T Roomboter, „de Kruiwagen" J. J. v. d. PLAAT, VIERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS GEMENGD NIEUWS. Onweer. Voor fijnste kwaliteit gebruike men Frico, VAN ZATERDAG 28 APRIL 1930. Wintertijd. Maan Zon April. Z 27 M 28 O 29 W 80 Mei. D 1 V 2 Z 8 opond. 4.18 17.61 4.80 19.11 4.46 20.86 6.04 22.01 6.81 28.26 0.18 7.12 0.36 op: 4.88 4.86 484 482 480 428 426 ond: 19.16 19.17 19.19 19.21 19.22 19.24 19.26 Hoogwater 9.01 21.17 9.84 81.62 10.10 22.29 10.49 28.11 11.36 23.69 Zoadag 27 Maeadag 28 WU-U■- April 19.44 uur, 19.46 19.47 VERJAARDAG H.KJEL PRINSES JULIANA. Concert Stedelijk Muziekkorps. Op Woensdag 80 April zal het Stedelijk Muziekkorps, In de Muziektent Plantsoen, des avonds van 8.80 tot 10 u., ter gelegen heid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana, een oonoert geven. Het programma vermeldt: DE STAKING BIJ GEBR. MEIJER. De rtjksbemlddeling. Naar wij! vernemen heeft de conferentie, Donderdag In Den Haag gehouden tus- sohen den rijksbemiddelaar, mr. De Vries eenerzijds en de heeren Meijer anderzijds geen resultaten gehad. Van de zijde der heeren Meijer werd een uiteenzetting ge geven betreffende den gang van zaken. Na afloop dezer conferentie had een con ferentie plaats tusschen den bemiddelaar en de stakingsleiding, waarover wij geen mededeelingen kunnen doen. Naar wij van de zijde der stakingsleiding ver namen, is inmiddels een bemiddelings voorstel van mr. De Vries ingekomen. CONCERT „HELDER'S MANNENKOOR". Donderdagavond gaf „Helder's Man nenkoor", onder directie van den heer Leewens, en met medewerking van ver schillende solisten, aan haar leden en donateurs een oonoert. De groote ver diensten van dit concert was, afgezien nog van de prestaties der leden, dat het voor een groot deel geheel Nederlandsch was, en, wat den zang betreft, uitsluitend Heldersche krachten medewerkten. Geopend werd met het typisch Hol- landsche lied van Jan Prins, „De Bruid" door H. J. den Hertog, voor mannenkoor gecomponeerd. Het lied is daarom zoo typisch Hollandsch, omdat het geheel de sfeer van Nederland ademt: het vlakke land en de zee, dat is immers Holland, en de dichter heeft de wondere bekoring daarvan zoo goed aangevoeld. Voor een componist ls de opgave deze zuivere ly riek op muziek te brengen, niet gemak kelijk, omdat het grootacho van bijvoor beeld een woest berglandschap hier ont breekt en de muziek zich dus ook langs de vlakke stijgingen der stemming moet bewegen. De drie eerste verzen, waarin de bruid en haar bekoorlijkheden ge schilderd worden, bewogen zich dan ook als de kabbelende golfjes van een rustige zee. Maar als in het vierde couplet de ooievaar ten tooneele komt, gevolgd door de merel ln zacht fluweel en de zwaluw 5 krijgt de componist gelegenheid dezer omschrijving ln uu H diMkken. Zoo was dit ge- rvwnr. gedicht tot een genoeglijke oompositie geworden. tAnwJl £p van Oellne Klln- !ïr ft dichteres is veel dlepzin- In b®scl}ouwingen omtrent de diepzinnigheden moet de com ponist tot uiting brengen in zijn werk. Bovendien is dit werk moderner en stelt het hooge eischen aan de zangers. Naar wij meenen, was dit als verplicht werk ZLi«?tt00n0OUrs be8t6md «ov'eest en dergelijke conoourenummers bevatten, mi Vf vele voetangels en klem men Met name in het oouplet, waar ge- Kken, wordt van het rusteloos geluk, mbS cl?, de «nrustige stem- winLfv de zee verwekt. Hoe wel het koor met dit gedeelte wel moeite had, was over het algemeen de vertol- nl«LeVeu van b6t vorige nummer, te J,zen; Met name de slotsatz, waarin werd bereikt, werd oortreffelijk en zuiver gezongen. i enslotte een oompositie van Jao. Hamel: „September, blaas!" op woorden van Adama van Scheltema, waarmede het eerste gedeelte besloten werd. Ter afwisseling gaf de solo-fluitist van ons stafmuziekcorps, de heer Theo Don kers, eenige nummers op zijn instrument ten beste, waarvoor het publiek hem hfid- ruchtig hulde bracht. Van den voor eenigen tijd overleden Nederlandschen componist Th. H. H. Verhey kregen we een concert in d-moll, dat wel aardige mo tieven bevatte, maar over 't algemeen zwak was en weinig geïnspireerd. De componist had enkele aardige motiefjes, maar de kracht om ze door te werken ontbrak. De muziek, met name de piano begeleiding, had moderne allures, het laatste deel allegro alla zingareee had een wel aardig zigeunermotiefje. Enorm was het verschil tusschen dit werk en het prachtige Andante van Mozart, dat we vervolgens kregen. Dit werd gevolgd door een geestige mazurka van F. Dopper, een oompositie voor piccolo van O. Damaré, terwijl vervolgens het enthousiaste pu bliek den speler tot een toegiftje nood zaakte, dat hij gul gaf. Schitterende tech niek en groote muzikaliteit kenmerkten de weergave. Ook de heer Leewens als begeleider, deelde in deze hulde. Over 't algemeen was de koorzang uit stekend, al waren de tenoren, als steeds, de zwakke plekken ln den samenzang. Schitterend was het bassenmateriaal, en kon Mannenkoor zich op even uitstekend tenorenmateriaal beroemen, voorzeker ware de uitvoering zonder meer te prij zen als voortreffelijk. WITTE BIOSCOOP. „Th© Broadlway Melody". Aangezien van deze film, die gisteren avond voor het eerst vertoond werd in de Koningstraat, een inhoudsopgave ver krijgbaar is, kunnen wij ons van een korte weergave daarvan ontslagen achten. De film speelt zich geheel achter de coulissen van het theater af, dat wil zeggen, dat we een verhaal krijgen van artisten lief en leed. De beide hoofd personen zijn de zusters Queenie en Hank, resp. vertolkt door Anita Page en Besaie Love. Van deze is Anita Page ontegen zeggelijk de bekoorlijkste, maar wat het spel en het temperament betreft, valt moeilijk een voorkeur te geven, omdat beiden elkaar in dit opzicht weinig toe- feven. Wat een levendige, felle aotie! eker is door de talkies de sprekende film de weergave voor de filmartisten eenerzijds gemakkelijker geworden; om dat de onderstreeping door geluidloos gebaar meer vereischt dan het sprekend acteeren. En beide dames doen ons dan ook zien wat temperamentvol spel is. Bovendien munt Bessle Love nog uit in expressief spel. Jammer genoeg is van het harde Amerikaansche Engelsch zeer weinig te verstaan, maar direot noodig is het niet, omdat de handeling genoeg zaara te volgen is. Prachtige scènes komen er in voor, hierbij munt uit de in kleuren- photographie opgenomen revue-scène. Voör wie niet het voorrecht heeft in New-York of andere wereldstad derge. lijke, door praoht van ensoeneering en costumes uitmuntende voorstellingen te zien, heeft in de film een prachtig ersatz gekregen. In de dramatisohe scènes munt Bessle Love uit. Ingelasoht is voorts een stotterenden impressario, die niet weinig tot de hilariteit bijdraagt. Het bljprogramma bestaat uit een klucht «Al ls de leugen nog zoo snel», tusschen twee echtparen, waarvan manlief natuur lijk de zondaars zijn, een boeiende, avontuurlijke film, spelende tijdens den Amorikaarisohen vrijheidsoorlog (1801) en gelegenheid gevende tot groolsche In dianen-scènes, aardige, ouderwetsoho oostuums, ridderlijkheid, verraad en dapperheid, en een zingend filmpje, waar- In de zangereen Australisch soldaat o.a. Schuniann's «Die bolden Grenadiére» vertolkt, - eon van de mooiste lleder- oomposities der wereld. «The Broadway Melody», zoo goed als het andere programma, kan door iedereen gezien worden. Het filmwerk is bijna geheel gesproken, maar hier en daar zijn zangnummers ingelasoht. AANBESTEDING. Door Burgemeester en Wethouders van Den Helder werd aldaar aanbesteed: a. Het bultenverfwerk der gemeente- gehouwen, bruggen, enz. Ingeschreven was hiervoor als volgt: firma gebr. Hoo- gerduyn f 1670.A. van Pelt 1950.—, J. 8. Nleuwbuurt, Wlerlngen 2100.—, P. de Kok 2200.—, J. do Wit 886a—, J. F. Ovink, Zelheim 4490.—. b. Het verf- en behangwerk der ge- imeentegebouwen. Ingeschreven als volgt: P. de Kok 2960.—, A. van Pelt 8280.—, J. S. Nleuwbuurt, Wlerlngen 8865.—, fa. gebr. Hoogerduyn 8920.J. F. Ovink, Zelhem 7748.—. c. Het onderhoud van gemeentegebou- wen, bruggen, riolen, enz. J'. O. van der Plas 8790.Joh. Steeman 8826.—G. Groot 10296.—, Mlnneboo Walboom 11140.—, Gebr. Boot 11145.—, W. Veenstra j 11819.—. d. Het bouwen van een loods voor zee- vaartonderwlja aan de Buitenhaven te Den Helder. R. TL Koppen Zoon, Alk- Op alle eventueele spoed-reparatiën kan gewacht worden C.R.E.S.- en Rublin-herstellingen. Sohoenen verven in alle kleuren, gegarandeerd goed. BIJ CORN. C. DITO, Modernste ïlea. Schoenreparatiefabriek en Sehoenhandel (Tel. 606) Brakkeveldweg 134, Tuindorp. maar 11400,—, Gebr. Boot 12996.—, M. O. van dor Plas 18171.G. Groot f 18840.Mlnneboo Walboom 18440, H. Rlemers 18468.Gebr. 8mlt f 18488.—, W. A. Ran f 18610—, Starren- burg Boerdijk f 18566.J. O. van der Plas 18680.Voor hot schilderwerk afzonderlijk: P. do Kok 460.—, P. Ver meulen 490. ZANG- EN RECTTEERVEREENIGING „HARMONIE". Directeur: P. Brizee. Op Dinsdag 29 April a.s. geeft boven genoemde vereeniging voor donateurs en genoodigden in „Casino" haar tweede uit voering in dit seizoen. Bij deze gelegenheid zal worden opge voerd de Opera-Oomique in 8 acten met orkestbegeleiding „De Dochter van den Tamboer-Majoor" van Alfred Duru en Henri Ohivot, muziek van Jacques Offen- baoh. Schitterende oostumeering. Met het oog op den omvang van het stuk zal precies om 8 uur worden aange vangen. Voor 'nadere bizonderheden verwijzen wij naar de advertentie ln dit blad, SPAARBANK „HEILIGE ANTONIUS VAN PADUA". Af deeling: Den Helder. Opgericht 1899. Te goed op ultimo Deo. Ingebracht in le kwart. Terugbetaald in, le kwart. Te goed op ultimo Maart Aantal boekjes in omloop 690. Renteuitkeering 4 °/0. Binnenland. f 216.208.60 41.678.74 25.788.82 f 231.998.49 ONS NIEUWE FEUILLETON. Het nieuwe feuilleton, waarmede ons volgend nummer aanvangt, is getiteld „Sam en zijn schat" en is van den beken den Engelschen humoristischen schrijver P. G. Wodiehouse, Het is een del-verma kelijke geschiedenis over een verborgen schat en wij gelooven wel, dat zij onze lezers eenige maanden aangenaam zal kunnen bezighouden. ZOMER! Plotseling, bijna zonder overgang, is de zomer gekomen; een vroege, te vroege zomer in het laatst van April, die de nog tengevolge van de koude en regen achtige Paaschdagen pruttelende en mop perende menschheid weer in andere moei lijkheden heeft gebracht, die van te.zuch- ten en te puffen onder de veel te zware wintersche kleedij en de warme, veel te warme, kachel. Wat die kleeding betreft: er verschijnen anders al snoesjes van zomertoiletjes met bijpassende hoedjes, schoentjes en kousjes, op de vlakte, en het is zeer te betreuren, dat ons de gave ontbreekt om die naar verdienste en waarheid te kunnen bezingen. Dat ver eischt een andere pen dan de onze. En wat die kachel aangaat; ja, een kachel is er nu eenmaal om te branden, anders kan-le veel beter naar den zolder. Het geen dan ook, in deze schoonmaak- periode, wel gebeurt. Wee ons, wanneer straks de koude golf haar intree doet. Want na regen komt zonneschijn, dat Is een wet van Meden en Perzen, en na warmte kou. Leest u maar eens, wat de geleerde heeren van het weer daarover zeggen. Boven IJsland ls een hooge druk, zeggen ze, en die vormt een bedreiging voor een nieuwen koude-lnval. Br! Bin nen enkele dagen nog wel. De dames zullen dus goed doen haar wlnterkleedlng nog bij de naad te houden. Overigens, het 1> merkwaardig, wat een punr dagon warmte en zon kunnen doen. Alle aarzeling van de ln groel-stulpjes verkeeronde jonge loten aun'boomsn en ■truikon ia voorbijmet den dag kleurt zich alles en aan allen kant barst het nieuwe leven uit! Wat moet het nu al mooi zijn in Breezand en Koegras, waar elk Jaar het bloemenkleed grooter wordt. Met de koude Paasohdagen waren het nog naar ln hoofdzaak de gele narcissen die het durfden wagen de toen onvrien delijke wereld ln te kijken. Maar de zon doet wonderen, en thans zal een tochtje naar het bloemenland de moeite loonen. Doet u het spoedig, want de koudegolf is op komst I DE STEEKPARTIJ TE ROTTERDAM. De Rotterdamsche rechtbank heeft den kleermaker, die terecht heeft gestaan ter zake van doodslag op den 66-jarige W. D. Timmermans, in den nacht van 17 op 13 December van het vorig jaar in d© Weste Wagenstraat te Rotterdam gepleegd, ver oordeeld ter zake van mishandeling den dood tengevolge hebbende tot een gevan genisstraf voor den tijd van drie jaar. Het O. M. had' een gevangenisstraf voor den tijd van twaalf jaar geëischt UIT EEN DAKGOOT GEVALLEN. Een aannemer gedood Gisterenmorgen is de aannemer Blan- kenstein, die ln d© dakgoot van een huis op de Rijnkade te Arnhem werkzaam heden had te verrichten, gevallen met het hoofd' op de straat terecht gekomen. Hj; was terstond dood. DE INBESLAGNEMING VAN PAN. De 50-jarige uitgeVer van het weekblad Pan, die zich te verantwoorden heeft ge had wegens overtreding van art 240 W. v. S., nJL het in voorraad hebben, ver spreiden of doen verspreiden van ge schriften, waarvan de inhoud kwetsend is voor de goede zeden, is veroordeeld tot een geldboete van 1000, suba 60 dagen hechtenis. Het O. M. had 14 dagen gevan genisstraf geëischt Vier menschen sem gedood. door den bllk- merk prijs per pondf 0.85 verpakt onder contröle f 0*90 Spoorstr. 53 Telef. 420 Donderdagmiddag ls de bliksem ge slagen in de landbouwerswoning van W Hoogvliet te Maasdam. Het gebouw brand de geheel uit. Er kon niets worden gered. Verzekering dekt de schade. Benig in de weide loopend vee werd ge troffen en gedood. Bij' Dussen (Noord-Br.) is Donderdag middag de wegwerker Hamers door den bliksem gedood. In den polder Jannezand, onder Dussen is de arbeider Branderhorst, van Nieu- wendijk, door den bliksem gedood. Twee andere arbeiders werden ook getroffen Bij Geertruidenbetg zijn Donderdag twee landbouwers, die op het veld werk ten, door den bliksem gedood. Nog twee mannen gedood. Gistermiddag is de bliksem in de boer derij van den heer Deknatel te Oostwold, gemeente Leek, geslagen. De in de boer derij werkende rietdekkers Hofsteen, ge huwd en 40 jaar oud, uit Enumatil en S, Solsuma, 60 jaar oud en ongehuwd, wonende te Tolbert, werden getroffen en op slag gedood. Drie meisjes en een man, die zich even eens in de boerderij bevonden, werden door den bliksem bewusteloos geslagen. Er ontstond een begin van brand, dat echter spoedig kon worden gebluscht. Tijdens een langdurig en vrij hevig on weer, gepaard gaande met hevige regen, dat gistermiddag boven Groningen los barstte, is de bliksem geslagen in de bij- schuur van de boerderij van den heer Veldman Jansen, te Onne (gem. Haren). De bijschuur en de schuur zijn in vlam men opgegaan. De Groningsche brand' weer heeft assistentie verleend. Er is veel hooi verloren gegaan en ook een groot aantal landbouwmachines. Het vee is ge red. Verzekering dekt de schade. NOG EEN STELENDE DIENSTBODE. De 85-Jarige dienstbode L. W. is aange houden en opgesloten wegens diefstal van geld en goederen uit de woning van de familie, bij' wie zij in betrekking was, aan de Schiekade te Rotterdam. VERDRONKEN. Donderdagmiddag is het bijna 21/,- jarige dochtertje van den landbouwer O. van Vliet aan den Zwarteweg, gemeente Reeuwljk, achter de woning in een sloot geraakt en verdronken. AANRANDING. Van oen vierjarig meisje. Te Aarle Rixtel ls het 4-jarig doch tertje van den heer P. H. door den 18- jarigen K. uit Helmond onder belofte van een bal en een dubbeltje, meegelokt in een stal, waar hij het kind heeft aange rand. Do dader ls voortvluchtig. De ouders waarschuwen toch vooral hun kinderen om nooit met onbekenden mee te gaan. EEN BOM BIJ DE MAASBRUG TE MAASTRICHT. Uit een Engelsch vliegtuig, 16 Jaar geleden P Wij lezen in het Handelsblad: Bij de baggerwerken, die thans in de Maas te Maastricht," in verband met den bouw van de nieuwe brug worden uitge voerd, werd een moderne Engelsche bom uit de rivier gehaald. Het bleek een pro jectiel afkomstig uit een vliegtuig te wezen. De plaats, waar deze werd opge haald, moet. een paar honderd meter ten Noorden van de oude brug zijn geweest. Men vermoedt te doen te hebben met de resten van een mislukten aanslag op de oude Maasbrug. In het begin van den oorlog Immers heeft een Engelsche vlleg- PREDIKBEURTEN ZONDAG 27 APRIL DEN HELDER. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat). Geen dienst. Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) 's Morgens 10.30 u. Ds. M. A. G. Vorst man, van Anna Paulowna. Vacature Helder III. Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. W. H. vnn der Vegt, van Bergum. 's Avonds 5.80 uur. Ds. J. Visscher, van Spijk. Gerei. Kerk (Hulpkerkd. Ctor. Mil. Tehuis) 's Morgens 10 uur, Ds. J. Visscher 's Avonds 6.80 u., Ds. W. H. v d. Vegt Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 6.80 u., de heer N. v. d. Kraats. Ohs Geref. Kerk (Steengracht). f 's Morgens 10 u. en 's avonds 6 uur, leesdienst Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 u., Ds. P. H. Borgers Maandagav. 8-9 u., Ds. P. H. Borgers 2e Voordracht over Stanley Jones. om 9 uur, Gem eentevergadering. Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 en 's avonds 5.80 uur, Ds. T. J. W. Oieremans, v. Prinoenhage Leger des Hells. 's Morgens 10 u., Heiligingsmeeting 's Middags 8.80 u., Openluchtsamen komst (in 't Plantsoen) 's Avonds 7.30 uur, Verlossingsbljeenkomst. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. E. R. Damsté Doopbediening Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 u. en 's avonds 7 u., de heer Schut van Winsohoten. BREEZAND. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon ANNA PAULOWNA» Ned. Herv. Gem. Geen dienst. Geref. Kerk. 's Morgens 10 u. en 's middags 2.80 u., Ds. Goedhuis van Haarlem. Bed. Heilig Avondmaal. WEERINGEN. Ned. Herv. Geim. (Oosterland). 's Morgens 10 uur, Ds. van Beek. Ned. Herv. Gem. (Westerland). 's Avonds 7.80 uur, Ds. van Beek Gebouw „Land ln zicht" (Den Oever), 's Morgens 10 uur, J. K. Lofvers, Oand. t. d. H. D. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 u- en 's middags 8 u., Ds. IJ v.d. Zee van Amsterdam. Voor- en namiddags busdiensten van af den Poelweg Westerland. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. machine een bom laten vallen op de stad; ze kwam terecht op de binnenplaats van een huis aan de Brusselschestraat en richtte gelukkig weinig onheil aan. Er bestaat reden om aan te nemen, dat de gevonden bom, ongeveer een halven meter hoog, uit hetzelfde vliegtuig afkom stig is. De Engelsohman heeft toen Maastricht aangezien voor een Belgische stad, wellicht Namen, dat een soortgelijke situatie heeft en een eveneens zeer oude Romaansche brug van eenzelfde type. Het gedemonteerde projectiel is thans in particulier bezit, doch zal wellicht aan het plaatselijk museum afgestaan worden. EEN HISTORISCHE PENHOUDER ZOEK. Een reliqule van Locarao. De Ilaagsche recherche ls op het oogenbük op zoek naar een gouden pen houder, in den vorm van een ganzepen, lezen wij in de „N. R. Ot.". Dit is geen gewone penhouder, maar een stuk van historische waarde, n.1 de penhouder, waarmee het verdrag van Lo- curno is geteekend en dien het comité voor de Vredes- ea Volkenbondstentoon- stelling, welke ln Februari te 's-Graven- hage is gehouden, met andere op de on- derteekening van het verdrag betrokking hebbende voorwerpen, zooals de klok uit de vergaderzaal, een inktkoker met gegra veerde handteekenlngen van bekende staatslieden, enz. enz. van den gemeente raad van Locarno te leen heeft gekregen. De penhouder moet tenminste, blijkens de douaneverklaringen, naar Den Haag zijn afgezonden, ontvangen heeft men hem echter niet, noch heeft men bij' het uitpakken gemerkt, dat een van de gead viseerde voorwerpen ontbrak. De moge- 'ljkheid wordt nog niet uitgesloten geacht, dat men zich te Looarno bij het afzenden van het voor de tentoonstelling bestemde heeft vergist en dat men den penhouder wel op de douane-verklaring vermeld, maar door een verzuim niet afgezonden ïeeft. Doch evenzeer ls het mogelijk, dat de penhouder er wel bij geweest is, maar men hem bij het uitpakken van de klok, die gedemonteerd en ln onderdeelen ver zonden was tusschen het pakpapier over het hoofd gezien heeft Is dit laatste het en Op- en ondergang van Zon en Maan tijd van hoogwater (Texel) 8.00 20.16 8.81 20.46 voor Zaterdag 20 Licht op alle voertuigen i 1. Volkslied. 2. Groet van 't Stedelijk Joh. Pala. 3. Die Beiden Bilode. Ouv. H. Mehul 4. d Tol, Wals E. Walteufel. 5. Suite Oriëntale F. Popy. a. Les Bayaderes. b. Au bord du Gange. c. Lea almee». d. Patrouille. 6. Carmen. Fant. 'd Op. G. Bizet. 7. Marsch. 8. Wilhelmus. Geheel,andera was Theo van der Bijl's Na de pauze kregen we een groot koor werk van den Duitscher Brambach, waar in onze stadgenooten, de dames Boerdijk- Sok, Cor Korter (sopraan) en F. J. Ouwens en A. J. van Weelde, medewerk ten, terwijl mejuffrouw Regina Beuning wederom op voortreffelijke wijze de plano-partij vertolkte. Het ls een groot koorwerk, met vele fraaie gedeelten, waarin de sopraanpartij van Velleda vooral een zware rol heeft Deze was in handen van mevrouw Boerdilk-Sok, die er geen gemakkelijke taak aan had, om dat de partij erg hoog ligt. De sopraan partij van Olaudia, die veel kleiner is, werd vervuld, door mejuffrouw Korver. De tenorpartij vond ln den heer Ouwens een uitstekend vertolker, terwijl als bas fungeerde de heer van Weelde. Sohoenen- reparatie met Spek Ago gelijmde Genaaide zo|en. Houtgepende Rubberleer

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 13