Gemeenteraad van Den Helder. veer 1400 yoox den bouw van 11 w0" Vissch er ij berichten. f Ambtelijk standpunt van Ged, Staten. Burgerlijke Stand van Den Helder Zoo het nu oek met de radiouitren- dingen. Er is een algemeene omroep mogelijk. Heeft nu de A.V.B.O. een be paalde kl9ur? Spr. wil evenmin als de heer vliegen een onpolitieke radio, maar ook wil hij niet dat alles wordt doortrokken van de politiek. De heer Duys (s.d.a.p.) xou het toe juichen als er een algemeene omroep zou komen. Maar die is juist steeds tegen gehouden door de A.Y.R.O. die altijd be weerde, dat hij de algemeene omroep is! Deze algemeene omroep moet niet ko men in handen van een handelszaak. Waarom is Mengelberg het monopolie van mijnheer Vogt? Het is slechts een handelszaakje. Als hij aan een gramoioon- plaat vijl centen meer kan verdienen dan a^n Mengelberg, dan laat hij Mengelberg loopen. x i De A.V.R.O. is nentraal zegt men, maar is een redevoering als die van den heer Zimmermann neutraal Is niet de mor- genwijding in handen van orthodoxe predikanten en werden vrijzinnige pre dikanten daarom niet buitengesloten Nu de V.A.R.A. drie ochtenden krijgt, zullen er Vrijzinnige morgenwijdingen komen I Spreker critiseert scherp hetgeen de heer Vogt in de Radiobode van 23 Mei heeft geschreven over Minister Reymer, al zal hij een scherp woord in het vuur eener redevoering niet veroordeelen. Dat noemt men dan cultuur 1 Spr. zou in na volging van Multatuli willen zeggen in plaats vanStik in koffie en verdwijn. Stik in cultuur 1 De heer Kerstens (s.g.p.) zegt, dat de minister de bestaande vereenigingen niet kon negeeren bij de billijke verdee ling van den zendtijd. Spreker staat de eenheid van onze bevolking voor en hij wijst het verwijt van sectarisme af. De radio-coalitie moet verdwijnen. Spr. heeft ernstig bezwaar tegen het christelijk element in de N.C.R.V. Wij moeten opofferen den radio. Dien kan spr. in zijn gezin niet toelaten. De Minister wil schijnbaar rechtvaardig zijn door elk wat wils te geven. Men zaait wind en zal storm oogsten door Rome en de revolutie in de hand te werken. De Minister van Waterstaat, de heer Reymer wil niet al te diep ingaan op de rede van den heer Boon. Er ligt tus- sehen hem en spr. een kloof dia niet te overbruggen is. Spr. heeft de A.V.R.O. niet gekarakteriseerd en zij heeft zich zelf genoemd de algemeene omroep, maar het bewijs daarvoor is niet geleverd. In zijn beschikking staat, dat in de eerste plaats moet komen het algemeene programma, waarvan men do beteekenis niet naar volle waarde heeft erkend. Daormee heeft spr. willen vastleggen, dat er degelijk eenheid is in ons volk. Bpr. kan echter niet toegeven dat alleen de A.V.R.O. een algemeen programma kan verzorgen. Het moet worden een samenwerking van de goedwillende ver eenigingen. Spr. is ontvankelijk voor andere argu menten, maar voor dreigementen gaat hij niet uit den weg. En hij wil wel zeggen, dat, als men op dien weg voortgaat, de deuren van sprekers departement voor sommigen gesloten zullen blijven. Spr. hoopt, dat het tot een gemeenschappelijke samenwerking zal komen, maar als één vereeniging zou meenen, dat zij alleen het recht heeft tot uitzending van het algemeene programma, dan wijst hij deze aanspraak af en zal hij zelf de beslissing nemen. Wat de moties betreft meent spr. op, dat de tweede motie totaal overbodig is en aanneming er van moet spr. ernstig ontraden. Ten aanzien van de eerste motie zegt spr., dat hij zich niet kan losmaken van de toelichting er van, die de uitzending van het algemeen program zal opdragen aan de A.V.R.O., zoodat hij ook de aan neming van deze motie moet ontraden. Hij ziet in de motie een wantrouwen in zijn beleid. De beraadslagingen worden gesloten. De Voorzitter dankt den Minister voor de verstrekte islichtingen. De moties worden in stemming ge bracht. De eerste motie wordt verworpen met 56 tegen 15 stemmen. Vóór de liberalen, de vrija.-democraten en de heeren Floris Vos en Lingbeek. De tweede motie wordt verworpen met 56 tegen 15 stemmen. Vóór de liberalen, de vrijz.-democraten en de heeren Floris Vos en Lingbeek. De Voorzitter zegt dat het zijn voornemen is de Kamer bijeen te roepen zoodra de stand van enkele wetsontwer pen dit noodig zal maken. Het lijkt hem waarschijnlijk dat dit zal zijn in de tweede helft van Juni. De vergadering wordt te 7 uur ver daagd. ningen, en b. een terrein, gelegen aan de zijstraat Voorstel tot verhuring van welland aan yan den peerwee, tegenover den spoor- W J Hoogendfjk. wegovergang, ter grootte van ongeveer ,1320 M2., voor bouw van 10 woningen. Bü raadsbesluit dd. 24 Januari 1980, De heer Geurts wenschte aanvankelijk eoedgekeurd door Ged. Staten dd. 12 voor één der gevraagde terreinen een Februari 1930, werd aan H. Burgers, al- canon te betalen van 0.45 per M voor hier, voor de jaren 1980 tot en met 1932, een (Repte van 20 M., en een van 0.2o voor' 60 per jaar, verhuurd het grasge- per V00r het resteerende terreinge was van de aan de Zuidzijde van het Spui- Bij schrijven van 17 Mei j.1. bericht kanaal gelegen strook grond, vanaf den bereid te zijn voor beide perceelen den Huisduinerweg tot de Liniegracht. 2e klasse-canon van 0.45 per M2. te be- Door verandering van beroep en voor- tajen voor g^n terreindiepte van 25 M. genomen vertrek naar het buitenland ver- B en w kunnen zich hiermede niet zoekt Burgers van de huur ontheven te i vereenigen; -waarbij het College de Com- worden. missie van Bijstand voor het grondbedrijf Met enkele gegadigden zijn omtrent de aan humje zjjRe vinden, verhuring besprekingen gevoerd waai Dy jjej standpunt van E een paar nieuwe gezichtspunten ter sprake, n.1.le. dat de Raad nietdeB kundig is (gevolgd doer de reeds eerder naar voren gebrachte vermelding» de Raad bovendien de verantwoording draagt voor de gemeentelijkegr#na politiek en de finantieele gfvolSenda* ÏSn. en 2e. dat de Raadt ten onrechte geen rekening houdt met a't" waarin Begrotingsvoorschriften 19_4, wa bepaald, dat de verliezen van een bleek dat W. J. Hoogendijk, die ook de landafscheiding van Burgers heeft over genomen, bereid is de huur van af 1 Jan. 1930, ad 60 per jaar, onder dezelfde voorwaarden over te nemen. In overeenstemming met het advies der Commissie van Bijstand voor het Grond bedrijf, stellen B. en W. daartoe te be sluiten. Voorstel tot straataanleg. B. en W. schrijven aan den Raad: Het komt ons gewenscht voor om over te gaan tot het aanleggen en rioleeren van straten, aansluitend bij den Brakkeveld- weg nabij den spoorwegovergang, voor zoover daartoe nog niet is besloten. Wij achten het n.L zeer wenschelyk om daar ter plaatse de beschikking te ver krijgen over meer bouwrijpen grond, om dat het te verwachten is, dat de woning- bouw zich in do nabij© toekomst in de eerste plaats op bedoetld stadsgedeelte zal richten. In dit verband merken wi)! op, dat een aanvraag om grond daar ter plaatse reeds in voorbereiding is. Blijkens het advies van den Directeur van Gemeentewerken dd. 13 dezer, wor den de kosten van dezen straataanleg, waaromtrent een teekening is bijgevoegd, geraamd op 12.800. B. en W. stellen voor tot dien aanleg en de rioleering te besluiten. Voorstel tot verkoop van grond aan EL tan Pelt 28 Mei. Aangebracht door haring- 145 tal haring, p. tal, 63 tal geep, p. tal, 11094 kg. ansjovis p. kg. 29 Mei. Aangebracht door haring- 312 tal haring, per tal, 4 tal geep. per tal 6137 k.g. ansjovis, p. k.g. 30 Mei: Aangebracht door harlng- 420 tal haring, per tal 50 tal geep, per tal 4144 k.g. Hnsjovts, p. k.g. Aangebracht door korders: 140 tongen, p. st. 80 kleine tongen, p. st. 8 kisten schol, p. kist en geepvlsschers: 3.000.55 26.007.50 0.3a0.26 en geepvlsschers: 1.45—0.3* 22.50- 0.28-0.22 en geepvlsschers; f 3.30-0.40 2300-6.40 0.29-0.23 B. «n W. te dezer zake is gesproten uit de overweging, dat de gronden, volgens het plan van uitbrei ding, liggen aan een straat, die in de toe komst een hoofdverkeersweg wordt. De breedte van deze straat is, evenals die van de Krugerstraat 15 M. Hoewel de gronden onder de le klasse kunnen worden gerangschikt, meenen B. en W. toch, dat, gezien het feit, dat voor den aangrenzenden grond langs den Brak- keveld- en den Polderweg voorheen prijzen van 60 en 60 cent per M2. zijn vastgesteld, en de latere hoofdverkeersweg nog lang een dwarsstraat kan zijn, er aanleiding is om voor dit terrein niet den eerste klasse canon te handhaven. Aan den anderen kant echter gaat het niet aan den grond, gelegen aan een toe- komstigen hoofdverkeersweg, in de tweede klasse onder te brengen en daarom, zoo meenen B. en W., is de beste oplossing om hier de z.g. tussobenklasse te laten gelden, nJ. 8.— per M2. verkoopsprijs en 0.60 per M2. erfpachtscanon, met handhaving overigens van den 3e klasse canon voor de meerdere diepte dan 25 M., evenals zulks geschiedt ten opzichte van grond aan de Krugerstraat. Blijkens zijn schrijven d.d. 17 Mei 1930 is de heer Geurts niet bereid deze canons te betalen. Hij handhaaft echter zijn ver zoeken, zooals die dan bij hetzelfde schrij ven worden gewijzigd, en hij vraagt tevens een beslissing daaromtrent van den Raad. B. en W. oordeelen, dat op het aanbod van den heer Geurts, voor zoover de ca nons betreft, niet kan worden ingegaan, en stellen mitsdien voor, op de verzoeken Door H. van Pelt, alhier, wordt hij in- j afwijzend te beschikken. Iggend adres gevraagd te mogen koopen VERORDENING OP HET GRONDBEDRIJF. Ged. Staten keuren haar niet goed. Geschil tusschen dit Ooilege en B. en W. Bij schrijven van 22 Oct. 1929 hebben B. en W. aan den Raad mededeeling gedaan van het geschil, dat tusschen Ged. Staten en dit College gerezen was behoud van storting der verelschte waar-1 nopens de door den Raad dd. 16 April borgsom, de gevraagde oppervlakte te 1929 vastgestelde Verordening op het een terrein, gelegen aan den Ruyghweg ter grootte van pl.m. 280 M2., voor den bouw van acht woonhuizen met bergplaats1. Voor dezen grond behoort naar het in zien van B. en W. een koopprijs ta wor den betaald van 4 per M2., - omdat de grond geacht moet worden tot de 8e klasse te behooren. In overeenstemming met het advies der Commissie van Bijstand voor het Grond bedrijf stellen B. en W. voor, onder voor- verkoopen en daartoe besluit te nemen.. een desbetreffend 0.30 0.07 8.85—6.40 Verkoop van grond te Huisduinen aan P. J. Sleper. P. J. Sleper, te Huisduinen, verzoekt van de gemeente te mogen koopen een naast het door verzoeker geëxploiteerde café gelegen stuk grond, ter grootte van pi. m. 100 M'. meentewerken uitgebracht rapport betreft het hier een gedeelte, ter grootte van on- Blijkens door den Directeur van Ge- geveer 105 Ms. De grond word door adressant in koop gevraagd ten behoeve van de uitbreiding van zijn bedrijf. De daaromtrent ingezon den teekening laat zien, dat de voorgeno men uitbreiding, wat de hoogteligging be treft, gelijk is aan die van het thans be staande gebouw. Dit gebouw nu ligt aan het begin van den oprit naar het Badhotel der N.V. „Zeebad-Huisduinen", terwijl de uitbreiding van den oprit in die richting is geprojecteerd. De mogelijkheid bestaat dus, dat, indien later de plannen tot verbreeding van den Huisduinerweg tot uitvoering komen, de hoogteligging van den aanbouw niet over eenstemt met die van den alsdan verbree- den straatweg. Om eventueele moeilijkheden in de toe komst te voorkomen, komt het B. en W. wel gewensoht voor aan een eventueelen verkoop de bepaling te verbinden, dat uit het besluit tot verkoop niet voortvloeit, dat de gemeente bij een eventueele ver breeding van den Huisduinerweg ten aan zien van de vaststelling der hoogteligging van dien weg op eenigerlei wijze gebon den is door of verplichtingen op zich neemt ten aanzien van de hoogteligging van den op den te verkoopen grond te stichten bijbouw. Komende tot de prijsbepaling deelen B. en W. den Raad mede, dat voor dezen grond de verkoopsprijs gesteld behoort te worden op 1 per M Aangezien ook B. en W. geen bezwaren tegen den verkoop van den bedoelden grond hébben, stellen zij voor aan het ver zoek te voldoen. Voorts achten zij het ge wenscht enkele bepalingen te maken tep aanzien van den aanvang en de voltooiing van den bouw, zulks op den voet van de Algemeene Regelen voor den verkoop van aan de gemeente toebehoorende gronden, gelegen in de uitbreidingsplans West en Oost". B. en W. stellen voor een desbetreffend besluit te nemen. Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van J. Geurts, om grond In erfpacht te bekomen. J. Geurts, alhier, verzoekt van de ge meente ln erfpacht te mogen ontvangen: a. een terrein, gelegen aan de zijstraat van den Brakkeveldweg, tegenover den Grondbedrijf. B. en W. gaven daarin een resumé van de gevoerde correspondentie en.steld^nJeyens öqu tweetal wijzigingen, voor. De raad van 5 Nov. 1929 betuigde van verschillende zijden instemming met en waardeering voor het standpunt van B. en W. en vereenigde zich met alge meene stemmen met het voorstel be treffende de wijzigingen, en tevens met de opvatting van het College, dat bij de schatting der waarde van de eigendom men de eindbeslissing aan den Raad moet blijven en de hierbedoelde verorde ning niet aan de goedkeuring van Ged. Staten onderworpen is. B. en W. hebben van deze houding mededeeling gedaan aan Ged. Staten en tevens verzocht een zoodanige beslissing te nemen, dat aan de gemeente ten aanzien van haar grond bedrijf geen verdere moeilijkheden ln den weg worden gelegd. De (gemeente voert voorzichtige grondpolltlek, zeggen B. en W. B. en W. wezen er daarbij op, dat zij voor dit verzoek te meer vrijmoedigheid hadden, nu twee belangiijke wijzigingen, overeenkomstig den wensch van Ged. Staten, in de Verordening zijn aange bracht, zoodat naar de meening van B. en W., vooral ook met het oog op de be palingen betreffende het vormon van reserve uit de gewone middelen der ge meente (art. 10), en het onmiddellijk dek ken van eventueele verliezen bij verkoop etc. uit de reserve of anders uit da ge wone middelen der gemeente (art. 113e lid), inderdaad van voorzichtige grondpolitiek kan worden gesproken. Dit werd nog nader gedemonstreerd door er op te wijzen, dat de Raad, zonder pressie van buiten af, heeft besloten het jaarlijksch tekort op de Donkere Duinen (voor 1930 geraamd op f 12143.74) uit de gewone middelen der gemeepte aan het bedrijf uit te keeren. Uitvoerig maken B. en W. melding van de tusschen hen en Ged. Staten gevoerde nadere correspondentie. Laatstgenoemd College is van meening, dat de goed keuring der verordening wèl bij hen be rust en verwijzen naar een gewijzigde opvatting van de Kroon. Daar tegenover oiteeren B. en W. de art. 118, 114 en 114bis der Gemeentewet, alsmede een Kon. Besl. van 1925 en latere besluiten der Kroon, en meenen met deze corres pondentie den Raad te hebben duidelijk gemaakt, dat de opvatting der Kroon meer overeenkomt met die van B. en W. dan met die van Ged. Staten.' God. Staten niet te overtuigen. Ged. Staten zijn blijkbaar nog niet overtuigd van de juistheid van het door B. en W. ingenomen standpunt, want zij onthouden hun goedkeuring aan het raadsbesluit van 16 April 1929 (vast- is bepaald, aai ue grondbedrijf ten laste van KdenhWdien" dienst kunnen worden gebracht. mclie en voor zoover de verordening krachtens art. 114bis Gemeentewet dit toelaat, welk voorschrift geen beteekenis zou 1 indien eene bepaling als die, vaar g bezwaar bestaat, de goedkeuring hun College niet behoefde. De deskundigheid van den Raad. Beide motieven worden door B. en W. aan een nadere beschouwing onderwor pen. Wat het eerste betreft. datdeRaaa niet deskundig zou zijnwaar zou het heen moeten, zeggen B. W., met sRaads taak, wanneer omtrent alle zaken der ge meente, ten aanzien waarvan hij niet des kundig is, een ander orgaan de eindbe slissing had te nemen Zoowat alle voor schriften van de artt. 134 en volgende der Gemeentewet en zooveel andere wets artikelen meer zouden dan illusoir zijn. Neen, bv. bij scholenbouw, aanleg van wegen, aan- en verkoop van grond, bouw of uitbreiding van Gasfabrieken, enz., wordt de Raad voorgelicht door tech nische ambtenaren of andere deskun digen, doch de Raad zelf beslist. Ln toch draagt dan ook de Raad de verant woording, mede van de finantieele ge volgen. Voorts vragen wij, aldus B. W., hoe de Raad de verantwoordelijkheid, ook in financieel opzicht, zou kunnen dragen wanneer hij zich had te onderwerpen aan hetgeen personen, geheel buiten het ge meentebestuur staande en in geen enkele wetsbepaling genoemd, hem ten opzichte van de eene of andere aangelegenheid gelieven zouden te decreteeren, gelijk Ged. Staten ten'aanzien van de schatting der eigendommen van het Grondbedrijf willen laten doen. Men voelt hier, dunkt ons, dat het in onze verordening is ge regeld, zooals het behoortde schattings commissie, de directeur van gemeente werken, de commissie van bijstand en Burgemeester en Wethouders adviseeren achtereenvolgens, doch de Raad beslist. Het motief ontleend aan art. 19 der Begrootlngsvoorschriften '24. Ook het tweede, nieuw in geding- ge brachte argument wordt door B. en W. aan een nadere beschouwing onderwor pen. Aangezien het hier nog meer dan in het voorgaande een formeele aange legenheid betreft, kunnen wij dit verder buiten beschouwing laten, den belang stellenden lezer verder verwijzend naar Bijlage 78 (1980), waaraan dit alles ont leend is. B. en W. vragen de beslissing der Kroon. Op grond van een en ander stellen B. en W. voor om, overeenkomstig het be paalde in art. 200 der gemeentewet, bij Hare Majesteit de Koningin voorziening te vragen tegen de beslissing van Ged. Staten en tevens hen machtiging tever- 'leenen om een of meer personen aan te wijzen voor de verdediging van 'sRaads standpunt te zijner tijd voor den Raad van State. ONBRUIKBAAR MAKEN VAN VLEESOH. Aansluiting Mj den kring Bar. eingerhorn. Met de Commissie van uitvoering vap den vleeskeuringsdienst kring „Barsin- fferhorn" hebben wij ten vorige jare een «amenspreking over dit onderwerp gehad, mat het resultaat dat voor deze gemeente de keuze werd gelaten uit twee voorgtel- lerj na'i" het afgekeurde materiaal wordt weggehaald vanwege den kring Barsin- trprhorn, zonder kosten, terwyl de eigena ren een vergoeding ontvangen voor de hu2ld;behalve uitkeering voor de huid, vindt uitbetaling plaats aan de eigenaren voor het cadaver, waar tegenover de ge meente een bijdrage ad 12.- per week (reeft voor het weghalen en verwerken fan de nM waardevolle afvaldeelen Wii hebben hierna, na voorafgaand overleg met de gemeentebesturen van Anna Paulowna en Wieringen, mede namens die besturen aangenoemde oom missie het volgende voorstel gedaan: 1 De gemeentebesturen van Den Hel der Anna Paulowna en Wieringen stellen el het afgekeurde materiaal, bestaande uit afgekeurd vleesdh, cadavers en afval- deelen, ter beschikking van de verwer- kingsinririhtiiig te Schagen; 2 Door de onder 1 genoemde gemeen tebesturen wordt het afgekeurd materiaal op een centraal punt verzameld (uitgezon derd cadavers van runderen en paarden boven één jaar, die door de verwerkings- inrichting direct worden afgehaald), van waar het door de verwerkingsinrichting op vast te stellen dagen wordt afgehaald. 3. Het onder 2e hier voor genoemde voorstel wordt zoodanig gewijzigd, dat het weghalen van het afgekeurde mate riaal zonder kosten geschiedt, tery ijl naast uitkeering voor de huid, ook uitbetaling zal geschieden aan de eigenaren voor het cadaver. Met dit voorstel heeft de commissie zich blijkens haar schrijven van 27 Januari j.L vereenigd. In overeenstemming met de desbetref fende adviezen van den Directeur yan den Vleesohkeuringsdienst en het advies van de Gezondheidscommissie achten wij het gewenscht om thans met meergenoemde commissie van uitvoering op basis als aangegeven, een overeenkomst te sluiten voor den tijdl van negen jaren met een proeftijd van twee jaren. Wordt daartoe besloten, dan zijn als gevolg daarvan nog verschillende maatregelen te nemen, waar omtrent hieronder 'het vol:: ad© wordt medegedeeld. Aanschaffing van een auto. Tengevolge van hetgeen ons voorstel inhoudt omtrent het verzamelen van het afgekeurde vee en vleesch op een cen traal punt, moet worden overgegaan tot het aanschaffen van een voor dit vervoer speciaal ingerichte auto. De kosten van aanschaffing worden begroot op 2225. De gemeenten Anna Paulowna en Wie ringen zullen in de kosten van dit vervoer uiteraard hun deel hebben te betalen. Tot dusver werd door ieder dezer gemeenten voor het beschikbaarstellen van den Vleesohkeuringsdienst der gemeente Den Helder per jaar vergoed 1504. Door de niéuwe regeling zal deze jaarlijksohe ver goeding stijgen tot 2093.50. Uit de stuk ken blijkt, dat het in het voornemen ligt om den hulpkeurmeester Bakker, die thans te Anna Paulowna woont en dienst doet in die gemeente en in de gemeente Wieringen, in Den Helder te laten wonen. Dan kan in de toekomst ook door dén hulpkeurmeester Van der Laan dienst worden gedaan te Anna Paulowna en Wieringen. Ook voor het ophalen van het afgekeur de vleesch in de stad zal de auto dienstig zijn. De noodslachtplaats te Koegras het centraal punt Voorstel voor spoorwegovergang, ter grootte van onge- stelling der Verordening). Hierbij komen Er bestaan wettelijke voorschriften ten aanzien van de onbruikbaarmaking van afgekeurd vleesch. Het is niet zoo'gemak kelijk hieromtrent algemeene voorschrif ten te geven; er moet hier veel aan plaat selijke mogelijkheden worden overgelaten. In onze gemeente geschiedt het door ver branden in den verbrandingsoven der Gemeente-Reiniging, welke echter niet aan de voorschriften voldoet. Daar ook de gemeenten Anna Paulowna en Wieringen tot den kring Den Helder behooren, is al herhaaldt malen gezocht naar .een goede regeling. B. en W. hebben zich thans bij schrijven, opgenomen in bijlage 79, tot den Raad gewend, waarin zij als hunne mee ning mededeelen, dat centralisatie het meest economisch is. Er zouden dan een tweetal z.g. destructoren worden gesticht; één ervan, in Friesland, werkt al eenige jaren tot groote tevredenheid der betrok ken gemeentebesturen', een tweede zou in Zuid-Holland komen. Om verschillende redenen, en ook al doordat in Noord-Hol land destructoren in werking zijn, zou de gemeente zich niet bij de N.V., die deze centrale destructoren exploiteert, kunnen aansluiten. Deze motieven zijn nader om schreven in gepoemde bijlage 79. Voor onze gemeente blijven de volgend© moge lijkheden open: la volkomen decentralisatie, d. w. z. destructie alleen voor deze gemeente; 2e. samenwerking met de andere ge meenten in den keuringskring Den Hel der; 8a aansluiting bij de verwerkingsin- riohting van den kring Barsingerhorn, waartoe de gelegenheid wordt geboden. Deze drie punten worden ln genoemd©1 bylage nader onder de oogen gezien. By de nog steeds aanhangige plannen voor het stichten van een slacht- en koel huis hier ter stede is er op gerekend, al- w-> dat de destructie van het afgekeurde materiaal elders zou plaats vinden en wij meenen, dat het geen aan beveling verdient om thans tot eigen destructie over te gaan, nu de gelegen heid tot samenwerking met den kring Bar- singerhorn aanwezig is en zulks te meer omdat de gemeenten Anna Paulowna en W leringen de voorkeur geven aan even- genoemde samenwerking. Zoodoende kan Z oplossing bulten beschou wing worden gelaten. huur daarvan. Een belangrijke vraag ,die oplossing be hoefde, was deze, waar het afgekeurde materiaal moet worden verzameld. Aan vankelijk was het de bedoeling om dit te doen op het beltterrein. Wij zijn hiervan echter teruggekomen, omdat op dat ter rein geen geschikte gelegenheid daarvoor is. Er wordt door ons thans de voorkeur aan gegeven om de noodslachtplaats te Koegras als centraal punt aan te wijzen, mede omdat er geen plaats in den kring is, waar zooveel materiaal wordt afge keurd als hier. Het is U bekend, dat tot op dit oogen- blik d© eigenares van die slachtplaats, de weduwe Van Stipriaan, gelegenheid geeft om aldaar ncodslachtingen te verrichten, waarvoor zij van de gemeente een vergoe ding ontvangt van 225.— per jaar. WJ zouden thans deze slachtplaats, met een daarbij staand© boet, willen huren. Daar kunnen de afgekeurde materialen dan worden bewaard, terwijl er nog gelegen heid over blijft voor het verrichten der noodslachtingen. Op het oogenblik wordt deze slachtplaats tevens verhuurd aan den noodslager te Koegras voor 130.—. Deze verhuring zal dus moeten worden beëindigd. De weduwe bedingt in verband met die huurderving van de gemeente een huur van 835.— per jaar. De gereedschappen, welke voor deze slachtingen noodig zijn, kunnen door do gemeente van haar worden overgenomen voor 100.—. Ten slotte vragen B. en W. nog aan dacht voor enkele wijzigingen in de go- meentelijke verordening. rvvrr\ mXiin 29 en 80 Mei 1930. ONDERTROUWD: J. A. v. Wetering en Hertog; J! de Vroome en L. ri Veen; W. Maaraen en J. Giezen; O. v. Dok en O. W. Christiani; P. A. v.d. valk en J. E. Koop; O. W. Boonen en J- Joustra. GETROUWD; G. J. Klobbers en R- iierlot; P. J. c. Geraedtsen A.Dienaar; J- L. Maurits en N. v. GijtenbeekO. P. Koorn en P. RevierF. W. Rö«t en I. Heij. BEVALLEN: H. Kiewiet—Hoekstra,d.; v- HoutenBeukenkamp, d.H. Leewe- ringHam, z.8. MedendorpJonaii

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 10