r PUROL in In Uw Zadeltascfi ^Radio-Programma: Sport. TEN.NISL KON. MARINE JACHTCLUB. 6e Periodieke Zeilwedstrijd op Vrijdag 13 Juni. Marine-berichten Legerberichten. Stoomvaartberichten Haven van Nieuwediep. Marktberichten. VRIJDAG 13 JUNI. Hilversum, 398 M. Na 6 uur: J071 M. 10.00—10.IS Morgenwijding. 12.002.00 Concert. AVRO.Kwintet. 2.0S—a-43 Uitz. voor scholen. 2,453.00 Grammófoonpl. 3.004.00 Maak-het-zelfcursus. 4.305.30 Grammofoonpl. 5.306.00 Aansl. van het Café „Moderne te A'dam. 6 00 Tijdsein. 6.01 Vervolg concert. 6.30 Koersen, grammefocmpl. 7.007.30 A C. Slop: Waterpolo. 7.30—9.00 Concert door de Stafmuziek van het 5e Regit. Infanterie. In de pauze: Grammo foonpl. 9.009.30 Voordracht door Willem Hunsche. 9.3011.00 Concert. Omroeporkest. 10.00 Persber. Daarna: Vervolg concert. n.00—12.00 Aamsl. van het Cabaret „La Gaité" Huizen, 1875 M. 10.30ai.00 NCRV. Ziekendienst. n.3012.00 KRO. Godsdienstig halfuurtje 12.0112.15 Politieber. 12.151.15 KRO. Concert door KRO-Trio. I153.00 KRO. Grammofoonpl. 4.005.00 NCRV. Grammofoonpl. 5.00—6.30 NCRV. Concert. Mevr. J. Hekkert van Eijsden (sopraan), Mevr. Ina Mulder- Belser (alt-mezzo), Hr. J. H. E. Wittpen (fluit), Ger. Hengeveld' (piano). 6.30—7.00 KRO. Rector van Galen: „Over den Nationalen Gezellendag." 7.00—7.30 KRO. Grammofo:npl. 7.30VPRO. Persber. 7.45 VPRO. Politieber. .7.50 VPRO. Lezing over: Kerk en kerkgaan. 8.20 VPRO. Grammofoonpl. 8.55 VPRO. Dr. H. de Vos: „Wereldbeschou wing". 9.35 VPRO. Grammofoonpl. 10.05 Boekbespreking door Dr. K. F. Proost. 10.25 VPRO. Grammofoonpl. ZATERDAG 14 JUNI. Hilversum, 298 M. Na 1 uur: 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.00—2.00 Concert. AVRO.Kwintet. 2.00—12.30 Modepraatje. 2.30—4.30 Aansl. van het Tuschinski Theater te A'dam. 4.305.00 Sportpraatje door H. Hollander. 5.006.00 Grammofoonpl. 6.00 Concert. Omroeporkest. 6.457.05 Intermezzo: Concert door het Ac cordeon-Ensemble „The Happy Band". 8.00 VARA-Varia. 8.05 VARA-Orkest. 9.00 VARA. „De Eekhoornkooi" van Tyrone Guthrie. VARA-Tooneel en -Orkest. 9.45 VARA. Kamerorkest. Daaf Wins (piano). 10.00 VARA-Orkest. II.00 VARA. Bij de Pomp. 11.15 Grammofoonpl. Huizen, 1875 M. 8.159.00 Grammofoonpl. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.0112.15 Politieber. 12.151.15 Concert door KRO-Trio. i.152.00 Grammofoonpl. 20013.15 Kinderuurtje. 4.40—5.00 Radio-zwemcursus. 5.006.00 Grammofoonpl. 6.01—6.55 Vervolg Grammofoonpl. 6.55—7.15 Journal. Weekoverzicht door Paul de Waart. 7.157.45 P. J. M. Helen: „Limburgs onge schreven geschiedenis". 7.458.00 Politieber. 8.0111.00 Concert door KRO-Orkest. Geert Dils (minstreel), n.oo12.00 Grammofoonpl. 12.00 Sluiting. schot tegen de paal en deklat het A.-doel voor schop die hiervoor wordt toegekend, wordt eer. doorboring hebben gevrijwaard, is het de goed opgebracht. Kampman krijgt den baJoe- H -midvoor die de score weet te openen. Als gespeeld er. orerrgt met een goed gericht sch fr^f Sten later een strubbeling voor het den stand op 3-1 voor S Na een mooi op- li -doel ontstaat, weet A. onhoudbaar gelijk brengen van Kampman en Mulder weet Ka™!) Smaken SwitjeV zijn niet ontmoedigd en man de stand gelijk te maken. Na den aftrap voe'en da' zii aan 'naar eer verplicht zijn om wederom een fraai combinatie van Z., doch als ovèrwinnaar uit het strijdperk te treden, I deze aanval van Z. wordt door de 1-back van daar de andere adspirant-elftallen aok alle S. op schitterende wijze onderbroken. Wij zien hebben gewonnen. De Alcmaria-acbterhoede nu S. ecnige malen doorbreken, doch de keeper krijgt" het hard te verantwoorden en moet al spoedig voor een hard schot van den r.binnen zwichten. Als weer is afgetrapt krijgt de H.- r.vleugel den bal te pakken, de r.buiten geeft van Z. heeft met deze schoten niet de minste last. Een goed schot van Kampman wordt tot corner verwerkt, die geen resultaat geeft. Heel jammer krijgt Z. nu een vrije schop toegewe- mo^r door aan den rennen, die met de beide zen die S. toekwam. Z. is nu gelegerd voor het backs op zijn hielen den A.-keeper geen schijn S. doel, doch de S. keeper stelt zich uitermate s- •- "nn goed op en doet zeer verdienstelijk werk. Men van kans heeft. Alcmaria ziet ln dat bet zoo niet langer kan gaan, en pakt de zaken krach tiger aan, doch aanvoerder Trap en zijn jon gens houden kranig stand. Met een 31 voor sprong voor de witjes breekt de rust aan. Na de thee pakt Helder goed aan en is direct in den aanval. De witjes houden het wil bij Z. nu teveel zelf schieten waardoor resultaat uitblijft. Een doorbraak van S. ver oorzaakt een spannend moment voor het Z. doel, doch ook hier is de keeper volkomen voor zijn taak berekend en redt uit de hache lijke toestand. Onmiddellijk wordt den bal VOETBAL. Helder-nieuws. Adspiranten. Alcmaria AHelder A 29, Alcmaria G Helder C 13, Alcmaria BHelder B 13, Alcmaria DHelder D o3. Bovengenoemde wedstrijden werden op den zen Pinksterdag te Alkmaar gespeeld. De Helder-adspiranten wisten in de wedstrijden over hun tegenstanders te zegevieren, voor waar een mooi resultaat. Het gezelschap, be staande uit 75 personen, stond onder leiding van de heeren Pootjes, Muntjewerf en Kelder. De jongsten vertrokken onder leiding van de heeren Pootjes en Muntjewerf met den trein van half acht, terwijl de oudste adspiranten en Helder 5, onder leiding van den heer Kel der, met den trein van 10 uur vertrokken. Na een gezellige reis kwamen wij te Alk maar aan, waarna spoedig het sportterrein werd bereikt. Toen wij hier arrivieerden, was de wedstrijd Alcmaria DHelder D net ten eindt en had Helder met 3—0 gewonnen. Hierna werd gespeeld door de C-elftallen. Nadat de rust met gelijk spel (1—1) was in gegaan, wist Helder C na de rust haar meer derheid met twee doelpunten verschil uit te drukken, vooral de kopbal van den kleinen van Harten was schitterend. Nu kregen wij den strijd te aanschouwen tusschen Acmaria B en Helder B. Na een ge- lijkopgaanden strijd bij het begin,, wisten de witjakken zich na 10 minuten los te werken en wist al spoedig Vermeulen de score voor zijn elftal te openen, doch lang had' Helder hier geen plezier van, daar A. al spoedig ge lijk wist te maken. De witjakken geven goed partij, doch met een beetje geluk weet A. dezen stand tot rust te handhaven, en is met rust de stand dus 11. Na de thee komt Helder sterk in den aanval, toch duurt het nog een kwartier eer zij de leiding heroverd. Als de r.vleugel van A. een aanval opzet wordt deze door Buis onderbroken; deze speler pas seert handig de geheele A-verdediging, om ten slotte met een schitterend schot in den uiter sten rechter benedenhoek den sand op 2—1 te brengen. Dt witjes zitten er goed op. Als de r.back van Alcmaria een mooie H.-aanval even buiten het strafschopgebied met de hand on derbreekt, schiet de Graaf den toegestanen vrijen schop hard langs den A.-keeper. Met Kelder sterk in den aanval komt het einde met een 31 overwinning voor Helder B. Tot slot van de adspirantenwedstrijden komt nu Helder A tegen Alcmaria A in het strijd perk. Het begin is voor de Alcmarianen, doch de achterhoede van H„ met den keeper aan het hoofd, houdt goed stand. De witjes komen er nu goed in en zijn voor het doel doortas tender dan de A.-voorhoede. Nadat eerst een spel mooi open en na een kwartier is de stand weer voor het S. doel overgebracht, nu is het door toedoen van den l.binnen 1 en r.binnen 2 Veeninga die met een onhoudbaar schot de als 6—1 voor Helder. Wanneer van den aftrap af de linkerwing van A. doorbreekt, is het de 1.buiten, die den achterstand weet te verklei nen. De laatste 10 minuten zijn geheel voor de witjes. Nadat de 1.buiten er 72 van heeft gemaakt, is het wederom de r.binnen, die het net laat trillen. Even voor het einde weet de r.buiten den stand op 92 voor de witjakken te brengen, waarmede tevens het einde kwam. Na afloop verklaarde de heer S. Bak, leider der Alcmaria-adspiranten, dat het spel der Helder-adspiranten een zeer goeden indruk heeft achtergelaten. De regeling! der wedstrij den was goed in orde. De thee, dit de rust bij eiken wedstrijd werd rondgediend, lieten de jongens zich goed smaken. Hierna volgde de wedstrijd van Helder 5 tegen Alcmaria 6, doch op hetzelfde tijdstip moest de wedstrijd Alcmaria 2 en 3 versus T.C.H. gespeeld worden, en kunnen wij alleen vermelden, dat Helder 5 met 51 heeft ver loren, nadat de rust met gelijken stand (1—<i) was ingegaan. Om 5 uur ving de wedstrijd van T.C.H. aan. Voor de rust werd er door de toerclub slecht gespeeld en was A. het meest aanvallend. Toch wist de toerclub het eerst te doelpunten, door den l.buiten, maar nog voor de rust wist A. gelijk te maken. Met dezen stand kwam de rust. Na de thee, die de heeren bepaald goed had gesmaakt, ging het heel wat beter, en werd er goed samengespeeld. Als er een kwartier is gespeeld, is het de l.buiten, die de hattrick verricht door den stand op- 31 te brengen. A. krijgt het hard te verantwoorden en het is de Helder l.binnen, die met een paar goede schoten den voorsprong vergroot tot 51. De toerclub pakt de zaken kalmer aan, en Iaat A. een beeje meer in den lauvil komen. Alvo rens het eindsignaal klinkt, hebben de mid voor en r.binnen den stand opgevoerd tot 7I. Met de toerclub in der. aanval komt dan het einde. Dit was een waardig slot van de Alcmaria Helder-wedstrijden; het was jampner, dat het vijfde heeft verloren, daar anders alle elftallen als overwinnaar uit den strijd waren gekomen. Met den trein van half twaalf, arriveerden allen behouden ia Den Helder. Uitslagen van vriendschappelijke wedstrijden. Alcmaria 2 en 3T.H.C. 17, Alcmaria 6 Helder 5 5x, Alcmiaria A(Helder A 2—9, Alcmaria BHelder B 1>3, Alcmaria C Helder C 13, Alcmaria D—Helder D o3. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN TEN BATE VAN HET M. S. F. EN H. W. L. K. Zeemachtv. Speyk 32. Ook dit werd zooals wij trouwens had den verwacht weer een1 overwinning voor Zeemacht. Hoewel Z. gedurende den geheelen wedstrijd in de meerderheid was, nam zij dezen wedstrijd in den beginne wat al te licht op, waardoor Hr. Ms. v. Speyk tweemaal binnen het kwartier doelpuntte. S. gaf vrij aardig partij, de spelers hadden weinig controle over den bal en stonden zeer slecht in het terrein, een en ander kwam doordat maar een paar spelers op voetbalschoenen speelde. De wed strijd werd zeer vriendschappelijk gespeeld en heerschte onder de spelers van beide partijen een sportieve geest. Bij Z. mankeerde Clemen- kowff die binnen korten tijd naar Indië zal vertrekken. Voor Z. is dit een groot verlies, daar Clemenkowff een zeer goede b(ck is. Mulder en Kampman zijn weer van de partij. De v. Speyk komt met dë volgende opstelling uit: doel Goud; achter v. Riet en Reu'e; mid den Stern, Bijmolen en Evertsen; voorhoede Willems, dë Jong, Martijn, Bakx en Maarsen. Het is ruw weer, er staat vrij veel wind, het ziet er naar uit of het elk oogenblik zal gaan regenen, waardoor deze wedstrijd maar door weinig publiek bezocht is geworden. Als scheidsrechter Augusteijn laat tossen wint Z. en zal tegen den, wind in spelen. Om 7 u. 1 brengt S. den bal aan het rollen. Z. treedt direct aanvallend op en brengt het S. doel her haaldelijk in gevaar. S. wordt geheel op eigen helft terug gedrongen. Een doorbraak van S., beide backs van Z. missen, ook de keeper kan den bal niet voldoende wegwerken, de midvoor van S. loopt in en schopt kalm in open doel 10 voor S. Na den aftrap wordt weer direct het S. doel belegerd, een schot op het doel wordt door den keeper gevangen, doch hij houdt den bal vast, een Z. speler tracht hem met bal en al in het doel te loopen, doch in laatste instantie weet de keeper den bal nog weg te werpen. Een keihard schot van Kampman wordt door den keeper teruggezonden. Weder om een gevaarlijke doorbraak van S., doch nu is het Peen, die aan alle twijfel een einde maakt door een flinke trap naar de S. helft. Een aar dig opbrengen van S., doch den aanval breekt op buitenspel. Een goede voorzet va<n de l. buiten van Z., Vijlbrief, loopt en doet den bal in het net verdwijnen, de scheidsrechter con- stateerd echter buitenspel, annuleerd. Goed combineerend brengt ,S. den bal voor de Z. veste, v. Rhijn stopt den bal met de hand! waardoor aan S. een strafschop wordt toege kend, die door v. Riet keihard wordt ingescho ten, 2o voor S Niettegenstaande dat Z. steeds in de meer derheid is, maakt S. de doelpunten. De mid voor van Z. heeft nu den bal voor het doel en wordt nu op niet geoorloofde wijze aangeval len, hetgeen echter de scheidsrechter ontgaat, dit schot wordt nu tot corner verwerkt. Nu is het Z. doel weer in gevaar, in gedachten zien wij i>. al voor de derde maal scoren, doch de keeper weet het gevaar te beweren. Weer keert de S. keeper op verdienstelijke wijze eemge zeer harde schoten. De keeper van S wordt nu aangevallen wat Z. een vrije schop kost. Met onveranderde stand fluit de scheids- rechter voor rusten. Na de rust trapt Z„ nu met den wind, die nog even sterk is, af. De l.-buiten van Z. zet fraai voor, doch Kampman kopt net over Weer een formidable voorzet, na van rechts ifr.word£ net naast geschoten. Meerdere zeer harde schoten moet de S. keeper in ont vangst nemen, doch hij keert voorloopig alles Z. wordt in den rug aangevallen, uit de vrije stand brengt'op 32 voor Z. De S. spelers ge ven blijken van vermoeidheid, waarvan bij de Z. spelers nog niets te bespeuren is. Nadat Danckaerts door S. nogeens op den proef is gesteld en Mulder van Z. de S. keeper nogeens aan den tand gevoelt heeft, fluit den scheids rechter die deze wedstrijd op zeer goede wijze leidde het einde van deze wedstrijd. Vrijdag a.s. komt Succes I van Wieringen op bezoek, deze wedstrijd vangt aan ten 7 u. 30. Uit de diverse verslagen uit de Heldersche Courant, constateerden wij dat Succes een club is die er wezen mag, wij verwachten dan ook een zeer spannende strijd. Zoo het S. mag gelukken om dezelfde overwinning te boeken als Helder II, dan krijgen wij tusschen deze beide clubs een barragematch. Op verzoek van de slagers en bouwvakar beiders zullen onafhankelijk van dë 'neder laagwedstrijden, na afloop van deze, nog een tweetal wedstrijden gespeeld worden; verzocht zal worden ook deze wedstrijden tegen entrée toegankelijk te doen zijn. De captains van ge noemde elftallen worden verzocht de opstel ling van hun elftal aan hef bestuur van de Marine sportvereeniging Zeemacht te doen toekomen. JEUDWEDSTDIJDEN 1930 DISTRICT NOORD-HOLLAND. Begunstigd door goed' weer werden Zater dag 7 dezer op de banen van den heer Bogt- man te Bergen jeugd-tenn is wedstrijd en ge speeld, waarvoor door 13 meisjes en 17 jón gens uit verschillende plaatsen van het district was ingeschreven. Slechts een meisje was niet opgekomen. Vooral bij dë meisjes was een groot verschil in spelkracht, verreweg de sterksten waren in deze groep Tine Bogtman (Bergen) en Carla Coster (Den Helder). De eindwedstrijd werd door Tine Bogitman gewonnen tegen Leni Berghuis (Enkhuizen) met 61, 6—1. De jongenspartijen waren over het algemeen spannend. Aardige krachten waren opgekomen uit Bergen, Alkmaar, Den Helder, Beverwijk, nkhuizen en de Zaanstreek. In de finale kwa men na zeer vermoeiende partijen Evert Ho ning (Zaandijk) en Dirk Nap (Bergen), welke door eerstgenoemde met 6— 1, 63 werd ge wonnen. Doorden Ned. Li T. Bond waren voor de kampioenen keurige penningen en1 door enkele clubs en het districtsbestuur gezamenlijk voor de 2e prijswinnaars een paar aardige medail les beschikbaar gesteld. De kampioenen en zoo mogelijk nog een meisje en een jongen zullen aan de Nationale Jeugdkampioenschappen te Apeldoorn op 22 en 23 Juli a.s. deelnemen. Dank zij de medewerking van de jeugdige spelers en van de geleidsters en geleiders had den de wedstrijden een prettig en vlot verloop. ZEILEN. Waarschuwingsschot (halfstok hijschen vlag Z) 8 u. 15. Modelsloepen B I en B II vijf min. schot: hijschen vlag Z 8 u. 40 afvaartschot: strijken vlag Z 8u. 45 Fantasiesloepen en jachten. vijf min. schot: hijschen vlag Z 8 u. 55 afvaartschot: strijken vlag Z 9u. Uitstel van een uur voor alle klassen Vlag U Wedstrijd gaat niet door Vlag N. Baanrichting tegen zon Roode vlag. Baanrichting met zon Witte vlag. Lijn van aankomst is: Roode ton, Wierhoofd Kap. ter zee J. Bosma, afgetreden comman dant van Hr. Ms. pantserschip Hertog Hen drik, zal binnenkort naar Oost-Indië vertrek ken met bestemming op te treden als com mandant der marine te Soerabaja. De luit. ter zee ie kl. C. Hellingman wordt den iien Juni geplaatst te Vlissingen en belast met het nautisch militair toezicht op den bouw der onderzeebooten O 12, O 13 en O 14, in aanbouw bij de maatschappij de Schelde. Luit. ter zee 2e kl. C. Roldanus, van het vliegkamp de Kooij, wordt 16 dezer overge plaatst naar het vliegkamp de Mok. De off. van den M.S.D. 2e kl. H. F. W. Varenkamp is, vain zijn detacheering bij den dienst in Oost-Indië, hier te lande terugge keerd. De off. M.S.D. 2e kl. P. Vlam wordt den 24en Juni geplaatst in de Onderzeedienst- kazerne, terwijl de off. M.S.D. 2e kl. A. Hoog kamer den i6en Juli tijdelijk geplaatst wordt te Vlissingen en belast met het toezicht op de opstelling der werktuigelijke inrichtingen van de onderzeeboot O 12 in aanbouw bij de maat schappij de Schelde. De korp.-seiner P. J. G. de Graaf wordt met ingang van den 30en Juni a.s. overge bracht in de kwaliteit van korp.-schrijver. De bootsman K. Kindt wordt den i/en Juni geplaatst bij de gereedmaking van Hr M». Banckert te R'dam. t ®erg.monteur P. Brik van Wacht schip Willemsoord naar de Mok. 10 Juni: serg-macht. J. J. Kesteloo van Wachtschip Willemsoord naar Heemskerck. 12 Juni: serg.-konstabel C. van der Geest van Wachtschip Willemsoord naar Wacht schip Vlissingen. 16 Juni komt de derde ploeg zeemiliciens herh. oefeningen voor de vloot in werkelijken dienst op. 16 Juni: bootsman B. Leenders van Heems kerck naar Wachtschip Vlissingen. Een transport van 5 onderofficieren en 20 minderen der zeemacht is met het s.s. Ko ningin der Nederlanden uit Oost-Indië terug gekeerd. Bevordering. Met 1 Juni 1930: Korp.-konstabel H. F. J. Smit tot serg.- k cm stabel; korp. der mars. J. W. Geurfs tot serg. der mariniers; korp.-macht. J. H. de serg.-machinist. BEHOUDENS ZEER BIJZONDERE OM STANDIGHEDEN is aan ondervolgende per sonen vergunning /Verleend naar Nederland terug te keeren: Per s.s. Insulinde, 21 Mei 1930 van Priok: Stoker-olieman H. A M. Lambregtse. Per s.s. Prins der Nederlanden, 28 Mei van Priok Stoker ie kl. J. J. de Beer, matroos 2e kl. J. van der Net, id. A. van Stratum, mar. ie kl. W. Kwakkel. Per s.s. Chr. Huijgens, 11 Juni van Priok: Off. M.S.D. 2e kl. J. G. Charmes, id. A Broere. De aanwijzing om naar Nederland terug te keeren per s.s. Indrapoera, 7 Mei van Priok, van den mar. ie kl. H. G. Wieman is inge trokken. Met ontslag uit den zeedienst: 10 Juni: mar. 3e kl. J. van Moorselaar. 16 Juni: leerl.-torpedomaker M. Kok. Ingezonden Mededeellng, (776) behoort op fietstochten, voor verzachting en genezing bij doorzitten en zonnebrand steeds een doos of tube Doo. 1040 90 ct. Tube 80 tl. P» Apoth- PrQQUW» In het tijdvak 15 t/m 28 Juni a.s. zullen door de marinekustwacht oefeningen worden gehouden in de nabijheid van het fort Kijkduin. Het personeel zal gedurende dien tijd worden ondergebracht in het fort Kijkduin. Aan den dienstplichtige A. Huijsma van het reg. kust-art. is bij beschikking van het D. v. D. d.d. 5 Juni 1930 Vlle Afd. No. 257 V. voor goed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap met ingang van 15 Aug. a.s. J— Aan den dienstplichtige J. Zuidhof van het reg. kust-art. is bij beschikking van het D. v. D. d.d'. 5 Juni 1930 Vlle Afd. No. 240 T uit stel van opkomst voor herhalingsoefeningen verleend tot 16 Febr. 1931. Aan den dienstplichtige J. C. van Beusecom van het reg. kust-art. is bij beschikking van het D. v. D. dM. 5 Juni 1930 Vlle Afd. No. 236 T. uitstel van opkomst voor herhalings oefeningen verleend tot een nader te bepalen datum in 1931. Stoomvaart Mij. Nederland Salawati, 10 Juni v. A'dam. Johan de Witt, u., pass. 7 Juni Perim. Mapia, t., 8 Juni v. Colombo. Poelau Laut, 11 Juni te A'dam. Radja, pass. 6 Juni Perim. Roepat, 9 Juni te Batavia. Singkep, u., xo Juni v. Suëz. P. C. Hooft, u., 10 Juni v. Algiers. Radja, 10 Juni v. Djeddah. Poelau Tello, u., pass. 11 Juni Gibraltar. Salawati, 11 Juni te Hamburg. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Achilles, pass. 9 Juni Ouessant. Agamemnon, pass. 10 Juni Ouessant. Ares, u., 7 Juni te Antofagasta. Ariadne, 9 Juni v. R'dam. Baarn, u., 10 Juni te Callao. Barneveld, 11 Juni te Antwerpen. Bennekom, 9 Juni te Antwerpen. Berenice, 8 Juni te A'dam. Brion, 10 Juni v. Kopenhagen. C'eres, pass. 9 Juni Ouessant. Clio, 10 Juni v. Cadix. Crynssen, u., pass. 8 Juni Lizard. Deucalion, 8 Juni te Varna. Doros, 8 Juni v. Catania. Eos, 9 Juni v. Bari. Erato, 11 Juni te A'dam. Euterpe, 7 Juni te Nykjöbing. Ganymedles, 10 Juni te Greenock. Hos, 10 Juni te A'dam. Iris, 9 Juni te Oporto. Juno, u., pass. 7 Juni te Guatamala. Luna, 8 Juni te New-York. Mars, 10 Juni v. Melilla. Poseidon, 7 Juni v. Malta. Venezuela, t., 10 Juni v. Havre. Perseus, 10 Juni v. Genua. Rhea, 10 Juni v. Bremen. Stella, 10 Juni te Torrevieja. Theseus, 10 Juni v. Aalborg. Orion, 11 Juni v. A'dam. Rhea, 11 Juni te A'dam. Triton, 11 Juni v. A'dam. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, 11 Juni te Hamburg. Gelria, t., 10 Juni v. Montevideo. Kennemerland, u., 10 Juni v. Pernambuco. Zaanland, t., 10 Juni v. Las Palmas. Zeelandia, 11 Juni v. A'dam. Waterland, t., pass. 11 Juni Fernando Noronha Kon. Paketvaartmaatschappfj. N. Holland, 7 Juni te Melbourne. Tinombo, pass. 10 Juni K. Finisterre. Tomohon, 9 Juni v. Aden. Van Spilbergen, 8 Juni te Melbourne Tobelo, 10 Juni te Batavia. Halcyon Lijn. Stad Haarlem, 9 Juni te Hamburg. Stad Arnhem, 20 Juni te B. Ayres. Holland—Afrika Lijn. Nieuwkerk, t, 10 Juni te Dar-es-Salaam. BilUton, t., pass. 10 Juni Gibraltar Klipfontein, u„ n Juni te Lorenzo Marqués. Kietfontein, u., pass. 8 Juni Malta Mehskerk, xi Juni te R'dam. Giekerk, t., 10 Juni te Suez. Sumatra, u., 11 Juni v. Tanga. Holland—West-Afrika Lijn Amstelkerk, t., 6 Juni v. Freetown. Maaskerk, u„ pass. 6 Juni Las Palmas. I exelstroom, t., 6 Juni v. Freetown. HollandAmerika Lijn. Lochkatrine, 7 Juni te Seattle. Lochmonar, 9 Juni te Los Angeles. Nieuw-Amsterdam, 10 Juni te New-York. T^r?f?.. Juni v. Savannah. Delfdijk, 9 Juni te Swansea. Dinteldijk, 9 Juni te San Francisco. Laain», 7 Juni v. Havana. Kinderdijk, 7 Juni v. St. Thomas. Statendam, pass. 8 Juni Lizard'. Bilderdijk, n Juni v. R'dam. Burgerdijk, n Juni v. Newport News. Leerdam, n Juni te Havana. Narenta, n Juni v. R'dam. Nebraska, 10 Juni v. Kingston, Delftdijk, li Juni v. Swansea. HollandBritsch-Indlë Lijn. Andiik, u., ii Juni v. Suez. Koudekerk, 8 Juni te Antwerpen. Stadsdijk, t., 8 Jurn v. Perim. Streefkerk, t., pass. 9/u"1r ^rI!"a Srhiekerk, u., pass. 9 Juni Gibraltar. SctueKe Holland__Australië Lijn. Almkerk, u., II Juni te Antwerpen. 1 Abbekerk, u., 8 Juni te Bnsbane. Arendskerk, u„ io Juni te Fremantle. HollandO .-Azie I ijn. 1 Oostkerk, t., io Juni v. Shanghai. Ouderkerk, t., 7 Juni v. Kobe. Gemma, io Juni v. R dam. jav#—New-York Lijn. Saleier, 7 Juni te Sabang. Soemba, 7 Juni _v. Belawan. Breedijk, io Juni te New-;York. Sitoebondo, pass. n .Juni Sagre». Beemsterdijk, ii Juni te Pt Said. Java—China—Japan Lyn. Tjiliwong, 8 Juni te Shanghai. Java Pacific Lijn. Bintang, 7 Juni v. Singapore. Modjokerto, 6 Juni te Seattle. Rotterdamache Lloya. Djambl, u., pass. io Juni Point de Galle. Kota Radja, io Juni v. R'dam. Baloeran, t., 9 Juni v, Sabang. Garoet, u„ pass. io Juni Finisterre. Insulinde, t, 9 Juni v. Port Said'. Kota Inten, pass. 9 Juni Penm. Kota Pinang, u., pass. 9 Juni Gibraltar. Medan, io Juni v. Perim. Palembang, t., 9 Juni v. Colombo. Patria, u., io Juni v. Port Said. Slamat, u., II Juni te Belawan. Sdbajak, n Juni v. R'dam. Rotterdam—Zuid-Amerika Lijn. Alcor, u., io Juni v. Rio Janeiro. Algorab, t., pass. 9 Juni Finisterre. Alhenaf, t., 8 Juni v. Montevideo. Stoomvaartmaatschappij Oceaan. Alcinous, 10 Juni v. Padang. Autolycus, 10 Juni Dover ge.p. Antenor, 7 Juni v. Shanghai. Calchas, 5 Juni v. Casablanca. Clytoneus, 9 Juni te A'dam. Eurybates, pass. 9 Juni Perim. Eurypylus, 8 Juni te Londen. Memnon, 10 Juni v. Singapore. Polydorus, 7 Juni v. Liverpool. Diomed, 9 Juni v. Vladiwostock. Antenor, 10 Juni v. Hongkong. Priam, pass, 11 Juni Perim. Emzetco Lijn. Jonige Elisabeth, pass. 8 Juni Gibraltar. Jonge Anthony, 20 Juni v. Genua. Jonge Jacobus, pass. 9 Juni Ouessant. Jonge Johanna, pass. 9 Juni Ouessant. 11 Juni 1930. Aangekomen van Harlingèn en vertrokken naar Londen het Eng s.s. „Leeuwarden". AMSTERDAM, 11 Juni. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd betaald voor: Zeeuw- sche bonten 12.50; Zeeuwsche blauwen 1—2.50; bravo's 1.60—1.80; redstar I 1.30; Malta (spring) 14141/» cent; Lange- dijker muizen 13—14 cent; Langedijker drie ling 89 cent; Westlandsche muizen 13V1 cenit; Andijker muizen 12—13 cent; kleine An- ddjker muizen 8 cent per kg. Aanvoer 3 ladin gen, zijnde 186 H.L. AMSTERDAM, 11 Juni. Veemarkt, vette koeien ie kw. 0.840.90; 2e kw. 0.72—0.80; 3e kw. 0.66—0.72; 60 nuchtere kaveren 1217; 400 varkens, vleeschvarkens 0.76—0.77; zware varken» 0.74—0.76; vette varkens 0.720.74. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Juni. 200 stuks bloemkool ie s. 55.20; bloem kool 2e s. 22.90 per 100 stuks; 13,600 kg. tomaten: A 42.70—43-50; B 42.70; C 41.50 11.19; 82,000 kg. aardappelen: Schotsche muizen 8.9010; drielingen 47.30; kleine 2.103.60, alles per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 11 Juni. Schotsche muizen 8.50-^9.30, drielingen J 1-205.80, kleine dito 1.20—2.10, uien 1.30, Deensche witte 60 ct., alle» per 100 kg.; bloemkool 3.60 per 100 stuks. PURMEREND, 10 Juni. Kaasmarkt. 15 stapels fabriekskaas 37; 37 stapels boerenkaas 40; 2 stapels commissie 35, per 50 kg. In totaal 42,000 kg. Handel matig en 3074 kg. boter 1.301.45 per kg. Veemarkt. 365 stuks runderen, w.o. 140 vette f 1—1.20; 213 melk- en geldekoeien f 205— 400, 12 stieren, handel stug; 71 paarden 100 —250, handel matig; 61 vette varkens 1.10— oi4°'u, h-an'del vlu«; 379 nuchtere kalveren, slacht 9—35; fokkalveren 18—31, handel f, iIq' 1 var'cens: voor de zou'".rij 0.66— .68 per kg.; voor de slacht 0.60--068 per kg., handel matig; 141 biggen 20-28, handel l ™f' 146 s, apen 33—44, handel vlug; 219 meren 18—28, alles per too kg.; kipeieren ij,'.2"' 5 25; eendeieren t 70 Eierveiling. 37,722 stuks kipeieren a 4.40- 5-30 945 kipeiereit b 3.60—4.30; 14,188 stuks eendeieren a 3.80. Schagermarkt van Donderdag 12 Juni. q^4 Paardeij 250350; 2 stieren 225270; geldekoeien (magere) 170320; 87 idem ette J 250450; 10 kalfkoeien 240—380; 74 nuchtere kalveren 15—28; 44 schapen vette J 31 30; 40 overhouders; 166 lammeren 12 *5j '5 varkens magere 30; 52 idem vette Pf"" 0-60—0.66; 55 biggen 20—26; 15 pPen 0.501.05; haantjes 0.101.25; 40 kg. boter 1.50. Eierenveiling. "°115 kip^eren br- 4.50-5; w. 3.80- 4-20, kl. w. 1.90. 6309 eendeieren 3.30-H3.50 44 kalkoeneieren 6.50—6.80.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6