Weelde «oor llw oogee HERMAN UYPEIS Vierde blad. ABONNEMENTSGELDEN. vóór 15 April BUITENLAND. BINNENLAND. Overhemden, Hoeden, Sokken, Zelfbinders en Zakdoekjes. Prijzen extra voordeelig. GEMENGD NIEUWS. VAN ZATERDAG 12 APRIL 1930. Am onze pestabomaoé's doe» wij het rerzeek de abonnementsgelden voor het tweede kwartaal ten bedrage Tan 2. per postwissel over te maken of op onzt postgirorekening 16Ü66 ever te schreven. Na genoemden datum wordt beschikt met 0.15 verhooging. Over de abonnementsgelden In de stad wordt dezer dagen per looper beschikt verzoeken beleefd de kwitantie bi] eerste aanbieding te voldoen. DE ADMINISTRATIE. Gandhi heeft verder meegedeeld, dat hij aan de vele uitnoodigingen om elders in Indië te komen, niet kan voldoen, aan gezien hij al zijn aandacht op Gujerat denkt samen te trekken. Wellicht zou hij zoo ver als Bombay komen, maar niet ver der. Gandhi breekt gaandewg het kamp met vrijwilligers te Dandi op. Vyf hunner hebben bevel gekregen zich naar Delhi te begeven. Zondag, wanneer de nationale week" eindigt, zal het kamp geheel opge broken zijn. De beweging breidt groote snelheid uit zich met De Times verneemt uit Bombay, dat de beweging van lijdelijk verzet, zooals die door Gandhi gepropageerd wordt, zich met groote snelheid over geheel Indië uit breidt. De oorrespondent noemt deze uit breiding, om een zacht woord te gebrui ken, verontrustend. Bombay, 11 April. Het bestuur van het Congres deelt mede dat 100.000 menschen Zondag in menigte hun ongehoorzaamheid aan de zoutwet aan het strand van Ohan- pati zullen betoonen. Daarna zal met trompetgeschal verkondigd worden dat er in Bombay geen zoutwet meer bestaat. De vtooteonferentfe. Het drlemofeendheden-tractaat. De getallen aangaande de tonnemaat van de verschillende scheepscategoneën waarover Engeland, Amerika .en Japan zich verstaan hebben, waren tot Donder dagavond nog niet officieel bekend ge maakt. Naar een goede bron verluidt, is men het echter over de volgende verhou dingen eens geworden: Kruisers met kanonnen van acht inch (20.3 c.M.) Groot-Brittannië 146.800 ton, Vereenigde Staten 180.000 ton, Japan 108.400 ton; kruisers met kanonnen van zes duim (16.2 c.M.) Groot-Brittannië 192.200 ton, Vereenigde Staten 143.600 ton, Japan 100.450 ton; torpdeboot-jagers: Groot-Brittannië en de Vereenigde Staten elk 150.000 ton, Japan 105.500 ton; duikbooten: Groot-Brittannië, de Ver eenigde Staten en Japan elk 52.700 ton. De Engelsohe per» nog terug houdend. De Londensche bladen onthouden zich nog van opmerkingen over de uitkomsten van de vlootconferentie, tot nadere bijzon derheden bekend zullen zijn. Wel uiten zij hun voldoening over de sluiting van het driemogendheden-pact, maar zij' be treuren het dat Frankrijk en Italië zich afzijdig houden. De bezuinigingen voor Engeland worden verschillend geraamd op 25 millioen tot 100 millioen. Fransche persstemmen. Naar aanleiding van het verwachte ein de der vlootconferentie schrijft de Petit Parisien, dat het niet alleen gelukt is alle bereikte resultaten te redden, doch ook de toekomst veilig te stellen. Speciaal voor Frankrijk zou het onmogelijk zijn geweest, de conferentie onder betere voorwaarden te verlaten. Dank zij de uitstekende ge- sohiktheid om te onderhandelen en de vastheid van Dumesnil zal de Fransche delegatie uit Londen vertrekken zonder dat het Fransche memorandum in het ininste is beroerd, zonder dat de cijfers ook maar de kleinste beperking hebben ondergaan en zonder dat de betrekkingen met de andere mogendheden, Italië inbe grepen, er onder geleden hebben. Men kan den goeden wil der Franschen slechts prijzen. Met nadruk heeft Frankrijk een oplossing gewild, die het mogelijk maakte naderhand de onderhandelingen binnen een ander kader weer te hervatten. Perttnax over het te Londen bereikte resultaat. In de Eioho de Paris noemt Pertinax het te Londen bereikte resultaat „de slecht vermomde Londensche misluk king", die nog wel van invloed zou kunnen ®Un op het politieke lot van Hoover en van MacDonald. Sedert eenigen tijd spreekt MacDonald niet meer over het vervroe gen der algeraeene verkiezingen, want thans vreest hij deze. De nationalistische beweging In Britsch-lndië. n^Kteren is er het gerechtsgebouw te Bombay weer een vechtpartij tusschen politie en nationalisten geweest. Onder de t\yee-en-twintlg gewonden waren tien agenten. De lieden die Donderdag bij de huiszoeking in het gebouw van het Con gres in hechtenis waren genomen, zijn gisteren veroordeeld tot straffen van twee tot negen maanden gevangenis Eten groote menigte deed moeite om de verdachten toen zij naar de rechtzaal ge leid werden, met bloemen te tooien. De politie deed toen een uitval en werd van de daken der huizen en van tramwagens met steenen bestookt. Naaktloopen kan noodlg worden. Gandhi heeft in een vergadering van vrouwen te Gujerat opzien verwekt met de verklaring, dat de voorraad aan inland- sche katoentjes uitgeput was en dat men naakt zou moeten gaan rondloopen als men den aanvoer van buitenlandsche ka toentjes wilde stuiten. Hij ried den vrou- wsa daarom tatosa te spdsaea en kleeren te weves. De staking op de Brltsch-IndJ- sche spoorwegen. Te Khapri hebben twee dozijn stakers van den Great Indian Peninsular Railway vandaag de lijn versperd en den posttrein CalcuttaBombay gestuit. Toen de politie erbij kwam, gaven zij zich vreedzaam over. DE ONLUSTEN IN INDO-CHINA. Ee slachtoffers aan Fransche ztjde. In de Fransche Kamer deelde de minis ter van koloniën naar het N. T. A. mede, dat de Fransche verliezen tengevolge van de jongste onlusten in Indo-China had den bedragen: drie Fransche officieren en vier onder-officieren alsmede vijf Anna- mietische soldaten aan dooden, twee Fran sche officieren en twee onderofficieren alsmede zes Annamieti&che soldaten aan gewonden. UIT PORTUGAL. Een samenzwering tegen de regeering, Lissabon, 11 April. Naar verluidt is een nieuwe samenzwering tegen de regeering ontdekt, waaraan een vroegere minister president en verschillende vroegere kamerleden deel hebben. Tot hen, die zijn aangehouden omdat ze bij de samenzwering tegen de regeering zijn betrokken, behoort Cardozo, de ge- wezen minister-president. DE WERKTIJD IN DE ENGELSCHE MIJNEN. I Het voorstel der mijneigenaars verworpen. Het bestuur van de federatie van mijn werkers heeft 't verzoek van de eigenaars om de werktijd te doen bestaan uit vijf dagen van 8 uur en een Zaterdag van vijf uur, waardoor toch de werktijd gemiddeld 7V, uur per dag zou blijven, met alge- meene stemmen verworpen. De eigenaars beweerden, dat hun onkosten bij vijf dagen van 8 uren over een vol jaar ge rekend belangrijk minder zouden worden, maar de federatie wenscht aan de in de wet vastgelegde 71/, uur vast te houden, omdat nu reeds talrijke mijnwerkers Za terdag niet werken en zij dus van de ver mindering niet zouden profiteeren. GEDENK TEEKEN VAN JULIANA VAN STOLBERG. Wordt 28 April a.s. onthuld. Prinses Juliana heeft er in toegestemd, de plechtige onthulling van het gedenk- teeken voor Juliana van Stolberg op het Loui&e de Coiignyplein te Den Haag te verrichten op 23 April e.k. te half twee. Dr. J. Th. de Visser, oud-minister van Onderwijs, zal bij deze gelegenheid een rede houden. Nadat het gedenkteeken onthuld is, zal het comité het overdragen aan de ge meente Den Haag. De A.V.R.O. zal de plechtigheid uitzen den. Op het terrein worden luidsprekers opgesteld. DE VERZAKKING IN HET BAANVAK ROTTERDAM—GOUDA. Met ingang van Zondag 13 April zal de oude dienstregeling de dienstregeling die gold vóór de verzakking in de spoor baan bij Moordrecht weer van kracht worden. Het dubbele spoor wordt dan weer volledig in gebruik genomen, zij het dan ook, dat op een deel van het herstelde vak slechts met een vaart van 5 K.M. en op een ander deel met een snelheid van 30 K.M. mag worden gereden. EEN GEMEENTE. DIE NIET KAN BESTAAN. Verzoek om opheffing van Groesbeek. In de gemeente Groesbeek heerscht ernstige ontstemming over de hooge be lastingen, welke daar geheven worden. Thans is ip een gehouden protestvergade ring een motie aangenomen, waarin wordt gezegd, dat, nu Groesbeek getoond heeft als zelfstandige gemeente niet meer te kunnen bestaan, opheffing der gemeente en verdeeling over de gemeenten Nijme gen en Ubbergen noodzakelijk is. Er zal een actie worden gevoerd teneinde dit doel te bereiken. ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING N.V. 00ST-INDIË. DE DADER VAN DEN AANSLAG OP MEJ. BEKKERING GEVAT. De in verband met den moordaanslag op mej. Poppie Bekkering gearresteerde verdachte Karim Bin Abdullah, afkomstig van Makassar, heeft een volledige beken tenis afgelegd. VLOOT-ESKADER NAAR AUSTRALIË EN NIEUW-ZEELAND. Een vloot-eskader, waarschijnlijk be staande uit een kruiser type-Java en twee jagers type-De Ruyter, onder oommando van schout-bij-nacht O. C. Kaijser, zal van September tot begin December Australië en Nieuw-Zeeland bezoeken. onze keuze: Modemagazijnen. Aan het Jaarverslag over 1929 der Rotterdaimsche Bankvereeniging N.V. ontleenen wij; het volgende: Aan de vergadering van aandeelhou ders van 27 Maart 1929 werd de inhoud1 van de overeenkomst medegedeeld, vol gens welke het bedrijf der Nationale Bankvereeniging met ingang van 1 Jar nuari 1929 imet het onze werd vereenigd. Aan deze overeenkomst werd in den loop van dat jaar uitvoering .gegeven. Zooals bekend, bez?L onze instelling bijna drie vierden van het geplaatste ka pitaal der Nationale Bankvereeniging. De andere aandeelhouders hebben op een gering bedrag na gebruik geimaakt van het recht om hunne stukken te verwis selen in aandeelen onzer instelling. Wij hadden ons de beschikking over de voor de verwisseling noodige aandeelen ver zekerd, zoodat het geplaatste kapitaal onzer Instelling door deze transactie geen wijziging heeft ondergaan. Van de reserve der Nationale Bankver eeniging groot 2.700.000.werd een bedrag van 1.894.649,25 bestemd voor storting in het pensioenfonds onzer instel ling, dat door de overdracht van de be zittingen van het pensioenfonds der Na tionale Bankvereeniging en door ge noemde storting in staat gesteld werd, de met de bovenbedoelde overeenkomst samenhangende pensioenverplichtingen, zooals opgemaakt door onzen actuaris, op zich te nemen. Het resteerend bedrag dier reserve werd door de Nationale Bankvereeniging aangewend voor afschrijving op hare ge bouwen. Ten laste van de winst- en verliesreke ning is de gebruikelijke voorziening ge troffen voor de pensioenregeling, welke in verband met het grootere personeel, eep hoogere bijdrage vordert. In verband met de toeneming van den post Gebouwen door de overneming van de kantoren der Nationale Bankvereeni ging hebben wij bet gewenscht geacht dit jaar een versterkte afschrijving op dit hoofd toe te passen. Teneinde de positie onzer instelling verder te versterken, hebben wij ten laste der winst- en verliesrekening een be drag van 2.500.000,— geboekt, ten gun ste van de onder crediteuren opgenomen bijzondere reserve tegen mogelijke risico's. Voorts hebben wij om fiscale redenen er de voorkeur aan gegeven ditmaal niet tot aflossing van amortisatlebewijzen over te gaan, maar in de plaats daarvan een bedrag van 2.500.000,— over te nemen van de door de amortisatlebewijzen ge dekte vordering der Nederlandsche Bank op de N.V. Bankierskantoor onder beheer van Deterney Wesülngh Zoon, en dit bedrag in onze boeken af te schrijven. Een dividend van 5 X kan worden uit gekeerd. Het winstcijfer van rente en wissels bedraagt 13.215,464,56, dat der provisie 6.811.657,34 en dat der effecten en syndicaten 34.567,09. KAMP VOOR JONGENS VAN 7 AUGUSTUS TOT 21 AUGUSTUS 1830. Men verzoekt .ons opname van het vol gende: Evenals voorgaande jaren stellen wij alle Nederlandsche jongens van 14 jaar 01 ouder weer in de gelegenheid, op een mooie heide, omringd door dennenbos- schen, tusschen Harderwijk en bet Udde- lermeer, te kampeeren, onder leiding van heeren bij 't M. O. werkzaam. De hoofdleiding is in handen van de heeren: W. Speenstra, Jao. Denijs en W. Boer. Omtrent kleeding is elk geheel vrij. Het jongenskamp begint 7 Aug. en ein digt 21 Augustus (plus 8 dagen vóór- en 2 dagen nakamp voor liefhebbers). Het kampgeld voor deze 15 dagen be draagt 28.60; minder dan 15 dagen, per dag 2.25. Het kampgeld zenden, alleen per post wissel, postgiro of gemeentegiro, vooral met vermelding van den naam van den kampdeelnemer, aan den 'heer Jac. Denijs Cornelis van der Lindenstraat 11, Amster dam, Telefoon 22027. (Dus niet aan huis bezorgen). Postgiro 112690, Vacantiekamp-Volks- weerbaarbeid. Gemeentegiro V 1286. Voor wie zich na 5 Juli aanmeldt, of het kampgeld na dien datum zendt, wordt dit laatste verhoogd met 2.60. Bij tusschentijdsch vertrek uit het kamp wordt geen kampgeld teruggegeven. Behalve vorengenoemde 15 dagen wor den voor kampopbouw, nog 8 dagen vóór kamp gehouden (4, 5 en 6 Aug.) en voor afbreken, 2 dagen nakamp, 22 en 23 Aug.. kosten 1.50 per dag; liefhebbers kun nen zich melden op het aanmeldblad. Wat wij in het kamp uitvoeren? Dag en nacht dennenlucht happen en veel eten, ravotten en onbedaarlijk scha terlachen, wandel- en rijwieltochten maken over de mooie Veluwe, openlucht spel en gymnastiek. Hoe dit kampterrein er wel uitziet? Op een prachtstuk heide, op hoogen zandgrond, en omringd door dennen staat: een groot aantal tenten, van hel Rijk in bruikleen, waarin de jongens op stroo slapen; dekens verstrekken wij; eer. groote loods met eigen gasverlichting, waarin gegeten, gezongen en piano ge speeld wordt; bij regenweer dr» volop ge zelligheid; een aan deze loods aangebouw de cantine met vrouwelijke bediening en waarin te koop is, wat het kampleven ver- aangenaamt; een keuken met vrouwelijk personeel, waaruit 's middags aardappe len, vleesch, groenten en een toespijs wor den aangedragen; een drietal nortonpom- pen, die heerlijk water geveneen ziekentent, de dokter indien noodig dagelijks in het kamp; een veld voor open luchtspelen en gymnastiek; een vijftal ge bouwde W'.O.'s; een aantal gymnastiek- toestellen en een telefonische aansluiting interc.' Bezoeken zijn altijd welkom, het meest natuurlijk des Zondags. Over wat meegenomen moet worden, bagagevervoer, reizen enz., zenden wij nog bericht na aanmelding. Inlichtingen en aanmeldbladen te ver krijgen bij ondergeteekenden. Namens de Kamp-Commissie: Jac. Denijs, Leeraar H. B. School, Amsterdam, Cornelis v. d. Lindenstr. 11, Telefoon 22027. W. Boer, Leeraar Lich. Oefening, 's-Gravenhage,.Tuinfluiterl. 39, Tel. 38322. N.B. Van 10 Juli1 Aug. gelieve men kampoorrespondentie uitsluitend te rich ten aan den heer M. V. Hogerzeil, Am sterdam Linnaeusstraat 84. velden.' Want een veld dat is berekend (wat ravitaileeringsmogelijkheid.meteoro- logischen dienst, enz. betreft) op enkele en sporadische proefvluchten, is daarom nog niet klaar om geregelde diensten te verwerken. EEN VLIEGTOCHT OVER DEN OCEAAN. In Amerika is weer een vliegtocht ovar den Atlantiscben Oceaan in voorberei ding. Het heet, dat de Amerikaansehe marinevlieger Clarence Schildhauer op dezen tocht als bestuurder zal optrsdsn. Binnenland. LUCHTVAART. ONZE LUCHTVERBINDING MET NED.-INDIË. De Britsch-IndJsche schakel herstel! Nu officieel bevestigd is dat de Britsche regeering bereid ls om de Britsch-Indiache vliegvelden weer ter beschikking der Nederlandsche vliegers te stellen, schrijft het Hbl. over de mogelijkheid van een vaste postvlucht NederlandNed.-Indië 0. m. Wij hebben reden om aan te nemen dat de Britsche, regeering bereid is op aannemelijke voorwaarden de K. L. M. toe te staan om nu geregelde vluchten naar Ned.-Indië te organiseeren, met ge bruik der Britsch-Indische vliegvelden. De heer Plesman spreekt er dan ook van dat op 1 October het eerste postvliegtuig weer naar Batavia zal vertrekken. Een postdienst nu onderstelt meer regelmaat dan proefvluchten vermogen te waarbor gen. Trouwens, de periode van proef vluchten is voor de K. L. M. nu wel voorbij. Met de opgedane ervaring zal het aan onze Nederlandsche vliegers niet liggen, wanneer een geregelde dienst nog niet ineens kan worden verwezenlijkt. Dat zal echter eveneens afhangen van omstandigheden welke de K. L. M. niet beheerscht, nl. de uitrusting der Britsch- Indisehe e*|andere buitenlasdach» vlieg- Ontploffing te Twisk. Een dood». Donderdagavond was te Twisk (N. H.) de heer L. Smit, smid, bezig een electri- sche pomp te plaatsen op zijn wel. Aan vankelijk wilde dit niet best lukken, maar tegen den avond was hij toch zoover, dat de pomp in werking kon worden gesteld. Nadat deze een poosje had gewerkt, wilde ae heer Smit zich overtuigen of het reservoir lekte. Daarvoor maakte hij ge bruik van een brandende lucifer. Doer het ontplofbare gasmengsel, dat zich in- tusschen bad ontwikkeld, is het toestel uit elkaar geslagen. De heer Smit werd eenige meters de lucht in geslingerd. Zeer ernstig gewond werd hij opgenomen. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is de heer Smit een uur later overleden. Hij was gehuwd en vader van één kind. EEN ONTPLOFFING IN EEN GARAGE. Donderdagavond was de heer Maaes aan den Zijlweg No. 9 te Haarlem in zijn garage bezig een chassisbalk te lassehen 071 gebruikte daarbij een zoogenaamde V3ldsmidse. Deze gaf echter niet voldoende hitte, waarom de heer Maass een benzins lamp er bij haalde. Toen bij met het werk gereed was, zette hij de benzinelamp ep den rand van de nog heete veldsmidse. Eenige oogenblikken daarna ontplofte de lamp met een geweldigen slag. Vier per sonen die in de garage werkzaam waren, kregen vrij ernstige brandwonden aan gezicht en handen. Een hunner kneusde bovendien zijn rechterarm. Drie hunner zijn in een ziekenhuis opgenomen. Hun t oestand is op het oogenblik niet gevaarlijk. Je schade in de garage is niet groot. EEN OUDE LANDBOUWER MISHANDELD. B Ergerlijk «n laf optreden va» een paardenkoopman. Op last van den officier van justitie t« Zwolle heeft de marechaussee uit Steen- wijk gevankelijk naar Zwolle overge bracht den koopman L. W., woonachtig te Smilde. De landbouwer K. Kooiker uit Verlaat had de vorige week op de Mep- peler markt aan dezen koopman een paard verkocht. Zondagmiddag 1.1. zat de bejaarde landbouwer met zijn vrouw rus tig thuis, toen W. opeens binnenkwam. Hij zeide, dat Kaaiker hem met het paard bedrogen had en eischte toen schadever goeding. De hoer ontkende de ondeugde lijkheid van het verkochte paard en wei gerde de gevraagde schadevergoeding. Hierna bedreigde W. de beide oude men schen die alleen thuis waren met den dood en brandstichting. De daad bij het woord voegende, greep hij Kooiker aan, sloeg en mishandelde hem zóó ern stig, dat er geneeskundige hulp ingeroe pen moest worden. De woesteling had verder bijna alles in de kamer kort en klein geslagen. Hij trapte o.m. de bran dende kachel om. Door angst gedreven gaf de vrouw den onverlaat 50, waarop hij vertrok. Aangifte bij de marechaussee volgde. W. werd gearresteerd en in arrest gesteld, tot hedenmorgen zijn overbren ging naar Zwolle bevolen werd. De Tel. GEMOEDELIJKE GEMEENTERAAD. Een reta naar Den Haag op een koopje. In den gemeenteraad van Overslag bleken de raadsleden eenparig van gevoe len, dat niet moest worden voldaan aan het verlangen van Ged. Staten om de jaar wedde van den veldwachter te verhoogen. Deze recalcitrante houding tegenover het Gedeputeerd College zal, naar het zich laat aanzien, tot een beroep bij' de Kroon leiden, zoodat dus een deputatie naar Den Haag zal dienen te gaan om de inzichten van den raad te verdedigen. Hierover ontspon zich een gemoedelijke discussie, aldus meldt het. „Utreohtsch Dagblad". De voorzitter wilde er zelf liever niet heengaan. Hij informeerde of twee van de leden ervoor waren te vinden. Doch hij waarschuwde tegen de kosten. Wat op de jaarwedde van den veldwachter werd bezuinigd 226) kon er wel voor een heel eind bij inschieten. Een tweetal raadsleden echter zou het zaakje wel opknappen. En om de kosten niet al te drukkend te doen zijn, beloofden ze hun boterhammen te zullen mede- nemen en in de open lucht te zullen over nachten I „De reis naar Den Haag" was hierna tot aller tevredenheid geregeld en de voor zitter kon overgaan tot het aan de orde stellen van het volgende punt der agenda. De balans vertoont de volgende cijfers: Debetzijde: Kas, kassiers en callgelden 15.081.519,33, Binnenlandsche wissels 67.925.920,28, Buitenlandsche wissels 14.703,703,71, Saldi bij bankiers in het buiten land 18.167.365,96, Prolongatie gegeven en voorschotten te«en Effecten 74.636,321,72, Effecten 3.033.038,77, Syndicaten 2.476.652,19, Saldi van bankiers loro f 7.817.209,26, Debiteuren in rekening-courant f t59-977.573.6o, Debiteuren in vreemde munt f 14.010.289,89, Vorderingen wegens gestelde borgtochten ,i8.997-859,3i, Gebouwen f 7.400.000,Te leveren fondsen 953-0.57,12, Saldi in verband met termijnzaken 25.761,93. Creditzijde: Kapitaal 50.000.000,Reserve f 20.000.000,Geadviseerde wissels f 2.375.»4,40, Geaccepteerde wissels f 35.851,195.37, Door derden geaccepteerd f 5.460.544,13, Voor derden op prolongatie uit- Depe.it*'» 76.344.46436, Crediteuren in rek.-courant 171.107.794,76, Crediteuren in vreemde munt 14.164.498,49, Te ontvangen fondsen 1.103.076,18, Gestelde borgtochten 18.997,859,31, Dividend 1929 3.500.000,Saldo op nieuwe rekening 314.868,07. De debetzijde der winst- en verliesrekening vertoont de navolgende cijfers: Bedrijf sonkos- ten 8.513.310,68, kosten (uit hoofde van ga rantie tegenover de Nederlandsche Bank) J 757.727,8i, pensioenfonds 616.433,08, af schrijving gebouwen 1.444.322,28, bijzondere reserve tegen mogelijke risico's f 2.500.000, afschrijving ter zake van amortisatiebewijzen 2.500.000,dividend 5 f 2,500.000. dividendbelasting 226.250,op saldo nieuwe rekening 214.868,07. in het gelaat verdwijnen spoedig door dete des avonds met wat PUROL in te wrjjven en door tich des morgens te wasschen met war» water aa gewone xeep of b»t*r nog met Purolieep. 't Voldoet ieder***.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 13