WOUTERLOOT GEMENGD NIEUWS. 6ÜKGRO£f1T£fi Buitenland. Tankschip in volle zee to brand. Een familiedrama. AMSTERDAMSCHE BRIEVEN. OP EN OM HET BINNENHOF. LUCHTVAART. Twe* en twlattg ojrrarenden omgekomen. Een nui Zuid-Sachalin komend Chi- neesch tankschip ifl in volle zee in brand geraakt De fcapiteiB en de bemanning, bestaande uit 22 koppen, idjn omgekomen. een engelsch zendeling IN CHINA VKHMOOBD. Naar Kenter ndt Tientain meldt i» een Eagelech zendeling Tan de miflsi© te Ttentflln b$ Peiteiko door rooxera gedood. ONTPDOFFINQ IN ZWEDEN. Drie dooden. Te Skelleftia beeft Donderdagmiddag een ernstige ontploffing plaats gebad. Door onbekende oorzaak ifl een reservoir met acetyleengaa uit elkaar gesprongen. Es -werden drie arbeiders gedood. De materieele schade ia groot LEGATEN VOOR OPENBAAR NUT. Den 21sten Maart overleed in Arizona de bankier en filantroop V. E. Macy uit Scarborough-on-Hudson. Voor openbaar nut zijn er 750.000 gelegateerd. Het Teacher^ College van de Columbia Uni- versity ontvangt 500,000; het Henry Street-Settlement te New-York 100.000 en het Metropolitan Museum eveneens 100,000. Het Hampton Institute krüigt 25,000. Voorts kleinere legaten. AUTO-ONGELUK Twee dooden. In de buurt van Marcheprime ls Don derdag op den weg naar Aroachon een auto, waarin gravin Stuers, mevrouw Deluze en haar kamenier met den chauf feur waren gezeten, omgeslagen. Me vrouw Stuers is zwaar, de chauffeur licht gewond. De twee overige vrouwen wer den op sl ag gedood. GROOTE DROOGTE IN NIEUW ZEELAND. In Nieuw Zeeland heerscht weer een periode van groote droogte en in dezen herfst is er in 20 jaar niet zoo weinig regen gevallen. Bij Wellington moest een hydraulische tram, die naar een heuvel top voert, door gebrek aan water «top; ge zet worden. In het binnenland is de toe stand op sommige plaatsen reeds ernstig door gebrek aan drinkwater voor het vee. HET EERSTE DOODVONNIS TEGEN EEN JOOD IN PALESTINA BEVESTIGD. Een telegmm uit Juffie» meldt, dat een Jood wlen een moord op twee Arabieren bij de onlusten van Augustus was ten laste gelegd, ter dood veroordeeld la. De verdachte was reeds op 20 November JJL ter dood veroordeeld, maar na appel was een nieuw proces gdliast. Dat 1a het eerste doodvonnis tegen een Jood in verband met de onlusten dat be vestigd ia. EEN AM.VIT GEVONDEN. Voor 100 lire gekocht Uit Vincenza meldt men de ontdekking van een kostbare Amati-viool uit het jaar 1630. Een drukker, Menghini, had het in strument van een boer gekocht voor 100 Lire, zonder er overigens veel waarde aan te hechten. Toen hij evenwel over de ontdekking van een kostbare viool te Niz- za las, liet hij zijn instrument door des kundigen onderzoeken, die constateerden, dat de Amati een van zeer hooge waarde was. De gelukkige bezitter wordt nu over stelpt met aanbiedingen, maar wacht zijn tijd af. Een vreeseüjk familiedrama heeft zich te Werkstein, een voorstad van Aken, af gespeeld. Daar heeft een 41-jarige werk- looze invalide mijnwerker zijn vijf kinde ren de keel doorgesneden en zijn vrouw en zesde kind zoo zwaar gewond, dat hun toestand vrijwel hopeloos is. De man ge noot onderstand, die echter geenszins vol doende was voor het onderhoud van het groote gezin. Hierbij kwam, dat de man in den laatsten tijd aan den drank was ge raakt. Donderdagochtend om zeven uur had hij; reeds een herberg 'bezocht. Een uur later kwam hij dronken thuis. Enkele oogenblikken nadien hoorden de buren luide hulpkreten uit zijn woning. Tever geefs poogden ze de deur open te bre-, ken. De politie slaagde er eindelijk in de woning binnen te dringen. Vijf kinderen lagen dood of stervend in hun bed; de moordenaar had zich zelf ten slotte de pols doorgesneden; hij is in bedenkelijken toe stand naar het ziekenhuis gebracht. SMOKKELSCHIP IN DE HAVEN VAN BOSTON GEZONKEN. Om de bewijzen van smokkelarij te vernietigen. De Erfgelsche schoener Aramy, die door de Amerikaansche kustwacht ter hoogte van Maine met 80 kisten aloohol aan boord in beslag genomen was, is bij het binnen slepen in de haven van Boston gezonken. Volgens de kustwacht heeft de bemanning het schip laten zinken om de bewijzen van - smokkelarij te vernietigen. 1 April Aalsmeer'glorie. Onze 25ste tremUBn. Ameter- damsche sportweek. Een gemeentelijk assurantlebedrttf. Zoo zijn we dan, zonder al te groote on gelukken, den gevaarlijken dag van 1 April gepasseerd. De, nu eenmaal stee vast bij dien dag behoorende valkuilen, voetangels en klemmen waren dan ook ditmaal van niet al te verraderlijk maak sel: het schijnt wel alsof de constructeurs van dergelijke fop-werktuigen langzamer hand, in den loop der jaren, hun vin dingrijkheid en hun fantasie wat aan het verliezen zijnHadden we vroeger de, in alle stilte in Artis opgefokte aapmensch, met doctors-attesten en professoren-inter views, thans doen we het daar, in den dierentuin, op 1 April af met de schamele vondst van het nijlpaard dat een wagentje trekt; lieten we vroeger, op den fatalen dag, een bekend acteur-sportsman vanaf den Munttoren in het Singelwater duiken, thans brengen we het op sportgebied in dezen niet verder dan het optreden van een nieuw-ontdekt Nederlandsch boks- matador tegen een bekenden vuist-koning uit het buitenland; lieten we toen een of anderen ingenieur van Publieke Werken een uitvinding doen die, iets geheel nieuws! in een dag 'n aaneengesloten grastapijt van een weiland buiten de stad, kant en klaar overbracht naar een van onze steedsche sportvelden, thans kwamen we slechts op het vrij! povere denkbeeld de regenmaker Veraart boven den Dam te laten cirkelen onder het be spelen van het Paleis-carillon Neen, de werkelijkheid overtrof ditmaal op 1 April verre de fantasie! En die wer kelijkheid bestond dan o.a. in de opening van de groote Aalsmeerder, bloementen toonstelling, een werkelijkheid die, met al de hier vertoonde pracht aan kleur en vorm, met al de verrukkingen en be dwelmingen van geur, welhaast tot een fantastisch sprookje werd. „Bloemenlust" doopten de Aalsmeerder kweekers het ge bouw der Coöperatieve Veilingsvereeni- ging aan het Oosteinde, dat ter gelegen heid van het in gebruiknemen der uit breiding nu, met deze expositie, in een bloemenparadijs herschapen was. En die naam wordt thans wel eer aan gedaan! Een tentoonstelling die „af" bleek in ieder opzicht, zoowel wat rangschikking, veel zijdigheid, als volledigheid, betreft van het beeld dat men er wist te geven van het tuinbouwbedrijf dat zich daar, op den polderbodem tegen de Haarlemmermeer aan, de laatste jaren vooral ontwikkeld heeft tot een centrum van internationale beteekenis in den bloemenhandel. In dit ■beeld mocht natuurlijk ook de K.L.M. niet ontbreken, zij1 is, nu al, voor de verzen ding van de producten ten eenenmale on misbaar, zoodat men haar ook op een stand vertegenwoordigd vond, evenals de ook onmisbare Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen, die op haar stand liet zien wat er van Overheidswege zooal gedaan wordt om plantenziekten te be strijden Evenmin een 1 Aprilgrap, maar toch ook een werkelijkheid die vrijwel tot in hetfantastische steeg, was het be- kendworden van het Commissariaat dat de herboren Koninklijke Vereeniging Het Nederlandsoh Tooneel achter zich heeft weten te krijgen en waarmede het naar den Stadsschouwburg solliciteerde. Een Commissariaat, oftewel een Raad van Be heer, waarin zoowel een groot aantal kop stukken uit de hoofdstedelijke „haute finance" oftewel groote geldwereld, als vele parade-namen uit onze kunstwereld zitting hebben. Het is inderdaad grof, haast fantastisch grof geschut wat Saal- bornVerbeek thans ter dekking van hun aanval op het Leidsche plein achter zich hebben, waarbij dan nog komt, dat de Koninklijke Standaard, d.w.z. de her nieuwde koninklijke subsidie die hun in het vooruitzicht werd gesteld, ook nog in de achterhoede in reserve staatl Overi gens zal, naar verluidt, de beslissing, Verkadevan Dalsum of Saalborn- Ver beek, eerst op 23 April as. in den Ge meenteraad vallen en kunnen we veilig de kwestie, die nog steeds de gemoederen in de hoofdstad hevig beroert tot dan laten rusten. Het schijnt verder wel of die Raad, na afdoening van die andere groote kwestie de Rokin-demping, tijdelijk uitgeput is van de inspanning en nu maar wat amechtig meesukkelt om tegen den 23steii weer op te leven. Zoo werd deze week b.v. de tram-voordracht onder wel zeer gerin ge belangstelling aangenomen. De tram die anders toch een uiterst dankbaar on derwerp voor klachten, debatten en het te berde brengen van nieuwe wenschelijk- heden is. Onze tram vierde daarenboven deze week eigenlijk een stil jubileum. Zij heeft dezer dagen n.1. haar 25ste üjn (loopend van het Centraal Station, via Rokin, Ferd. Bolstraat, Noorder Amstellaan, naar de Amsteldijk) in gebruik genomen, 't Wordt zoo langzamerhand nu we dit jubileum- cijfer bereikt hebben, geheel ondoenlijk, zelfs voor den meest tram-kundigeu hoofdstedeling al de verschillende num mers (hier, bij ons, ontbreken de cijfers 11 en 13 niet!) en de bij hen behoorende routes, in het hoofd te hebben. Laat staan dat men de bij elke lijn behoorende kleu ren weet! Men vraagt zich dan ook af of die kleuraanwijzing eigenlijk bij dit groote aantal Lijnen nog wel eenigen zin heeft. Vroeger, toen er nog maar weinig lijnen in exploitatie waren en men vrij al gemeen de kleurencombinaties kende, had het 's avonds zeker eenige voordeelen. Vanuit de verte kon men dan door middel van de gekleurde lantaarn, boven voor op de kap, uitmaken: „O, daar komt groen- rood, dat is 4; of daar komt geel, dat is 3, aan!" Thans weet men bij' avond uit al die vele# in het duister opdoemende kleur vlekken, tooh geen weg meer en werken zij eerder verwarrend. Zou het daarom geen aanbeveling verdienen over te gaan tot verlichting van de, tusschen de beu gels aangebrachte cijfers? Dat kan, dunkt ons, toch heel eenvoudig geschieden _en zal niet eens bijster in de papieren loopen. Het zal dan ook wel aan bovengenoem de uitgeputten staat van onzen Raad ge legen hebben, dat dit, voor-de-hand-lig gende denkbeeld niet eens vanuit de ver gadering, tijdens dit tramdebat, geopperd werd.... Van jubilea gesproken.... We hebben er juist twee achter den rug in de sport wereld. Daar viel dan eerst het feit te her denken dat de heer C. A. W. Hirschman 25 jaar lid is geweest van de elftal, an ders gezegd Technische Commissie van den NecL Voetbalbond en ten tweede had de poulaire Stadion-directeur Jan van den Berg, tien jaar lang zijn scepter ge zwaaid boven voetbalveld en wielerbaan,, kleedkamer en tribune. Al dadelijk zal de heer Van den Berg, nu hij' zijn tweede tiental jaren als Stadi on-dictator ingaat, een grootsch sportfes tijn op zijn grondgebied te aanschouwen en gedeeltelijk te leiden krijgen. Er zijn n.1. plannen in de maak om van 24 Mei 1 Juni a.s. een grootsch opgezette Am- sterdamsche Sportweek te organiseeren. De Amsterdamsehe Bond voor Lichame lijke Opvoeding nam hiertoe het initiatief en kwam reeds met een voorloopig pro gramma voor den dag. Deze Sportweek beoogt een tweeledig doel, n.1.: Ie. te toonen, wat er in de school aan de licha melijke opvoeding wordt gedaan nu de nieuwe richtingen, welke zich baan ge broken hebben, de school hebben bereikt. 2e. De Sportbonden in de gelegenheid te stellen de jeugd, welke zij' georganiseerd hebben, haar sport te laten demonstree- ren. Hoewel een en ander voornamelijk een sportfestijn van de jeugd voor de jeugd bedoelt te zijn, zullen ook demon straties en wedstrijden door ouderen ge houden worden. Er zal geroeid worden (op den Amstel), getennisd (in het tennis- station), gevoetbald, gehonkbald, gekaatst en wat het sportieve hart nog maar meer kan begeeren. Ook zal, gaat het plan door (financieel hoopt men er te komen met een gemeentelijke subsidie, baten uit programma-verkoop en uit, zeer laag te houden(l) entree gelden) de jeugd die bij deze demonstraties aanwezig is door middel van luidsprekers op de hoogte worden gebracht niet alleen van wat zich op het sportterrein afspeelt, maar ook worden ingelicht over de finesses van het spel, terwijl wethouder Polak en Jan Feith daarnaast nog lezingen over sport- onderwerpen zullen houden. Laat ons hopen dat het plan slaagt. Meer nog misschien dan andere goede zaken als b.v. de Emma-bloem-collecte die we zoo juist achter den rug hebben, werkt een propaganda voor en mitsdien ver meerderde beoefening van openlucht spelen en sport in de richting van ver hoogde volksgezondheid en succesvolle be strijding van volksziekten als o.a. de t.b.c. Dat Amsterdam overigens' ook nu al, wat de actieve sportbeoefening betreft er zijn mag, blijkt wel uit de onlangs (ten dezen voor het eerst) door het Bureau van Statistiek gepubliceerde cijfera Zoo waren er in 1928 in de hoofdstad, volgens deze gegevens, reeds 238 voetbalvereenigingen in vier bonden vereenigd, met 12.714 wer kende leden en 788 elftallen. Ei* werden in dat jaar 6027 wedstrijden gespeeld. Er waren 52 korfbalclubs met 2800 wer kende leden, 179 elftallen die een goede honderd wedstrijden speelden. Wat naast deze levende, roerende have, de onroe- rende sport-have aangaat: er waren 15 permanente terreinen met 32 H.A. opper vlakte, voörts 55 tijdelijke met 77 H.A., - wat, de speeltuinen enz. nog medegé- rekend een totaal geeft van 156 terreinen met 163.8 H.A. gezamenlijke oppervlakte. We hebben, dit dan tot slot en om van de bloemenkweekerijen en sportvel- j den weer terug te keeren tot het centrum van onze huizen-zee, we hebben deze week weer eens de Roode Haan, die na de groote Flora- en Paleis' van Volksvlijt-1 branden, nog steeds zioh min of me^p blijft roeren en niét tot rust kan komen, aan het werk gezien bij een fikschen brand in de Pieter Pauwstraat, waar een groote schilderswerkplaats in vlammen opging. Daardoor werd tevens weer eens de aan dacht gevestigd op de pogingen die hier, vooral van socialistische zijde den laat sten tijd weer worden aangewend om te komen tot een gemeentelijk assurantie- bedrijf. In enkele plaatsen in het buiten land, zoo o.a. in*Weenen en Darmstadt is zulk een gemeentelijk bedrijf sonde eeni gen tijd in werking en daarheen is dan ook, kort geleden, een commissie, ter be studeering van het vraagstuk vertrok ken, een commissie, waarin naast enkele Raadsleden ook een assurantie-specialist zitting heeft. Er zal nog wel gelegenheid zijn op deze gemeentelijke assurantie- plannen terug te komen. In vakkringen maakt men zich, naar ik van welingelichte zijde vernam, over een en ander nog met bijster ongerust en meent men dat nmn dezen nieuwen aanslag op het particuliere assurantie-bedrijf even gemakkelijk zal innuien afweren als destijds de sociali- Reertnus-plannen op dit gebied van mini», fnr Treub Het zou echter wel eens kun nen bliiken dat dit gemeentelijke plan ernWer moet worden genomen en meer SS van slagen heeft dan het landelijke nlan van zooveel jaren terug. Intusschen fs het laatste woord hier nog niet ge sproken; ternauwernood het eerste.... Wachten wij dus af.... Weefckronlek. Den Haag, 8 April. - Vtot wrB». - I» UW"»"-— 't Ge val-Fruytier. lingen beheerscheru Van dezen raadsman der Kroon behoeft men waarachtig ook niet te vreezen, dat hij bijvoorbeeld een geloofsgenoot katholiek, zal „voortlek ken", als deze niet geschikt is voor het ambt dat minister Verschuur voor hem koos om H. M. de Koningin te adviseeren, dien man daarvoor aan te wijzen. Tooh vond minister Verschuur aanlei ding om den oud-Gouverneur van Cura- oao ir. Fruytier, met slechts by de Ar beidsinspectie te herplaatsen. Daartegen had niemand bezwaar. Daarmee loste de Regeering een belofte in, door minister Slotemaker indertijd den heer Fruytier gedaan, vóórdat deze naar Cura^ao ver- trok. Maar: het „een koopje leveren' (zoo als mr. Fock 't Donderdag j.1. 28 Maart in de Eerste Kamer uitdrukte) aan ir. Huy- gens, teneinde den oud-Gouverneur, die 't tè Willemstad nu juist niet prachtig heeft laten liggen, „in een keurig-ge- spreid donsbedje" nêer te vlijen, neen, dat vond men te kras. Maastricht is een zeer moeilijk district. Daarvoor deugde ir. Fruytier niet. Men had daarom in vredesnaam maar Dan Haag voor hem gekozenl Bovendien bezat de heer Fruytier „oudere brieven", als ambtenaar, dan de heer Huygens. Per slot van rekening was dr. Slote maker de Bruine, die toen hij nog minis ter was, den beer Fruytier de belofte van herplaatsing bij de Arbeidsinspectie heeft gedaan, degeen, die de Regeering „het koopje" had geleverd!.... Laten we ons niet verder begeven in napluizing van het geval. Men weet, in den ochtend van Vrij dag 28 Maart j.1., toen de Eerste Kamer de Begrooting van Arbeid, Handel en Nijverheid zonder hoofdelijke stemming heeft aangenomen, is alles „op z'n poot jes terechtgekomen". Minister Verschuur verklaarde zich be reid, ir. Huygens op zijn post in Den Haag te handhaven. Daarmêe was de „perkara" uit de wereld. Van alle kanten werd den minister hulde gebracht en sympathie betuigd. Prof. De Savornin Lobman pre ai Exo. mr. Verschuur's zedelyken moed. Nadat goedkeuren (met 5823) een amendement, I Hoofdstuk X was goedgekeurd, zag Er heerscht nu sinds c.a. een week „Paaschrust" aan beide kanten van het Binnenhof. De Tweede Kamer is weet men op Vrijdag 28 Maart uiteengegaan tot den 6en Mei as. Dan zal de agenda van be langrijke ontwerpen, aan de orde komend in openbare behandeling, allereerst aanwijzen: de Arbeidsbemiddelingswet en de herziening van de Gemeentewet. Voor al laatstgenoemd ontwerp biedt stof voor uitvoerige discussiën. Natuurlijk komen er o.a. nog wat interpellatiën bij. Vermoe delijk zal de Tweede Kamer niet heel laat in den zomer-1930 bijeen zijn. 't Moet met huldigende dankbaarheid worden erkend, dat ons Lagerhuis zich ook op 27 Maart door den Tegislatieven arbeid wist te slaan op vlotte wijze. Tamelijk lang werd dien laatsten dag vóór het Paasoh-recès gedelibereerd over de nieuwe wettelijke regeling der arbeids overeenkomst van kapitein en schepelin gen. De oommissie-Molengraaff had het ontwerp op schitterende wijze voorbereid. En men kreeg te aanschouwen een zoo- veelste staaltje van de waarde, voor vlotte behandeling in de openbare zitting, van zulk eene deugdelijke voorberei ding. Deze wet, zei mr. Knottenbelt zal ons zeerecht grootendeels vernieuwen. En de schrandere, kundige afgevaardigde Brautigam, de leider van de soa-dem. transportarbeiders, wiens van diep gaande kennis en rustig-degelijk oordeel getuigende redevoeringen by de behande ling van minister Van Karnebeek'S ge lukkig verworpen traktaat met België in de herinnering zullen blijven voortleven, betuigde eveneens zijne ingenomenheid met het aanhangige wetsvoorstel. De heer Brautigam beleefde den 27en Maart in de Tweede Kamer het succes, dat een door hem ingediend amendement, strekkend om bindend, imperatief, te maken het voorschrift, dat bij alg. maat- hoorlijke voeding en behoorlijke dag- en de reeder verplicht is te zorgen voor be hoorlijke voeding en behoorlijke dag- en nachtverblijf van den schepeling aan boord, werd aangenomen, met 54 23. En ook gelukte 't den heer Brautigam, den 27en Maart de Tweede Kamer te doen het ziekengeld voor den schepeling bren gend van 70 op 80 pet. De „finale" der Tweede Kamerzitting vlak vóór Paasch-recès betrof de telkens weer opduikende kwestie van de z.g. oud- gepensionneerden. Minister De Geer had voorgesteld te bepalen, dat de toekenning van de uitkeeringen zal geschieden vol gens bij Algemeenen Maatregel van Be stuur te stellen regelen. De belanghebben den zuilen dus voortaan de normen ken nen. Ieder kan dus narekenen IMinis ter De Geer omschreef den maatstaf als: het „bijwerken" van de oude pensioentjes tot zeker inkomen, verband houdend met gezin en woonplaats van den gepension- neerde. De heer K. ter Laan wilde, dat de nor men in de wet zullen worden neergelegd. En „belichaamde" deze opvatting in een motie. Inplaats, dus, van in een Maatregel van Bestuur. Minister De Geer verduidelijkte, dat ook wanneer de motie-Ter Laan werd aange nomen, toch tot publicatie der normen zou zyn overgegaan. Rechts-Links werd de motie verworpen. De Minister van Financiën heeft in uit zicht gesteld: een Begrootings-post voor de oude weduwen, namelijk: die van vóór 1909, buiten de wet vallend. Ik wil deze herinneringen" aan hetgeen de TVeede Kamer vóór het Paasch-reoès afdeed, niet afsluiten zonder even vast te leggen, dat de hooge vergadering, in haar geheel, de aangenaamste, meest sympathieke indruk ken zal hebben gekregen van de wijze, waarop mr. Van Schaik zijne zware presi diale taak waarneemt. Hier is zeg ik nogmaals met velen ten volle van toe passing het oude: „Suaviter in modo, for- Rustig, gemakkelijk zoö stevig als 't moet! men president De Vos van Steenwijk naar de groene tafel snellen, om minis ter Verschuur allerhartelijkst te felicitee- ren. Laat ik dit nog even zeggen: Den Senaats-voorzitter, baron De Vos van Steenwijk, komt ten zeer belangrijk deel toe van de eer, in dit „crisis-gevalle tje" de Regeering uit een „impasse", een lastige positie, te hebben gered. Als de Voorzitter van de Eerste Kamer Donderdagmiddag 27 Maart had laten stemmen over de dingen, welke 't hier be trof, de kwestie-Fruytier en de Begroo ting van Arbeid, Handel en Nijverheid, er hadden stellig „ongelukjes" kunnen gebeuren. Mr. De Vos van Steenwijk, de oude, ervaren parlementaire Vos, was ver standiger. Hy stelde de beslissing uit tot den vol genden dag. Dat bracht uitkomst. Ook hier werd bewaarheid het bekende „la nuit porte conseil"; de nacht brengt raad. 't Was een gelukje, dat de Senaats-lei- dong thans berustte in handen van een zod schrander en eerlijk man als mr. De Aos van Steenwijk, stellig geen vreem deling in het Jeruzalem, dat ook wel Bin nenhof wordt genoemd. Mr. ANTONIO. titer in re", lang 't kon, Ongeveer zeven maanden na het op treden van het Kabinet-Ruys IV heeft j^ïiaaiischouvvcl, hoe een der leden van dat Ministerie in érnstig gevaar verkeer- wat zijn ministerieel leven betreft bedoel pt natuurlÜk> wien en wat ik Mr. T. J. Verschuur, de opvolger van Pr°l. Slotemaker de Bruine als minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, had ir. fruytier, den oud-Gouverneur van Cura- cao, geplaatst bij de Arbeidsinspectie in de functie, dat tot nu toe op alleszins ver dienstelijke wijze door ir. Huygens „Inde irae! Daarover ontstak de storm van verontwaardiging. Ik denk er niet aan om terug te treden tot allerlei bijzonderheden ~Mden lezerskring natuurlijk bekend. M<r.n had hier inderdaad te doen met een lichtelyk-mysterieus geval. Minister Verschuur behoort dat weten zijne politieke vrienden en dito vyanden en erkennen dat ook, voorzoover zy eerlyk en onbevangen verkiezen te oordeelen tot de strikt-eerlijke men- sohen, voor wie plicht en eer, het belane der gemeenschap al zijn daden en hand* DE GRAF ZEPPELIN. Tiet luchtschip Graf Zeppelin is Don derdag om half negen voor zijd eersten proeftocht van dit jaar te Friedrichshafen opgestegen Het luchtschip zal slechts bo ven het Bodenmeer kruisen. Een vernieu wing valt bijzonder op. n.1. een gondel de electrische stroom wordt opge- adkter de passagiers-hutten. Dok dit jaar zal het luchtsóhip op zijn reizen weer post meenemen. In Mei wordt a ondernomen over Spanje, Zuid- Amerika en over Noord-Amerika en dan Hoven de Oanarische euanden boven twee Braziliaansche ste- en boven de hoofdstad van Cuba zal post worden neergeworpen. nriuff/' if/ ^appelin heeft haar eersten im met ^oces volbracht en is om 13.40 vlot geland. De Zeppelin naar Afrika? h3aar uit ingelichte kring verluidt, aan er plannen om met de Zeppelin na en tocht naar Spanje, dus omstreeks 19 a l -i efLn re-*s van 21/j dag te maken over Amka. Nadere bijzonderheden zijn tot dusver niet bekend.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2