Revolver-drama in de Wilhelminadwarsstraat. TWEEDE BLAD STADSNIEUWS VAN DONDERDAG 1 MEI 1930. Donderdag 1 Mei 19.62 uur. Vrijdag 2 19.64 Onze vroegere stadgenoot, de heer W. J. K. Labout, ia met ingang van 1 September benoemd tot leeraar in de Ned1. taal en letterkunde aan de R. H. B. S. te Zierikzee. VERTREK KOLONEL HARTKAMP Met den trein van 3.55 vertrok Dinsdag, zooals wij hebben meegedeeld, kol. Hart kamp naar zijn nieuwe woonplaats, uitge leide gedaan door een aantal officieren en hunne dames. Behalve deze waren ook aanwezig de directeur van 's Rijkswerf, Ir. Bijl, de heer Leewens van het comité voor winterconcerten, enz. Aan mevrouw Hartkamp werden bloemen ten afsoheid aangeboden. Toén de trein vertrok klonk een driewerf „hiep, hiep, hoera" den ver trekkende na. LEERLINGOPLEIDING IN DE GRAFISCHE VAKKEN. Voor Den Heldor en Omstreken. Na 4-jarlge opleiding zijn geslaagd als 2e klas drukker G. Planjé, Den Helder. Als 2e klas letterzetter H. Handgraaf en H. C. Latjes, beiden te Den Helder. S. Deutekom en O. Weij, beiden te Sohagen en P. Huizinga, Den Burg Texel. HR. MS. „HERTOG HENDRIK". Hr. Ms. „Hertog Hendrik" wordt Vrijdag te Horta verwacht. ZOMERCONCERTEN STAFMUZIEKCORPS. In de muziektent voor de Marine club. Van heden af zal het Staf muziekcorps gedurende de zomermaanden iederen Maandag- en Donderdagmiddag van 56 uur een concert geven in de muziektent voor de Marineclub, Hoofdgracht. ROYEMENT J. BORKERT LID S.D.A.P. Uit een advertentie in dit nummer blijkt, dat de afdeeling der S.D.A.P. "L ndagmor- gen een buitengewone vergadering heeft belegd, waar zal worden behandeld een bestuursvoorstel tot royement van den heer J. Borkert. On ter bevoegder plaatse ingewonnen inlichtingen omtrent de mo tieven welke voor dit royement golden, deelde men ons mede, dat deze niet voor openbaarheid bestemd waren. VESTIGING VAN ZUIDERZEE- VISSCHERS IN DEN HELDER. In aansluiting op ons vorig bericht kunnen wij thnas mededeelen, dat voor het Departement Den Helder en Omstre ken van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel een lezing over dit onderwerp zal worden gehouden door een bij uitstek deskundige op dit gebied. Dit zal n.1. geschieden door den heer B. J. Gelder, hoofdredacteur van de Visscherij Courant, welk blad op; vis- scherij-gebied een vooraanstaande plaats inneemt. Verschillende autoriteiten o.a. Bur gemeester en Wethouders en leden van den Raad zijn door het Departement uitgenoodigd, terwijl eveneens besturen van Middenstandsorganisaties, de Eoono- Krische Commissie voor deze lezing een invitatie ontvingen. ZANG. EN RECITEERVEREENIGING „HARMONIE". Het zonnetje schijnt vroolijk en wel, en geeft ons de illusie van de lente, maar ue koude oostenwind maakt al die zonne warmte weder te schande. En de vroolijke zomertoiletjes, u weet wel, waarvoor we dezer dagen geen woor- hpfA0,? vanwege hun schattig heid en fleurigheid, zijn lacy! weder ver wisseld voor de winterkleedine die den fiïïK Wini tegeSiougdemeZoo" en we SfenP°eS' in z°™etje Fn nm hÏ?iï blazen van de warmte. En om den hoek van de straat komt de venijnige wind en schudt ons boosaardig heen en weer en we zetten de kragen op en houden dé handen bedekt vanwlge de kou. Zoo is het leven, en des avonds als de zon verdwenen is, begin het eerst voor goed koud te worden en dan moppert 1e vrouw op je, als je thuiskomt, dat de Kolenkit niet gevuld is. Tenminste, voor zoover je een vrouw hebt, die nog niet heeft schoongemaakt. Want in dat ge lukkige geval is er geen sprake meer van kolenkitten vullen; dan wordt het in de keuken huizen bij het warme fornuis of de gaskachel.... uiaar dat alles wou ik eigenlijk niet zeg- (v.n- Evenwel, men komt er vanzelf toe, „1 5», z*en van zoo'n boordevolle zaal Dinsdiapravond „Harmonie" had. Niet een de zaal, maar ook de gang van h l!m£ ^nd boordevol, en eerst toen de d olak ook de deuren van het balkon Bohnfc0p6TiFi8t.el<i* kwam er een beetje I at n menschen, wat 'n men- schenl Voorzitter Lebbe stond er, naar hij zelf reide, van te kijken, dat er, on danks de schoonmaak, nog zooveel waren gekomen. Beter bewijs voor de waardee ring, die deze uitvoeringen genieten kan niet worden gegeven. '„Harmonie" wilde het seizoen niet slui ten alvorens nog een nieuw operette ti hebben gebracht. Wie eenigszins kijk heeft op dit soort werk begrijpt welk eei ontzaglijk werk er is om zoo'n uitvoering te regelen en te organiseeren. En ooi welke kasten eraan verbonden zijn. Trou wens, dat mochten we uit den mond vai den voorzitter vernemen; er was vooi niet minder dan 300.aan costuum; gehuurd. Daarbij gevoegd de kosten vai. auteursrecht enz., die ook over de 100.- beliepen, zaalhuur enz., en dan verwon dert het niet, dat een beroep moest wor den gedaan op de aanwezigen om dooi middel van een steun'bon de zaak te hel pen financieren. Maar het -resultaat was dan ook, dal we hier een uitvoering kregen, die ei wezen mocht. Kleurig en frisch deden dt costuums uit den tijd van 1800 aan; pit tig en geestig waren de melodieën, en dt zang paste zich hierbij aan. De meestt spelenden hebben op het gebied van operette al hun sporen verdiend1' en weten onder hun zang te acteeren tevens, zoodat dit aan de vertolking een groott levendigheid verleent. Natuurlijk haper de wel eens wat; maar zoowel orkest alk de werkende leden deden hun best en voor beide groepen geschiedde het werk geheel belangeloos en zuiver uit liefheb berij, zoodat vanzelf de criticus zijn oogen dicht doet. Geestig is deze operette van Offen- baoh; geestig de muziek, geestig de zang, en geestig eveneens het gesproken woord. En de verschillende vertolkers hadden er liefhebberij in om deze gees tigheden te doen uitkomen en ze smake lijk aan hot publiek voor te zetten, dat er hevig en intens van genoot. De dames- rollen waren ditmaal weder in handen van de dames A. Bruijn (Steil a) en T. KrigeeMuller (Claudine, de marketent ster), die deze beide hoofdrollen levendig en met goed tooneelspel vertolkten, en daarenboven goeden zang gaven. De hertogin vond in mevr. Buter—Klaassen een goede vertolkster. Het kleine rolletje van de moeder-overste moest op het laat ste oogenblik, tengevolge van een sterf geval, aan een ander worden gegeven en mevr. A. van der Mark kweet zich uit stekend van deze haar opgedrongen taak. Wat de heeren betreft, waren het de drie Fransche soldaten, luit. Robert (C. Abbenes), Monthabar, de tamboer-majoor (W. van Wolferen) en Griolet de tamboer (A. Roodenburg), die de meeste praatjes maakten op het tooneel, in den goe den zin van het woord natuurlijk! Want weliswaar behoorden ze tot het vijan delijke regiment, dat in de kostschool te Biella eerst, bij den hertog della Volta later den boel komen opscheppen, maar per slot van rekening is een soldaat een soldaat dat wil zeggen, een toffe jongen. En vooral toen ze de schoone Stella ont dekten, waren ze als lammetjes. En de heer L. Visser als dé hertog vermaakte de zaal ten zeerste met zijn angstaanval len, waaraan hij erg leed, de arme man. Er waren nog de markies Bambini (E. J. Bruyn), Clampas, de herbergier (C. van Straaten) die tevens de rol vertolkte van Gregorio welke nog dienen te worden ge noemd. Verder een groot aantal dames die in het eerste bedrijf verschenen in een keurig en stemmig kostsohoolmeisjes- uniform, maar die in het tweede bedrijf als dames der hofhouding een keur van toiletten ten toon spreidden, en waarvan menige dame, als behoorlijke page ver kleed, zichzelf niet terugkende. Van de zaal uit maakte het geheel een alleraardigst effect, en zoowel de solozang als die van het koor kon zeer goed vol doen. Kortom, de talrijk aanwezigen heb ben gesmuld aan deze uitvoering en met graagte een klein offer gebracht voor d'e groote kosten. Want welke vereeniging durft hier een dergelijke uitvoering in grooten stijl aan? Verjaardag H. K.H. Prinses Juliana. Ter gelegenheid van den 21sten ver jaardag van H.K.H. Prinses Juliana woei gisteren van alle openbare en tal van par ticuliere instellingen da vaderlandsche driekleur. Klnderfeeat Chr. Oranjevereniging. Onder begunstiging van mooi weder (het woei ten beetje) had gisteren het kinderfeest van de Chr. Oranjevoreeni- ging plHats. Om kwart voor twee waren de kinderen met blijde gezichtjes en ge tooid met oranje, verzameld op het stationsplein, alwaar ze spoedig in een 6-tal autobussen zaten. Vervolgens werd gereden door Prins Hendriklaan, Koningstraat, Spoorstraat, Weststraat, Binnenhaven, verder langs het N.-H. kanaal en Doggersvaart naar Duinoord alwaar ze, opgewacht door den heer Klop, in de groote zaal werden ver zameld en al heel spoedig waren voor zien van een groot glas ranja. Deüranje- Harmoniekapel bracht er al spoedig een feestelijke stemming in en het kostte nog al eenige moeite ze zóó stil te krijgen, dat de Voorzitter, de heer de Jong, ge legenheid had hen met enkele woorden op de beleekenis van dezen feestdag te wijzen. Met een »Leve Prinses Juliana" werd deze toespraak besloten en zette de O.-H. Kapel het »Wilhelmus" in, dat door allen met volle borst werd meege zongen. De kinderen werden vervolgens in groepjes ingedeeld, waarna ze zich onder leiding van eenige dames en heeren heerlijk hebben vermaakt met allerlei spelen en ondertusschen nog eens werden onthaald op versnaperingen. Aan het spelen en ravotten kwam echter een einde toen om halfzes de bussen weer voorreden en de kinderen jveer huis waarts werden gebracht, voldaan over alles wat ze genoten hadden. DE FEESTAVOND IN SCALA. Het valt niet mee om telkens een pro gramma te organiseeren, zoodat wanneer de bezoekers, naar huis gaande, kunnen zeggen: „Dat was weer een aardige avond en wij hebben onB niet verveeld." Degenen die de oranjeavonden in elkaar zetten, hebben er slag van, verscheidene geestelijke vergaderingen hebben wij al neegemaakt, en mocht de een al eens )eter zijn dan de andere, wat niei meer dan natuurlijk is, over het geheel ge nomen, hebben wij ons altijd uitstekend geamuseerd. De feestavond welke gisteren in Scala werd gehouden, mag dan ook goed ge daagd heeten. Een nieuwe factor, de film was ingevoerd en heeft uitstekend voldaan Nadat de voorzitter der Chr. Oranje vereniging, de heer de Jong in gebed was voorgegaan, heette hij de aanwezigen welkom. Den medewerkenden dankte hij voor hunne bereidwilligheid, vooral de dames Dieuw van Dalen enAafjeKamp, die weder muzikale medewerking ver leenden (zonder hen zou geen Oranje avond compleet zijn). Verder bedankte hij ook nog degenen die hun hulp bij het kinderfeest hadden verleend, waarna voorlezing weid gedaan van het telegram dat aan Prinses Juliana i3 verzonden en dat als volgt luidt: De Christelijke Oianjevereeniging te Den Helder, wenscht Uwe Koninklijke Hoogheid op dezen dag hartelijk geluk en wenscht U Gods besten zegen toe. Het Bestuur. Het Chr. Mannenkoor. Het Chr. Mannenkoor, aanmerkelijk gegroeid sinds wij het voor het laatst hoorden, gaf een viertal nummers ten beste. Het eerste was het Wilhelmus, dat door de aanwezigen staande werd aangehoord. De vereeniging beschikt wel over goed stemmateriaal. Het „Matrozen lied" van Jacob Hamel werd goed ge zongen. Door het aanhoudend applaus werd dit zelfs gebisseerd. De andere nummers werden ook goed gezongen. Rede Ds. Borgers. In een gloedvolle rede schetste Ds. Borgers de beteekenis van dezen dag en de beteekenis van het Oranjehuis voor ons vaderland. Prinses Juliana draagt den naam van de stammoeder van het huis Oranje, Juliana van Stolberg, de moeder van Willem den Zwijger, en zijn broers, die allen hun leven voor Neder land hebben gelaten. Spr. eindigde met den wensch, dat Koningin Wilhelmina nog vele lange jaren onze Vorstin zal mogen zijn en met de bede, dat Prinses Juliana nog vele jaren in de toekomst tot zegen moge worden gesteld voor het heil van ons vaderland. De films. Een zeer aardige verrassing was de vertooning van een aantal films, grooten- deels opgenomen ter gelegenheid van een bezoek van de Koningin en met ons Vorstenhuis in verband staande feesten. Een bezoek van de Koningin al langen tijd geleden, ten minste aan de kleeding te zien, zagen wij. Aardig was het be kende tafereeltjes r.og eens te zien. Het Stedelijk, Winnubst en de O. H. K. pas seerden de revue, behendigheidswedstrij den voor motor en auto, zwemwedstrij den enz. Bij de autotocht naar Julianadorp kwam oud-burgemeester Houwing ook nog op op de film en werd met een luid applaus begroet, wel een bewijs dat men den ouden burgemeester hier nog lang niet vergeten is. Verder waren er nog opnamen van een ijsfeest en ook nog van de onafhanke lijkheidsfeesten. Alle opnamen vielen reusachtig in den smaak. Het is een aardige gedachte geweest deze films nog eens te vertoonen. Een film van de begrafenis vanDorus Rijkers besloot de reeks. Na de pauze werd een aardige film in zes acten vertoond. De avontuurlijke op dracht, een spannend verhaal uit den tijd van den Amerikaanschen burger oorlog. Den dames van Dalen en Kamp werden bloemen aangeboden voor de goede wijze, waarop zij steeds hun medewerking ver- leenen. Na nog een dankwoord aan allen, be sloot de heer de Jong mot dankgebed dezen avond, waarop de Chr. Oranje vereenlglng met voldoening kan terug zien. Burgemeester Driessen, eere-voorzitter der Vereeniging, was door uitstedlgheid verhinderd de vergadering bij te wonen. Het concert in het Plantsoen. Traditie getrouw werd gisterenavond, ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana door het Sted. Muziekcorps in het Plantsoen een concert gegeven. Geopend werd met het Volkslied, ter wijl ook het Wilhelmus op het programma stond. Het verdere programma was varleëerend; een populair wijsje, dat niet was vermeld, werd ook nog ten gehoore gebracht. Nog vrij veel publiek heeft dit eerste openlucht-concert van het Stedelijk bij gewoond. DE STAKING BIJ GEBR. MEIJER. Van het Hoofdbestuur van den Bond in de Kleedingindustrie ontvangen wij het volgende ter plaatsing: De Rijksbemiddelaar, oud-minister mr. dr. S. de Vries Czn„ deed, na beide par tijen te hebben gehoord, het volgende voorstel: 's-Gravenhage, 24 April 1930. Aan de firma Gebr. Meijer, Den Helder; den Ned. Bond van mannelijke en vrouwelijke arbeiders in de Kleedingindustrie en aan- verw. vakken, Amsterdam. Na beide partijen gehoord te hebben, en na kennis genomen te hebben van de loonen, die door 35 arbeidsters onder het oude systeem van werken werden ver diend in het tijdperk 12 Maart7 April 1930, en van de loonen die werden ver diend door 4 arbeidsters in hetzelfde tijd perk onder het nieuwe systeem van wer ken, kom ik tot de conclusie, dat bij de doorvoering van het nieuwe systeem het zeer gemakkelijk moet vallen om den ar beidsters belangrijk meer te laten ver dienen, terwijl niet kan worden ontkend, dat de loonen onder 'het oude systeem verdiend in absoluten zin genomen niet aan den hoogen kant zijn. Met genoegen heb ik geconstateerd, dat de firma en door het betalen van de Christelijke feest dagen, en door het geven van 6 vacantie- dagen met behoud van loon en door het niet afhouden van een ziektewetpremic plaats neemt onder de goede werkgevers. Ook is. door de reorganisatieplannen, die de firma heeft, duidelijk, dat het haar streven is, hare arbeidsters meer loon te laten verdienen. Het mag dan ook wor den verwacht, dat door snelle toepassing van de reorganisatie dit doel spoedig zal worden bereikt, en het wil mij daarom voorkomen, dat de firma weinig risico loopt, wanneer zij thans reeds toezegde, dat zij eene direct ingaande loonsverhoo- ging durft te garandeeren. Ik vind geen enkelen grond om de inwilliging van den eisch van den Nederlandschen Bond van mannelijke en vrouwelijke arbeiders in de Kleedingindustrie en aanverwante vakken tot eene verhooging van 20 pet. te ondersteunen, doch ik meen wel van de firma te mogen vragen, dat zij een direct ingaande loonsverhooging van 5 pet. boven de weekloonen van voor 12 Maart j.1. zal garandeeren en eene ver hooging van 10 pet. boven de loonen van voor 12 Maart j.1. binnen een jaar. Inbreker op heeterdaafl betrapt. Ontsnapt aan do politie. De Heldersche politie belegert zijn huls. Revolverschoten knallen. Na een hevige vechtpartij overmeesterd. Honderden belangstel lenden. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd de aandacht van een bewoner van de Emmastraat getrokken door het rinke len van glas en hevig bonzen, alsof men met een breekijzer bezig was. De man spoedde zich onmiddellijk naar het Hoofd bureau van politie, waar hij kennis gaf van deze nachtelijke rustverstoring. Een rechercheur 'en een agent van politie togen onmiddellijk per fiets naar het aan gewezen perceel, dat van den rijwielhan delaar H. Burgers, Emmastraat 35. Door de open poort kwamen zij op het plaatsje, dat vol lag met blikken en kisten. Het was hier aardedonker. De rechercheur knipte zijn eiectrisctie zaklantaarn aan en stfljiid pal tegenover Piet Selderbeek, die tegen de achterdeur stond aangedrongen. Het was niet mogelijk S. in deze positie te arresteeren, daar hij een soort barricade van kisten voor zich had. De rechercheur en de agent trokken zich dus terug in de Emmadwarsstraat en eerstgenoemde richtte $ljn revolver en zaklantaarn op de poort waar de in breker uit moest komen. Deze liet niet lang op zich wachten en op een onver wacht oogenblik schoot hij te voorschijn en.... ontglipte aan de handen van de politiedienaren, daarbij kwam nog de om standigheid dat de revolver van den re chercheur ketste en S. dus alle gelegen heid had zich snel uit de voeten te maken. Hij begaf zich naar zijn woning in de Wilhelminadwarsstraat en grendelde ste vig d'e deur. Een onderzoek naar de Inbraak wees uit, dat uit de rijwielzaak van den heer Burgers een 24-tal binnenbanden en vijf buitenbanden, benevens een Terry- zadel, eenige lampen en bellen gestolen waren. Deze goederen waren op het erfje achter het perceel gereed gelegd om mee genomen te worden. In hetzelfde perceel, achter den winkel van den heer Burgers, is een pakhuis van den 'heer Peperzeel. Hier was vijf pond: thee gestolen en ook gedeponeerd bij de andere artikelen. Sel derbeek had zioh toegang verschaft door de keuken. Het keukenraam was finaal uit de sponning geslagen en door dit onvoor zichtig optreden was de aandacht van een der buren getrokken, met gevolg dat S. op heeterdaad kon worden betrapt. Bij zijn overhaaste vlucht gooide hij nog een lamp en bel weg, die als stukken van overtui ging op de gerechtszitting dienst zullen doen. Intussohien was de vogel gevlogen, en de politiemannen wisten niet beter te doen dan hun chef, den inspecteur, uit zijn bed te trommelen. Gezamenlijk be gaven zij zich daarna naar de woning van Selderbeek en verzochten toegang, die S. weigerde. M'en kon alleen met een be velschrift van den commissaris zich met geweld toegang versohaffon en er zat dus niets anders op dan voor de woning te blijven posten. Door een tweetal agenten werd dit alles behalve aangename kar weitje verricht. Gisterenmorgen was er Overal In den lande is de 21ste verjaar dag van de Prinses feestelijk en op bizon der opgewekte wijze gevierd. RECTIFICATIE. In ons blad van Dinsdag j.1. stond onder Burgerlijke stand verimeld: Overleden: de Loozevan Lint, 71 jaar, dit moet zijn 61 jaar. een groeiende belangstelling voor den afloop van dit drama en groepjes menschen schoolden samen ln Wllhel- minastraat en Oorn. Ditostraat, die breed voerig de inbraak bespraken, welke ge sprekken niet weinig voedsel vonden in het feit, dat Selderbeek's schoorsteen dik ke rookwolken 'begon uit te spuwen. „Hij verbrandt de bewijzen", merkte men op en eenige uren lang rookte de schoorsteen dat het eën lieve lust was. Tegen tien uur was de brand afgeloopen en steeds groeide de menaehenmenigte, die door de politie op een eerbiedigen afstand werden gehouden. We wisten dat S. 's morgens uit zijn woning zou worden gehaald en hadden een jongen op post gesteld, die als ijlbode dienst moest doen zoodra hij de politio- neele macht zag aanrukken. Om kwart voor 12 kwam deze jagend en rood ons kantoor binnen hollen. ..Ze zijn er meneerl" Meer uitleg was niet noodig, want we zaten reeds op onze flets en waren kort daarna op het terrein van den strijd aangeland. Daar trollen we aan den commissaris, den inspecteur, den adjunct inspecteur, eenige rechercheurs en ver schillende agenten. Bijna allen hielden een geladen revolver in de hand. Voor de deur van Selderbeek's woning, waarvan het bovengedeelte geopend was (de deur bestaat uit een boven- en onder deur) stond de commissaris voor S„ die kalm zijn sigaartje stond te rooken achter de deur, en niet bevreesd scheen voor de zwaar gewapende politiemannen. De commissaris trachtte S. te overreden zich vrijwillig over te geven. Doch daar voor voelde deze niets en toen de commis saris tenslotte gelastte: „open de deur", sloeg Selderbeek de bovendeur met een slag dicht en grendelde haar. Vier, vijf agenten sprongen naar voren en trachtten de deur nog open te duwen. Tevergeefs evenwel. Op hetzelfde oogen blik knalden een vjjjl a zes revolver schoten door de gesloten deur. De politie had ge bruik gemaakt van haar wapens. Seluer- beek's vrouw, die de ernst van den toe stand begon in te zien, kwam jammerend met baar twee kinderen voor het raam. „Kom er maar uit", riep de politie, want hij gaat er an". De vrouw opende het raam en klom naar buiten, gevolgd door baar twee nog kleine peuters. Arme stak kertjes! Voor S. was er geen ontkomen meer en de eenige mogelijkheid om nog te ont snappen was voor hem om over een schuurtje te klimmen achter zijn woning en dan, over het terrein van zijn achter buren, in de Emmastraat te komen. Hier hadden zioh echter reeds een twee tal agenten opgesteld. En deze voorzorgs maatregel leek niet overbodig, want toen de schoten voor gelost waren, had S. zich naar achter begeven en gewapend met een groote bijl zagen de agenten hem over het schuurtje klimmen. Twee revolvers werden op hem gericht en deze boezemden den overigens onver schrokken man zooveel respect in, dat hij maar weer op zijn weg terugkeerde. On dertusschen was er vóór een smid aange komen met in zijn bezit een breekijzer en een bos sleutels. De smid school een beetje weg op zij van de woning en trachtte het breekijzer tusschen de deur te krijgen. Vijf revolvers bedreigden de deur. De po ging gelukte niet en toen werd een looper in het slot gestoken, dat openknarste. „Plet geef Je over" raadde een rechercheur nog luid aan. De revolvers dreigden nog en plotseling ruk te Selderbeek de deur open. „Ik geef me over", zelde hij. Toen de rechercheurs hem echter wilden grijpen om hem te boeien, riep hij: „Nee, nee, ik wil niet ge boeid worden, ik zal vrijwillig meegaan". Maar daaraan dacht de politie niet en meteen werd 8. vastgegrepen. Doch toen ontstond een hevige vechtpartij. De commissaris, de Inspecteur en vier agenten sprongen boven op den woeste ling. Het hekje voor de woning kraakte onder hun gewicht, doch door de over macht gedwongen moest S. zich overgeven en werd hil zwaar geboeid weggevoerd, omstuwd door honderden nieuwsgierigen, die deze sensationeele gevangenneming hadden meegemaakt. Een gevangen neming zooals er ln de historie van de Heldersche politie waarschijnlijk wel geen andere voorkomt. Het was wel een zielig gezicht dezen gezonden sterken jongeman zoo weg te zien voeren. Want Selderbeek is 'n krach tige en sympathieke werkkracht en het is daarom dubbel te betreuren dat deze man zoo zijn leven vernielt. Om vier uur gisterenmiddag stond het in de P. H. Laan zwart van de menschen, daar men dacht dat 8. op dat oogenblik nnar den trein zou worden gebracht. Doch zij werden teleurgesteld, want S. werd nog niet naar Alkmaar gebracht, daar het on derzoek nog niet was afgeloopen. Waar schijnlijk zal deze overbrenging vandaag of morgen plaats hebben. Licht op voor alle voertuigen: m

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5