d GEMENGD NIEUWS. Op 19 en 80 April Gelijk men weet, heeft de minister van ■waterstaat onlangs aan de V.AJR.A. het volgende gevraagd: CHKISTELIJK-HISTORISCHE UNIE. LUCHTVAART. DE ZEPPELIN NAAR SPANJE. Te Sevilla geland. De terugtocht. Motorfietsongeluk. den kant van den weg gelegd, om op transport naar het ziekenhuis te wachten. De motorfiets ls ernstig besohadlgd. mishandeling door een POLITIE-AGENT. De politie-agent, die op 19 Augustus 1929 (Hartjesdag) bij den overweg in de van Swindenstraat een vrouw met een gummistok zóó tegen het hoofd heeft geslagen, dat zij in elkaar zakte, is door de rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot 1 40 boete subs. 20 dagen hechtenis, overeenkomstig den eisch van het O. M. BRANDSTICHTING. EEN DOODELIJKE VAL. VERDUISTERING EN VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. ZIJN VROUW VERMOORD. DE DOODSLAG TE EINDHOVEN. recht, omdat ver- jfiob aldaar neen be- LIJK AANGESPOELD. HET UIT LAREN VERDWENEN SCHOOLKIND. Alle nasporingen vruchteloos. DOOD DOOR SCHULD. de politie te Dulv moed werd, dat hl, geven had. Toen hij dan ook Maandag avond te Duivendreoht aankwam, werd hij nabij de Duivendrechtsohe brug arresteerd, zoodat hij de woning van echtgenoot© niet eens bereikte. De moord te Leeuwarden. Twintig jaar tegen den dader geëischt Buitenland. Inbraak in het Nederlandsche consultaat te Riga. Diplomatieke documenten be schadigd. Geld gestolen. MOORD MET BEROOVÏNG IN HET SPREEWALD. Brand In een Bioscoop. 180 luxe vaartuigen verbrand, De bioscoop was gevestigd In Gisterennacht is door'tot nog toe on- een oude loods. 'Sï boothuis te Grunau bij Berlijn. H©t PSYCHOPAAT ONTVLUCHT. Voor de tweede maal. 'tan werden behandeld en daarna aankennis gegeven van zijn ontvluchting aan Stoomvaartberichten. Noodweer in Italië. a. den avond van Zaterdag 19 April den verjaardag van Prins Hendrik aan de A.V.R.O. af te staan; b. een regeling te treffen, dat op den avond van Woensdag 80 April het laat ste gedeelte de A.V.R.O. en het eerste ge deelte de VARA zou uitzenden. Van de zijde van de V.A-R.A. werd hiertegen bezwaar gemaakt, omdat reeds maatregelen genomen waren, welke een uitzending^ in het bizonder op 19 dezer, niet meer ongedaan konden maken. Wij vernemen thans, dat de minister bepaald heeft, dat op den avond van 19 April en op het laatste gedeelte van den avond van 30 April de Hüversumsche zender ter beschikking van de V.A.R.A. zal zijn. De Christ.-Historische Unie houdt een algemeene vergadering op Woensdag 23 dezer te Amsterdam. Op de agenda staat o.m. de volgende motie, voorgesteld door de afd. Leiden: „De Chr.-Hist. Unie, in algemeene vergadering bijeen, constateerende, dat het verleenen van onderscheidingen en ridderorden door de regeering, op groote schaal, de onwaarachtigheid in de hand werkt, spreekt als haar overtuiging uit, dat tot het verleenen van onderscheidin gen door de regeering alleen dan behoort te worden overgegaan, wanneer het ver richten van een zeer bijzondere daad daartoe aanleiding geeft." 's-Gravenzande stelt voor, dat de alge meene vergadering zich uitspreke voor gepasten aandrang op de regeering, ten einde het goedkoope passagiersvervoer op den Zondag tegen te gaan. HET GEVAARLIJKE VLIEGEN. Volgens het Berl. Tageblatt zijn de vlie gers van de Duitsche Lufthansa ten zeer ste verbolgen over het stelsel bij deze mij., dat hen dwingt met alle wind en weer te vliegen, zonder dat voldoende op de vei ligheid wordt gelet. Ofschoon in laatste in stantie de beslissing of er zal worden ge vlogen biji de bestuurders ligt, is dat meer schijn dan werkelijkheid, want de leiding van de Lufthansa beschouwt bestuurders die vertrek afraden, al heel gauw als lijn trekkers. De vliegers zijn voorts overtuigd dat de leiding en hun verbolgenheid richt zich voornamelijk tegen den bedrijfsleiders van Gablenz te Berlijn, tegen wien ze ver leden jaar al een motie van wantrouwen hebben aangenomen te weinig acht geeft op ervaring. Zoo had de jonge be stuurder Wessel, die onlangs 's nachts op de lijn LondenParijs is omgekomen, nog nooit bij nacht gevlogen. De vliegers wijten aan bet systeem de schuld voor de talrijke ongelukken, die vooral den laatsten tijd zijn voorgekomen. De Zeppelin is Dinsdagmiddag 2 uur 12 onder commandb van kapitein Leh- mann zijn tocht naar Spanje begonnen Ondanks den stroomenden regen gelukte de opstijging uitstekend. Er zijn 16 pas sagiers aan boord. Het luchtschip „Graaf Zeppelin" is gis teren te Sevilla om 18 uur vlot geland. Bij de landing van de „Graaf Zeppelin" was de koninklijke familie aanwezig. Een enorme menigte sloeg het landen gade. Aan de terugreis wordt deelgenomen door den onderdirecteur van de Spaan- sche luchtvaart, generaal Kind'erlan. Volgens een te Friedrichshafen aange komen bericht is de „Graaf Zeppelin" om 19.43 uur weer uit Sevilla vertrokken. De terugtocht gaat langs dezelfde route ais heen. Men verwacht, dat het luchtschip Vrijdag weer thuis zal zijn. Op het vliegveld was een menigte van ongeveer 45.000 menschen bijeen, die in geestdrift losbarstte, toen het luchtschip verscheen. Binnenland. Gisterenmorgen omstreeks kwart vóór elf is op den rijksstraatweg tusschen Delft en Oversohie, juist tegenover het buitenverblijf de Tempel, een vrij ernstig ongeluk gebeurd. Uit de richting van Overschie kwamen eenige auto's en ook een motorfiets met zijspan aanrijden. De bestuurder van de motorfiets wilde de auto's voorbijrijden. Van den anderen kant kwam een vrachtauto, en het is den bestuurder van de motorfiets niet gelukt, nog tusschen de auto's door te glippen. De motorfiets werd door den vrachtauto gegrepen en op zij geworpen. De be stuurder en zijn duo-passagier, de 21- jarige timmerman J. D. Zijp uit Schie dam en de 33-jarige losse werkman H. J. van Beynen uit Rotterdam, werden over den weg geslingerd beiden hebben beide beenen gebroken. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De ge De rechtbank te Amsterdam heeft den 27-jarigen koopman, die zich te verant woorden heeft gehad wegens brandstich ting in het hem toebeboorende zeiljacht Elbeg, veroordeeld tot 1 jaar en 3 maan den gevangenisstraf. De rechtbank overwoog in dit vonnis, dat het jacht en de goederen, welke zich aan boord bevonden (schilderijen enlijf- goederen) zeer boog waren verzekerd Het kwam haar buitengewoon onwaar schijnlijk voor, dat verd. de schilderijen aan boord had, om die in Friesland te verkoopen, zooals hij heeft gezegd. De flnancieele positie van verd., die boven zijn stand leefde, was daarenboven ongunstig, en voorts had hij geen hulp ingeroepen, toen een ander schip in de buurt was. Het O.M. had dezelfde straf geëischt. Te Maastricht is gisteren de 35-jarige kloosterbroeder Gherin'g bij het verrich ten van werkzaamheden aan de paters kerk van een hoogte v-an 10 meter geval len. Hij is onmiddellijk aan een dubbele schedelbreuk overleden. Het O.M. bij de rechtbank te Leeuwar den heeft gisteren drie jaar gevangenis straf geëischt tegen H. B., 62 jaar, vroe-, gier secretaris-penningmeester der Nuts- spaarbank te Gorredijk, wegens verduis tering in de jaren 1924—1929 van eenige duizenden guldens en valschheid in ge schrifte!. De rechtbank te Leeuwarden heeft gis teren S. K, 29 jaar, koopman aldaar, we gens doodslag op zijn vrouw veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. De eisch was tien jaar. Omtrent den doodslag te Eindhoven, Zondagavond aan de Tongersche straat gepleegd, wordt gemeld, dat de verdachte A. B. Dinsdagavond na met de getuigen te zijn geconfronteerd heeft bekend, dat lij Smits met een mes heeft doodgesto ken. Waar hij het mes heeft gelaten weet lij niet meer, daar hij het onderweg heeft weggeworpen. Te Biervliet is het lijk aangespoeld van ie vrouw van den sohipper van den Bel gischen lichter Kuna, welk schip op 6 dezer bij een aanvaring op de Schelde is gezonken. Men zal zich herinneren, dat in Novem ber 1929 te Laren een 8-jarig meisje tijdens het speelkwartier van een der scholen door haar moeder, mevrouw S„ die gescheiden van baar man leefde, per auto is geschaakt en naar Schiphol is ver voerd. Vandaar zijn moeder en kind per vliegmachine naar Parijs vertrokken. De beer S. heeft sindsdien nasporin gen gedaan en ook de Duitsche politie in de zaak gemoeid, daar een spoor naar Duitsobland leidde. Ook te Parijs is het onderzoek naar de verblijfplaats van de moeder en het kind voortgezet. Een Havas-telegram meldt thans, dat men de verblijfplaats van de moeder te Parijs heeft weten op te sporen, maar dat de moeder sedert begin April is verdwenen. Ook van het geschaakte meisje is geen spoor gevonden. Voor de rechtbank te Maastricht heeft Maandag terecht gestaan Th. H., chauf feur te Rimburg, ter zake van het ver oorzaken van dood door schuld. In den avond van 29 September heeft verdachte zekeren Distelrath en zijn meisje, die rechts van den weg liepen, aangereden, zoodat beiden in een sloot terechtkwamen. D. was op slag dood. Verdachte schijnt met een vaart van 40 K.M. per uur auto bussen, die voor beun reden, te hebben willen inhalen. De lichtinstallatie was niet in orde, zoodat hij de anenschen niet heeft gezien. Het O. M. eischte een maand nisstraf. Voor de rechtbank te Leeuwarden heeft gisteren terecht gestaan de 45-jarige H.N., te Huizum geboren, die 28 November van het vorige jaar op zijn 30-jarige tweede vrouw, Anna Fedema, 6 schoten uit een browning had gelost, tengevolge waarvan zij eenige dagen later overleed. Man en vrouw leefden gescheiden van elkaarde man deed verzoeningspogingen de laatste had plaats ten huize van zeke ren Breedenbach, een zwager der vrouw, aan het Pieterseliewaltje te Leeuwarden. De vrouw was daarheen gelokt met de valsche mededeeling, van N. afkomstig, dat een hunner kinderen, bij de Breeden- bachs in huis, ziek was. Nadat Anna Fedema ten huize van de Breedenbach's was verschenen, kwam laat in den middag daar ook haar man en vroeg haar, met hem mee te gaan. Toen de vrouw dit weigerde, wond de man zich allengs op en trok tenslotte een revolver, met het gemelde gevolg. N. meldde zich dienzelf den dag nog bij de politie aan en werd ingesloten. Nadat eenige getuigen waren gehoord aischte het O.M. twintig jaar gevangenis straf. Het Letliandisohe telegraafageultschap leint uit Riga d.d. 16 April: Vanochtend is in het gebouw van het Vederlanidsdh consulaat hier ter stede een mbraak met diefstal ontdekt. (De brandkast was met een stalen zaag ïeopenld. Ongeveer 2000 lat zijn gestolen ;n verscheidene diplomatieke documenten leschadigd. De consul Endel, een bekend koopman iit Riga, vertoeft in.het buitenland. Te Burg in het Spreewald is de inspec teur van een zuivelfabriek in zijn tuin door inbrekers, die hij verrast had, neer geschoten. Bij een nader onderzoek bleek, lat de brandkast, waarin de gelden van de fabriek waren geborgen, opengebro- Ken en leeggehaald-ws. De nog onbeken de daders moeten ongeveer 20.000 mark geroofd hebben. DRIE BOOTHUIZEN AFGEBRAND. j bekende oorzaaak brand uitgebroken in De brand in 'de bioscoop te Licata is j Anmr greep snel om zich heen en tastte de ontstaan doordat de film plotseling v am j twee beiendende boothulzen aan, waarin vatte en het vuur op andere filmstrooken luxe vaartuigen geborgen -r j«1 non BflniP.h. J 1 gevange- De in het Rijksasyl voor psychopaten te Leiden verpleegde Goossens, wonende te Duivendrecht, is voor de tweede maal ontvlucht. Nadat hij verlof had bekomen om te Leiden, waar zijn echtgenoote hean be zocht, in de stad te gaan wandelen, bracht hij eerst zijn vrouw naar het station, waarna hij een auto aanriep en daarmede eveneens in de richting Amsterdam ver trok. Vanwege het asyl was inmiddels Verrassende Ontdekkingen. Inzake den vermoedeljjken moord met diefstal op den heer Appelt, inspecteur van een zuivelbedrijf, die gistermórgen bij zijn woning te Burg doodgeschoten gevonden werd, zijn verrassende ontdek kingen gedaan. Terwijl men oorspronke lijk een som gelds, groot 20.000 M. miste en op grond van de wanorde in het bureau aannam, dat misdadigers aan het werk waren geweest, heeft de politie thans vastgesteld, dat het verdwenen geld op een andere plaats in het huis verborgen was en dat het hier waarschijnlijk een geval van zelfmoord betreft. Het wapen, waarmede de daad gepleegd werd, werd op een afstand van een meter van het lijk gevonden. Het schijnt, dat de heer Appelt korten tijd geleden een hooge levensverzekering heeft afgesloten, welke in geval van overlijden aan zijn vrouw moest worden uitbetaald. HET WATER VAN ST. NECTAIRE. De heeren van G. veroordeeld. De correspondent van de Nw. Rott. Crt. te Parijs meldt d.d. 13 April: Men kent het proces, op aanklacht we gens bezoedeling van geneeskundig wa ter uit naam van vele badgasten van Saint-Nectaire aangespannen tegen den oud-administrateur van de maatschappij, C, van G., onder wiens bestuur geduren de korten tijd een leiding was aangelegd, dank zij welke water, dat reeds voor me dische behandeling gebruikt was, ten be hoeve van volgende patiënten kon wor den dienstbaar gemaakt. Te gelegener tijd is het standpunt van de directie daar tegenover uitgestippeld. De rechtbank van Clermont-Ferrand heeft hem evenals zijn zoon, den heer A. van G. veroordeeld tot drie maanden ge vangenisstraf en 5000 frank boete ieder wegens vervalsching en verkoop van ver- valschte geneesmiddelen. De Russische ingenieur, die er melde in gemoeid was, is vrijgesproken. De 50 badgasten, die zich individueel civiele partij gesteld hadden, kunnen de seizoenkosten vergoed krijgen, indien ze de daarop betrekking hebbende stukken overleggen. De nieuwe badmaatschappij en de Ver- eeniging tot bevordering van het Vreem delingenverkeer kunnen de 'heeren van G. om vergoeding aanspreken. De gestrengheid van het vonnis kan voor een deel verklaard worden uit ge rechtvaardigde ontstemming om de van Duitsche zijde tegen de Fransohe bad plaatsen gevoerde agitatie. HET PROCES-ULITZ. Volgens de Poolsohe bladen ligt het in de bedoeling van den officier van justitie in het proces-Ulitz herziening te vragen. De zaak zou in dit geval in derde instan tie voor het hoogste gerechtshof komen. oversloeg. In de zaal ontstond een paniek, die nog vergroot werd doordat tegelijker tijd het licht in de geheele stad uitging. Het reddingswerk, dat nu in donker moest plaats hebben, werd hierdoor ten_ zeerste verzwaard. In de zaal speelden zich ont zettende tooneelen af. De prefect van de provincie begaf zich onmiddellijk met een aantal ambtenaren naar de plaats van de ramp, teneinde een streng onderzoek in te stellen. De begia- fenis van de slachtoffers zal Woensdag in tegenwoordigheid van gemeentelijke en provinciale autoriteiten plaats hebben. Naar de „Popoio di Roma" meldt was de bioscoop van Licata niet veel meer dan een oude loods, die niettemin iederen avond door tallooze bezoekers werd, zonder dat zij er fagem"Ondanks het harde werken der brandweer brandden de drie boothuizen t?eheel af en 180 vaartuigen werdien een prooi der vlammen. De schade is slechts gedeeltelijk verzekerd. van gaven aan welk gevaar zij zich bloot stelden. Arrestaties, Stoomvaart Mij. Nederland Kdaü Roebiah/Ï'Ïals/ ió April Gibraltar. zoeiers bezocht'f; 'l6 A£n Batavia. PoeTau Telló, t„ g April* Wp?rp. Ondier deelneming van den prefect van alle burgerlijke en militaire autoriteiten en van de geheele bevolking zijn de slacht offers van den bioscoopbrand te Licata ter aarde besteld- De eigenaar van het bioscooptheater, alsmede diens broer, de operateur en de portier, zijn in vOorioopige hechtenis ge steld, in afwachting van de resultaten van heit onderzoek. Heel Italië is door hevige onweders en regenbuien geteisterd, begeleid door stor men. Op de wegen om Udine is sneeuw gevallen. De temperatuur is overal sterk gedaalde De waterstand van de rivieren in boven-Italië is zeer hoog. Uit Civitaveccbia wordt gemeld, dat de postboot uit Sardinië tengevolge van stormweer niet aangekomen is. Door een springvloed is een huis aan de kade te Bagnoli 'bij Napels zoo ernstig beschadigd, dat het gedeeltelijk is inge stort. Er zijn geen menschen bij veronge lukt. Te Cuneo is de bliksem in een kazer ne geslagen. Er werd één soldaat gedood. DROOGTE IN ZUID-WEST-AFRIKA. Duizenden runderen van dorst omgekomen. De aanhoudende droogte in Zuid-West- Afrika, heeft enorme schade aan den vee stapel toegebracht. Bij een grooten boer bij Swakopmud zijn 1700 runderen van dorst omgekomen, bij anderen kudden van 700, 500 en 350 dieren. Een kudde der Hot- tentotten is in haar geheel gestorven. CORRUPTIE IN RUSLAND. Leidende ambtenaren van de Staatsbank gearresteerd. Uit Moskou wordt gemeld, dat een di recteur van de Russische Staatsbank, Ar- masj, de juridische deskundige Dolbisjew en zeven andere ambtenaren van de bank zijn gearresteerd, aangezien men groote onregelmatigheden op het spoor, is ge komen. De gearresteerden zijn uit hun functie ontslagen en ter beschikking van de justitie gesteld. DRIE PERSONEN IN EEN AUTO VERBRAND. Bij Creswell ODerbyshire) is Maandag nacht een ernstig ongeluk gebeurd. Een auto met drie inzittenden botste tegen een telegraafpaal en geraakte in brand. De inzittenden kwamen in de vlammen om. Pas een uur later werden die overblijfse len van de auto ontdekt en werden de verkoolde lijken aangetroffen. Bij het om vallen van den telegraafpaal braken de draden, zoodat de telegrafische verbin ding tot ver in den omtrek verbroken was. EEN ORKAAN. Een boer en, koe dertig meter door de lucht Volgens berichten uit Zagreb beeft een orkaan, die zeven minuten duurde, in den omtrek van de stad groote schade aan gericht. In de dorpen Javorje en Oibitze werden van alle huizen de daken afge rukt. Een 'boer, die een koe geleidde aan een touw, vloog met koe en al dertig me ter door de lucht. EEN SLACHTOFFER DER INFLATIE. In de gang van bet Boedapester hoofd- commissariaat van politie, waar bij op zijn beurt wachtte, overleed Vrijdag plotseling een 65-jarig man, uit wiens papieren bleek, dat hij de architect Sóndorste Ste- fanovics was. Deze 'bezat voor den oorlog een groot vermogen, dat hij, echter geheel in ooriogsleeningen belegde, met het ge volg, dat hij alles verloor. Hij moest zijn schitterend ingerichte woning verlaten en betrok irnet zijn bedde kinderen een hou ten loods. Den laatsten tijd had hij zich tot den burgemeester gewend, om onder stand te ontvangen. Naar de politiearts constateerde was de dood door een be roerte veroorzaakt, die het gevolg was van de groote opwinding, waarin Stefano- vics verkeerde. EEN GEVAARLIJKE BRAND. Te Central Isle, op Long Island, is Maandag brand uitgebroken in een staats- krankzinnigengesticht voor vrouwen. De 92 verpleegden konden nog intijds veilig naar buiten worden geleid. Men neemt aan dat er brandstichting in het spel is geweest. Al twee jaar worden de om streken van New York (stad) door een (of meer?) brandstichters verontrust. Kon. NeA Stoomboot Maatschappij. Aasc ii April v. Liverpool. Commewijne, 14 April v. Curagao. Eos, 13 April te Bilbao. Flora, 13 April te New-York. Mars, 15 April v- NaPe's' Neptunus, 14 April v. Bremen. Nereus, 14 April v. Aalborg. 1 Oberon, 15 April te Malaga. Perseus, 15 April te Carthagena. Theseus, 15 April te A dam. Vulcanus, 16 April te A dam. Ulysses, 15 April te Constantinopel. Van Rensselaer, 15 April v. Adam. Ajax, 14 April te Burriana Euterpe, 15 April te Kopenhagen, Plüto, IS April te Danzig. Prottus, 15 April te A'dam. Tellus, 15 April1 v. Calamata. Alkmaar, t., 14 April v. Cristobal. Aurora, 15 April, v. Malta. Barneveld, u., 15 April te Callao. Bennekoni, t., 14 April v. Iquiqu-e. Breda, u., 13 April te Valparaiso. Clio, t., 19 April te Lissabon verwacht. Deucalion, 15 April v. Valencia. Venus, IS April v. Catacolo. Agamtmnon, 16 April v. R'dam. Achilles, 16 April v. A'dam. Cottica, t., 15 April v. Madera. 2os, 16 April te Santander, funo, pass. 16 April Finisterre. linerva, pass. 16 April Ouessant. Vero, 16 April v. A'dam. Kon. Holl. Lloyd. Belria, t., 15 April v. Pernambuco. M'aasland, 15 April te A'dam. Rijnland, u., 14 April te Bahia. Orechterland, u., pass. 14 April Las Palmas Jeursum, t., 15 April v. Las Palmas. .Tandria, u., 15 April v. Santos. Kon. Paketvaartmaatschappij. Moesi, pass. 15 April Malta. Cogian, pass. 15 April Malta. Toboali, 16 April v. Aden. fomori, 14 April v. Aden. Lematang, 14 April te Belawan. 4. Holland, 14 April v. Melbourne. Halcyon Lijn. Vtad Dordrecht, pass. 14 April St. Catherine» Point. HollandAfrika Lijn. Clipfontein, 14 April v. Antwerpen. Kijperkerk, t., 12 April v. Kaapstad. Vldabi, t., 13 April v. Mombassa. Billiton, u., 14 April te Port Na-tal. Meliskerk, u., 15 April v. Dar-es-Salaam. Dijkerk, t., 13 April te Port Natal. jrijpskerk, t., pass. 16 April Vlissingen. -umatra, t., pass. 16 April Vlissingen. HollandWest-Afrika Lijn. Hercules, 16 April v. IJmuiden. Volsum, u., 13 April Las Palmas. Texelstroom, u., 12 April v. Dakar. HollandAmerika Lijn. lilderdijk, pass. 14 April Lizard. Delfzijl, 12 April te S. Francisco. 'jTOotendijk, 12 April v. Los Angeles. Leerdam, 15 April te New-Orieans. xichkatrine, 15 April te Londen. Ointeldijk, 15 AprU v. Swansea. Jlamorganshire, 15 April te R'dam. Cinderdijk, 12 April v. Cristobal. Ointeldijk, 15 April v. Swansea. Lochmonar, 14 April te Liverpool. Nictheroy, 15 April v. Seattle. HollandBritsch-Indië Lijn. Ridderkerk, u., 14 April Gibraltar. Vechtdijk, u., 13 April te Calcutta. Hoogkerk, is April v. R'dam. Kieldrecht, t., 15 April v. Antwerpen. Veen-dijk, 16 April v. Calcutta. Bovenkerk, u., 15 April te Port Soedan. Streefkerk, 16 April te R'dam. HollandAustralië Lijn. Vbbekerk, u., pass. 14 April Gibraltar. Arendskerk, t., 14 April v. Hamburg. HollandO.-Azië Lijn. Gemma, t., 15 April v. Shanghai. Oostkerk, u., 14 April v. Colombo. Ouderkerk, u., pass. 14 April Gibratlar. Zosma, u., 14 April v. Kobe. JavaNew-York Liju. Blommersdijk, pass. 14 April Perim. Saleier, 12 April te Norfolk. Buitenzorg, 16 April v. P. Said. Deli, is April v. Batavia. Beemsterdijk, pass. 16 April Gibraltar. Soekaboemi, 14 April v. Savannah. JavaChinaJapan Lijn Tjikandi, 14 April te Shanghai. Tjikini, 12 April v. Cebu. Tjibadak, 14 April v. Hongkong. Tjisaroea, 14 April v. Hongkong. Java Pacific Lijn. Modjokerto, 14 April te Singapore. Java—Bengalen Lijn. Jacatra, 16 April v. Sabang. Rotterdamsche Lloyd. r.litar, u., pass. 14 April Ouessant. Indrapoera, u., 16 April te Belawan. Kedoe, u., 15 April te Sabang. Insuundë, u., 16 April v. Port Said. Jacatra, u., 16 April v. Sabang. Kertosono, t., 15 April v. LiverpooL Tapanoeli, t., 14 April v. Colombo, lexel, t., pass. 16 April Point de Galle. Baloeran, 16 April v. R'dam. "alembang, u., pas». 16 AprU Perim. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Alcinous, pass. 15 April Perim. eriones, 15 April v. Singapore. Ka.ngean, t., 15 April v. Sabang. Aeneas, 12 April v. Pt. Said. talchas, 13 April te Dairen. Sarpedon, 16 April v. Hongkong. Daroanus, 16 April te A'dam. Helers, 15 April te Hamburg. I nuoctetes, 16 AprU te R'dam. Menelaus, 15 April v. Colombo. Stentor, 14 April v. Padang. Emzetco Lijn. Jonge Jaeobus, pass. 14 April Finleterre-

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2