T DE MiNEHÜE PIKTO-POHf Wasch Uw haar Derde blad VAN ZATERDAG 5 APRIL 1930 BINNENLAND. 1)E OPBRENGST VAN DE WELDA DIG HEI DSZEG ELS. De Tan 10 December 1929 tot en met 9 Januari 1990 verkochte weldadigheids- zegels hebben boven de gewone franke# r- waarde en na aftrek van de gemaakte on kosten opgebracht 164.867.81. Van dit bedrag is 2 pot uitgekeerd aan het Ein derfonds P.T.T. Het vorige jaar bedroeg de netto-opbrengst 110.742.26, alzoo dit jaar een vermeerdering van 43.625.06. DE OPENING VAN DE NIEUWE SLUIS TE IJMUIDEN. Ook de Prins der Nederlanden aal de Koiiagin vergezellen bijj de opening op 29 dezer van de nieuwe sluis te IJmuiden. Het Hbld. meldt nog: Tot de gasten der regeering zullen be- booren Ged. Staten van Noord-Holland, het dagelijksch gemeentebestuur van Am. sterdam, vertegenwoordigers van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam en tal van vooraanstaande personen uit de kringen van handel, in dustrie en scheepvaart in de hoofdstad. Voorts een aantal ambtenaren van den Rijks- sn den Provincialen Waterstaat, benevens autoriteiten uit de gemeenten, gelegen aan het Noordzeekanaal. Op het sluishooid te IJmuiden zullen eenige zang- en muziekvereenigingen uit Velsen enkele nummers uitvoeren. DE SOCIAAL-DEMOGRATEN EN DE OPENING VAN DE STATEN- GENERAAL. ZB zullen er niet sneer bil tegen woordig zt|n. Het Volk bevat een mededeeling van de Soe. Democratische Kamerfracties, waarin wordt medegedeeld, dat in verband met de monarchistische manifestatie der bur gerlijke kamerleden bij de openingsplech tigheden van de Staten-Generaal, deze fracties besloten hebben, dat zij in de tegenwoordige omstandigheden van de bijwoning der openingsplechtigheid sul len afzien. Uit het Jaarverslag van de 8. D. A. P. blijkt, dat haar aantal leden in 1620 is ge stegen met 6848, tot 61.162. TEGEN DE GELOOFSVERVOLGINGEN IN RUSLAND. De tweede proteetvergadertug. Ik de groote zaal van den Dierentuin te 's-Gravenhage had Donderdagavond de tweede aangekondigde protestivergadering tegen de geloofsvervolgingen ln Rusland plaats. Ook thans weer waren uitgebreide maat regelen getroffen door de politieeen groot aantal rechercheurs was in de zaal aanwezig. De zaal was tot in den nok ge vuld. Eerst sprak prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine. Er gaat door onze ziel een diep mede gevoel met hen, die dit lijden moeten door staan, zoo zeide de spr. Maar in de tijden van den grootsten druk, worden de zielen het diepst gefundeerd in hun geloof. Ai heeft ons protest aldus besloot spr. weinig invloed, wfi moeten niet ophouden met tot de machthebbers te zeggen: Gij hebt niet bet minste recht om zoo te han delen. Blijf af van God, van onze ziel en van ons geloofl (Donderend applaus). Vervolgens sprak de opperrabfln 8. R. Perelrn. Oms protest gaat niet tegen de huidige regeerlngsvormen of tegen de personen, die thans de maeht in handen hebben, zei de spr. Het kostbaarste bezit heeft men geschonden. Laat uit de tranen, welke thans gestort worden, twee bronnen voort komen: een bron van medelijden met hen, die moeten lijden en strijden om hun gees telijk bezit, maar ook een bron van eens- gezindheid, welke de belijders van ver schillende godsdiensten bijeenbrengt. Nn opperrabijn Pereira sprak d© metropollet Euloglus, die eveneens Woensdagavond reeds het woord had gevoerd. De Russische kerkvoogd had ook thans een warme ovatie in ontvangst te nemen; zqn rede werd door dr. Grondijs vertaald. Rijkspersoneel. SfeilarUi en rechtspwltle. Gisteren is in Den Haag het huishou delijk 'salaris- en rechtspositiecongres» van de Centrale van vereenlgingen van personeel in 's Rijksdienst geopend met een rede van den voorzitter, den heer Perdok, die constateerde, dat bij de Re geering een ernstig streven is waar te nemen om het vraagstuk van de arbeids contracten op te lossen. Evenwel is o. m. het vraagstuk der herplaatste wacht gelders nog steeds niet tot tevredenheid opgelost. Twee factoren laten nog steeds hun verkeerden invloed op de salaris- regeling van het Rijkspersoneel gelden de claesiflcatie der gemeenten en de on- gehuwdeu-aftrek. In de eerste plaats echter moeten twee vraagstukken onder de oogen worden gezien: salariscrisis en de saneering van het Burgerlijk Pensioenfonds. Ondanks het sombere verschiet aldus apr. dat ons telkens in de millloenennota met •telligen nadruk in uitziekt werd gesteld, openbaarde zieh sedert 1926 een toene mende welvaart in de immer gunstiger wordende cijfers der Rijksmiddelen. Vol gens spr, wijzen alle economische baro meters op vooruitgang. Spr. waarschuwde echter tegen een al te groot optimisme. Er,valt thans weer een economische terug slag te constateeren, die zich over 1930 in de opbrengst der rijksmiddelen zal demonsireercii. Het is op die gronden dat de eisch, neergelegd in de salaris resolutie, een zeer bescheiden karakter draagt, zeide spreker. De toestand van bet Pensioenfonds eischt onmiddellijk ingrijpen, althans maatregelen, die het mogelijk maken, dat de Staat weldra aan zijn verplichtingen kan voldoen. Resolutie. Het congres heeft een fesolutie aange nomen, waarin er bij de regeering en de volksvertegenwoordiging op wordt aan gedrongen. Ie. dat bet algeheele salarispeil van bet Rijkspersoneel onverwijld wordt ver hoogd door aan ambtenaren en werklieden vrijstelling te verleenen van verpliebte bijdragen van 3voor eigen pensioen 2a. dat aan de herplaatste wachtgelders in de nieuwe functie een levensbestaan warde verzekerd, dat huu een Inkomen waarborgt overeenstemmend* met de nermale perspectieven in hun vorige betrekking 8e. dat het Instituut ambtenaren en werklieden, aangesteld op een burger rechtelijke. arbeidsovereenkomst, moet wordeu beperkt tot ambtenaren en werk lieden, die voor tijdelijke werkzaamheden voor een korten duur boven de gewone personeelssterkte komen, in dienst moe ten worden genomen en dat aan dit personeel naast een behoorlijk salaris of loon, dat niet lager mag worden vast gesteld dan het salaris of loon, hetwelk wordt betaald aan vaste en tijdelijke ambtenaren en werklieden voor gelijk- •oortigen of gelijkwaardigen arbeid, een behoorlijke regeling van de andere ar beidsvoorwaarden met bekwamen spoed moet worden vastgesteld; 4e. dat onverwijld worde overgegaan tot een herziening van het Bezoldigings besluit en de andere salaris- en loon regelingen welke thans gelden veor be Rijkspersoneel. KANTONGERECHT ALKMAAR. De juffrouw was niet met kaar tfjd meegegaan. Een 28-jarige Inwoonster van Anna Paulowna, mej. Anna van V., huisvrouw van G. W. T., logeerde op 29 Maart ten huize harer ouders te 8t. Pancras en had, teneinde een tochtje naar Alkmaar te maken, een rijwiel geleend van een buur vrouw van de oudelui. Daaraan ontbrak echter een reflector wat de berijdster, die door de zorgen des huwelijks het wier- rijden had opgegeven, niet had opge merkt. Toen zij evenwel ln den avond terugkeerde, ontging dit gemis niet aan T een op den Friesehen weg naarsttglflk naar overtredingen speurend politieagent en bleef het gebruikelijks bonnetje niet achterwege. Het goede mensoh was nu heel uit Anna Paulowna naar Alkmaar gekomen om aan de uitnoodiging gevolg te geven. Deze belangstelling werd dan ook naar verdiensten op prijs gesteld en rekening gehouden met de verouderde kennis van de juffrouw betreffendo rijwielverplieh- tingen, zoodat zij er mot 0.60 boete of I dag nog niet ei echt afkwam. PLECHTIGE INSTALLATIE VAN DEN NIEUW BENOEMDEN PRESIDENT DER ARRONDISSEMKNTSRECHT- BANK TE ALKMAAR. In de J.L. Donderdag gehouden burg. rechtzitting der Arrondissementsrecht bank te Alkmaar, had de plechtige instal latie plaats van mr. J. G. Holsteyn, sinds 1922 sub».-officier van Justitie bij de Arr. rechtb. te Rotterdam, welke functionaris bij Kon. Besl. werd benoemd tot president der Alkmaarsche Rechtbank, zulks ter vervanging van den op eigen verzoek eer vol ontslagen president mr. D. v. Houwin gen, en als zoodanig dezer dagen be- eedigd. Er was groote belangstelling van de zijde der balie, die met haar Deken mr. W. C. Bosman, nagenoeg door al haar leden was vertegenwoordigd. Omstreeks II uur v.m. werd de nieuw benoemde president binnengeleid door mr. Ledeboer, fung. president en oudste rechter, bege leid door den officier van Justitie, de Rechters en plaatsvervangenden Rechter der Rechtbank. De civiele zitting werd daarop door mr. Ledeboer geopend. Na de gebruikelijke formaliteiten en voorlezing der stukken op de benoeming betrekking hebbende, wenschte mr. Ledeboer den president ge luk met zijn benoeming, heette hem wel kom in het college, droeg hem het pre sidium over en noodigde hem uit op den presidentszetel plaats te nemen. De president zegde daarop dank voor de hartelijke ontvangst, zich ten zeerste aanbevelend voor een aangename samen werking en gaf daarop aan de leden der balie en andere aanwezigen tot de rech terlijke macht behoorend, gelegenheid tot nadere kennismaking in de Raadkamer, waarvoor de zitting gedurende eenige oogenblikken werd geschorst. Hiermede was de plechtigheid, die een eenvoudig karakter droeg en grootendeels het meer dere ceremonieel van voorheen miste, ge ëindigd en ving eenige oogenblikken later onder leiding var: den nieuwen president, de gewone burgerlijke terechtzitting aan. Omtrent den nieuwen president, mr. J. G. Holsteyn, kunnen wil nog mededeelen, dat hij werd geboren in 1883, te Utrecht studeerde en korten tijd na zijn promotie tot dokter in de rechtswetenschappen, werd benoemd tot ambtenaar van het Ó.M. bij het Kantongerecht te Leeuwarden, vanwaar hij in gelijke functie werd over geplaatst naar het Kantongerecht te Utrecht. Hierop volgde in 1919 de benoe ming van mr. Holsteyn tot subs.-officier van Justitie te Heerenveen, terwijl in 1922 zijn benoeming volgde als zoodanig te Rotterdam, tot hij in 1980 werd benoemd tot president der Alkmaarsche Rechtbank, 'n mutatie, die voorzeker niet elledaagscb genoemd mag worden. BUITENLAND. Koningin Yistorla van Zweden. Koningin Victoria van Zweden, wier gezondheidstoestand al geruimen tijd aan leiding gaf tot groote bezorgdheid, is, te Rome, waar zij reeds eenigen tijd toefde, gisteravond overleden. De Koningin Is 67 jaar geworden. Sophie Maria Victoria was een prinses van Baden. Den 20sten Sept. 1881 huwde zij te Karlruhe met prins Os car Gustaaf Adolf van Zweden, die op 8 Dec. 1907 als koning Gustaaf V den Zweedsehen troon besteeg. De vlootcoTtfBrentte. Een herige uitbarsting tnsschen MacDonald, Henderson en Grandl. Het was te verwachten, dat Italië niet stil wenschte te blijven zitten, terwijl het weken lang moest wachten op Fransch- Engelsche onderhandelingen, die ln de praktijk hierop neerkwamen, dat Frank rijk bijzondere waarborgen tegen Italië van Engeland eischic. Donderdag ls het tot een herige uitbar sting tussohen MacDonald, Henderson en Grandd gekomen. Grandl heeft, volgens de Italiaansche voorstelling van naken, ge dreigd de conferentie te zuilen verlaten. Hij liet zich niet welgevallen, zeide hij, op die manier te worden behandeld. Mae- Donald moet toen nog hebben voorgesteld dat Grandi aan de Fransch-Engelsche be spreking zou deelnemen. Dit echter heeft Grandi beslist geweigerd. Hij liet er zich achteraf niet meer bijhalen, zoo zeide hij. Bovendien verklaarde hij, dat men niet het recht had te Londen zonder eenige andere leden van den raad over artikel 16 van het Handvest van den Volkenhond te beraadslagen. Zoo hoog is het geschil ge loop en, dat Grandi met een herzien door Italië van het verdrag van Locarno moet hebben gedreigd. Intusschen heeft Grandi een juridisch raadgever uit Rome laten overkomen). Zoo eindigt ook deze week weer temid den van groote moeilijkheden, schrijft de ster-corr. van de „N. Rott. Ct.". Er is ech ter dit verschil tegenover het vorige week eind, dat mem de conferentie op het oogen- blik onmogelijk dood kan noemen, omdat zij juist op de felste wijze leeft. Niemand kan echter nog overzien wat er uit deze crisis te voorschijn zal komen. Een groote betooging te Tokie tegen het toegeven der Japnjosohe regeering. Donderdag ls te Tokio een door onge veer 30.000 personen bezochte betooging gehouden tegen het toegeven der Japan- scbe regeering aan de Amerikaansche voorstellen ter vlootconlereaitie. De verga dering nam de volgende resolutie aan: „Aangezien de door de Japansche vloot- delegatie voorgestelde vermindering der wapening ter zee op de basia van do Ame rikaansche voorstellen de verdediging van Japan in gevaar brengt, zal het Japansche volk een krachtige oppositie voeren tegen het aannemen van deze voorstellen. De atmosfeer ls weer kalmer geworden. De ster-correspondent van de Nw. Rott. Crt. seinde gisteravond uit Londen: Vandaag is de atmosfeer weer iets kalmer ter conferentie. De Italianen heb ben hun hart gelucht en zijn nu in ieder geval weer bereid verder te wachten. Alleen legde zij vanavond weer een ver klaring af, waarin zij weer met allen na druk op hun eisch van pariteit stonden. UIT HET ENGELSCHE LAGERHUIS. De doodstraf voor desertie al- geschaft Bij de behandeling van de jaarlijksohe legerwet heeft het Lagerhuis met 219 tegen 135 stemmen een amendement tot afschaffing van de doodstraf voor deser tie in actieven dienst aangenomen. De goedkeuring van dit amendement beteekende geen nederlaag voor de regee ring, aangezien deze de leden vrij had ge laten, om naar eigen verkiezing te stem men. DE NATIONALISTISCHE BEWEGING IN BRITSCH-DiDIË. In welingelichte Britsch-Indische krin gen verklaart men heden dat Gandhi niet in hechtenis genomen zal worden, tenzij de regeering in de onmogelijkheid komt om anders te handelen. Uit Calcutta wordt gemeld, dat tijdens een botsing in het district Hooghly twee personen gedood en verscheidene gewond zijn. PREDIKBEURTEN ZONDAG 0 APRIL DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat), 'a Morgens 10.80 u., Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: „Tweeërlei Maeht" Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplei») Geen dienst wegens reparatie. Geref. Kerk (Spoorstraat). Mergens 10 uur, Cand. 8. J. de Boer van Amstelveen. 'sAvondB 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Vrijdagavond 8 uur, Ds. F. Tollenaar Herdenklngs-samenkomst afscheiding in 1840 Geref. Kerk (Hulpkerkd. Ohr. Mik Tehuis, 'a Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar 's Avonds 5.80 uur. Cand. S. J. de Boer Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 5.80 u., de heer N. y. d. Kraats. Cbr Geref. Berk (Steengracht). 's Morgens 10 u. en 's avonds 6 uur, leesdienst. Herst Evang. Lnth. Gem. (Weezsastr.) 's Morgens 10 u., Ds. P. H. Borgera Doopsbediening. Maandagavond 8.15 u., Ds. Borgers „Religieus Socialist of Christelijk Sociaal". Woensdagavond 8 uur, Ds. Borgers, 1ste voordrasht over „Stanley Jones" Doopsgez. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. R. C. W. J. Hoek. 's Avonds geen dienst. Leger des Heils. 's Morgens 10 uur, Heiligingsdlenst. 's Middags 3.30 uur, Openluchtmee ting (Plantsoen) Av. 7.30u., Verlossingssamenkomst. Spreker Kolonel Brouwer, veld-Sec. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. E. R. Daasté. Onderwerp: „Het Rechthuis" JULIANADQRP. Ned. Herv. Gom. 's Morgens 10 u., Ds. E. R. Damsté Onderwerp: „Het Rechthuis" Verkiezing van twee notabelen. Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 u. en 'a avonds 7 u., de beer VauBoegem, van Amsterdam BRERZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gsm.) 's Morgens 10 uur, Ds. J. H. Vaan drager van Den Helder. Bevestiging vsa nieuws leden. ANNA PAULOWNA Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. Vorstman. Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, Leesdienst. 's Middags 2.80 uur, Ds. F. Tollenaar vaQ Den Helder. OALLANTSQOG tfed. Herv. Gem. 's Morgens 10 u., Ds. F. W. J. v. d. Feel van Dsd Helder. WEBRINGEN. Ned. Herv. Gom. (Ooaterland). 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Bevestiging van lidmaten Ned. Herv. Gem. (Wesfeerland). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Heaf). 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Gebouw „Land lu zleht" (Den Oevsr). 's Morgens 10 uur, J. K. Lofvers, Cand. t. d. H. D. Doopsgezinde Gem. (Hippolytusboef) Geen dienst. Geref. Kerk. (Den Oever). 'a Morgens 10 u. en 's middags I u., Da. Winokel van Blaricum. Toen ds schemering stierf en de ster ren begonnen te fonkelen, strekte de man zich op den grond uit met zijn hoofd op het zadel. Bij instinct legde hij zfja hand op den kolf van zijn revolver. Het ls de sterkste gewoonte in levens, zooala de zijne. Hij dacht niet aan slapen. Elk zintuig was gescherpt, hij kon elk geluid en de stilte van verre hooren, het blaffen van een verwijderde coyote tot het schrille aanhoudend gesjirp van een insect dichtbij in het gras. De pinto-pony strekte zich uit, vermoeid, een stille ge daante in het zwijgende duister. Gedachten woelden door het brein van den man als de kleuren van een kaleidos- coop een geheele reeks voorvallen, sommige het opnoemen niet waard, vele die enkel roekeloos waren en een of twee die tot dat eene geleid hadden voor de ge volgen waarvan hij nu vluchtte. Het was een een ongelijke jacht, waar "tin vrijheid en nvsschien zön leven op psehriohoad. Verkrijgbaar bij: J. VAN WILLIGEN, Weststraat. het spel stond, zifn kansen lagen alle bij een vermoeide kleine pony, die bet op moest nemen tegen de versche paarden van de Rangers. Gedurende drie uren rustten zij, den tijd berekenend naar de maan, die zich langzaam aan het blauw-zwarte firma ment voortbewoog. Toen stond de man op en gespte het zware zadel weer op. Hij nam de teugels en liep naast de pony, mijl na mijl. De langzame gelijkmatige gang ver minderde hun beider stijfheid. Een uur voordat de dag aanbrak steeg hij weer op en de pinto hernam zijn ouden gestrekten draf. De zon kwam op en goot haar stralen over het zwijgende onbevolkte land. Het aanzien van den grond was eenigszins and ets dan den vorlgen dag. Het korte gras had plaats gemaakt voor een meer dichtere be groeiing. Lange glooiende heuvelruggen ver rezen hier en daar en af en toe torende een groot rotsblok, eenzaam als n schild wacht op een hoogeren top. Tegen den middag bestegen rij de hel ling naar een der hooge ruggen. Op den top hielden zij stil en de ruiter, zijn hoed mannen Ln den oowboytijd belast «el 't keauUuven vta het gtmg T - tot vlak boven zijn oogen trekkend, keek lang en ingespannen terug over den weg, waarlangs zij gekomen waren. Gedurende tien minuten tuurde hij naar alle kanten, naar elke heuvel en elke laagte. Terwijl hij zoo keek, kwam een nieuwe uitdrukking ln zijn oogen, een uitdruk king van stijgende zekerheid, ven opwin ding, van mogelijke overwinning. Het was alsof hij tevoren hierop ge wacht had, kalm spelend op 4én kans, om dat het zijn eenigete was. Nu richtte hij zich onwillekeurig in den zadel op. Hij klopte met zijn hand zacht op den nek van den pinto. „Nog vijf uren, misschien zes, naar de grens", zei hij hardop „en ik heb jou alleen oude jongen om dat te doen, maar je zult het dijen, je zult het doen". Hij zette zijn hoed weer reoht, nam de teugels weer op met die opbeurende aan raking, die een vermoeid paard weer mon ter maakt, en opnieuw draafde de pinto verder. Naar beneden langs de zaoht- glooiende helling ging het gemakkelijk. Aan den voet strekte zich een wijde val lei uit, misschien een mijl lang en half zoo breed. Hier kwam het lange gras tot de schou ders van don pinto. Do mam keek op maar de ko«g«r gologou gsomd. naor kier ls Ingezonden mededeeling. ftfrg obutpUtvnali Parot workrlftbamr b# Aporh.tfl DrogttM. de laagte was 't veiliger. Het gras maakte bet voortgaan zwaar en de pony matigde voor het eerst zonder bevel zijn gang. Gedurende een poos reed de man zoo voort; toen weer achteromkijkend trok hij den teugel weer aan en drong het paard weor tot sneller voortgaan. Dapper tot het laatste oogenblik sprong het paard weèr voorwaarts, doch stapte plotseling met zijn rechter voorpoot ln een of ander verborgen gat en viel met een vaart voorover. De man werd uit den zadel in het gras geworpen. Oogenblik- kelijk stond hij weer op. De pinto spartel de met zijn pooten. De man sprong naar den kop van het dier en hielp het. Het paardje probeerde dapper om op te staan, doclh lag toen stil. De man richtte zich op. „GebrokenI" zei hij. Hij knielde neer en voelde zorgvuldig over eiken poot van den schouder naar den hoef en weer terug. „Niet gebroken", zei hij eindelijk, „hoe wel het voor mij toch even erg is, ver stuikt, en waarschijnlijk de knie be zeerd". Hij ging zitten en keek over het land. Langen tijd zat hij stil, zijn oogen waren vol van den plotselingen opstand In zijn hart. Vijf uren tot de grens van Mexico. Veiligheid en de trots vms een overwin ning in een der zwaarste achtervolgin gen door do Rangers. En hier was het einde of zou gauw komen hier in het warme licht en den blauwen nevel. De pony raakte zijn hand met zijn snuit aan. Hij schrok plotseling op. „Arme kleine kerel!" zei hij zaoht. Ds voorpoot zwol al op. De pees was door den val verrekt, haast gescheurd. De man gespte het «adel los en deed wat hij kon. Langen tijd wreef hij de bezeerde poot stevig en trachtte toen de pony weer overeind te krijgen. De pinto probeerde, gehoorzaam, maar het staan op den poot was te veel en hij ging weer liggen. De man stond er naast. Op zijn gelaat lag een eigenaardige hul peloosheid, een plotseling opgeven. Hij was bijna in vrijheid geweest en hij had zijn best gedaan, maar nu was alles voor bij. Zonder een paard was hi1 hulpeloos hier in deze wildernis. Hij zette z'ch neder bij de pony, trok zijn hoed over zijn oogen en sloeg zijn armen om zijn knieën. Zijn overpeinzin gen waren niet van aangenamen aard. '81<x vo'gt). yins neet FuroJraep. U zult dan tien hoe iooI, zacht sn rooevrij uw haar wordt

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9