VAN WILLIGEN AUTOPED Kin waren, die niet wisten wat een leeszaal was en ook niet wat er te krijgen was. Het schrijven van krantenartikelen geert niet, zegt spr. Waar de Korporaalsbond en de Bond van M. Marine-Personeel een gedelegeerde in het bestuur der Leeszaal aanwijzen, daar stelt spr. voor int eiken vakbond een gedelegeerde te benomen t n«t «i i van eniteie aiersooriexi, uie ju jjc« in het bestuur der Leeszaal- Dat zaï z. i. uitgestorven zijn of op het punt staan dat •telling aanbevelen. pjgon, enz., enz, allemaal Slachtoffers van De heer Tuk merkt op, dat zijn vak bond lid geweest is van de Leeszaal. De finantiën zijn daarna gecentraliseerd, en het gevolg was, dat wij niet meer mochten subsidieeren. Maar spr. stelt een amen dement voor, n.1. dat van de zijde der Lees zaal een schrijven wordt gericht aan de diverse vakbonden, en dat er desgewenscht een lid van het dagelijksch bestuur der Leeszaal op de vergadering aanwezig is. ijzersterk en lichtloopend f2.95 - 13.40 - 14 70 Internaat. nieuw model f 7.60 en 18.70 WEST STRAAT. Personeel. GEMEENTERAAD. Onder minister Kan leek het of men op den goeden weg was, maar het draaide op niets uit. Mevr. v. d. Heuvel releveert dan nog even de oprichting van de afdeelic^ Den Helder, waarna met de vertooning van de films werd begonnen. De eerste film „Wat de dieren ons te zeggen hebben", begon met het vertoonen van enkele diersoorten, die in het wild meer helpen. De beeturenkimn doeQ en nof? aneen maar in diergaarden invloed aanwenden ba de leden en ae m- ^efokt WOIXjen; <je lama, de guanaco, de dat die ^en mensch, die ze bij duizenden heeft De Voorzitter wijst er op gedelegeerden zijn benoemd wegens het belangrijke subsidie, dat hun vereemging geeft. Wij hebben al eens eerder vereem- gingen aangeschreven zonder resultaat, en spr. betwijfelt dan ook of het in de praktijk wel veel zal uitwerken. De heer Marinus meent, dat de leden dan juist zullen wegblijven, en acht het beter de zaak schriftelijk uiteea te zetten en formulieren, ter invulling bij te voegen. De heer Kraak stelt voor dit aan de prudentie van het dagelijksch bestuur over te laten. Dat de gedelegeerden he denavond niet ter vergadering zijn, pleit niet voor hen. De heer Van Heusden acht het niet goed zooveel gedelegeerden van vakbon den in het bestuur te krijgen. Dit wordt dan te uitgebreid. Beter is uit de combi natie daarvan, den Held. Bestuurdiersbond, een paar leden aan te schrijven, die dan inleidingen konden houden pp de verschil lende vergaderingen. De heer Marinus wijst e<r op, dat het, met het oog op het algemeene karak ter der Leeszaal, noodig Is ook andere centrales aan te schrijven, als die er tenminste zijn. De heer Van Doorn bespreekt den post tijdschriften, dien spr. te hoog acht voor 1931 tegenover den post boeken. De boekaankoop is verhoogd, de tijdschriften zijn verlaagd blijkens de rekening. Laat men zich aan die regeling houden. De Voorzitter acht het moeilijk hier een vergelijking te maken. De heer Brouwer acht het niet wen- schelijik aldus te handelen. De tijdschrif ten bevatten soms allerlei wetenschappe lijke artikelen, die men elders niet 'terug vindt (als afzonderlijke publicatie e. dl) en die toch van 'belang zijn yoor studie. De heer Van Heusden is eveneens van meening, dat een tijdschrift vaak zijn waarde behoudt. De heer Slingervoet Ra mondt vraagt of er een statistiek wordt aangek- houden van die onderwerpen, waarnaar de meeste navraag is. Mejuffrouw Van der Graaff ant woordt, dat diat precies is na te gaan. Op het oogenblik worden technische werken veel gevraagd, ook land- en volkenkunde, enz. De heer Tuk bespreekt nog een door de Ned. Ver. tot Afschaffing v. Alcohol houdende dranken te houden tentoonstel ling en vraagt of hü, door medewerking daaraan, in strijd handelt met de belangen der Leeszaal. Dit wordt algemeen ontkend. Daar verder niemand het woord langt, wordt de vergadering te 10 gesloten. ver- uur NEDERLANBSCHE VEREENIGING TOT BESCHERMING VAN DIEREN. Bovengenoemde vereeniging had Don derdagavond een filmavond georgani seerd, waar tevens het 10-jarig bestaan, dat in November j.L plaats had, herdacht werd. Een tweetal interessante films weiden vertoond waardoor men een goeden kijk kreeg op het lief en leed in de dieren wereld. Vooral van dat laatste is er veel, veel te veel voor onze beschaafde maat schappij, en het is het streven van de ver eeniging dit leed zooveel mogelijk te ver minderen. Mevr. v. d. Hulst heette de vele aan wezigen welkom. Zij hield een korte toespraak, die, jam mer genoeg, soms onverstaanbaar was door het rumoer dat de jeugd veroor zaakte. Het deed haar genoegen dat er zoovele gekomen waren en zij geloofde niet dat er een enkele dierenvijand aanwezig was. Toch noemt menigeen zich een dieren vriend, die per slot van rekening een die renvijand is. Dezen houden vogels die in de vrije natuur moeten leven, in kooien opgesloten. Al zorgt men nog zoo goed yoor het dier, dat alles is niet in staat om het gemis aan vrijheid te vergoeden Ver der vertelde zij nog een voorval uit haar jeugd, toen zij naast iemand woonde die een lijster in een kooi hield. Andere lijs ters kwamen om die kooi en de gevangen vogel sloeg kop en vleugels stuk om de vrijheid te herkrijgen. Op een vraag, waarom de man de vogel toch opgesloten hield, gaf hij ten ant woord, dat zijn grootvader en vader het al gedaan hadden, het was gewoonte. Doch toen ha zelf ziek werd, voelde hij wat het gemis aan vrijheid beteekende. Vooral de kinderen drukte ztt op het hart geen nestjes uit te halen en de vogels niet van hun vrijheid te berooven. Komende tot het trekhondenvraagstuk zegt spr., dat er al veel over geschreven is, maar de trekhonden zijn er nog. De hond is niet gebouwd voor trekdier en toch gebruikt men hem er voor. Hier in Den Helder is het gelukkig niet erg, maar in Rotterdam wel. Wanneer door afschaf fing van de trekhonden de eigenaars, die meestal arme menschen zijn, de dupe wor den, dan zullen de dierenbeschermers wel keipen. omgebracht. Van de paarden ziet men hoe ze vaak voor zware vrachten staan, diepe sporen worden in den gftmd getrokken en vaak zijn de paarden nog gehinderd in hun werk door slechte bespanning, opzet- teugels, oogkleppen enz. Bij de koeien ziet men goede en slechte stalling; het is een aardig gezicht te zien, hoe uitgelaten de koeien zijn, wanneer zij, na een winter op stal te hebben gestaan, weer in de wei kunnen. Dan een kijkje in de trekhondenstad Rotterdam. Allemaal karren met een hond er onder. Sommigen zijn tamelijk goed ingespannen, doch velen hebben hinder van het tuig en van de wagenas. Wanneer de kar stilstaat, liggen zij maar op straat, soms midden in bet vuil. Als schrijnende tegenstelling staat daar tegenover het honden- en kattenasyl, waar de dieren uiterst goed worden ver zorgd. Het is teveel om allemaal op te noemen. Het is voor zoo'n afgebeulden hond als het ware een paradijs. Veel valt er ook op het gebied van de paarden der woonwagens te doen. Deze dieren staan dag en nacht maar buiten. In sommige plaatsen ("Deventer en Leiden) heeft de vereeniging stallen voor deze dieren ge bouwd. Een kijkje in zoo'n stal toont oeu treurige verzameling paarden. Bij deze steken de beenderen door het vel heen, een ander dier is kreupel of blind alle minderwaardige dieren, wat mooie paar den hadden kunnen zijn. Waar de dieren soms ook erg mishan deld worden, dat is bij- de veetransporten. Men herinnert zich nog wel het treurige berichtje, dat onlangs in de kranten heeft gestaan. Prachtig werk wordt verricht door de Eerste Hulpbrigade te Haarlem De geheele oefeningen maken we mee en komen tenslotte weer in eeii asyl terecht, waar het een oompleet ziekenhuis is. Hier worden de dieren ook snel en pijn loos afgemaakt, door middel van gas of electricitiet. Een heel jong poesje wordt als een kind met de zuigflesch gevoed Een hond wordt in optima forma onder narcose geopereerd, de hoogtezon ont breekt zelfs niet. De tweede film was het verhaal van een hond, die, om zoo te zeggen aan lager wal komt. De zoon laat zijn hond achter in de zorg van zijn ouders, doch deze geven hem weg, omdat hij; wat lastig wordt, en wij volgen de geheele afdaling in dit hondenleven, van lievelingshond tot erfhond, van erfhond tot trekhond, telkens lager. Dan komt de zoon terug en ervaart dat zijn hond een trekhond geworden is. Zoo als bijna elke film heeft deze gelukkig ook een goeden afloop. De hond is ontsnapt en weet zijn eerste meester terug te vinden. De beschrijving van de films is natuur lijk zeer beknopt. Er komen nog vele aar dige en minder aardige momenten in voor, die wij niet allemaal hebben kunnen op noemen. Wie de films gezien heeft, zal tot de overtuiging zijn gekomen dat de men schen het recht niet hebben de dieren, die hun toch zulke onschatbare diensten bewijzen, te mishandelen, te kwellen, of minder goed te verzorgen. Dat wij bet recht niet hebben een vogel van zijn vrij heid, waarop hij evenveel recht heeft als wij, te berooven en hem in een klein kooitje te zetten. Wat heeft men aan een leeuwerik in zoo'n gevangenis. Ga de vrije natuur in en luister daar naar het zingen der vogels, dan komt het duizendmaal meer tot zijn recht en bedenk, dat de die- ren2 zelfs de vissohen, gevoel voor pijn hebben, doch dat zij dit niet kunnen uiten. De film gaf ook een goed beeld, wat de Vereeniging tot Bescherming van Dieren reeds gedaan -heeft en nog doet Voor een minimum-contributie van 1.per jaar kan men reeds lid worden, wat toch heusch niet te veel is en met de contributie steunt men ee-n prachtig werk. De directie van het Tivoli-Theater had nog voor een drietal aardige films zorg gedragen, terwijl het Tivoli-orkes-t de films op de bekende uitstekende wijze muzikaal illustreerde. VLUCHTHEUVEL OP HET KONINGSPLEIN. Voorloopig bij wijze van proef. Onze stad moderniseert zich. Na de verkeersborden, -aangebracht in verschil lende straten, de recl-ame aan de lan taarns, waardoor deze nuttige en licht gevende dingen bovendien nog rente- gevend geworden zijn, is nu ook op het Koningsplein gekomen de vluchtheuvel, rondom de lantaarn in het midden. Voorloopig is het er een van hout-, men wil eerst eens zien hoe het verkeer zich thans gaat ontwikkelen. Later zal deze houten verhooging dan worden vervangen door een degelijken gemetselden. Een feit is, dat den laatsten tijd het rijverkeer zich weinig meer aan de verkeerstrepen stoorde en lustig in den linkerkant hield. De goeden niet te na gesproken. Thans dwingt men het rechts te houden. Misschien dat het wat geven zal. Onze stad moderniseert zich. Wij wachten met spanning af wat hierna zal komen. Want hierbij zal het toch niet blijven?. NED. VEREEN. VAN HUISVROUWEN. Het bestuur van de Ned. Ver. van Huis vrouwen verzoekt ons mede te willen deelen dat voor het doorgaan van den cur sus in Financieel beheer, zich nog min stens 80 leden voor deelname aan moeten geven. Voor aanmelding zie men de adverten tie in ons nummer van de vorige week Zaterdag. JAARVERGADERING FONDS TOT UITKEERING BIJ OVERLIJDEN ST. JOANNES DE DEO, Gisterenavond hield bovengenoemd fonds zijn jaarvergadering in den R.K. Volksbond. Bij ontstentenis van den voorzitter werd de vergadering geopend door den heer Heiting, die mededeelde, dat de voorzitter wegens een plotselinge onge steldheid zijner echtgenoote niet aan wezig kon zijn en hem had verzocht de vergadering in zijn plaats te leiden. De notulen van de vorige vergadering wer den gelezen en goedgekeurd. Uitgebracht werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Uit deze verslagen bleek, dat het ledental in 1929 stationnair was gebleven, nl. 1158. Er werd in 1929 wegens meerdere sterf gevallen f 500.meer uitgekeerd dan in 1928. De ontvangsten en uitgaven hebben bedragen f 8039.79, met een batig saldo van f 1413-67. De bezittingen waren op 31 Dec. 1929 f 17883.86, de premie reserve bedroeg f 15.459.—en bovendien was er nog een kapitaalbezit van f 2348.05. De beide verslagen werden onder dank zegging goedgekeurd. Eenige mededeejingen werden gedaan betreffende een schrijven van de Ver zekeringskamer, omtrent extra uitkee- ringen aan verzekerden, die tevens lid waren van den R.K. Volksbond. Men was van meening, dat de Verzekerings kamer moest worden gewezen op de be palingen van het reglement, waarin deze extra-uitkeeringen nader zijn omschreven. Eenige reglementswijzigingen werden goedgekeurd, waarvan één met een kleine aanvulling. Wegens periodieke aftreding werden tot bestuursleden herbenoemd de heeren B. Th. Heiting en A. M. van Gessel en tot cummissaris de heer T. W. Zijp. De gekozenen namen hun benoeming aan. Medegedeeld werd, dat er een reclame op het tooneehcherm van het bóndsge- bouw zal worden geplaatst. Ook werd nog medegedeeld, dat de Verzekerings kamer zal worden gemeld, dat het kaart systeem zal worden aangelegd; tevens werd het bestuur machtiging verleend om polissen en het gewijzigde reglement te laten drukken. Daar de rondvraag niets opleverde, werd de vergadering onder dank aan de leden en de pers gesloten. M. S. V. „ZEEMACMHT". Door het groote succes van den Amuse- mentsavond op 22 Maart j.L, had het bestuur van 'Zeemacht* besloten een reprise van dezen avond te geven. De baten zouden ten goede komen aan het Marine-Sanatoriumfonds. Hoewel de zaal van Casino niet zoo vol was als bij den eersten keer, was deze gisteren avond doch goed bezet. De gezellige stemming die men overal aantreft waar marine-menschen zijn, heerschte er ook nu. Janmaat liep met een opgewekt gezicht rond, de dames waren natuurlijk ook in grooten getale tegenwoordig; waar ma trozen zijn, daar zijn meisjes. Het programma was hetzelfde van den vorigen keer, één kleine wijziging was aangebracht, n.1. dat in het nummer boksen, de heer Cybrink voor den heer Beuker- in de plaats was gekomen. De voorzitter, de heer Stam, opende met een kort woord. Namens het testuur van de M. S.V. dankt hij allen voor hun aanwezigheid. Zij dragen hun steentje bij om de groot ste kanker van onze tegenwoordige maat schappij, de tuberculose, te helpen be strijden, daar de opbrengst voor het M. S. F. bestemd is. Tusschen de beide vereenigingen be staat een groot contrast en toch ook een overeenkomst, welke zich alleen maar uitstrekt tot bet beter maken van den mensch. Het M.S. F. besteedt al haar aandacht aan hen, die aan t.b.c. lijden, om hen zooveel mogelijk te doen herstellen of hun lijden te verzachten. Degenen die de t.b.c. van nabij gezien hebben, weten wat dat zeggen wil. Spr. heeft dat gezien en kan er over oordeelen. Vroeger was de toestand der t.b.c. lijders heel anders, toen werden ze ge schuwd en aan zich zelf overgelaten en teerden langzaam weg. Doch ook de Marine Sportvereeniging 'Zeemacht* tracht de menschen beter te- maken. Zij krijgt echter kerngezonde, menschen en die wil zij nog sterker er gezonder maken, zoo, dat zij voor hur taak in de Marine capabel worden. Flinki kerels met ijzeren spieren en merg ir hun beenderen wil zij maken. Een extra woord van dank brengt spr aan de leden van de Staf, die weer een avond vrijgemaakt hebben, om muzikale medewerking te verleenen. Den vorigen keer werd de muziek zeer geappreciëerd en de heer Stam meent wel namens allen te spreken, als hij hen een woord van hartelijken dank brengt. Voor een beschrijving van het pro gramma, dat wij niet geheel konden bij wonen, verwijzen wij naar ons nummer van 27 Maart. De nummers die wij nog medegemaakt hebben waren zeer goed verzorgd. Bij deu bokswedstrijd, meerdemonstratie dan werkelijkheid, was het meer te doen om de verschillende stooten te laten zien dan om elkaar knock out te slaan, hoewel voor zoover wij als leek er over konden oordeelen, wij toch niet graag een paar van die slagen zouden geïncasseerd hebben. De strijd ging hier tusschen twee Marine kampioenen van verschillende klassen. Men kreeg dus 'vakwerk* te zien. Het is verbazend hoeveel lenigheid hier ba te pas komt. Hat bezoek aan de Heldersche Dier- het vacantlehuis „de Vonkte Noord- Wipr werd één keer een demonstratie ge. houden in leerbewerking. Tot September telde het internaat 6 in. wonende leerlingen, na 1 September 4. VOORDRACHTAVOND CLINGE DOORENBOS. Omtrent het optreden van Ollnge Doorenboe. schrijft het Leidsch Dagblad: In de gemeentezaal werd door Cl-inge Doorenbos een voordrachtenavond gehouden. Deze kunstenaar met zijn b.jzonderen k.jk op het leven der menschen, weet dit op zoo pak- kenid-e wijze, met veel humor doorschoten en ..„I frwnaaseliik liedje, voor te <1 gaarde viel weer zeer in den smaak. Ook hier werd een verrassende vlugheid (hoe kan het ook anders bij apen) aan den dag gelegd en er werd uitbundig ge lachen. Een prachtig nummer was No. 4. T.wee muzieknummers, 'Legende* var H. Wieniawski en »Liebesfreud« van Fr. Kreisier werden op prachtige wijze ver tolkt door den heer Joh. Pala (viool) met aan den vleugel de heer B. Steinroth. Voor het verdere programma verwijzen wij nogmaals naar hooger genoemd num mer van onze courant. Door de leden der Staf werd de muziek uitstekend verzorgd. 'Zeemacht* kan met voldoening op de twee avonden terug zien, in de overtui ging dat de banden der Marine hierdoor weer nauwer aangehaald zijn. VAKSCHOOL VOOR MEISJES VOOR DEN HELDER EN OMSTREKEN. Jaarverslag 1929. Bestuur. Met ingang van 16 April werd de heer W. F. G. L. Drlessen, burgemeester, door het Gemeentetbestuur tot gedelegeerde in het Bestuur der school benoemd. Met ingang van 1 Januari werd mej. H. J. R. Enschedé, leerarer in kinderver zorging en opvoeding, wonende te Am sterdam, tijdelijk benoemd voor 2 lesuren in d-e 14 dagen. Mej. M. J. Wessels ontving met ingang van 15 September haar vaste aanstelling als leerares in huishoudkunde en wasch- behandeling, aan de dames P. Buys en G. Kraamwinkel werd deze met ingang van 1 November uitgereikt, respectievelijk als leerares in linnennaaien en oostuum- naaien eh leerares in huishoudkunde en waschbehandeding. Leerlingen. Aan het einde van het schooljaar ont vingen alle leerlingen der derde klasse, n.1. 23, het getuigschrift van den 3-jarigen cursus. Van deze leerlingen gingen er 6 over in de opleiding voor oostuumnaaister en 3 in die voor huishoudster. Het diploma voor oostuumnaaister werd uitgereikt aan 6 leerlingen, één leerlinge, die door ziekte van haar vader een half jaar in het buitenland had doorgebracht, ontving dit eerst eind December. Aan een andere leerlinge kon het diploma niet worden uitgereikt. Het diploma voor huishoudster A. ontvingen al'le 8 leerlin gen, die aan het examen deelnamen. Het aantal leerlingen, in het jaar 1929, bedroeg resp. op 1 Januari en 31 Decem ber: 3-jarige cursus 138 en 117; opleiding oostuumnaaister 17 en 16; Dagschool! opleiding Huishoudster I 15 en 15; oplei ding Huishoudster n 11 en 11. Cursussen: 1 Januari 91; 31 Dec. 80. toegelaten werden in September voor: da?school 50 leerlingen; de huis- houdstersopleidmg 16 leerlingen; den cursus in naaien en verstellen 20 leerlin gen; den cursus in costuumnaaien 11 leer lingen; den kookcursus 13 leerlingen; lingenUrSU8 Van het Witte Knda 6 leer' Voor d-e dagschool moesten zeer veel leerlingen worden afgewezen, die wel 6 {Va3sen de lagere school met vrucht hadden doorloopen, maar den 12-jarigen leeftijd nog niet hadden bereikt. Excursies, enz. De beidle klassen der huishoudstersop- leiaing bezochten de proef-zuivelboer- uera en het zuivelconsulentschap te Hoorn, de ohoooladefabriek van de firma f ngers te Alkmaar, d-e zeep- en eau de ootognefabriek van'de firma Zdoot te Krommend. d° ^^^^briek te De school stelt op hoogen prijs, dat Dt. a ^bhey en diens hoofdassistent de heer P. Jz. Eriks, evenals Directeu-I ren der genoemde fabrieken, met de bereidwilligheid de onder hem xessorteerende instellingen ter bezicfi meften 'goed Toepasselijk liedje, voor te -dra gen, dat na elk nummertje het applaus al» 't ware losbarstte. Mevr Clinge Doorenbosheeft de groote verdienste, dat zij op de liedje» door haar echt genoot gemaakt, aardige wijsjes componeert en zijn voordracht dan ook zeer passend illustreert door haar bekwame begeleiding. Het publiek heeft dan ook wonderwel van beider kunst genoten. Provinciale Groninger Courant. De heer Doorenbos heeft zoo zijn eigen stijl' een versje van hem, een snoezig wijsje van haar vormen saam een aardig liedeke, dat hij om even in zijn eigen toon door te gaan met een leuk babbeltje, een klein mi- miekje en een spon-taan bewegingkje en- pas sant met een sierlijk zwaaitje over het voet licht werpt. Eén groote ver-dienste hebben deze, volgens hem zelf pretentielooze dings- kes, zij zijn beschaafd en zondigen nergens tegen den goeden smaak, iets wat slechts wei- nig Nederlandsche levensliederenfabrikanten van hun geest-eskind-ertjes kunnen zeggen. WINKELNIEUWS. Hedenmiddag opent de heer C. J. vaii de Poll In het perceel Sluisdijkstraat 17 een ijzerwinkel. Men vindt er alles wat hiervoor in aanmerking komt; behalve allerlei gereedschappen voor het timme ren euz., oJt sloten, k ppe.igaas, e.d., zoodat men met licht tevergeefs zal loo- pen ais men iets noodig heelt. Wij wen- schen den heer van der Poll met zijn meuwe zaak het beste. SLAGERIJ KROONSTRAAT. Vrijdag heropende de heer T. Slikker in den voormaligen winkel van den heer N. Goes in de Kroonstraat 3, de zaak in Paarden- en Varkensvleesch. Voor dit doel is de winkel door de firma Zuurdeeg uit Rotterdam geheel gemoderniseerd en naar de eischen des tijds ingericht. Door den heer F. Nejjts werd een fraaie licht bak aangebracht. Verschenen is een vervolgagenda voor de vergadering van den Raad der gem. Den Helder op Dinsdag 15 en zoo noodig, Woensdag 16 April 1930. Ingekomen stukken. a. Verzoek om ontslag van J. B. 't Hooft als onderwijzer aan school no. 7. (Voorgesteld wordt het gevraagde ont slag eervol te verleenen met ingang van den door B. en W. te bepalen datum). b. Rekening en verantwoording der Gezondheids-commissie harer ontvang sten en uitgaven over 1929. (Voorgesteld wordt deze rekening en verantwoording goed te keuren). Speeltuin Tuindorp. Voorstel in zake beschikbaarstelling wan een speeltuin nabij het Tuindorp. Verkoop en erfpacht van grond. Voorstel van verkoop van grond aan M. van Maanen. Voorstel tot uitgifte van grond in erf pacht aan W. A. Ran en P. Kossen. .••lnden^aarJd&0r ons onderwijs belang rak wordt gediend. 8 De leerlingen der derde klassen van üaïKhool brachten „„ij, ^£1J Wegenbelasting. Vaststelling 2e suppletoir kohier der Wegenbelasting, dienst 1929. Voorstel om ambtshalve ontheffing te verleenen tot een bedrag van 93.06 op de aan de gemeente Den Helder (grondbe drijf) opgelegden aanslag Wegenbelas ting, dienst 1929. Uitgifte erfpacht en verkoop. B. en W. stellen voor: a. aan J. M. Francoija alhier voor drie woningen in erfpacht uit te geven een ter rein aan de Herzogstraat, groot pl.m. 806 M2. Erfpaohtscanon 45 cent; b. aan J. M. Legrand alhier voor één woning id. 105 M2.; c. onderhands te verkoopen aan H. S. van der Blom te Diemen N.-H., voor één woonhuis 96 M2. aan de Herzogstraat. Pras 6.— per M2.; d. aan J. Riemers en J. W. London in erfpacht terreinen aan de de la Reystraat en de Herzogstraat, groot 800 M2. voor 6 woningen en 970 M2. voor 4 woningen, tegen een erfpaohtscanon van 45 en 25 ct.; „Jh aan 9' aannemer en U. Bot, cr„, epfpadht een terrein aan de geprojecteerde dwarsstraat van de Kru- wnn3maa K^ot pl-m- 1240 M2- voor 8 woningen erfpachtscanon 45 en 25 ot.; 6 woningen 14 KWOt 1005 M2' V°°r Wyzlging Politieverordening. Het oenbraal-comlté voor drankbestrij- ln£ »Den Helder" heeft den Raad ver zocht maatregelen te willen nemen tegen en verkoop van- bier door en aam jeugdige personen. Het comité voornoemd acht het treffen van de door hem begeerde maatregelen ge- wenscht, omdat zijns inziens het bierge bruik dioor de jeugd den laatsten tijd hand over hand toeneemt en mede omdat gedu- n-n-cle het zomerseizoen op het strand te Hulsduinen zeer dikwijls door kimdere» bl«r wordt verkocht

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 18