Radio-Programma. Schagen. Sreezand. 8 6 £nna Paulowna. Holl. Maatschappij v. Landbouw. Texel. Ingezonden. De heer A. de Boer, Opmeer, verkeer- joegbaas bij de tram SchagenWognum, pat naar Nieuwkoop-Zevenhuizen (Z.-H.). .iermede is het geheele personeel van en buitendienst van genoemde tram op- leuw herplaatst. VEE-UITVOER NAAR HET BUITENLAND. In de maand April werden, na onder- jek, naar het buitenland uitgevoerd SOI runderen, waarvan alleen naar Bel- jë 1944 stuks, de overige naar 10 landen rn Europa. Naar België gingen over otterdam ook nog, eenige honderde ivare vette varkens. LANDBOUWFEESTEN TE OPMEER. De afdeeling Opmeer van de M. M. van andbouw heeft tegen 2 Juni eene serie mdbouwfeesten uitgeschreven, n.1.: een mcours-hippique, een wedstrijd van rij- areenigingen, een spring-concours, eene euring van hengsten, paarden en veu- :ns, een tentoonstelling van pluimvee, onijnen en wolvee. Verder tot opluiste- Ing, bloemen, motoren, enz. SCHAGER MARKTO.VERZICHT. van Donderdag 8 Mei 1930. Voor de gebruiksveemarkten is een tandvastige markt, de prijzen gaan nog iet naar beneden dank zij de buitenge- oon goeden stand van de weiden. Wel reigt mond- en klauwzeer roet in het ten te gooien, maar gelukkig hooren we ier in den omtrek er nog niet zoo van. »e aanvoer uas wel minder dan vorige eek, maar toch was er een mooie collectie. >e weidekoeien blijven ook dik aan den rijs, er is dan ook wel voer voor, maar Is je b.v. ziet wat je koopt voor f 350. an ben je wel bang, dat de „lappies' traks ook wel weer duur zullen zij [oogste markt voor geldekoeien was 370.kalfkoeien f 440.pinken f 200. 'oor de vette koeien konden we eveneens een lagere maar veel eerder een hoogere ïarkt constateeren, de prijzen waren nu Dt f 460.— Er waren een paar beste slachtpaarden angevoerd, de handel als steeds kalm, iet hoogste markt f 300.—. Daar de uchtere kalveren in heel wat minder antal ter markt worden gevoerd als een aar weken terug, kon men toch niet van en duurdere markt praten, daar de onserven- en vleeschwarenfabrieken op et moment het artikel nuchtere kalveren, iet zoo meer vraagt, maar toch door den linderen aanvoer kon den prijs, zich emakkelijk handhaven en wel met f 28 ls hoogste markt. Voor de wolveehandel en kalme handel, eenvoudig omdat ze S duur zijn en het schapenvleesch in ezen tijd toch niet zoo veel m er ge eten wordt, als hoogste mark, noteerden e f 42.de weidelammeren zijn even- ens te duur en veel te duur voor de rport, bij prijzen tot f 23.De vette arkensmarkt handhaaft z'n prijsdaling n we konden geen verbetering consta teren, was het verleden week nog niet an invloed op den handel der magere arkens en biggen, nu was het best toerk aar. Als hoogste markt konden de vleesch- arkens 34 ct. per pond opbrengen en de 1 mesten varkens tot f 42.—, de biggen it f 34. De aanvoer was groot. Burgerlijke Stand van Schagen van 1—8 Mei 1930. GEBORENOornelis Theodorus, z. v. iranciscus Wester en Anna Cornelia de fit. Adrianus, z. v. Pieter Borst en Oor- Elia Steur, GETROUWD: Jacobus Gouwenberg a Maria Elisabeth Potthoff. Jan Breed e Maria Waag. Bij de politie is terug te bekomen een pstduif 6872 Rechts, N. B. v Z 29. Gummi- tig 261 f 42 links. BLOEMBOLLEN VEILIN G TE BREEZAND. Donderdag 8 Meii 1930, des voormiddags 1 uur, hield de Coöperatieve Bloembol- kveilingsvereen. JBreezand" (G.A.) een gxene veiling van flinke partijen groen ti veld staande tulpen, irissen en narcis- sa. De handel was vlug, stand van gewas zjr goed. De volgende prijzen werden bsteed: M bed Brillant Star f 424 9 t n n Cullinan B Couleur Cardinal 5UC v- Tol Scarlet y* Duc de Berlin 1 regels Diadeem BH bed Gen, de Wet w 8K Ibi. 9 6 4 6!4 Keizerskroon n King of the Yellow O 2 Mon Tresor ■7/S Prosperity 4 'OVi Pelican 5 4/s Rose la Reine 4 Rose Preeose I» 99 99 403 490 414 430 49 10 428 260 816 842 856 626 400 888 817 242 274 270 74 119 610 876 398 870 826 486 428 150 455 496 H 805 165 Dubbele vroege tulpen: 2534 bed El Toreador 1602 5 Electra 889 6B4 612 10 Mr. Van Tubergen 828 10 834 10 294 10 290 10 258 10 w 826 26/4 Peach Blossom 700 119 regels Oranje Nassau 260 88J4 bed Scarletta 985 21 Theeroos 316 2 20 Enkele late tulpen: 3734 bed (Moonlight f 192 234 Inglesc Yellow 20 Darwin tulpen: 6414 bed Allard Pierson 10.000 534 Will Copland 36 1?./ 124 oii/ 26/4 Clara Butt 237 1614 Farne Sanders 105 Bijgewassen. Bedden van 40 regels. 21 regels Holl. Iris Wedgewood 49 21 n n n 56 21 53 21 f>4 16 44 7 Wedgewood 22 17 Ten Cate 27 31 J. de Wit 35 34 bed White Exelsior 411 534 Sp. Iris Cajonees 62 114 Holl. Iris White Exelsior 25 9 regels Yellow Queen 10 ó8 bed Iris Fil Imperator 261 Burgerlijke Stand van Anna Panlowna. GEBOREN: Louis Josephus Maria, z. v. M. J. Kolster èn van C. C. M. van lammer ik; Adrianus Jacobus, z. v. W. Th. Eangelaan en van A. M. Bierman; Aaltje Jantje, d. v. G. de Bruin en van A. Vos; Tjillegert Johannes, z. v. J. J. de Vries en C. Zwirs; Gerard Athonie, z. v. O. Schrama en van A. C. Broederszj Leonar- dus Johannes Oornelis, z. v. J. A. Kapi- teijn en van C. M. Nuij. ONDERTROUWD: C. Marees en H. A. j Dflüldsir GETROUWD: J. Zwirs en C. P. van Loon. Het onderzoek van verlofgangers dezer gemeente zal op 6 Juni 1930 te Sdhagen in de Gemeentebewaarsohool plaats heb- oen, en wel, voor de lichting 1918 v.m. 11.30 uur en voor de lichting 1921 n.m 1 uur. Aan de volgende personen is ingevolge de Hinderwet door B. en W. vergunnig \erleend: aan A. P. Kossen, te van Ewijcksluis, tot het plaatsen van electromotoren van 4 en 3 P.K. en het verplaatsen van een electromotor van 2 P.K. in zijn timmer manswerkplaats; aan T. Houtlosser, alhier, tot het bou wen van een heete-lucht-oven in- zijn bak kerij 'ter vervanging van don bestaande; aan de N.V. American Petroleum Com- pany, ten behoeve van A. van Zandwijk, tot het plaatsen van een benzinepomp. Afd. Anna Paulowna. Na opening en voorlezing der notulen-, deelt do voorzitter, de heer C. Rezelman, het volgende mede: le. i\aar aanleiding van besprekingen op d'e vorige vergadering, heeft voorzitter geconfereerd met Waard en Groet. Beslo ten' is tezamem een oommissie te benoemen, die verantwoordelijk zal zijn voor een goede afwikkeling der zaken met de Hei- nekens brouwerij, een commissie, die dus zorgt voor controle, aflevering, enz. Voor Anna Paulowna worden hiervoor de hee ren P. Kooiman, W. Komen en R. Brug- mans benoemd. 2e. Het bestuur der afd. heeft op het raadhuis een conferentie gehad met den Directeur van het Arb. Bem. Bureau. Niet de werkloosheidszoTg stond hierbij voor, doch het in contact brengen van werkge vers met beschikbare goede arbeidt krachten. 3e. Het door de afd. aan den raad ge richte adres inzake woningbouw is door den gemeenteraad in handen gesteld van de woningbouwvereeniging. Deze heeft de zaak besproken en er zullen door haar vragenlijsten gezonden worden aan de werkgevers, ter invulling door de werk nemers. Van de ingekomen stukken melden we slechts een excursieplan van het hoofdbe stuur voor een bezoek aan het gemaal te Medemblik en aan den Wierlngermeer- polder. Men zal daar niet aan deelnemen. Ook is nog een schrijven ingekomen, waarin de drie arbeidersorganisaties in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf op een bespreking aandringen, naar aan leiding van een passage in ons verslag van een vorige vergadering, toen het loon voor aardappelrooien ter sprake kwam. De afdeeling is echter geen werkgeversorga nisatie en dus zal zij niet met bovenge noemde bonden confereeren. De heeren N. Raap en G. O. van' Balen Blanken, resp. secretaris en penningmees ter, zijn aan de beurt van aftreding, doch w-orden bil acclamatie herkozen. Daar geen der bestuursleden ter verga dering van het Hollandsch Noorderkwar tier is geweest, kan daarvan geen verslag uitgebracht worden. De heer J. A. Wai- boer, die wel aanwezig was, vertelt nu een en ander van de lezing, die Dr. Bierema daar gehouden heeft. Behalve het op de agenda vermelde rap port, is er nog één ingekomen over de enquête door het hoofdbestuur ingesteld bil de aMeelingen, naar haar meening over de wetsontwerpen: Nieu«. regeling pacht en Regeling pachtcommissies. Ook de afd. Anna Paulowna heeft de 21 gestelde vragen beantwoord en het hoofd bestuur heeft de ingekomen antwoordep der verschillende afdeelingen verwerkt tot een lijvig rapport, dat op de algemeene vergadering, die 21 Mei in Den Haag ge houden zal worden, nader wordt behandeld. De hoofdconclusie luidt, dat de afdeelin gen der H. M. v. Landbouw in zéér groots meerderheid een verwerping van beide in gediende wetsontwerpen wenscheiijk achten-. Het belangrijkste punt van de agenda was wel het rapport van het hoofdbestuur (het z.g. crisisrapport), opgesteld naar aanleiding van het besprokene op een ver gadering van het hoofdbestuur en de ak- kerhouw-afdeelingen, gehouden 2 April j.1. Door 'het bestuur der afd. Anna Pau lowna is daar o. a. als haar meening geuit, dat zfj het eens is met de opvatting, dat niet over de Loonen moest worden gespro ken. Kunstmatige druk zoowel als kunst matige opvoering daarvan toch zijn niet bevorderlijk aan een vlot bedrijfsleven. Waar het brengen van de sociale lasten voor rekening van den ondernemer prac- tisch neerkomt op een kunstmatige loons- verhooging, wordt dat systeem door de afd. veroordeeld. Sociale verzekeringswet ten in het algemeen hebben de sympathie en lotsverbetering van minderbedeelden wordt toegejuicht, al wordt betreurd, dat alleen op arbeiders-belangen is gelet en niet op den kleinen- ondernemer, die het vaak nog meer noo-dig heeft. Tegen het brengen van de kosten voor de sociale ver zekering op rekening van de ondernemers is men om de volgende redenen: le. de bedrijifsuitkomsten worden ge drukt, zoodat minder goed; geconcurreerd kan worden met het buitenland. 2e. Minuere winst gaat gepaard met lagere kapitaalrente, zoo^at gevaar ont staat, dat het geld in het buitenland wordt oelegd. 6e. De kosten worden- zeer onbillijk over de bedrijven verdeeld', omdat geheven wordt naar het uitbetaalde loon. Bedrijven, die met veel arbeiders werken en toch maar een kleine winst maken, worden- ab normaal zwaar belast. Vergelijk b.v. een landbouwbedrijf met handels- of bankbedrijf. De meening van de afd. is dan ook: dat de betaling van de kosten van de sociale verzekeringen door de gemeenschap een volksbelang is. En alleen lettend op het landbouwbedrijf merkt men- nog op: le. Dat de landbouwer niets kan ver halen op den verkoopsprijs van zijn pro ducten-. 2e. 'De landbouwer werkt met veel arbei ders voor een klein bedrijfsinkomen en wordt dus onbillijk zwaar belast. 3e. De landbouwer krijgt ook voor zijn rekening het overgroote deel van de on kosten in die sociale verzekering van de middenstanders ten plattelande, omdat deze hun onkosten wel op hun prijzen kunnen verhalen. 4e. Ook voor de groot-industrie wordt door de landbouwers een gedeelte betaald, in den vorm van hoogere prijzen voor de artikelen, no-odig in- het landbouwbedrijf. Bij een berekening van de kosten der soc. verz. kwam men voor een akkerbedrijf tot een bedrag van 15 per HA., dat is gekapitaliseerd 300 400 per H.A. een onoverkomelijke belasting voor een hypo- theekboer of een ondernemer op minder goeden grond. Wel heeft ook in andere landen de land bouw sociale lasten te dragen, doch daar wordt het landbouwbedrijf beschermd. Ook is op die vergadering gewezen op den onvoldoenden voorlichtingsdienst voor d-en land- en tuinbouw in andere landen, op de wenschelijkheid dat de economiscne rubrieken in de groote dagbladen meer zorg besteden aan den landbouw, op de behoefte aan een aparten Minister van Landbouw of in ieder geval een Directeur Generaal van Landbouw, waarvan kracht uitgaat. Het rapport van het hoofdbestuur brengt, om uit de crisis te geraken, die volgende wensohen naar voren: A. Wenschen, waarvan de vervulling direct nut zal kunnen opleveren: le. Maatregelen tegen de gevolgen van dumping. 2e. Herziening van ons tarief van in voerrechten. 3e. De suikerbietenteelt dient te worden gesteund. 4e. De opcenten op de grondbelasting dienen te worden afgeschaft. 5e. De slachtaccijns dient afgeschaft. 6e. De spoorvraohttarieven voor land en tuinbouwproducten dienen te worden verlaagd. 7e. Onderzocht dient te worden of het nuttig en mogelijk zal zijn, dat de regee ring de credietverl-eening door de Coöp. Boerenleenbanken- verruimt, door zich in bepaalde gevallen borg te stellen. 8e. Waterschappen, die het onderhoud van wegen moeten bekostigen, welke voor doorgaand verkeer gebruikt worden, die nen geldelijk cesteund te worden. 9e. De druk der sociale lasten op het landbouwbedrijf dient aanmerkelijk ver licht te worden. 10. De loonen bil werkverschaffing en de uitkeeringen aan werkloozen dienen zoodanig te zijn, dat een prikkel aanwezig blijft, arbeid: in het vrije bedrijf, ook ln bet landbouwbedrijf te zoeken. B. Wenschen, waarvan de vervulling van indirect nut zal zijn (Overheidsbe moeiing): le. Benoeming van een Directeur-Ge neraal van den Landbouw met zoodanige bevoegdheden, dat een centrale leddin-g aan de Directie van den Landbouw ontstaat. 2e. Instelling van een afzonderlijk Mi nisterie van Landbouw. 3e. Uitbreiding van het personeel van de Directie van den Landbouw, zoodat in zonderheid de economische positie van den landbouw grondig en bij voortduring 9 Mei. Deze week werden van hier ver zonden: 180 koeien, 49 kalveren, 26 var kens, 17 schapen. 5 paarden en 2 geiten. Schoolwed strijden. Op initiatief der Sportvereening te den Burg zijn thans schoolwedstrijden geor ganiseerd. Verleden week hebben de eer ste voetbalwedstrijden plaats gehad, O.L. school te Oudeschild speelde tegen' O.L. school te den Burg stand 0—6. O.L. school den Hoorn tegen R.K. school te den Burg stand 0--13. Wanneer de jongens zich ernstig blijven oefenen kunnen heel goede elftallen gevormd worden. Burgerlijke Stand van Texel van 3 tot en met 9 Mei 1930. GEBOREN: Pietertje, d. v. W. Boon en A. Halseana; Adranus, z. v. O. van der Knaap en T. Vlaanin-g. ONDERTROUWD: H. C. Ran en T. A. Eelanan; J. Brans en P. J. van Leeuwen. GETROUWD: J. O. Graaf en J. Hm; L. Janssen en R. Dros. OVERLEDEN: N. Bakker, 75 jaar, wed. v. M. Bakker; M. de Bloois, 24 jaar, geh, met C. Burgman. POLITIE. Gevonden: 1 alpino muts en 1 rijwielplaatje. kan worden bestudeerd en onderzocht. 4e. Bevordering van de stichting vani Lagere Landbouwscholen. 6e. Bevordering van den afzet door ln- j tensieve voorlichting, krachtigen, finan- cieelen steun bfj het zoeken van nieuwe afzetgebieden en toepassdng van de Land- bouwuitvoerwet. 6e. Bevordering van het gebruik van Ned. land- en tuinbouwproducten bij over heidsbedrijven een -Instellingen. Ook dit rapport zal op de algemeene vergadering in Den Haag behandeld worden. Als afgevaardigden worden daar voor aangewezen de heeren O. Rezelman en G. O. van BalenBlanken. Hierop volgt de rondvraag. Naar aanleiding van een vraag op een vorige vergadering over aanbesteding van bindtouw en slakkenmeel (levering eind Augustus) wordt meegedeeld, dat in schrijving geopend zal worden, doch eerst zullen de leden nog een vragenlijst ter in vulling ontvangen. De -heer J. Geerligs stelt voor er werk van te maken om tot een herziening van de schatting voor de grondbelasting te ko men. Na bespreking komt men tot de con clusie, dat dit onmogelijk is. Wel kan men trachten de onbillijkheid, die schuilt in het verschillend aantal opcenten, dat geheven wordt, weg te krijgen. Duidelijk blijkt, dat allerlei opvatting en misvatting bestaat over verschillende belastingen en men zal dan ook probeeren eens een des kundig spreker te en-gage eren voor een lezing over dit onderwerp om tot een be ter inzicht te komen. Op de vraag, waarom het Centraal Bu reau te Rotterdam niet is uitgenoodigd tot inschrijving voor de kunstmestleve- ring, antwoordt het bestuur, dat er in den regel inschrijvers genoeg zijn, die zorgen voor de concurrentie en dat het Bureau indertijd is uitgenoodigd, doch niet kon concurreeren. Er is echter geen bezwaar tegen uitnoodiging en den volgenden keer zal dit dan ook weer geschieden. Hierop volgt sluiting. Aan den dienstplichtige, J. v. Doorn, is den Minister uitstel van herhalings oefeningen verleend tot 19 Febr. 1931. BOUWVERGUNNINGEN. In de maand April zijn de volgend© bouwvergunningen verleend: aan A. van den Berg tot -het bouwen van een land huis; aan R. Koopman, G. Boontjes, Wed. M. Kruithof tot het bouwen van een woonhuis; aan J. Nuij tot het bouwen van woonhuis met schuur; aan G. van den Berg tot het bouwen van een bloembollen- schuur met pakplaats; aan C. Koorn tot het bouwen van een schuur -en aan P. Govers tot het bouwen van een gedeelte aan een woonhuis. De dienstplichtigen dezer gemeente der lichting 1925, J. H. van den Berg, C. van Eeten, H. Glasbergen, M. Hoogesteger, S. Koning, C. P. Wedjers; de dienstplich tige der lichting 1926, A. Boer, en de dienstplichtigen der lichting 1927, C. Blaauboer, W. Jansen, G. van Putten en C. Waiboer, moeten in de maand Augus tus a.s. 17 dagen opkomen voor herhalings oefeningen. Aan den heer J. Th. Schipper, thans wonende in deze gemeente, is door B. en W. verlof verleend tot het verkoopen van alcoholhoudenden anderen dan sterken drank in het locaal, staande aan den Zwartenweg, hoek Verlengden Meerweg. Wij allen rijn voor een fuif en t« meer waar het de damei van een fancy-fair betreft, maar niet op een manier, zooalt het comité zulk» wilde. Deze heeren wilden n.1. de overgebleven goede-ren, welke bestaan uit een kist vol hand werkjes e.a. gaan verkoopen en daar de fuif mee betalen. Wij meenen dit te moeten afkeu ren, omdat dit geld de beide vereenigingen toekomt; iemand die b.v. een wee-k z'n vrijen tijd heeft opgeofferd, zijin wensch in rook te zien opgaan, want niet is gewerkt voor har manie of voetbal, maar voor de fuif, wat zeker de goedkeuring van schenkers(ters) niet weg kan dragen. Zulks was ook hun meening en de secretaris heeft het comité zulks medege deeld op zijn manier. Daar dit iemand is, die niet geschoold is, laat de opstelling wel iets te wenschen over, maar dat dit gebruikt wordt als spot is verregaand, want een oud spreek woord zegt: „Ieder vogeltje zingt zooals het gebekt is.". Onze meendng was een balavon-d te geven, waar een ieder wordt toegelaten, ook de da mes, die hebben geholpen de fancy-fair te doen slagen, maar dan wordt door ieder, die niet genoodigd is, entrée betaald, waarvan de da mes zullen worden- onthaald, dus de dames nemen voor alles veel kennissen (jes) mede, daar dit in hum voordeel is. Dit is naar onze meening een beste oplossing voor een fuif, die dan betaald wordt door het publiek en niet van de goederen, die geschonken zijn voor Harmonie en J.V.C. (of van het comité?). Wat betreft het „overschotje", dit is ge schat, ook door het comité, op ioo.zal op den fuifavond aan -den man worden ge bracht met balmuziek, giegeven door onze jongens, die zullen blazen als ooit te voren, want wij allen zijn met hart en ziel voor de fuif, ten eerste omdat de harmonie de dames van het fancy-fair een leuken en gezelligen avond van- harte gunt en ten tweede, en dit weet een ieder die ons kent, wij zelf van- eea pretje houden. Het comité heeft zelfs gesproken van 150 voor de fuif uit te trekken, d aar echter het gel-d al was verdeeld, was dit niet meer mo gelijk. Hiermede meenen wij een en an-der te eb,ben toegelicht om een zuiveren kijk op de zaak te krijgen en de fuif te laten doorgaan op nadere aankondiging en geven h-et comité in overweging, voortaan een andere tactiek te gebruiken als ze tot nu toe hebben gedaan. U nogmaals dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, C. W. DE GRAAF. Harmonie „Kunstzin". Julianadorp, 9 Mei 1930. Geachte Raidactie. On-dergeteekende verzoekt beleefd plaatsing van onderstaand schrijven, waarvoor bij voor baat onze dank. In uw nummer van 8 dezer komt o.a. voor fuifavond „Kunstzin", waarom echter alleen de naam Kunstzin voorkomt, weten wij niet, daar toch de fancy-fair gehouden werd door J.V.C. ook. Wel weten wij, dat deze handeling ten zeerste door ons betreurd wordt. Heeft niet -de Harmonie gezorgd voor bal muziek, en wie ons als zoodanig kent weet, dat wat het comité tegen ons in brengt, sis laster kan worden beschouwd. ZONDAG 11 MEI. Hilversum, T071 M. 9.00 VARA. Berichten omtrent Postduiven- vluchten. 905 VARA. K. de Wit: „Wat moet men- doen om postduivenh'ouder te worden". 9.20 VARA. Orgelspel door Joh. Jong. 9 45 VARA. Mededeelingen- van het Reis-secre- tariaat van het Instituut voor Arb. Ontwik keling. 9.48 VARA. H. Heijen-brock: „Wat de mensch dankt aan het dier". 10.is VARA. Mej. C. P. v. Asperen v. d. Velde: „De Moederdag". 10.30 VARA. Tweede openbare les voor Mu- zi-ekminn-ende Leeken, door Hugo de Groot, m.m.v. het VARA-Orkest. 12.01.112.40 Dr. C. H. Sluiter: „Ko-lloïd-en, de reuzen onder de Moleculen". 12.40-2.00 Concert. AVRO-Octet. 2.00—2.30 AVRO-Bo-ekenhalfuurtje. 2.303.is Concert door het Omroeporkest. 3.153-45 „Om het Kampvuur". Kam-peerlied- jes d-oor jongens en meisjes van de Kam- peerclub der H. B. S. te Den Haag. Inlei ding: Dr. G. Brouwer. Pianob-egel.: Mevr. Jo Brouwer van Zanten. 3.454-30 Vervolg concert Omroeporkest. 4-30-5.00 Grammofoonpl. In de rustpoos: Sportuitsl. 5 00 (golfl. 298 M.) VARA. Grammofoonpl. 5-15 VARA. Kinderuurtje. 6.30 VPRO. Wij'dingsuur uit -de studio. 8.01 AVRO. Aansl. Concertgebouw te A'dam. Beethoven-cyclus. Het Concertgebouw-Or kest 0. 1. v. Dr. W. Mengelberg. In- -de pauze: Pers- en sportnieuws. Causerie door H. Rut- tens over „Beethoven". Daarna: Grammo foonpl. 12.00 Sluiting. Huizen, 1875 M. 8.259.20 NCRV. Morgenwijding. 9.55 KRO. Klokgelui. 10.0011.45 KRO. Hoogmis vanuit de St. Janskerk te Roosendaal. 11.4512.00 KRO. Grammofoonpl. 12.00 KRO. Tijdsein. 12.01112.20 KRO. Vervolg grammofoonpl. 12.2012.30 KRO. Toespraak d-oor den KRO- Voorzitter. 12.301.30 KRO. Concert door KRO-Trio. 1-302.00 KRO. Godsdienst-onderricht. 2.00—2.30 Herman de Man: Nova et Vetera van Mgr. Dr. Hensen. 2.304.15 KRO. Concert door het Kon. Mu ziekcorps uit den Bosch. 4.15—5.00 KRO. Ziekenlof. 5.50 NCRV. Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk (Oosterkerk) te Utrecht. 7-307.55 KRO. Pater A. J. Winkel O. P.: „Het wonder der openbaring is in haar hoog ste uiting het wonder der verlossing in en door Christus, den Zoon van God, in wien de bovennatuurlijke openbaring haar afslui ting heeft gevonden". 7.55—8.05 KRO. Voetbaluitsl. 8.0510.45 KRO. Concert door KRO-Orkest. Mej. Lily van Elk (piano), Mej. Carolina Cas-tendijk (mezzo-sopraan). 9.30 ca. KRO. Persber. 10.45—^11.00 KRO. Epiloog -door Klein Koor, MAANDAG ia MEI. Hilversum. 298 M. Na 6 uur: 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.002.00 Concert. AVRO-Kwlntet. 2.00—2.45 Kookpraatj-e door P. J. Kers. 2.45—4-30 Aansl. van het Rembrandt Theater te A'dam. 5.006.00 Kin-deruurtj-e. 6.016.45 Grammofoonpl, 6.30 Koersen. 6.457-iJ AVRO-Tooneelhalfuurtje. 7-157-45 J- B. Strengen: De Wlalvischvangst voorheen en thans. 7.458.00 Grammofoonpl. 8.01—8.45 Klassiek concert. Gramimofoonpl. 3.459.00 G. F. H. Giesibergen: „Over de In ternationale teekens in de spoorboekjei", 9 0011.00 Concert. Omroeporkest, Hélène Cals (sopraan). 10.00 Persber. Daarna: Vervolg concert. 11.00 Gramofoonpl. 12.00 Sluiting.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 19