KOMIH't PEKELVLEESCH 9^neest vn vevfocutit de :Radio-Programma:^> j Radiografisch Weerbericht SPOORSTRAAT 122 TELEFOON 339 aan den grond geloopen. Sohagen. Texel. Burgerlijke Stand van Den Helder kobfbal. nederland—belgis 7— tennis. athletiek. Marktberichten. JJ. Zondag te ongeveer 12 uur, k.v/am het b.8. „Baron van Dedum", van den dienst HoornA'dam, de haven van J Jen Oever binnen met een gezelschap geh eel- onthouders van Medemblik aan boord, Na ongeveer een half uur hier vertoef* i te hebben, vertrok het vaartuig weder, met de bedoeling Breezand en Kornwerder- zand te bezoeken. Men heeft bet echter niet verder kunnen brengen dan het alge- sloten vaarwater aan het Zwin, waa.r de boot ear| den grond liep. Eerst des av onds te ongeveer 5 uur raakte de boot los, doch toen werd geconstateerd, dat het roer ontzet en de roerketting krom was. De motorboot „Tureluur" van de M.U.Z. sleepte het vaartuig weer in de haven, waar de smid Kui.1t het roer met een «teek- vlam warm maakte en daarna recht, zette. Te ongeveer half 9 kon de „Baron van Dedum" de haven weer verlaten <3n naar Medemblik vertrekken, zonder dat het ge zelschap het Breezand en Kornwenderzand had gezien. Het ware beter, dat schippers, die het vaarwater ln de omgeving van Wi orlpgen niet zeer goed kennen, een loods aan boord namen. De onvangnr van registratie, H. Druk ker, thans te Nljkerk, wordt overgeplaatst naar Behagen. DE VLEESCHBEWERKINGS- INRIOHT1NG. De goede resultaten die de kring Bar- slngorhorn imet zijn vleoschbewerkings- inrlahtdng te Sahagon tot heden heeft ver kregen, nebbon ook Anna Paulowna en Wleringen bewogen zldh bij dien kring aan te sluiten. DE GRASOOGST BEGONNEN. De hooioogst of liever do grasoogst is in Hollands Noorden reeds begonnen. Daar men veronderstelt, dat het gras nog al krachtig zal zijn, waarvan een sterke broeiing het gevolg zou zijn, zal deze eer ste snee, voornamenlijk gekuild worden. Met de werkzaamheden ter Verhooglng en verzwaring van den zeedijk Is een aan vang gemaakt. Een van de oude forten wordt afgegraven en de grond gebruikt voor den zeedijk. Uitvoerder van het werk is de heer F. van Balen te (Bilthoven. WOENSDAG 38 MEI Hilversum, ag8 M, Na 6 uur: 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding;. 12.00—2.00 Concert. AVRO-Kwintet. 2.00—3.00 Grammofoonpl. 3.00—4.00 Knipcursus. 4.00—4.30 De voornaamste studiemuziek voor piano, uitgevoerd door Egbert Veen en Louis Schmidt. 5005.30 Grammofoonpl. 3.306.00 Concert door het Tuschlnskl-Orkest. 6.00 Tijdsein. Daarna: voortz. concert. 6.30 Koersen. 6.4517.15 Italiaans'ch voor beginners. 7-IS7-45 Italiaansch: Gevorderden. 7.458.00 Grammofoonpl. 8.01 Vereenigingsuurtie. Verkade's Harmonie, Zaanland's Mannenkoor. 9.0011.00 Concert door het Omroeporkest. 10.00 Persber. Viool-recital door F. Zepparoni. Orkestconcert. n.00—12.00 Grammofoonpl. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV-Uitz. 8.159.30 Concert. 10.3011:00 Ziekendienst. 11.00—11.30 Grammofoonpl. 11.30—12.30 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz. 13.00—12.15 Politleber. 12.302.00 Concert. Mevr. A. J. Blokpoel-v. d. Berg (sopraan), Ger. Lecointne (tenor), Vos (orgel). 2.00-^2.45 Concert. Mevr. Gante-v. Ameron- een (sopraan), L. v. d. Brink-Prakken (fluit), J. Sroomenbergh (bas), Alex-Adema (piano)'. 2.453-15 Lezen van Chr. Lectuur. 3-154.15 Vervolg concert. 4-IS—5.0O Gdammofoonpl. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.006.45 Grammofoonpl. 6.457,45 Chr. Liederenuurtje. 7-458.00 Politieber. 8.00ir.00 Uitzendavond. Spreker: Ds. P. Ch. v. d. Vliet. Het Chr. Radio-Orkest, Hemdr. C.' v. Oort (bas) 10.00 ca. Persberichten. van 24 tot 27 Mei 1980. BEVALLENG. KeizerNIjmeljer, d. J. C. v. StraatenJansen, d. B. Gerssen Buk, d. M. Bals—Brouwer, d. A. Beis hulzen—v. Dijk, d. M. v. Doorn—Forrer, d. OVERLEDEN: M. Bakker-Gieles, 67 Jaar. A. Visaer, 87 jaar. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moesten eenige ingezonden stukken bot het nummer van morgen blijven staan. VOETBAL. K. N. V. B. Kampioenschap vac Nederland. Blauw WitAjax x-«. Deze match, die de beslissing inzake het nationale kampioenschap een heel stuk verder zou hebben gebracht, is op een groote ver rassing uitgeloopen. Blauw Wit toch heeft van Ajax gewonnen, waardoor de spanning nog is toegenomen. Ajax, welke tweemaal Go Ahead sloeg, heeft tegien de op papier zwakkere Zebra-ploeg drie verliespunen geboekt. Vele mogelijkheden zijn door dit resultaat mogelijk geworden, o.m. dat alle kampioenen met een gelijk aantal punten eindigen (8). Dat natuur lijk in het meest gunstige geval. Maar dat het tot één of meer beslissingswedstrijden zal ko men, is haast wel zeker. In elk geval is Ajax Zondag de macht uit handen genomen. Dit was de wedstrijd van Blauw Wit! Door een individueel snel spel en fanatiek „op den bal zitten", is de Stadionsploeg er in geslaagd het technisch betere spel der Ajaciden haar wil op te leggen en een in alle opzichten verdiende overwinning te boeken. De eerste helft van deze „derby" teekende zich af in een lang durig en krachtig offensief van Blauw Wit met dikwijls gevaarlijke momenten voor de Ajax-veste. Een formidabele kogel van- spil De Boer trof de doellat. Schlndeler daaren tegen werd slechts enkele malen bedreigd. Na rust is het overwicht van B.W. iets minder srpekertd geweest. Ajax kwam wat meer naar voren, zoodat de B.W.-verdedlging het nu ei> dan hard te verantwoorden kreeg. Maar dit onderdeel was bijzonder strijdlustig en gaf geen kamp. 12 minuten voor het eind glipte Fcrwerda op een verre trough-pass als een aal tusschen de Ajax-backs door en gaf zijn club loon naar werken. In de laatste minuten ging van Kol in de voorhoede spelen, maar ook die poging mdalukte en zegevierend verliet B.W. het tooneel van den strijd, toegejucht door de tienduizenden toeschouwers. B.W. had 2 invallers. Lltteri Jr. speelde voor Rhode op de middenvoorplaats, terwijl als rechtshalf Wessels de plaats bezette van Siters Sr. Bij Ajax ontbrak Andrlesten Jr„ die vervangen was door Schetters. Vtan Deijde speelde om die reden spil. De sand is: Velocltas Ajax Willem II Go-Ahead Blauw-Wlt 6 T 6 6 T 8 1 1 8 2 2 2 2 2 8 9-12 7 12—6 7 12—8 6 10-10 6 5—12 0 Donderdag a.s. wordt gespeeld Go AheadBlauw Wit, onder leiding van den Zuidelijken scheidsrechter v. d. Dongen. AFDEELING I. se klasse. RCH—HBS 8—3. Prom.-coimp. 3e klasse. HVCTOG 53. TOG heeft eeni mooie kans voorbij laten gaan om te promoveeren, want met een gelijk spel had ze 2e klasser ge weest. Nu moet echter nog een beslissings wedstrijd gespeeld worden, daar beide clubs met 5 punten zijn geëindigd. AFDEELING IV. Pronv-cdmp. ze klasse. Roermond1TAC 3a, Bleljerheide—De Valk 21. Roermond 3210 94 5 Bleijerhelde 3001 85 4 De V alk 3,1 1 1 64 3 T.AC. 3003 0—1 ia 0 BEKERWEDSTRIJDEN. 5e ronde. Deventer: RODA—Veendam 11; Breda: NACUnlas 3o. WEST-DUITSCHLANDOOST NEDERLAND 1—x. De 18e ontmoeting tusschen belde vertegen^ woordigende ploegen, te Recklinghausen ge speeld, is in een gelijk spel geëindigd, na een wel zeer spannende, maar weinig fraaie ont moeting. De Oostelijken hadden deze match kunnen winnen, indien zij na rust een nuttiger gebruik van de Vele kansen hadden gemaakt, die hen geboden werden. 25 min. was de ie helft oud', toen W.-D. de leiding nam. Spoedig na de hervating gaf de Kreek uit een voorzet van Landaal zijn club het gelijkmakende punt. Toen kreeg de Kreek nog eenige mooie scoor- kansen, maar hij liet zich door de fanatiek werkende W.-D.-verdi. steeds van zijn stuk brengen. De Ned, achterhoede was nog het beste deel van de ploeg. Dr. Bauwens leidde correct. Er waren 15000 toeschouwers; het terrein bezat geen tribunes. BELOIE—FRANKRIJK Dat had'den wij niet gedacht na Belglë's mooie prestatie tegen het Ned. elftal en na hup volkomen zege op de Franschen te Parijs, dat zij nu te Luik tegen diezelfde ploeg ge klopt zouden worden. Na zeer goed begin scoorde Voorhoof, waarna de Belgen veel kalmer .gingen spelen. Het gevolg was dat Fr. nog voor rust gelijk maakte. Na rust ver ging het de Belgen nog slechter. Spil van Halme was dood-op en' presteerde bijna niets meer en ook de achterhoede maakte fouten. De Franschen voerden het tempo geweldig op hun spel werd steeds sneller en het onver mijdelijke gebeurde: Fr. nam de leiding en stond die niet meer af. Het publiek was onsportief en begon haar eigen spelers uit te jouwen. De Belgen kwa men met hetzelfdle elftal in het veld, dat Hol land geslagen had, behalve de Clercq, die door Moeschai vervangen was. Hockey. Op denzelfden dag en evenens te Luik, ver loor het Belgische Hockey-team van de Fran schen met 10. Voor de Belgische sport dus wel een slechte dag. Het regende bijna voort durend en het terrein (van de Tilleur F C was bijzonder glibebrig. H-R.C.-nleuws. H ..C.ZEEBURGIA 3—8. Net bijtijd* HR.Cs oefenmatch tegen Zeeburgia is in een gelijk spel geëindigd, nadat de Racers lan gen tijd een 1—3 achterstand hadden. Ons dunkt, dat de thuisclub met dat resultaat wel tevreden kan zijn. Niet omdat ze de zwakste partij was, maar wel, dat van den technischen kant bekeken, de bezoekers hun gastheeren de baas waren. Hun positiespel (opstellen) en balbehandleing was van dien aard, dat de roo- den ér ongetwijfeld iets van geleerd zullen hebben. Daar werd nu eens werkelijk een mooi partijte voetbal door hen gedemonstreerd. Het eerste kwartier gaf weinig belangwek kends te zien; vrijwel zonder spanning, zon der dat de keepers in moeilijkheden kwamen, verliep deze periode. Prins .en Beneker vol doen nog het beste in den H.-aanval en na pen fraaien omhaal van eerstgenoemde gaat de bal rakelings naast. Even later neemt Z. de leiding en spoedig daarop schiet de H.-links- buiten magniefiek in, doch de keeper wist den bal nog juist over de cornerlijn te werken. Intusschen was de vertooning iets levendiger geworden. HRC begon wat meer geestdrift in haar spel te leggen, maar jammer genoeg slaagde men er-niet in de combinatie sluitend te maken en de achterhoede was een zwak punt. Toch slaagt Beneker er in den stand gelijk te maken, maar direct daarop zoo vanaf den aftrap hernam Zeeburgia de lei ding, De gasten zijn thans in hun spel, domi- neeren bijna geregeld en het frappeert bepaald hoe gemakkelijk zijn hun tegenstanders met kleine tikjes weten te passeeren. Er wordt nogal eens van tp grooten afstand geschoten en ook niet altijd zuiver. De 2e helft heeft de thuisclub de wind ln den rug en is, hoewel dan niet overwegend, toch het meest in den aanval geweest. Tevens kwam er nu een beter contact tusschen de linies. Reed1» na 5 min. heeft de middenvoor succes, maar de referee had reeds gefloten, zoodat geen doelpunt toegekend werd. Even Z. nu ingesleten en hetl s door toedoen van Prins dat driemaal achtereen een hoekschop op het Z.-doel genomen wondt, welke even- sis zoovelen nadien geen resultaat brengen. De Z.-voorhoede is, wanneer ze doorbreekt, steeds gevaarlijk en na ruim 10 min. spelen brengt ze na eeni mooien troughpass den stand op 3—1. Zoo blijft de stand langen tijd met de thuisclub in het offensief, ettelijke cor ners wel een bewijs hoe geducht de Z.- backs benauwd' werden behoeden het Z.-<doel voor doorboring. Een penalty wenschte H. niet te benutten. Eenmaal gaat Beneker er met den bal vandoor, doch komt op het goede moment te vallen. Een vinnig schot van den Z.-rechtsblnnen wordt door keeper Prins kra nig gestopt; aan den anderen kant heeft Sont evenmin succes. In de laatste 5 min. slagen dé roodjes er ten slotte in alsnog een gelijk spel uit het vuur te sleepen. Uit een corner wordt het 32 en daarna deponeerde Beneker den bal in h$t uiterste hoekje. Even later floot scheidsrechter Dol het einde. ALKMAAR: A.KLS.—H.S.V. 1—10. Door een schitterende overwinning is het dfe Heldersche Handelsschool gelukt voor de tweedie maal1 ln 't bezit van- de beker te komen. Deze groote nederlaag van Alkmaar valt des te meer op, daar Heidér met eenige invallers uitkwam en A. op volle sterkte o.a. mét de Al cm ar laan 'Hamstira. In het kort was het wedstrijdverloop als volgt: Helder wint dé toss en begint met wind'in de rug. Het begin is voor Alkmaar, dat dan ook vrij spoedig de leiding neemt, De gelijk maker volgt evenwel binnen de minuut en tot rust behoudt Helder 't overwicht, dat slechts af en toe door Alkmaar teniet gedaan wordt. Hamstra wordt scherp in de gaten gehouden en het verschil in verdedigingsterkte wordt met rust aangetoond in een.41 stand'. Daarna krijgt Helder de wind tegen en de overwinning blijkt lang niet zeker. De eerste goede aanval van H. laat evenwel zien, dat de overwinning niet meer zal worden afgestaan. Binnen vijf minuten is .d'e stand 6—1. Gesterkt door dit succes laat H. nu een schitterend sluitend samenspel zien, waartegen Alkmaar machteloos blijkt. Eerst als de stand 9—1 is, heefit Hu zijn doelpuutenhonger gestild. Even voor 't eind wordt het tiental volgemaakt. Stand: Helder 63226 2515 1. Alkmaar 62226 1525 1.— Succes-nieuws. Wieringen. Zondag j.1. speelde Succes 2 een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Andijk I. Om halfdrie blaast scheidsrechter Metselaar de elftallen in het veld. A Heeft 3 invallers. De S-midvoor brengt de bal aan het rollen. Er ontwikkeld zichdadelijk een vlug vrijwel gelijk opgaand spel, hoewel de S-ers er niet erg best in kunnen komen. De S-aanvallen worden dan ook gemakkelijk afgeslagen. Spoedig weten zij zich wat te herstellen en heeft de A verde diging steeds werk, eenmaal kopt de S midvoor de bal precies aan de andere kant van de paal, Even later heeft dezelfde speler meer geluk want dan weet hij met een mooie kopbal de A keeper het nakijken te geven I—o. A niet ontmoedigd pakt flink aan, doch weet het ver der te brengen dan tot de backs. De S midvoor geeft de A keeper voor den 2en maal het na kijken 2—0. Voor het doel is de voorhoede uiterst gevaarlijk, de A backs zijn echter van vrij goed gehalte en weten dan ook menige aanval af te slaan. De S midvoor schiet weer hard in, doch de A keeper weet den bal te stop pen, echter niet voldoende, waandoor de toe- loopende linksbinnen 3o maalét. Hiermede gaat de rust in. Na de thee heeft S het geringe windVoordeel en is dan ook voortdurend in de meerderheid. De enkele A aanvallen lijden tot niets. Na samenspelen geeft Kroon mooi over naar de. vrijstaande S midvoor, welke met een hard schot de A keeper laat visschen1 4o. Ver der wordt van de A zijde hard aangepakt om toch maar een tegienpuntje te maken, wat hen dan even voor het einde gelukt uit een corner, welke door de spil keurig word ingekopt 41. Spoedig is het einde en heeft Succes II revan che weten te nemen, op destijds 31 neder laag in Andijk. De beid'e Succes adsp. elftallen waren naar Scnngen, en moesten daar beide het onderspit delven. Succes b verloor met 41 en Succes A verloor met 31. Dinsdagavond half acht speelt Succes Hl een wedstrijd tegen WMP 2, op het Succes terrein. Voor ca. 4000 toeschouwer» werd z°"dj^ middag de interlandwedstrijd ^*^rla lke België gespeeld om den Telegraaf-beker, plaats vond op het Houtrust-terreirin Den Haag. Voor rust is het geen eenzijdige strijd geweest; integendeel, er was in deze D bijzonder veel spanning en waren de Belgen niet zooveel zwakker. Er viel, sinds de laatste ontmoeting, veel vooruitgangin1 hun spdI te merken. Niettegenstaande waren de onzen nog altijd geroutineerd er; vooral vanhet.]:^; dames-zestal ging een buitengewone uit. De ie helft was het fraaie vertooning, die niet de cijfers 2-1 voor Nederland zeer goed uitgedrukt werd. Echter na rust hebben onze landgenooten een bijna voortdurenden druk uitgeoefend; hunne betere spelcapacitetten kwamen thans meer naar voren; toen net 3 werd', was het met de Belgen gedaan. Topping IAnimo I 6x. Zooals uit de gedetailleerde uitslagen blijkt wanen in dezen wedstrijd verscheidene span nende partijen en is Topping de overwinning niet cadeau gegeven. Het ©enigste winstpunt was het heeren' enkel spel Weyerman v. tt. Arend. De heer v. d. Arend, die in het enkel spel veel beter speelde dan in de andere par tijen, won na een' fraaie partij zonder veel moeite. Van de dames speelde mevr. v. d. Arend een zeer goeden wedstrijd. Mej. Hartkamp gaf goed partij aan mej. Bahlman, welke laatste evenwel in het' gemengde dubbelspel veel beter speelde als ln deze partij. Vaii de heenen speelde de heer v. Bemmelen irt het gemengde dubbel spel beter dan ln net heeren dubbel spel, terwijl de heer v. Straelen in de set van het enkel spel goed partij gaf aan den heer Schötvlnck. Gedetailleerde uitslagen: Heeren enkel spel: Weyerman--v. d. Arend 0—6, 6—8; Schölvlnck—-v. Straelen 6—4, 6—4- Dames enkel spel: mej. Bohhnan—mej. Hartkamp 6—3, 8—6. Heeren dubbel spel: Weyerman, Schölvlnck v. 'd. renid, v. Bemmelen 46, 6—2, 63. Dames dubbel spel: mej. Jongens, mej. Bahlman'mevr. v. d. Arend, mevr. B. Viinc- kcr» 6—4, 8—6. Gemengd dubbel spel: mej. Bahlman, Weyer man— hr. en mevr. v. d. Arend 78, 2—6, 6—1; mej. Jurgena, Schölvlnck—mevr. B. Vinckera, v. Bemmelen 6—0, 76—2. Animo II—Koog Zaandijk 4—3. Het ls ook ditmaal Animo II mogen geluk ken Koog Zaandijk II te slaan, dank zij het teit, dat de dames van Animo veel sterker waren dan de dames van Koog Zaandijk. Door de afwezigheid van d,en' heer van Rhijn, welke in Koog Zaandijk van den heer Aten won, werd het heeren enkel spel door Koog Zaandijk gewonnen, daar de heer v. Hengel, hoewel goed partij gevend, niet tegen den goed plaatsenden en vast spelenden heer Aten op kon. De héér Schierman won van den heer v. Hoorn door vaster spel en betere opstelling en vooral door voorzichtiger spel. Het dames enkel spel. werd' met weinig moeite door mevr. Meijer gewonnen. Vlugheid en goed plaatsen gaven hier dien1 doorslag. Het heeren dubbel spel was een aardige partijs aan beide kanten werd goed gespeeld; de grootere vastheid der gasten gaf den door slag. Het dames dubbel spel gaf weinig moeite. De dames Meyer en Akkerman speelden goed samen. Mej. Akkerman gaf goed net spel te zien. Het gemengde dubbel spel deed' uit komen, dat de heer v. Hengel een beter dub-" bel speler als enkel speler i* Mevr. v. Nie speelde een goede partij. Het gemengd dubbel spel van mej. Akker man en den heer v. Hoorn werd met weinig moeite gewonnen; het was de sterkere dame, die den doorslag gaf. Gedetailleerde uitslagen: Heeren enkel' spel: v. Hengel—Aten 16, 16; v. Hoornb'chierman 97, 57, 3—6. Heeren dubbel spel: v. Hengel, de Booy Aten, Flentrop 64, 8—6. Dames enkel spel: mevr. Meyer—mevr. Aten 6—1, 63. Dames dubbel spel: mevr. Meyer, mej. Ak kerman— mevr. Aten, mej. Verkade 6—0, 6—4. Gemengd dubbel spel: mevr. v. Nie, v. Hen gelmevr. Aten, Schierman 6a, 4—6, 60; miej. Akkerman, v. Hoorn—mej. Verkade, Flentrop 62, 6—2. ATHLETIE WEDSTRIJD TE DEN HELDER. Voorloopig vastgesteld op Zondag 30 Juli. Op initiatief, van dien Noord-Hollandschen Athletiek Bond (N.H.A.B.) werd te Den Hel der op Zaterdag 24 Mei j.1. in het hotel „de Toelast" een vergadering gehouden om te ko men tot het houden van een atletiekwedstrijd in dezen zomer. Genoemde wedstrijd zoo mo gelijk te doen volgen door een voetbalwed strijd. Alle belanghebbende vereenigingen ter plaatse waren tot bijwoning dezer vergadering aangezocht. Aanwezig waren Zeemacht, Helder en Pro Patria; zonder kennis geving waren niet opgekomen de vereen. Turnlust en O.K.K. De heer Stam, voorzitter van de M S V Zeemacht en consul van den N -H A B leidt de vergadering in en geeft daarna het woord aan den heer Theinert, voorzitter van naa n u',?r' VOOr deze gelegenheid naar Den HeLder gekomen is. De heer Thei nert heet de aanwezigen welkom en brengt •gJevaardll®dcn dank voor hunne welwil lendheid om op deze vergadering aanwezig te £'3kk "j zest' dat de ervaringen geleerd hebben, dat voor de athletiekwed strijden welke vorige jaren te Den Helder werden gehouden vezoeh?8 d"'name w/s' nu "1 naar middelen gezocht worden om deze deelname grooter te 'en tevens de «komsten voor de wedstrijden grooter te doen makeri. De bc- doeling 1» niet alleen wedstrijden te houden voor cracks, doch vooral voor hen die tot de mindere godien behooren. De medewerking van de besturen van voetbalverenigingen is ge- th verk"J*«« van een terrein voor den te houden wedstrijd' en voor het houden van een voetbalwedstrijd na den athl^ti 1. 'j strijd. Aanvankelijk was voorgenomen de w^I strijden te doen plaat» vinden in A-gustu. doch door een vingerwijzing van den heer Stam werd hierop terug gekomen. Voorzitter vraagt dé vergadering haar meening voor het vaststellen van den datum voor het houden van den wedstrijd. Na eenige discussie wordt in principe aangenomen als datum 20 Juli a,8i Voorzitter vraagt den afgevaardigden van de voetbalverenigingen of deze datum hun vereeniging gelegen komt. De heer Jansen, HRC zegt namens zijn vereeniging toe, dat door H.R.C. op dien dag geen voetbalwedstrijd zal wondën gehouden. Nu wordt de kwestie van een terrein aangeboord. Voorzitter vraagt, welk terrein zich het beste leent voor het hou den van een athletiekwedstrijd. De heer Stam, die meermalen een terrein voor atletiekwed strijden in orde maakte, recommandeert het Helder"-terrein aan, daar hier reeds een springbak aanwezig is, de tribune is grooter enz. De voorzitter van Helder verschijnt nu ter vergadering en wordt met de vorderingen der vergadering op die hoogte gebracht. Voorzitter brengt naar voren, dat het in de bedoeling ligt om na den athletiekwedstrijd een voebalmatch te houden, doch dat het geenszins de bedoeling is van den N. H. A. B. om met de geheele entrée te gaan strijken. Spreker stelt voor om de elf beste spelers uit Den Helder te laten spelen tegen- een eerste klasser van buiten, in dit verband wordt ge noemd Z.F.C. De heer Stam brengt naar vo ren.. dat wanneer een vereeniging van buiten Den Held'er zal spelen dit met groote kosten gepaard zal gaan, vraagt of deze kosten wel gedragen zullen kunnen worden', zoo ja, dan gaan deze toch van het batig saldo af. Met het oog hierop stelt spreker voor aan te zoeken HRC I en Helder I: De heer Jansen (HRC) ziet liever ZFC ko men. Dit wordt in principe aangenomea De voorzitter zal besprekingen houden met het bestuur van ZFC. Zoo een en ander door- gang vindt zal den voetballers een z.g. voetbal- diné worden aangeboden. De heer Jansen zal de prijs voor het diné opgeven. Vastgesteld wordt dat voor d'e voetbalwedstrijd beschik- baar gesteld zal worden een beker voor d« winnende vereeniging bovendien elf verguld zil veren medallle's voor de spelers. De inleggelden voor de athletiekwed strijden zijn voor den NHAB voor conpensatie aankoop prijzen voor deze wedstrijden. Voorzitter wil vrij van stedelijke belasting vragen, de vergadering ls hierover sceptisch gestemd. Gerekend wordt op 'de liefde voor de sport van den burgemeester van Den Helder, dit is bekend uit de Zaa.nstreek. De NHAB ls arm1, dit ls algemeen bekend en moet alle mid delen te baat nemen om haar kas te sterken. De voorzitter zegt 50 procent toe aan de ver eeniging die haar terrein afstaat, de voorzitter van „Helder" vraagt voor zijn vereeniging maar 15 procent van dc netto ontvangsten, ech ter zonder risico voor eventueel verlies. Hel der en HRC stellen belde haar terrein ter be schikking. Voorzitter stelt voor des morgens voor de atletiekwedstrijden nummers te doen verwer ken uitsluitend voor voet ballers en adspiran- ten voetballers en gymnasten. Voor voetbal lers zal dit dan worden baldribbelen 80 a 100 M., balinwerpen volgens het reglement van den NVB en 100 M. haidloopen. Voor adspiranben jongens en meisjes van 14 tot 16 jaar respec tievelijk 60 M. hard'loopen hoogspringen met aanloop, voor de meisjes 60 M. hardloopen balwerpen en verspringen met aanloop, het is de bedoeling] deze wedstrijden open te stellen voor adsplranten van sportvereenigingen. Dit programma wordt in principe aanvaard. Da verenigingsbesturen willen eerst nader over leg plegen in bestuursvergadering, waarna op den 4ien Juni nogmaals een vergadering zal worden gehouden onder leiding van den con sul van- den NHAB, den heer Stam, waarop definitieve toezeggingen en besluiten zullen worden gedaan. Na nog ruim van gedachten geVirlsseld te hebben brengt de heer Theinert allen hartelijk dank voor hunne belangstelling en de aange name discussie's en sluit deze geanimeerde ver gadering. Wij hopen dat deze bespreking haar vruchten zal afwerpen. Ingezonden Mededeellng (728) ALKMAAR, 26 Mei. Veemarkt. Aangevoerd: 31 vette koeien 300—410, handel stug; 8 vette kalveren 50 120; vette kalveren per kg. 1.10—1.35; 58 nudhtere kalveren (slacht) 1335; 563 vette varkens (zware) per kg. 0.610.72; zouter» per ned. pond 0.70—0.71, handel stug. AMSTERDAM, 26 Mei. Veemarkt. Aangevoerd: 352 vette koeien, ie kw. J 1.121.20; 2e kw. 0.941.08; 3e kw. 0.76—0.90; mindere soorten 0.64—0.72; 380 melk- en kalfkoeien 275375; 117 vette kalveren, ie kw. 0.80--0.90; 2e kw. a.70— 0.80; 87 nuchtere kalveren 1319; 39 scha pen 3742; 93 lammeren 20—26; 720 var ken: vleeschvarkens (90—110 kg.) 0.81—0.82; zware varkens 0.80—0.81; vette varken» 0.760.78; 121 paarden 100200. BROEK OP LANGENDIJK, 36 Mei. Aangevoerd: 120 kg. aardappelen: Schotsche muizen f 21.10—21.90; drielingen 16.20— 16.70; kleine 9—10, alles per 100 kg.; 2200 kg. tomaten: A 45,90—49.30; B 44.90-46.60; C 4546.60; CC 15.60—15.90, alles pet 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 26 Mei. Peen 60 ct„ roode kool 1.70-3.50, Deen- sche witte 0.60—1.60, alles per 100 kg. Naar waarnemingen verricht ln den morgen van. 27 Mei. 1 door het Kon. Nederlandse!» Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste stand 760.5 te Vardö Laagste stand 784.9 te Seydisfjoxd. Verwachting: Meest zwakke Z.O. tot Z. wind, betrok-/ en tot zwaar bewolkt, weinig of geen tuur11' verandering in tempera-

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 8