GEMENGD NIEUWS hz "ïaWröiamma =zj| Binnenland Zware mishandeling. beider belang. Veenbranden. HEIDEBRAND TB DIB VER. dat het feit aan slechte behandeling moet wordea toegeschreven en requixeerde tot vrijspraak van verdachte. diefstal van 5000. Voor de rechtbank te 's-Hertogenboech heeft Donderdag terecht gestaan de 25- jarige arbeider J. M. L. uit Eindhoven, die elke week voor de firma Elias aldaar geld moest wisselen op de Nederlandsche Bank en er op 10 Jan. met ©000 van door ging naar België, waar hij te Ant werpen werd gearresteerd. Hü had toen nog 4000 In bezit. Het O. M. eisehte 1 jaar cn 0 maanden gevangenisstraf. doob den electbischen stroom gedood. VERSTEKELINGEN. WEER EEN ONGELUK OP DE STAATSMIJN MAURIT8. Drie gewonden. DOOB ONVOORZICHTIGHEID GEDOOD. Een zesjarige jongen hot slacht offer. VERSTORING VAN DE ORDE IN EEN OPENBARE VERGADERING. EEN REAGEERBUIS MET AETHER ONTPLOFT. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ot Laxeer-Tabletten Zenuw-Tabletten Staal-Tabletten Maag-Tabletten Drogisten Verdachte vrijgesproken. Ernstige mijnongeluk bij Elouges. Tal van dooden en gewonden. EEN WANHOOPSDAAD. KOEGRAS ALS POLDER. n.*> De waterstand in den polder In verband met de bollenteelt. Burgerlijke Stand van Den Helder OVERLEDEN; H, van Wijk, 20 jaar. Voor de arrondissementsrechtbank te Breda heeft terecht gestaan de 28-jarig*- J. M. R., bijgenaamd de Doedel, uit Til burg, die op a Maart J.l. onder Goorle den 20-jarigen C. a. t. O. aoodanig met een stuk hont op het hoofd had geslageD, dat deze den volgenden dag is overleden. Het drama speelde zieh af in de bosschen tijdens een ruzie tussehen beide personen, die stroopers waren. Verschillende ge- tulgen werden gehoord. De offleier van justitie eisehte wegens zware mishandeling den dood tengevolge hebbend 6 jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Faillietverklaring. De Haagsehe rechtbank heeft Donder dag de door mr. Joan Muller ingediende aanvraag tot faillietverklaring van de N.V. Mij. tot Expl. van Ontroerende goe deren Beider Belang, welke aanvraag was geshied namens den heer Koomans en in opdraeht van 20 gedupeerde obligatie- houders, behandeld. Mr. Mount, namens Beider Belang optredend erkende de vorderingen en deelde mee, dat er geen geld in kas was om deze vorderingen te voldoen. Daarop heeft de rechtbank het faillis sement uitgesproken. Benoemd zijn: tot reehter-commissaris mr. v. d. Boom en tot curatoren mr. J. Plantenga en de heer H. M. de Vries procuratiehouder in Den Haag. Mr. Mobach heeft Woensdag conserva toir beslag doen leggen op eenige goe- dsren der Mig. Beider Belang, namens een houder van drie obligaties des N.V., welke obligatiehouder 1 2700 aau achterstallige premies had te vorderen. Ta Klazienaveen es te Emmererfsehei derveen hebben de laatste dagen weer meer of minder ernstige veenbranden gewoed. Te Emmererfsoheiderveen was Donderdagavond de toestand van dien aard, dat de brandspuiten van de gemeen te en van Nieuw Amsterdam benevens een spuit van de firma van Bergen te Heili- gerlee ter assistentie ontboden werden Niettemin stond de brandweer tengevolge van den wind vrijwel machteloos, zoo dat het vuur zich oyer een belangrijk ge bied uitbreidde. In den loop van den nacht is evenwel het weer omgeslagen. De wind is gaan liggen, terwijl sneeuwval de brandweer te hulp is gekomen. Dienten gevolge was gisterenmorgen het gevaar voor verdere uitbreiding geweken. Er is naar schatting een hoeveelheid van ruim honderd stobben turf verbrand. Aan op zet behoeft niet te worden gedaeht. Naar mes uit Groningen seint, z$q tc Wecrdlnge gisterenmorgen zés stobben bagger van dén vervener J. Tip verbrand. Het vuur is gebluscht. Vonken van een locomotief worden de oorzaak van den brand genoemd. Donderdagavond ie In d6 gemeente Diever een hevige heidebrand ontstaan, die zich zeer ernstig liet aanzien. Door on geveer 200 boeren werd met de blussohing begonnen en het mocht gelukken den brand te bedwingen. De bosschen van Berkenheuvel konden behouden blijven. Ongeveer 20 H.A. alleen staande dennen toebehoorend aan de boeren te Diever zijn verbrand. Ongeveer 400 H.A. heide zijn eveneens verbrand. Te Weert zijn Woendag 80 H.A. helde cn 26 H.A. tienjarige dennen afgebrand. SCHIP GEZONKEN. De sleepboot „Onderneming", kapitein Meine, heeft te Enkhuizen gisterenmor gen de opvarenden aan wal gebracht van het sleepsohip „Sint-Gerardus" van Rot terdam, bestaande uit den kapitein, een matroos, een vrouw en zes kinderen. Dit schip was geladen met basaltsteen van Unkelstein naar den Oever en is Donder dagnacht bij zwaar stormweer onder Broe kerhaven gezonken. BRUTALE DIEFSTAL. Donderdagmiddag is mevrouw J. W. van Asseldorf van de Mathenesserlaan te Rotterdam op het hulppostkantoor 'aan den 's-Gravendjjkwal aldaar een postwis sel van 180 gaan innen. Achter haar stond de 29-jarige H. C. v. d. R., die, zoo dra zij het geld van den ambtenaar ont ving, het uit haar handen griste en er mee vandoor ging. Het publiek zette den dief na en het gelukte hem spoedig te grijpen. Hij is aan de politie overgegeven j en opgesloten. Mr. van Haastert pleitte voor voor waardelijke veroordeel ing. Woensdagavond is de 19-jarige schil der Van Z. te IJsselstein bij het verrich ten van werkzaamheden in zijn werk plaats waarbij hij een .electrische loop lamp gebruikte, door den electriscben stroom getroffen en gedood. Met het stoomschip Linge zijn te Rot terdam twee verstekelingen meegekomen. De rivierpolitie heeft beide mannen aan boord van het stoomschip Irmingard ge bracht, dat dadelijk na aankomst van de Linge van Rotterdam naar Antwerpen vertrok. Met het stoomschip Batavier I zijn te Rotterdam uit Hamburg aangebracht mannen, die ais verstekeling van Spanje naar Hamburg waren gereisd. Door be middeling van het Spaansche consulaat worden zij weer naar Spanje gezonden Woensdagmiddag heeft op de Staats mijn Maurits te Lutterade in de onder- grondsche bedrijven, eveneens op de 580 meter, waar Maandag j.l. één mijnwerker tijdens een instorting is gedood, en een tweede zwaar gewond, weer een ernstig ongeluk plaats gehad. Men was er stut- terswerk aan het verrichten, toen plotse ling een gedeelte instortte. Een Duitsche mijnwerker kreeg een der balken tegen de borst en liep zware verwondingen op, Zijn toestand is ernstig. Een opzichter en de mijnwerker H. Eykeboom uit Sittard, die eveneens verrast werden, zijn minder ernstig verwondt Woensdag ■peelden twee kinderen bij een stilstaande auto van „Landbouwbe lang" te Weert. Een der kinderen, ging achter «an den wagen hangen, terwijl een zesjarig jongetje op een der spatborden ging zittsn. Tv*n do wagen oven latex weg reed, bemerkte de «hauffeur dit kind niet, met het noodlottig gevolg, dat de kiene kwam1 te vallen, waardoor het een der wielen over het lichaam kreeg. De chauf feur heeft ook hiervan niets bemerkt, en reedi door. Het kind werd naar het Louise buis te Roermond overgebracht en is in middels overleden. De personen, die Woensdagavond in de protestvergadering in Den Haag tegen de geloofsvervolgingen in Rusland zijn aangehouden, zijn de 29-jarige opperman H. D. R., de 23-jarige H. P. en de 31 jarige opperman L. v. d. V. Zij zullen zich ver moedelijk te zijner tijd voor d,en rechter hebben te verantwoorden wegens het verstoren van de orde in een openbare vergadering. Na afloop van de bij een- komst zijn zij in vrijheid gesteld. Te Wageningen is Donderdagmiddag 12 uur in het laboratorium voor pbysio- lpgie der dieren der Landbouwhoge school, directeur prof. dr. G. Grijns, een reageerbuis met aether ontploft Prof. Grijns kreeg lichte brandwonden aan het gelaat en zijn handen en haar werden geschroeid. Na verboden te zijn is hij per auto naar zijn woning vervoerd. In het laboratorium sprongen de rui ten, en de gordijnen geraakten in brand. Het brandje werd spoedig gebluscht door het personeel; de brandweer behoefde geen dienst te doen. Bij Apoth.en 00 ot 76 ot 00 ot 75 ot KINDERMISHANDELING. Voor de Haarlemsche rechtbank is Don derdag voortgezet de behandeling van de zaak tegen een man uit Broek-in-Water- land, die zijn stiefdochter van dertien jaar in den afgeloopen winter zonder voldoen de dekking in een onverwarmde kamer had laten slapen. Haar voeten waren den volgenden dag bevroren en haar beide beenen moesten onder de knieën worden a ."gezet. De Donderdag als getuige gehoorde medicus zei, dat zelfs bij een temperatuur van zes graden vorst voeten kunnen af sterven. Het O. M. achtte het niet vaststaand, OPLICHTING VAN DE NUTSSPAARBANK TE DEN HAAG. Twee verdachten aangehouden. Bij de Nutsspaarbank te "s-Gravenhage is de vorige week een oplichting ontdekt voor ongeveer 19.000 door middel van vervalschte spaarboekjes. Vermoed werd, dat daarin de hand gehad zou hebben een 26-jarig persoon, die tijdelijk aan de ad ministratie was werkzaam geweest. Op één valsch spaarboekje was 15.000 geïnd; op een ander 4000. Op een derde boekje is toen nog getracht 6000 af te halen, maar dit bedrag is niet uitbetaald. Intus- schen was verdachte, die inmiddels ont slapen was, nergens te vinden. Maar Don derdag is de Haagsehe recherche er in geslaagd hem te ontdekken in een hotel te Antwerpen. Hü was in gezlschap van een 39-jarigen handelsreiziger, die de per soon bleek te zijn, die op de valsche spaar boekjes de bedragen in ontvangst kwam nemen. Beide personen werden gearres teerd tm fn politie-bewarina gesteld ia af wachting van 'hun uitlevering.^ Het geld hadden zij intusschen opgemaakt. Beiden hebben een bekentenis afgelegd. Buitenland. In de kolenmijn, genaamd Oharbonnage de Ferrand te Elouges,' ten westen van Mona (Bergen) in de provincie Henegou wen, heeft zich een zware mijngasontplof- fing voorgedaan. Volgens een eerste tele gram zijn er 12 mijnwerkers gedood en 9 gewond; een tweede bericht spreekt van 13 dooden, verscheidene gewonden zouden in stervensnood verkeeren. Onder de slachtoffers blijken ook enkele vreemde arbeiders te zijn. Heymans, de minister van nijverheid en arbeid, is onmiddellijk, in gezelschap van enkele hooggeplaatste ambtenaren van zijn departement, naar de plaats van de ramp vertrokken. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. De opeenvolging van de rampen, ver oorzaakt door mijngasontploffingen, welke er sedert eenige maanden in de Belgische mijn-districten valt te constateeren de jongste ramp te Charleroi, die aan zes ar beiders het leven kostte, is juist vier we ken geleden heeft onder de bevolking van het mijngebied een gevoel van diepe verslagenheid teweeggebracht. Er zijn dertien dooden. Het is thans zeker dat bij de mijnramp te Elouges 13 dooden en 8 gewonden te betreuren zijn. De meesten hunner waren gehuwd en hadden verscheidene kinde ren. In strijd met hetgeen oorspronkelijk was gemeld, zijn alle slachtoffers Belgi sche arbeiders. De ontploffing van het mijngas was zoo geweldig, dat een paard op 400 M. afstand van de plaats van de ramp 45 meter werd weggeslingerd. DE VERDWIJNING VAN GENERAAL KOETEPOF. Daudet over de verdwijning. Voor de Action Franpaise (Léon Dau det) is in de Koetepof-zaak het ware dra ma nu pas begonnen. Het bezoek van De- terding, den petroleuim-magnaat, die als zoodanig op de hoogte is van de Russiseh- Duitsche politiek, beteekent in de ver schrikkelijke Koetepof-zaak den over gang van het politie-drama in het. poli tieke drama. Voor Daudet is de Koetepof- zaak een pendant van het drama van Serajewo, een ingewikkelde internatio nale politie-zaak, die binnen zeer korten tijd Europa in brand kan steken, Daudet zou zelfs zegg;en onmiddellijk, indien Mainz ontruimd was. Voor Daudet bestaat er geen twijfel: generaal Koetepof, opvolger en erfge naam van Wrangel in de verwachting der Russische patriotten, werd door de lei ders te Moskou als een onmiddellijk drei gend en ernstig gevaar beschouwd. Ern stig wegens zijn zedelijk gedrag, zijn energie, zijn militaire talenten. Dreigend wegens de anti-Poolsche plannen, die zoowel het Duitsche nationalisme als'het ondergaande sowjet-schrikbewind koeste ren. Het is de meeuing van Daudet, dat de ontruiming van Mainz korten tijd zal vooraf gaan aan een Duitsch-Russi- sehen inval in Polen. Slechts Koetepof kon in de Zwarte Zee zulle een gemeen schappelijk optreden afwenden. DE BOMAANSLAG BIJ TIETZ. Over de bomaanslag bij Tietz te Ham burg meldt Wolff nader, dat in een W.G op de tweede verdieping een ontplofbare stof was neergelegd, vermoedelijk zwart kruit in een of ander omhulsel, waaraan een lont verbonden was. Het is een groet geluk, dat de ontploffing in de richting naar boven ging, waar de talrijke ruiten weinig weerstand boden aan den lucht druk. Anders ware een ontzettend onge luk gebeurd, daar het warenhuis druk be zocht was. Nu is er alleen vrij veel stof felijke schade aan glazen en metselwerk op de tweede^ verdieping aangericht. EEN POLITIEKE MOORD OPGEHELDERD. handel in koloniale waren, waar lederen avond de ontvangsten uit een heele reeks bedrilven samenkwamen. In het geheel is den roovers ongeveer 25000 Mark m handen gevallen. Een werkloos ingenieur te Deutz bij Keulen, die 'het slachtoffer was geworden van een fusie van twee fabrieken, en die geen pensioen kreeg en evenmin werk heeft kunnen vinden, heeft zich zelf, zijn vrouw en zijn 18-jarigen zoon met veronal vergiftigd. Allen zijn dood. Zij hadden van te voren afspraak gemaakt tot hun vrce- selijke daad. De man had een overlijdens advertentie aan de couranten gezoucen, onderteekend met den naam van zijn vroe- geren directeur. Deze advertentie was ook in dien vorm geplaatst. DE TERUGREIS VAN DE „EUROPA". Het schip te Bremerhafen terug. De „Europa" is van haar eerste reis te Bremerhafen teruggekeerd. Het schip heeft de terugreis van New-York met een gemiddelde snelheid van 27.36 zeemijlen afgelegd, en heeft dus aanmerkelijk lang zamer gevaren dan op de heenreis, toen een snelheid van 27.96 zeemijlen weid be reikt. Op 12 Augustus 1928 werd de land- bouwadministrateur Hanz Malcher, lid van den StaMhelm, op den weg Nauen- Wustermark met vele steekwonden ge vonden, waaraan hij den dag daarna in het ziekenhuis is bezweken. Het onder zoek naar de daders leverde niets op. Thans is men er in gtslaagd de daders, t.w. de arbeiders Karl Scharf uit Dyrotz, Volgt en Otto Harnack, beiden uit Wus- termark en Harwanski uit Staaksen, al len lid van den rooden frontstrijders- bond, te.vinden en op te sluiten. Na lang durige verhooren hebben zij bekend uit politieke wraak een lid van den Stahlhelm te hebben opgewacht en Hanz Malcher te hebben doodgestoken. BEROOVING TE GELSENKIRCIIEN. 25000 Mark gestolen. Door de ongelijke hoogte en het ver schillend gebruik van het land in Koegras zou één peil voor alle slooten nimmer de goedkeuring van de landgebruikers weg dragen. Grasland toch vereischt op zand grond een hoogeren watenstand dan bouw land. Kleine schommelingen in den water stand doen zoowel op gras- als op bouw land weinig schade, zelfs een hooge water stand gedurende de wintermaanden berok kenen het gras- en het bouwland weinig nadeel. Dat men van de meeste lande rijen in Koegras afzonderlijke poldertjes heeft gemaakt, staat meer in verband met het inmalen, dan met het uitlaten van water. In den zomer en in den herfst heb ben de vijzels ep centrifugaalpompen tot nu toe het meest dienst gedaan, in den zomer voor het inmalen, in den herfst, zoolang het vee nog buiten loopt, voor het wegpompen. Dit nu wordt anders, wan neer het land voor hollenteelt in gebruik wordt genomen. De bollen worden in den herfst geplant en staan tot den zomer in den grond. Gedurende dien tijd mogen er geen schommelingen van beteekenis in dezen waterstand optreden. In de bollen streek heeft men de ervaring opgedaan, dat het maaiveld zich ongeveer 55 a 60 c.M. boven het grondwater moet bevinden, in zooverre, dat grofkorrelige gronden, waar de stijging van het water minder hoog is, het laagst liggen. In Koegras zullen de bollenkweekers ook wel aan deze getallen vasthouden. Wanneer de bloemisten nu maar geen moeilijkheden in den weg worden gelegd, zoodat zij kunnen malen, wanneer zij het noodig oordeelen, zullen zij er zich niet veel van aantrekken, of het water in de vlieten en in het N. H. Kanaal hoog of laag staat. De ondervin ding zal hun wel loeren, dat men in het vroege voorjaar het zoete water niet te diep moet weghalen, omdat Uien dan ver plicht zal zijn in den voor-zomer water binnen te laten. Het ingelaten water toch is brak; komt dit brakke water bij de wortels der bolgewassen, dan zal het er geen goed doen; waarschijnlijk sterven de planten er te vroeg door af. Tegen den rooitijd evenwel kan de waterstand weer worden verlaagd. Daardoor wordt het af- rijpingsproces der bollen bespoedigd. Kan het malen nu door een of ander polderbestuur worden verboden? Daarover zijn de meeningen verdeeld. Sommigen beweren, dat het College van de Uit waterende sluizen, dat den water stand van Schermerboezem bepaalt, het recht heeft den landgebruikers in Koe- gras bet uitmalen te verbieden, wanneer de stand van het water in 't N. H. Kanaal dit naar de meening van bedoeld college niet gedoogt. Deze opvatting kan naar onze meening niet juist zijn, hoogstens zou het College der Uitwaterende sluizen kunnen bepalen, dat de sluizen in Dog gersvaart en Callantsooger vaart, alsmede de schuif in de Schoolvaart gesloten moe ten blijven, zoolang het Kanaalwater boven peil is. Het opvoeren van bot water in de vlieten blijft evenwel een zaak, die den polder Koegras aangaat. Anderen zijn echter de meening toe gedaan, dat een hooge stand van het water in hot N.-H. Kanaal nimmer tot gevolg kan hebben, dat het spuien uit de slieten op het Kanaal verboden wordt, omdat het gedeelte van het Kanaal ten Noorden van de Kolksluis volgens hen niet tot Schermerboezem behoort Vreest men voor overlast voor de polders ten Auiden van den Zijpschen dijk, dan 1 "ïei; de 9luj'zen in dezen dijk (de z.g. Ko.ksluis) slechts af te sluiten. Deze personen wijzen er dan tevens op, dat het toch een eigenaardige toestand is, dat een zoo groot waterschap als Soher- mei boezem geen enkele bemaling heeft. V olgens hen zou niemand kunnen belet ten, dat Koegras, indien dit later ge- wensent blijkt, een bemaling voor den linff en wordt het spuien bij Den Helder door een eventueel hooger gemiddelden «tnnd van het buitenwater moeilijker, dan K'of gras waarschijnlijk zich genood- zaakt zien tot eon centrale bemaling over tö Alocht het ooit zoover komen, dan zijn naar wü meenen verschillende be- fangen door één Installatie te behartigen. Tn dat geval toch karnt het ons gewencsht voor dat de Korte Vliet verlengd wordt tot de gracht bij fort Westoever. Wan neer aan het einde van dien vliet een ge maal wordt geplaatst met een schuif oi sluis in de 'fortgracht ten Oosten daar van dan kan het uitgemalen water teven, dienst doen om het open riool oftewel bet Heldexsche Kanaal nu en dan door u miion Door de installatie zóó in te richten, dat ook water ten Oosten van bedoelde sluis of schuif uit de fortgraoht bTtiTpompen in bet gedeelte ten Westen !fni vin in de circulatie van het water In de fort gracht en in het Heldersohe Kanaal ook bewerkstelligd worden, zon- S- dat w waïer aan Koegra. onttrokken wordt ZONDAG 6 APRIL. Hilversum, 1071 M. 9.00 VARA. Grammofoonpl 9.30 VARA. Lezing. Mej. Cieremans: „Ont- ten behoeve van fabrieksar- Declamatie door Frangois Paü- Het eerste artikel is opgenomen, in ons nummer van Dinsdag 1 <\pril geheelen polder sticht. -- Zoolang ieder landgcbruiker in Koegras het recht heeft Te Gelsenkirclien-Buer zijn Woensdag-maken met een ^igen^bemaibul!f avond vier gemaskerde roovers de woning 1 naar ons voorkomt van een van een mqnainbtenaar, die geld inpakte, schappelijke bemaling <men snrake k"" binnengedrongen. Zij hielden hem met hoeven te ziin. P 6 be~ voorgehouden revolver in bedwang, ont-j Wat zullen evenwel de izpvaIitotv rukten hem het pakje met geld en vlucht- van de droogmaking vin d* 7i f" Z^n ten. Het geld behoorde aan een groot- Krijgt ScSÏZïï wikkelingswerk beiders. 0-45 VARA. wels. 10.15 VARA. Grammofoonpl. 10 30 VPRO. Kerkuitz. vanuit het Gebouw v. d Ned. Prot. Bond te Laren. Muzik. medew. van Stans Le Cosquino de Bussy (zang) 1201^12.30 AVRO. Lezing door Dr. C. H. Sluiter: De tropische groei d«r organische I2 402.00 Concert. AVRO-Octet. 200 Verslag door ooggetuige van den Intern. Voetbalwedstrijd Nederland—Italië. Daar na: Grammofoonmuz. In de rustpoos: Sport uitslagen. 5.00 VARA. Kinderuurtje. 6.00 VARA. Orkestconcert. 7.308.00 AVRO. Grammofoonmuz. 8.00 Tijdsein, pers- en sportnieuws. 8.15 „De Tooverfluit", van W. A. Mozart. Versterkt koor en Omroeporkest, solisten. Daarna: Grammofoonpl. .2.00 Sluiting. Huizen, 1875 M. 8.309.30 KRO. Morgenwijding. 9.50 NCRV. Kerkdienst vanuit de Ned. Herv. Kerk (Nieuwe Kerk) te Zierikzee. 12.0112.30 KRO. Mr. A. I. M. J. Baron vam Wijnbergen: Aanvullend Onderwijs. 12.302.00 KRO. Concert. KRO-Salon Orkest. 2.002.30 KRO. Lezing door Alex Paulsen. Onderwerp: „Op het Kroatische platteland". 2.303.00 Herman de Man: „Pallieterjanus" van Floran Lambrechts. 3.OGH4.00 KRO. Concert door het Versterkt Orkest der N. H. M. 4.005.00 KRO. Ziekenlof. 5.005.15 Zakeiizender Vaz Dias. 5.50 NCRV. Kerkdienst vanuit de Evang. Luth. Kerk (Oude Kerk), Spui te A'dam. 7.307.55 KRO. C. J. J. Terwisga Sc kelt inga: „Practische waardeering". 7-55'8.05 KRO. Voetbaluitslagen. 8.058.10 KRO. Intenties van het Apostolaat des Gebeds. 8.10—8.20 KRO. Praatje door den Voorzitter Pastoor Perquin. 8.209.45 KRO. Studio-opvoering van „Het Aardige Molentje". Opéra-comlque in 2 tafreelen. Naar het Fransch van Clairviile. Muziek van Alph. Varney. 9.30 ca. KRO. Nieuwsber. 9-4510.45 KRO. Concert. KRO-Orke«t 10.4511.00 KRO.Epilooog door Klein Koor. MAANDAG 7 APRIL. Hilversum, 298 M. Na 6 uur: 1071 M. 10.00fio.15 Morgenwijding. 12.002.00 Concert. AVRO-Kwintet. 2.002.55 Kookpraatje door P. J. Kers. 2.454.30 Aansl. van het Rc*ibran4t Theater te A'dam. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.016.45 Grammofoonpl. 6-457-15 AVRO-Tooneelhalfuurtje. Rob. Go- raerds ever: De Passiespelen te Oberam- tnergau. 7-iS7-45 Engelsch: Beginners. 7-458.00 Grammofoonpl. 8.15 Aansl. Concertgebouw te A'dam. Het Concertgebouw Orkest. Daarna: Persbv., Grammofoonpl. 12.00 Sluiting. Huizen, 1871 M. Uitsl. NCRV-Uitz. 8.15'9-30 Concert. 10.3011.00 /.ie'kendienst. 11.00—11.30 Lezen van Chr. Lectuur. 12.301.45 Orgelconcert door Jan Zwart. 2.002.35 Uitz. voor scholen. 2-35 3.15 A. J. Herwig: De kamerplanten in deze maand. 3.153-45 Knipcursus. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.00-6.30 Concert. Mevr. v. Essem-Venneman (zang), A. J. Mooy (orgel). 6^7'°° W' Santema: »Ffysk bloed tejoch 7.007.45 Zangcursus. v^en düor Arnhemsche Orkest Vereen, Z. Hulleman (fluit). RisseéuwntermeZZ° tC verzor*'en door P- J* 9.10—10.00 Vervolg concert 10.0010.15 Persber. .U>'45 bezoek van den Radio-dokter. 10.45—11.00 Grammofoonmuziek. van 3 en 4 April 1930. GETROUWD: Groote. A. Kraak G. T. J. Bremer en en A. Molenaar. r r|.'n'ALL5N: Kroon—v. Marl©, z- Gi-oof fV vykerman' d' J- Haffertde z. R, Zeemande Jager, d.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 10