IELDERSCIECOUSAMT TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS GEMENGD NIEUWS VAN DINSDAQ 27 MEI 1930. 009 09 t'en Hemelvaartsdag zal het Advertentieblad van Woensdag NIET verschijnen. De Heldersche Courant van Donderdag 29 Mei zal uit komen op WOENSDAG 28 Mei DE DIRECTIE. Zomertijd. Dinsdag 27 Mei 21.31 uur. Woensdag 28 21.33 BEZOEK VLOOT COMMISSIE. De leden der Vlootoomralssie de heeren Van Dijk, Van de Bilt, Knottenbelt, Tilanus en de secretaris kol. De Josselin de Jongh, vergezeld' van enkele officieren technische adviseurs, brachten Maandag een bezoek aan het Nieuwediep. Bezichtigd werden de verschillende etablissementen op 's Rijks-Marinewerf en de kazernes voor den Önderzeedienst. HET MIDDELBAAR ONDERWIJS. Woensdagavond den 28en Mei zal de heer A. Zuidervliet een voordracht hou den over het middelbaar onderwijs in het gebouw U.S.O., Kanaalweg no. 165. Voor ouders, die de richting willen we ten van het te volgen onderwijs hunner kinderen, een gelegenheid om zich te doen voorlichten. HUISDUINEN VOORUIT. Op Maandag 26 Mei werd ten huize van den heer Chef Kreuger door ©enige dorpsbewoners, teneinde te komen tot be sprekingen en de oprichting van oen ver- eeniging, welke zich ten doel stelt de be langen van Huisduinen te behartigen. In deze vergadering werd besloten ver schillende verbeteringen in 'het dorp tot stand te doen komen, vooral in het belang van het vreemdelingenbezoek en de inge zetenen. Men zie voorts de advertentie in dit nummer betreffende een algem. vergade ring op Vrijdag 30 Mei a.s., des avonds ten 8 ure in „Dennenheuvel". WATERSPORTVEREEN. H. W. V. Officieel© opening van de Jacht haven. Op Donderdag 29 Mei (Hemelvaartsdag) voormiddags ten 11 uur zal voor het eerst de nieuwe Jachthaven van de pas opge richte Burger-Watersportvereen. genaamd „Helder-Willemsoord-Nieuwediep", fees telijk door den Burgemeester en den Vice- Admiraal geopend worden, in tegenwoor digheid' van eenige daartoe uitgenoodigde plaatselijke autoriteiten. Bestuur en leden, met hunne genoodigde. Bij gunstig weder zal met de aanwezige jachten en vaartuigen een rondvaart ge houden worden. Als route zal gevolgd worden Binnenhaven, Noord-Hollands Ka naal tot Wieringermeer en terug naar de Jachthaven. BLAUWE WEEK. Men. schrijft ons: De tijd tusschen Hemelvaartsdag en Pinksteren staat als alle jaren weder in het teeken der drankbestrijding. Dan komen „de blauwen", zoowel de chr. als de neutralen, tezamen om met meer acti viteit dan anders te propageeren. voor gemeenschappelijk ideaal. Hier ter plaatse zal gedurende deze z.g. Blauwe Week een speciaal propaganda blad ten verkoop worden aangeboden, v0°r ^en minimum-prijs van 3 cent. o11 elnde van de Blauwe Week zal op 2en Pinksterdag te Amersfoort een groote betooging plaats hebben voor ge heelonthouding en Plaatselijke Keuze, van hieruit zal een gezelschap aan deze betooging deelnemen. Voor hen, die mede willen gaan, verwijzen wij' naar een eerst daags te plaatsen oproep. UITSLAG OPENBARE AANBESTEDING OP MAANDAG 26 MEL 1930. Leveren en aanbrengen van een eleetrlsche installatie in de nieuwe Zeevaartschool. Inschrijvers zijn: M. Koorn te Den Helder 1550; J F Schellinger te Den Helder 905; P. J. van Os te Den Helder 888; A. J. Feij te Den Helder 875; J. W. Borreman te Den Helder 770; G. J. de Jong te Den Helder 745; P. Puinbroek te Den Hel der 725; G. J. Westerbaan te Den Hel der 696. VAN ZIJN FIETS GEVALLEN. Gisterenavond is een 15-jarige jongen, die los op zijn rijwiel reed, bij den Spoor weg overgang Sluisdijkstraat—Brakke- veldweg, van zijn fiets geslagen. Oe jongen bleef bewusteloos1 liggen en weixl naar de Lidwinastichting vervoerd, waar bleek dat hij een hersenschudding had opgeloopen. DE VERDEELING VAN DEN ZENDTIJD. Een protest van Heldersche huisvrouwen. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Ondergeteekenden, allen huisvrouwen te Den Helder, voelen zich gedrongen samenwerking te verkrijgen met alle Nederlandsche huisvrouwen, die dezelfde diepe verontwaardiging gevoelen als zij over het door de regeering genomen be sluit inzake de radiozendtijdverdeeling. Wars van alle politiek in haar gezin, trachten zij er slechts naar ieder op hare wijze van voelen en denken, in hare huis kamer die sfeer van rust en veiligheid te brengen, die de grondslag moet zijn voor ieder waar gezinsleven; en zij brengen denkbaar hulde aan de A.V.R.O., die haar daarin met vele uren van intens kunstge not, ontwikkeling, beschaafde vroolijk- heid en momenten van devotie tot krach- tigen steun is geweest. In den politieken strijd zien zij geen heil voor het gezin; als huisvrouwen hebben zij zich er ver van gehouden en zij weigeren deze toe te laten in hunne gezinssfeer. Het ministeri- eele besluit gelijkt op dwang in deze rich ting, waartegen zij; allen ernstig protest wenschen aan te teekenen. Bij de vier honderdvijftigduizend stemmen, die zich in Ootober 1929 verheven hebben voor een algemeenen radio-omroep, die zich verre houdt van alle politiek en oprecht tracht de klippen en klipjes te omzeilen van alle godsdienstige strijdpunten, zooals de A.V.R.O. bewezen heeft te kunnen, wen schen zij; nogmaals en ter elfder ure hare eisohen te voegen voor haar gezin. Met eerbiediging in haar huiskamer van alle zuivere religieuze uitzendin gen eischen zij nog eens, voor zij, door de eigen Nederlandsche regeering in de aether naar het buitenland verdreven worden, een volledigen zendtijd voor de A.V.R.Ó., die zich steeds boven alle poli tieke verdeeldheid verheven heeft. Zij kunnen zich niet zonder verzet laten ont nemen, wat tot een waardevol bezit in haar huis gegroeid' is. Huisvrouwen in Nederland, wie van U voelt als zij, wie van U heeft mee genoten in haar huiskamer van de superieure A.V.R.O.-uitzendingen, wie heeft mee haar grievende teleurstellingen gevoeld bij' deze klakkelooze verminking met één pennestreek, waar we bescherming van geestelijk bezit mochten verwachten? Vereenigt U en zendt ons bewijs van sympathie, zoodat we het als een honderd- duizendvoudigen stem uit het Nederland sche gezin aan de voeten van den troon van de eerste Vrouwe uit ons land mogen neerleggen I J. van den BergNieuwenhuis. F. BottemaFeenstra Kuiper. M. W. BijlRooseboom. A. DekkerKlik. H. E. van Drielde Jonge. L. DijkstraDorama. O. M. Feenstra Kuiper van der Ghijs. C. E. Hulk—Muller. L. Klapmeijer—Schmidt J. W. KruijsMaager. M. G. Louwerse—van der Werft. C. RienksRiedel. W. Ch. SpitsCheriex. A. StöveVrijburg. C. W. VelthuijsHuchshorn. E. Wakerlinvan Boven. Bewijzen van sympathie (bandteeko- ning of kaartje) worden gaarne inge wacht voor 15 Juni aanstaande aan het adres: Huisvrouwenoomité voor A.V.R.O.- actie, postbox no. 4, Den Helder. DE KREEFTEN. Velen onzer lezers zullen zich nog wel herinneren, dat ge-ruimen tijd terug een paar duizend jonge kreeften aan dén dijk zijn uitgezet. Men verwachtte dat zij zich hier snel zouden vermenigvuldigen, tengevolge waarvan wij hier nog wel eens een kreef- tenvissoherij zouden kunnen krijgen. De kreeften zijn in hun element onder gedoken en hebben sedert dien niets meer van zich laten 'hoeren, zoodat menigeen zich wel zal hebben afgevraagd of deze dieren naar een beter kreeftenoord dan het Jutterland waren vertrokken. Toch Schijnen er nog wel een paar ach ter te zijn gebleven. Gisteren althans heeft een amateur-visseher er een gevangen. Het was een flink heest dat het hier schijnbaar wel naar zijn zin had gehad. Wij konden evenwel niet van hem te weten komen of er nog meer zaten of waar zijn soortgenooten naar toe waren gegaan. EEN HEVIGE VECHTPARTIJ OP DEN KANAALWEG. Zaterdagavond heeft er op den Kanaal- weg een hevige vechtpartij' plaats gehad tusschen ©en marinier en een burger. De oorzaak ervan is ons onbekend. De mari nier werd echter zoodanig onderhanden genomen, dat hij gilde van de pijn. Toen de politie op kwam dagen ging de burger er vandoor. Een en ander trok nogal veel publiek, waar het1 o,p een uur plaats-had dat er nog veel wandelaars en winkelaars langs den weg zijn, n.L om ongeveer half tien. KIND TE WATER. Een moedig redder. Gisterenmiddag was een ongeveer 7-jarig jongetje op de Spoorgracht aan het spelen bij den waterkant. Het jochie gleed uit en verdween in de diepte. Het kanaal, dat daar kort geleden oog uitgebaggerd is, heeft een tamelijke diepte. De heer Kossen, wonende P. Hein- straat, die het ongeluk zag, aarzelde geen oogenblik om ter hulp te snellen en sprong den kleine na. Hij smaakte dan ook het genoegen den jongen op het droge te brengen, waar den kleinen drenkeling een flink pak slaag wachtte om den schrik te verdrijven. Een woord van hulde past hier aan den moedigen redder en een woord ter waar schuwing aan de ouders om hun kinde ren te wijzen op het gevaar van het spe len bij het water. Nog onlangs is een jongetje op dezelfde plaars te water ge raakt en gelukkig ook gered. Men neme de waarschuwing echter ter BALDADIGHEID. Zaterdagnacht om ongeveer half een heeft een twaalftal opgeschoten jongens, die onder drankinvloed verkeerden, een ergerlijke en baldadige streek uitgehaald. Toen zij langs de Spoorgracht liepen, trapten zij bij den melkaiyter L. de voor deur in. De politie heeft de zaak in handen en zal zeker al het mogelijke doen oim de dders van deze flauwe daad op te sporen. TWEE LANTAARNPALEN OMGEREDEN. Gisterenavond zijn twee lantaarnpalen gesneuveld. De eerste in de Prins Hen driklaan tegenover het Marine Bondsge- bouw, viel ten slachtoffer van een auto mobiel waarvan de chauffeur zijn bocht te eoherp nam, waardoor de lantaarnpaal bij den grond afknapte. De tweede werd op den Brakkeveldweg bij den overweg omver gereden door een vrachtauto. De oorzaak hiervan is waar schijnlijk in de plaatselijke gesteldheid te zoeken waarvan een vorige lantaarn paal ook reeds het slachtoffer werd. OP BEZOEK BIJ „OPA". Hevig verontruste moeders. Zondagmorgen, om ongeveer half tien, gingen een tweetal vriendinnetjes, de 10- jarige Jeltje M. en Gerie T. van denzelfden leeftijd, beiden wonende in de Sohagen- straat, een stukje rondfietsen. Toen de meisjes echter na eenige uren nog niet waren teruggekeerd, begonnen de moeders ongerust te worden en deze ongerustheid groeide met het uur. Om 8 uur 's avonds was er nog geen spoor van de meisjes te bekennen. De politie was in kennis gesteld van de spoorlooze verdwij ning. De buren verrichten speurdersdien sten en heel de buurt stond op stelten en dacht en smoesde over drama's die zich den laatsten tijd hadden afgespeeld. Om 8.15 kwam een der buurjongens met een der vermiste meisjes aanpedde- len. Hij had haar doodelijk vermoeid op den Rijksweg gevonden. De meiskes waren n.1. naar den grootvader van Gerie ge weest, welke oude heer te Egtmond aan Zee woont. Toen zij hem niet thuis trof fen waren ze weer naar huls gereden, doch hadden het niet verder kunnen brengen respectievelijk den Rijksweg tot vlak bij Den Helder, terwijl de ander, die afgedwaald was, niét verder kon ko men dan diicht onder Schagen. Ook het tweede meisje werd later thuisgebracht en zij hebben moeten be loven nooit meer zonder voorkennnis naar „opa"'te gaan, welke belofte ze waar schijnlijk wel na zullen komen, na hun opgedane ervaringen. BOOTTOCHT NAAR DE ZUIDERZEE WERKEN EN HARDINGEN PER E. S. O. N. A. Wij spraken in ons nummer van Don derdag 1.1. de veronderstelling uit, dat velen in onze stad en omgeving gebruik zouden maken van de gelegenheid om eens wat te zien van de grootsohe Zuider zeewerken. Het blijkt, dat we ons niet heb ben vergist, want een flink gedeelte van de beschikbare kaarten is reeds verkocht. Het aantal biljetten is niet te groot ge nomen, zoodat ongetwijfeld de rest wel zal volgen. Na Woensdagavond worden geen kaarten meer verkocht. De Amsterdam' 'komt a.s. Donderdag morgen pl.m. 7 uur aan het Havenhoofd en vertrekt .precies 7.30 uur. GEMEENTERAAD. Agenda van den Raad der gemeente Den Helder op Dinsdag 3 Juni 1930, des namiddags 8 uur, ten Raadhuize. Notulen. Vaststelling der notulen van de ver gadering van 4 Maart en 11 Maart 1980. Ingekomen stukken. Besluiten van Gedep. Staten tot ver daging hunner beslissing omtrent de ter goedkeuring ingezonden raadsbesluiten: a. van 11 Maart 1980 tot aankoop en aanvaarding van grond; b. van 15 April 1930 tot aankoop van grond van A. v. d. Berg o.&; Goedkeuring van Gedep. Staten op de Raadsbesluiten van 15 April 1930 tot: a. uitgifte van grond in erfpacht aan H. Riemers, G. J. Geervliet, J. M. Fran- Qoya en M. Legrand, firma Minneboo en Walbo'om, J. P. van Os, J. Riemers en J. W. London, O. Bot en C. Bot, W. Grimijzer, W. A. Ran en N. Schutte, P. Kossen en aan J. Wessel; b. verkoop van grond aan H. S. van der Blom en aan M. van Maanen; c. aankoop van grond van P. Kalis; d. af- en overschrijving op de gemeen- te-begrooting, dienstjaar 1929. Bericht van aanneming der benoeming van J. de Vries tot onderwijzer in licha melijke oefening in vasten dienst aan de U.L.O.-school. Bericht van aanneming der benoeming van R. Windsma tot onderwijzer aan school 6. (Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen). Drie brieven van Gedep. Staten dd. 30 April j.1., resp. nos. 231, 105 en 220, hou dende mededeeling van de vaststelling voor deze gemeente, ter uitvoering van de wet op de financieel© verhouding tusschen i het Rijk en de gemeenten, van: a. het bedrag ,in art. 9 van het Kon. Besluit van 4 November 1029 (Stbl. no. 470) door de letter U voorgesteld; b. het bedrag der gemiddelde op brengst, bedoeld in art. 17, le lid, van ge noemd Kon. Besluit; 0. het bedrag der gemiddelde op brengst, bedoeld in art. 18, le lid, van ge noemd Kon. Besluit Ingevolge de bepalingen van meerge noemd Kon. Besluit kan door het gemeen tebestuur binnen dertig dagen na dé ver zending van bovengenoemde mededeelin- gen bij aangeteekenden brief 6 Mei j.L van het medegedeelde in beroep worden gekomen. Aangezien echter die mededeelingen overeenstemmen met onze berekeningen ter zake, stellen wij U voor de genoemde brieven voor kennisgeving aan te nemen. Begrooting. Voorstel tot het vaststellen van de vijfde wijzigingsbegrooting, dienst 1929. Uitbreidingsplannen. Voorstel tot herziening der uitbrei dingsplannen „Oost" en „West". Grondbedrijf. Voorstel tot verkoop van grond aan F. D. Dienaar en tot aanvaarding van twee strookjes grond om niet. Voorstel tot uitgifte van grond in erf pacht aan W. A. Ran en N. Schutte. Voorstel tot het verhuren van weiland aan W. J. Hoogendijk. Voorstel tot uitgifte van grond' in erf pacht aan F. Wormsbecher. Voorstel tot verkoop van grond aan H. van Pelt. Voorstel om afwijzend te beschikken op een tweetal verzoeken van J. Geurts om gronden in erfpacht, omdat de verzoeker niet den door Burgemeester en Wethou ders gewensohten erfpaohtscanon wil be talen. Grondverkoop. Voorstel tot verkoop van grond aan P. J. Sleper. Huur opslagterreln. Voorstel om van de N.V. v.h. J. Oort- gijsen en Zoon 'n opslagterrein te huren. Overneming straat Voorstel om de 8e Emmadwarsstraat over te nemen. Aankoop gronden. Voorstel tot het aankoopen van ©enige perceelen voormaligen militairen lands- grond. Drankwet Reclame van J. Burger tegen zijn aan slag in het vergunningsrecht over het jaar 1930-'31, met voorstel van B. en W. om den opgelegden aanslag te handhaven. Onderwijs. Beslissing van Gedep. Staten inzake de verlichting van de Comeniusschool en voorstel van B. en W. om tegen die be slissing in beroep te gaan hij de Kroon. Grondbedrijf. Besluit van Gedep. Staten om aan het Raadsbesluit van 16 April 1929 tot vast stelling van een verordening op 't Grond bedrijf de goedkeuring te onthouden, met voorstel van B. en W. om van dit besluit in beroep te gaan bij' de Kroon. Salarisverordenlng. Voorstel tot wijziging van de Salaris verordening 1920 in verband met water voorziening in ambtswoningen. VTeeschkeurlngswet. Voorstel met betrekking' tot het on bruikbaar maken van afgekeurd vleesch enz. Personeel. Voorstel tot het verlengen van het dienstverband van pensioengerechtigde ambtenaren-en werklieden. Politieverordening. Voorstel tot wijziging van de Alge meen© Politieverordening. Straataanleg. Voorstel tot het aanleggen van een stuk straat nabij den spoorwegoverweg aan den Polderweg. Schoolgeldheffing. Bezwaarschrift van G. J. Jongman tegen den hem opgelegden aanslag wegens schoolgeld over 1928-'29. (Burgemeester en Wethouders stellen voor reclamant niet ontvankelijk te ver klaren in zijn bezwaar). Ter inzage. Ter inzage: 1. Antwoord van den Wethouder P. A. Smits1 op de vraag van het lid van den Raad E. Woud nopens de verlichting van het Havenhoofd gedurende het haring- seizoen. 2. Antwoord van B. en W. op de vraag van het lid van den Raad G. J. Eijlders nopens eventueels vestiging van Zuider- zeevisschers in deze gemeente. 3. Antwoord van B. en W. op de door de leden van den Raad S. F. Monhemius en G. J. Eijlders gestelde vragen inzake de te werkstelling van wachtgelders bij de Water- en Licbtbedrijven. 4. Antwoord op de vraag van het lid van den Raad' G. A. Minnes over de watervoorziening en de ventilatie in de werkplaats van den brugwachter der Spoorbrug. 5. Overzicht van uitgaven en ontvang sten voor de Ziekenverpleging over het le kwartaal 1930. Voorstel tot verkoop van grond aan den Middenweg door F. D. Dienaar. Door F. D. Dienaar alhier wordt ver zocht een strook grond aan den Midden weg te koopen, welke grond hij noodlg heeft in verband met 8 door hem te bou wen woningen. Na bespreking met den betrokken Wet houder, verklaarde de heer Dienaar zich bereid tevens aan de gemeente gratis af te staan het strookje grond dat door de gemeente bij het bestraten van den Mid denweg in gebruik is genomen om het trottoir op de gewenschte breedte aan te leggen, benevens het strookje grond!, lig gende vóór de door Dienaar gekochte per ceelen. De aan Dienaar te verkoopen grond is groot ongeveer 126 M3., terwijl de van Dienaar te verkrijgen grond in totaal pl.m. 351/2 M3. groot is. Waar de Oommissiën van hijstand van Publieke Werken en van het Grondbe drijf zich met deze transactie kunnen ver eenigen, stellen B. en W. voor een desbe treffend besluit te nemen. Bezwaarschrift vergunningsrecht Drankwet Door J. Burger wordt, blijkens een adres, bezwaar ingebracht tegen het door hem te betalen vergunningsrecht voor het jaar 1930-'31. Op grond van het ingewon nen advies van den deskundige, bedoeld bij art. 5 en 6 der Verordening op de heffing van vergunningsrecht, waarmede het Ooilege van B. en W. en de Oommis sie van bijstand voor de Financiën wier gevoelen zij hebben gevraagd zich kun nen vereenigen, stellen B. en W. voor den aan J. Burger voor het vergunningsjaar 1930-'31 opgelegden aanslag in het ver gunningsrecht te handhaven. Binnenland. Ernstig verkeersongeval te Scheveningen. Motorrijwiel rijdt tegen een bank. 's-Gravenhage, 25 Mei. Een drietal jongelui van even in de twintig, de vrien den Sch., W. P. en H. P., die een vroolij- ken avond hadden doorgebracht en daar bij het noodige geestrijke vocht hadden genuttigd, meldt „de Courant", kwamen hedennacht op 'het idee nog een rijtoertje te maken, waartoe zij' met hun drieën op een motorfiets klommen. Zij zetten er een stevigen gang in, doch op. den Strand- boulevard gearriveerd raakten zij bet stuur kwijt en reden in volle vaart tegen een bank. De bank werd' vernield, de motor zwaar beschadigd en de drie rij ders ernstig gewond. Een hunner bekwam een beenbreuk, de tweede verwondingen aan een arm en de derde, de bestuurder Sch., inwendige kneuzingen en eenige ge broken ribben. Door den Eerste Hulp dienst werden allen naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Voor het leven van Sch. bestaat gevaar. HOOGLOOPENDE TWIST TE APELDOORN. Zondagmiddag vroeg zekere H. R., die onder den invloed van drank verkeerde, een glas bier in het café van. K. te Apel doorn, hetgeen hem geweigerd werd1. Hierover ontstond een twist, die zoo hoog liep, dat R. den café-houder met een stuk van een bierflesch te lijf ging. R. be kwam ernstige snijwonden, verliet het café en wankelde onder hevig bloedver lies naar het kanaal. Bij de spoorbrug zakte hij echter in elkaar. De politie, door omwonenden gewaarschuwd, ontbood ijlings Dr. Hermanides, die R. over liet brengen naar het ziekenhuis. Zijn toe stand is ernstig. FELLE FABRIEKSBRAND TE KAATSHEUVEL. Stoomscbioenenfabrlek in asch gelegd. Zaterdagnacht om halfvier brak brand uit in de Stoomschoeneniabriek van de N.V. M. Zacht, gelegen aan de Hoofd straat te Kaatsheuvel. In een half uur tijd was de fabriek, die een oppervlakte beslaat van ongeveer 1200 vierkante meter, geheel in de asch gelegd. De schade wordt geraamd op 21/, a 8 ton. De fabriek was verzekerd tegen brand- en bedrijfsschade. Ongeveer 150 arbeiders zijn tijdelijk buiten werk ge steld. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Omtrent de oorzaak van den brand Is nog niets bekend. DE SCHATGRAVERS VAN ZAANDAM. De heer Langhirt houdt er den moed maar in. Op zijn verzoek hebben B. en W. de vergunning om op het terrein te graven weer met 14 dagen verlengd. Er is nu een derde helderziende in het ge ding, een dame uit Den Haag, die zich zelf beschikbaar heeft gesteldzij heeft nu op haar beurt een ander punt van de begraafplaats aangewezen waar de schat verborgen zou zijn. Zonder tegenspoed zou men volgens haar spoedig resultaat kunnen bereiken. Zij huivert echter voor de gevolgen, om dat, naar zij te kennen geeft het geld vervloekt is. Mevrouw Silvia schijnt nu voorgoed van het tooneel verdwenen te zijn. De opgravingen onder leiding van den heer Ros, den vroegeren eigenaar van het terrein, die naar de aanwijzingen van zijn helderziende werkt, hebben tot nu toe evenmin resultaat opgeleverd. Het misdrijf te Grootegast. Y. W. veroordeeld! tot 20 Jaar. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft vandaag Y. W. wegens doodslag op vier veldwachters te Grootegast veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. De rechtbank te Groningen had hem levenslang opge legd wegens moord en doodslag. Licht op voor alle voertuigen: h orfp,

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9