De schatgravers te Zaandam. Een vreeselijke ontploffing te Liverpool. Studenten-opstootjes te Madrid. De aardstorting in Noorwegen. Uit de Land- en Tuinbouwwereld. Anna Paulowna. Wieringen. Marine-berichten lesborough, is nabij boulevard De Ruyter te VUssingen aan den grond geloopen. Zaterdagnacht is het schip door sleep- booten vlotgesleept en heeft de reis voort gezet. DE VERDUISTERING BIJ DEN ALG. STUKADOORSBOND. Naar men zioh herinnert werden eeni- ge maanden geleden verduisteringen ont dekt ten nadeele van den Algemeenen Nederlandschen Stucadoorsbond, waar aan zou hebben schuldig gemaakt de toen in functie zijnde penningmeester-ad ministrateur De Z., tot een bedrag van ongeveer 50.000. De Justitie heeft thans een onderzoek doen instellen, maar heeft geen termen aanwezig gevonden, om tegen De Z. een vervolging te doen plaats vinden. ZIJN EIGEN DOCHTERTJE OVERREDEN.... VreeseHJk geval te Beek. Een droeve ongeval heeft Zaterdag te Beek (L.) plaats gevonden. De heer R. heeft zijn driejarig dochtertje overreden met het gevolg, dat het kindje onmiddel lijk overleed. De heer R. begaf zich naar de garage bij zijn woning om zijn auto naar buiten te rijden. Vermoedelijk was het kind hem op den voet gevolgd. Vóór R. in den wagen plaats nam, heeft hij nog achter- en voorwaarts gekeken. Achteruit de garage uitrijdend voelde hij plotseling een lichten schok. Terstond stopte hij, stapte uit en tot zijn grooten schrik zag hij zijn dochtertje dood onder den wagen liggen met haar teddy-beertje nog in de armen gekneld. De familie is radeloos van smart. LANDHUIS AFGEBRAND. Vermoedelijk het werk van In brekers. Zaterdagavond brandde het landhuis van den heer Schuurman uit Amsterdam, gelegen aan den Hessenweg nabij de Driesprong te Ede af. Toen de bewoners, de familie A. Glashörster, ongeveer tien uur thuis kwamen, vonden zij een zijdeur open. Binnen gekomen ontdekten zij al spoedig, dat een der slaapkamers in brand stond. In een andere kamer vonden zij nog een bureau geopend en bleek, dat daaruit een paar kistjes met geld en pa pieren van waarde ontvreemd waren. Daar het huis te midden van heide en bosch gelegen is, viel aan blussohen niet te denken. Verondersteld wordt, dat dieven in braak gepleegd hebben, en vervolgens het huis in brand hebben gestoken. BELOONING VOOR MENSCH- LIEVENDHEID. Een lid van de Amsterdamsche red dingsbrigade, dat Vrijdagmidag gerui- men tijd gedoken heeft naar den dren keling Lohiman Schuit, die in den Amsfcel is verdronken, kwam, toen hij den wal weer bereikt had, tot de ontdekking, dat uit zijn jas een portefeuille met 35 was gestolen. AUTOBUS-ONGELUK. Nog goed afgeloopen. Zaterdagmiddag is van een autobus, die op weg was naar Volendam, op den Buik- sloterweg nabij de Heliotroopstraat te Amsterdam de vooras gebroken. Met een snelheid van ongeveer 30 K.M. reed het voertuig daardoor tegen een boom en werd ernstig beschadigd. Van de inzit tende Volendaimmera werden er drie ge wond Twee konden zich na verbonden te zijn naar huis begeven, de andere is met een gebroken artm naar een der zieken huizen te Amsterdam vervoerd. DOODELIJK ONGELUK. Vrijdagavond is de 54-jarige H. Z. uit Elburg, toen bij in de lift in het huis Vaartweg 42a te Hilversum wou stappen, ongeveer vijf meter in den liftkoker naar beneden gestort; de lift was opgetrok ken. De man was na enkele oogenblikken dood. Hij laat een vrouw en vijf kinde ren na. EEN STUK VAN EEN WEG OPGEBLAZEN. Te Kerkrade is Vrijdagavond met een ontplofbare stof een aanslag .gepleegd, die zeer waarschijnlijk tegen den automobi list H. gericht waa Toen deze van Heer len naar Kerkrade reed, sprong opeens niet een geweldige ontploffing een stuk uit den straatweg. De auto was juist over de plaats der ontploffing been. De keien vlogen over den wagen. De heer H. werd niet gedeerd. De politie is er in geslaagd, den dader, J. van S., uit Kerkrade, te arresteeren. Hij had nog meer ontplofbare stof met lont en slaghoedjes bij zich. Bij een huiszoe king in zijn kosthuis vond de politie ver der nog veertig van dezelfde patronen (sabulite) met slaghoedjes. Deze bleken gestolen te zijn van de mijn Willem Sophie. Op de plaats van de ontploffing is in den weg een groot gat geslagen. De Telegraaf meldt nög nader: Een jongetje, dat eveneens getuige was van de ontploffing, heeft gezien dat een man de lont onder den stapel zoogenaam de Qeuenastkeien plaatste en aanstak. Toen kort daarop de ontploffing ontstaan was, ging deze getuige den dader per fiets achterna en vestigde de aandacht der politie op hem, zoodra hij een agent zag. Dank zij het optreden van dezen jongen kon de dader, zekere S. uit Kerk rade, reeds omstreeks 10 minuten voor 8 worden gearresteerd. De dader is ook brandstichter. Men meldt aan de N. Rott. Crt., dat de zich in voorloopige hechtenis bevin dende mijnwerker J. J. van S., wonende te Kerkrade, die Vrijdagavond is gear resteerd, verdacht het veroorzaken van een dynamietontploffing en in wiens kosthuis nog 40 abulite-patronen, slag hoedjes en lont werden in beslag genomen, afkomstig van diefstal uit de mijn Willem Sophia, gisterenmiddag ten overstaan van de gemeentepolitie te Kerkrade heeft verklaard, dat hij de stichter is van de 9 branden, die den laatsten tijd in Spek- holzerheide zijn uitgebroken. Ook heeft hij bekend de branden te Heerlen te hebben gesticht. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Uit Zaandam meldt men aan de Nw. Rott. Crt: Het graverswerk hier wordt thans na een rustpoos van enkele dagen weer met kraoht voortgezet. De onderzoekingen ge schieden nu op een plaats meeT in de na bijheid van het kerfhof en geheel op aan wijzing van de helderziende dame Sylvia uit Berlijn, die Zaterdagmorgen hier werd verwacht om nog meer in onder- deelen aan te geven, op welke wijze nu verder gearbeid moet worden. Tot nog toe is niets van eenige waarde gevonden. De heer Lanthurst uit Würzberg, in Beieren, is ijiverig bezig het terrein af te zoeken met behulp van een platina kogeltje aan een zijden draad, die nu eeps langzaam, dan weer vlug bewOgeil wordt, al naar ge lang van de gesteldheid vn den bodem. Resultaten. De harten van de schatgravers zijn sedert Maandagmiddag bij het vinden van het geteerde vat, waarin de schat of althans een deel daarvan volgens het pro tocol moet zijn verborgen, met hoop ver vuld. Zondagmorgen was gravin Sylvia, de helderziende dame uit Berlijn, „in trance" gegaan en had zij alles weer ge zien, zooals het een paar honderd jpar geleden was gebeurd. Zelfs had zij ge zien, hoe de kaperkapitein de schat had begraven. De schat zou zich bevinden in een vat bij een eikenboom op 150 M oostwaarts van de Oostzijder kerk, een plaatsaanwijzing, die ook in het protocol was genoemd, doch waarop men niet veel acht meer had geslagen. Nadat zij opnieuw het terrein en de naaste omgeving met de wichelroede had onderzocht, stelde zij de plek vast waar de millioenen verscholen zouden zitten. Op de plek is men Maandagmorgen ijverig begonnen te graven, onder per soonlijke leiding van de clairvoyante, die met belangstelling het werk volgde. Het eerste wat ontdekt werd was de eiken boom, waarvan een gedeelte van den stam en de wortels nog vrij gaaf waren. Nu moest ook het vat wel gevonden worden, en inderdaad: ook op dit punt zijn de voorspellingen uitgekomen. Maandag middag stieten de gravers plotseling op iets stevigs en dit bleken de duigen van het vat te zijn. Het vat was langs den binnenwand met een 3 cM. dikke stroo- laag bekleed. Daar het inmiddels half-zes was gewor den, werden de werkzaamheden gestaakt; zij worden Dinsdagochtend om 8 uur voortgezet. Een politiepost is bij de kuil geplaatst. De plek waar nu gegraven is ligt inder daad 150 M. beoosten de Nederd. Herv. Kerk in de Oostzijde. De belangstelling te Zaandam groeit met het uur en vele ongeloovigen begin nen in hun overtuiging, dat het alles maar „lari" is, te wankelen. Behalve op deze plaats is Maandag ook nog op een andere plek, dichter bij de kerk, gegraven. Volgens de helderziende dame ligt daar een nog grootere schat verborgen. De tijd zal het leeren. De gravin was opgetogen toen het vat te voorschijn kwam. Buitenland. Gisterenochtend, omstreeks half twaalf, is in de lijnkoekenfabriek van gebroeders Bebbys te Liverpool een ernstige ont ploffing voorgekomen. De. ontploffing werd veroorzaakt door een brand, die in een der silo's van een nieuw gedeelte der fabrieken was uitgebroken. Uit alle deelen der stad spoedden de brandweren en de reddingsbrigades zich naar de plaats van den brand. Men vreest dat het aantal dooden ten gevolge van de ontploffing zeer groot zal zijn: Honderd gewonden. Bij de ontploffing in een lijnkoeken- fabriek te Liverpool is epn man gedood. Men vreest dat vier anderen van de honderd gekwetsten er niet boven op zullen komen. In het ziekenhuis zijn reeds zes ge wonden bezweken. Na de ontploffing geraakten drie boven verdiepingen van het fabrieksgebouw in brand. Men gelooft dat zij aan inwendige ver branding in de silo te wijten was. Het was den werklieden onmogelijk om te ontkomen. Van een man waren door de ontploffing de kleeren afgerukt en was de huid zwart geworden. In dezelfde fabriek zijn in 1911 door een ontploffing 21 menschen gedood en 113 gewond. Het aantal dooden bedraagt 6. Het aantal dooden bij de ontploffings ramp is tot zes gestegen. Het juiste aantal gewonden, onder wie zich ook de zoon van een der directeuren bevindt, Btaat nog steeds niet vast. De ontploffing is veroorzaakt door plotselinge ontvlam ming van in olie gedrenkte zonnebloem koeken, welke opgeslagen waren in de silo. De wanden van de silo, welke van hout en ijzer waren, werden uit elkaar gedrukt, terwijl debrugstukken tientallen meters ver in het rond geslingerd werden. Op de explosie volgde onmiddellijk eeu geweldige uitslaande brand waardoor alle op die verdieping aanwezige werk lieden ernstige brandwonden opliepen. De vlammen sloegen daarop op de lager gelegen verdieping over, zoodat het per soneel op de bovenste etage door het vuur letterlijk ingesloten was. Het red dingswerk had een buitengewoon moeilijk verloop, daar de meeste toegangen tot de lokaliteiten onbruikbaar waren. Een doode en 17 gewonden. Voor de medische faculteit hebben gisterochtend als gevolg van redevoe ringen van Prof. Unamuno ernstige s.tu- dentenonlusten plaats gegrepen, waarbij de politie ten slotte met groote macht moest ingrijpen. Een persoon is gedood en 17 zijn er gewond, van wie vier zeer ernstig. Generaal Berenguer heeft onmiddellijk na het bekend worden een kabinetsraad bijeengeroepen, waarin waarschijnlijk be sloten zal worden de universiteit te sluiten, waarmee dan dezelfde toestand hersteld zou zijn als bij het eindigen van de dictatuur. Ernstige botsing met de politie. In het begin van den middag is een vergadering van autoriteiten gehouden, gepresideerd door Berenguer, waaraan o.a. de kapitein-generaal van Nieuw Castilië en de militaire gouverneur van Madrid deelnamen. De laatste verklaarde, dat zich onder de gewonden de comman dant van een regiment cavalerie bevond. Dertig schepen vernield, gevaarlijke plek. Een Omtrent de aardverschuiving aan de fjord van Drontheim worden thans nog verschillende bijzonderheden hekend. Men gelooft algemeen, dat zij is veroor zaakt door een zeebeving. Toen de arbei ders zich onmiddellijk na de eerste aard- schuiving in veiligheid hadden gebracht, vond een tweede aardschuiving plaats, die een nieuwe vloedgolf veroorzaakte, welke een nog vervaarlijker uitwerking had dan de eerste. Het transformatoren- station stortte in en werd: door de water massa meegesleurd. Door de eerse vloed golf werden een boerenhofstede en ver schillende onbewoonde huizen wegge slagen. Door de ramp zijn ongeveer dertig schepen vernield. Een visscher, die juist op de fjord was uitgevaren, werd door de neervallende aardimassa gedood. Minstens twintigduizend kubieke meter aarde moe ten in de fjord zijn gestort. De Noorsche geoloog Werenskiols her innert er aan, dat op dezelfde plaats in het jaar 1893 een aardverschuiving plaats vond, waarbijl 110 menschen oon het leven kwamen. De oorzaak. Naar uit Drontheim gemeld wordt zijn bij de aardstorting bjj de Drontheim- Fjord niet minder dan 60.000 M3. land) in het water gestort. Verscheidene honderd duizenden kub. meter grond zijn ver dwenen. Uit een onderzoek is gebleken, dat de aardstorting het gevolg is geweest van een verschuiving van de fjordbed ding. GEVAARLIJKE OORLOGS SOUVENIRS. Twee menschen door granaat ontploffing gedood. In de nabijheid van Toulon had een arbeider op een kast in zijn woning een gevonden granaat geplaatst als herinne ring aan den wereldoorlog. Toen de man Zondagavond bezig was zijn kamer te schilderen en hij zijn schilderstrap tegen de kast zette, viel de granaat eraf en ontplofte. De man zelf, en zijn in de ka mer aanwezige zwager werden zoo zwaar gewond, dat zij korten tijd later overleden, Ook de vrouw des huizes liep ernstige verwondingen op DE GEVAARLIJKE LUCHT- ACROBATIEK. Weer iemand dood gevallen. Zondag is in Duitsehland weer een luchtacrobaat om het leven gekomen. Het ongeluk vond ditmaal plaats te Geldern, niet ver van Dusseldorp, waar verleden week de acrobaat Hundertmark zoo vreeselijk is verongelukt. Op het vliegveld van Geldern sprong een zekere Langer uit Darmstadt uit e:en vliegtuig van een hoogte van 500 meter in de diepte. Het valscherm opende zich weinige secon den nadat hij den sprong had gewaagd. Plotseling bemerkten echter de toeschou wers tot hun ontzetting dat tusschen den vlieger en de parachute geen verbinding meer bestond en onmiddellijk daarop viel het lichaam van Langer vlak voor de voeten van de menigte ter aarde. De ongelukkige was op slag dood. Uit het onderzoek is gpbleken dat Langer ver geten had de haak van het valscherm aan zijn ceintuur te bevestigen. Hij hing dus alleen aan een touw dat onder het gewicht van zijn lichaam onmiddellijk scheurde. In verband met dit nieuwe ongeluk bepleit de pers om voortaan dergelijke voorstellingen te verbieden. COMMUNISTISCHE CENSUUR. Op.... Moroni Het bestuur der communistische Inter nationale had ter gelegenheid van den len Mei het gebruikelijke manifest op gesteld gericht „tot het proletariaat van alle landen" en „tot de verdrukte volken van de heêle wereld". Het manifest wera ook opgenomen in het officieede orgaan van de Britsche communisten, de „Dauy Worker", maar verscheen daarin imet twee open plekken. Die censuur was in- tusschen niet door de regeering geoefend maar, blijkens een mededeeling, die er aan was toegevoegd, door den drukser van het blad. De redactie van de „Daily Worker heeft aan de „Manchester Guardian" me degedeeld, welke zinsneden geschrapt waren. Zij betroffen een aansporing om het revolutionaire bewustzijn op te wek ken van soldaten en matrozen. „Maak u gereed", zoo stond er verder, „om de im perialistische oorlogen om te zetten in een burgeroorlog tegen uw eigen bour- geoisiel Organiseert uw troepen voor de verdediging der Sovjet-Unie". Tot de soldaten en matrozen richtte het manifest den oproep zich hun plicht in oorlogstijd te herinneren en hun kanon nen en machinegeweren op die „uitbui ters" te richten. De drulkker vond het blijkbaar te ge vaarlijk om deze zinsneden af te drukken, omdat daaraan al te duidelijk een aan sporing tot muiterij lag opgesloten. HACHELIJK AVONTUUR VAN AUTOMOBILISTEN. Dezer dagen werd een Inlandsche jon gen, die plotseling den rijweg overstak, ongeveer 5 K.M. ten Westen van Probo- lingo, aangereden. Inzittenden van het voertuig was de heer Hessing, fabrieks geëmployeerde der s.f. „Phaiton", verge zeld van zijne echtgenoote en twee kinde ren. Ook een Inlandsch chauffeur reed met de auto mede. Onmiddellijk nadat het ongeval plaats gevonden had, stapte de heer Hessing uit, teneinde de eerste hulp te kunnen ver- leenen. Direct kwam echter ook de gealar meerde kampongbevolking dreigend toe- loopen met arits. Op het zien van het drei gende gevaar liet de heer Hessing zijne echtgenoote en de beide kinderen weder om instappen en gaf opdracht aan den chauffeur om door te rijden. Zelf wilde lyj echter op de plaats des onheils blijven. Tevens kreeg de chauffeur instructie den naastbij gele,gen politiepost van het ge beurde in kennis te stellen. Toen de bevolking bespeurde, dat aan stalten werd gemaakt tot wegrijden, meen de men zulks eigenmachtig te moeten be letten door een der achterbanden imet een arit door te kappen, waarop de band leeg liep en wegrijden dus onmogelijk was. Tezelfdertijd begonnen eenige onverla ten met steenen te werpen; de voorruit werd dra getroffen en vernield, tenge volge waarvan mevrouw Hessing alsmede de beide kinderen door de rondvliegende scherven gewond werden. De positie werd hachelijk, ook een der spatborden werd doorgekapt, het was dus een opluchting, toen even later »de veldpolitie arriveerde. De inlandsche bevolking nam daarop overhaast de vlucht TRIBUNE OP VLIEGVELD INGESTORT. 2000 toeschouwers onder de brokstukken. Bij de inwijding van de nieuwe renbaan te Guadalajara in Oostelijk Mexico zijn de tribunes ingestort doordat een auto in vliegende vaart tegen een van de steun pilaren reed. De 2000 toeschouwers, die zich op de tribune bevonden, werden on der de brokstukken bedolven. Er zijn 6 dooden en 36 gewonden te betreuren. I besproken. Ook worden soms verschil],.,. I de voorwerpen uit vroeger dagen kannen of kruiken en vazen gevonden. GRONDONDERZOEK IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Het grondonderzoek der nieuwe Wh ringermeerpolder om deze In cultuur t« brengen is gisteren op de reeds droog»! legde plaatsen begonnen. Ook va„ flg nemen arbeiders daaraan deel en zjjn dienst gesteld. ONGELUK IN DE SLUISPUT. De Zuiderzeearbeider K alhier woon- achtig, en werkzaam in de Sluisput te den Oever, kreeg door onbekende oorzaak een eeheele happer keileem, welke een groote keileemhapper, door stoom gedreven ver- I werkte, op zijn lichaam. Ernstig verwond werd de man onder de massa grond van daan gehaald en naar huis vervoerd. Sp0e. dig verleende geneeskundige hulp con. stateerde inwendige kneuzingen enz., zoo dat de man, welke juist enkele dagen aan het werk was, een rustperiode werd voor- geschreven. ANSJOVISVANGST. In aansluiting op de reeds gepubliceer de berichten inzake de vangst op ansjovis, kunnen wij nog als bijzonderheid vermei- den dat een dezer dagen door Wieringer- visschers niet den kuil in één trek pl.m, 650 K.G. ansjovis naar boven gebracht werd. DE DROOGMAKING VAN DE WIERIN GERMEER. Een mfln. Bij het droogmaken van de Wieringer- meer is nabij de nieuw gebouwde sluis te Medemblik een mijn te voorschijn geko men, welke waarschijnlijk in de oorlogs jaren 1 sar deze stillen hoek is afgedr1- |ven. Fr is een waarschuwingsbord ge plaatst, totdat men de mijn zal hebben gedemonteerd. GEVAARLIJK SPEL. Tengevolge van het spelen met lucifers door de kinderen van den heer Brink- mann, manufacturier, ontstond brand in een bergplaats voor papier en andere em ballage. De vlammen deelden zich spoe dig mede aan een houten opslagplaats, gevuld met allerhande goederen. Door het flinke ingrijpen van vele toegeschoten omwonenden, die de bergplaats omtrok ken en t vuur met emmers water blusch- ten, werd groot onheil voorkomen. Behal ve de schade aan bergplaats en opslag plaats, ging nu slechts een pond of tien kapok verloren. De brandspuit was spoe dig ter plaatse, maar behoefde niet meer in dienst gesteld te worden. DE BELANGSTELLING VOOR DE ZUIDERZEEWERKEN. Trekken de Zuiderzeewerken te Den oÜm J,?er "Jeer en meer Pubüek, thans geldt dit ook zeer zeker den al meer droogkomenden nieuwen Wieringermeer- P^er' 1ep Yele aut0's van buiten gaan lolder Vaard Nieuwland in en brengen de inzittenden naar den nieuwen Polder k>e stroom van auto's, die over Oosterland terugkomen was j.1. Zondagavond dan ook geweldig. Het drooggelegde gedeelte van den nieuwen polder wordt dan ook door velen bezocht en is zeer zeker een bezoek waard De fundamenten der oude moleu met zyn keiharden houten vloer waarop men spijkers kan rechtslaan, boomstron vnn wf bosschen, een harden weg van Wieringen naar Medemblik waarvan sommige beweren de aan weerskant aangebrachte slooten, en verdeelde kers uit de vorige eeuwen S Ml" kunnen onderscheiden, worden ge£n en INSTALLATIE DER CRISIS COMMISSIE. Minister Ruys de Beerenbrouck heeft Zaterdag in één der zalen van zijn depar tement de commissie betreffende een on derzoek naar maatregelen met het oog op den oogenblikkelijken toestand van land en tuinbouw geïnstalleerd. VERHOOGING DER DUITSCHE INVOERRECHTEN. Protest van exporteurs ln eieren. In een Zaterdag te Apeldoorn gehouden vergadering van exporteurs ln eieren werd met algemeene stemmen besloten tot verzending van het volgend telegram aan den voorzitter van den ministerraad: De vereeniging van Ned. eierexpor- teurs, kennis genomen hebbende van de aanneming der agrarische wetten in Duitsehland en de hieruit voortvloeiende abnormale verhooging van de invoerreoh- ten op eieren, waardoor zoowel de Ned. pluimveehouders als de exporteurs in eieren zeer ernstig in hun belangen wor den bedreigd verzoeken uw excellentie eerbiedig doch dringend de hier bedreig de. Ned. handelsbelangen te willen be schermen en bij de Duitsche regeering zoo noodig onder bedreiging van repres- saillemaatregelen op herziening van door haar genomen besluiten inzake de verhoo ging van de invoerrechten op eieren aan te dringen. Off. van adm. W. H. Heeris der ie en H. A Westerouen van Meeteren der 2e kl., zoomede off. van den M.S.D. 2e kl. H. Gorter, G. de Jongh en J. A. Habig zijn per particuliere ge legenheid van hun detacheering bij den dienst in Oost-Indië hier te lande teruggekeerd. De luit. ter zee der ie kl. C. C. F. Jager, commandant van het Vliegkamp de Mok is be stemd den 2oen Mei a.s. per s.s. Johan de Witt naar O.-I. te worden uitgezonden. De off.-vlieger 2e kl. J. W. F. Backer is be stemd den 28en Mei a.s. per s.s. Patria naar O.-l. te worden uitgezonden. Luit. ter zee ie kl. J. J. van der Have, die bestemd is voor den dienst in Oost-Indië, zal heden per particuliere gelegenheid zijn bestem ming volgen. Bij beschikking van den minister van defen sie is de luit. ter zee 3e kl. C. H. E. Branich von Brainich Felth den sden Mei geplaatst bij de Marinekazerne te Willemsoord. 14 Mei: maj.-torpedist J. v. d. Dussen van Wachtschip Willemsoord naar Z 7. 15 Mei: schipper C. H. F. Wilckens van Z 7 naar van Speijk. ^»rI7LMei:. serS'-konst. L. D. Zuiderwijk van W achtschip Wlillemsoord naar Gelderland. ,.,23 ««g.-schrijver C. G. Huilssoon van achtschip Willemsoord naar O.zeed.kaz. ui6 {uni.:. "^--konstabel A. v. d. Berg van achischip Willemsoord naar Mar.kaz- A dam. 2° Juni; bootsman J. J. M. A. Rombout van G gCgt8c lp Willemsoord geplaatst bij de mai--monteur J- F. Baaijens van Wachtschip Wlillemsoord naar O.zeed.kaz. 17 8cr*--mai- der mars. J. Overduijn van Afd. Mars. R'dam naar Wachtschip Wü- ïemsoohrd en geplaatst bij de G.S.S. De korp.-timmerman H. Kerkdijk is geslaafd vo°r het examen voor serg.-timmerman. nderstaande schepelingen zijn bestemd 111 c maand Juni a.s. naar O.-I. te worden uit gezonden: Maj.-torpedomaker J. Jansen, serg.-torped^" maker J. H. Valkenburg, id. H. C. Veenhuizen, serg.-mach. A. v. Rijswijk, maj.-monteur J- van Hulsbergen serg.-schrijver W. LichtenWW, korp.-terpedomaker T. Staal, id. G. Aanen.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 10