T TWEEDE BLAD STADSNIEUWS Met de Paaschdagen naar de bloembollenvelden? VAN DONDERDAG 17 APRIL 1930. Vestiging van de Zuiderzee- visschers te Den Helder? Opening van de nieuwe tehuizen der Weesinrichting Huisduinen. Groote belangstelling. Hartelijke woorden. prijzen: I.90, 2.50, 3.50, 4.50, 6.—, HERMAN NYPELS, DEN HELDER. Ds. Hoek heeft aangename her inneringen aan het strand. De narcissen staan In bloei. Enkele vroege tulpen gloeien op de velden. Een zoete geur van hyacinthen. Den Helder—Wleringen. Licht op voor alle voertuigen: Donderdag 17 April 19.29 uur. Vrijdag 18 19.30 Onze vToegere stadgenoot Oh. F. Kloprogge, rijksveldwachter te Dirkshorn is benoemd tot brigadier-titulair. ARMENRAAD. Bij Kon. besluit van 5 April 1930 is de Armenraad te Den Helder bestendigd, thans voor den 6en termijn van 4 jaren. AANKOMST INDISCHE MAIL. Het stoomschip „Slamat" wordt Don derdagmiddag 2 u. te Marseille verwacht. De Rotterdam Lloyd Rapide vertrekt van Marseille Donderdagmiddag 4.45 en stopt niet te Roosendaal. Aankomst Vrijdag middag in Den Haag (H. S.) 2.86. DE POSTDIENST OP GOEDEN VRIJDAG. De Directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Den Helder, maakt bekend, dat op den a.s. Goeden Vrijdag (18 April) zijn kantoor voor den post dienst te 14 uur zal worden gesloten. De opensteling voor den telegraaf en den telefoondienst ondergaat geene wij ziging. Het bijkantoor Nieuwediep (Anker park) zal na 14 uur voor alle diensten ge sloten zijn. Een actie van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Zooals men in het jaarverslag van den Secretaris van het Departement Den Hel der en Omstreken van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft kunnen lezen, is men daar actief ge weest om te trachten de vestiging van de voormalige Zuiderzeevisschers te Den Helder te bevorderen. Zooals bekend, zou dit dienen te geschieden met steun van het Zuiderzeefonds. De visscherij-courant noemde dan ook telkenmale in dit verband de naam van onze Gemeente. Verschillende andere plaatse ,b.v. Zout kamp en Harlingen hebben een krachti ge actie gevoerd om de vestiging van deze vissohers naar hun gemeente te be vorderen. Thans staat in het voorloopig verslag over de wijziging van de Zuiderzeesteun- wet in de Tweede Kamer dit vermeld: „Eenige leden meenden van deze ge legenheid gebruik te mogen maken om er op te wijzen, dat, voor zoover van ver plaatsing van de Zuiderzeevisschersbe- drijven sprake kan zijn, een zeer gunsti ge gelegenheid voor het vestigen van Zuiderzeevisscherijbedrijven bestaat in Den Helder, waar reeds een geheele Ur- ker kolonie gevestigd is. Deze plaats be zit een groote vischafslag, werven voor het herstel van de vaartuigen zijn er aan wezig, uitstekende vischgronden liggen in de onmiddellijke nabijheid; in Novem ber en December kan de sardijnvisscherij, den geheelen winter kan de garnalenvis- scherij er worden uitgeoefend. Voorts is er voldoende woningruimte beschikbaar, heeft een ijsvrije haven en bezit het uit stekende spoorwegverbindingen met Bel gië en Duitschland". Opvallend is het, dat geen enkele ande re plaats met name in dit verslag ge noemd wordt. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van ons Departement, gezien de eenpari ge uitspraak van hare leden, gemeend naar aanleiding van deze passage in dit verslag een actie te moeten gaan begin nen om meerdere propaganda voor dit plan te maken. Het ligt in de bedoeling dit onderwerp zeer binnenkort op een openbare verga dering door een bij uitstek deskundig spreker te doen inleiden, waarna vragen kunnen worden gesteld. Het wil ons voorkomen, dat dit een be- j n?A ^aagstuk is, dat zeker aller aan dacht verdient. Wij hopen binnenkort nader hierop terug te komen. NED. VER. TOT BESCHERMING VAN DIEREN. Rectificatie. In het verslag van de filmavond van deze vereeniging zijn een tweetal fouten geslopen die wij hier herstellen. De naam mevr. v. d. Heuvel moet, zoo als de lezer wel zal hebben opgemerkt, mevr. v. d. Hulst zijn, terwijl de minimum contributie niet 1.maar 1.50 be draagt. SPEELTUIN VEREENIGING „TUINDORP". Wij verwijzen naar de advertentie van de speeltuinvereeniging „Tuindorp" in ons blad van heden, waarin leden die zich beschikbaar stellen voor het verplaatsen van den heg, worden verzocht, Zaterdag middag om 2 uur aanwezig te zijn. Bulderend stond de wind' op de kust, en de regen zwiepte .tegen de ruiten van de auto, die ons naar het gastvrije Huisdui nen bracht, dat dezen Woensdagmiddag het tooneel was onzer journalistieke werk zaamheid, „Best weertje, alleen moest het niet regenen en waaien", was d'e opmer king van een der heeren met wie wij den tocht terug maakten. Het was eoht Nieu- wediepsch weer en ds. Van Griethuysen, die voor de gelegenheid was overgekomen uit Noord-Gouwe, zal dit Huisduinensch weer wel deugd hebben gedaan. Na wat wij omtrent de nieuwe tehuizen van de weesinriohting sohreven in ons nummer van Zaterdag j.L, mogen wij ons ontslagen rekenen van de taak eene nade re beschrijving daarvan te geven en kun nen wij, met de deur in huis vallend ver tellen van de opening en in gebruikname. En dat geeft op zichzelf oopy genoeg. Was er de vorige week, toen wij onder leiding van den heer Niessink een rondgang maakten door de gebouwen, nog weinig of geen wandversiering of meubilair aan gebracht, thans was dit anders: verschil lende wandversieringen, door vrienden van de instelling cadeau gedaan, waar onder een fraaie klok, waren opgehangen. Palmen en bloemen stonden op de tafels, en dit alles gaf aan de vertrekken een sfeer van gezelligheid. Het is niet dóenlijk allen te noemen, die bij de opening aanwezig waren, maar en kelen dienen te worden genoemd. Aller eerst was daar de regeeringsvertegen- woordiger, mr. Heerema, verder Burge meester Driessen met den heer Kamman en wethouder Bok. Versohillende raads leden, de heeren Monhemius, Eijlders, Terra, het hoofd der school te Huisduinen en het onderwijzend personeel, de heer Lijdsman, voorzitter van den Armenraad, de predikanten Hoek en Borgers van de Palmstraat en de Luthersche kerk, ds. Van Griethuysen, oud-Huisduiner predi kant, thans werkzaam te Noord Gouwe in Zeeland, de kantonrechter, mr. Sickenga, Notaris Schreuder, de oude heer Korver, mevrouw De Boer, de heer S. Krijnen, het Bestuur van de Chr. School te Koegras, de Ver. Bid en Werk, en vele anderen, velen met hun dames. Een klein meisjeskoor zong zeer zuiver en a capella d'e koraal „Lof zij den Heer, den almachtigen Koning der eeuwen!", waarna allereerst de directeur der instel ling, de heer Niessink, het woord nam. Spr. zeide het volgende: Rede van den heer Niessink. Ja, Lof zij den Heer, den Almachtigen Koning der eere! Hem den alleen Wijze, den grooten Schepper aller dingen, die hemel en aarde gemaakt heeft en nog door Zijne voorzienigheid onderhoudt, Hein dien wij in Christus Jezus onzen Heiland en Heer als onzen Vader kennen, Hem zij eer en heerlijkheid tot in alle eeuwigheid! Hooggeachte aanwezigen, Dames en Heeren! Het is voor ons heden een blijde, een zeer vreugdevolle dag. En die vreugde wordt niet weinig verhoogd, ik zou haast zeggen, die vreugde wordt volmaakt door Uw aller hooggewaardeerde aanwezig heid alhier. Een 5-tal jaren geleden moch ten wij in eene openbare godsdienstoefe ning in de kerk te Huisduinen het 25-jarig bestaan der Inrichting herdenken. We mochten toen spreken voor een talrijke schare over: De raad des Heeren zal be staan. Dit herhalen we en voegen er bij: Hij heeft het wèl gemaakt en zal het wèl maken, want zij worden niet beschaamd, die op Hem betrouwen. Voorzeker is reeds door U opgemerkt, toen ik zeide, dat 5 jaar geleden het 25-jarig bestaan werd her dacht, het nu natuurlijk 30 jaar geleden is, dat de Vereeniging Weesinrichting werd opgericht. Een van de toenmalige Bestuursleden, de heer S. Krijnen is nog aanwezig en ik mag zelf mijn 30-jarige werkzaamheid als directeur herdenken. Het stemt voorzeker tot groote blijdschap en dankbaarheid' een en ander te mogen herdenken in dit nieuwe aan de eischen der Regeering voldoende huis en tegelijk dit huis in gebruik mogen nemen voor de verzorging van meisjes van den school- plichtigen leeftijd en daarboven en het hiernevens staande huis voor de verzor ging van kinderen (jongens en meisjes) beneden den schoolplichtigen leeftijd. Laten we eohter nog even teruggaan. In 1900 werd de Vereeniging opgericht met 1 huis, het nu sedert een paar jaar buiten gebruik gestelde kinderhuls. Op richters-bestuursleden waren de heeren mr. F. W. ter Spill, F. Sant, S. Krijnen, dr. J. W. Margadant, C. J. J. H. van Kem pen, dr. A. W. Drijver, Th. Terra, G. A. Niessink, laatstgenoemde van d'en aan vang af secretaris-directeur. In 1904 werd het 2e huis, het tegenwoordige jongens huis, in gebruik genomen. In 1906 werd cui*t scHNAAtL goed passende modellen, kleur-echt. de directeurswoning gebouwd, welke woning sedert 1913, na eenige verande ring, als meisjeshuis dienst heeft gedaan. Van dien tijd af dateert ook de aansluiting bij de Regeering: d.w.z. de goedkeuring ter verpleging van voogdijkinderen. In 1926 werd de tegenwoordige directeurs woning gebouwd. In dien tusschentijd, van 1913 tot 1926, woonde ik met mijn ge zin in de bij alle Helderschen bekende „Tuintjes", vroeger „Tillenhof", zoo ge noemd naar den stichter dr. Van Till. Van die eerste bestuursleden is nog alleen aan wezig de heer Krijnen. De anderen zijn overleden of vertrokken. Hun plaatsen zijn ingenomen door de heeren ds. Van Griethuysen, de vroegere predikant van Huisduinen, dr. W. J. Bakker en M. Hoo- gerduin. Het behoeft voorzeker geen be toog, dat in die jaren veel moeilijks is doorgemaakt, wie heeft dat niet, maar ten slotte toch meer goed dan kwaad, een danktoon past op onze lippen. We hebben geleefd als met open deuren en ramen, en dat wil heel wat zeggen, vooral voor eene inrichting, die toch al zoo veel en zoo gaarne becritiseerd wordt. Onze verpleeg den bezochten steeds en nog de dorps school, gingen vrijwel steeds naar de dorpskerk en catechisatie, ofschoon dit laatste ook steeds in mijn eigen handen is geweest, d.w.z. het godsdienstonder richt, ze speelden met de dorpsjeugd en vochten er mede. Bezwaren zijn hieraan verbonden (niet alleen aan dat vechten) maar de voordeelen zijn meerder. Gedu rende den tijd van ons bestaan als inrich ting zijn, behalve zij die nu verzorgd worden, 253 kinderen de maatschappij in gegaan. De meesten (70 pet.) zijn ge slaagd, velen zelfs zeer goed. Vroeger waren onze verpleegden voor het meeren- deel „Pro Juventute"-klantjes uit de groote steden, sedert de invoering van de Kinderwetten zijn het voor een groot deel voogdijkinderen. Het laatst door ons op genomen kind is een meisje van 9 jaar uit Ammerzoden. Het kind werd verzorgd, 'of liever, woonde met haar 80-j. ouden grootvader, een kindsch geworden man in gezelschap, in een kamer, van een paar bokken en geiten. Het maal bestond ge woonlijk, volgens ambtelijk bericht, uit wat koude koffie, een stuk brood en een pekelharing, ook des middags. Het kind sliep ook bij den grootvader. Huisduinen heeft nooit getracht en zal niet trachten een groote en groot- sohe inrichting te zijn. Een 50-tal ver pleegden kan worden overzien en ge kend. Nooden en behoeften van elk kind. Medeleven is mogelijk, eerste voorwaarde tot opheffing. De waarde is immers ook niet gelegen in het groote of grootsche, maar in de vruchten, de resultaten. Moge onder Gods zegen de vruchten rij kelijk zijn in dit nieuwe huis, tot tijdelijk en eeuwig gewin. En nu zullen we U straks uitnoodigen rond te gaan. Eerst wil ik echter dank brengen, ook van deze plaats, aan den milden gever, een Hollander in het bui tenland, die 10.000 schonk als bijdrage in. de bouwkosten. Door die bijdrage durf den wij het wagen verder te gaan. U zult straks bij Uwen rondgang opmerken, dat het huis wel nieuw is, maar niet alles wat er in staat, zelfs is alles er nog niet. U weet echter dat het hier eene overhuizing betreft en dus alles wat nog in goeden staat is in het oude huis, is of wordt straks medegenomen. Het verheugt ons ten zeerste, dat Z.Exc. de minister van Justitie wel van zijne belangstelling blijk wil geven, door zich alhier te doen vertegenwoordigen. Na mens het bestuur zeg ik U hooggeachte heer Heerema, hartelijk dank voor Uwe aanwezigheid en ik verzoek U onzen dank aan Z.Exc. te willen overbrengen. Een zelfde hooge waardeering, heer Burge meester van deze gemeente, voor Uwe tegenwoordigheid alhier. We stellen het op hoogen prijs, dat U ook op dit gebied, n.1. dat der weldadigheid, Uwe gemeen tenaren wilt voorgaan. Wij danken U, dat gij aan deze eenvoudige plechtigheid cachet geeft. Spr. brengt vervolgens dank aan den heer Brands en het onderwijzend perso neel van de school te Huisduinen voor hun toewijding, aan het eigen personeel, dat waarlijk niet om het groote salaris deze betrekking aanvaardt, aan het be stuur van den Armenraad, de heeren Kamman en Bok, de afdeeling Tot Steun, vertegenwoordigd door mevrouw De Boer, die ook persoonlijk steeds veel philantro- pisch werk verricht heeft,- aan alle ande ren, bedankt voor de geschenken en be sluit met de bede, dat Gods zegen op dit Tehuis moge rusten. Gelukwensch van den Burge meester. Burgemeester Driessen brengt de ge- lukwenschen over van het gemeentebe stuur aan de stichting, in het bijzonder aan de heeren Niessink en Krijnen, die daaraan 80 jaar verbonden zijn. Een ver eeniging, die na 30 jaar bezit neemt van deze nieuwe gebouwen, heeft haar levens vatbaarheid getoond en spr. zegt het be stuur dank voor al de liefde, die het ge geven heeft aan dit werk, hopend, dat spoedig de dlag komt, dat ook het jon genshuis in gebruik kan worden ge nomen. Rede van ds. Griethuysen. Ds. Van Griethuysen, vele jaren predi kant te Huisduinen, brengt namens het bestuur der vereeniging de gelukwen- schen over aan den directeur voor dezen 4-dubbelen feestdag. Vele jaren heeft spr. met den heer Niessink en de overige be stuursleden samengewerkt, en hij heeft altijd de rust gewaardeerd, die in het be stuur heerschte. Spr. is een van de jongste bestuursleden en toch ook al twintig jaar aan de instelling verbonden. Ook de ont wikkeling is langs rustige banen gegaan. De dag van heden stemt tot groote vol doening, nu de wensch voor nieuwe kin- der- en meisjeshuizen is vervuld. Reeds heeft de burgemeester gezinspeeld op de mogelijkheid van de opening ook van een jongenshuis. Spr, wijst op den heer S. Krijnen, nog steeds voorzitter, en ook al dertig jaar lang aan de instelling ver bonden. Deze gebouwen spreken van den modernen tijd. Hier zijn de idealen ver wezenlijkt, waarvan „Daddy Longlegs" en het „John Grier-Home" spreken. Toen die boeken een 20-tal jaren terug uitkwa men, lachte men om wat daar verkon digd werd als het ideaal van kinderver zorging. Thans is men meer en meer tot de overtuiging gekomen, dat vooral de omgeving op de ontwikkeling van kinde ren van invloed Is. Spr. wenscht voor de verdere ontwikkeling het beste en hoopt, dat onder Gods zegen menig anders ver loren leven mag worden gered. Ds. Hoek heeft eigenaardige en pretti ge herinneringen aan de Weesinrichting Het vorig jaar hadden we een vroege Paasoh en toen lagen de bollenvelden nog zwart en dood over wijde uitgestrektheid. Nu vieren we het feest van de „Opstan ding" ruim twee weken later en de tempe ratuur is, in vergelijking met 1929, zóóveel milder, dat bij velen zeker de begeerte op zal komen om met de vrije dagen een uit stapje te maken naar de bollenvelden in onze omgeving, naar Breezand. De tijd is niet ver meer dat we direct buiten de kom onzer gemeente de kleurenweelde van de hyacinthem, narcissen en tulpen zullen kunnen genieten. Nu stappen we nog op de fiets, of in de autobus, en rijden een stukje verder. Dat hebben1 wü van de week ook gedaan om u te vertellen of het de moeite al loont om een morgen of middag naar Breezand te gaap,. Als u het treft als wij, zult u geen spijt hebben van uw tocht. Er stond een stevige Noordwester, zóó stevig, dat we op ons vehikel gezeten, niets anders hadden te doen dan te sturen en zoo nu en dan te remmen, als de wind het al te bar maakte. En op zoo'n tooht heeft het polderlandschap voor den stads- mensoh, die meestal niet anders ziet dan zijn kantoorkruk en buiten wat afgezaagde boomen, groote bekoring. Het frissche groen van de ontluikende velden, de gol vende duinen ver en de wijde wolken hemel, met zijn wisselend wolkenepel, 't is altijd nieuw en altijd anders. De zon was er dien middag schaars, ze was niet overmoedig als op vorige dagen, toen-ze in vreugde over de nieuwe lente den gansohen dag te stralen stond aan onbewolkten hemel. Nu school ze telkens weg achter de onrustige wolken, die maar steeds voorbij haar holden en die ze groote, grillige schaduwen liet werpen op het welige groen van het pas ontloken .land. Toch was er het feest van de lente overal en de leeuwerik schoot met blije orgelMankjes de zon tegemoet. Op de vlotbrug zien we den tolbaas snel uit zijn kantoortje komen, als was hij bang, dat wij zonder betaling van de ver schuldigde 2 centen den polder zouden in schieten. En dan zijn we aan den overkant van het N.-H. Kanaal, gereed om Breezand in te peddelen. Over den Balgweg gaat onze weg. Op de kaart ziet u deze en de verdere route, die wij namen, door de dikke, zwarte lijn aangegeven. We nemen den weg rechts, den Schorweg, daarna weer den eersten weg links, Verl. Stoomweg, en als we op dezen zijp weer den eersten weg rechts om op den Zwarten weg te komen, die gevolgd kan worden tot het café Borst, waar men midden in het Bollenland zit en van waar uit men naar vier verschil lende kanten wandel- of fietstochtjes kan maken om te gertieten van de kleuren weelde van het bollenland. Maar is er dan al die kleurenweelde?, zoo hooren we terecht vragen. Nu, de bloe menliefhebber kan in Breezand al te gast gaan. Wanneer de zon nog eenige dagen warmte geeft en niet, zooals gisteren, den geheelen dag schuil blijft, dan staan er behalve de narcissen, die met hun fel-gele kleuren zelfs op sombere dagen, zonnige velden lijken, al heel wat bedden vroege tulpen in bloei, die als roode vlammetjes gloeien. En daartusschem vermengen zich de vele kleuren van de hyacinthen, waar van de wind de zoete geuren Dinsdag al over de wegen droeg. Maar het moet mooi weer zijn en de zon moet nog eenige dagen flink branden, anders zal het geel van de narcissen overal sterk domineeren en is het misschien beter nog een weekje te wachten met een bezoek. In tegenstelling met het vorige jaar, dat een zwarte bladzijde vormt in de boe ken van de bollenkweekers, belooft dit jaar in alle opzichten gunstig te worden. De gewassen staan er uitstekend voor. De vraag in binnen- en buitenland is be vredigend en de prijzen zijn tot nog toe goed. Wel zullen de prijzen straks waar schijnlijk door overvoering van de markt, dalen, dóch door de overvloedige oogst zal dit weer worden goedgemaakt. Het is een mooi bedrijf dat van de bloembollen, mooi omdat het speculatief is en daarom zoo groote aantrekkingskracht uitoefent op velen. En er wordt veel geld verdient als men een beetje gelukkig is en verstand van zaken heeft. Want dat laatste is wel de voornaamste factor. Denk niet dat u in de bollen rijk zult worden als u geen verstand van het vak heeft. Wanneer dus het weer mooi wordt, de zon in de dagen die ons nog van het Paaschfeest sohelden niet in den steek laat, dan kunnen we een 'bezoek aan Bree zand warm aanbevelen, omdat bij een uit stel daarvan de narcissen wellicht voor het grootste gedeelte afgesneden zullen zijn. En als U dan, als wij, na den fietstooht, met de bus huiswaarts keert en Arie de harmonica-virtuoos aantreft, dan is de terugrit ook nog amusant. Wij nemen hieronder tevens op de autobusdienst van Naastepad, waarmee U voor 80 cent tot in het hartje van het beloofde land wordt gebracht. U kunt evenwel ook gaan met den trein van 9.54 u. (alleen op Zon- en feestdagen), met dien van 10.06 (niet op Zon- en feestdagen), verder de treinen van 12.47 u., de andere treinen rijden te laat in den middag. Uit Breezand vertrekken treinen naar Den Helder om 14.23 (niet op Zon- en feestdagen) om 17.56 (alleen op Zon- en feestdagen) om 18.16 niet op Zon- en feestdagen) en om 19.46. De andere trei nen die van Breezand naar Den Helder vertrekken vermelden we niet, daar de diensten of te vroeg, of te laat zijn. (EL J. en H. Naastepad.) Standplaats Den Helder Kerkplein bij den Werfingang. Vertrek van Den Helder (Kerkplein! 7.30 a); 10.30; 1.45; 3.—; 5.15; 7-io d); 1030 f). De Kooij (Vlotbrug) 7.50 a)10.50; a.05; 3.20; 5-35; 7-30 d); 10.50 f). Breezand (café Borst) 7.30 b)8.— a); 11.— 2.15: 3.3o; 5-45: 7-4° d); D- Anna Paulowna (Station) 7.40 b); 8.10 a); 9.20 c); 11.10; 2.25: 3.40: 5-55: 7-50 d); 11.10 f). Anna Paulowna (KI. Sluis) 8.14 a); 9.24 c); 11.14: 2.29; 3.44: 3.59: 7-54 d); 11.14 f). v. Ewijcksluis (Ophaalbrug) 8.20 a)9.30 c) 11.20; 235; 3.50; 6.05; 8.d) 11.20 f). Hippolrtushoef (Marktplein) 8.40 a)9-50 c); 11.40; 2.55; 4 10; 6.25; 8.20 d); 11.40 f). Den Oever (Café Metselaar) 8.55 a)10.05 c) 11.55: 3.io; 4.25; 6.40; 8.35 d); 11.55 f). Vertrek van Den Oever (Café Metselaar) 9.05; 12.—; 1.30; 3-40; 440; 6.45 g). Hippolytushoef (Marktplein) 9.20; 12.15; 1.45; 3.55; 4-5SI 7-— g)- v. Ewijcksluis (Ophaalbrug) 9.40; 12.35; 2.05; 4.15; 5 15; 7-20 g). Anna Paulowna (KI. Sluis) 9.46; 12.41; 2.11; 4.21; 5.21; 7 26 g). Anna Paulowna (Station) 9.50; 12.45; 2.15; 3.— h); 4.25; 5.25; J.30 g). Breezand (Café Borst) 10.12.35; 2.25; 3.10 hl; 4.35; 5-35; 7-40 g). De Kooij (Vlotbrug) 10.10; i.oj; 2.35; 4.4*; 5-457-50 g). Helder (Kerkplein) 10.30; 1.25; 3.53; 5.01; 6.of; 8.10 g). a) Op Zondag niet. b) Ritten voor schoolkinderen (Donderdags vertrek 7 uur). c) Zondags niet. d) Vanaf 15 Sept. tot 16 April alleen op Zondag, c) Alle werkdagen behalve Zaterdag. f) Van 15 April tot 15 Sept. alleen op Zondag. g) Van 15 April tot 13 Sept. h) Ritten voor schoolkinderen.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5