I TWEEDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS PUROL er op! GEMENGD NIEUWS VAN DINSDAG 6 MEI 1930. begrafenis bootsman h. klaver. eindexamen r. h. b. 8. Het verzacht en geneest Familiedrama te Steenbergen De moord te Abcoude. Ernstige botsing bij Overschie. Licht op voor alle voertuigen: Dinsdag 6 Mei 20.02 uur. W oensdag 7 20.04 Den SOsten April j.L slaagden te Hil versum voor het examen tweede knecht onderhoud tuinen, onze stadgenooten K. de Wit en A. v. d. Sloot, beiden leerlin gen van den heer J. Groen. Voor de vervulling van de tweede predikantsplaats is door den kerkeraad der Geref. Kerk, een beroep uitgebracht op Ds W. H. van der Vegt, van Bergum. Benoemd tot baas-ernstvuurwerker bij het marine-etablissement te Soerabaja J. Kikkert, onderbaas-ernstvuurwerker bij genoemde inrichting. Benoemd tot onderbaas-ernstvuurwer ker bij het marine-tablissement te Soera baja A. Agema, ernstvuurwerker bij ge noemde inrichting. Onder groote belangstelling van de zijde van het publiek had Maandagmiddag op het kerkhof te Huisduinen de be grafenis plaats van den jl. Vrijdag door een noodlottig vliegongeval om het leven gekomen bootsman Hendrik Klaver. Een deputatie officieren-vliegers van de vlieg kampen de Mok en de Kooy wachtte den stoet op. Op verzoek der familie waren geen deputaties van andere schepen tegenwoordig. De vice-admiraal was ver tegenwoordigd door zijn adjudant, luit. t. z. Ie kl. Hetterschij. Namens de Kon. Marine voerde aan de groeve het woord overste Remeynse, commandant van het vliegkamp de Kooy. Deze schetste den overledene als een der allerbeste vliegers der Kon. Marine, eea eenvoudig, eerlijk oprecht man, die een sieraad was voor de marine en op wien wij allen trotsch waren. De marine-lucht vaartdienst verwachtte veel van hem. Wij allen zijn diep getroffen door het peil- looze leed dat zijn jonge vrouw en haar kinderen, alsmede zijn oude moeder heeft fetroffen, en geen woorden van troost unnen het nog versche, schrijnende leed lenigen. Wij behouden de weten schap, dat Klaver gevallen is als een soldaat op zijn post, in de uitvoering van een hem gecommandeerden dienst. Hij is hier ter ruste gebracht op dit stille kerkhof, temidden van de vrienden, die hem hier voorgingen De vlootpredikant, ds. Vaandrager spreekt woorden van troost. Spr. las d9zer dagen definities omtrent leed. „Leed is onrecht", zei de een„leed is ondoel matig" de ander. Maar no. 3 zeide het beter„leed is onnaspeurlijk", betoogde hij. Zoo is het; het leed is onbegrijpelijk. Het lijden heeft een doel, maar wij be grijpen dat doel niet. Wij weten alleen, dat de ééne, die in liefde alles regeert, ons ook dit leed zendt. Merkwaardig was het, dat de overledene zelf wel eens over den dood sprak. Hij zeide te hopen, dat vriendschap en medelijden hem ten grave zouden brengen. Deze uitspraak getuigde van zijn fijngevoeligheid, maar tevens was er moed voor noodig om aldus, bij volle gezondheid, den dood onder de oogen te zien. Zoo ook moeten wij het leed durven te zien, en wij moeten ons leven aldus inrichten, dat wij moedig den dood en het leed onder de oogen durven te zien. Namens de familie brengt spr. dank aan allen, die blijken van belangstelling gaven bij deze aangrijpende gebeurtenis, in het bizonder aan bootsman Brants voor alles wat hl] voor de zwaar getroffen iamilie deed. De plechtigheid, die werd bijgewoond door de moeder en de weduwe van den verongelukte, maakte een aangrijpenden indruk op de velen die haar bijwoonden Bij besohlkklng van den Minister van unaerwijs, Kunsten en Wetenschappen van 16 April 1930, no. 6226, afd. V.H.M.O., zijn benoemd tot deskundigen bij de eind examens derR.H.B.S. te Den Helder: ^e Yries, hoogleeraar Gem. Uni versiteit te Amsterdam; Dr. Th. Stren- fw'ul r ^}ksuniversiteit te Utrecht; D. Aitton ,oud-leeraar M.O. te 's-Graven- hage; Dr. A Hulshoff, bibliothecaris Rfcksuniversiteit te Utrecht; Dr. W. J. Kühler, hoogleeraar Gem. Universiteit te Amsterdam. De schriftelijke examens worden afge nomen op 27 28, 30 Mei, 4, 6 en 6 Juni. De mondelinge examens worden afge nomen op 11 en 12 Juli. MORGENROOD. Directeur de heer F. v. d. Meij Naar we vernemen heeft a.s. Zaterdag, tot sluiting van het seizoen, de uitvoering plaats van Onderafdeeling en Kinder koor van bovengenoemde vereeniging, onder leiding van den heer F. v. d. Meij. u.a zal gezongen worden „Ruim Baan" en de „Avondcantate", beiden van Cath. v. Kermes. Ook staan een paar Dalcroze nummers op het programma, die in cos- um wor(^en uitgevoerd. Daarnaast ver schillende twee- en drie-stemmige liede ren. De pianobegeleiding der verschillen de nummers berust in handen van mei. Corry Dol SERENADE. Gisterenavond werd door de Oranje Harmoniekapel een serenade gebracht aan het gouden bruiloftspaar Langhorst in de Weezenstraat. Een en ander trok een massa publiek, dat echter door de politie op eerbiedige afstand werd gehouden. HANDELSAVONDSCHOOL. Eind- en overgangsexamens. Gisterenavond had in het gebouw der Handelsschool aan de Hoofdgracht de. uit reiking plaats der diploma's aan de leer lingen, die den drie- en vijfjarigen cursus met succes hebben doorloopen. Hieronder volgen de namen van deze leerlingen, benevens de bevorderingen van alle klassen van de Handelsavond school. Bevorderd van de le naa r de 2e klasse: R. Braaf, A. van Dijk, A. Faas, m. Griek, L. Schrasser, J. de Groot, N. Hilker, H. de Jong, J. Koekenbier, O. KrijnSi, P. Kooiman, J. v. d. Steen, J. J. Snor, Adr. Thij&sen, C. Veldhuizen, J. Buok. Niet bevorderd 6. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: G. H. Bakker, A. Geus, I. Ingelse, P. Paans, R. Ramler, H. Tiemes, M. Verbey. Niet bevorderd 8. Diploma 3-jarigen cursus verwierven: D. Bezemer, I. Beneker, R. van Heus- den, M. de Jong, J. v. d. Laag, G. Moses, H. Nijpels, J. Snel, Tr. Snor, A. Vugt, P. C. Westenberg, J. W. Willemse, B. Bou- chier. Geen diploma verwierven 7 leerl. Bevorderd van de ie naar de 5e klasse: L. Broekhuizen, Antje Dolstra, Adr. Dolstra, J. de Vries, J. Valkenier, A. Houter; alleen voor stenografie: W. Brun- ting, M. v. d. Burg, Kl. Lastdrager, M. van Toledo; voor Èngelsch, behalve enkelen der bovengenoemde leerlingen: R. H. van Sohijndel, P. Swaters, W. v. d. Kl6yn. Niét bevorderd één. Einddiploma 5-jar. cursus verwierven: Voor boekh., handelsrek. enz.: M. Kwast, J. Landman, J. Minneboo, A. H. Smits (één leerling zal wegens ziekte later exa men doen); voor Nederl. correspondentie: M. Kwast, J. Landman, J. Minneboo, A. H. Smits; voor Eng. corresp.: M. Kwast, J Landman, J. Minneboo; voor schrijven en lakschilderen: A. van Baaren, A. Duin- ker, D. Gras, J. Landman, J. Schellinger, St. Kaamer; voor stenografie: M. Kwast, J. Landman, J. Minneboo. De uitreiking der diploma's geschiedde in tegenwoordigheid der leeraren en be stuursleden der Algemeen© Heldersche W inkelier svereeniging. Nadat de directeur, de heer Zuidervliet, het bestuur van de A.H.W.V., de leeraren en de leerlingen welkom had geheeten, nam de voorzitter der A.H.W.V., de heer Van Willigen, het woord. Het eerst richt bij zioh tot de leerlingen van den 8-jari gen cursus Het is hem een genoegen dit jaar weer de getuigschriften te mogen uitreiken en hij wensohte de leerlingen hartelijk geluk dat ze het zoover gébracht hebben. Drie jaar hebben zij de lessen van de schoo gevolgd, drie jaar hun winteravonden op geofferd om de noodige kennis te ver garen. Hun ouders wisten, dat zij op de lagere school niet voldoende kennis had den vergaard, voor kantoor- of andere werkzaamheden. De A.H.W.V. heeft daarom dan ook de avondschool ingesteld en het doet spr. genoegen te kunnen constateeren, dat er meer gebruik van wordt gemaakt. Spr. raadt de leerlingen aan om nog twee jaren op school te blijven en het diploma 5-ja- rigen cursus te behalen en beveelt in dit verband den cursus in het lakschilderen, gegeven door den heer Gomes, aan. Hierna overhandigd© de heer Van Wil ligen de diploma's, Daarna feliciteert de heer Van Willigen de leerlingen van den vijfjarigen cursus. Dit jaar zijn er niet zoo heel veel, maar het verloop in deze gemeente is vrij groot. Spr. geeft ze ernstig in overweging om de riohting van een practijkdiploina uit te gaan. Tenslotte bedankte de heer Van Willi gen de leeraren, namens het bestuur en de leerlingen, voor het doot hen gegeven onderwijs. De heer Zuidervliet hield hierna nog een korte toespraak, waarin hij den slech ten economischen toestand, waarin vele landen tegenwoordig verkeeren, schetste De prijzen der producten laten haast geen winst over, werkloosheid is aan de orde van den dag en over het algemeen wordt de toestand pessimistisch ingezien. D© geschiedenis bewijst echter, dat de tijden van voorspoed en ook van tegenspoed van voorbij gaanden aard zijn, zij wisselen el kaar af, zoodat er ook nog wel reden tot optimisme is. Het is vooral voor de leerlingen, zooals van de Handelsavondschool, niet gemak keljjk om een juist beeld van dezen toe stand te verkrijgen, in de groote bladen staan natuurlijk wel veel artikelen hier over, maar deze zijn soms te uitgebreid en gaan er te diep op in, waardoor men toch geen goeden indruk verkrijgt. De Heldersche Courant is echter sedert eenigen tijd begonnen met het geven van een buitenlandsch overzicht, waarin zeer duidelijk en toch beknopt de belangrijkste gebeurtenissen in de wereld worden be- handeld De heer Zuidervliet raadt den leerlin gen dan ook ten sterkste aan, dit over zicht geregeld te lezen. In het eerst zal men nog vaak vreemd er tegenover staan, maar door regelmatig lezen zal men zich er langzamerhand inwerken en op het laatst goed op de hoogte zijn van wat er voor belangrijks in de wereld gebeurt, en dit is in deze dagen voor de jongelui, die een of andere betrekking hebben nood zaak. Tegenover den slechten toestand, die In vroeger jaren zag men den toestand hier ook wel donker in, er gingen geruch ten, dat de werf en de visscherij zouden verdwijnen. Dat is nu voorbij, men voelt nu hier een zekere kracht, de toestand is geconsolideerd. Een voorname factor is ook de bloem bollencultuur, die zich in de omgeving van Den Helder snel ontwikkelt. In Koe gras breidt deze cultuur zich ook verba zend uit. Veel kapitaalkrachtige lieden uit Haarlem en omstreken zullen zich (hier komen vestigen^ veel arbeidskrachten zijn voor de bloembollencultuur noodig, al levert dit voor de plaatselijke nijverheid wel eenig bezwaar op. De leerlingen zullen dan ook rrij gemakkelijk een betrekking kunnen vinden. In tegenstelling met vroe ger, moet spr. nu wel eens aan aanvragers voor werkkrachten mededeelen, dat hij er niet aan kan voldoen, omdat iedereen be zet is. De heer Zuidervliet feliciteerde ook de gelukkigen met hun diploma en adviseerde eveneens degenen, die den 3-jarigen cur sus hadden doorloopen, er niet mee uit te scheiden, maar door te zetten en dankte tenslotte de leeraren en de leden van het bestuur voor de steeds ondervonden me dewerking. De leerling Landman dankte namens de de leerlingen, het bestuur, den directeur en de leeraren voor het genoten onderwijs, waaraan zij in later jaren nog dikwijls met vreugde zullen terugdenken. Het Lakschilderen. In de laatste jaren is op de Handels avondschool een cursus in het lakschil deren ingesteld Deze cursus staat onder leiding van den heer Gomes. Deze werd dan ook door den heer Van Willigen met het succes, dat hij reeds met dezen cursus had ingelegd, gecomplimenteerd. Aan den wand hingen verschillende proeven van vaardigheid. Een mooie reclameplaat van de „Staten dam", reclame voor Öhineesche thee, enz, enz. Er was zelfs een aardig stukje werk bij van een leerling, die toen hij begon geen letter op papier kon zetten. Voor toekomstige verkoopers en ver koopsters is dit een uitstekend vak. Met eenigen smaak en goede opleiding zal het tot aanbeveling strekken, wanneer men frissche, smakelijke reclameplaten kan ontwerpen. SOC. DEM. ARBEIDERSPARTIJ. Geen royement van den heer Borkert. Een commissie zal een en ander onderzoeken. Zondagmorgen heeft de afdeeling Den Helder van de S.D.A.P. in de groote zaal van het Marinebondsgebouw vergaderd om als eenigst punt op de agenda te be handelen het voorstel om het lid van de partij J. Borkert te royeeren. Na de ope ning der vergadering door den heer De Zwart, die eene uiteenzetting gaf van de redenen welke er toe hebben geleid dat deze vergadering werd gehouden en vol gens het reglement der partij de convo- vatie het te bespreken punt in deze dient te bevatten, waarbij hij tevens eene uit eenzetting gafwaarom in deze niet den gebruikelijkenweg was bewandeld en geen convocaties aan de leden individueel waren verzonden, doch volstaan was met het plaatsen van een advertentie in de Heldersche Courant, stelde hij voor om geen notulen van de vorige vergadering te lezen, doch als punt van behandeling dadelijk te beginnen met het onderwerp dat in de advertentie was vermeld. Geeft daarna eene uitvoerige uiteenzetting van de feiten zooals deze aan het bestuur zijn bekend "geworden, nadat mede van den heer Borkert een brief was ingekomen dat hij het niet eens was met de uitlatin gen van den heer Minnes op de openbare vergadering in Casino gehouden. Hoewel dus het bestuur in deze met spoed heeft moeten handelen, meent de voorzitter dat zulks aan den gang van zaken geen nadeel heeft gedaan. Óp de bestuursvergadering, waar Borkert was uitgenoodigd, was deze om verschillende redenen niet ver schenen. Meent verder dat het goed is dat hierna Borkert het woord krijgt. Nadat Borkert hierna goed anderhalf uur heeft gesproken, bleek alras, dat het geen deze naar voren bracht, niet klopte op de feiten door den Voorzitter gerele veerd en waar de vergadering niet de juiste plaats is om in deze meeningen een uitspraak te doen, zonder preciese voor lichting, meent het bestuur dat het zaak is dat een commissie een en ander met bekwamen spoed onderzoekt, waartoe staande de vergadering worden aange wezen de heeren Dr. Ketner, Van der Vaart, Schmidt, Minnes en Mevr. Stam. Waar niemand der vergadering iets tegen deze-personen heeft, ook de heer Borkert niet, gaat de vergadering hiermede ac- coord en zal het rapport dezer commissie nader moeten worden afgewacht. Do Voorzitter verzoekt nog aan ieder om aan de commissie volle medewerking te wil len verleenen, opdat de commissie niet alleen een objectief rapport kan maken maar ook dat de feiten sober en juist dienen te worden voorgedragen. Uit bovenstaand communiqué blijkt wel, dat men het royement van den heer Bor kert, op de vage beschuldigingen, die tegen dezen heer werden uitgebracht, niet leeft aangewild. Wij kunnen hier nog aan toevoegen, dat de vergadering van Zon dagmorgen zeer druk bezocht was; zelfs leden van elders waren er voor overgeko men. Hoewel de den heer Borkert niet gezinde elementen natuurlijk sterk ver tegenwoordigd waren, was de groote meer- derhefd der vergadering op zijn hand In een uitvoerige verdedigingsrede heeft de beschuldigde zijn standpunt uiteengezet en aangetoond, dat deze onbezonnen en lichtvaardig begonnen staking allen reëelen grond miste. De eigenlijke be Voor nadere bijzonderheden verwijzen j bijna overalheerscht, steekt de positie van enaar de in dit blad voorkomende ad-1 Noord-Hollands Noorderkwartier en Den vertentie. I Helder gunstig af. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen heer Meijer, op verzoek van twee angstig geworden meisjes, deze vergund heeft met hem mee te loopen tot buiten het fabrieks terrein. Aangezien de heer Borkert in ge zelschap was van dezen heer, heeft men hem beschuldigd deze meisjes te hebben beschermd en op grond daarvan zijn roye ment aangevraagd. Andere beschuldigin gen zijn: de heer Borkert zou meisjes op zijn fiets naar huis hebben gebracht, hij zou meisjes in de auto hebben genomen en tenslotte zou hi1 meisjes hebben ge ronseld, d. w. z. overgehaald hebben te werken. Voor deze drie beschuldigingen, die eveneens eiken reëelen grond missen, is nu een commissie van onderzoek be noemd, welke zoo spoedig mogelijk het resultaat zal mededeelen. Ook in den Handels- en Kan- toorbedlendenbond niet geroyeerd. Ook in de afdeelingsvergadering van den Handels- en Kantoorbediendenbond kwam de kwestie van het royement ter sprake. Hier luidde de beschuldiging: de heer Borkert zou openlijk zijn sympathie uitgesproken hebben voor en voortdurend in gezelschap zijn gezien van de heeren Meijer, hetgeen ontoelaatbaar werd ge acht. De heer Borkert baseerde zijn ver dediging op de volgende stellingen: een staking is maatschappelijk ongeoorloofd; zij zet het productie-apparaat van de maatschappij stop en werkt daardoor be lemmerend op de ontwikkeling dier maatschappij. Onder zekere omstandig heden mag een staking worden toegepast, doch alleen wanneer alle andere machts middelen zijn uitgeput en slechts als uiterste machtsmiddel. Aangezien bij de huidige staking deze factoren niet aan wezig zijn, is deze staking dus ongeoor loofd te achten. ^Daartegenover werd uit de vergadering de stelling gelanceerd,, dat een moderne vakbond tot taak heeft altijd en onder alle omstandigheden achter een staking te gaan staan, ook al zou die staking den toets eener strikte moraliteit niet kunnen doorstaan. Tenslotte werd besloten af te wachten het resultaat van het onderzoek door de commissie uit de S.D.A.P. inge steld. ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, WAARVAN AFZENDERS ONBEKEND ZIJN. 2e helft April 1030. Brieven Binnenland: Boonstra M., Amsterdam; Campagne P. J., De Groot C., Den Haag; Raad van Arbeid, Alkmaar. Briefkaarten Binnenland: Borgers J. C., Amsterdam; Claassen J. H., Deventer; Daalder W., Den Helder; De Graaf T., Zeist; Maas A., Den Haag. Brieven Buitenland: Kooy v. d. J., Kaapstad; Mammersteeg W., Berlijn; Nema L., Buenos Aires; Ramos V., Buenos Aires. Briefkaarten Buitenland: Lugt B., Genua. DE STAKING BIJ GEBR. MEIJER. Klachten bij de Justitie Ingediend. Wij ontvingen een ingezonden stuk van mejuffrouw P. S. Forrer, Achter gracht Z.Z. no. 5, betreffende een van een der heeren Meijer ondervonden behande ling. Aangezien de lezingen van verschil lende zijde hieromtrent zeer uiteenlöopen, en van beide zijde een klacht bij de justi tie is ingediend, meenen wij, gezien de toch reeds geprikkelde stemming, in Jut algemeen belang goed te doen bedoeld stuk niet op te nemen. Bij de behandeling voor kantonrechter of rechtbank zal de •zaak ten volle uitgemeten worden. Redactie Held. Crt FINANCIEELE VERHOUDING TUSSCHEN RIJK EN GEMEENTE. De Vrjjz.-Democratische Raadsfractie verzond onderstaand verdoek aan het College van B. en W. alhier: Den Helder, 5 Mei 1930. Daar het den Raad zonder volledige inlichtingen niet mogelijk zal zijn, met juist inzicht al de gewichtige maat regelen te nemen, noodig ter uitvoe ring der Wet van 15 Juli 1929, de Finan- cieele Verhoudingswet, verzoeken ondergeteekenden Uw Col lege beleefd, den raadsleden wel tijdig ter bestudeering te willen verstrekken, een voor onze gemeente bewerkte uit gave 11340 van N. Samson te Alphen aan den Rijn. (w.g.) W. DE BOER. (w.g.) L. VAN LOO. (w.g.) J. B. F. MEIJER. NIEUWE REVUE BOELENS. Neen, de Helderschen hebben de revue's van Alb. Boelens niet vergeten, die hen zoovele aangename oogenblikken hebben bezorgd. Zondagavond was het bezoek, hoewel niet overweldigend, toch zeer goed bij de nieuwe revue, die werd op gevoerd, getiteld „Nou moet je ophouden". Tal van oude bekenden ontmoetten wij daar; scènes uit vroegere revue's, maar ook veel nieuws, en als altijd was er goede en kruidige humor. Dat er ge lachen is, toen de heer Boelens aan den vreemdeling, die Den Helder kwam be zichtigen, de zoek-geraakte agenten no. 11 en no. 13 toonde, behoeft geen betoog. Kostelijke scènes waren er en Boelens zelf was goed op dreef, zoodat hij de zaal deed schateren van den lach. De nieuwe ster, de zanger Van Wieringen, bleek een aanwinst te zijn voor het troepje, zijn geiuid was beschaafd en krachtig en de eerste scène, waarin hij optrad, achter een transparant onzicht baar zijn lied zingend, begeleid door de dansen van Beppie Petlt, en plotseling door het transparant heendringend voor het volle licht, sloeg in bij het publiek. Zoo waren er meer goede en pakkende dingen, en in aanmerking nemend, dat het hier een première betrof, waarvoor de Zaansche meisjes, die meegekomen waren, nagenoeg niet hadden gerepeteerd, is alles vlot en prachtig verloopen. Binnenkort komt er weder een uitvoering op Wieringen, niet van deze revue intusschen. Binnenland. BALDADIGHEID. Door Jongens die 's avonds thuis behooren te rijn. Door eenig© opgeschoten kwajongens is gisterenavond een groot spiegelruit van den heer Leegwater in de Spoorstraat in gegooid. Deze jongelui, die den ganschen avond in de Spoorstraat slenteren, gooiden, per ongeluk natuurlijk, een klosje tegen de ruit. De politie schijnt de jeugdige da ders reeds op het spoor te zijn. De ouders doen verstandig hun kinde ren 's avonds uit de Spoorstraat te hou den, waar ze niets anders loeren dan kwaad. Het is meer dan treurig, dat op geschoten jongens van 15 en i6 jaar den ganschen avond door de Spoorstraat slen teren, kwajongensstreken uithalend en achter jongedames(?) aan jagend. Men doet beter deze jongelui 's avonds gezel ligheid thuis te bezorgen of ze op een schuldiging, n.1. het in bescherming nmnen sport- of andere vereeniging te doen, waar van werkwillige meisjes, kon direct door ze lichamelijk en "oostelijk versterkt wor- ïem worden ontzenuwd. Het betrof hier 1 den, inplaats van verknoeid, zooals in de enkel het feit, dat de schoonzoon van den Spoorstraat. Een werklooze doodt vrouw eu dochter en pleegt zelfmoord. Gisteren heeft een 53-jarige werklooze korenmolenaar te Steenbergen bij Zutphen zijn vrouw en 15-jarige dochter met bijl slagen op het hoofd van het leven be rooid en daarna door ophanging een einde aan zijn leven gemaakt. Als motief voor de daad wordt aange geven de langdurige werkloosheid van den man, waardoor veel ellende ontstond. Vlak naast het gemeentehuis te Steen bergen staat het gebouw van de Coöpe ratie van den A.B.T.B. (R.K. Boeren- en Tuindersbond). Dit huis werd bewoond door den 53-jarigen molenaar. Tot 1 Mei j.1. was het huis zijn eigendom geweest, doch door slechte gang in zaken had hij het aan den Bond moeten verkoopen. Gisteren bleven de deuren, die de molenaar anders zelf opent, gesloten. Ruim 9 uur heeft men zich, daar men onraad vreesde, door het openschuiven van een raam toegang tot den woning verschaft. Wat men in de woning vond was vreeselijk. De man had zich, in nachtgewaad, aan^de trap opgehangen. Bij nader onderzoek vond men de 43- jarige vrouw en de de 15-jarige dochter op de slaapkamer op de bovenverdieping met ingeslagen schedels. Beiden gaven nog teekenen van leven, doch de dochter overleed zeer spoedig. De vrouw was stervende. Op de slaapkamer, waar overigens geen wanorde heerschte, vond de politie de bebloede bijl. De Bruin werd ln den rug geschoten. Oimtrent het onderzoek in de zaak van den moord op den chauffeur C. de Bruin te Abcoud© verneemt het Hbl. nader, dat het eerste bericht, als zou het slachtoffer door vijf schoten in de borst gecfood zijn, onjuist was. De Bruin is naar thans vast staat door vier schoten in den rug doodelijk getroffen. De tot dusverre onbekende dader heeft vermoedelijk in een hinderlaag gelegen en geschoten toen De Bruin juist voorbij gefietst was. Daar het slachtoffer als een brave man bekend stond, die absoluut geen vijanden had, mag anen aannemen, dat uitsluitend roof de bedoeling van den dader was. Het gerucht liep, dat de be doeling van den moordenaar zou rijn ge weest een Inwoner van Weesp te treffen, maar er bestaat ln werkelijkheid geen en kele grond voor die veronderstelGng. Inmiddels duurt onder leiding van bur gemeester jhr. mr. C. Dedel het onder zoek onvermoeid voort, maar tot dusverre waren alle nasporingen zonder vermel denswaard resultaat. Motorrijder zwaar gewond. Zaterdagavond heeft op den Rotterdam- schenweg nabij Overschie een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Uit de rich ting Delft kwam de auto van den heer Heestink uit Heerlen, die een voor hem uitrijdende autobus uit Dordrecht wilde passeeren. Op hetzelfde oogenblik nader de uit de tegenovergestelde richting een motorrijder, de heer Jolen uit Rotter dam. Een botsing tusschen beide voertui gen had plaats, terwijl de auto in de sloot terecht kwam, terwijl de motorrijder over den straatweg werd gesleurd. Hij werd ernstig gewond aan hoofd en onderlijf en is per ziekenauto naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. De motor was totaal vernield. De auto waarvan de bestuurder met gering let sel was vrij gekomen, werd zwaar be schadigd. DE „BENWYVIS" AAN DEN GROND EN WEDER vlot. Het Engelsche s.s. „Benwyvis", komen de van Antwerpen en op weg naar Midd-

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5