GEMENGD NIEUWS Binnenland. Zijn moeder met een bijl gedood. Groots brand in den Haarlemmer-meerpolder. ERNSTIG ONGELUK TE HELMOND. Twee dooden. Na den gevangenisbrand te Columbus. EEN MOEILIJKE REDDING. Onze Muziekcorpsen naar concoursen. Vreeseltyk drama te Soest. Dinsdagavond werd den inspecteur van politie te Soest medegedeeld; dat zekere mevr. M. T. H., wonende Kolonieweg al daar, onder verdachte omstandigheden zou zfln gestorven. Onmiddellijk is door de politie een onderzoek ingesteld. Het bleek, dat de bedoelde vrouw vijf ernstige hoofd wonden had, vermoedelijk tengevolge van slagen met een zwaar voorwerp, waaraan zij is overleden. Haar man, die op reis is, vertoeft momenteel in België. Op het •ogenblik woonde zij met twee zoons, van wie één te Amersfoort school ging, en de ander thuis was. Het onderzoek heeft den geheelen nacht voortgeduurd. Op grond van het verzamelde bewijsmateriaal kon als verdachte worden aangehouden de 17- jarige zoon F. B. J. M. H. Deze heeft ten slotte bekend, dat hij zijn moeder, toen zij lag te rusten op den divan, met een bijl verwondingen had toegebracht. Hij ver klaarde zelf niet te weten, hoe hij daartoe gekomen was. Het lijk is in beslag geno men. Het parket was gisterenmorgen ter plaatse. Na zijn daad gepleegd te hebben, is de jongen 's middags om 2 uur het huis uitgeloopen en 's avonds omstreeks 7 uur teruggekomen. Hij was vrij onverschillig toen hij het lijk van zijn moeder zag, al thans zoo deed hij zich voor. („De Telegraaf'). Men meldt nader aan de „N. Rott. Crt.": De jongen was gisteren alleen met z;jn moeder thuis geweest. Deze was om één uur, zooals zij gewoon was, even op de divan gaan rusten. Hijzelf had een boek genomen. Om twee uur had hij het boek neergelegd en zich naar buiten begeven em hout te hakken. Korten tijd daarna was hijr met de bijl in de hand in de Ka mer teruggekomen om het boek weg te leggen. Zijn moeder sliep nog. Hij heeft toen de bijl opgeheven haar vier slagen op het hoofd gegeven. Daarna is hij weg- geloopen naar den polder, waar hij tot half acht is gebleven. Toen keerde hij naar huis terug. De familie H. is een Belgische familie, die na den oorlog zich te Soest had ge vestigd. Zij stond gunstig bekend De man was niet thuis; deze was naar België om enkele zaken te regelen een zou gisteren thuiskomen. Vijl huizen afgebrand. Gisterennacht heeft in de buurtschap De Rijk bij Sloten (gemeente Haarlem mermeer) een hevige brand gewoed. n de Badhoevenlaan stond een blok van zeven huizen, voor het meerendeel be woond door bejaarde echtparen. Om streeks halftwee werden de heer en me vrouw Yan Alderden wakker, zij dachten, dat het hevig hagelde. Wat zij hoorden, bleek evenwel geknetter van een hevig vuur te zijn, dat in hun woning was uit gebroken. In nachtgewaad ontvluchtten zij het brandende perceel en waarschuw den de buren. Het vuur werd aangewakkerd door een feilen wind en het duurde niet lang, of het sloeg naar de aangrenzende buizen over. Yan de zeven huizen van het blok, waren zes bewoond. Alle bewoners konden veilig hun huizen verlaten. Toen de motorspuit van Haarlemmer meer tegen 2 uur op het terrein van den brand verseheen, was het vuur reeds naar drie andere huizen overgeelagen. Behalve de motorspuit van Haarlemmer meer nam ook de handspuit van De Rijk aan de blussching deel. Hoewel met alle kracht gewerkt werd, kon niet worden voorkomen, dat vijf van de zeven huizen geheel afbrandden. De beide overige wer den behouden, doch hebben ernstige water schade opgeloopen. Van de inboedels der afgebrande huizen, alle kleine heeren- huizen, kon slechts weinig gered worden. Verzekering dekt vooreen groot gedeelte de sehade. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Het blok huizen, waarin de brand gewoed heeft, ligt vrij afgelegen, zoodat er slechts weinig publiek ®P de been was. Eerst gisterenmorgen tegen 8 uur was de brand gebluscht.- AANRANDING. Maandagavond omstreeks 10 uur is de flato ^'r B' uit 's-Qravendeel, die per h, Van *fe'nenoord op weg was naar Moldendijk, onder de ge- Putteraboek, door een man aan tik. .n I, trok baar van de flets, ip haar tegen den grond en pleegde huo n, ,er te noemen handelingen. Om w„r °,m hnlp roepen te beletten, i,l k y haar de keel dicht. Na zijn giiber werk liet hij de banden van haar eis leegloopen, waardoor het lang duur- ,7°°^ 'P kon halen. De aan rander kreeg zoo gelegenheid, zich uit de voeten te maken. Haar hoed, dien zij bij ue worsteling verspeeld had, werd giste ren op de plaats van het misdrijf terug gevonden. De politie is ijverig aan het werk om den dader, wiens signalement bekendis, op te sporen. DOODGEVALLEN. Dinsdag is de 50-jarige R. Bos te Over- dinkel (gem. Losser) in zij* huis van de trap doodgevallen. In de Chemische Fabriek van den heer Neles, te Helmond, heeft in den afgeloo- pen nacht een ernstig ongeluk plaats ge had, waarbij twee personen om het leven zijn gekomen en het derde slaohtoffer in levensgevaar verkeert. Door het sprin gen van een reservoir van tri-chloor- acetyleengas zijn de arbeiders C. Wijmen en Van Duinhoven vergiftigdi en ver brand. Toen er hulp opdaagde waren de levensgeesten reeds geweken. Ook de heer Neles .directeur van de fabriek, vond men zwaar vergiftigd op zijn kantoor. Men tracht hem in het leven te houden, Hij is naar het ziekenhuis overgebracht en van de Heilige Sacramenten der ster venden voorzien. In de fabriek wordt dag en nacht ge werkt. Hoe het ongeval zich heeft toege dragen is nog niet met zekerheid bekend. Een onderzoek wordt ingesteld. INBREKERS GEARRESTEERD. Ook de schuldigen van de In braak bij de Dlskontogesellschaft? Gisteravond laat werd het „overval- commando" gealarmeerd naar een huis in de Flemmingstrasse te Berlijn-Moabit, waar de eigenaar van een sigarenwinkel twee inbrekers ontdekt had, die op het punt stonden uit dien kelder door de zol dering heen te breken. Toen de politie arriveerde sloegen zij op de vlucht, doch konden worden achterhaald en gearres teerd. Het bleek, dat het de twee broeders Sass waren, die nog steeds onder verden king staan schuldig te zijn aan de inbraak bij de Diskontgesellsohait in Januari 1928. Er zijn talrijke inibrekerswerktuigen op hen gevonden. Volgens de „Voas. Ztg" ls ds arrestatie te danken aan een toeval. De agenten die de inbreken» vervolgden waren in taxi's gesprongen en ook het publiek nam aan de vervolging deel. De vluchtende inbre kers zouden echter op het laatste oogen- blik toch nog zijn ontsnapt, als niet een hunner over een bananenschil was uitge gleden en den ander had meegetrokken. DE MOORD IN EEN JUWELIERS- ZAAK TE HAMBURG. Niet de zoon van den Hamburgschen juwelier Neuner (maar diens opvolger, is Dinsdagavond door een man, die den win kel was binnengedrongen, doodgeschoten. DRAMA IN EEN CAFE. Een handelsreiziger, die onlangs pit Buenos Aires te Granada was aangeko men, heeft in een café twee vrouwelijke bezoekers gedood1 en een man ernstig ge- wofcd: De dader werd bij zijn arrestatie eveneens ernstig gewond. FELLE BRAND TE PORT AU PRINCE. Naar gemeld wordt, is te Port-au-Prince op Haïti, een groote brand uitgebroken. Het Parlsiana Theater werd volkomen in de asch gelegd. Met het oog op het gevaar van overslaan van het vuur wer den het in de nabijheid gelegen paleis van den president der Republiek en en kele huizenblokken ontruimd; Het betreft hier zeer waarschijnlijk een geval van brandstichting. VERDUISTERING EN VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. De rechtbank te Leeuwarden heeft gis teren H. B., vroeger secretaris der Nuts- spaarbank te Gorredijk, wegens verduis tering van 150.000 en valschheid in ge schrifte veroordeeld tot vier jaar gevan genisstraf. De elsch was drie jaar. VERKEERSONGEVALLEN. Dinsdagmiddag is op de Karnemelk- sloot te Gouda het 4-jarig dochtertje van den heer Van Wijk door een vrachtauto overreden. Het kind was onmiddellijk dood. GROOTE BRAND TE ENSCHEDE. Gisterennacht is aan den Kneedweg te Enschedé de paardenhaarwevcrij van den heer B. Pley afgebrand. In het gebouw was eveneens1 gevestigd de confectie fabriek van den heer Bakker. Ook deze is geheel uitgebrand. De schade, welke ten minste een ton bedraagt, wordt door verzekering op beurspolia gedekt. TE WATER GEWAAID. Gisterenmorgen vond men in een sloot bij Abcoude het lijk van een ongevee. 50-jarigen man, dat herkend werd als dat van den chauffeur De Bruin uit Nigte- vecht. Gebleken is, dat de man per fiets van een bezoek te Abcoude naar huis terugkeerde. Waarschijnlijk geraakte hij door den sterken wind zijn stuur kwijt. De fiets is niet gevonden. BRANDSTICHTING? De heer J. Snater, burgemeester te Oudepekela, looft namens de N.V. Stroo- cartonfabriek v.h. Free Co. aldaar 1000 belooning uit voor dengene, die voldoende aanwijzing geeft voor het op sporen van den stichter van den stroo- brand op 28 dezer, waarbij 4 tot 5.000.000 K.G. stroo verloren is gegaan. DE GEVOLGEN VAN EEN WINDSTOOT. Dinsdagmiddag is een schutting hij een bouwwerk aan den Schooneberger- weg te Rotterdam door een rukwind om gewaaid. Sas hit gaspaama* voor wagen met huishoudelijke artikelen schrok en sloeg op hol. Het dier liep een handwagen met ladders omver, die wer den beschadigd, liep vervolgens het trot toir op en sprong door een ruit van een sousterrain. De hit kwam in het oouster- ain terecht op een- crapeaud. Een gordijn werd aan flarden gescheurd en een schil derij vernield. ERNSTIGE MISHANDELING. Maandagmiddag kreeg de «aféhouder B. te Deventer in zijn logement- oneenig heid met een commensaal, den sigaren maker Groen. De twist liep zoo hoog, dat beiden naar een stoel grepen en op elkaar los trokken, Waarbij de logementhouder zijn tegenstander het rechteroog finaal uit sloeg. De getroffene rende naar bui ten en is per brancard naar het zieken huis vervoerd. Zijn toestand is zorgelijk. Tegen B. is proces-verbaal opgemaakt. SPINAZIE. Geen cent waard, Uit Alkmaar meldt men ons, dat het op de veiling aldaar is voorgekomen, dat 600 bakken met elk 16 pond spinazie den minimumprijs van 10 cent per bak niet konden opbrengen, en daarom voor ver nietiging waren bèstemd. De directeur der reiniging, die de partij zou moeten laten -afhalen, maakte daartegen bezwaar, en op diens initiatief werd de he-el-e partij ten geschenke gegeven aan de beide -zie kenhuizen en het Piusgesticht (inrichting tot verpleging van oude r.k. behoeftigen) te Alkmaar. Te HeemAkerk ligt een «pinazieveld, waarvan de eigenaar, wijl de prijs van het product de moeite- van oogsten niet loont, een bord geplaatst had met het opschrift: Vrij .spinazie halen. Tot dusver heeft zich g#»n enkels lief hebber de moeite getroost es* maaltje te snijden. DE AANSLAG ÖP EEN RADIO- ZENDSTATION. Dinsdag is de voortzetting voor het gerechtshof te Amsterdam geweest van de zaak tegen den 24-jarigen metaalbe werker, aangesloten bij de „Bezem-groep", liie op 30 April 1929 te Hilversum -een iraad vn het electrisch net doorknipte, iaar hij in de meening verkeerde, dat dit le telefoondraad was, waarlngs de uit zending van de V.A.R.A. z-ou plaats heb ben. Verdachte was wegens opzettelijk en wederrechtelijk vernielen van een elec- triöiteitsleiding door den politierechter te Amsterdam veroordeeld tot 3 maanden g evan genisstr af Eind Maart 1930 werd de zaak in hoo- -ger beroep behandeld. Het Hof was van oordeel, dat het onderzoek niet volledig is geweest. Nog een .drietal getuigen wer den in de zitting van van Dinsdag ge hoord. De advocaat-gen era-al, die bevesti ging van het vonnis van den politierechter had gevraagd, evenals de verdediger, mx. Muller M-assis, die clementie had gepleit, persisteerden bij htm eisch. Buitenland. De nieuwe opstootjes. ïe® N. T. A.-berieht uit Columbus, in den staat Ohio, geeft nog nadere bijzon derheden ever da nieuwe opstootjes, die er zieh nu weer in die gevangenis hebben veergedaan. Er waren troepen in de ge vangenis gelegd, welke op de binnen plaats ds gevangene* moesten bewaken, wier eellon beschadigd waren en moesten worden nagezien en hersteld. Terwijl de gevangenen zich naar het binnenplein begaven, probeerde een aantal gedeti neerden te vluchten. De bewakers open den nu een beschieting op de gevangenen en dwongen hen terug te wijken van de deuren, die naar den hoofdingang voer den. In het geheel werden meer dan 200 schoten gelost. Tal van gevangenen wer den gekwetst, terwijl vele glasruiten door de kogels werden verbrijzeld. Een tijd lang waren verscheiden bewakers in de macht van de gevangenen. Toen echter de officieren van de aanwezige troepen dreigden, dat zij deze gijzelaars met ge weld zouden bevrijden, werden de be wakers vrijgelaten. Bijna alle gevangenen keerden naar hun cel terug, waarop de rust weer intrad. De brandweer, die in middels ter plaatse was verschenen, kreeg opdracht gaten te boren in de celmuren, om bij voorkomende gelegenheden daar doorheen traanverwekkend gas te spuiten. Toch hebben de gevangenen, die te Columbus zich zoo recalcitrant betoonen, wel eenig succes met hun actie, hoe pijn lijk voor hen de repressieve maatregelen van bewakers en militairen ook mogen zjjn. Wel zijn bij de jongste troebelen weer twintig muiters gewond, o.w. er zijn, die zwaar gekwetst moeten worden ge noemd, maar de directeur van de gevan genis, dien zij weg wilden hebben, is nu, afgezet en door een militair vervangen. Of de heereD gedetineerden hiermee niet uit de pan in het vuur sijn geko men, moet nog blijken, De staat van beleg is afgekondigd, daar men aanneemt, dat de gevangenen iia verbinding staan met personen buiten de muren. In verband met het aantal gevallen van ordeverstoring in gevangenissen heeft de regeering opdracht gegeven drie militai re kazernes in te richten voor gevange nen, aangezien zij van meening is, dat de muiterijen mede het gevolg is, van de overbevolking der gevangenissen tenge volge van de wetgeving tegen hetdrank- gebruik. Bij een ruwe zee en dichten mist is Maandagochtend bij Flamborough het admiraliteitsschip Rosa, op weg naar Gha- t-h-aim met een lading ootoes, op de kust geioopen. De reddingboot van de Flam- bourough voer uit om de bemanning van het i* gevaaa verkeerende schip ai te halen, doch de ruwe zee maakte het red dingswerk zeer moeilijk. Verscheidene malen braken de riemen, doch- na twee uren uitputtenden arbeid slaagde de be manning van de reddingboot erin de ge- heele bemanning van de Rosa behouden aan wal te brengen. Men vreest dat de Rosa geheel wrak zal worden geSlage*. De keuze der verplichte amanters. Drie onzer muziekcorpsen zullen van dit jaar aan een concours deelnemen, n.L „Sted. Muziekcorps", „Harmonie Kapel", „Winnubst" en „Helder'» Fanfarecorps". Het „Sted. Muziekcorps" neemt deel aan het Nat. Concours te Raam, op 29 Mei en 9 Juni, uitgeschreven door de Harmonie „Crescendo", wat gehouden wordt op het prachtige landgoed van de Koningin-Moeder, De deelname -bedraagt 41 corpsen, waarvan 19 Harmonie-corp sen. Het corps is geplaatst in de supe rieure afdeeling en heeft als verplicht werk uit te voeren „Les Spartiales", sym- phonisoh gedicht van Paul Vidal. Voor den dirigent zal dit het eerste optreden worden op een wedstrijd. Hopen wij. dat zijn toewijding met succes mag bekroond worden; de resteerende tijd zal er een worden van onafgebroken studie, waarin leider en executanten zich niet zullen sparen, maar trachten van dit zware opus een zoo getrouw mogelijke uitvoering te geven op 9 Juni a.s. Mogelijk dat de heer Pala nog vóór dien tijd in de tent dit nummer zal laten hooren, zoomede het vrije werk, waarvoor naar wij verna men hij genomen heeft het „Isoline"- ballet van Andró Messag-er, wat nog maar eenmaal gespeeld en voor het eorp» be trekkelijk nieuw is. Het wordt trouwens tijd dat het „Stede lijk" zich weer eens naar buiten laat hooren, want het laatste optreden op een eonoours dateert van 18 Juli 1926, toen deelgenomen werd aan het festijn van het Amsterdamsche Brandweermuziek corps, onder leiding van den heer Jac. ter Hall, den vorigen dirigent. De resul taten waren toen twee le prijzen (concert en marsch) en 3e prijs eere-wedstrijd (dank zij een sublieme vertolking van de ouverture „Peter Schmoll", van Weber). Na dien zijn er nog wel plannen ge weest, maar om diverse redenen moes' men op het laatste moment zijn inschrij vingen voor de wedstrijden te Assendeli't (1928) en Naarden (1929) terug nemen. Alles wijst er echter op dat ditmaal het corps te Baarn vertegenwoordigd zal zijn! In dezelfde afdeeling speelt nog een corps, n.1. „Aurora", Driebergen, waar van ons niets -bekend is, maar het feit dat in de hoogste afdeeling gespeeld wordt, bewijst wel dat dit ensemble de noodige capaciteiten bezit om daarin uit t» komen. Zijn er alzoo wat de Harmonie oorp- sen aangaat 2 corpsen in de Sup. afd,, voor de Eere-afd. zijn geen inschrijvin gen binnen gekomen, maar voor de afd. Uitmuntendheid is de deelname zeer groot, n.1. 7 corpsen. Het comité voor deze afd. heeft als verplichte compositie geko zen een nieuw werk van een Hollandsch componist, die zijn sporen op dat gebied reeds lang verdiend heeft, n.1. van den ook ten onzent bekenden Sam. Vlessing. Het is: „Oreste", dramatisch openings stuk. Voor de Sup. afdeeling Fanfare, welke 29 Mei uitkomt, zijn 3 gegadigden, o.w. „Gonoordia", Oostzaan en „Weterland's Fanfare", Nieuwendam. Niet minder dan „Les Erinnyes", Ballet-divertissement uit de opera van Jules Massenet, zal ge speeld moeten worden. Zeer zeker een zware opgave voor een fanfarecorps, al» men weet hoe uiterst subtiel deze muziek is en zoo gevaarlijk voor de stemming. Dit zelfde no. had het „Stedelijk" verle den jaar moeten maken voor het concours te Naarden, wat echter geen doorgang vond door de directeurs-wisseling. Op het afscheidsconcert van den heer Ter Hall, in de tent in het Plantsoen, is het echter door het corps ten doop gehouden. De Eere-afdeeling Fanfare heeft het niet minder moeilijk, daar de „Suite Pro- vengale" (op thema's uit de XVe eeuw) van Gabriel Garès genomen is. Drie corpsen hebben hier voor ingeschreven, o.w. „Sonore", A'dam. Voor Uitmuntendheid ls weer een- Hol landsch componist de eer waardig ge keurd. De ouverture „De Cannenburgh" van Nico Gerharz n.L, ook een pas ver schenen compositie, waarvan deze oud- dirigent van de Stafmuziek te Batavia en van de Haarl. Orkestver., alle eer heeft. Tenslotte lezen wij voor de le afd. Fan fare als verplicht werk de ouverture „Néron" van Fr. Fopy. „Helder'» Fanfarecorps" heeft inge schreven op het door de Haarlemsohe Politie Muziekver. georganiseerd Natio naal Concours, te houden op 29 Juni, 6 en 13 Juli in het Brongebouw te Haarlem. In totaal hebben 41 oorpsen ingeschre ven, waarvan 23 voor de sectie Fanfare. Het Heldersche corps komt weer in de afd. Uitmuntendheid uit en heeft als ver plicht nummer uit te voeren Néron", dramatische ouverture van Francis Popy (hetzelfde werk wordt ook te Baarn ge speeld, le afd. Fanfare). In dezelfde af deeling spelen ook „Volharding", Ilpen- dam en „Wilhelmina", Volendam. De zwaardere eischen welke den laat- sten tijd de jury gaat stellen aan de corp sen, om voor een prijs in aanmerking te komen ook wat betreft de keuze der stukken heeft de animo geenszins doen verslappen, de deelname is er niet minder om. Ook ons Fanfarecorps heeft weer den kampstrijd aanvaard, heeft zich niet laten afschrikken. Met de volle ambitie van allen zal men trachten te Haarlem eervol uit Euterpe's tempel te verschijn#®. Dat mem daari* slage! Het laatste concours waaraan H. F. O. deelnam, was dat te Amsterdam (16 Juni 1929), uitgaande van het Fanfarecorps „De Eendracht", Toen werd in dezelfde afdeeling een 2e prijs behaald, wat, ge zien de zware beoordeeling, alleszins fraai was, want op dat eonoours waren le prijzen zeer schaarsch (vooral in de hoogere afdeelingen). Om nog even op dat concours terug te komen, heeft de organiseerende vereeni- ging o.L geen gelukkige keuze gedaan inzake de verplichte werken voor de twee hoogste afdeelingen, sectie Fanfare. Men heeft. n.1. gekozen de ouverture „Ruy Bias", voor de Sup. afdeeling en de ouverture „Heimkehr aus der Fremde" voor de Eere-afdeeling, beiden van Men- delssohn. Dezelfde opmerking welke we maakten aangaande „Les Erinnyes" (te Baam), geldt ook hier. Deze muziek is te fijn, te teer om naar behooren door een ensemble van koperblazers uitgevoerd te worden. Teveel gaat van het schoone ver loren. Voor een flink bezet Harmonie corps gaat het nog eenigszins, maar wil men Mendelssohn werkelijk genieten, dan moet men het hooren vertolken door het orkest waarvoor de meester het geschre ven heeft, n.1.: Symphonie-orkest. Dan hoort men deze ouverture» i* ftl kun schoonheid en pracht. Natuurlijk zullen de betreffend# «orp sen hun best doen, wellicht een respee- table vertolking geven, maar het origi neel benaderen, dat is onmogelijk. Voor de Sup. afdeeling speelt alleen het „A'damsche Politie Muz. Gezelschap", terwijl in de Eere-afd. 5 oorpsen kampen, o.w. „Koningin Wilhelmina", Beemster en ,,0. K. K.", Oostwoud. Wat de deelnemende Harmonieoorpsen betreft, spelen „Diemer Harmonie" (dir. P. Swager) en „Crescendo", Haarlem in de Sup. afd., welke de le „Peer Gynt"- suite van Edv. Grieg hebben uit te voe ren. Mits goed- gespeeld en in de juiste opvatting, ongetwijfeld een dankbaar nummer, ook voor concert. De Eere-afd. telt 6 gegadigden: „Apollo" en „Kunst na Arbeid", beiden van Hoorn, „Lourens Coster", Haarlem, een vereen, uit Lim burg (Heer), „G. A. Heinze", Muiderberg en „St. Mathias", Warmond. Vertolkt moet worden „Henry VIII", Ballet-divertissement uit de opera van Camilie Saint-Saëns. In de afd. Uitmun tendheid komen 4 corpsen uit, die zich voor de taak gesteld zien een der „eon- cert-Symphonieën" van Henri Litolff (1818'91) ten gehoore te brengen, t.w.: „Le dernier Jour de la Terreur (27 Juö- let 1794)", behelzende de val van het drie manschap Robespierre-St. Just-Outhon, de leider» van het Fransche Schrikbe wind. „Winnubst" tenslotte is een der mede dingers op het concours te Velsen, uit gaande van de Harmoniekapel der Kon. Ned. Papierfabrieken aldaar (dir. Sam. Vlessing). Het vindt plaats 9, 15 en 22 Juni a.s. „Winnubst", hetwelk verleden jaar op het concours van „De Eendracht" op het kantje-af een len prijs ontging er ontbraken 2 punten aan zal daarom weer in de 2e afdeeling Harmonie uit komen. Wellicht thans met meer succes; het corps is na dien tijd belangrijk voor uitgegaan, zoowel naar binnen als naar buiten, kwalitatief al» kwantitatief. Ook de keuze van het verplichte werk: „Fan tasie Pastorale", van Sam. Vlessing wat voor deze afd. zeer goed legt doet on» vermoeden dat „Winnubst" een meer dan gewone prestatie zal leveren. In genoemde afdeeling komen nog 4 vereenigingen uit: „Tuindorp", Water graafsmeer. „Voorwaarts", Haarlem; „Bergen's Harmonie", Bergen en „Voor waarts", Velsen, zoodat W. dus concur rentie genoeg heeft In totaal hebben 24 ©orpsen voor dit Concours ingeschreven, waarvan 11 voor de sectie Harmonie. De „Beverwijksohe Harmoniekapel" is eenige deelnemer in de Sup. afd. en zal uitvoeren: „Henri VIIP', Ballet-divertis sement, Saint-Saens (wat ook te Haarlem een der concoursnummers is; Eere-afd.). De Eere-afd. is vertegenwoordigd dooT drie corpsen: „Excelsiór", Nd.-Scharwou- de; „Tuinwijck", Amsterdam; „St. Caeci- lia", Velsen. Uitgevoerd-moet worden „het Erinnyes", Ballet-divertissement uit de opera van Massenet, wat te Baarn voor de Sup. afd. Fanfare bestemd is. We wen- schen „Excelsior" met de weergave van dit lastige opus een welgemeend succes toe, beter dan verleden jaar Juni te Am sterdam met de ouverture „Precioza". Dat directeur Pranger en zijn corps moge slagen! De verplichte werken voor de sectie Fanfare, wat betreft de hoogere afdeelin gen, zijn: Sup. afd. „Precioza", ouverture, Weber; Eere-afd. „Oreste", dramatische ouverture, Sam. Vlessing (dit werk is voor het Concours te Baarn verplichtend ge steld voor de afd. Uitmuntendheid Har monie); Uitmuntendheid „Een Neder- landsch Volksfeest", M. C. van de Rovaart 4 We zijn hiermede aan het einde ge komen van onze beschouwing over deze drie concoursen, waarin drie van onze plaatselijke corpsen mede van de partij zijn. Laten wij aannemen dat alle drie den naam onzer stad met eere zullen vertegen woordigen. Vermelde» wij nog dat de «orpsen ook aa* het Marsshfteacftuai zulle* deel*a*e*.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 3