PREDIKBEURTEN De staking bij Gebr. Meijer. Hoogachtend, ingezonden. Huisduinen. In 1918 namelijk vertoefde spr. hier als badgast. Hij kwam toen meermalen in het kerkje onder gehoor van ds. Van Griethuysen en zag daar dan de jongens en meisjes van de weeBinrioh- ting de kerk binnentreden. Nooit zal spr. dit aardige tafereeltje vergeten en steeds heeft hij de stiohting bij oollegas en vrienden aanbevolen. De heer Niessink heeft gezegd, dat die nu dikwijls in de i Palmstraat komen. Spr. stelt dat op Prt)s> maar zou liever zien, dat ze weer te Huis duinen naar de kerk werden gezonden. Spr. is zelf tien jaar lang kostschooljon- een geweest en weet dus wat het zeggen wil als de directeur en directrice persoon lijk contact hebben met de kinderen. Hij hoopt, dat de heer en mevrouw Niessink nog lange jaren tot zegen mogen zijn vooi hun pupillen en vreugde en blydschap zullen brengen in de jonge hoofden en harten, die de zon zoo noodlg hebben. Ds. Borgers noemt den heer Niessink den Hulsduiner Wlchern. Ds. Borgers acht het een voorrecht namens den Luthersohen kerkeraad hier de gelukwenschen te mogen overbrengen. Dat de belangstelling zoo groot is, vmdt spr. aangenaam. Bijna 100 jaar geleden opende Joh. H. Wichern nabij Hamburg zijn „Raues Haus", een dergelijke stich ting, waarvan veel goeds uitging. Spr zou den heer Niessink wel den Huisdui- ner Wichern willen noemen. Ook mevr. Niessink wensoht spr. geluk, voor haar is een speciale taak weggelegd in deze te huizen. Spr. eindigt met den wensoh, dat Gods oog over deze stiohting moge blij ven geopend. De openbare school te Huls- dulnen. Mede namens het personeel deb school te Huisduinen spreekt de heer Brands een woord' van gelukwensch. Ais vriend en onderwijzer der pupillen van deze instel ling weet ik, zegt spr., voor welke moei lijk, maar ook voor welk mooi werk wij hier staan. Spr. hoopt, dat ook voor de verdere taak den heer Niessink en zijn helpers de noodige wijsheid mag worden geschonken. De wensch van den Armenraad. De heer Lijdsman, voorzitter van den Armenraad, spreekt namens dit lichaam. Spr. wijst op den ontwikkelingsgang der instelling; de dag van heden is er een van blijdschap en voldoening, vooral voor hen, die op het gebied van kinderverzor ging werkzaam zijn. Waren d'eze kinderen in de omgeving gelaten, waaruit zij komen, dan waren zij opgegroeid tot paupers en armlastigen, thans worden het nuttige menschen der maatschappij. Zij vinden hier gastvrij onderdak, oordeelkundige opvoeding en wij hopen, dat de heer Nies sink nog langen tijd' aan het hoofd dezer stiohting zal mogen staan. Namens den Armenraad brengt spr. de hartelijke ge lukwenschen. Een zeven-en-tachtlg-jarlge aan het woord. De 87-jarige heer I. Korver, oud-school opziener, wil getuigen van zijn onver woestbare liefde voor het kind. Hij wijst op de hoogere bestemming van dit werk. Spr. zelf heeft een groot deel van zijn leven gegeven aan het kind en nog steeds heeft de opvoeding der jeugd' zijn belang stelling. Nu loopt zijn leven teneinde, maar hij wilde toch hier nog aanwezig zijn om daarvan te getuigen. De heer Terra getuigt van de orde en de tucht De heer Terra, zoon van den mede-op richter der stichting, spreekt eveneens zijn hartelijke gelukwenschen uit. Spr. kan als inwoner van Huisduinen getuigen van de orde en de tucht, die heerschen in deze instelling. De regeeringsvertegenwoordl- ger aan het woord. Tenslotte neemt de heer Heerema, ver tegenwoordiger van den Minister van Justitie, het woord. Namens zijn chef dankt spr. voor de uitnoodiging, die Z.Exc. zeer op prijs heeft gesteld. Het heeft Z.Exc. getroffen, dat na hard werken dit meisjes- en kinderhuis is kunnen worden geopend, en Z.Exc. hoopt ook nog een maal getuige te kunnen zijn van de ope ning van een jongenshuis. Dertig jaar lang heeft het bestuur zijn krachten aan dit werk gegeven en de regeering heeft met belangstelling den groei gevolgd. Wij hopen, aldus zegt spr., dat dit dan ook niet de laatste verbetering is. Aan deze woorden wensoht spr. nog een persoonlijk woord toe te voegen. Krachtens zijn functie komt spr. in veel dergelijke gestichten over het geheele land Over het algemeen kan worden ge constateerd, dat er met toewijding ge werkt wordt, en onder deze instellingen is Huisduinen zeker niet de minste. In dit verband herinnert spr. aan een verhaal tje, dat hij gelezen heeft van mevrouw Van HilleGaerthé. Dit handelde over een badgast, die door haar vele wandelin gen ah haar schoenen doorgeloopen had, zoodat zij verplicht was drie paar tegelijk in reparatie te geven. Het viel haar op, dat de schoenmaker van het dorp haar schoeisel, na het bekeken te hebben, op den grooten hoop wierp. Zij begreep niet hoe de man later d'e juiste schoenen er weer kon uithalen, maar hij verklaarde, dat hij een paar schoenen slechts eenmaal behoefde te zien om ze ten allen tijde weer te kunnen herkennen. Zoo ook is het werk der opvoeding. Hier komen naast gezonde, ook veel kinderen met wonde- plekken, en voor deze laatsten is het van groot belang als de opvoeder hen met denzelfden blik aanziet waarmede deze schoenmaker zijn werk bezag. Een scher pe, liefdevolle blik is noodig, die een hel der inzicht geeft in de gebreken van het materiaal en tevens den weg ter genezing aanwijst Spr. richt, naast woorden van dank en erkentelijkheid, ook woorden van groote waardeering tot mevr. Niessink, die hij eenmaal ontmoet heeft en in wie hij aanstonds de „goede hulpe" ontdekte, die zij voor haar man en diens werk is. Rondgang. Na een rondgang door het gebouw, en nadat het meisjeskoor zich nogmaals had doen hooren, werden ververschingen ge bruikt, en hiermede was deze plechtig heid geëindigd. VOLKSONDERWIJS. Door de afdeeling Den Helder van .Volksonderwijs" was Dinsdagavond in Casino een gezellige bijeenkomst georga niseerd, welke zeer goed geslaagd is. De zangvereeniging „Kunst aan het Volk" verleende vocale en de heeren Jac. Bijster, J. Strobel en Jac. Wolters, instru mentale medewerking, terwijl eenige leden van „Volksonderwijs" voor een aardig tooneelstukje hadden zorg gedragen. Alles bij elkaar een genoegelijke avond die by de leden van „Volksonderwijs" zeer in den smaak viel. De voorzitter, de heer Marinus, opende met een welkomstwoord de bijeenkomst. Hij hoopte, dat met de verkregen mede werking, de avond' zou slagen en ver trouwde, dat de nog aanwezige niet-leden zich alsnog als lid zouden opgeven. Ver der somde hij nog de artikelen op, waar voor steunbonnen verkocht zouden wor den, als een sprei, (voor de winterdagen die op komst zijn), kleedjes, vazen, enz. De zangvereeniging „Kunst aan het Volk" had door omstandigheden haar programma met één nummer uitgebreid. Deze vereeniging beschikt over goede krachten. De nummers „In Mei" en „De nieuwe Lent'van I. Olman werden goed gezongen, hoewel ons persoonlijk het „Ave Verum" van Mozart meer bekoorde. Dit laatste nummer werd tevens begeleid door de drie bovengenoemde heeren, wat zij op voortreffelijke wijze deden en waar door het een zeer mooi nummer werd. De twee andere nummers werden, zoo als wij reeds zeiden ook goed' ten gehoore gebracht, vooral bij de dames beschikt men over goed stemmateriaal. Door de heeren Bijster, Strobel en Wol ters werden, behalve de begeleiding van „AveVerum", een tweetal nummers ten ge hoore gebracht een strijk-trio van Sohu- bert en Mozart. Over hun spel is niets dan goeds te vertellen, hun samenspel was uitstekend en onder de grootste aandacht werd' van hun spel genoten. Verder werd door den voorzitter nog een rede gehouden. De vorige keer kon hij 5 minuten spreken, nu heeft hij een kwartier weten te verkrijgen. Om in dat kwartier het doel en streven van „Volks onderwijs" uit te leggen, gaat natuurlijk niet. Wat te zeggen is, moet dus in vogel vlucht gebeuren. In ons land, zegt spr., hebben we twee soorten onderwijs, het kerkelijk en het openbare. Het kerkelijk onderwijs zegt, dat ze de kinderen opvoe den tot ware christenen en dat het open baar onderwijs Öit niet doet. Niets in min der waar. Bij ons is plaats voor iedereen, welke godsdienst ook beleden wordt. Een ieder kan zijn kinderen er naar toe sturen, zij worden er met en onder elkaar opge voed en in alle christelijke en maatschap pelijke deugden. Wanneer men b.v. het leervak geschie denis neemt, dit kan op de openbare school neutraal worden gegeven, op bijzon dere scholen kan dat niet. Men tracht wel de openbare school afbreuk te doen. Spr. behandelt uitvoerig de kwestie van d» courant, indertijd door „Volksonderwijs" uitgegeven, en al de commentaar die daarop gevolgd is. Nog enkele staaltjes vertelt spr. In Zuid-Holland kon een vader 40 gulden krijgen, wanneer hij zijn kinderen naar een 'bijzondere school stuurde en als zij er waren, kreeg hij1 er nog een vijftien gulden bij. De bestuursleden van „Volksonderwijs" staan bij Ged. Staten voortdurend op de bres om de belangen van de Openbare School te behartigen. Spr. herinnert aan de zwendel met de handteekeningen voor een bijzondere school, welke te Arnhem heeft plaats ge had. In verschillende plaatsen komen de openbare scholen in het gedrang door de oprichting van bijzondere, vooral ge schiedt dit, wanneer de betrokken ge meentebesturen wat krap zitten. In Aartswoud was er sprake, dat er drie scholen opgeheven zouden worden. Toen kon de katholieke school wel blijven, maar de bestuurders van „Volksonder wijs" waren op hun qui-vive en in Aarts woud, waar nog geen afdeeling bestond, bleven de openbare scholen gehandhaafd. Een staaltje van kracht wanneer men zich organiseert. De menschen die niet rijk zijn, worden bewerkt om hun kinderen naar bijzon dere scholen te sturen. „Volksonderwijs" komt hiertegen op door het stichten van fondsen waarbij men dan kan aankloppen. Zoo is er ook een fonds tegen kerkelijke dwang bij armoede. „Volksonderwijs" behartigt ook het herhalingsonderwijs. In 1923, in den tijd der bezuinigingen is dat afgeschaft. In 1925 is er een congres bij elkaar geroe pen om te spreken over de toekomst van de jeugd die niet meer leerplichtig was en wij zullen hopen, dat het weer in orde komt. Waar het noodig is, en de zin en lust aanwezig zijn, wordt onderwijs gegeven aan volwassenen, die in hun jeugd niet geleerd hebben. Spr. vertelt hier een aar dig voorbeeld van. „Volksonderwijs" streeft ook naar voor bereidend onderwijs, misschien komt er nog wel eens een fröbelschool in Tuin dorp. „Volksonderwijs" telt over het geheele land ongeveer 55.000 leden. Den Helder slaat geen slecht figuur. Sinds de vorige bijeenkomst in October is het aantal hier gestegen van 590 tot 720, en wanneer men nu nog bedenkt, dat de contributie maar 1.44 per jaar is, dan is dat toch heusoh niet te veel voor het mooie doel waar „Volksonderwijs" naar streeft. Na de pauze werd een aardig tooneel stukje in één bedrijf opgevoerd, getiteld „Redactie". Het behandelt de versohil- lende wetenswaardigheden die men op zoo'n bureau al medemaakt, film actrices, arrebeiers, vechtlustige meneeren, enz. Dan heeft men nog een gezellige redactie staf en het zaakje is oompleet. Het stuk werd vlot gespeeld en voor zoover wij konden merken zonder souf fleur. Herhaaldelijk barstten de toeschouwers in lachen uit, wat vooral Jimmy op zijn geweten had, dat was dan ook een rare snuiter. Tijdens de pauze maakte de heer Mari nus van de gelegenheid gebruik om allen die medewerkten te bedanken. Hij deelde mede dat „Kunst aan het Volk", zich gaarne uitgebreid zag met een aantal leden, liefst heeren, als er misschien wa ren met zangcapaciteiten Zooals wij reeds mededeelden werden steunbonnen tot stijving van de kas ver kocht. De zaal was uitstekend bezet, zoodat „Volksonderwijs" met genoegen op dezen avond kan terugzien en met gerust hart een volgende kan organiseeren. PROPAGANDAMD DAG SLUIS' BISKWIEFABKIEKEN. Door de afdeeling Den Helder van den Ned. Ohr. Vrouwenbond was een kinder middag georganiseerd ter kennismaking met het bedrijf en de producten der be kende Sluis' Fabrieken uit Deventer. De bovenzaal van het Militair Tehub aan den Kanaalweg was goed bezet met moeders en kinderen, de laatste en ook wel de eerste, allemaal tuk op d'e heerlijkt biscuitjés en koekjes, waarvan een flin ke voorraad aanwezig was. De vertegenwoordiger van de fa. Sluis heette allen welkom. Vooral raadde hij aan om goed' te letten op Professor Ben Ali-Libi, dan zou men als men thuis kwan ook v/el kunnen goochelen. Er zouden ook versjes worden gezonger en er moest maar flink worden gezongei en de monden moesten maar flink wordei open gedaan, want daarnaar werd de uit deeling van de biscuitjes bepaald. Een viertal versjes, allemaal betrekkin' hebbend' op Sluis' fabrikaten, werden ni gezongen, en de meneer van Sluis' zong zelf flink mee, klaarblijkelijk ook om eei biscuitje te verdienen. Hij had er uitstekend slag van om mei de kinderen om te gaan en het was eet lust om te hooren hoe de liedjes werde1 gezongen, natuurlijk was de ophande zijnde uitd'eeling daaraan niet vreemo zelfs een enkele vader die aanwezig waj zat, hoewel schuchter, mee te zingen, hi, kreeg dan natuurlijk ook een tractatie. En onderwijl stond die meneer, om ii de lijn te blijven, de maat te slaan met eei groote bus Sluis' biscuits. De kinderei voelden zich al dadelijk op hun gemak. Een speciale attractie vormde het op treden van Professor Ali-Ben-Libi. Wa zegt u, heet die meneer niet zoo. Niets va, aan hoor, wij hebben zelf zijn visitekaar tje gezien. Deze professor, al van voor de radio be kend, heeft den kinderen mede een zeei aangenamen middag bezorgd. Zijn goo cheltoeren waren verbazend, en zijn mede werkers en -werksters koos hij vanuit hel jeugdige publiek zelf. Je had ze moeten zien, toen zij bij den beroemden professoi werden geroepen. Eén werd er verkleed als een bakkertje van Sluis, en mochl biscuitjes ronddeelen aan de oudert dames. Het was aardig te zien, 'hoe het bakker tje met een glunder gezicht dit deed. Hij kon echter de verleiding niet weerstaar, om een aardig Volend'amsch meisje ei ook een te presenteeren, en van die ge legenheid maakte er nog een gebruik om meteen ook nog een biscuitje te nemen. De professor had er ook zeer goed slag van om met kinderen om te gaan en zijn goocheltoeren waren dan ook zeer leuk. Zoo haalde hij een zeventien kleine kof fertjes uit een dameshoed en nog veel meer om op te noemen en het grootste plezier voor de kinderen was, dat zij zelf mee mochten helpen goochelen, je had' al die blijde gezichten eens moeten zien. De professor maakte af en toe dat de kinderen gierden van het lachen. Het is dan ook wel een dankbaar publiek, de kin deren nemen alles nog zoo aan, bij oude ren vindt men dit niet meer. Zoo was er een op het podium geroepen en op een vraag, of hij ook -goochelen kon, goochelde hij zich zoo aohter een tafel, een truc waarvan zelfs de professor ver stomd stond. Een goochelaar en vooral zoo'n goede als Professor Ben-AIi-Libi blijft dan ook altijd een attractie voor de kinderen, je staat verstomd wat hij zoo al deed, en dat waar het publiek zoo vlak bij zat, niet zooals anders, dat de goochelaar verder van het publiek verwijderd is. Maar al zat men nog zoo dichtbij, de vingers en de handen van den professor waren te vlug, van alles liet hij verdwij nen en weer te voorschijn komen. Na het optreden van den professor werd een film van de Sluis' fabrieken vertoond. Na eerst een kijkje op de koekstad zelf, gingen wij naar de Sluis' Fabrieken. Daar zagen wij tot in alle finesses de fabricage van de koekjes en andere heerlijkheden, welke tot tongstreeling dienen. Het meel werd tot deeg, het deeg werd geplet en daarna in verschillende machines uitge stanst, totdat het eindelijk de koekjes werden, die zoo lekker smaken. Als men die film ziet, krijgt men eerst een goed denkbeeld, van de enorme hoe veelheid biscuitjes die daar worden gefa briceerd. Onophoudelijk zijn de transport banden vol met verschillende soorten, als daar zijn, ronde koekjes, kattetongen, lan ge vingers, lekkerbeetjes en nog veel meer. De koekjes zelf kon men natuurlijk ook proeven. Zooals wij reeds zeiden was er voor een flinke voorraad gezorgd, die zich uitmuntend liet smf k6nnY 6 Ju!6 a rt i ktf- nog vertoond de expeditie van len, en daarna trad Professor Ben -Al- Llbi nog weer op met zijn Koocheltoeren. Het was een- zeer gezehige mlddag, vooral de goochelaar heeft hieraan een groot aandeel, en hij, de mid g de lekkere biscuitjes zullen dan ook onge twijfeld nog lang in herinnering bly\e CLINGE DOORENBOS IN CASINO. Een gezellige avond. Gisterenavond trad de heer .C^nge Doorenbos met zijn vrouw in Casino op, en zooals te verwachten was, hebben de aanwezigen een genoegelijken avond ge De naam Clinge Doorenbos, zal maar door heel weinigen, misschien wei door niemand, niet gekend worden. Avonden zooals deze, bezorgen hem al groote populariteit, doch ook zijn leuke ge dichtjes in »de Telegraaf' en »de Cou rant* worden graag gelezen. Met een vlot speechje leidde de heer Clinge Doorenbos den avond in. In het algemeen, zoo zeide hij, wachten wij tot wij uitgenoodigd worden, wanneer we geen invitaties krijgen, kijken we maar wie het langste uithoudt. De Heldersche politie is thans eigenly de oorzaak dat wij hier zijn, ik heb op het geval van de nummering goedmoedig eenspotternijtje gemaakt, niet om het idee belachelijk te maken, maar om het spor tieve van het onderwerp. Ik vind het evenwel niet aardig, dat de politie niet aanwezig is, maar misschien is de »stilie< er wel. Wij reizen het geheele land door en er zijn plaatsen waar we graag en er zijn plaatsen waar we minder graag komen. Den Helder is een van de eerste, daai heeft een dame eens zoo gelachen, dat ij er flauw van viel en zulk een succes hebben we nergens meer beleefd. Wij brengen geen grootr kunst, slechts eenvoudig werk, dat zijn levensvatbaar- leid moet krijgen door een wisselwerking tusschen het publiek en ons. Kunst krijgt u niet, het is een persoonlijke lief hebberij van ons, die bij mij zeil' van jongs af tegonnen is en waarbij ik later door mijn vrouw werd geholpen. U moet deze avond maar net beschou wen als een groote theevisite, waar twee jasten zijn, die een paar liedjes zingen. Ik heb de keuze uit een repertoir van mgeveer zeshonderd liedjes, daaruit zal k kiezen wat ik mooi vind. Wiitu echter en of ander liedje hooren,' zeg het dan naar in de pauze, of roep het in de zaal, in dan gebeurt het, maar wees zoo ge moedelijk mogelijk, dan maakt u het ons jemakkelijk. Alle liedjes die ik zal voordragen, zijn lit het leven gegrepen, dat wil zeggen net idee is waar gebeurd, het versje zelf s fantasie. Daar wij Clinge Doorenbos voor het jerst hoorden, konden wij geen verge- ijkingen met een vorig optreden maken. Een groot aantal liedjes werden voor gedragen, allemaal even beschaafd, niet lèt waar iemand aanstoot aan kon nemen. Humoristische en ernstige, vooral de laatste waren mooi, wij noemen maar, „Doe je blauwtje nog eens aan", „Moeders ,toel van bloemen van blauw", „Luxe- iuto en auto-luxe", enz. enz. Een aardig nummer was dat, waar Clinge Doorenbos achtereenvolgens de spraak van eenFranschman.eenEngelsch- man en een Amsterdammer imiteerde. Zooals hij zei, heeft hij Veel in de wereld rondgetrokken en zoodoende een goeden tijk gekregen op de verschillende eigen aardigheden van een volk, dit liedje was er dan ook een goed bewijs van. Clinge Doorenbos ging zelfs zoover, dat hij beweerde, dat hij van een rasechte Amsterdammer kon zeggen uit welke dwarsstraat hij kwam, hij heeft niet voor niets met tachtig Amsterdammers in het leger gediend. Het zou ons te ver voeren een beschrij ving van elk liedje te geven, daarvoor was het repertoire te uitgebreid en te variëerend. Het is echter precies zooals men zich dat voorstelt, wanneer men de gedichtjes in „de Telegraaf" leest. In een voor andere menschen gewoon dagelijksch voorval, daar ziet Clinge Doorenbos veel meer, daar spint hij een heel verhaal om, en het is zijn grootste genoegen, wanneer, zooals hij dat uitdrukt, zoo'n geval ziet, dat er dan in zijn brein als het ware een vonk overspringt, die het liedje doet geboren worden. En deze gewone huis-, tuin- en keuken voorvalletjes spreken het meest tot de menschen, wanneer men ze maar ziet en het is de verdienste van Clinge Doorenbos, dat hij ons het diepere van deze voor vallen in eenvoudige gedichtjes doet zien. Resumeerende, kunnen wij zeggend» t al werd er geen kunst gegeven het echo een zeer interessante avond was en wij zullen hopen, dat er van Den Helder weer eens een invitatie naar ,,'t Clinge" zal gaan om den bewoner hier naar toe te krijgen. DE JORDAANSPELERS MIE EN KO IN CASINO. Men schrijft ons: /n11^ bekende gezelschap Mie en Ko (Gebroeders Chanson) zal met de Paasch- dagen 3 avonden optreden in Casino. Za terdag a.s. en Zondag le Paaschdag zul- 1? eri °Pvoeringen worden gegeven van „De Jordaan, zooals ze weent en lacht" met zang en dans in 3 bedrijven, en dè populaire Jordaanspelers Mie en Ko in de hoofdrollen. Maandag 2e Paaschdag geven zij één enkele opvoering van de lachschete Db Schoonheidskoningin (Miss Willemstraat) waarin eveneens de Gebr. Chanson de hoofdroflen vervuflen. Na alle 3 voorstel lingen wordt „een gezellig bal na" gege- d.e '9""jKn wil n"r QOEDE VRIJDAG (18 April) DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat). 's Morgens 10.80 u., Ds. H. A. Enklaar Bevestiging van nieuwe leden. 'S Avonds 7 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel. Avondmaal Geref. Kerk (Spoorstraat). '8 Avonds 8 uur, Ds. F. Toll naar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). •s Avonds 7.30 u., de heer v.d. Kraats Obr Geref. Kerk (Steengracht). 's Avonds 7.30 uur, leesdienst Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Avonds 7 uur, Ds. P. H. Borgers H. Avondmaal Doopsgez. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. P. J. Smidts Avondmaal Evangelisatie (Palmstraat). •s Morgens 10 uur, Ds. R. C. W. J. Hoek. Lijdens-predikatie 's Avonds 7 uur, Ds. R. C. W. J. Hoek Bed. H. Avondmaal Leger des Heils. >s Avonds 8 uur, Bijzondere samen komst. Vertoeven bij 't Kruis HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7.30 uur, Ds. E. R. Damsté Avondmaalsviering BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Avonds 8 uur, de heer P. Boon ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gem. 's Morgeus 10 uur, H. Avondmaal Geref. Kerk. 's Avonds 8 uur, b-esdienst WIERINGEN. Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek Avondmaalsviering Geref. Kerk. (Den Oever). 's Avond 7.30 uur, Preeklezen Busdienst vanaf Poelweg Westerland Gebouw „Land in zicht" (Den Oever), 's Avonds 8 uur, J. K. Lofvers, Cand. t. d. H. D. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 's Avonds 8 uur, de heer Bosma BEMIDDELING? Door de Vereeniging „Helder's Belang" zijn de volgende brieven verzonden, d.d. 16 dezer: Aan de Firma Gebr. Meijer, Confectiefabriek te Den Helder. Mijne Heeren, Naar aanleiding van het conflict aan uw fabriek, verzoek ik u beleefd mij wél te willen berichten of uw firma bereid is door bemideliirg van onzen Burgemeester, den heer W. F. G. L. Driessen, te trachten aan dit oonfliot zoo spoedig mogelijk een einde te maken. Het is mij bekend, dat de Burgemeester bereid is zijne bemiddeling in' deze te verleenien. Ik vraag u dit uit zuivere gemeentelijke belangen en om in het belang van partijen het bestaande confMot uit den weg te ruimen. Een zeer spoedig antwoord zal worden op prijs gesteldi Hoogachtend, W. BIERSTEKER, Voorzitter .^Helder's Belang". Aan het Bestuur van den Bond van Arbeiders in de Kleedingimdustrie en aanverwante vakken, p. a. den Weled. Heer L. de Jong, te Den Helder. Mijne Heeren, Naar aanleiding van het conflict aan de Confectiefabriek van de fa. Gebr. Meijer, alhier, verzoek ik u beleefd mij wel te willen melden of uw organisatie bereid is door bemiddeling van onzen Burgemees ter, den heer W. F. G. L. Driesisen, te trachten aan dit conflict zoo spoedig mo gelijk een einde te maken. Het is mij bekend, dat de Burgemeester bereid is zijne bemiddeling in deze te ver- leenen. Ik vraag dit uit zuivere gemeentelijke belangen, om in het belang van partijen het bestaande conflict uit den weg te ruimen» Een zeer spoedig antwoord zal worden op prijs gesteld. W. BIERSTEKER, Voorzitter „Helder's Belang". nw1!lot~f?iine.a,s Tan het In Uw blad van APril opgenomen Verslag r, »loonconflict" aan onze fabriek geeft ons aanleiding nogmaals kort het er loop der voorgeschiedenis weer te geven. 3 Maart 1.1. ontvingen wij een brief van i "oA0n<1" kortweR eischende: le. 20 loonsverhooglng; 2e. \oor onze rekening nemen van de q der Ziekteverzekering; oe. Uitbetaling loon op ohr. feest- en vacantiedagen. De onder 2e en 8e gestelde eischen had den gevoegelijk achterwege kunnen bUJ-

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6