Heidersche Courant van Dinsdag 8 April 1930. Gemeenteraad van Callantsoog. Verslag van het verhandelde in de openbare vergadering van d,en Raad der gemeente Callantsoog, gehouden op 5 April 1980, des voorm. 10 uur. Voorzitter, tevens SecretarisMr. D. Breebaart. Behalve de heer Van der Plas zijn alle raadsleden aanwezig. Na opening deelt de Voorzitter mede, alvorens tot de agenda over te gaan, dat de heer Kruisveld vorige maand 1272 jaar wethouder der gemeente is geweest. Wij allen, aldus de Voorzitter, hebben den heer Kruisveld met groote sympathie voor de gemeente zien werken. Ik hoop, dat de dooiheid voor u geen reden zal zijn om het wethouderschap neer te leggen, doch integendeel, u nog vele jaren aan deze groene tafel te zien. De 'heer Kruisveld antwoordt, dat de prettige samenwerking in Raad en B. en W. voor hem een reden is om wethouder te blijven en dankt den Voorzitter voor de woorden tot hem gesproken. Hierna wordt overgegaan tot de agenda. De notulen der vorige vergadering wor den onveranderd vastgesteld. De Voorzitter doet de volgende mede- deelingen: le. naar aanleiding van het door den heer Kruit in de vorige vergadering ge vraagde omtrent het torenuurwerk, heeft de heer Sardeman, na een telefonisch ge sprek met den Voorzitter, de toezegging gedaan, dat dit geheel in orde zal komen en hij desnoods een nieuw uurwerk zal laten aanbrengen; 2e. het Proces-verbaal van kas en boe ken van den gemeente-ontvanger. In kas was en moest zijn 3201.35. Igekomen stukken en verslagen. 1. Van Ged. Staten van Noord-Holland, dat de beslissing omtrent het Raadsbesluit tot aankoop van grond van het Rijk, tot uitgifte van grond in erfpacht en tot aan leg van een straatweg is verdaagd. 2. Van Ged. Staten, dat zij de begroo ting van het Gemeentelijk Electriciteits bedrijf hebben goedgekeurd. 3. Van Ged. Staten, dat zij de begroo- tingswijziging van de gemeente voor 1929 hebben goedgekeurd. 4. Idem tot af- en overschrijving van en op diverse uitgaafposten der gemeen- tebegrooting voor 1929. 5. Idem van het Raadsbesluit tot uit gifte in erfpacht van een parkeerterrein en aanneming van een schenking van een perceeltje grond door de N.- en Z.-H. Red- dingmaatschappij. 6. Idem van de overdracht van het Ge meentelijk Electriciteitsbedrijf aan de provincie. 7. Idem van de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1930. 8. Van de Bank voor Nederlandsche gemeenten d.d. 7 Maart 1930, dat zij de rente voor debet-saldi in rekening-courant op 47, en voor credit saldi in rekening courant en voor deposito-saldi op 2 pet. hebben moeten brengen. 9. Idem d.d. 28 Maart, voor debet-saldi in rekening-courant op 4 pet, en voor credit-saldi in rekening-courant en voor deposito-saldi op 17, pet. 10. Van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, dat hij, gezien de rijksbegrooting voor 1929, heeft goedge vonden het uit te keeren bedrag wegens bijdrage van het rijk in de jaarwedde over 1929 van den correspondent der arbeids bemiddeling te bepalen op 20. 11. Van de Nationale Commissie tegen het alcoholisme een verzoek tot beperking van het aantal vergunningen. B. en W. stellen voor, waar in deze gemeente slechts vier vergunningen zijn, dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. 12. Van den heer P. Vos de mededee- ling, dat hij zijne benoeming als lid van de Commissie van Plaatselijk Toezicht op bet Lager Onderwijs te Callantsoog aan neemt. ,_18. Van den heer A. Vader, dat hü ztine benoeming tot lid van het Algem-en •Armbestuur aanneemt. 14. Van den heer J. van Scheijeu, een dankbetuiging voor de genoten subsidie. 15. Van den Inspecteur der Directe Belastingen een opgaaf van de kwade posten van de Personeele belasting voor 1927, 1928 en 1929. Idem van de gemeentelijke Inkomsten belasting en van de Vermogensbelasting voor het dienstjaar 19261927. 16. Van Burgem. en Wethouders der gemeente Alkmaar een bericht, dat tot regenten van het Stadsziekenhuis zijn benoemd de heeren S. G. L. T. Baron von Fridagh, burgemeester van Schoorl en C. Haringhuizen, burgemeester van Wierin- gerwaard. 17. Van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, dat het zui ver uit te keeren bedrag, bedoeld in art. 56 der Lager-Onderwijswet 1930 is be paald op 6100.—. 18. Van het Provinciaal Electriciteits bedrijf van Noord-Holland, dat het vast recht per maand 0.85 voor het Raadhuis bedraagt en 1.35 voor de school. 19. Van de Plaatselijke Tuberculose- Commissie der Witte Kruis-vereeniging te Schagerbrug het jaarverslag over 1929. Dit verslag wordt onder dankzegging aan den samensteller voor kennisgeving aan genomen. 20. Van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwar tier een uittreksel uit de verslagen van de vergadering van den Spoorwegraad en de commissies daaruit, Dit verslag zal circuleeren bij de Raadsleden. 21. Het jaarverslag over 1929 van de vrijwillige verkeerspolitie in Noord-Hol land. Zal eveneens circuleeren. 22. Van de afdeeling Noord-Holland van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten de notulen van de Algemeene Vergadering op Maandag 25-12-'29 in het stadhuis te Amsterdam. Zal circuleeren. 23. Resumé van de besprekingen tus- schen de vertegenwoordigers van gemeen tebesturen, inzake de inrichting van een districtsschoolartsend'ienst op 19 Febr. 1930 ten Raadhuize der gemeente Den Helder. Zal circuleeren. 24. Notulen van de vergadering van de Oommt. van Uitvoering van den Vleesch- keuringsdienst in den Kring Barsinger- horn op Donderdag 6-2-'30. Is den Raads leden reeds toegezonden. 25. Idem van 27 Febr. 1930. 26. Begrooting van den Vleeschkeu- ringsdienst over 1930. Is toegezonden. 27. Jaarverslag van den Vleeschkeu- ringsdienst over 1929. Is toegezonden. 28. Verslag ontwikkelingscursus 1929- 1930. Uit het verslag blijkt, dat het resul taat van den cursus zeer bevredigend Is te noemen. Den heer Smit wordt dank ge bracht voor het samenstellen er van. Vervolgens komt punt 5 van de agenda aan de orde: Voorstel tot wijziging van het besluit tot het aangaan van de geldleening groot ten hoogste 2200.voor den aanleg van een straatweg. De Voorzitter deelt mede, dat Ged. Staten hebben verzocht, dat het Besluit ten aanzien van de daarin bedoelde geld leening alsnog worde aangevuld in dier voege, dat daaruit blijkt: 1. wanneer niet de aflossing zal wor den aangevangen; 2e. dat de rente en de aflossing zullen worden voldaan uit de gewone middelen; 3e. dat alle middelen der gemeente voor de richtige betaling van de rente en de aflossing zullen worden verbonden; 4e. dat gedurende de eerste vijf jaren aan den looptijd der leening de aflossing zal bedragen 100.en daarna 100. of meer. Overeenkomstig het verzoek van Ged. Staten wordt besloten. 6. De Voorzitter deelt mede, dat van den Commissaris der Koningin een ver zoek is ingekomen tot aanvulling van de Politieverordening met een bepaling dht houders van trekhonden verplicht zijn te voldoen aan het hun door of vanwege B. en W. schriftelijk gegeven bevel om hun karren met honden en tuigen en met ge leide op de in het bevel aangegeven plaats en tijd ter keuring aanwezig te doen zijn. Burgemeester en Wethouders stellen voor overeenkomstig het verzoek te han delen. Aldus besloten. 7. Voorstel tot toekenning van een te gemoetkoming in de verplaatsingskosten op een verzoek van Albertus Nuij, wiens dochter de R. K. Bijzondere Lagere school te het Zand gaat bezoeken. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. voorstellen tot een bedrag van 10.per jaar tegemoet te komen. Besloten wordt te onderzoeken of de afstand van de school te Anna Pau- lowna tot de woning van A. Nuij minder dan vier K.M. bedraagt en een voorwaar delijke tegemoetkoming ten bedrage van 10.per jaar toe te kennen. Voorstel tot het verleenen van onthef fing van de hondenbelasting aan J. van der Berg voor een half jaar. Conform be sloten. Voorstel tot vasstelling van het ver- menigvuldigingscijfer der gemeentelijke inkomstenbelasting voor het belastingjaar 1930—1931 op 27,. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. gemeend hebben dit te kunnen brengen op 27,. Uit de memorie van toelichting blijkt, dat het bedrag der maandelijksohe rijksvoorschotten van het loopend belas tingjaar 1929—1930 bedraagt 1000.—. Op de loopende begrooting is voor het dienstjaar 1930 als opbrengst van de plaat selijke inkomstenbelasting betreffende het loopend belastingjaar 1929—1930 uit getrokken 3003.80. Naar schatting zal aan dit dienstjaar van dat belastingjaar ten goede komen een bedrag van 6400. Op de loopende begrooting 1930 is betref fende het komend belastingjaar geraamd 1007.60. Het vermoedelijk belastbaar in komen over het komend belastingjaar is 190.000. Het bekende belastbaar in komen over het loopend belastingjaar is 191.499. Besloten wordt het percentage voor het komend belastingjaar 19301931 vast te stellen op 2 Het voorstel tot af- en overschrijving van en op uitgaafposten der begrooting van inkomsten en uitgaven van de ge meente voor het dienstjaar 1929 wordt aangenomen. Idem tot wijziging der gemeentebegroo- ting voor het dienstjaar 1930. Vervolgens komt aan de orde het voor stel, tot verhooging van de huishuur van de woning van het Hoofd der School. De Voorzitter deelt mede, dat in het desbetreffend ontwerp-raadsbesluit de vol gende argumenten zijn aangevoerd: le. dat de huishuur ad 200.te laag moet worden geoordeeld; 2e. dat door vertrek van den tegen- woordigen bewoner zich de gelegenheid voordoet bedoeld bedrag in overeenstem ming te brengen met de werkelijke huur waarde. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Het voorstel tot conversie der geldlee ning, oorspronkelijk groot 10.000 tot be taling van het aandeel der gemeente in de kosten van aanleg van den duinweg wordt met algemeene stemmen aangenomen. Aan de heeren Zeeman en Thomasz, respectievelijk als administrateur en lijn- werker van 't Gemeentelijk Electriciteits bedrijf worden eervol ontslag verleend, zulks in verband met de overdracht van het Gemeentelijk Bedrijf aan de Provincie. Aan mevr. J. H. C. Brouwer—Meijer wordt op de meest eervolle wijze onder dankzegging voor de vele en langdurige diensten den gemeente bewezen, ontslag verleend als onderwijzeres aan het Openb. Lager Onderwijs te Callantsoog, met in gang van 1 Mei, aangezien zij door den Pensioenraad, in verband met haar ge zondheidstoestand, ongeschikt is ver klaard voor de verdere uitoefening van hare betrekking. Aan den heer Smit wordt op zijn ver zoek, wegens zijne benoeming tot Hoofd der School te Broek in Waterland, even eens onder dankzegging voor de vele be wezen diensten, op de meest eervolle wij ze met ingang van 1 Mei ontslag ver leend: a. als Hoofd der School; b. als Lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs; c. als Lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim; d. als secretaris-penningmeester van het Alge meen Armbestuur. Punt 15 van de agenda: Benoeming van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand wegens het niet kunnen aannemen van zijne benoeming door den heer Smit door vertrek uit de gemeente. De aanbe veling van Burgemeester en Wethouders luidt: S. Kooger, welke met op een na algemeene stemmen wordt benoemd en de benoeming aanneemt, onder dankzeg ging voor het vertrouwen, dat de Raad in hem heeft gesteld. Vervolgens wordt overgegaan tot be noeming van een Hoofd der School. De voordracht van Burgemeester en Wet houders luidt: 1. J. Haas, hoofd der school te Haring huizen (gem. Barsingerhorn); 2. -J. P. Rond, onderwijzer te Amsterdam; 3. M. Quant, onderwijzer te Den Helder. De Raad gaat in comité. Na heropening heeft stemming plaats, welke tot resul taat heeft, dat met algemeene stemmen wordt benoemd de heer Haas. Als eenige sollicitante wordt tot onder wijzeres aan de Openbare Lagere School te Callantsoog benoemd mej. H. C. Zuêlen, tot dusverre reeds in dienst der gemeente als tijdelijk onderwijzeres. Bil de rondvraag informeert de heer Veul, of de verhuizingskosten van het nieuwbenoemde hoofd komen ten laste der gemeente, waarop de voorzitter ont kennend antwoordt. De heer Hollander vraagt, of reeds door Burgemeester en Wethouders het laten losloopen van honden is verboden. Hij heeft verschillende honden nog los en niet gemuilkorfd gezien. Voorzitter antwoordt, dat inderdaad door Burgemeester en Wethouders dit verbod is uitgevaardigd, dus, dat de be trokken eigenaars dan in overtreding zijn. Volgt sluiting onder dank.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9