Voordracht „Middelbaar Onderwijs", Anna Paulowna. Callantsoog. Wieringen. Afscheid Ds. J. K. Lofvers. op Woensdag 28 Mei, 's avonds 8# uur, jn het gebouw U. S. 0., Kanaalweg 165. mogen noemen, en het zijn dan ook dezen voorzeker, die in de laatste jaren er zeker het leeuwenaandeel aan hebben gehad, dat „Kunstzin" van diverse concoursen met een prijs huiswaarts keerde, zoo zelis, dat men op een der concoursen zeide, toen hun kleine bezetting ziclh opstelde om het verplichte nummer uit te voeren, die kun nen wel naar huis toe gaan, dat is niets waard. Maar men had zich vergist met dat te zeggen. Ze moesten natuurlijk naar huis toe, maar niet anders dan nadat de jury hun in de betrokken afdeeling een eersten prijs had toegekend. En verder, wij zullen ze allen niet opsommen, heeft zij bij vele en velerlei gelegenheden hare medewer king verleend en hare opwekkende tonen doen hooren, hetwelk steeds door iedereen op prijs werd gesteld. En aan dezen voor uitgang op muzikaal gebied hebben zeker ook de verschillende directeuren 't hunne bijgedragen, en hebben van „Kunstzin" weten te maken wat zij thans is. Dus bestond er heden alle reden toe om het tienjarig bestaan eenigszins feestelijk te herdenken. Voor deze gelegenheid dan had men de muziektent in het Plantsoen een feestelijk aanzien gegeven, door haar te versieren met ettelijke duizenden tulpen, bloemen en vlaggedoek, terwijl de in de omgeving geplaatste vlaggen het feestelijk aanzien nog verhoogden. Door onvoorziene omstandigheden be gon het concert echter ruim een uur later dan was bekend gemaakt. Er was evenwel heel wat belangstellend publiek op de been, hetwelk nog vermeerderde toen de tonen van de muziek zich door het plant soen voortplantten. Nadat „Kunstzin" eenige nummers ten beste had gegeven onder leiding van haar directeur, den heer J. van Glabbeek, maakte zij plaats voor het Dameskoor, onder directie van dep heer C. van der Haagen, dat bij! deze ge legenheid hare welwillende medewerking verleende, en vervolgens eenige zangnum mers ten beste gaf. Zoo vervolgens, kreeg iedere vereeniging nog een beurt en was het zoodoende een goed gevuld program ma, hetwelk naar wij optaerkten, wel in den smaak van het publiek viel. In de open lucht was het nu afgeloopen, en werd de feestvreugde verplaatst naar het café „Prins Hendrik" van den heer H. J. Beuneman, waar de jubileerende vereeniging, voor het bal, dansmuziek uit voerde, terwijl een en ander werd afge wisseld door de tombola, waarvoor reeds des middags de nummers waren geplaatst. Aan dit bal, dat een gezellig karakter droeg, werd door velen deelgenomen en tot sluitingsuur voortgezet, zoodat het 10-jarig bestaan van de Harmonie „Kunst zin" op vroolijke en gepaste wijze is her dacht. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna op Woens dag 28 Mei 1930 des namiddags te drie uur ten Raadhuize. Punten ter behandeling. Notulen. Mededeelingen. a. Dankbetuigingen van mej. S. Sif- fels en den heer L. C. J. Olree voor de ontvangen geschenken in verband met de bemoeiingen bij de revacoinaties. b. Verslag van de Gezondheidscom missie gezeteld te Behagen 0. Mem van den Keuringsdienst van vee e;n vleesch te Den Helder. d. De suppletoire begrooting voor 1929 is door Ged. Staten goedgekeurd dd. 2 April 1930 no. 146. c. Nadere mededeelingen van den heer De Vries omtrent het vervolgonderwijs. f. De kosten van stichting en inrich ting der R. K. school te Breezand hebben bedragen 40.766.40. g. Bij beschikking van den Minister van Financiën dd. 14 Mei j.1. is aan deze gemeente een voorschot verleend van 9650.ter uitbetaling aan drie landar beiders tot 'bekoming van een plaatsje be doeld bij de landarbeiderswet. h. Procesverbaal van kasverifieatie bij den gemeente-ontvanger. j. Bij: besluit van Gedl Staten dd. 80 April j.1. is voor deze gemeente één der bedragen vastgesteld, waarnaar ingevolge de wet op de finantieele verhouding tus- schen het Rijk en de gemeente de uitkee- ring zal worden berekend. k. Voor de toegezegde 300.voor aankoop van een geschenk voor het Gou vernementsgebouw is een lichtkroon aan gekocht. 1. Dankbetuiging van „Ormenio" voor de beschikbaar gestelde medaille. m. De aangevraagde voorschotten voor den bouw van 36 arbeiderswoningen zijn door het Rijk toegekend; de bouw dezer woningen is opgedragen aan J. Vlaming Gz., alhier. n. Bericht van het Dag. Bestuur van den Anna PaulownapoMer inzake bij drage in de kosten van wegenverbetering. Benoeming van een chauffeur-werk man voor den Ophaaldienst voor vuilnis. De voordracht luidt: 1. H. van Twuiver; o' Y,brugge en o. M. Kramer. Aanvraag van het Bestuur der Ohr. school om beschikbaarstelling van gelden uit de gemeentekas, voor het aanbouwen van twee lokalen aan die school, het aan bouwen van een leermiddelenkamer en iiot aanbrengen van centrale verwarming. Verzoek om vergunning tot het plaat sen van de muziektent te Breezand op een terrein gedeeltelijk in eigendom behoo- rende aan deze gemeente. Y?noemin£ lid' der Oommissie van Toe zicht op de Arbeidsbemiddeling. Verzoeken om tegemoetkoming in de Kosten van vervoer van leerplichtige kin deren naar dé o.l. school I van R. Roomsma, J. van Drie en B. Postma. Voorstel tot wijziging van het riolee- nngsplan op het bouwterrein „Ceres" voorzooveel de uitloozing betreft. Voorstel tot aankoop van een moton ij- wiel uitsluitend ten dienste van de politie. Verzoek om een voorschot ingevolge de bepalingen van de Landarbeiderswet van N. Spigt Verzoek van O. Wisse om zijn gekochte bouwterrein met één meter uit te breiden. Voorstel om voor dé uitvoering van de besluiten van den Raad met een burger rechtelijke strekking in plaats van het ooi- lege van Burgemeester en Wethouders, den Burgemeester aan te wijzen. Voorstel om aan het G. E. B. kapitaal te verstrekken teneinde de kosten van uitbreidingen te kunnen bestrijden. Rondvraag. Aan A. Boer, dienstplichtige der lich ting 1925, is tot 15 Febr. 1931 uitstel ver leend van het vervullen der herhalings oefeningen. OVERWERK VERGUNNING. Door den Hoofdinspecteur van den Ar beid is ten behoeve van den bouw van een bloembollenschuur aan de firma J. P. Oudshoorn Zonen, te Sassenheim, van 26 Mei tot en met 7 Juni 1930 vergunning verleend om door mannen van 18 jaar of ouder arbeid te laten verrichten tot maxi maal 9V2 uur per dag en 48 uur per week. De dienstplichtige R. J. Blaauboer, lich ting 1927, is voor herhalingsoef eningen in werkelijken dienst opgeroepen voor den tijd van 17 dagen in de maand Augustus. POLITIE Gevonden: een medaillon met photo. Inlichtingen ter secretarie. HANDICAPDRAVERIJ „SFORTLUST". Onder groote belangstelling en begun stigd door mooi weer, hield de vereeni ging „Sportlust" Zondag een handicap- draverij van geregistreerde paarden. De eerste prijs groot 200 werd gewon nen door Kapt. de Bruane van W. Visser, Beverwijk. Tweede prijs 75, „Politesse" van A. P. Langedijk, Velsen. Derde prijs 25, „Meteor" van K. Hart, Medemblik. Vierde prijs 10, „Norterman B" van N. Spaan, Scihagen. ALGEMEENE VERGADERING „HELPT ELKAAR". Lezing over de ziektewet Het voornaamste punt der agenda, van de j.1. Zaterdag gehouden vergadering bij den heer C. Silikker, was wel een inleiding over de ziektewet. Spreker, de heer W. v .d. Val, uit Alkmaar, begon met de ge schiedenis van het ontstaan van deze en andere sociale verzekeringswetten, waar van minister Talma de geestelijke vader is, dOch die de doorvoering niet heeft mogen heieven. Nu is dan eindelijk, sinds 1 Maart 1930, het veelgewijzigde ontwerp van minister Slotemaker de Bruine, in werking getreden en de heer Van der Val is overtuigd dat zal blijken hoe zegenrijk deze wet is, als zij eenmaal goed ingebur gerd zal zijn. Voorloopig zal men nog op tal van moeilijkheden stuiten. Voor een juiste toepassing van iedere wet toch, moet men niet alléén de wet zelf, maar ook de koninklijke besluiten, die er be trekking op hebben, goed kennen en tevens de rechterlijke uitspraken hij ver schil van meening over de toepassing der wet. De ziektewet is echter pas een paar maanden in werking en dus moeten de rechterlijke uitspraken nog komen, waar op men zich later beroepen kan. En dat deze zullen komen staat wel vast, want de wet behandelt een zeer moeilijke materie. Moeilijkheden ondervindt men al dadelijk wanneer men wil bepalen, wie wel en wie niet onder deze wet vallen. Spreker geeft daarvan verschillende voorbeelden, die we niet zulen weergeven, want twijfelgeval len dienen naar onze meening toch op zichzelf beschouwd en niet ondoordacht met andere vergeleken te worden en f'aarVo >r dient men zich tot een terzake kundige te wenden. Ook bij het vaststellen van de uitkee- ring komt men voor een eigenaardigheid te staan. Voorgeschreven is 80 pet. van het dagloon, dat tot 8.in aanmerking wordt genomen (van het meerdere wordt niet uitgekeerd), dus kan ten hoogste f 6.40 per dag uitgekeerd worden. De wet zegt echter letterlijk 80 pet. uitkeering aan „geld". Men kan dus de opvatting hebben, dat de mogelijkheid bestaat daarenboven nog versterkende en gewone levensmiddelen, kleeding enz. te verstrek ken. Op die manier zou men dan toch bij ziekte tot een uitkeering komen van 100 pet of zelfs daarboven, wat, hoewel ziekte vaak tot grootere uitgaven dwingt dan de gewone kosten van levensonderhoud toch zeker niet de bedoeling van den wetgever zal zijn geweest. Spreker wees ook op een tegenstrijdig heid met de ongevallenwet. Bij een onge val wordt volgens de laatste wet 70 pet. uitgekeerd. Er bestond dus mogelijkheid dat de gevolgen van een ongeval aange geven werden als rechte (waarbij 80 pet. uitkeering plaats had). Zooals we reeds lazen heeft de Tweede Kamer deze week daar juist in voorzien, door een wijziging van de ongevallenwet. De „tijdelijke" uit keering (6 weken) wordt van 70 op 80 pet. gebracht, de vaste „rente" blijft gehand^ haafd op 70 pet. Heel mooie bepalingen geeft de wet over uitkeering bij1 bevalling voor ge huwde vrouwen. Uitkeering en duur zijn zoo, dat geen' vrouw in loondienst in den tijd! voor, tijdens en na de bevalling schade zal behoeven te ondervinden van haar werkzaamheden. De ongehuwde moeder is echter nog op liefdadigheid aange wezen. Er zijn op het oogenblik 52 kassen, waarbij1 de werkgevers aangesloten kun nen zijn; van het goede wat al te veel, zegt spreker. Hij vindt den gang van zaken bij de bedrijfsvereenigingen nog niet schitterend. Hierbij is dé patroon contro leur en moet zelf de eerste r weken uitkeering voorschieten, wat tot allerlei misstanden aanleiding geeft. Wel Is de premie meestal lager dan hij de over heidsorganen die f 2.80 van elke 100 loon vragen, maar men mag niet ver geten, dat de kassen van de bedrijfsver eenigingen het recht tot navordering heb ben vastgelegd Als de heer Van der Val tenslotte tot de vraag komt of de particuliere fondsen nu overbodig zijn geworden, meent hij die te moeten beantwoorden met: neen. Zij zijn nog nuttig voor de werknemers, die nu juist niet in loondienst zijh in den zin der wet en ook voor de verzekering van de 20 pet. van het loon, die niet wordt uitgekeerd. De behandeling van de overige agenda punten kort samenvattend, nemen we uit het jaarverslag van den secretaris, de heer J. ter Burg en van de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer G. Wuis over, dat het ledental der vereeniging Is verminderd met 8 en thans 122 bedraagt, terwijl het aantal donateurs 9 bleef. Hét aantal uitkeerin- gen was dit jaar hoog; totaal 119 tot een bedrag van 714. Op 1 Mei 1929 was het bezit 1042,27V«, op 30 April 1930 853.93. Over het afgeloopen jaar dus een nadeelig saldo van 188.341/*. Door te weinig belangstelling is men niet tot de oprichting van een begrafenisvereeni- ging gekomen. De bescheiden van den penningmeester worden door den heer J. Kuut en T. Zon nagezien en in orde bevonden en de af tredende bestuursleden de heeren G. Wuis, J. de Graaf en D. Koorn met groote meerderheid van stemmen herkozen. Daar de spreker vroeg moest vertrek ken, konden enkele vragen niet behan deld worden. Men besloot nu schriftelijke inlichtingen in te winnen. De heer A. Kooiman stelde voor de uitkeering weer te verlagen tot het oorspronkelijk bedrag, nu men dit en ook het vorig jaar achter- u tgeboerd was. Men zal echter voor het komende jaar de 6.uitkeering hand haven. De voorzitter, de heer M. Pennefcamp, sluit daarop de vergadering. Burgerlijke Stand van Anna Panlowna. GEBOREN: Olara Maria, d. v. M. van den Berg en O. A. Wowijs; Antonia Pe- tronella, d. v. J. M. Verdegaal enl J. O. Alkemade. ONDERTROUWD: P. E Girmann en T. van der Hoeven; J. Delver en L. M. den Haan; W. Bakker enJ. Hijtman. GETROUWD: H. J. Straathof en P. Angevare; D. Keppel en M. Raap. Voor de betrekking van chauffeur- werkman bij den Reinigingsdienst in deze gemeente, wordt het volgende drietal ter benoeming voorgedragen: H. van Twuij- ver te Wieringerwaard; O. Verbrugge en M. Kramer te Anna Paulowna. TULPEN MET DRIE EN VIER BLOEMEN. Laatst werd melding gemaakt van een tulp met twee bloemen aan één stengel. Ons dorp spant in deze zeldzaamheid toch zeker wel de kroon. Bij! de heer P. Vos alhier is een tulp te bewonderen imiet drie bloemen, aan één stenigel. Nog ster ker zelfs: bij den heer J. Breed zagen we een tulp met vier bloemen aan één stengel. ALS HET ZOMERT. Zondag j.1. vond de opening plaats van de strandtent. Daar het weer wel mooi, imaar het niet buitengewoon warm was, was het bezoek niet zoo groot als wel ver wacht werdL Over eendgen tijd zal dat echter wel beter worden. EEN JUBILEUM. Naar wij1 v rnemen hoopt de heer A. Zomerdijk op Zondag 1 Juni ais. den dag te herdénken, waarop hjjl voor 85 jaar ais keurmeester bij, de Gemeente-zeegras- expioitatle in dienst trad. En daar de heer Zomerdijk een zeer goede reputatie heeft, twijfelen wij er geenszins aan of het zal hem dien dag niet aan belangstelling ont breken. EEN NIEUWE ZAAK Door den heer J. P. Wigbout is aan de Hofstraat te den Oever een nieuwe zaak rijlwielen en onderdeden geopend. Ook kan men op gebied van motoren voor be- drijfskracht enz,, in voornoemde zaak alles op bestelling krijgen, daar de heer Wigbout ook als vertegenwoordiger van vooraanstaande firma's op dat gebied optreedt. DE VISSCHERIJ. Met de a ns j o vis visscherij gaat het tot heden vrij goed, alhoewel soms zeer af wisselend. De kuilders vangen meer dan de netviisschers. Ook de prijzen zijn vrij goed. Met de palingvisscherij in den W i erigerm eerpolder gaat het niet meer zoo voordeelig, en waar die visoh zich thans ophoudt weet men niet, doch er wordt zoo goed als niets meer gevangen, daarentegen levert te botvisscherij zeer veel op, daar deze bij honderden ponden worden gevangen. GHR. TEHUIS. Hemelvaartsdag 1930 zal 's avonds te 7 ure 't Urker Mannenkoor, bestaande uit 60 leden, in Urker kleederdracht een uit voering geven in bovengenoemd tehuis voor Zuiderzeewerkers aan den Oever. Met verschillende botters komen zij des middags van 't eiland Urk, 't midldelpunt van nu nog de Zuiderzee. Ongetwijfeld belooft het een interessante avond te worden. De leiding van 't geheel staat o"d"r den heer S. J. Dokter, die ook nog een woord zal spreken. I Nog nooit te voren la zoo'n groot man nenkoor in 't tehuis geweest %n de moge lijkheid is niet uitgesloten, dat Hemel vaartsdag 1930 aan den Oever de vele belangstellenden lang zal bijblijven als een bijzonder aangename herinnering. „LAND IN ZICHT". Naar wij vernemen is door het Hoofd- oomité van „Land in Zicht" besloten om voorloopig in de plaats van den heer Lof vers, die Wielingen gaat verlaten, «een opvolger te benoemen. VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN HET ONDERWIJS OP OOSTELIJK WIERINGEN. Door het aftreden van den heer Godde- froy, voorzitter van bovengenoemde ver eeniging, heeft het bestuur den heer J. A. Snoyink aangezocht om het voorzitter schap op zich te nemen. Wijl vernemen dat de heer Snoyink heeft toegezegd deze functie te zullen aanvaarden. VLEESUH KEURINGSDIEN ST. Volgens het verslag van den Vleesoh- keuringsdienst te Den Helder zijh gedu rende het jaar 1929 te Wieringen ge keurd: 437 runderen, 842 varkens, 5 vet- kalveren, 15 graskalveren, 162 nuchtere kalveren, 53 schapen, 2 geiten, 5 paarden en 1 veulen. Afgekeurd werden in dat jaar: 12 runderen, 1 varken, 2 graskalve ren, 8 nuchtere kalveren, 16 schapen en 3 paarden; voorwaardelijk goedgekeurd werden 2 runderen en 2 nuchtere kalve ren. De heer J. H. Eden, tijdelijk onderwijzer aan de school te Oo ster land, is door B. en W. in gelijke betrekking benoemd aan de school te Hippolyfushoef wegens het aan staand vertrek van den heer Windsma. AANBESTEDING. Op Woensdag 11 Juni a.a wordt door den Directeur-Generaal der Zuiderzee werken te 's-Gravenhage aanbesteed het onderhoud van den Amstelmeerdijk en van de nieuwe haven en de schutsluis te De Haukes gedurende het jaar 1930. De raming is 11.500. WONINGBOUW. Voor rekening van den heer F. Does burg Hz. zal door de aannemers Gebr. Hegeman een woonhuis worden gebouwd aan den Gemeenelandsweg te Oosterlanid. HINDERWET. B. en W. hebben aan C. Kool Oz. Jr. te Oosterland vergunning ingevolge de Hinderwet verleend voor het plaatsen van een graanmaalinstallatie, bestaande uit een Ruston-ruwoliemotor van 80 P.K. tot aandrijving van een maalstoel met steenen van 1.40 M. diameter en lijnkoekbreker, in zijn pakhuis aan den Akkerweg. Na reeds des morgens in openbare gods dienstoefening van zijn „gemeente" af scheid genomen te hebben, werd Zondag avond j.1. den heer J. K. Lofvers, c. t. H. D., die door het aannemen van het beroep naar Gasthuizen (Gr.) Wieringen metter woon gaat verlaten, een afscheidsavond aangeboden. Wjj behoeven vanaf deze plaats geen beschrijving meer te geven van het werk van deze sympathieke en geziene figuur, die niet alleen onder de Zuiderzeewerkers, doch ook ondier de bevolking van Wierin gen zooveel geestelijken en cultureelen arbeid verricht heeft en die zich hier een groot aantal vrienden heeft mogen ver werven. Wij hebben Ds. Lofvers gehoord in zijn preeken, in gezellige bijeenkomsten, ja, helaas ook bij het graf van een zijner vrienden en altijd weer was het Lofvers, die met zijn eenvoudige,, welgekozen woor den in de harten der aanwezigen wist door te dringen, dikwijls niet van humor ont bloot waren zijn woorden, doch ook ern stig, zelfs heel erg ernstig kon hij zijn wanneer het betrof het verkondigen van het evangelie of wanneer woorden van troost door hem moesten worden ge sproken. Geen wonder was het dan ook, dat zoo wel des morgens als des avonds de kapel geheel gevuld was met belangstellenden. Om ruim 7 uur opende de voorzitter van een speciaal daartoe gevormde afscheids- oemmissie deze bijeenkomst door allen hartelijk welkom te heeten. In het bijzon der idlen heer Mlonhemius van het hoofd comité „Landl in Zicht", den vader van den heer Lofvers, den heer Bosma, evangelist te Hippolytushoef, en den heer Dokter, van het christelijk tehuis voor Zuiderzee- arbeiders, die van hunne belangstelling blijk gaven door dezen avond aanwezig te zijn. door don Hoor A. ZUIVERVLIET, over het i Q RAT IS toegankelijk voor ouder» von schoolgaande Kinderen. Nadat de heer Franck in gebed was voorgegaan, werd door de aanwezigen ge zongen Psalm 150 verzen 1 en 2. Hierna verkreeg de heer Monhemlus het woord, die in een lang betoog het werk van den heer Lofver® schetste en daarin ondubbelzinnig zijn groote waardeering daarvoor uitsprak. Als stoffelijk blijk bood hij hem namens het hoofdoomité een drie tal boekwerken aan. Alvorens de lange rij sprekers en spreeksters te noemen, die van de gelegen heid gebruik maakten om woorden van afscheid tot den heer Lofvers te richten, willen wij vermelden, dat het mannenzang- koor en een kwartet, bestaande uit twee dames en twee heeren, onder leiding van den heer Schoustra, steeds ter afwisseling eenige liederen ten gehoor e bracht. Wij zullen van het kwartet alleen de goede be doeling waardeeren en ons derhalve van critiek onthouden. Het mannenkoor maakte behoudens een te lage inzet van het eerste nummer geen slechten in druk. Vooral „Des jagers afscheid" werd goed gezongen. De heer Franck, met wie® de heer Lof vers den laatsten tijd heeft samengewerkt, sprak hartelijke woorden van afscheid tot zijn collega, die hij: 'n waren vriend noem de. Dankbare woorden van herinnering bracht hij naar voren voor de wijze waarop hij hem en zijn echtgenoote, toen zij uit Duitschland naar Wieringen kwamen, met alles terwille was geweest en hem zoo prettig in zijn nieuwen werkkring heeft weten in te wijden. De voorzitter overhandigde met een toe passelijk woord (namens wien mochten wij jammer genoeg niet uit sprekers woord hooren), een fraaie schemerlamp, een dito foto-album en namens de voetbalvereeni- ging „Flevo" waarvan de heer Lofvers de oprichter is een vergrooting in lijst van het elftal, waarin hij zelf ook steeds meespeelde. De heer O. C. Kuiper sprak zichtbaar onder den indruk en niet geheel vrij van nervositeit eenige woorden namens de Zangvereeniging waarvan de heer Lof vers ook al de geestelijke vader is en bood hem een vergrooting In lijst van deze vereeniging als blijvende herinnering aan. Mevr. Van Varik sprak gevoelvolle woorden namens dé „Martha"-vereenlging. De „Driehoeksmeisjes" zongen den schei denden leeraar toe, terwijl Mejuffrouw Van Asperen namens deze meisjes het woord voerde. Treffend waren haar af scheidswoorden toen zij zei: wanneer christenen afscheid nemen, zeggen zij „tot weerziens" en daarom roepen de Drie hoeksmeisjes u ook „tot weerziens" toe. Als afgevaardigde van de Jongemannen- ver eeniging en van de Figuurzaagclub sprak de heer Van Nol, die den heer Lof vers een eigenhandig vervaardigde minia tuur „uitgave" van het gebouw „Land in Zicht" ter hand stelde. Voorwaar een wel gekozen herinnering.. Tot slot sprak de heer Dokter nog mede namens den heer Bosma van de Evangeli satie woorden van waardeering voor het werk van den heer Lofvers. Inmiddels had de heer Lofvers nog op de 'hem eigen prettige goede wijze een overzicht gegeven van zijn werkzaamheden hier op Wieringen en bij de Zuiderzee werken. Zwaar viel het hem om woorden van afscheid en dank te spreken, niet alleen door een zware verkoudheid, die hij had opgeloopen, maar ook doordat hij getrof fen was door zooveel waardeering voor zijn werk en belangstelling bij zijn af scheid. Op verzoek sprak de vader van den heer Lofvers een slotwoord. Treffend waren zijn woorden en velen waren diep onder den indruk van het gesprokene. Nadat de heer Lofvers Sr. ook nog een dankgebed had uitgesproken, zongen de aanwezigen staande Gezang 96, waarna deze plechtige avond tot het verleden be hoorde. Wij willen niet nalaten om ook den heer Lofvers een hartelijk woord van af scheid toe te roepen en hem openlijk dank te zeggen voor de welwillende wijze waar- op hij steeds ons ter wille is geweest bij het verstrekken van inlichtingen en ge gevens, wanneer wij deze noodig hadden voor onze berichtgeving. Moge het hem in zijn nieuwe standplaats in alle opzichten naar wensch gaan en het hem gegeven zijn zich nog langen tijd te kunnen geven aan zijn arbeid, die hem lief en dierbaar is. OPENBARE VERHURING GRASGEWAS. Openbare verhuring van het grasgewas aan de zeedijken op Zaterdag 24 Mei 1930. Omschrijving: van midden tusschen paal 125 en 124 tot paal 122 Van paal 122 tot paal 118 118 114 M 114 110 110 106 106 102 102 98 98 94 67 62 62 58 58 54 52 48 Vorige huurder: Bedrag: Huurder: Bedrag: C. Voorthuizen J. Kranenburg C. Voorthuizen O. Voorthuizen J. Blaauwboer G. Hollander R. Meeldijk id. 35 52 66 76 64 f 78 76 80 G. C v. Balen Blanken f 30 R. Meeldijk G. C. v. Balen Blanken L. de Jong f 55 f 65 f 70 Totaal f737 Voor de andere peroeelen hebben zich geen huurders aangemeld. H. Kranenburg f 24 id. f 56 O. Voorthuizen f 26 J. Blaauboer Dz. f 80 J. H. Krouwel f 35 P. v. Twuiver f 25 R. Meeldijk f 46 id. f,45 L. de Jong f 20 R. Meeldijk f 10 T. Rentenaar f 10 L. de Jeng f 30 Totaal f 864

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 11