I TWEEDE BLAD GEMENGD NIEUWS VAN ZATERDAG 10 MEI 1930. Een oude moord te Rotterdam. Binnenland. MIJNONGELUKKEN. Twee dood en. Woensdagavond is op de Oranje Nas- ssi ij te Heerlerheide de arbeider FiM- pi% onder vallendi gesteente bedolven en gedood. De man is gehuwd, van Poolsche nationalteit en woont te Heerlerheide. Donderdagochtend tegen het einde van den nachtdienst op de Staatsmijn Hen drik is de Duitsche houwer J. Burmelster, uit Sittard, getroffen hij de ontploffing van een dynamietpatroon. Hij werd ge dood. De man was 34 jaar oud en vader van drie kinderen. Op den Schiedamschen dijk te Rotterdam. In 1925 is in een café op den Schiedam- schen dijk een Peruaan, die daar omet een inwoner van Haiti al deze inwo ners van Latijnsoh Amerika heéten in de Rotterdamsche zeemanslbuurt Spanjolen aan het biljarten was, na een onbetee- kenende ruzie neergeschoten. De Peruaan is naar het ziekenhuis aan den Oóolsingel gebracht en daar driemaanden later over leden. Als de dader van dezen doodslag werd de onder den naam van Willy op den Dijk bekende „Spanjool" met wien de verslagene gebiljard had aangewezen. Gearresteerd i® deze Willy evenwel nooit. Tot in Februari van dit jaar de politie een man van zijn bed lichtte, dien ze voor Willy hield Donderdag nu heeft deze aangehou dene, die bleek te zijn A. V. R., stoker, 26 jaar, geboren te Porto Rico, voor de rechtbank te Rotterdam terecht gestaan. Er waren in deze zaak, die de beilang- steling van den Schiedamschen dijk had, 5 getuigen gedagvaard. Den verdachte was ten laste gelegd, dat hij op 10 Februari 1925 opzettelijk met voorbedachten raad Francisoo Dioses van het leven heeft beroofd. Verdachte ontkent 5 jaar geleden in Rotterdam te zijn geweest. Hij heeft ook niet den 'bijnaam „Willy". Het O. M. achtte den doodslag bewezen. Uit de getuigenverklaringen is komen vast te staan, dat verdachte op den ver slagene zijn revolver, die hij van hoven mcfest laten halen, heeft gericht. Er is een ruzie geweest in het café Vermeer, die geen aanleiding gaf tot een zoo gewelddadig optreden. Men krijgt den indruk, dat er een oompiot tegen den verslagene was geweest, niet zoozeer mis schien om hem te dooden, dan wel om hem te berooven. Dioses had 600 f 700 bij zich, die, toen hij in het ziekenhuis kwam, verdwe nen waren, evenals een gouden horloge en ketting. Dat dit laatste er geweest is, blijkt uit een oud procesverbaal; inder daad is dit horloge later in beslag ge nomen. Deze moord of doodslag is onder zulke ergerlijke omstandigheden gepleegd, dat zulke feiten in Nederland gelukkig maar zelden voorkomen. Er is geen enkele re den om rekening te houden met het feit, dat de verdachte een vreemdeling is. Het eenige, waarmede men wel rekening zou kunnen houden, is dat de doodslag 5 jaar geleden heeft plaats gehad!. Eisch 10 jaar gevangenisstraf. De uitspraak werd bepaald op 22 Mei De herdenk!- g van het 20-Jsrlg regeerlngsjublleum van den Engelschen Koning was voor Brittanië een feestdag. Een groote menigte bracht den koning een enthou siaste ovatie, toen deze Buckingham Palace verliet. De teraardebestelling van bootsman Klaver. Onder groote belangstelling heeft Maandagmiddag de teraarde bestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van bootsman Klaver, die bij een vliegongeluk om het leven kwam. De stoet op de Buitenhaven. Waar dagelijks 3000 auto's worden afgeleverd. Een kijkje In het ontzaglijk machine-complex der Oentrale Ford fabrieken in Detrolt, waar dagelijks niet minder dun 8000 auto's geheel gereed de gebouwen verlaten. de Maatsn van..0,t,enbarnevelt. Met man en macht werd op de terreinen van Johan "^ederland" te Amsterdam gewerkt aan de reparatie van de Noordzppk' enbarnevelt", die, zooals men weet, bij de aanvaring in het plaats geha ernstfg beschadigd werd. Het vertrek heeft gisterenmiddag o ^oidl^Een°f!lf nÜaV'^°t0"i°p do 0r°°te wereldtentoonstelling te Antwerpen is thans nagenoeg vol den kijkje op den achterkant van het omvangrijke gebouw. De Provlnolale Griffie wan Noord-Holland krijgt een nieuwe huisvesting in het laviljoen in den Hout te Haarlem. Woensdag werd de laatste vergadering van Ged Staten van Noord-Holland in het oude gebouw aan de Jansstruat te Haarlem be houden V.l.n.r. de heeren P. J. M. Verschure, mr. A. Bruoh, D. Koolman, A. H Gerhard, mr. J. B. Bomaus, A. Miohels, Jhr. mr. dr. A. Roëll en mr. S. Veiling Melnesz

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5