Radiografisch Weerbericht Callantsoog. Afscheid Mevr. Brouwer-Meijer. Anna Paulowna. Wierfngen. EEN ONGELUK. De bakaohlpper K. Boelsz, van zandbak 254, liggende kop aMuitdyik, Swin, kreeg Dinsdagmorgen by het opdraaien van het anker, de zwengel van den ankerspil tegen den neus, waardoor deze vry ernBÜg verwond werd. Marktberichten. Haven van Nieuwedlep. Sport. Wedstrijdprogramima (oim uit te knippen). ven omdat bt) Invoering der Ziektewet kinderen nog een taak, maar ik kan niet van de op te brengen premie geen cent op bet loon van ons personeel werd gekort, deze dus zonder meer voor onze rekening werd genomen en het den bond bekend was dat aan de onder de Se gestelde eisch door ons al een lange reeks van jaren ge heel vrijwillig werd voldaan. In een uitvoerig antwoord op bovenbe doelden brief werd door ons aangetoond, dat, alle omstandigheden in aanmerking genomen, de door ons betaalde loonen vergelijking met die bij andere bedrijven zeer goed konden doorstaan, doch dat wij nochtans bereid waren door reorganisatie van ons bedrijf en specialiseering van den arbeid te komen tot hooger indivi dueel loon. In het antwoord daarop van den Bond (27 Maart) luidde het o.m. dat de punten 2 en 8 wel in orde waren maar dat „door ons geen loonsverhooging wilde gegeven worden, dat er bij de leiders een wrange stemming heerschte en dat indien geen verdere belangrijke concessies werden gedaan de arbeid op korten termijn zou worden neergelegd". Antwoord werd voor 2 April tegemoet- gezien. Reeds op 1 April werd een circulaire onder ons personeel verspreid waarbij het werd opgeroepen ter vergadering waar „een belangrijke beslissing" moest wor den genomen. Een gereedliggend ant woord op den brief van 27 Maart werd na deze provoceerende houding door ons niet verzonden. 4 April d.o.v. bereikte ons een schrijven waarin met staking werd bedreigd. Op Zaterdag 12 April had daarna nog een conferentie ten onzen kantore plaats. Daarbij hebben wij uitvoeriger nog dan in ons vroeger schrijven uiteengezet waar om het met bestendiging van den huidi- gen bedrijfsvorm niet mogelijk was de loonen zonder meer met 20 te verhoo- gen; zulks zou den ondergang van ons bedrijf beteekenen wat toch wel in het geheel idet in het belang van het perso neel kon worden geacht te zijn. Dat wij door reorganisatie van ons bedrijf onge twijfeld de arbeidsters de gelegenheid konden en wilden geven meer te ver dienen, zij het dan ook ten koste van variatie in het werk, dat dan streng ge specialiseerd' diende te worden. Wel eigen aardig was toen de houding van den woordvoerder van den Bond. Deze toch sloeg ons voor als dan 20 niet ging 10 als dat ook niet ging 5 tenslotte dan zelfs maar x op de loonen te leg gen. Daarmede werd het onaanvechtbare bewijs geleverd' dat de eisch van 20 lichtvaardig was, op geen feitelijke ge gevens berustte, dat er naar gestreefd werd in ieder geval iets te bereiken en dat hier dus klaarblijkelijk ons personeel werd uitgespeeld om andere oogmerken te dienen. Let men nu verder op den kor ten termijn waarbinnen zich de belang rijkste data afspeelden, dan wordt die in druk nog versterkt. In den vroegen ochtend van den 14en April bereikte ons een briefje, waarin werd medegedeeld, dat op 14 April zou worden gestaakt. Dit zijn zonder franje de feiten. Teneinde nu wellicht bestaand misver stand uit den weg te ruimen, wordt in het algemeen medegedeeld, dat de afdeeling Verkoopen onzer onderneming in het be lang daarvan wordt verplaatst naar Am sterdam. Dat, nu stopzetting der fabriek op bovenomschreven wijze werd gefor ceerd, door ons tête reposée de in het belang van ons bedrijf noodige maatrege len, die onder den drang van bedreigin gen onmogelijk la minute konden wor den doorgevoerd, zullen worden over wogen. Dit staat wel vast, dat de reorganisatie van het bedrijf als eerste gevolg inkrimping van personeel zal medebrengen. Met beleefden dank voor de plaatsing. De Directie van Conf.fabriek Firma GEBR. MEYER. Dinsdagmiddag j.L vond in een der lokalen der O.L. school het afscheid plaats van mevrouw J. Brouwer-Meijer, die met ingang van 1 Mei aanstaande het onderwijs voorgoed gaat verlaten. De heer E. Smit, hoofd der school, opende den middag. Het is mij een aangename taak, zoo zeide sprals hoofd der school alle aan wezigen hartelijk welkom te heeten bij het afscheid dat mevr. Brouwer-Meijer dezen middag zal nemen. De volwassenen zuilen het moeten goedvinden, dat we zeggen juffr. Brouwer, want zoo kennen onze kinderen haar het best. Best» juffr. Brouwer. Bet wa® uw wensch om nog eens een middag met uw leerlingen samen te zijn, om van hen af scheid te kunnen nemen, U had dat wil len dom zonder toespraken, alleen een samenzijn met de jeugd. Toch zal er wel iemanc' van de genoodlgden zijn die u wil toespreken. Bij onze kinderen blij vend, geef ik u de verzekering, dat ook zij hel op prijs stellen, dat uw belangstel ling nog naar hen uitgaat. Ik hoop dat deze middag èn voor u èn voor de kinde ren zó) mag zijn, dat hij' lang in de her- innerirg mag blijven voortleven. Het ïoet mij genoegen, aldus spr., dat uw gezmdheidstoestand thans weer zoo is, dat u dezen middag met uw tegen woordigheid kunt vereeren. De knderen zongen nu hun oude on derwijzeres een afscheidslied toe. Hierin gaf de heer Smit gelegenheid tot het toeren van het woord. He birgemeester, de heer D. Breebaart, Krijgt dm het woord. Hy sprak ongeveer uet volgmde: j T Mevroiw en meneer Brouwer, aanwe- nie^ kunnen denken, dat men haar zoo gen, kinleren. Gaarne wil ik van de ge- torrassen zou. Wel hebben de kinderen legenhelt, die me gegeven wordt, om u Pen weemoedig versje gezongen, maar toe te spieken, gebruik maken. Wel waoht toch hebben ze vroolijke geziohten. Zy wil uty na aloop van uw afscheid van de niet treurig zyn en hoopt veel ge- nalaten u hier, te midden van uw leerlin gen, toe te spreken. Ik voel, dat het zwaartepunt van dezen middag ligt in het afscheid, speciaal van uw leerlingen, waaraan u zich steeds met hart en ziel hebt gewyd. Voor u heeft dit een zeer groote beteekenis. De meeste kinderen zullen dit op 't oogenblik niet beseffen. Later wel. Wanneer zy, eenmaal op leef- tyd gekomen, goed hebben ingezien, wat ze eigenlijk van u geleerd hebben, dan zullen zy uw werk nog meer waardeeren. Enkele koeren heb Ik het genoegen gesmaakt een les van u by te wonen. Ik kwam onder de bekoring van uw les. U kon zoo boeiend vertellen. Ik Kreeg den indruk: Hier is iemand bezig, die de kinderen weet te boeien, die den grond slag legt voor hun verdere ontwikkeling. Ik hoop, dat dit afscheid van uw kinderen een imooie herinnering zal blijven aan bet eind van uw werkkring. Dat u steeds met voldoening hierop moogt terugzien, Hierna werden de kinderen op eenige versnaperingen onthaald. Nu kwam aan het woord de heer Oter- doom, schoolarts. Even heb ik geaarzeld of ik wel gerech tigd was het woord te voeren tot de schei dende functionaresse, zoo ving de heer Oterdoom aan. Daar niemand het woord neemt voel ik me geroepen eenige woor den, mede namens imijn vrouw tot u te spreken, al is dit afscheid dan ook min of meer intiem. Een Duitsche versregel zegt: „Scheiden, ach scheiden tut weh!" In dat „weh" vond ik de noodige aanspo ring en durf eenige woorden te zeggen tegenover degene, waarvoor u veel hebt beteekend. Jongens en meisjes, ik wil me voorstel len te zyn een der leerlingen dezer school, want als schoolarts zou ik meteen uitge sproken zijn. Ruim 30 jaar geleden ging ik voor 't eerst naar schooi. Ik kende de juffrouw reeds. Die juffrouw was, ik zal t zeggen, even ais juffrouw Brouwer voor jullie. een schat. Ik heb mijn best ge daan om wyzer te worden, zy om imij wy- zer te maken. Het blykt me nog altyd, dat het by mij niet is geworden een herinnering van éèn dag, in tegendeel die herinnering is blij vend geweest. Later, als ik met succes een examen had afgelegd, kreeg ik steeds een felicitatie van haar, en dat heb ik altyd zeer hoog op prijs gesteld. Onthoudt wat dit beteekent, later ook. Groote dankbaarheid voor de groote moei te en vooral het geduld en den yver, die juffrouw Brouwer zich getroost heeft om jullie het a, b, c, en het 2 X 2 4 te leeren, moet jullie altyd by blyven. In de gemeente Callantsoog is de sym pathie voor u groot, dat weet ik. U reste nog een lang en gelukkig leven, mede een behoorlijke gezondheid. Dat u nog lang Callantsoog en de jeugd moge aan schouwen. Ik voor mij stel het zeer op prijs hier te zijn uitgeno'odigd. Als schoolarts moet ik zeggen, dat hier alles goed in orde is. Nogmaals wensch ik u, en uw man niet te vergeten, mede uit naam van mijn vrouw een gelukkig en- lang leven toe. Na deze toespraak volgt er weer een traktatie der kinderen. Hierna is het woord aan den heer J. van Scheyen, voorzitter der ouderoonmüs- sie. MevT. Brouwer. Ik heb de taak u dank te brengen namens vele ouders, die voor uw werk in school groote belangstelling hadden, vooral daar het toch hun kinde ren betrof. Ruim 30 jaren, met een korte tusschenpoos, hebt u hier voor de klas gestaan. Ik persoonlijk en nu reeds mijn kinderen hebben les van u gehad. Ik twy- fel er niet aan of het verlaten der school zal u zwaarder vallen, dan het binnen treden ruim 30 jaren geleden. Dat u nog vele jaren in rust in Callantsoog moge wonen. Ook wat het schoolfeest betreft hoop ik, dat u en uw echtgenoot hun steun zullen blyven geven, want die heb ben wij leeren waardeeren. Ik boop, dat alles nog lang in uw herinnering zal bly ven voortleven. Nu volgt er weer een onthaal voor de kinderen. Dan neemt de heer Smit, hoofd der school, namen® de leerlingen het woord. 'Juffrouw Brouwer. Een woord van dank in de eerste plaats namens de kinderen. De school is voor hen de voorbereiding voor het leven, 't Is een gewennen aan tucht, plicht en werkzaamheid. De grond slag daarvoor heeft u een reeks van jaren by de Callantsooger jeugd geleid. Onderwys geven is moeiiyk, vooral in de lagere leerjaren. Wanneer de kleintjes op school komen is dat voor hen een over- gangstyd. Het is u steeds gelukt hen on gemerkt aan dat nieuws te doen wennen. Ondank® uw toenemende jaren is het steeds gelukt kind met de kinderen te zijn. Dat eischte opgewektheid, liefde voor het kind en lichamelyke sterkte. De beide eer ste eigenschappen hebt u tot het eind be houden, de derde is oorzaak, dat u thans voor 't laatst hier bent. Weest u er van overtuigd, dat de kinderen uw werk we ten te waardeeren en u lang ln dankbaar heid zullen gedenken. Zy willen dezen dag aan die dankbaarheid uiting geven, en ik verzoek u even te willen wachten, opdat thans den kinderen daartoe gelegen heid wordt gegeven. Nu brengen eenige leerlingen hun af scheidscadeau, een mooie divan, binnen. De oudste leerlinge der school, Annl-e van Scheyen, richt het woord tot haar oude onderwyzerea. Zy zegt ongeveer 't volgende. Juffrouw Brouwer. Wy zyn biy, dat u weer zoover hersteld bent, dat u nog eens hier in ons midden kunt zyn. Wy hopen, dat u nog lang van dit cadeau mag genie ten. Mevr. Brouwer bedankt de kinderen ontroerd voor het prachtige cadeau. Zy bruik van het cadeau te maken, en zoo haar gezondheid terug te kry* Als ik op mijn divan lig, zal lk vaak aan jullie denken. Ik heb hier op school by jullie een prettigen tijd gehad. Jullie kinderen, jullie had ik lief. Ontroerd neemt mevr. Brouwer weer op haar stoel plaats. Hier zingen de leerlingen haar nog een afscheidsliedje toe. Juffr. Brouwer zegt hierop: Kinderen, jullie zingen: Nu gy ons gaat verlaten. Ik verlaat jullie ln de school. Maar mocht er iemand zyn die me nog een® waf vragen wil, hy kan gerust komen, de deur staat altijd voor jullie open. Hierna neemt de heer E. Smit nogmaals het woord. Hy spreekt in de volgende be woordingen: Wat moet ik thans nog zeg gen. Iets namen® 't personeel. Dat wordt dan eigeniyk alleen voor my zelf. Ik im mers heb een zevental jaren met u samen gewerkt op de meest prettige wyze. De onderwyzer en de onderwijzeres hebben te kort met u aan deze school gewerkt, om u goed te leeren1 kennen. Bij mijn komst in 1922 zal het u wel even vreemd geweest zijp; een nieuw hoofd, een jong hoofd nog wel, als dat maar goed ging. 't Is goed ge gaan. Nooit is er iets voorgevallen in al die jaren, wat de prettige verstandhou ding verstoorde. Ondanks uw jaren paste u zich aan bij1 de nieuwe methoden, de nieuwe inzichten en steeds wa® het onder- wjjsbelang by u no. 1. Ik dank u daar hartelijk voor. Ik hoop dat het u gegeven mag zyn nog lang van uw wel verdiende rust te genieten. Hierna wordt een brief voorgelezen van den heer J. Langhorst, het vroegere hoofd der school'. De heer Smit zegt nog: Er zyn nu al ernstige woorden genoeg gesproken. Juffr. Brouwer zit nog voor de klas. Laten we nu geen weemoedig afscheidslied zingen, maar een vroolyk: Lang zal ze leven. Hierna dankt de scheidende onderwy- zeres de kinderen voor den prettigen mid dag, dien ze haar bereid en gegeven heb ben. Nadat'de kinderen waren heengegaan volgde het afscheid van Mevr. Brouwer van de burgery. Als eerste spreker nam de heer D. Breebaart het woord. Ook de burgery voelt dit afscheid. Mevr. Brouwer, zeide spr. U is nu aan 't einde van uw loopbaan gekomen. Het afscheid van uw kinderen hebt u reeds genomen. Namens het gemeentebestuur en de bur gerij breng ik u van harte dank voor het geen u voor de jeugd van Callantsoog hebt gedaan. Uw enorme yver en taaie volharding is voor velen een goed voor beeld geweest. Steeds werd u gesteund door uw echtgenoot.Hij komt er dezen mid dag bekaaid af. Toch is bet voor een groot deel ook aan hem te danken, dat u zoo lang uw krachten aan bet onderwijs hebt gegeven, 't Gemeentebestuur is hem daarvoor dan ook oprecht dankbaar. Het provinciaal bestuur is zuinig als het aankomt op 't geven van cadeaux. Daar om hebben de dames der heide wethou ders de handen uit de mouwen gestoken om geld) in te zamelen. Ziehier nu het cadeau der burgerij. Hierna wordt binnengebracht eon keu rige crapaud, een prachtige staande sche merlamp en een bloemenmand. Laat dit niet zyn een dag van weemoed. Laten deze cadeaux u er toe dry ven met voldoening op dezen dag terug te zien. Ik boop dat u er nog lang van zult mogen ge nieten. Laten ze een waardeering zyn der ouders, voor bet werk, wat u voer hun kinderen en misschien ook wel voor hen zelf, hebt gedaan. Mevr. Kooger brengt namens mej. PrinsHollander uit de Groote Keeten een vriendelyken dank voor hetgeen mevr. Brouwer voor haar is geweest. De heer P. Vos kry gt hierna het woord als lid der commissie van toezicht op het L. O. Persoonlijk heb ik veel omgang met u gehad, zegt spr. Zelfs heb ik nog by' u geleerd. Daarom heb ik uw werk dubbel leeren waardeeren. Toen u zich dan ook weer benoemdbaar stelde, heb ik meege werkt u weer als onderwyzerea hier te kry gen. Nu hebben mijn kinderen al weer onderwijs van u genoten. Ik en alle ouders met my zyn u harteiyken dank verschul digd voor het vele werk wat u voor ons en onze kinderen hebt gedaan. Dat u nog lang van uw rust moge genieten. Mevr. Brouwer brengt ontroerd dank voor alles wat er dezen middag voor haar gedaan is. Zoowel voor de cadeaux als voor de toespraken. De heer J. Brouwer brengt dank voor de hulde aan zijn echtgenoote betoond. De heer D. Breebaart brengt dank aan de aanwezigen voor hun tegenwoordig heid en ook aan het hoofd der school, die. welwillend voor deze gelegenheid een lokaal heeft afgestaan. Hierna sluit spreker de by eenkomst. ZANGCONCOURS. Zondag j.1. vergaderde in „Veerburg" het hoofdbestuur van „De Noordholland- sche Zangersbonld" met het bestuur der vereeniging „Zanglust" ter bespreking van de plannen voor het a.s. concours. Goedgekeurd werden de maatregelen, die „Zanglust" denkt te treffen^ waardoor het mogeiyk zal zyn oan aan pl. m. 1100 personen in de groote tent een plaats te verschaffen. Een begrooting werd opge maakt met een totaal aan geraamde uit gaven van 1200. De volgorde van optre den der deelnemende koren is reeds by loting vastgesteld; op 6 Juli zingen 10 koren, waaronder 8 vrouwenkoren en op 18 Juli 13 koren. Het totaal aantal zangers en zangeressen Is op beide dagen alleen al ongeveer 550, zoodat met de ruimte in „Veerburg" natuuriyk gewoekerd moet worden. De aantrekkelijkheid van het con cours zal zeker verhoogd worden, doordat alle vereendgingen een verschillend vrij nummer zullen zingen. Een concours wordt door den Bond al leen dan in de gemeente van een aange sloten vereeniging gehouden, wanneer de geraamde uitgaven zijn gedekt door een waarborgfond®. Het spreekt vanzelf, dat de kas van „Zanglust" niet alleen garant kan zh'n voor dit bedrag en dus zullen de inwo ners van Anna Paulowna flink moeten steu nen door te teekenen op de iy®t van het waarborgfonds en door het schenken van een bedrag, waarvoor medailles en andere prijzen, kunnen worden aangekocht. De gemeenteraad heeft in de laatste verga dering reeds het goede voorbeeld gegeven, door een bedrag tot 40 uit te trekken voor een medaille, die hy beschikbaar wil stellen als prijs van het bestuur der ont vangende gemeente. UITVOERING „HARMONIE". Op Maandag 21 April as., 2den Paasch- dog, geeft de muziekver. „Harmonie", directeur de heer P. Bruul, een openbare uitvoering in „Conoordia", van den lieer Jb. Bruul te Hippolytushoef, waarbij be halve de muziek nog zal worden opge voerd „De verjongde professor", klucht in 3 bedrijven. WINKELNIEUWS. Naar wy vernemen, zal de heropening van de verbouwde zaak in visch, conser ven, enz. van Gebr. Vroone voorloopig a.s. Vrijdag plaats vinden. Aangezien de ver bouwing en vooral de afwerking nog niet geheel is geschied, komen wy by de offi- cieele opening later op deze zaak terug. DE MOEDERCURSUS. Voor den alhier vanwege onze afdeeling van Het Witte Kruis te houden moeder- cursus hebben zich slechts 11 gegadigden aangemeld. Of door deze geringe deel name de cursus zal doorgaan betwyfelen Mij sterk. Bij inschrijving is de bouwplaats met landerijen van nu wijlen den heer Job. T ijs en in Polder Waard Nleuwland over gegaan in, handen van den beer P. Post te Zandburen. De heer R. Lont, voorheen bewoner van de 'bouwplaats van wylen den heer Joh. Tysen, laat voor zichzelf een nieuw bur gerwoonhuis in Waard Nieuwland, naast de boerdery' van zijn zoon Joh. Lont bouwen. Onze plaatsgenoot, de heer R. Winds ma, onderwijzer aan de O.L. school te Hippolytushoef, 3® als zoodanig benoemd te Den Helder. De gemeente Wieringen, waar de heer Windsma byna 18 jaar onafgebroken aan de O.L. school te Hippolytushoef is werk zaam geweest en bij ouders en leerlingen hoog staan aangeschreven al® onderwy zer en ais burger, verliest in beau een uit stekenden leerkracht. Behalve bij het onderwys maakte de heer Windsma ook deel uit van verschil lende corporaties, waarin imen hem al® kracht zal missen. Ook zijn vrouw, imevr. Windsma-van der Mey', welke hier on geveer 7 jaar al® onderwyzeres te Wes- terland werkzaam ia geweest en by een elk was gezien, zien1 wy "noode vertrekken. Wijj hopen, dat het de familie Windsma in Den Helder verder voorspoedig moge gaan. Ten overstaan van den wnd. notaris, Koomen, te Wieringerwaard, werd giste ren, Woensdagavond 8 uur, in het café van den heer Jb. Duynker, te Westerland, en ten verzoeke van den heer F. Braken hof, te Heilo, publiek verkocht een huis met erf en land, groot 0.53.42 H.A., staan de te Westerklief, alhier. De uitslag was dat burgemeester Peere boom van Ilpendam, kooper is geworden voor d'e som van 2750. Eerste hulp werd verleend door den heer A. Bysterveld, verpleger, M.U.Z. OVERDRACHT SLUISWERKEN. Aangezien de sluisbouw enz. te De Haukes geheel gereed. 1b gekomen, wordt dit werk door de aannemers, de Algem. Beton Comp. (A.B.C.) te Den Haag, aan de directie der Zuiderzeewerken te Dein Haag heden overgedragen. AMSTERDAM, 16 April. Veemarkt. Aangevoerd: 292 vette kalveren, ie kw. 1.101.16; 2e kw. 0.961.10, 3e kw. 0.840.94 per kg. levend gewicht; 134 nuch tere kalveren 812; 530 varkens: vleesch- varkens (90no kg.) 0.840.85; zware J 0.820.94; vette 0.78—0.81 per kg. slacht- gewicht. BROEK OP LANGENDIJK, 16 April. Peen 0.80; roode kool 3 30—8.20; gele kool 57.10; Deensche witte kool x2.10; uien 11.20, alles per 100 kg. Aanvoer: 2600 kg. peen, 15,000 kg. roode kool, 7500 kg. gele kool, 42,000 kg. Deensche witte kool en 1650 kg. uien. NOORDSCHARWOUDE, 16 April. Uien 1.301.70, drielingen 2050 ct., grove 1.601.80, peen 30—40 ct., kleine peen 20 ct., roode kool 3 609, «ele kool 5.407.70, Deensche witte 0.80—2.20, kroten 80 ct., alles per 100 kg. PURFEREND, 15 April. Coöp. Centrale E ierveiling. (Weekber.) 229,533 stuks eendeieren 4.304.30; 189,355 stuks kippeneieren: 70—80 6—7; 6566 5.10—5.70; 63—64 5—5.50; 60—62 4.60— 5.20; 58—59 4-50—4.90; 56—57 4.40—4.70; 5355 4.IO—4.50; 50—52 3.90—4.30. Schagermarkt van Donderdag 17 April. 167 geldekoei.en (magere) 180360; 14 idem (vette) 250—430; 40 kalfkoeien 240 '410; 11 pinken 110180; 328 nuchtere kal veren 1031; 206 overhouderS' 3044; 5 bokken en geiten 813; 3 varkens (magere) 34'4o; 23 idem vette per kg. 0.700.74; 177 biggen 2432; 7 konijnen 0.502.00; 6 kippen 1.002.50; eenden 0.75; 6 kg. botter per kg. 1.60. Eierveiling. 174)675 stuks kipeieren: bruine 4.704.90, witte 44.60, kleine witte 33.80; 13,619 stuks eendeieren 4.204.30; 144 kievitseieren 1213, alles per 100 stuks. 16 April 1930. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Huli Ned. s.s. „Prof. Buys". Aangekomoen van Harlingen en vertrokken naar Londen Eng. s.s. „Leeuwarden". 17 April 1930. Aangekomen van Goole en vertrokken naar SCHOOLVOETBAL. Het tournooi, waarnaar de jeugd zoo reik halzend uitziet, vangt a.s. Zaterdag aan met de afd. Lagere Scholen (ie ronde). En dan gaat het om de eer van de school! De commisie mocht een fraaie collectie prij zen ontvangen, die geëtaleerd worden ln het sigarenmagazijn van den heer Pot. De milde schenkers waren: Burgemeester Driessen, In specteur L.O. C. Chr. Dun, de heer Van Wil ligen, Dr. Schörmann, de heer Luyckx, de heer Meyer (vulpotlooden), C. Govers (ix zakmes sen), Langkamp (11 zakmessen), W. Dol, Hel ders Belang, Bond van Leeeraren bij het Nij verheidsonderwijs, Ambachtsschoolvereeniging, P. Siegers, H.R.C. Een aansporing voor de 34 elftallen om goed aan te pakken! Hieronder volgt het programma voor de Afd. A, terwijl B en C a.s. Zaterdag voljcn. We herinneren er belanghebbenden (ook de Naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 April Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 771.4 te Akkureiry. Laagste stand 745.1 te Memel Verwachting: Matige tot krachtige N. tot N.W. wind, zwaar bewolkt met tydelyke opklaringen en waarschymlylk regen- of hagelbuien, weinig verandering in temperatuur. scheidsrechters) aan, dat bij gelijk spel niet verlenigd wordt, maar dat elke school 3 straf schoppen te nemen, krijgt (dit is zoo vour de Afd. A). Ten slotte doen wij een 'beroep op allen om beschadiging van terrein, tribune, doelpalen, en z. te voorkomen. We rekenen op mooi weer en.. nu tot Zaterdag. Veel succes! TOCH NAAR MONTEVIDEO? Naar aanleiding van de berichten, die gecir culeerd hebben n«t de publicatie van onze ine- dedeelin.g omtrent eventueele uitzending tiaar Montevideo vernemen wij, dat het hier defini tief gaat om de vertegenwoordiging van een Nederlandsch eftal in den officieeen strijd om het wereldkampioenschap. In Zuid-Amerika is men van meening, dat wanneer Nederland gun stiger voorwaarden krijgt en tot uitzending besluit, ook andere landen eventueel nog wel zullen volgen. (Hbl). Afdeeling A. A School 6—Groen van Prinsterer B ComeniusSchool 4 C School 11Rehobothschool D School 14School 9 E School 3Anna-Paulowna F «School 8—School 5 G Wieringerwaard—School 7 H Chr. Opl.school—Julianadorp 2e Ronde. Datum Uur Terrein I J K L Winnaar AWinnaar B C— D E- F G— H 3e Ronde. M N O Winnaar I—Winnaar J K- L Verliezer M—Verlieier N 19 April 9— xo Helder A 19 10'/,—M'/s Helder A >9 9—10 H.R.C. 19 xoV.-ii'/s Helder B 19 3-4 Helder A •9 9—10 Helder B 19 3—4 Helder B 19 11—12 H.R.C. 23 April IO>/,-II'/, HR.C. 22 i'/s-aVs Helder B 22 '0V1- "Vl Helder A 22 10'/,— II»/, Helder B 22 April 3-4 H.R.C. 22 3—4 Helder B 26 '0/,— 11 v, Helder A Scheidsrechter L. de Snayer. A. Kramer. H. Kaptein. A. Mol. C. J. Mol Jr. A. Treffers. W. Dol. L. de Snayer. A. Kramer. Westenberg. W. Dol. A. Mol. L. de Snayer. W. Dol. A. Mol. Finale. P Winnaar M—Winnaar N Bovenstaand programma is ook bestemd voor scheidsrechters. De toegang tot de terreinen is vrij I 26 April 2'/4-3V« Helder A C. J. Mol Jr.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7