te zamen (le en 2e aanvrage) worden ge raamd op 185.820.— en de opbrengst van watergelden naar de geldende tarieven op 8.784.zoodat daarmede gedekt wordt 10 X 8.784 87.840.—, overeen komende met 47.2 pet., waaruit blijkt, dat belangstellenden nog beduidende toezeg gingen moeten doen om tot 60 pet. te komen. B. en W. moeten dan ook nu reeds opmerken, dat 't niet mogelijk zal zijn alle uitbreidingen, welke genoemd zijn, tot stand te brengen. Die, welke slechts ge dekt zijn tot een beduidend lager percen tage dan 60 zullen moeten worden atge voerd. ZUIDERZEEWERKEN. Vertrek Directeur-Hoof duitvoer der Ir. j. A. Ringers. Berichtten wij ongeveer een week ge leden dat het administratief en teekenper soneel van het Hoofdkantoor der N.V. Maatschappij tot Uitvoering van Zuider zeewerken officieel afscheid heeft ge nomen van zfjn Directeur-Hoofduitvoer der Ir. J. A. Ringers, welke met ingang van 1 April zfjn benoeming tot Direc teur-Generaal van Waterstaat beeft aan vaard, thans heeft, op den laatsten dag van z;jn verblijf op Wieringen, de Inge nieurs- en Uitvoerdersstaf der M.U.Z. op intieme wijze, eveneens in het Hoofdkan toor der Maatschappij, van zijn scheiden den Directeur afscheid genomen. Tijdens de dén heer en mevr. Ringers aangeboden lunch werd namens Ingenieurs en Uit voerders Ir. Ringers een aandenken aan geboden betrekking hebbende op zijn werk aan de Zuiderzee bestaande in een massale gekleurde pastelteekening in breeden lijst, vervaardigd door den kunst schilder Han van Meegeren te 's-Graven- hage. De teekening stelt voor het belang rijkste onderdeel van den dijkbouw en wel het keileem kranen door de machtige kranen met hun gigantische grijpers. Namens den Ingenieursstaf van 't Hoofd kantoor werd Ir. Ringers toegesproken door Ir. J. A. W. M. Vetter, secretaris van de Directie, terwijl namens de Uitvoerders Ir. J. P. A. van Scherpenberg bet woord voerde. In zijn antwoord bracht Ir. Ringers in de eerste plaats hulde aan zijn bekwamen Ingenieurs)- en Uitvoerdersstaf zonder welken de Maatschappij niet de reputatie zou hebben gehadi voor een snellen en solide uitvoering welke zij' thans geniet. Dankbaar voor het aangeboden aanden ken merkte Ir. Ringers op dat bet hem bekend was dat hij bij' zijn werk bekwame helpers heeft gehad; dat zij echter juist hebben geraden welk aandenken van de Zuiderzee hem het dierbaarst zou zijn daarvoor was meer dan bekwaamheid noodig. Ir. Ringers besloot zijn toespraak met de mededeeling dat -hij van de jaren welke hij aan het groote voor Nederland zoo be langrijke en cultureele werk was werk zaam geweest een onvergetelijken indruk zou bewaren. in den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Den Oever een felle brand ge woed. Te ongeveer halfvier nam de familie swabedissen wonende achter den winkel van den heer Spaander aan de Hofstraat een brandlucht waar. Bij onderzoek bleek brand te zijn uitgebroken in de achter den winkel gelegen woonkamer. De heer owabedissen waarschuwde terstond de buren, waarna getracht werd assistentie in te roepen vanuit Hippolytushoef, het geen echter met eenig oponthoud gepaard ging aangezien de telefonische verbin ding niet direct tot stand kon worden gebracht. De buren hadden reeds spoedig hun huisraad buiten de in gevaar verkeerende Sngr^g uacht terwyi bet schijnbaar ondoenlijk scheen uit den winkel en de daarachter gelegen woonkamer iets van waard®in veiligheid te brengen. Met behulp van de brandslangen der M U Z welke in allerijl waren gerequi- reerd, trachtte men het vuur eenigermate te stuiten. Het bleek echter dat de druk van het water onvoldoende was, tenee- vo ge van een of andere verkeerde han deling aan een der brandkranen, waarvan kon\eirndeannVankelijk 8leCbtS m°eil«k ee° aaSiJerd niar Schagen en Bloemendaal getelefoneerd om verhooging van den waterdruk. Het mocht echter niet baten want ?n korten tijd was het geheele wijl keihuis een prooi der vlammen. Nadat al hetgeen wat aan brandbaar materiaal in den winkel en de woning, alsmede op den zolder aanwezig was, door de vlam men was vernield, arriveerde de motor- snuit uit Hippolytushoef, welke met een slang vanuit de haven een verdere uit breiding van den brand verhoedde. Voor zoover wij konden vaststellen jR in het totaal verwoeste huis niets ge spaard gebleven, terwijl de belendende perceelen, vooral dat "van den heer A. Poel, belangrijke schade door vuur en zeewater opliepeu. In het dak van laatst genoemde woning brandde een groot gat. terwijl de vloeren blank stonden. Het kwam ons nog ter oore, dat de eigendommen van den heer Spaander slechts laag verzekerd waren. Ook de schade aan den Inboedel van den heer Swabedissen, die dezer dagen juist naar Den Helder zou verhuizen, is door ver zekering gedekt. Omtrent de oorzaak van den brand tast men voorshands nog in het duister. AANBESTEDING. De polder Waard en Groet heeft aan besteed een stukje toegangsweg naar de Wieringenneer. Ingekomen 8 biljetten. Hoogste inschrijver C. de Wit, Medem- blik voor f 1681; laagste inschrijver M. A. R. Nap, Lutje winkel voor 1099, aan wien 1 gegund. BOUW VAN EEN KANTOOR VOOR DIRECTE BELASTINGEN. De gemeenteraad besloot tot den bouw van een kantoor voor de directe belas tingen. Mede werd besloten buitenwijken van straatverlichting en waterleiding te voorzien. OUDESCH1LD. LAATSTE NUTSBIJEENKOMST. Zondagavond had de laatste Nutsbjjeen- komst in liet seizoen plaats. Daar het Nut waarschijnlijk wordt opgeheven en er nog een tekort in kas was konden ook per sonen tegen entrée worden toegelaten. De opkomst kon gelukkig flink worden genoemd. De voorzitter, de heer Kruyer, opende de bijeenkomst en riep allen een hartelijk welkom toe. Daarna werd een aanvang gemaakt met het uitgebreide programma. Als no. 1 werd door Klein Tooneel* opgevoerd «Het kind« van Herm. Heyer- mans. De rollen werden hierin vertolkt door de dames Bakkervan Zonen, G. Bakker en Boon—Kalis en de heereu W. Blom en J. Visman. Als altijd lief'Aieiu Tooneel* ook nu prachtig spel zien. No. 2 was een zangnummer «Schuld* door de dames J. Bas en A. Kuyper. Nu volgden eenige muzikale voordrachten Gijs en Griet van Urk« (mej. Bakker en J. Visman), «Mietjes bruiloft* de dames M. BeumkesPool, M. Bakker, A. Dogger en de heeren J. Beumkes, C. A. Keizer, JVisman, J. Pool en P. Dogger. »De rijkgeworden visschersjongen of de vijftig duizend* door de dames J. Bas en A. Kuyper. «Rooie Tinus wordt soldaat*, (Mej. Bakker en de heeren M Zegel en L- Dogger), «Mal geval* door de dames M.jBakker, A. Dogger en de heer P. Dogger. Alle voordrachten vielen zeer in den smaak en er is hartelijk gelachen. De pianobegeleiding was in handen van de heeren P. Boom en Bennie Beumkes. Na afloop dankte de heer Kruyer allen die medegewerkt hadden om dezen avond zoo goed te doen slagen. iaarv er-slag van het Boteroon- trólestetion N.-Holland blijkt, dat het ledental op 31 December van bet vorige jaar 74 bedroeg en thans 72, waaronder ol zuivelfabrieken, 9 melkinrichtingen en 12 handelaren1. Goedgekeurd werd de exploitatiereke- fOKA x ontvangst en uitgaaf op n v', een batig saldo van 1800. De balans per 31 December 1929 wees m activa en passiva een 'bedrag van 8157 aan. Batig saldo 1600. Reserve 54.92. 1rJ^geSteldx werd de begrooting in ont- OP een bedrag van 115.000. De contributie der leden werd geraamd op 9700 en besloten werd het r 19?9 te gebruiken voor de ex- f?ïïeH; Voor Propaganda werd 1!^+ uitgetrokken. Voor de leden, met het SoL°mZet 7an 4-458.600 K.G. werd steld- n™ 6 °°ntribiitieschema vastge- fe 2e ïg ?er 100 K-G- boter per jaar a?' et 98'o i f,en boogere klassen, resp. mei a\526"6 ct" 22 4 ct- en 19-2 Jaar bedroeg deze 20rict 6 Ct" S7"2 ct., omslag 23.8 ct. en de directie van den Landbouw v "deelt, is bij besluit van de ministers van Financiën, van Nijverheid en Handel en van Landbouw, van Polen bepaald, 2?. vergunning van het ministerie H A ®"cIën P°°taardappelen geduren de het tijdvak van 16 Mei tot en met 81 ei a.a. vrij van invoerrechten in Polen itunnen worden ingevoerd.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6