GEMENGD NIEUWS Radio-Programma. AMSTERDAMSCHE BRIEVEN. De wonderdokter van Gallspach. De brand te Bayonne. Schagen. ii De Zuiderzee-werken en de Z.V.T. DINSDAG 13 MEI. Tennis en de straatjeugd. Groot© cijfers. Van Gogh- tentoonstelllng. H©t Persmuseum. De voetbal, ja, die beeft al lang naast ontelbare wellanden in de Watergraafs meer en andere terreinen aan de buiten zijde der stad, de Amsterdamsobe straat veroverd; de straatjeugd, die, als t map even buiten bet oog der politie kan, memg Btuk weinig beredan straat of wat breeder trottoir tot voetbalveld promoveert, waar- bij lantaarnpalen, boomen of ook al neer geworpen jassen en petten als goal-palen optreden, die straatjeugd beeft ter aan- moediging van bet clandestien1 bedrijven dezer sport waarlijk geen extra inspiratie, geen aanmoediging meer noodig door middel van groote, officieele voetbalfes- tiïnen zooals we er dezen Zondag weer een beleefd hebben met de Holland—Bel gië matcb, die weer een uitverkocht „buis oftewel stadion bracht en dringend druk vertier op den weg en in de café's en an dere pleitsterplaatsen.Maar nu begint, na bet alom zegevierend bruine monster, ook bet edele tennisspel, via de jeugd, do hoofdstedelijke straat te veroveren. Dat spel is moeilijker te begrijpen, eischt ook meer en ingewikkelder doode hulpmid delen, 'als daar zijn; een nét, rackets, vel? strepen op dein grond, maar toch, niet tegenstaande dit alles wint het daar onder de jeugd op straat zienderoogen veld Men loopt reeds voortdurend over min of meer futuristisch, met krijt ol liouiskool op het plaveisel vluchtig geschetste ten nisvelden, men vindt tusselim ilt boompjes in de buitenwijken touwt jes gi spennen, die, met wat goeden wil, voor een net zijn aan te zien, men ontwaart tenslotte tallooze toekomstige Diemer Kooltjes of Kea Boumannetjes, die ijverig in de weer zijn met stukjes plank, gezaagd in een vorm, die heel in de verte aan een racket herinneren en een afgedankt bal letje en hoort, niet zonder hartstocht kra- keelen over de metbode waarop nu eigen lijk geteld moet worden en over het feit of een bal „in", dan wel „uit" is.... iDit alles ten bewijze, dat bet tennis met snelle schreden de populariteit onder bet groote publiek aan het winnen is. Of eigenlijk al gewonnen beeft, want alleen datgene wat er onder de groote menschen al in is werpt zijn schaduw door middel van bet imiteerend spel der kinderen op de openbare straatl En die fceimis-sohaduw op straat zal zich in de eerstkomende weken nog wel aan zienlijk uitbreiden, nu deze week-end op de banen van D.D.V. aan den Amstelvéen- scben weg achter het nieuwe stadion de tennis-zon in de groote menschenwereld weer eens extra feestelijk en krachtig zal stralen: er worden daar dezer dagen internationale wedstrijden gehouden tus- schen verscheidene Engelsëhe, Rijnland- sche en Nederlandsöhe matadors, wed strijden, die ongetwijfeld honderden zul len doen opgaan naar de daar, sedert de Olympiade aanwezige semd-permanente houten tribunes. Gaat het echter zoo door, deze groeiende tennis-popuiariteit (ver wonderlijk groot is ook dit jaar het aantal winkel-vitrines, waarachter men diverse rackets te koop ziet hangen!), dan zullen, binnen luttele jaren deze honderden wel tot duizenden aangroeien en zal de tijd niet ver meer zijn, dat men het semi-per- manente hout door het permanente beton zal moeten vervangen Het mag verder wonder heeten, dat we onder de buiten dé deur spelende jeugd in deze dagen ook nog niet vele imitatie- schatgravers en dito helderzienden aan treffen: kleine wichelroede-loopertjes die aangeven waar, onder welke trottoir-stee- nen een vroeger kindergeslacht een aantal waardevolle speelgoed-heerlijkheden ver borgen heeftlZeker is het in alle ge val, dat de Zaandamsohe schatgravers- geschiedenis, die men eerst geneigd was volkomen in het gekke te gooien om haar daarna weer zoo snel mogelijk te vergeten, thans met den dag aan meer ernstige be langstelling wint. En dat niet alleen in de stad zelf, waar de helderziende Oostenrijk- sche, die de zaak aan het rollen bracht, haar intjek heeft genomen om de werk zaamheden van nabij te leiden, maar ook reeds in het buitenland. Zoo werd een dezer dagen een redactiebureau hier ter stede door een journalistiek collega in En geland opgebeld met de vraag of het ge rucht, dat daar te lande de ronde deed als zou de schat definitief gevonden zijn, waar was. Nu, waar is het niet, naar men weet; definitief gevonden, althans aan goud en edelgesteente, werd er nog niets. Maar zoo zeker dat het niet binnen afzienbaren tijd wèl gebeuren zal, zijn we niet meerEr kon dan toch wel degelijk iets van aan zijn, dit is de stemming waar we nu in verkeeren en die de belang stelling van Zaandam gaande houdt. In die richting, de richting van het Noordzeekanaal, ging overigens de aan dacht der hoofdstad nog eens temeer uit tengevolge van de aanvaring der „Johan van Oldenbarnevelt", kort nadat deze jongste trots van 0112e haven voor haar eerste reis van de „Nederland"-kade ver trokken was.... Als deze brief u onder oogen komt zijn de- gevolgen van deze pech al weer hersteld, dank zij een soort records-reparatie en bevindt het m.s. zich alveer in volle zee, waar het den verloren tijd hoopt in te halen om dan In Genua weer op tijd te zijn. Dit onverwachte op onthoud schenkt mij gelegenheid, 'nog enkele gegevens, die mogelijk in Den Helder wel interesse wekken, mee te dee- len. Voor dit schip dan, dat 183 meter lang, 22.71 meter breed en 14.42 nieter diep is en een waterverplaatsing heeft van 24.800 ton, werden aan staal gebruikt: 9.800.000 K.G., het aantal platen bedroeg 8851; de dikte der huidplaten is 20 mM. Het gewicht der ankerkettingen is 76.300 K.G., terwijl er 2.100.000 klinknagels wer den gebruikt. Niet alleen op het water valt er echter met dergelijke groote cijfers te goochelen, ook op den beganen grond heeft men er hier dikwjjis een handje van; Bpeciaal ge schiedt dat dan bil tijd en wijle op het Prinsenhof en nog meer speciaal is dit werkje toevertrouwd aan onzen wethou der voor de financiën Wibaut. Ook deze week weer heeft hij, ook al duurde het dit keer maar kort, zijn bedrevenheid in dit abele spel getoond naar aanleiding van een voorstel van het raadslid Weiss, die ons met een kleine verlaging van het ver- menjgvuldigingscijfer voor de belastingen wenschte te verblijden's Heeren Wi- bauts financieel© spelvaardigheid, waarbij de tonnen en de millioenen wederom voor de verbaasde oogen der toeschouwers door de luoht zwierden, tooverde evenwel al ras het bewijs voor den dag, dat het onmoge lijk kon, zoodat het bij het oude, bij 0.6 bleef. Er was geen wrikken of ver wegen aan. Bü dit hooge cijfer-vertoon schijnen de 32000 gulden, die naar schatting de on kosten zullen bedragen, verbonden aan een groote, nationale Van Gogh-tentoon- stelling, die de gemeente zioh voorstelt van eind Augustus a.s. tot begin Novem ber in haar stedelijk museum te organi- seeren. niet zoo heel veel. Nochtans heeft ook een gemeente op de kleintjes te letten en diensvolgens hebben B. en W. bii het rijk, in Den Haag, aangeklopt en geïnfor meerd of men daar voor de goede zaak, die tenslotte niet alleen onze stad, maar geheel het land aangaat, niet ook wat over had. Welnu: de heeren1 in Den Haag had den er inderdaad wat (een 10.000 gulden waarborgsom) voor over en zoo .zal dan in de herfst de geniale „Vincent", zooals Van Gogh zich dikwijls kort, onder zijn schilderijen, in allen eenvoud noemde, die tijdens zijn leven wel heel ver af was van alles wat officieele erkenning, laat staan eer en verheerlijking, is, door middel van deze grootsch opgezette eere tentoonstelling getrokken worden temid den der deftigste, meest officieele belang stelling, temidden van alweer veel on echte mode. 5k Van tentoonstellingen en musea ge sprokenWe zijn hier, al meerdere jaren, onder de min of meer openbare en voor het publiek toegankelijke verzamelin gen, ook een Persmuseum rijk, dat sedert 1923 in het z.g. Korenmetershuisje aan de N.Z. Kolk, gevestigd is. Die toegankelijk heid voor hét publiek was evenwel, tot voor kort, om het precies te zeggen tot 1 Mei j.1., niet zoo bijster „ruim". Slechts na voorafgaande afspraak met den Con servator kon men zioh toegang verschaf fen. Thans echter is dit museum twee middagen per week zonder meer voor een ieder opengesteld en dit feit geeft mij aanleiding met een enkel woord de aan dacht te vestigen op deze instelling, die voor den krantenlezer (en wie is dat tegen woordig niet) zeker de moeite van een bezoek loont. Men vindt er aardige histo rische „oudheden" op krantengebied: exemplaren der oudste Nederlandsche persproducten zooals, om een voorbeeld te noemen, een nummer van die „Courante uyt Italien ende Dnytschlandt, enz gedruckt tot Amsterdam (in 1632) voor Jan van Hildern in de Beursstraat, in de Geborduurde Handschoen...." En ook tal van interessante gegevens over den lateren ontwikkelingsgang onzer journa listiek.... Wie, bij een bezoek aan de hoofdstad, eens een verloren uurtje heeft, ga het zien! rede tegen de methode van Zeileis, die in weinige seconden tijds alle ziekten meent te oonstateeren; 1600 patiënten worden per dag in tien uur tijds te Gallspach be handeld en het spreekt van «elf, dat massa-suggestie daar een groote rol speelt. De dagelijkBohe inkomsten worden op 6000 M. (f 8600,—) geschat De ver- eeniglng van geneesheeren te Weenen heeft verklaard, dat de methode van Zelleis nadeelig voor de gezondheid van den patiënt kan zijn. De bekendste ge neeskundigen hebben de methode als on zin bestempeld. Spreker leest een aantal uitspraken van geneesheeren voor, die allen de methode veroordeelen. Het proces uitgesteld. Buitenland. beleedigingsproces Zeileis— is voor onbepaalden tijd uitge- Aanklacht tegen professor Lazarus. Donderdagmorgen is te Berlijn het reeds eenige malen aangekondigde en weer uitgestelde proces Lazarus-Zeileis begonnen. Professor Lazarus, die specia list op het gebied van geneeskundige be straling is, is naar Gallspach gereisd toen vandaar de faam van „dr. Zeileis" wonder- kuren ook tot Berlijn was doorgedrongen. Na zijn terugkeer hield de professor in een bijeenkomst van vakgenooten een voordracht over zijn reis en zijn onder zoekingen, waarin hit tot de gevolgtrek king kwam, dat de diagnostiek en de ge nezingsmethoden van Zeileis onweten schappelijk waren, en op kwakzalverij en volksbedrog op groote schaal berustte, len slottö vermeldde professor Lazarus een aantal gevallen waarin patiënten van Zeileis hun behandeling met den dood of met chronische ziekte hadden moeten be- koopen. Zeileis heeft daarop een aanklacht tegen professor Lazarus ingediend om al deze beweringen terug te nemen, maar nadat de professor een tegenaanklacht geschre ven had, heeft Zeileis alleen nog maar v erlangd, dat de rechter aan professor La zarus zal verbieden'te beweren dat hij zich in Gallspach persoonlijk op de hoogte heeft gesteld en dat hij in twee Munche- ner Zeileis-klinieken valsche diagnoses gezien en vastgesteld heeft. Justizrath Bernstein, de verdediger van Lazarus, be toogde dat de handelwijze van Zeileis strafbaar is, omdat deze dingen belooft, me hij niet kan nakomen. Spr. kantte zich oan ook tegen de methoden van Zeileis I die onwetenschappelijk en ongeoorloofd zyu. Justlzrat dr. Gernstein hielud een felle Het Lazarus steld. Omtrent het verloop van het proces worden nog de volgende bizonderheden gemeld Prof. Lazarus vertelde van zijn bezoek aan Gallspach en het onderzoek, waaraan hij zich had onderworpen, waarbij ern stige ziekten werden geconstateerd, of schoon hij slechts een beetje pijn inden rug had; hij verhaalde hoe in enkele seconden een diagnose werd gesteld en deed de manier na, waarop men daarbij met de «wonderstaf* te werk ging. Get wond zich bij zijn verklaringen steeds meer op en ten slotte riep hij uit: «Op grond van mijn materiaal beschuldig ik Zeileis van het veroorzaken van den dood door schuld van honderden menschen 1«, bij welke woorden hij den «wonderstaf*, een glazen buis, dien hij als stuk van overtuiging had meegebracht, stuk sloeg, zoodat de sch rven in het rond vlogen. De advocaat dr. Werner uit Weenen geraakte eveneens in hevige opwinding en verklaarde,- dat hij door Zeileis was genezen. Het duurde geruimen tijd eer de kalmte was teruggekeerd en na een slotwoord van prof. Lazarus werd de zitting gesloten. Weer opgelaaid. De geweldige petroleumbrand aan het strand van Bayonne, die reeds vrijwel ge- bluseht was, is, toen' de voorraad chemi sche bluschmiddelen uitgeput was, weer opgelaaid. Het nog brandende gebied, 2 blokken gebouwen waarin ongeveer 50.000 vaten petroleum zijn opgeslagen. Er wor den aarden dammen opgeworpen om het wegvloeien van de petroleum naar andere installaties te verhinderen. Bij den brand is één man ernstig gewond, meer dan 300 menschen liepen lichte verwondingen op. De schade. De schade wordt in totaal geraamd op 3.000.000. Er zijn in het geheel 16 pe- troleumtariks met inhoud en een pakhuis met gasoline-voorraden in vlammen opge gaan. Mijlen ver waren de dichte rook kolommen te zien. Z. V. T. de groote Zuiderzee-Viascheril-Tentoon- stelling, welke ven 26 Augustus tot 6 öep tember te Enkhuizen zal worden gou den. Daar wordt nller belangstelling In allen deele bevredigd. De Z.V.1. zal o. m. een afdeeling inriohten, welke uitsluitend aan de Zuiderzeewerken en aan de toe komst der Zuiderzee gewijd zal zijn. Een maquette van de werken «eeftu een mlnlatuurheeld hoe het is en hoe he worden zal. Kaarten en tabellen zullen sta tistische gegevens bevatten over alles wat voor den technicus en den belangstellen den leek van waarde is. Plaatwerken en fotograpihleën zullen verschillende belangrijke momenten en monumenten van het werk voor oogen brengen. De medewerking van heeren Ingenieurs van de Zuiderzeewerken is met de grootste bereidwilligheid toegezegd voor het ver strekken van inlichtingen aan het weet grage publiek. In lezingen, met lichtbeel den verduidelijkt, zullen zij u den omvang en de beteekenis der werken uiteenzetten en de verschillende werk-methdden toe lichten. Tijdens de Tentoonstelling zullen dage lijks onder deskundig geleide excursies uitgaan per boot naar den afsluitdijk en den Wieringermeerpolder. Dan zult u een kijkje kunnen nemen bij die wonderen van waterbouwkunde: de twee groepen uitwaterings- en schutsluizen. Ook is er gelegenheid één der gemalen van den Wie- ringermeerpolder te bezoeken, en in den Andijker Proef polder kunt u zich een idee vormen van het ontzultings-proces en van de resultaten, die een juiste methode van bebouwing na weinige jaren oplevert. Wie straks op de hoogte wil zijn van den stand der Zuiderzee-werken en de verdere plannen moet de belangrijke af deeling, die de Z.V.T. aan deze werken wijdt, gezien hebben. Komt mee naar de Z.V.T. Het is er in teressant en uitermate leerzaam. niet zoo veel meer .'eten wordt, als hoogste markt noteenu we f 42.—, de weidelammeren zijn ever eens te duur en veel te duur voor dé export, bij prijzen tot f 28.- De v6U varkensmarkt handhaaft z'n prtj8dalinp en we konden geen verbetering oonmta teeren, was het verleden week nog niet van invloed op den handel der mager» varkens en biggen, nu whb het best merk. baar. Als hoogste markt konden de vleesch. varkens 84 ot. per pond opbrengen ende te mesten varkens lot f 42.—, de biggen tot f 34- De aanvoer was groot. ZONDAG ix MEI. 1071 M. Berichten omtrent Postduiven- De heer A. de Boer, Opmeer, verkeer- ploegbaas by de tram SchagenWognum, gaat naar Nieuwkoop-Zevenhuizen (Z.-H.). Hiermede is het geheele personeel van den buitendienst van genoemde tram op nieuw herplaatst. VEE-UITVOER NAAR HET BUITENLAND. In de maand April werden, na onder zoek, naar het buitenland uitgevoerd 2801 runderen, waarvan alleeh naar Bel gië 1944 stuks, de overige naar 10 landen van Europa. Naar België gingen over Rotterdam ook nog eenige honderde zware vette varkens. LANDBOUWFEESTEN TE OPMEER De afdeeling Opmeer van de M. M. van Landbouw heeft tegen 2 Juni eene serie landbouwfeesten uitgeschreven, nJL* een concours-hlppique, een wedstrijd van rij- vereenigingen, een spring-concours, eene keuring van hengsten, paarden en veu lens, een tentoonstelling van pluimvee, konijnen en wolvee. Verder tot opluiste ring, bloemen, motoren, enz. SOHAGER MARKTOVERZICHT. van Donderdag 8 Mei 1930. Voor de gebruiksveemarkten is een standvastige markt, de prijzen gaan nog niet naar beneden dank zij de buitenge woon goeden stand van de weiden. Wel dreigt mond- en klauwzeer roet in het eten te gooien, maar gelukkig hooren we hier in den omtrek er nog niet zoo van. De aanvoer was wel minder dan vorige „Onze Nationale Trots Wel, dat is in week, maar toch was er een mooie collectie, deze twintigste eeuw het grootsohe werk 1 De weidekoeien blijven ook dik aan den van bedijking en inpoldering van de oude prijs, er is dan ook wel voer voor, maar Zuiderzee. als je b.v. ziet wat je koopt voor f 350. Na jaren van overweging en zorgvul- dan ben je wel bang, dat de „lappies'' dige berekening herneemt Nederland zijn straks ook wel weer duur zullen zijn. rechten op de verdronken landen en wor-1 Hoogste markt voor geldekoeien was den de eerste gronden van haar twaalfde f370.kalfkoeien f440.pinken f200. provincie drooggelegd. Waar eeuwenlang Voor de vette koeien konden we eveneens de zee haar golven stuwde, zullen straks geen lagere maar veel eerder een hoogere uitgestrekte dreven aan duizenden jonge markt constateeren, de prijzen waren nu bouwers een plaats bieden voor een eigen tot f 460. tof. Er waren een paar beste slachtpaarden Wis en zeker, deze vreedzame verove- aangevoerd, de handel als steeds kalm ring, waardoor ons land 7 pet. tot zijn;met hoogste markt f 300.—. Daar dé oppervlakte toedoet en zijn welige teelt- nuchtere kalveren in heel wat minder aarde met 10 pet. vermeerdert, is een aantal ter markt worden gevoerd als een werk waarop heel onze natie met welge- paar weken terug, kon men toch niet van vallen mag neerzien. 1 een duurdere markt praten, daar de Hoe begrijpelijk het ook is, dat velen conserven- en vleeschwarenfabricken op het hoofd schudden over de millioenen, het moment het artikel nuchtere kalveren die voor de uitvoering van de beraamde toet zoo meer vraagt, maar toch door den plannen noodig zullen blijken, doorzicht minderen aanvoer kon den prijs, zich in zoo groote ondernemingen is slechts gemakkelijk handhaven en wel met f 28 weinigen gegeven. Als voorheen trooste als hoogste markt. Voor de wolveehandel de practische Hollander zich ook thans een kalme handel, eenvoudig omdat ze met zjjn nuchtere levenswijsheid: „De kost gaet voor de baet uit". Bij de ingebruikstelling van het groote gemaal te Medemblik zelde de heer Colijn „Een volk moet op zijn tjjd eens een groot werk aandurven 1" En dat ons volk dit werk aandurft, bewijst wel de enorme be langstelling die het toont voor den arbeid, die zich in de golven van de Zuiderzee voltrekt. Het Nederlandsche volk in massa „kent zijn ideaal". Vandaar de geweldige deel name aan de excursies, die van tijd tot tjjd naar de werken uitgaan. Vandaar de stroomen van lectuur in krant en brochure, die hun weg vinden naar belangstellende lezers in binnen- en buitenland. Maar tot nog toe heeft het oomplete overzicht ontbroken. De gepubliceerde ge gevens zjjn te zeer verspreid, de verhande lingen zijn te fragmentarisch. Het wordt tijd, dat ons volk eindelijk een totaalbeeld van dit gigantische werk voor oogen wordt gesteld. Dat totaalbeeld zal gegeven wor den op de te duur zijn en het schapenvleesch in Jongeman (complimentje makend): »U hebt groot talent voor schilderen.. Meisje: «Hoe kunt u dal zeggen?. ongeman«Ik zie het aan uw gezicht<01 ^erv°ï* concert. (Passing Show, Londen 1 <30 Koer»e"- runnen.) 16.40-7.18 Gnmmofoonpl. 7-1I—8.00 Dr. Q. A. Dudok: „WilUa® Hilversum, 9.00 VARA. vluchten. oos VARA. K. de Wit: „Wat moet men doen om postduivenhouder te worden 9 20 VARA. Orgelspel door Joh. Jong. 94S VARA. Mededeelingen van het Reissetre- tariaat van het Instituut voor Arb. Ontvik- 9.48° VARA. H. Heijenbrock: „Wat de menL dankt aan het dier". 10.is VARA. Mej. C, P. v. Asperen v. d. Velde: „De Moederdag". 10.30 VARA. Tweede openbare les voor Mu. ziekminnende Leeken, door Hugo de Grott, m.m.v. het VARA-Orkest. 1W1—12.40 Dr. C. H. Sluiter: „Kolloiden, ,t reuzen onder de Moleculen 12 40—2.00 Concert. AVRO-Octet. 2.00—2.30 AVRO-Boekenhalfuurtje. 2.30—3.15 Concert door het Omroeporkest. 3.15—3.45 „Om het Kampvuur Kampeerlie. jes door jongens en meisjes van de Ka peerclub der H. B. S. te Den Haag. Inle ding: Dr. G. Brouwer. Pianobegel.: Mev Jo Brouwer van Zanten. 3.45—4.30 Vervolg concert Omroeporkest 4.305.00 Grammofoonpl. In de rustpoos Sportuitsl. 5.00 (golf!. 298 M.) VARA. Grammofoonpl 5.IS VARA. Kinderuurtje. 6.30 VPRO. Wijdingsuur uit de studio. 8.01 AVRO. Aansl. Concertgebouw te A'da Beethoven-cyclus. Het Concertgebouw-O kest o. 1. v. Dr. W. Mengelberg. In de pauza Pers- en sportnieuws. Causerie door H. Rut.' tens over „Beethoven". Daarna: Grammo foonpl. i2.oo Sluiting. Huizen, 1875 M. 8.259.20 NCRV. Morgenwijding. 9-55 KRO. Klokgelui. 10.0011.45 KRO. Hoogmis vanuit de Sr Janskerk te Roosendaal. 11.451200 KRO. Grammofoonpl. 12.00 KRO. Tijdsein. 12.01—12.20 KRO. Vervolg grammofoonpl. 12.2012.30 KRO. Toespraak door den KRO, Voorzitter. 12.301.30 KRO. Concert door KRO-Trio. I.302.00 KRO. Godsdienstonderricht. 2.002.30 Herman de Man: Nova et Vetera van Mgr. Dr. Hensen. 2.30—4.15 KRO. Concert door het Kon. Mu| ziekcorpé uit den Bosch. 4.155 00 KRO. Ziekenlof. 5.50 NCRV. Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk (Oosterkerk) te Utrecht. 7.30—7.55 KRO. Pater A. J. Winkel O. P.: „Het wonder der openbaring is in haar hoog ste uiting het wonder der verlossing in en door Christus, den Zoon van God, in wien de bovennatuurlijke openbaring haar afslui ting heeft gevonden". 7.558.05 KRO. Voetbaluitsl. 8.0510.45 KRO. Concert door KRO-Orkest. Mej. Lily van Elk (piano), Mej. Carolina Castendijk (mezzó-sopraan). 9.30 ca. KRO. Persber. 10.45—>11.00 KRO. Epiloog door Klein Koor. MAANDAG xa MEI. Hilversum. 298 M. Na 6 uur: 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.002.00 Concert. AVRO-Kwintet. 2.002.45 Kookpraalje door P. J. Kers. 2.454.30 Aansl. van het Rembrandt Theater te A'dam. 5 006.00 Kinderuurtje. 6.016.45 Grammofoonpl. 6.30 Koersen. 6-457,15 AVRO-Tooneelhalfuurtje. 7-iS7-45 J. B. Strengen: De Walvischvangst voorheen en thans. 7-458.00 Grammofoonpl. 8.018.45 Klassiek concert. Grammofoonpl. l<5-459.00 G. F. H. Giesbergen: „Over de in ternationale teekens in de spoorboekjes". 9 0011.00 Concert. Omroeporkest, Héléne Cals (sopraan). 10.00 Persber. Daarna: Vervolg concert. II.00 Gramofoonpl. 12.00 Sluiting. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV-Uitzending. P.159-30 Morgenconcert. 10.3011.00 Korte Ziekendienst. n.00—11.30 Lezen van Chr. Lectuur. 12.00—12.15 Politieber. 12.30—1.45 Orgelconcert door Jan Zwart. 2'3ATv!S Herwig: „Het planten van Dahliastekken en de behandeling van Dahlia's". 3.153.4S Knipcursus. 400—5.00 Ziekenuurtje. 5.00—6.30 Concert. Mevr. Dina Beoht (sopraan W declamatie), Hr. W. P. Tump (viool), Mevr. Betsy van Bloppoel (piano). 6.30-7.00 p. van Renssen: ,,'s Menschen be- gm' m™aen en einde" van Jan Luyken. /.oo—7.45 Voor de Rijpere Jeugd. 7-45—8.00 Politieber. 8.c»—11.00 Uitzendavond. Spreken: Ds. C. Koningsberger: „Het Evangelie en de Stads jeugd en een spreker namens de Vereen, voor Volkenbond en Vrede. Muzik. medew. van het Chr. Radio-Orkest. 10.00 ca. Persber. Hilversum, 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.00-2.00 Concert. AVRO-Kwintet 2.003,00 Grammofoonpl. 3.004.00 Knipcursus. 4.00—4,20 Grammofoonpl. 4,2°S.oo Concert. Mej. Cécile Voütte (viool), Mevr. M. Frenck-van Heek (piano). 5.306.00 Concert uit Café „Moderne" A'dam. I 6.00 Tijdsein.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 14