VOLVETTE KAAS 7. Diverse voorstellen voor uitgifte van erfpachtsgronden, alsmede om medewer king voor de aanschaffing van leermidde len bijzonder onderwijs. In ons nummer van Donderdag zulten deze voordrachten uitvoerig worden ver meld. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Marineberichten. KONIJN-S SPOORSTRAAT 122 TELEFOON 339 Breezand. Wierlngen. voor het houden van een cursus, en het voor rekening der gemeente nemen van een deel der benoodigde leerboekjes. In de maand Maart werd de Leestaal bezocht door 1672 mannen en 128 vrou wen, totaal 1700 personen. Uitgeleend weiden 2147 romans, 2779 kinderboeken, en 662 studieboeken, totaal 5578 banden. De navolgende werken werden aange schaft: v. Arkel: Heilige herinneringen; Bau- duin: Het Indische leven; Boer: Raadge ving bij den aanleg van electrische zwak stroomgeleidingen; Dreiser: Jennie Ger- hardt; Fabricius: Mario Ferraro's Ijdele liefde; Forest: Aleid; De Haan: Nardus Hakel; Van der Hoeven: Psychiatrie, een handleiding voor juristen en maatschap pelijke werkers, dl. 1 en dl. 2; an Lok horst: Vrouwen; Morand: Ferené la nuit; Pauwels: Tine Kipra's echtscheiding; Rheinhardt: Het leven van Eleonora Duse; Richardson: Het nerveuse kind en zijn ouders; Schamelhout: De volkeren van1 Europa en de strijd der nationaliteiten; Stumpff: Voorlezingen over ziekenverple ging; Van der Velde: Uit de wereld der onzienlijke dingen; Winterboek der We reldbibliotheek 1929—1930. Ten geschenke ontvangen: Bloem: Das lockende Spiel; Döblin: Die Lobensteiner reisen nach Böhmen; En- king: Die Drogerie zum goldenen Stern; Grabein: Höhenluft; Holzamer: Inge; N'ederlandsche ^Heidemaatschappij 1888- 1928; Skowronnek: Das Verlobungsschiff; Theuriet: Amour d'automne; Vosz: Rolla. KOLENDAMPVERGIFTIGING. In een gezin hier ter stede heeft zich een tamelijk ernstig geval van kolen dampvergiftiging voorgedaan. Vrijdag avond had een jonge moeder met twee kinderen, een jongetje van vijf jaar en een meisje van drie jaar, zich ter ruste begeven. Toen de jonge vrouw Zaterdag morgen ontwaakte, voelde zij zich onpas selijk en riep later aan haar buren. Aan- vankelijk had men er nog geen erg in, dat men hier met kolendampvergiftiging te doen had. Toen echter ook de kinderen klaagden over hoofdpijn en buikpijn is er een dokter gehaald, die den toestand direct overzag en een ziekenauto liet komen om het drietal oogenblikkelyk naar het hos pitaal te vervoeren. Daar zijn zij ter ob servatie opgenomen. Naar wij vernemen is hun toestand op het oogenblik gunstig. De oorzaak van de kolendamp moet gezocht worden in een verstopping van een elleboog van de kachelpijp. Waar schijnlijk was door den Oostenwind roet in den schoorsteen teruggeslagen en was daardoor de pijp verstopt geraakt BOTSING TUSSCHEN TWEE FIETSERS. Gisterenmorgen had er op het Konings plein een botsing plaats tusschen een tweetal wielrijders, waarvan natuurlijk weer de oorzaak was, dat er een links aanhield. Men leert het immers nooit. Een der rijwielen kreeg een krom voorwiel, doch overigens kwamen geea andere ge volgen voor. Hr. Ms. WITTE DE WITH. Blijkens bij het departement van defensie ontvangen bericht, zou Hr. Ms. torpedoboot- jager „Witte de With", op uitreis naar Cura- cao, tengevolge van zwaar weer in de golf van Biskaye, in stede van j.L Zaterdag eerst giste ren op Las Palmas aankomen. Gisteren is te Hellevoetsluis in dienst gesteld bet stoomloodsvaartuig no. 6, tot het doen van hydrografische opnemingen langs de kust, waarvoor het op 's Rijkswerf in gereedheid is gebracht. Met het bevel is belast de luitenant ter zee ie klasse J. W. H. Vogelenzang. Luitenant ter zee ie kl. J. B. Meijer, die be stemd is voor den dienst in Oost-Indië, zal 8 dezer per particuliere gelegenheid daarheen vertrekken. Luitenant ter zee ie kl. J. Houtsmuller is 2 dezer van zijn plaatsing bij den dienst in Ctost-Indië, aan boord van het s.s. „Prinses Juliana" van Tandjong Priok naar Nederland teruggekeerd. Officier-vlieger 2de kl. M. Vaarzon Morel is uit Oost-Indië hier te lande teruggekeerd. 10 April: off. van den M.S.D. x kL H. C. Timmers van O.zeed.kaz. naar Z 5. 24 April: off. van den M.S.D. 2e kl. T. A. Sizoo van O.zeed.kaz. naar van Speijk. 28 April: off. van den M.S.D. 2e kl. R. "de Bruijn van Medusa naar Z 7. 6 Mei: off. van den M.S.D. 2e kl. J. Moerer van v. Speijk naar Hijdra. 11 April: off. van den M.S.D. ie kl. G. den Hertog van Z 5 naar de Rijkswerf te Willems oord, teneinde tegenwoordig te zijn bij de ge reedmaking van de Heemskcrck. Het vertrek naar O.-I. van den Lult. ter zee der ie kl. J. van der Have is thans bepaald op b Mei a.s. per s.s. Johan van Oldenbarneveld. De schipper P. W. van Warmerdam is ge- s a.igd voor het examen voor hoogeren rang. Den 2en April per s.s. Christiaan"*Huijgens uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Serg.-majoor der mariniers W. B F Nies den marinier ie kl. J. W. Spaans, serg.'-seiner H. Jole, serg.-monteur P. Brink, matroos 2e kl. P. Egt. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. OVERLEDEN: Maria Catharina Engel, oud 88 j., echtgenoote van J. Venema, eer der weduwe van G. Visser; Pieter I ronk, oud 60 j., echtgenoot van M. Schouten. OPENBARE VERGADERING „DE DAGERAAD". Zondagavond had de afdeeling Den Helder van de VrJJdenkersvereeniging „De Dageraad" een openbare vergadering belegd in de zaal van den heer C. Slikker. De heer Jos. van Veen hield een rede over het onderwerp: „De Paus en Je Kerkver volgingen in Rusland". Volgens aankondiging zou ditzelfde on derwerp Zaterdag te voren door spreker ingeleid worden te Hippolytushoef. De belangstelling was niet groot. VERGADERING VAN DEN ANNA PAULOWNAPOLDER. Vergadering van Hoofdingelanden, Dijkgraaf en Heemraden van den Anna- Paulownapolder op Zaterdag 12 April 1930, des voormidd. te 10 uur in het Polderhuis. Punten 1. Notulen, 2. Mededeelingen. 3. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van een terreintje vóór zijn perceel, groot 4X4 M2. aan A. Liefhebber, smid te Van Ewijcksluis. 4. Voorstel tot onderhandsche verhuur a. van een perceel grasgewas aan den Amsteldijk voor één jaar aan R. Meeldijk voor f 80. b. van een gedeelte berm van den Balg- weg, eerder in levenslange huur bij nu wijlen G. Kooy, voor drie jaren, aan L. Kooij voor f 75 per jaar; c. van 1800 M. Balgdijk, voor drie jaren, aan Jb. Stipriaan voor f 112.60 per jaar. 4. "Voorstel tot het aangaan van een geldleening voor de kosten van de stich tingvan het electrisch gemaal en voorde doorbraak van den duiker door de Van Ewijcksva.art en het maken van een nieuwen duiker, groot f 93000 af te lossen in 31 jaren, te beginnen in 1930. 6. Voorstel om geen passen op de betrokken de door den polder te ingevolge de ziektewet. 7. Verzoek van de arbeiders in vasten dienst om verhooging van loon, dan wel vrijstelling van de betaling van pensioen bijdragen en van bijdragen voor het ver schuldigde voor inkoop van diensttyd. 8. Opmaking van een aanbevelings lijst voor de benoeming van een Heem raad wegens periodieke aftreding van den heer J. Lindenbergh op 1 Juli a.s. 9. Voorstel van het Dagelijksch Bestuur om de toegezegde bijdrage van de ge meente Anna-Paulowna in de kosten van wegverbetering niet te aanvaarden. 10. Behandeling der begrooting voor 1930. 11. Rondvraag. verhaal toe te arbeiders voor betalen premie DE STRIJD DER S.D.A.P. Voor een overvolle 'zaal sprak mr, J. E. W. Duys, lid der Tweede Kamer, over bovenstaand onderwerp voor de afd. A. P. van de S.D.A.P. Aansluitend bij het inleidend -woord van den voorzitter der afd., de heer Jb. Raven, stelde de heer Duys de vraag of er reden is, nu er geen verkiezingen in 't zicht zijn, toch den boer op te gaan om spreekbeurten te vervullen. En die vraag meteen beantwoordend, zegt hij, dat daar zeker aanleiding voor is. De S.D.A.P moet het over 't geheel toch. niet hebben van het overhalen van enkele wankel moedigen om voor de S.D.A.P.-candidatén te stemmen, om zoo een zeteltje te win nen. Het is nu een rustige tijd, waarin de groote dingen bekeken kunnen worden. Nn kan eens gepraat worden over het be ginsel zelf. Spreker schetst de wording van de par tij, de manier waarop zij bestreden is en nog wordt. Het is de partij, zoo heet het, die alles voor allen gelijk wil maken; de een noemt haar anti-semietisch, de ander juist een jodenpartij, ze is niet voor 't al gemeen belang, alleen slechts voor de arbeiders, men schold haar uit voor Stu denten-, Dominé'&v Aristocraten-Party, het is de partij der stofvergoders, die al leen maar vecihten voor wat meer uurloon en minder werktyd, ze is tegen het vorste- 1 ijk huis en vooral, ze is tegen den gods dienst. Anderen bestrijden haar met de bewering, dat niets te veranderen valt als de mensch in zijn hart niet verandert. En al deze aanvallen neemt spreker onder de loupe, bestrijdt ze of steekt er den draak mee, al naai- hij meent ze meer of minder ernstig te moeten bekyken. Dan komt hij tot de vraag: is de S.D. A.P. een politieke party? Neen, is z'n ant woord, niet in de gewone beteekenis van het woord. Wel uiterlyk, dus slechts naai den vorm. Men moet zich nu eenmaal aan sluiten om iets te kunnen bereiken. Maar overigens stelt de S.D.A.P. zich slechts tegenover alle andere partyen, die, met verschil van meer of minder, alle staan op den bodem van het kapitalisme. Het socialisme is in wezen geen partij, maar een andere levensbeschouwing, een nieu we wijze van denken, ontstaan als nood- zakefijk gevolg van wat zich op maat schappelijk gebied in den loop der tyden heeft voltrokken en thans nog voltrekt. De groote fout, die men meestal maakt, is, dat men van een socialist verwacht, dat hij een juist denkbeeld heeft van een socialistische maatschappij en dat hij een najager is van dezen heilstaat. Niemand kan zich daarvan een voorstelling vor men. Het socialisme is dan ook geen ge loof, maar een wetenschap, die zegt, dat alles onderhevig is aan verandering, dat we door alle eeuwen heen een wijziging „r I en groei in productie en techniek gezien De serg.-monteur H. w. c. .sluijters wordt nebben, met gevolg daarvan, analoge ver- e™ len Mei ec de schipper G. M. Kasteel 1 andering van het denken, de wetten hpt 4e gereodmakin* staatsbestuur. Met de voorbeelden, hoe men vroeger dacht en nu denkt over slavernij, over het vragen van rente, over van Hr. Ma. Banckert te Rötterdam. de positie van de vrouw in de samen leving, wijst spreker op het verblind, dat bestaat tusschen de manier waarop ue goederen worden voortgebraoht en de wet ten waardoor de menschen geregeerd wor den, omdat de gedachten der mensohheid zich ook wijzigen met de omstandigheden. Staat het socialisme werkelijk tegenover godsdienst? Het socialisme is niet philo- sophisch materialistisch maar mstortsch- materialistisch. Het philosophishh materi alisme ontkent het zelfstandig bestaan van den geest. De S.D.A.P. laat ieder voor zich hierover denken zooals hij wil, maar neemt aan, zooals bovengezegd, een ver band tusschen het voortschrijden op geestelyk naast dat op stoffelijk gebied Het socialisme komt dan ook niet van boven af, niet door propagandisten en „oproerkraaiers", maar als weerslag van de nieuwe gedachten, die by de mensoh heid groeien. Op de Fransohe revolutie geeft spr. een heel anderen kijk dan dien men daar ge- woonlyk op heeft Toen is 'het kapitalisme geboren in den strijd van de opkomende industrieelen tegen adel en geestelijkheid; Spr. wijst er dam op, dat juist de andere partyen, die het kapitalisme steunen, de kleine bedrijven bestrijden, die niet op kunnen tegen de concurrentie. Hy wijdt nog enkele woorden aan het militarisme, wendt zich in het bijzonder tot de vrouwen en jongeren e11 sluit met een opwekking om de socialistische pers te lezen. De heer Bouwers vraagt dén heer Duys eens nader zijn bewering toe te lichten, dat de A.-R. partij in dienst staat van hgt kapitalisme. De heer Duys, die nog eens extra in vuur raakt, zegt, zich te ergeren aan de manier, waarop deze partij met den naam van Christus op de lippen niet de kleinen beschermt, maar juist de kapitalisten dient, en tracht dit vrager duidelijk te maken met voorbeelden aan het politiek gebeuren ontleend. Het is nog weer een kleine rede op zich zelf, waarin hy, voortkomend uit ortho doxe kringen, zegt het te betreuren, dat deze party, door den mammon te dienen, de menschen vervreemdt van de kerk en het geloof, dat hem in hét leven een» on misbare steun kan zijn. Hy hoopt vrager nog eens als medestrijder te zien. Houdt uw geloof, zoo eindigt hij: De S.D.A.P. strijdt niet tegen den godsdienst. Dus laat het zijn: naast het kruis, de roode vaan. Dc heer Raven sloot, dank brengend aan spreker, de bijeenkomst. GYMNASTIEKVEREENIGING D.O.K.E.V. In plaats van den heer J. Tiel, voorzitter van DOKEV, die door ziekte verhinderd was, opende de heer Siewers den avond met een welkom aan allen. Terwijl hij sprak, vertoonden zich al de medewerkenden, opgesteld in een aardige groep, aan het publiek, dat de geheele zaal vulde. Spr. hoopte op spoedig herstel van deij voorzitter en zei, dat hem als algemeen leider, gebleken was, dat in de afdeeling Breezand, onder leiding van mej. K. Vader, met animo gewerkt is. En als we nagaan, wat de verschillende groe pen, dames, meisjes en jongens ons lieten zien, ge- looven we dat met hem. Er werd inderdaad keu rig gewerkt. We meenen bij een vorige uitvoering de opmerking gemaakt te hebben, dat de houding, b.v. bij het marcheeren naar en van het toestel, wel wat te wenschen overliet. We willen dan nu ook erkennen, dat daar ditmaal bijzondere aan dacht aan besteed werd en we denken, dat allen, het met ons eens zijn, dat daardoor de algemeene indruk ten goede beïnvloed is. Onze critiek heeft dus opbouwend gewerkt, wat ook de bedoeling was. Aan de correctheid, waarmee ook de kleinsten hun oefening uitvoerden, konden eenige groote lummels, (we weten op 't oogenblik geen ander woord en vinden het ook de moeite niet waard er naar te zoeken), die zich onder het publiek be vonden, een voorbeeld nemen. Jongens, die eigen lijk op dien tijd, warm ingestopt door moeder, onder de wol moesten liggen, hingen weer bij de tapkast rond. Ze meenen groot te zijn, als ze zich onwijs aanstellen en zelfs tegenover kinderen hun fatsoen niet bewaren. De stumperds vinden na tuurlijk wel, dat niemand het recht heeft den boel weer ln disorde te maken als ze pas hun tuintje netjes opgeknapt hebben, maar begrijpen niet, dat het onbeschoft is, hinderlijk te zijn of zich onbe hoorlijk te gedragen, wanneer éen vereeniging na een half jaar of langer werken een uitvoering geeft. Dat werk behoort ook geëerbiedigd te wor den. En nu was de hinder bij deze uitvoering uit den aard der zaak wel niet zoo groot, (hierbij dachten we meer aan andere avonden) maar we ergerden ons nu nog meer dan anders, omdat er nu zooveel kleine kinderen in de zaal waren. Die kregen meer te hooren en te zien, dan goed voor hen was. Natuurlijk kon DOKEV hier niets aan doen. Misschien was voorkomen, door b.v. een middaguitvoering te geven, beter geweest. Me* genoegen hebben we overigens naar de verschillende vrije- zoowel als toesteloefeningen gekeken Zeker niet het minst naar den door de dames-afdeellng ingestudeerden dans. Eén der dames bood, namens allen, de leidster een bouquet aan, dien deze, dankend voor het geschenk, maar ook voor de getoonde toewijding bij het instudee- ren van den dans, aanvaardde. Tot slot van den avond, waarop DOKEV met voldoening kan terugzien, kregen we nog een tableau, voorstellende landbouw, handel, nijver heid, kunst en wetenschap. BILJARTEN. Zaterdagavond gaf, onder groote belangstelling, de heer Van der Laan uit Zaandam een biljart- demonstratie bij den heer Jb. Borst. Hij speelde tegen een drietal Inwoners een partij, waarbij be paald was, dat hij 300 punten moest behalen, de tegenpartij slechts 75. De belde eerste partijen won de heer v. d. Laan glansrijk. In resp. 12 en 6 beurten maakte hij zijn aantal, terwijl zijn tegen spelers slechts tot 30 en 10 kwamen. Alleen de derde partij werd verloren, maar daarbij scheen de demonstrant nogal last van het talrijke publiek fi hebben. In een andere partij, waarbij de helft van het aantal punten vóór gegeven werd, bleek hij tevens een goed bandspeler te zijn en won dan ook weer. Do heer V.in der Laan besloot zijn demonstratie met eenige kunststooten. Vanwege het Leger des Helle rullen op Maandag 21 April a.e. (2en Paasch- dag) openluchtsamenkometen worden ge houden, 'e morgens om half 11 te Den Oever en 'e middags om 8 uur te Hippo lytushoef. BH den aanvang van het nieuwe school jaar zijn op de school te Hippolytushoef toegelaten 85 leerlingen, op d»* school te Oosterland 28 en op die te Westerlandlö Naar wy vernemen, zal het alhier be kende gezelschap van Alb. Boelens op 11 Mei a.s. in de zaal van den heer Bruul een opvoering geven van de revue „Nou moet je eeriyk wezen". De dienstplichtige der lichting 1925, J. A. Hofstetter, is opgeroepen om op 7 Augustus te Assen op te komen voor herhalingsoefeningen. Belanghebbenden, die voor het dienst jaar 1930/31 een visch-acte wenschen te bekomen, kunnen daartoe ter Secretarie een aanvrage indienen. Onze plaatsgenoot, deheer A. Klare, is van Rykswege aangesteld' als beambte bij de grondboringen en grondonderzoek in den nieuwen Wieringermeerpolder. Naar wy vernemen zal binnenkort do hoogspanningskabel vanaf het transfor matorgebouw, te Westerland. naar De Haukes, wegens het gereedkomen der sluizen te De Haukes, worden opgegra ven, wegens overcompleet. Deze ontgravingswerken, waarvoor vele arbeiders noodig zyn, zyn aangenomen door den heer Berkhout alhier. De laagspanningskabel vanaf het trans formatorgebouw by het Stoomdieselge- maal, naby Polder Waard' Nieurwland naar het huizencomplex (dienstwoningen) in Polder Waard-Nieuwland, is thans ge reed gekomen en door den aannemer, den heer Berkhout, opgeleverd, zoodat de dienstwoningen kunnen worden aange sloten. OPRICHTING VAN EEN TOONEEL- 1' ER EEN 1G IN G. Men meldt ons dat door het bestuur van de dansclub „Ons Genoegen", te Hippolytushoef, tegen Dinsdag 8 April a.s., des avonds 8 uur, een vergadering is belegd in 't café van den heer S. A. Veerdig, ter behandeling van het onder werp „oprichting tooneelvereeniging". ZONDER STROOM. Wegens twee defecte bliksemafleiders geraakte De Haukes j.1. Zondag van 10 tot 4.30 uur zonder electrisohen stroom, zoodat radio-toestellen geen muziek ga ven en de electrische kooktoestellen niet gebruikt konden worden. Te ongeveer 4.30 uur had de heer Berkhout het euvel weer verholpen, en kon alles zyn ge wonen gang weer gaan. LEZING JOS. v. VEEN. J.1. Zaterdagavond hield de heer Jos van Veen in „Concordia" een lezing over ,De Paus en de Russische gods dienstvervolging", welke weinig publiek trok, ongeveer 40 personen, allemaal menschen, welke zich hier van elders ge vestigd hebben. DRIEHOEKMEISJES. Vorige week is voor Wierlngen een vereeniging van Driehoekmeisjes (onder afdeling van hot Nederl. Verbond van Christelijke Meisjesvereenigingen) op go- richt. A-s. Donderdag, des namiddags om 41/, uur, zal in het gebouw „Land in Zicht" te Den Oever, een propaganda-vergade- ring gehouden worden. Alle meisjes van 1218 jaar, die belangstellen in het doel en streven van deze verfeeniging, zyn har- telyk welkom. Er zal dan gelegenheid bestaan zich event. als lid op te geven. UITVOERING MANDOLINE-CLUB „OEFENING KWEEKT KUNST". J.1. Zondagavond had in de concertzaal van den heer Jac. Bruul een openbare uitvoering plaats van de mandoline-club „Oelening Kweekt Kunst", directeur de heer P. Jongkind, De heer C. J. Boeker opende deze uitvoering en sprak zijn dank namens de mandolineclub uit voor A .opkomst; wel een bewijs, dat „u.K.fv. zich een naam verworven heeft onder het publiek. Hierna werden een viertal muzieknum mers ten gehoor© gebracht, welke zeer in den smaak vielen. Vervolgens werd op gevoerd het tooneelspel „Tzingani" in drie bedryven, door Jhr. A. W. G. van Riem&dyk Dit stuk werd door de too- neeüsten keurig weergegeven en wy wil len ook niet nalaten een woord van hulde te brengen aan de hoofdpersonen In dit «tuk, welke een zeer zware rol hadden te vervulleh. Na het derde bedrijf werd aan de da mes, welke medegewerkt hadden aan het tooneelstuk, elk een fraai bouquet bloe- ™ei\ overhandig^ terwyi mevr. Hoog- door oooige belangstel- enden uit het publiek een bloemenmand werd overhandigd. Hiermede was zoowel muziek als too- vÜhm üde en,h°P6D »»O.K.K." nog I verschillende malen voor het voetlicht te zien treden. 1 "og gezellig nagedanst te hebben keelden allen voldaan huiswaarts. BILJARTSEANCE BIJ BRUUL. J.1. Zaterdagavond werd in de voorzaal van den heer Jac. Bruul door den heer Koehof uit Amsterdam een biljart-séance gegeven. Een flink opgekomen publiek woonde deze demonstratie by. De heer Koehof speelde twee partijen met den heer Bv.d. Wal, alhier. De eerste party fllndicrde in het nadeel van Koehof, met als Stónd 199-60, terwyi do tweede party v d Wal niet veel kans kreeg, daar de heer Koebof hier een serie noteerde van 162, on vervolgens nog ln enkele beurten do" 250 vol maakte. Voor de wedstrijd begon kon men op- geven hoe hoog de serie van den heer Koehof zou wezen, waarvoor werd uit geloofd een étui met zilveren lepeltjes, De heer J. Moles bleek de gelukkige te wezen met no. 152, zoodat deze de lepel tjes in ontvangst kon nemen. Hierna kregen we weer de traditioneele verloting van een drietal keu-en, welke resp. werden gewonnen door de heeren 8. Halfweg. F'. Ruitenburg en T. Visser jzn. Daarna gaf de beer Koehof nog een serie kunststooten te zien, waarna deze voor onze plaatselijke biljarters leerzame avond ten einde was. ONGELUKKEN BIJ DE TRIO. Maandagmiddag werd den arbeider, ge naamd Hermans, werkzaam aan de sluis- werken by de Trio door een draaienueu ventilator van een z.g. dragline, dit is een op rupsbanden loopende motorgraaf- machine, van de rechterhandden midden vinger afgerukt. Na door een verhand- meester der Trio te zyn verbonden is getroffene per auto van Boersen naurhet Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Zaterdagmiddag had eveneens op de sluiswerken van de 'Irio een ongeval plaats. De arbeider Eikelboom geraakte by de uitvoering zyner werkzaamheden onder een kipkar. De man bekwam een ernstige vleeschwonde aan zyn been en is 11a uoor Dr. Beeker te zyn verhouden naar zyne woning te Hippolytushoef ver- 'i voerd. De ongelukken bij d^ Trior zyn den laatsten tyd veelvuldig. Zmi me daar de veiligheidsvoorschriften »»»1 »on.o iiue in acht nemen? Het valt op dat oy de M. U. Z. bedryfsoiigelUh.ken ze»r spora disch zyn. Niet genoeg kan gew ..urscnuwd worden tegen 't niet aanbrengen van voor geschreven beveiligingen. Hst feit dat iemand door een ventilator van een drag line kan worden gegrepen moet toch zijn uitgesloten 1 Onder leiding van Ir. Alma waren ar beiders bezig met het beproeven van een hooge drnk installatie in de sluisput te Den Oever. Door samenloop van om standigheden kreeg één der arbeiders, die het trompstuk der slang vasthield, dit in één zyuer oogen. Geneeskundige hulp was spoedig ter p aatse. Vermoede- iyk zal genoemde arbeider zyn oog moe ten missen. SCHOOL VOOR CHRISTELIJK NATIONAAL ONDERWIJS TE DEN OEVER. Op de houten hulpschool aan den Gast- huisweg woei heden de vaderlandsche driekleur. Op onze navraag ter eere van welke gebeurtenis dit geschiedde, ver namen wy, dat de Ministerieele goed keuring tot bouw van een definitieve (dus een echte steenen)school heden was afgekomen. Van harte Proflcat. De Chris- telyke Nationale beweging zit niet stil te Den Oever. BEURTGANGERS M.U.Z. Met de a.s. Paaschdagen zullen de beurtgangers als gewooniyk op andere vrijdagen ook thans des Vrijdags met dezelfde gelegenheid en op hetzelfde tijdstip vertrekken. Inplaats echter van 's Maandags wordt thans des Dinsdags met dezelfde treinen en booten terug gekeerd naar het werk. VERLICHTING STATION ANNA PAULOWNA. Met teleurstelling hebben de vele foren' zen, welke op en naby Wieringen hun werkzaamheden verrichten, vernomen, dat het adres aan de Spoorwegen tot aan brenging van electrische verlichting op het drukke station Anna Paulqwna niet heeft mogen baten. Men zal dus dit station blyven verlichten met de primi tieve petroleumlampjes; welke ten eerste den controleur aan het hek beletten zyn door de passagiers afgegeven kaartjes behoorlyk te controleeren, terwyl in de toekomst by het zeer drukke verkeer (men lette eens op het voor de Zuider zeewerken bestemde aantal reizigers, hetwelk Zondagsavonds te Anna Paulowna aankomt) ongelukken niet kunnen uit- blyven. Alles ter wille van 2 of 3 elec trische lampen 1 en dat in de verlichte eeuw. HEROPENING ZAAK VAN DEIN H~F.FR SPAANDER. Met de opruiming van de resten van 6n wlnkelhuis van de familie Swabedisse, resp. den heer Spaander is de hA«rU« doende- Ondertusschen heeft uehad hihaa!]deru die d00r de" Plaat8 rijn J .u !?nden yrand zeer is gedupeerd heden tïi1 n*t j electriciteltsbenoodigd- lront ^kon<iergebracht in een houten thnna ar.ld® tegenover de vroegeren thans vernielde zaak. MOEDERCURSUS. Wy herinneren onze lezers nog eens rJedoor het Witte Kruis afd. Wie- ringen te organiseeren belangrijke Moe- on nnü8U8' Wfdke zal worden gehouden P lader mede te deelen plaats en data. knat curaus duurt 6 weken, terwyi de If1,» t8 f 1.bedragen. Dot nle- ,®?e gelegenheid voorby late gaan. j ding v6ór 16 April by den Secre taris den Heer A. H. J. van 't Hof.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6