Wijziging van het huwelijksvermogensrecht. Vreest geen Examen fJÖS 8£i£3r "w"OToW'' C. DE BOER JR., p<^=Radio-Programma:^| Uit het huis met de blauwe stoep. )(ort verhaal FAMILIE-DRUKWERK, j VISITE-, VERLOVINGS-, ONDERTROUW-, GEBOORTE- en ROUWKAARTEN, De positie der vrouw versterkt De Minister van Justitie heeft bij de Tweede Kamer ingediend een ontwerp tot regeling van 't „huwelijksvermogens recht", aan welk ontwerp naar in de Memorie van Toelichting wordt opge merkt ten grondslag ligt de arbeid der in 1921 ingestelde Staatscommissie-Lim burg. Het ontwerp houdt vast aan de alge- meene grondslagen van het huwelijks recht, die inhouden dat aan den man in de gezinsaangelegenheden een beslissen de stem toekomt; de man blijft hoofd der Aansprakelijkheid voor schulden. In het ontwerp treft men geen wetsbe paling aan, die de verbondenheid van ieder der echtgenooten voor eigen rechts handelingen uitspreekt; wel regelt het ontwerp de geldelijke gevolgen van de door een der echtgenooten aangegane rechtshandelingen voor den andere, of voor de gemeenschap van goederen en van de door beiden gezamenlijk aange gane rechtshandelingen. Van belang is in dezen dat de man hoofdelijk met zijn vrouw verbonden is echtvereeniging. De minister is er echter voor alle door de VTopw aangegane han- cllU.Ym<;Dui8u.K. - -delingen, de huishouding betreffende. op bedacht geweest meer dan tot dusver re waarborg tegen misbruik van de mari- tale macht te scheppen. In die lijn ligt, zoo betoogt hij, dat terwijl de gemeenschap van goederen als de meest met den aard van het huwelijk overeenstemmenden vorm van huwelijks goederenrecht is gehandhaafd als wette lijke regel en den man daarvan, uit kracht van zijn hoofdsohap der echtvereeniging, het beheer is gelaten de positie der vrouw is versterkt, doordat voor onder' scheidene handelingen haar medewerking is vereischt. Zoo vervreemding om niet en kwijtschelding, vervreemding of be zwaring van huisraad. Voorts is haar de bevoegdheid gegeven om den man reken schap te vragen met als sanctie de moge lijkheid haar met het beheer der gemeen schap te belasten, terwijl verder ook de scheiding van goederen is vergemakke lijkt Dan is wat men zou kunnen noemen het natuurlijk recht van de vrouw bij het voe ren der huishouding beter erkend: een recht van het beschikbaar stellen van huishoudgeld met vereenvoudigd loon beslag wordt ingevoerd. Het gebruik ten dienste der huishouding van eigen in komsten uit ambt, beroep of bedrijf is haar verzekerd, terwijl, meent de man de vrouw het recht tot het voeren der huis houding niet te kunnen laten, beroep op den rechter wordt gegeven. De thans in theorie bestaande hande- lings-onbevoegdheid der vrouw, die uit den aard der zaak voor het rechtsverkeer zeer hinderlijk is, wenscht de minister niet te handhaven. Wijziging van voorwaarden. hnwelijksche Als een der hoofdpunten van het ont werp is verder te noemen, dat onder con trole van den rechter en mits de rechten van crediteuren verzekerd zijn, wijziging van huwelijksche voorwaarden staande huwelijk wordt mogelijk gemaakt. Deze mogelijkheid, gevoegd bij de handelings bevoegdheid der gehuwde vrouw, opent voor hen, die vermogensrechtelijk aan de vrouw een meer zelfstandige positie wil len verzekeren, in ruime mate de ge legenheid om daartoe te geraken. Wat de samenwoning betreft wordt vooropgesteld het beginsel, dat het huwe lijk met zich brengt de verplichting tot samenwonen, terwijl den man de bevoegd heid gegeven is de woonplaats te kiezen (de terminologie van de oude wet, waarbij de vrouw aan den man „gehoorzaamheid" verschuldigd is en verplicht is haar man te „volgen", komt te vervallen). Deze hoofdelijke aansprakelijkheid voor huishoudschulden heeft tot gevolg dat ge durende het huwelijk alle goederen der echtgenooten, zoo gemeenschappelijke als privé-goederen, voor deze schulden aan sprakelijk zijn, en dat na ontbinding van een tusschen de echtgenooten bestaan hebbende gemeenschap, die schulden verhaalbaar zijn op alle goederen van ieder der echtgenooten. Het ontwerp verklaart voorts dat de man contanten ter beschikking van de vrouw moet stellen, zulks tot het bedrag van de uitgaven, die de vrouw voor de huishouding heeft te doen. Loonbeslag ter verkrijging van huis houdgeld is, waar het hier geldt een vor dering tot voorziening in het noodzakelijk levensonderhoud van het gezin, onbe perkt toegelaten. De werkgever is ver- plioht de vrouw het vastgestelde bedrag uit het loon te voldoen, zoolang de be schikking, waarbij dat bedrag is vastge steld, van kracht blijft. Afhankelijkheid van domicilie opgeheven. Het geldend recht kent voor de ge trouwde vrouw, die niet van tafel en bed is gescheiden, geen andere woonplaats dan die van haren man. Deze afhanke lijkheid van domicilie is in het ontwerp vervallen. Bij de aanwezigheid van toe standen van feitelijke gescheidenheid, die zioh ook in een goed huwelijk kunnen voordoen (men bedenke b.v. aan gezin nen, waarvan de man in Indië vertoeft) of door schuld van den man kunnen ont- p'ean (verlating) doet de bestaande be paling zich als een ernstig bezwaar ge voelen. Voorgesteld wordt derhalve de desbetreffende bepaling uit art. 78 B. W. te schrappen. In de overgangsbepalingen is opge nomen, dat de rechten van echtelieden, vóór de inwerkingtreding dezer wet ge huwd, worden geregeld, doch alleen voor het vervolg, door de bepalingen der nieu we wet. Echter zal, voor zoover bij huwelijk sche voorwaarden gemaakt volgens de bepalingen van het B. W., zooals deze luidden vóór de inwerkingtreding dezer wet, de vrouw niet het beheer harer roe rende en onroerende goederen voor zich bedongen heeft, dat beheer bij den man blijven, behoudens de bevoegdheid der echtgenooten daarin op andere wijze te voorzien overeenkomstig de nieuwe wet. Ten aanzien van het beheer van den man is hetzelfde bepaald. POLITIERECHTER ALKMAAR. Zitting van Maandag 2 Juni. Voor zijn rindeltJkheidsgevoelens genoot Arte geen dank, Want het emmerspoelsel spoelde hem op de bokkebank. Reeds eenigen tijd werd Arie B., een 63-jarig melkveehouder te Anna Paulow- na door zijn afnemer, den heer v. d. Plaat, sterk verdacht van melkverdunning en toen hjj nu op 24 Februari te Den Helder weer het gewone kwantum uiersap af leverde aan den chauffeur-melkrijder Snallenberg, verscheen eensklaps een keurmeester, die een monster nam, waar op na onderzoek werd geconstateerd, dat aan de voor volle melk afgeleverde sub stantie water was toegevoegd, welke han deling het lang niet min te achten straf bare feit „melkvervalsching" opleverde. De heer B. daarvoor terecht staande, had aanvankelijk aan den keurmeester bekend, doch hij haalde nu weer bakzeil, zoodat de zaak werd aangehouden tot 16 Juni teneinde den keurmeester verbali sant als getuige te hooren. Alweer een onpaedagoglsche mama. IN HUIS EN TUIN. EEN GEVAL VAN PARALYSE Haastig wipt de dokter uit zijn wagen, bekijkt zekerheidshalve nog eens het huisnummer en schelt dan aan. Is 't hier mevrouw, waar een kindje ziek is? De vraag is eigenlijk overbodig, want heel het zenuwachtig uiterlijk van het jonge vrouwtje wijst op de spanning, waarmee ze de komst van den dokter heeft verbeid. Komt U binnen, dokter. Ja, het is voor mijn zoontje. Verbeeld U, ik kan maar niet begrijpen, hoe het kereltje er zoo op eens aan komt, maar sedert van morgen doet hij niets dan vallen. Mevrouw had den arts intusschen naar de huiskamer geleid. Vallen? vraagt de dokter verbaasd. Ja, dokter, onophoudelijk vallen. Op den grond? Op den grond, ja! Dat is vreemd.... Hoe oud is hij? Bijna 3 jaar. Hm! Een kind van zijn leeftijd moet anders flink op zijn beenen kunnen staan. En hoe heeft hij dat gekregen? Ja, dat zeg ik U juist, dat begrijp ik niet. Hij was gisterenavond nog tierig en wel en liep als een kievit door de kamer rond. Vanmorgen til ik hem als gewoonlijk uit zijn bedje, 'k trek zijn kousjes aan, zijn broekje, ik zet hem op zijn beentjes, en bom! hij valt! Hij stond missohien nog niet goed, of was nog wat slaperig. Hoort u verder, dokter. Ik vlieg naar hem toe, zet hem overeind.... bom! hij valt weer. Ik raap hem voor de tweede maal op.... Bom! op den grond! En zoo zeven of acht maal achter elkaar. Kort om, dokter, ik herhaal, 't is mij een raad- sel, maar hij doet niets dan vallen. Ja, dat is zeker vreemd.... Waar is de kleine patiënt.mag ik hem eens zien? Natuurlijk, dokter! De moeder rent naar achteren en komt een oogenblik later met het kind op den arm weer binnen. Een bul van een jon gen met de rozen van gezondheid op de wangen. Hij heeft een broekje aan en een op den groei gemaakte morskiel, die hem tot op de enkels afhangt. Dezelfde vertooning herhaalt zioh. Nog één maal! Het resultaat is weer niet anders; het kind valt, zoo gauw het wordt losgelaten. De dokter verzinkt een oogenblik in gepeins. Hij vindt het zonderling en aar zelt blijkbaar met het stellen van een diagnose. Dan wendt hij zich rechtstreeks tot het kind, dat door de moeder onder de armen wordt opgehouden. Vertel me eens, kereltje, voel je ook ergens pijn? Nee-e. Heeft hij vannacht goed geslapen, mevrouw? Zoover ik weet, ja dokter. Hij is ten minste niet lastig geweest. En zijn eetlust, hoe is het daarmee? Uitstekend! Hij heeft daar straks nog met smaak zijn twee boterhamme tjes gegeten. Juist! Blijkbaar heeft de arts zich nu een meening gevormd en met groote beslistheid spreekt hij het uit: „Het is paralysie, mevrouw". Para.ol De moeder verbleekt akelig en slaat de oogen ten hemel. Het kind valt. Helaas, ja, mevrouw. Totale verlam ming der onderste ledematen. Ik zal U tevens laten zien, dat de beentjes van den kleinen zieke volmaakt gevoelloos zijn geworden. Al sprekende is hij het kind genaderd en maakt zich gereed om de proef hiervan te nemen. Hij licht het kieltje op en stottert eensklaps: „Wa.. Wa.." Dan uitbarstend: Wat zanikt U toch in vredesnaam van paralyse, mevrouw? De moeder staart den arts verbluft aan en protesteert: Maar dokter 't Is waarachtig geen wonder, dat hij niet staan kan, vult deze woest aan. U hebt allebei z'n beenen in één broeks pijp gestoken! Woedend grijpt hij zijn hoed en slaat de voordeur al achter zich dicht, vóór de jonge vrouw van haar schaamte en ver legenheid was bekomen. Urk's gemeente-veldwachter, de heer B. Kok, op 24 April belast met de controle op de rijwielbelasting, had zich van een rijwiel meester gemaakt dat eens nader bekeken diende te worden. Toen hij dit zwijntje eohter naar het belasting kantoor wilde vervoeren, werd hij daarin 'belemmerd door een Urker dame, Marretje H., de moeder van den berijder die zich per sé van de fiets meester wilde maken en zelfs niet schroomde geweld te gebruiken. Het is echter niet aanbe velingswaardig op deze wijze tegen het wettig gezag op te treden en werd moe der Marretje zulks duidelijk gemaakt door een geldboete van 20 gulden of 20 dagen. Ongewenscht visite van stlefpapa. De 39-jarige gepensionneerde heer Andr. Bern. R. te Den Helder, wenschte na een echtsoheidingsproces zijn voor malige ega te bezoeken en begaf zich naar den winkel van den heer A. O., die met zijn 18-jarige stiefdochter, mej. M. W., is gehuwd. Hij verlangde alstoen een portret en ook nog geld, doch maakte geen haast zich op het door zijn stief dochter gedane verzoek uit den winkel fce verwijderen, welke nalatigheid het minder aangename gevolg had, dat de aeer R. heden terecht stond wegens huis vredebreuk. Hij ontkende gehoord te lebben, dat mej. O. hem tot heengaan had aangemaand, doch daar twee getuigen het egendeel beweerden, stonden de feiten vrijwel vast. Verdachte werd alzoo ver oordeeld tot 25 boete of 25 dagen, welk bedrag hij beweerde niet te kunnen be talen, daar hij met 18 ontijdig is gepen- sionneerd als gevolg van een hartkwaal en hij ook geen zwaren arbeid kan ver richten. Een moeilijk geval. Sluiting. Waar we op letten moeten. Al moeten sommige heesters, die inhet voorjaar bloeien, nu gesnoeid worden, men denke er wel om, dat zulks n e t het geval is met Gouden Regen, Meidoorn, Magnelia en dergelijke gewassen, die we heelemaal niet snoeien. Van Magnelia en Ligustrum kunnen nieuwe planten worden gewonnen door nu takken af te leggen. Men buigt ze daartoe naar den grond om vooral de onderste takken zijn geschikt en zet ze daarna met haakjes vast, waarna men ze flink met aarde bedekt. Het wegnjjpen der toppen van Lhry- santen zetten we voort, doch niet langer j dan tot 21 Juni. De uitgeplante Dahlia-knollen zullen nu ettelijke spruiten boven den grond heb- ben en van deze laten we er één, hoog- stens twee doorgroeien. Anders worden de struiken te dicht en krijgen we meer blad dan mooie bloemen. De langste scheuten zullen dra aangebonden moeten worden. Van druiven tegen muren of schuttin gen binden we thans de jonge scheuten aan. Druiventrossen moeten gekrent of uitgedund worden. Zitten de trossen te dicht op elkaar, dan liefst een paar der zwakste wegnemen. Aan elke rank tros is feitelijk voldoende. één ARRONDISSEMENTSRECHTBANK ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER, Zitting van Dinsdag 8 Mei. Uitspraken in zaken zitting 20 Mei Jan B., Amsterdam, gedetineerd, op lichting, 6 maanden gev. Tela A., zwervend, gedetineerd, dief stal van een Colbertjas, 11 maanden gev, Voorjaarsvruchten. De aardbezie is de lentevrucht bij uit nemendheid. Ze is zacht, frnsch en geu rig als al de plantaardige voortbrengse len van dit jaargetijde. Terwijl de prach tige herfstvruchten verscheidene maan den behoeven om rijp te worden of tot haar volle ontwikkeling te geraken, wordt de bescheiden aardbezie in een paar dagen rijp. Ze heeft van de bloem niet alleen den geur, maar ook het kortston dige bestaan. Ze is het viooltje der vruch ten. De aardbeziestruiken nemen door de cultuur een verbazenden omvang aan en brengen kolossale vruchten voort. Men heeft vroeger de genezende kracht der aardbeziën tegen het graveel en de jicht hoog geroemd. Zonder te dien op zichte haar invloed te willen overdrijven is het zeker, dat ze een gunstige uitwer king hebben op lijders aan die ziekten, daar ze de afscheiding en hoedanigheid der urine bevorderen en verbeteren. Aardbeziën zijn goed voor alle gestel len, maar bepaalde magen verdragen ze moeilijk. Bij sommige personen veroor zaken ze ook een meer of minder sterke netelzucht, doch deze kan niets geen kwaad en verdwijnt weer onder veel jeuk. De kersen zijn saprijker dan de aard beziën en hoewel ze xdet de goede eigen schappen hebben van deze, hebben ze er ook het voor sommigen onaangename niet van. De zoetste kersen verteert men het moeilijkst, de wrangste, mits ze rijp zijn, het gemakkelijkst. De kerseneters moeten vooral de pitten niet inslikken. Een perforatie of doorboring van het ingewand, die meestal doodelijk is, kan er het gevolg van zijn. Er zijn toch ker senpitten, die een zeer soherpe punt heb ben. Na die twee vruchten moeten we nog noemen de even geurige als smakelijke en gezonde frambozen mtis ontdaan van de insecten, die ze niét'minder zoeken dan wij en de bessen. De frambozen hebben waarschijnlijk de ambrosia ge leverd, waarmee de Grieksche en Romein- sche dichters de goden voedden. Van alle vruchten is de bes het minst dankbaar voor de cultuur, die haar wei nig beter maakt dan ze in wilden staat is. Gelijk men weet, zijn er vier soorten: roode, witte, zwarte en kruis- of doorn bessen. De zwarte bessen, waarvan men in Frankrijk de cassis maakt, plegen we hier wel op jenever te zetten, en de kruis- HHlM Voor keurig verzorgd •Ia lijn wij «pedaal ingericht. Groote verscheidenheid modellen aanwezig. Diverse lettersoorten. i Onze modelboeken staan n ten dienste. N.V. Drukkerij voorheen Koningstraat - Den Helder. ...m.».™...»»""""""* Het antenne-systeem bestaat uit drie hoofdantennes. Een van deze bestaat uit twee draden, welke 150 M. naar beneden afhangen. De beide kleinere antenne's zijn elk 75 M. lang en dienen voor korte- golfverkeer en als ontvang-antenne. De korte-golf-installatie wordt meer speciaal gebruikt voor lange-afstandver- keer. Gedurende de vaart naar Noord- Amerika in het vorige jaar bleek duplex- verkeer daarmede mogelijk voor afstan den van plm. 20.000 K.M.I Aron C., Amsterdam, oplichting, 100 ,ete Of Rn H.qupn Whtnniu bessen, die voor de minst gezonde wor den gehouden, zijn meestal reeds in den vorm van moes of vla op onze tafels ver schenen, vóór ze nog rijp zijn. Bessen in boete of 50 dagen hechtenis. Jan O., Rotterdam, verduistering, 8 maanden gev. voorw. met 8 proefjaren. G. A. B., Breezand, hooger beroep, overtr. Motor- en Rijwielwet, vrijgespro ken. W. A. D., Schagen, als voren. Twee overleden koelen niet bij den burgerlijken stand aangegeven. De veehouder Hendr. J. te 't Zand gem. Zijpe, kon zich niet beroemen op een uitbundig succes, en is dan ook reeds veehouder af en te Alkmaar gedomici- leerd. Doch zijn noodlottig debuut als ex ploitant van een 8-koeilge koegang liet hem zelfs nu nog niet met rust en werd heden tegen den afwezigen ex-boer een appèl-zaak behandeld als gevolg van het strafbaar feit, dat hij op 13 Maart, toen onder zijn bescheiden veestapel een kwaadaardige besmettelijke ziekte het algemeen zijn voor de meeste men sehen gezonder in gekookten en gesui- kerden staat, dan gegeten van de strui ken. Aangezien ze zich echter in 'n warm seizoen aan ons aanbieden, maken we er gaarne gebruik van, ook al zijn ze wat wrang. Ze zijn zeer verfrisschend. EEN VLIEGEND TELEGRAAF KANTOOR De marconisten van de „Graf Zeppelin" hebben het druk; zij hebben het minstens even druk als hun collega's aan boord der groote mailstoomers. De passagiers van het luchtschip, uiter aard gefortuneerde personen, die niet op een paar gulden kijken, verzenden Want er is een middel dat U kalm houdt, en waardoor Uw geest helder blijft, ïlen wolk van een jongen, mevrouw- M'jnhardt's Zenuwtabletten behoeden U voor tje! Zet U hem eens neer, als U wilt. De moeder gehoorzaamt en.... 't kind valt. - Nog eens asjeblieft. zenuwachtigheid. Ze sijn verkrijgbaar In kokers van 75 et. by Apoth. en Drogisten W.QV wvoiUOH/Ul 'x n Z/JLOJVUO I - M7 t heerschte, hij had nagelaten kennis te i burende de reis heel wat privé- en zaken- geven dat twee koeien aan de gevolgen1 i^mRiammen. Aan boord zijn ook meestal van die ziekte waren gestorven. De Onfortuinlijke stond terecht voor den kantonrechter te Schagen en werd door dezen magistraat op de gebruikelijke wijze veroordeeld. Hij was van dit von nis in hooger beroep gekomen, doch zelf niet verschenen. Wel had hij aan de rechtbank een brief geschreven, waarin hij mededeelde, dat ook zijn gezin door de besmettelijke ziekte was aangetast, doch daar de president verzuimde ons dit epistel ter inzage aan te bieden, konden wij achter ons afgelegen persplankle, do fineses van dit treurspel niet achterha len. De officier scheen echter niet ge roerd te zijn, want zijn Edele ging vrij krachtig te keer over het gevaar dat der- gelijk© nalatigheden voor de volksge- zondheid teweeg kunnen brengen en requireerde ten slotte bevestiging van het vonnis. Dankbaarheid is zulk een zware last, dat alleen een flink karakter hem op den duur kan torsen. vertegenwoordigers der pers, die ellen lange telegrammen voor hun redacties opgeven en die ieder voor zich meenen, dat hun telegrammen het eerste moeten worden overgeseind. Ongeveer 1/3 van den totalen werktijd van den radio-dienst is gereserveerd voor de weerberichten. De peildienst houdt zich uitsluitend bezig met positie-meldin gen aan het vaderland en aan vreemde landen, het opvragen van de eigen posi tie aan schepen ,enz. Bij mist en over het algemeen bij slecht zicht komt de Tele- funken-peil-ontvanger in actie en is het met behulp daarvan mogelijk nauwkeu rig de positie te bepalen. Doze omvangrijke radio-dienst wordt afgewikkeld door 8 maroonisten, die elkaar om beurten aflossen, of in geval veel correspondentie moet worden afge- i?', KelijktUdig dienst doen. De Telefunken-installatie bestaat uit: een lange-golfzend- en ontvangstation- een korte-golf dito, zoomede de peil-ap- paraten. Zoowel op korte- als op golf is 1.1 a mogelijk. korte- als op lange telegrafie- en telefonie-verkêer VRIJDAG 6 JUNI. Hilversum. eo8 M. Na 6 uur: 107: M. 10.00—'io. 15 Morgenwijding. 12.002.00 Concert door het A^P O-Kwintet. 2.052.45 Uitz. voor scholen. J. Tesch: Uitgestorven dieren. 2.453.00 Grammofoon-pl. 3.004.00 Maak-het-zelf! cursus. 4.3a15.00 Grammofoonpl. 5.30—é-45 Concert door het Orkest van het Rembrandt Theater te A'dam. 6.457.15 M. v. Santen: „Beleggingskust en Beleggingstrust". 7.158.00 Grarr-r.ofoonpl. 8.019.00 Concert door het Omroeporkest. 9.009.30 „Vóór het .diner". Blijspel ln 1 bedr. van J. A. Simons-Mees. 9.3011.00 Vervolg concert. 11.00 Grammofoonpl. 12.00 Sluiting. Huiaen, 1875 M. 10.3011.00 NCRV. Ziekendienst. 11.3012.00 KRO. Godsdienstig halfuurtje. I2.0I.12.15 Politleber. 12.15—1.15 Concert door KRO-Tno. I.15—-2.00 KRO. Grammofoonpl. 4.005.00 NCRV. Grammofoonpl. 5.006.30 NCRV. Concert door Instrum. Kwintet. 6.30—7.10 KRO. Grammofoonpl, 7.107.30 KRO. J. v. Roosmalen: „Zomer- zorgen bij fruitteelt". 7.30 VPRO. Persber. 7.45 Politleber. 7.50 VPRO. Dr. L. J. v, Holk: „Naar een' nieuwe liturgie". 8.20 VPRO. Concert. Het Hollandach Sextet. 8.55 VPRO. Ds. F. v. d. Wissel: „Ghandi". 9.35 VPRO. Vervolg concert. 10.05 VPRO. Ds. E. D. Spelberg: Voorlezing uit „Het groeiende leven" en „Lichte bloei". 10.25 VPRO. Vervolg concert. ZATERDAG 7 JUNI. Hilversum, 298 M. Na 1 uur: 1071 M. 10.00'to.15 Morgenwijding. 12.00—2.00 Concert door het AVRO-Kwlntet. 2.00—2.30 Modepraatje door Mevr. de Leeuw- van Rees. 23&—4.30 Aansl. van het Tuachinaki-Theater te A'dam. 4'30—5.00 Sportpraatje door H. Hollander. 5-oo6.00 Grammofoonpl. 6.00—8.00 Concert. Omroeporkest Aart Gremé (tenor) 8.00 VARA. W. F. Detiger: „De onvolwaar dige arbeidskrachten". A'dam, Zangvereen. „Kunst cu Strijd", het Sportbond vanuit het Concertgebouw te A dam- Zangvereen. „Kunsten Strijd", het VAR A-Orkest. Sprekers: Mevr. Suze Groeneweg, hr. M. C. Bolle, Edo Fimmen. 11^00 Bij de Pomp. Wekelijksch nieuws van Teun de Klepperman. M.15 VARA. Grammofoonpl. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO-Uitz. 8.159-00 Grammofoonpl. II.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje 12.01—12.IS Politieberi. 12.15— 1.15 Concert door KRO-Trio. 1.152.00 Grammofoonpl. 2.003.ij Kinderuurtje. f-°° Zwemcursus door S. P. J. Borsten. 5.00—6.00 Grammofoonpl 6.01—6.15 Lezing. Waart5 ^OUrn' Weekoverzicht door Paul de 7 'l PaU' Speet: Afbraak van «et huwe- lijk in Sovjet Rusland. 7.45—8.00 Polltieber. '<len ,rti F' DMilIer: -H" "•30—12.00 GrammofoonpV Hoe meer verdiensten Iemand heeft, hoe meer hij die van anderen op prijs stelt.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2