Tweede Blad GEltflENGD NIEUWS Bij VAN ZATERDAG 31 MEI 1930 KWAADAARDIGE HONDEN. MOOIE VANGST. Moordaanslag op zijn vader. HEVIGE BRAND TE ROSMALEN. Drie boerderijen afgebrand. omgekomen. Het overige vee was in de weide. Buitenland. KINDEREN ONDER INSTORTENDEN MUUR. VAN EEN WINDMOLEN GEVALLEN. Twee vrouwen verpletterd. DRAMA TE RÜDESHEIML Binnenland. Dinsdafe tien herten doodge beten. Dinsdagnacht hebben honden tien her ten in de Hertenkamp te Meppel doodge beten. MOORDAANSLAG. De 35-jarige P. Z. heeft Woensdagoch tend te Hoogezand een moordaanslag ge pleegd' op zijn 17-jarigen zoon, die ernst, g met een broodmes aan de keel is verwond, De dader is gevankelijk naar Winschoten vervoerd. VERMIST. De landbouwer M. V. uit Heel, die Zon dag van Heel naar Wessem zou gaan, is niet teruggekeerd. Dinsdagavond werd zijn hoed aan den oever van het kanaal gevonden, zoodat gevreesd wordt, dat de man is verdronken. AUTO-ONGELUK. Eén diaodte; zwaar gekwetsten. Te Rijsbergen, bij Breda, niet ver van de NederlandsohBelgische grens, is een Belgische auto met 4 personen tengevolge van de door zwaren regenval veroorzaakte glibberigheid van den weg, op een boom te pletter gelóopen. De vrouw van den Antwerpschen notaris- Lombaerts w-erd op slag gedood; haar zoon, die de auto be stuurde, brak een been en twee andere bloedverwanten van mevrouw Lombaerts liepen- eveneens z-ware verwondingen op. ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE WASSENAAR. Donderdagmiddag had op den Rijks straatweg te Wassenaar nabij Zuidwij k een ernstig ongeluk plaats. De heer Van L. die per rijwiel uit de Ammonslaan kwam, stak hoewel dit in verband met het drukke snelverkeer verboden is, toch den Rijksstraatweg over met het gevolg, dat hij door een auto, bestuurd door den heer M. uit Bergen op Zoom, werd gegrepen. Met ernstige verwondingen o.a. een ge kneusde ruggegraat, weid ihiji opgenomen en naar het ziekenhuis te Leiden ver voerd. Den bestuurder van den auto treft geen schuld. ZIJN STIEFZOON MET EEN MES GESTOKEN. Slachtoffer ernstig gewond. Tusschen den 35-jarigen P. Zuur en zijn 17-jarigen stiefzoon te Hoogezand, heerschte reeds sinids geruimen tijd on min. Daarom had de -zoon voor enkele dagen de ouderlijke woning verwisseld met die van zijn grootmoeder te Foxhol. Vader en zoon zijn werkzaam op de lie- renfabriek van Gebrs. Bodewes aldaar. Op herhaald verzoek van den vader, die de inkomsten van den zoon niet wilde mis sen, had deze beloofd' Woensdag terug te zullen komen. Woensdagochtend om zeven uur voor den aanvang der werkzaamheden vroeg de vader zijn zoon of hij niet mee ging. Deze gaf een beslist ontkennend ant woord. Toen haalde de vader plotseling een broodmes te voorschijn, waarmede hij zijn zoon eenige ernstige steekwonden toe bracht. Daarna liep -hij de fabriek uit. Eenige medearbeiders waarschuwden onmiddellijk de politie, die kort daarop den dader arresteerde. Hij' had toen het broodmes nog in de hand. Na een voor- loopig verhoor te hebben ondergaan is de man ter beschikking van de justitie te Winschoten gesteld. Maandagochtend heeft de Zwolsche recherche een man aangehouden wegens het plegen van ontuchtige handelingen met jongens die in zijn dienst waren. Hij ging door voor de K. en had ongeveer een maand geleden als vertegenwoordiger van twee groote Rotteidamsohe firma's te Zwolle een showroom ingericht en voor zich een landhuis op de Veluwe gehuurd. Het is gebleken dat men te doen -heeft met J. J. G., gedomicilieerd te Arnhem, die zesmaal vermeld stond in het politieblad en gezocht werd door de politie in Den Haag, Amsterdam, Sneek, Leeuwarden, Nijmegen, Oulemborg en Zwolle, in de laatste plaats voor oplichting, zeven jaar geleden gepleegd. G., thans 53 jaar oud, scheen er zijn werk van te maken, de ver tegenwoordiging te krijgen van eerste klas firma's, zich geheel in te werken en dan zijn slag te slaan en met de noorder zon te vertrekken. Ook dreef hij zaken voor eigen rekening, waarbij de andere partij ook wel eens de dupe scheen te worden. Van origine is G. kunstschilder en hij heeft o.a. Ie Apeldoorn een flinke fabriek gehad voor gebrandschilderd glas. Hij is eerst ter beschikking van de Haagsohe politie gesteld. De verdediging. Verdachte ln vrfjheld gesteld. Alvorens xnr. Rolandus Hagedoorn Woensdag zijn pleidooi begon in de straf zaak tegen den landbouwer J. Vermeulen uit Schiebroek, heeft de president van de rechtbank te Rotterdam verdachte ge vraagd, of hij nog iets had te zeggen. Verdachte bleef er bij, absoluut onschul dig te zijn. Nadat de president nog eenige vragen had gesteld en een brief van den broer van verdachte, waarin spijt werd betuigd over het feit, dat zijn vader niet had wil len getuigen werd voorgelezen, was bet woord aan den verdediger. Pleiter was vol lof over de leiding van den president. Het requisitoir noemde pleiter een filim vol trucs en pleiter wilde nu met de rechtbank d!e werkelijkheid gaan op-nemen. Pleiter heeft nimmer aan de onschuld van zijn -cliënt -getwijfeld. Voor wat de instructie betrof wees pleiter er op, dat er gevaar bestaat, wanneer imen bewijs verzamelt tegen een bepaalden ver dachte. De -mogelijkheid, dat anderen het misdrijf zoudlen hebben gepleegd, is niet voldoende onderzo-cht ten aanzien van den broer Karei. De getuigen, die hiervoor zijn gehoord, geven tijden op, die niet kunnen kloppen. Pleiter b-esohuldigt Ka-rel- niet, maar er had een nauwkeuriger onderzoek naar z'n alibi moeten zijn ingesteld, vooral tegen een man, die een zoo -suggereerende hou ding in het vooronderzoek heeft aange nomen. Karei heeft alles gedaan -om zijn broer in de gevangenis te krijgen, hij looft zelfs vijf gulden uit, -opdat getuige Maaskant zoo hard mogelijk den afstand tusschen de woningen van den ouden Vermeulen en Baard zal loopen. Pleiter wilde niet alleen de onwaar schijnlijkheid bewijzen, dat verdachte de dader is. Uitvoerig behandelde pleiter de ver schillende getuigenverklaringen. Ten slotte noemde pleiter de nietbew-e- zen feiten en de gebleken onwaarschijn lijkheden! op, waarna pleiter meende be wezen te hebben, dat verdachte -onschul dig is. Pleiter vroeg d-e onmiddellijke in vrijheidstelling van zijn clënt en diens vrijspraak. Na re- en dupliek begaf de rechtbank zich in raadkamer. Daarna 'besliste de rechtbank, overeen komstig het verzoek van den verdediger, om verdachte onmiddellijk in vrijheid te stellen. De uitspraak werd bepaald op 11 Juni a.s. Te Rosmalen, onder den rook van Den Bosch, is, Woensdagmiddag ongeveer l uur een hevige brand uitgebroken. Drie boerderijen, die van Joh. Gevers, Joh. Savelkouls en H. van Leysen, op af standen van 60 en 150 M. van elkaar ge legen, zijn afgebrand. De brandweer van Rosmalen kon niets tegen het vuur uitrichten, en een Bos sche motorspuit kon tengevolge van de slechte wegen de plaats van -den brand niet naderen. Een stier is in de vlammen Door -het instorten van een dertig M. langen muur van de school te Dom- nitzsdh bij Ha-lle aan de Saaie, zijn Dins dag 16 schoolkinderen bedolven. Zes kin deren werden met zware verwondingen onder de puinen vandaan gehaald, terwijl 10 licht gewond werden. Te Tho-rnton, in Engeland, zijn twee dames van middelbaren leeftijd uit een windmolen gestort en verpletterd. Een der beide dames, die gasten naar boven bege leidde, stapte uit den molen- op een plat form, waarvan het houtwerk zich begaf en stortte van een hoogte van 25 meter omlaag. De tweede dame kon zich niet staande houden en viel met de armen over het gat in het houtwerk. Zij bleef daar eenigen tijd hangen en stortte ten slotte even-eens omlaag op het lichaam der an dere vrouw. Beide vrouwen waren op slag dood. Te Rüdesheim heeft een scholier uit M-ainz revolverschoten gelost op een 18- jarig meisje. De dader pleegde daarop zelfmoord. Het meisje, dat twee ernstige hoofdwonden opliep, sleepte zich naar de politie en deed aangifte van de daad. blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De Zaandamsche schatgravers hebben eenig re sultaat. Toen vier werklieden Dinsdag naar de twee kisten, die gevonden zouden worden, zochten, stuitte de werkman Visser op een ijzeren kist, die eenige overblijfselen van waarschijnlijk een paar gouden oor belletjes bleek te bevatten. De „schat" is opgeborgen. Letterlijk leder beschikbaar plekje in de landstreek Spalding in Engeland, is benut voor de teelt van tulpen, die de omgeving een typisch Hollandsch aspect geven. De bloemenpluksters hebben nu de handen vol en in schuiten worden de bloemen vervoerd. Peter Kürten, die bekend heeft de bedrijver van de Dusseldorfsche moorden te zijn. Het onderzoek in deze zaak is, zooals men weet, in vollen gang. Het geruoht van het vinden van de „sohat" te Zaandam had vele belangstel lenden naar de plaats der gravingen gelokt. Voor de deur van het huisje verdrongen zich de nieuwsgierigen om getuigen te zijn van de opening van het kistje en vooral niets van het interessante geval te missen. VoorzichtigNiet kantelen I Tijgers I Op het emplacement der spoorwegen aan den Westerdoksdijk te Am Bieraam is Dinsdagmiddag een zending tijgers, bestemd voor de Amsterdamsche diergaarde, aangekomen Dier t'e-ren' ^0IKvuldlg in kisten, van tralies voorzien, verpakt, zijn in de nieuwe roofdieren galerij vas der De nieuwe roofdierengalerij In Artls te Amèterdam is nu gereed, waardoor de Amster damsche dierentuin nu over het mooiste roofdierenverbhjf in den lande beschikt terwijl ook deze inrichting met die van vele buitenlandsche diergaarden kan wedijveren.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5