Etalagevazen Kleerhangers VAN WILLIGEN Brand bij Berlijn. WESTSTRAAT De moordenaar van Dusseldorp gepakt? De tocht van de Graf Zeppelin. Ami Johson in Australië aangekomen. Julianadorp. VERDRONKEN. Zondagmorgen is het 28-jarig onge huwde meisje H. Waslander te Echten (Fr.) met haar fiets te water gereden en verdronken. KANO OMGESLAGEN. Een jongen verdronken. Zaterdagavond is in de Oude gracht bij de Weesbrug te Utrecht een kano met den 17-jarigen slagersknecht J. J. uit ae Anjelierstraat aldaar, omgeslagen. ne jongen kon niet zwemmen en verdween onmiddellijk in de diepte. oorbygangers trachtten hem te redden en de heer van E slaagde cr in. hem uit het water te halen, doch de levensgeesten waren reeds geweken. VERNIELING. Van te voren aangekondigd. Namens de firma H. ter Meulen's ma- nufacturenhandel aan de Hoogstraat te Rotterdam wordt ons meegedeeld, dat Vrijdag bij haar bericht werd ontvangen, dat Zaterdag weer een van haar ruiten zou worden ingegooid door een ontevre den ondersteunde van Maatschappelijk Hulpbetoon. Men heeft van deze kennisgeving aan gifte gedaan bij de politie. Inderdaad is Zaterdagmorgen een groote ruit inge slagen. De dader is onbekend gebleven. Br worden herhaaldelijk bij deze firma ruiten ingegooid. DE MAN, DIE TERUG KWAM. In den nacht van Donderdag op Vrij dag heeft een dief een ruit ingedrukt van de Vischmarkt te Rotterdam. Door die aldus gemaakte opening is_ hij naar bin nen geklommen, waarna hij uit een paar stalletjes eenig kleingeld heeft gestolen. De politie werd gewaarschuwd en zij nam de resten van de ruit mee, om naar vingerafdrukken te zoeken. Vrijdagnacht is de dief teruggekomen. Hij had het nu gemakkelijker want de opening was groo- ter. Hij heeft dezen keer evenwel niets gestolen. ONWEER. Een eigenaardig ongeluk. Vrijdagavond is tussohen Hoensbroek en Sittard de bliksem geslagen op de benzinetank; van een luxe-auto uit Hel mond. De auto tloog in brand, waarbij de chauffeur tegen een boom reed. Hij bleef twee uur bewusteloos liggen. De auto is uitgebrand. Tijdens een hevig onweer te Drempt is een pleegkind van den heer E. door den bliksem gedood. Te Hummelo en Keppel is tijdens het onweer, dat Zaterdagavond aldaar woed de, een 16-jarige jongen, die aan het gras- maaien was, door den bliksem gedood. Te Vlagtwedde is de bliksem in de nieuwe landbouwschool geslagen. Er werd weinig schade aangericht. Een koe van den landbouwer de Wit te Langerak is Zaterdagavond in de weide door den bliksem gedood. MOTORRIJWIEL NABIJ EDE IN BRAND GERAAKT. De bestuurder jgedlood. Zondagmiddag had op den Amsterdam- schen weg nabij De Ginkel onder Ede een ernstig motorongeluk plaats. Bewoners uit die buurt hoorden plotse ling een slag en toen zij op den weg gin gen kijken, zagen zij een motor in brand staan. Onder den motor lag de rijder, wiens liohaam ook reeds in brand stond. Toen zij den man onder het motorrijwiel uit trokken, bleek hij reeds dood te zijn. Zijn schedel was versplinterd en het ge laat onherkenbaar verminkt. De rechter hand en het linkerbeen waren verbrand. Hoe het ongeluk gebeurd is, is onbe kend'. Mensehen, die den motorrijder even te voren hadden zien rijden, beweerden, dat hij een betrekkelijk kalmen gang ge reden had en rechts van den weg, terwijl hij tegen den hoek van het links van den weg staande oude tolhuis terecht gekomen is. Of de motor eerst in brand gevlogen is en daarna tegen het huls is gereden, of dat de motorrijder misschien geslipt is en door die botsing de motor in brand ge raakt is, was niet meer te oonstateeren. Uit papieren bleek het slachtoffer te zijn de 25-jarige handelsreiziger S. H. M., wonende te Amsterdam. De Courant. MISHANDELING. Zondagavond kregen de 17-jarige A. V. en de 18-jarige H. H., te Voorthuizen, twist over een meisje. Al spoedig trok V. zijn mes, waarmee hij zijn tegenstander in den rug stak en de long doorboorde. In hoogst ernstigen toestand is de gesto- kene naar het ziekenhuis te Amersfoort overgebracht De dader is gearresteerd. MOORD? Zondagnacht is in een woonkeet te Sluiskil het bebloede lijk van een Itali- aansohen arbeider gevonden. De justitie uit Middelburg is er heen gegaan om een onderzoek in te stellen. Buitenland. VERGIFTIGING DOOR IJS. Te Detmond zijn na het eten van ijs 24 kinderen en 2 volwassenen ziek geworden. Er werden verschijnselen van para-typbus geconstateerd. Te Salzuflen, waar van het zelfde ijs verkocht was, zijn 28 menschen ziek geworden. Te Schoetthar werden 7 menschen ziek. De politie heeft den ver koop van ijs verboden. Er wordt een onder zoek ingesteld. AUTO-ONGELUK BIJ WEDSTRIJD. Bij de Zondag gehouden autowedstrij- 'den in het bosch van Fontainebleau is, juist bij het passeeren van het eindpunt, de auto van Nomont uit Enghien over den kop geslagen. Nomont was op slag dood. DU PEST IN EGYPTE. In het dorp Talbieh bij de Pyramiden zijn 36 bewoners door pest aangetast. Drie van hen zijn overieden. Dank zij den krachtigen voorzorgs maatregelen, schijnt de epidemie tot deze plaats beperkt te zijn. STORM IN DE ADRIATISCHE ZEE. Negen menschen omgekomen. In de Adriatische Zee heerscht een hevige storm. In de haven van Ravenna zijn 9 menschen omgekomen. DE ZUIGELINGENSTERFTE TE LÜBECK. Te Lübeck is Zondagnacht weer een kind overleden. Het aantal dooden be draagt thans 21; 98 kinderen zijn nog ziek, terwijl er 107 in observatie zijn; 15 zuigelingen zijn intusschen genezen. GROOTE HOTELBRAND. Het bekende Grand-Hotel aan het Aas- gaardstrand dicht bij Oslo, is door brand geheel vernield. Vier imens'chen, die op de zolderverdieping sliepen, konden zich sleohts redden door op het laatste oogen- blik langs een ladder af te dalen. Het hotel was een der meest gezochte etablissemen ten in de omgeving van Oslo. TYPHUS TE GALLSPACH. Onder de arbeiders van Zellels. Te Gallspach, waar Zeoleis, de wonder dokter, zijn practijk uitoefent, zijn, naar de Berlijnsche Nachtausgabe uit Ween en verneemt, een reeks typhusgevallen vast gesteld. Er liggen thans negentien typhuspatiënten in het ziekenhuis. Dit zijn allemaal arbeiders, die bij Zeileis werkzaam waren. Twee der zieken zijn reeds gestorven. Zeileis heeft te Gallspach naar men weet een oud kasteel laten opknappen en tot zijn kliniek ingericht. ONWEER BOVEN BELGIË. In verschillende deelen van België hebben gisteren zware onweders gewoed. Te Casterlee in de Kempen is een boeren zoon door den bliksem gedood. Elders in Limburg zijn vele daken zwaar bescha digd en verscheidene stuks vee in de weide door het hemelvuur getroffen. Een geweldige brand heeft gisteren even na twaalven gewoed op een terrein van de vroegere spoorwegwerkplaatsen nabij het station Stralau-Rummelsburg bij Berlijn. Op dit terrein staan thans talrijke loodsen, die door de spoorweg maatschappij aan verschillende firma's zooals Tietz en Osram, verpacht zijn. In 63n der loodsen brak vijf minuten voor twaalf brand uit. Het vuur ver spreidde zich door den sterken wind met een geweldige snelheid over het gansche terrein en na twintig minuten stonden reeds vijf loodsen in vlammen. Vrijwel de gansche Berlijnsche brandweer moest worden gealarmeerd. Het vuur breidde zich voortdurend verder uit en vaak kon den de arbeiders, die op het terrein werkzaam waren, zich slechts met moeite in veiligheid brengen. Om 1 uur ston den talrijke loodsen met een totale op pervlakte van ongeveer 1000 vierk. meter in vlammen. Drie brandweerlieden wer den bij het blusschen zwaar gewond. Eerst om twee uur slaagde de brand weer er in het vuur te beperken. Flen mlllloenenschade. De brand kon gisterenmiddag bedwon gen worden, nadat de loodsen over een uitgestrektheid van ongeveer 10.000 M2 waren afgebrand. De laatste blusschings- werkzaamheden hadden een zeer moeilijk verloop, daar het vuur in de voorraden carton, houtwol en andere brandbare materialen steeds weer opvlamde. De schade zal waarschijnlijk in de millioenen loopen. Volgens de arbeiders, die bij het uitbreken van den brand ter plaatse aan het werk waren, moet de oorzaak gezocht worden in kortsluiting. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. DE AANSLAG OP LORD STRICKLAND. Nadere berichten van Malta melden dat de dader van den mislukten canslag op Lord Strickland, den eersten-minister, Miller heet en een epilepticus is. Toen hij het wapen, een kleine revolver, met zijn linkerhand richtte (zijn rechterhand heeft hij vroeger verloren), sloeg een in specteur van politie zijn hand omhoog en de kogels drongen in de zoldering. Volgens den correspondent van de Times, is het een razende vijand van alles wat Engelsch is, zoodat hij tijdens den oorlog in een kamp bij krijgsgevangenen geïnterneerd moest worden. Later kreeg hij tuchthuisstraf wegens deelneming aan de opstootjes van 1919. Hij was toen een van de raddraaiers en trachtte onte vredenheid onder de soldaten te zaaien. MASSA-MOORD TE HONGKONG. In een huis te Hongkong waar Chinee- sche bankbedienden woonden, heeft zich Zaterdagmorgen een drama afgespeeld. Een bankbediende, die ontslagen was, heeft 5 van zijn vroegere collega's, die lagen te slapen, met een mes vermoord. cM. 20 25 30 35 cent 15 22 28 34 cM. 40 50 60 70 80 100 cent 42 68 92 1.20 1 85 3720 met dwarslat 6 cent 6 stuks voor 35 cent geschilderd 10 cent met zijde 25, 20 cent Toen hij naar nog meer slachtoffers ging zoeken, wist de kok van het huis hem een deken over het hoofd te gooien en te ont wapenen. De moordenaar werd daarna aan de politie overgeleverd. ANTWERPSCH JACHT GEZONKEN OP DE W ESTER S CI IE LDE. De opvarenden gered. De Antwerpsche groothandelaar J. Verellen, wonende te Brasschaat, was met zijn jacht aan boord waarvan zich zijn vrouw en eenige vrienden, in totaal tien personen, bevonden, aan het spelevaren op de Westerschelde, toen het lichte vaartuig tengevolge van een plots opste- kenden storm kapsijsde. Gelukkig had den twee visschers uit Bouchaute het on geluk gezien en snelden zij onmiddellijk met hun boot de drenkelingen te hulp. Dezen konden allen worden gered. Twee minuten later zonk het jacht. De geredden werden te Hoofdplaat aan wal gebracht en keerden enkele later, na hun redders geldelijk te hebben beloond, per auto naar Antwerpen terug. De man heeft bekend. Hoe de politie op zijn spoor fewain. De Dusseldorper recherche is er, blij kens een telegram van Wolff, Zaterdag middag om drie uur in geslaagd den ar beider Peter Kuerten aan te houden, die 26 Mei 1888 te Mülheim a. d. Rijn geboren is en in wien men den Dusseldorper moor denaar in handen meent te hebben. De aanhouding geschiedde zoo verrassend snel, dat K. dadelijk toegaf onlangs een meisje geschoffeerd te hebben. Bij het verdere verhoor bekende hij ook schuldig te zijn aan de moorden, die het vorig jaar gepleegd zijn. De recherche gaat thans na of zijn bekentenissen juist zijn. Het geval, dat de moordenaar dadelijk bij zijn aanhouding bekende, was door een toeval ter kennis van de politie gekomen. Een dienstmeisje uit Dusseldorp had in een brief aan een vriendin verteld, dat zij verleden week Woensdag 's avonds in handen van een kerel was gevallen en dat haar iets gruwelijks gebeurd was, dat haar bijna het leven had g?kost. Deze brief is door een verkeerd adres in ver keerde handen 'gekomen en bij de politie gedeponeerd. Deze slaagde erin het niet in den brief opgegeven adres van de schrijfster uit te vinden. Deze dt^elde bij een verhoor mee, dat zij dien avond nog laat een afspraakje met een vriendin ge had had. Nadat zij haar vriendin verlaten had en op weg was naar een tehuis voor meisjes, was ziji door een jongmensch aan gesproken, dat haar naar het tehuis wilde brengen. Toen hij met haar den Volksgar- ten in wilde gaan, weigerde zij mee te gaan. Toen trad plotseling een andere man op het paar toe, die het jongmensch er van langs gaf, omdat hij gepoogd' had het meisje mee te sleepen in den Volksgar- ten. Hiermee won de man het vertrouwen van het meisje en toen zij zei nog geen onderkomen voor den nacht te hebben, bood hij aan haar mee naar huis te nemen. Toen zij1 daar aangekomen waren, imaakte het meisje echter bezwaren en vroeg haar liever naar het tehuis voor meisjes te brengen. De man gaf toe en ging met haar het Grafenbergerwald in. De bezwaren van het meisje om het bosoh door te gaan onderving hij met de opmerking, diat men zoo in enkele min. tijds op de plaats van bestemming zou zijn. Toen het meisje toch niet verder mee wilde gaan, pakte hij haar beet, kalmeerde haar wat en schoffeerder haar vervolgens. Daarop ging hij er snel van door. De recherche slaagde er met behulp van het meisje in het huls van den man te vinden, die Peter Kuerten bleek te zijn. Toen de recherche hetm thuis wilde aanhouden, bleek hij al gevlucht te zijn. Door snelle maatregelen van de politie slaagde deze er echter in hem Zaterdag middag te verrassen. Deze verrassing ge schiedde zoo, dat hij dadelijk zijn wandaad met het meisje bekende. Later gaf hij toe ook de moorden gepleegd te hebben. De politie stelde hem dadelijk op de proef door hem naar de plaatsen te brengen waar eenige der moorden of pogingen tot moord gepleegd zijn en hem te verzoeken mee te deelen wat zich daar had afge speeld. K. .gaf een schets van elke daad met tal van bijzonderheden' zonder daar bij tot dusver met zichzelf in tegenspraak te komen en zonder dingen te verklaren, waarvan de onjuistheid kon worden aan getoond. Niettemin twijfelt de politie nog of hij inderdaad in alle gevallen wel de dader is geweest. Daarom heeft zij een uitvoerig onderzoek geopend om voor ieder geval de onamstootelijke bewijzen te krijgen, dat K., inderdaad' de dader ia. Een van de meisjes, die aangerand is en er het leven afgebracht heeft, verklaart stellig in K. den dader te herkennen. De meening dat men den moor denaar heeft, aanzienlijk ver sterkt. Hedenavond om half elf heeftdeP^s- afdeeling van het hoofdbureau van politie te Dusseldorp een communiqué ffepub ceerd, waarin wordt gezegd, dat het ver hoor van Kürten tot m de kt» avonduren is voortgezet. Gebloken is, dat de gef resteerde reeds zeventien yrijheadsstra - fen heeft ondergaan en wegens inbraken. Reeds op 16-jarigen leeitijd kwam hij in aanraking justitie. Wegens zedendelicten is Ml eoü ter nimmer veroordeeld. Wél staat echter vast, dat Ml reeds he - haalde malen heeft getracht door 8®^ pleging vrouwen aan zijn wil te on werpen. Zoo bedreigde hij eens een 17- jarig meisje met een bijl, terwijl hij 'andermaal op een meisje een schot dat haar echter niet raakte. Ook zond M) eens dreigbrieven aan een vrouw, waal- in Mf haar met den dood dreigde. Toen Kürten met de bewuste vrou^.6r| werd geoonfrontee rd, deed hij geene poging om te ontkennen. Het communiqué constateert ten slotte nadrukkelijk, dat de verhoeren de mee ning, dat men inderdaad den Dusseldoip- schen massamoordenaar in handen neen, aanzienlijk hebben versterkt. Het verhoor. Over het verhoor van den vermoede- lijken moordenaar meldt men nog Vrouw Meurer, ook een van.de weini ge slachtoffers, die er levend zijn afge komen, is Zondag op het hoofdbureau van politie te Dusseldorp in een vertrek gebracht waarin zich 20 personen be vonden. Men verzocht haar te zeggen of de aanrander zich onder hen bevond. Zij wees terstond Peter Kürten aan. Deze zeide, dat hij haar wel had wil len vermoorden. Vrouw Meurer vroeg hem, welke reden hij daartoe zou hebben gehad, waarop Kürten antwoordde: Het motief, dat zou u toch niet begrijpen, dat begrijpt de politie niet eens. Ik wil slechts één ding, moorden, u vermoorden. Vrouw MeureijIs de aanranding zoo geschied, als ik vroeger heb verteld. Kürten: U hebt zich op één punt vergist. Niet vlak voor de brug naar Obercassel, maar reeds 20 Meter eerder ongeveer heb ik u neergeslagen. De verdere vragen betroffen den moord, die nabij Papendell op een zekere Maria Hahn werd gepleegd en daarop antwoord de Kürten alleen, dat hij niet, zooals in de bladen had gestaan, een bril had ge dragen. Voor het overige was ongeveer alles, wat de pers had beweerd, juist geweest. Kürten was tijdens het gansche verhoor, dat twaalf uur duurde, uiterst kalm en liet niet de minste zenuwachtig heid blijken. Hij vertelde zelfs nog, dat hij vrouw Meurer na haar herstel op de fiets had zien rijden door de buurt waar zij woonde. Nieuwe aanwijzingen. Men heeft den verdachten moordenaar van Dusseldorp verzocht enkele woorden te schrijven op het pakpapier, waarop de moordenaar verleden jaar zijn op zienbarende brieven aant de autoriteiten en de pers had geschreven. Een schrift geleerde heeft de verschillende schrifturen met elkander vergeleken en kwam tot de conclusie, dat alles van de band van Kürten was. Het staat thans zeker vast, dat Kürten de vrouwen Maria Hahn en Albermann heeft omgebracht; hij had in de brieven de plaats aangewezen, waar de lijken der twee slachtoffers begraven lagen. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Zes leden van één familie zijn veronge lukt bij een botsing tusschen een trein en een auto op een pnbewaakten overweg bij Ooburg in Ontario. Capo Frio op 100 K.M. afstand van R^, Janeiro was gepasseerd, zweefde oni x 56 op ongeveer 50 K.M. afstand van <je kust Rio de Janeiro voorbij. Het iUcht I schip stevende naar Santos en Sao PaZ Toen Santa Cruz was bereikt, werd <u steven gewend en keerde de Zepper naar de hoofdstad van Brazilië terug.1* Deze kreeg men 's morgens even v00r zevenen, na een tocht \an 31 uur, in zicht Het luchtschip werd door stonuaCh tic gejubel der bevolking begroet. Geëscorteerd door eenige dozijnen vlie» tuigen cirkelde de „Graf Zeppelin" boven de stad, waar de sirenes haar een welkom ue Vi' n™ 7 imr 5 werd eeu vW Het vertrek van Pernambuco, De Graf Zeppelin is Vrijdagavond oim 5 minuten vóór middernacht (Zaterdag morgen 3 u. 25 M. E. T.) te Pernambuco opgestegen voor den verderen tocht naar Rio do Janeiro. Er was een zeer groote belangstelling voor het vertrek en de geestdrift der toeschouwers uitte zich in gejuich, dat de Graf Zeppelin met licht signalen beantwoordde. Uitlatingen van dr. Eckener. Uit Pernambuoo wordt nog gemeld: Dr. Eckener liet zich zeer optimistisch uit over de mogelijkheid van een regel- matigen luchtd'ienst BerlijnPernam buoo. Hy achtte voor den overtocht drie dagen noodig. Zelfs bij ongunstige weers omstandigheden geloofde hij niet, dat men er langer dan 81/J dag voor noodig zou hebben. Het doel van de huidige reis was voornamelijk de voordeelen van een combinatie van vliegtuigen en luchtsche pen te demonstreeren. Het gebruik van het luchtschip op het heele traject zou, vanwege den langoren tijdsduur en de üooge koeten oneconomisch zijn. Dien tengevolge zouden de passagiers van Berlijn tot Sevilla per vliegtuig vervoerd moeten worden, om daar aan boord van wJt te gaan' voor het laatste gedeelte van het traject op de rou tes naar Rio de Janeiro en Buenos-Aires woiden g6n *ebruikt «Sn Te Rio Janeiro geland. De „Graf Zeppelin", die op haar tocht van Pernambuoo naar Rio de JaiTeiro s avonds om 10 uur 20 plrataelflkra tïï Victoria (Espirito Santo) en om lUui M de'stad, waar ae sirenes mmr een welkom toeloeiden. Om 7 uur 5 werd era vlotte landing volbracht op het vliegveld Cam. dos dos Affonsos. De passagiers met be. stemming voor Rio stapten uit, terwijl ook dr Eckener het luchtschip verliet ten eim de'de aanwezige autoriteiten, o.w. zich <je nresident van Brazilië, vertegenwoordi. gers van leger en marine en van het corps diplomatique bevonden, te begroeten. Om 8 uur 42 steeg de Zeppelin weer op, Nog tweemaal cirkelde het luchtschip boven de stad, waarna het in Noordelijke richting verdween, met bestemming naar Pernambuoo. Van hier gaat de tocht naar Havanna, de hoofdstad van Cuba. Weer te Pernambuco, Na haar 2500 mijl langen tocht naar Ri0 de Janeiro en terug is de Graf Zeppelin Maandag om 8.25 plaatselijken tijd boven Pernambuco verschenen. Twee vliegtuigen van de Aero-Postal Co cirkelden om het luchtschip, toen het naar het landingsterrein ging.' De terugtocht van Rio de Janeiro ia onder betere omstandigheden volbracht dan de heenreis. Naar de Associated Press uit Hernam, buca meldt, zal de Graf Zeppelin heden naar Havana vertrekken. Te Havana blijft 'het luchtschip sleohts kort, alleen om proviand in te nemen, Van Havanna zal over de Bahama-eilanden naar Lakehurst gevlogen worden. Dr. Eckener denkt 9 Juni weer in Duitsohland te zym. Rio de Janeiro scheldt. Onder het bovenstaande opschrift stuurt de oorrespondent van de Kölnisohe Zeitung te Rio de Janeiro een telegram aan zijn blad, waarin hij er op wijst, dat het resultaat van het bezoek van de Zep pelin aan Rio wel negatief zal zijn. Het bezoek is, aldus de oorrespondent, veel te ■vaak uitgesteld en nu het eindelijk ge beurde, duurde het maar anderhalf uur, Zelfs 2VS uur na het vertrek van het luchtschip waren nog honderden auto's en bussen op weg naar het landingsterrein. Rio de Janeiro is opgewonden dat de Graf Zeppelin zoo weinig notitie van de hoofd stad heeft genomen. Men praat nu het sensatieblad Noite na, dat reeds dagen lang beweerd heeft, dat de luchtvaarders alleen den steun van de Braziliaanscüe regeering hebben willen incasseeren zon der tegenprestatie. In deze omstandig heden zal de weerklank in de bladen wel niet gunstig zijn. Amy Johnson is Zaterdagmiddag om 3 uur 55 te Port Darwin (Australië) aan gekomen. Drie vliegtuigen hadden boven zee bij Port Darwin uitkijk gehouden en waren tot op een afstand van 50 mijl Amy John son tegemoet gevlogen. Maar een hevige Westenwind had haar meegevoerd en de vliegster werd pas op gemerkt, toen1 zij feitelijk reeds in het ge zicht- van Port Darwin was. Zij heeft dus haar laatste étappe zonder eenigen bijstand afgelegd. Een geweldige ovatie. Een groote menigte, die op het lan dingsterrein te Port Darwin op de vlieg ster wachtte, bracht baar een geweldige ovatie. JUBILEUM „KUNSTZIN". Zondag j.1. herdacht de Muziekvereeni- ging „Kunstzin" alhier het feit, dat zij tien jaar bestond, hetwelk in zoover» juist is, dat zij na voor 10 jaar nieuw leven te zijn ingeblazen, toen met nieuwen moed de haar opgelegde taak weer opvatte en in dit tijdvak dan ook goede vorderingen heeft gemaakt. Maar feitelijk dateert haar oprichting al uit het jaar 1906, maar toen na korten tijd te hebben bestaan, bij ge brek aan alles en nog wat, eenige jaren heelemaal niets meer van zich liet hooren, totdat in het jaar 1920 weer een aantal liefhebbers van muziek, alles wat er nog was, weer te voorschijn haalden en beslo ten met haar opnieuw te formeeren, het welk dan ook gelukte, zoodat zij nu dan haar 10-jarig jubileum kon herdenken. ■Nu moet men niet denken, dat het pad van „Kunstzin" in deze 10 jaren geheel over rozen is gegaan. Het tegendeel zou eerder gezegd kunnen worden. Het is im mers nog sleohts korten tijd geleden, dat men bij gebrek aan een goede bezetting der verschillende partijen, niet eens een concert kon geven. Ook zijn velen uit Koegras reeds werkend lid van de vereen, geweest, maar bij gebrek aan energie om de muze te dienen, tippelden zij steeds weg, nadat zij met veel moeite soms, en opoffering zelfs van den directeur, de eerste beginselen van de muziek waren bijgebracht. En dat is zoo eenige «jaren doorgegaan, maar na bovengenoemde op somming van sombere feiten, zijn er ook lichtende plekken te oonstateeren. Te'1 eerste is er, alhoewel geen groote, toch een kern van trouwe en ambitieuze wer kende leden aanwezig, die wij met eere

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 10