Nerveus en overspannen Onrustig en Slapeloos Mllnhardt's Zc luwtabletten GEMENGD NIEUWS. CHANTAGE, Een gevaarlijke bende in arrest. Buitenland. Legerberichten. Visscherij berichten. P. k. P- kg. Binnenland. INDIAAN SCH OPPERHOOFD NAAR ONS LAND. White Horse Eagla, leider der Ossage-stam. Het Indianen-opperhoofd „White Horse Eagle", dat op een reis door Europa Duitschland en Oostenrijk heeft bezocht, zal 25 Juni as. per vliegmachine van Berlijn te Amsterdam op Schiphol aan komen en eenige dagen in Nederland doorbrengen. Dit krasse 108 jaar oude opperhoofd is het laatste opperhoofd van den Stam der Ossage-Indianen uit het Colorado-gebied en heeft in zijn jonge jaren verschillende vorstelijke personen van Europa bezocht. Hij geldt in de Vereenigde Staten als vertegenwoordiger van zijn volk, het edele, voorname en krijgshaftige ras, waarvoor in deze wereld geen plaats meer schijnt te zijn. Zoo bezocht hij in 1887 tijdens haar regeeringsjubileum H. M. Koningin Victoria van Engeland. In 1889 rookte hij met Bismarck in Ber lijn de vredespijp, die hij nog in een blauwe doek verpakt voor iedere feeste lijke gelegenheid bij zich draagt. Met uit zondering van George Washington heeft hij ook met alle presidenten der Vereen. Staten van Amerika sedert Lincoln de vredespijp gerookt. Het is zeker wel merkwaardig dat het Opperhoofd van een Indianen-stam, die bijna tot het verleden behoort, nog op hoogen ouderdom een bezoek brengt- ons land. De Big Ohief zal vergezeld zijn van zijn echtgenoote Queen Wa-The-Na. VERIJDELDE POGINGEN TOT OPLICHTING. Bij een juwelier in Den Haag kwam Donderdagmiddag een als heer gekleede jongeman, die zei, dat hij een kostbaren gouden trouwring wou koopen. Er wer den hem verscheidene ringen getoond, die hij nauwlettend bèkeek, maar geen der ringen bevredigde hem. Daarop zei hij, een ring op bestelling te willen laten vervaardigen. Intusschen had de bediende bemerkt, dat de bezoeker een gouden ring tersluiks in zijn zak had laten glijden. Hij maakte den klant daarop attent, waarna deze onder aanbieding van excuses den ring weer te voorschijn haalde en aan den be diende overhandigde. Dat de bestelling geen voortgang meer had, laat zich begrijpen. Nadat de man was vertrokken, waar schuwde de juwelier eenige collega's en toen bleek, dat bij enkelen hunner de be doelde jongeman dergelijke pogingen tot oplichting had gedaan. De bediende had inmiddels den bezoe ker, die in zijn optreden, voordat hij wt betrapt, een, zeer beschaafden indruk had gemaakt, in het oog gehouden. De politie heeft op aanwijzing van den bediende den man aangehouden. Bij het onderzoek aan het hoofdbureau van politie is men tot de conclusie ge komen, dat de gearresteerde, die J. van S. heet, 24 jaar is en te Amsterdam woont, nog in vijf andere gemeenten dergelijke pogingen tot oplichting heeft gedaan en dat hij daar wel succes heeft gehad. Hij is op het hoofdbureau van politie in Den Haag opgesloten. Gebruik hiertegen de Zenuwstlllende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. E; Apoth. en Drogisten Fr.r ONGELUK OP DE KAGERPLASSEN Vice-oonsul Von Bülow, verbonden aan het Duitsche consulaat-generaal te Am sterdam, die zich ook aan boord van de „Olympia" bevond, deelde aan ,J>e Tel"interpellatie van mede, dat bij het voortzetten van den tocht punten aan ub w™ DE HEER BRAAT IN DE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Krijgt voor ztJn broek. In de Prov. Starten van Zuid-Holland is, na afdoening van verschillende agenda- WEVERIJ GEDEELTELIJK AFGEBRAND. Schade ongeveer drie ton. Vrijdagavond heeft onder de voormalige gemeente Gestel, thans gemeente Eind hoven, aan de Hoogstraat een felle brand niets wees op een dreigend gevaar. Toen de „Olympia" juist weggevaren was, zagen de opvarenden opeens op de andere motorboot een vlam; het geluid van een ontploffing werd gehoord en binnen twee minut- a was het vaartuig volkomen uit gebrand. Ik hoorde later, aldus de heer Von Bülow, dat de monteur hoewel ern stig ge-wond, overboord was gesprongen en zwemmenden den wal, waar de boot op het oogenblik van het ongeval ongeveer 10 meter van verwijderd was, had weten te bereiken. Wij hebben hem niet_ meer gezien; bij onze aankomst in het Zieken huis te Leiden bleek hij daar reeds te zijn opgenomen. (Deze monteur bleek in de consternatie „verge ön" te zijn; men vond hem later bewusteloos op het land!) Gelukkig konden de andere opvarenden van de verongelukte bov -dig gered worden. Een geluk was, bij al u^ze onge lukken, dat dr. Klassmann, de lijfarts van de keizerlijke familie, zich bij -het gezel- uaap bevond, die terstond zijn zorgen aan de patiënten, die allen meer of min der ernst' - brandwonden hadden ge kregen, Lt ut gewijd. Niemand heeft let sel aan oogen gekregen en prof. Lanz, die op telefonisch verzoek direct des avonds uit Amsterdam naar Leiden is ge komen, kon met name de jeugdige gravin Lehndorff de geruststelling geven, dat dank zijl de gevolgde wijze van behande ling er geen sprake zal zijn van litteekens in het gelaat. Toestand der gewonden. Omtrent dsu toestand van de bij de motor-ontpLlüng op de JKagerplassen verwonder., die in het Elis'abethgesticht te Leider worden verpleegd, kan worden medegedeeld, dat de toestand van Graaf Donhöff, die brandwonden aan het hoofd en een der armen kreeg, het minst ern stig is. De beide andere slachtoffers gra vin Lehndorff en de monteur Koppers zijn zeer ernstig gewond, maar hun toe stand is niet levensgevaarlijk. Behalve do drie te Leiden verpleegden kregen nop mkele andere personen kleine brandwonden. In het geheel werden twaalf personen gewond. Aan boord van de Olympia», welk ja- A geen oogenblik eenig gevaar beeft j;Jjioopen en dus ook de ex-keizer niet, bevonden zich naar wij vernemen ook twee dochtertjes van prinses Hermine, de echtgenoote van den ex-keizer. Het verbrande jacht, de »Mavi«, was kort geleden ie Warmond van stapel ge'.r:-,. -ja. De schade bedraagt pl.m. x 10.000. Let jaeht was zeer laag ver zekerd. GEVAL VAN NEKKRAMP. Te Hendrik Ido Ambacht heeft zich een geval van nekkramp voorgedaan bij een 4-jarig meisje. Het kind is naar het ziekenhuis te Dordrecht overgebracht. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. den heer Braat betreffende het plaatsen -• -. -ji hekken onder de gemeente Hekelin- g,;j (-waar, zooals men weet, de heer Braat fc .-gemeester is). Hierover ontspint zich hit volgende merkwaardige debat Spr. betoogt dat deze hekken zeer lastig zijn voor de menschen, die van dJe wegen gebruik moeten maken. Klachten bij den burgemeester hebben niets opgeleverd. Spr. vraagt of Ged. Staten bereid zijn de door hen voor het plaatsen der hekken verleende vergunning in te trekken voor w at betreft vijf van de zes hekken. D© heer Schaper (Ged. St) betoogt, dat v< igens ingewonnen inlichtingen geen be hoefte aan wegneming der hekken bestaat De vergunning is voor één jaar verleend. Er staan nog slechts twee hekken. Ged. Staten zijn niet bereid de vergun ning in te trekken. Op een der vragen van den heer Braat, waarom op zijn laatsten brief aan Ged. Staten niet geantwoord was, antwoordt fijir., dat de heer Braat daarin geschreven h-i>, dat Ged. Staten hem hadden laten st an als een niet gebruikte hin het Haagsche Bosch. Geroep: Schande. De heer Schaper: Op zoo'n brief ant woorden Ged. Statera niet. De heer Braat repliceert. Geroep; Eerst excuus maken. De heer Braat: Ik zal dat regelen zooala ik dat wl. ele leden: Eerst excuus vragen. J e heer Ter Laan; Ik vraag het woord over de orde. De heer Braat: Ik heb geen excuus te vragen. Een aantal leden verlaat demonstratief de vergadering. De heer Schouten: Spreek eerst uw leed wezen uit over dien brief. -c heer Braat wil doorgaan. Te heer Schouten (met verheffing van ste^:): Spreek eerst uw leedwezen uit over dien brief. De voorzitter geeft dera heer Braat in overweging zich daarover eerst uit te spreken. 'De heer Braat: Het spijt mij, dat die woorden aan mijn pen ontsnapt zijn. De interpellatie wordt gesloten. Een bejaarde man gedood. De reeds bejaarde groenteventer O. Pik te Hattem is met zijn hondenkar door een gewoed, waardoor de linnen- en damast- motortreini gegrepen op den onbewaakten weverij van G. Kerssernakers en Zonen voor het grootste gedeelte is verwoest. De brand werd ontdekt omstreeks kwart voor zes. Vermoedelijk is het vuur ontstaan op de pakafdeeling waar beneden het maga- re(ien. zijn gelegen is en waalhoven de garens liggen op geslagen. Het afgebrande gebouw bestond uit drie verdiepingen De aangerichte schade wordt ruw op drie toni geschat en wordt door verzeke ring "-edekt Het personeel bestaat geheel uit 130 man, doch vermoedelijk zullen er hiervan ongeveer honderd, onmiddellijk werkeloos zijn. De firma is teven bedrijfs schade verzekerd. Er is een enorme voor raad linnen en damast verloren gegaan. KINDERMOORD? De politie van het bureau Kattenburg te Amsterdam onderzoekt een vermoede lijk gevhl van kindermoord. Een brand wacht zag nd. in de Dijksgracht bij de Kattenburgervaart een pak drijven. Hij haalde het op en vond er het lijkje in van een pasgeboren kindje van het vrouwelijk geslacht. Om den hals was een doek ge wonden, waarmede de kleine hoogstwaar schijnlijk is geworgd. De gerechtelijke schouwing van het lijkje is geschied; omtrent de moeder verkreeg de politie tot dusverre nog geen enkele aanwijzing. VERDUISTERING VAN BIJNA ACHT DUIZEND GULDEN. Voor de Haarlemsche rechtbank stond heden terecht een boekhouder, wien ten laste was gelegd dat hij ten nadeele van zijn te Haarlem gevestigde firma een be- drag van 7765 ontvreemd had. Ver dachte bekende het hem ten laste gelegde en gaf toe dat het verduisterde bedrag nog wel grooter zou zijn dan het ten laste gelegde. Hij had de verduistering ge pleegd na zijn huwelijk, om op grooter voet te kunnen leven. Het O M. e schte acht maanden gevan genisstra 1. Uitspraak op 1 Juli. overweg bij den 'NAUjk te Hattem, in de lijn Zwolle- '-.peidoorn. De man werd op s.ag gedood. De hondenkar werd geheel versplinterd, en van den hond. een stuk van den staart en een achterpoot afge- WAGON BLOEMKOOL VOOR VIJF CENT. Aan een der Beverwijksche groente veilingen werd Woensdag een wagon met bloemkool voor 5 cent verkocht. (Tel.). ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ TILBURG. Twee bew er- wagen gedood. van een woon- Woensdagavond te elf uur is op den Bosschenweg te Tilburg ter hoogte van het spoorwegviaduct een ernstig auto- ongeluk gebeurd. Een auto met studenten van de Tilburgsche Handelshoogeschool, bestu- d door den student Van Thiel, komende van de IJzeren Man, ontmoette tei plaatse een woonwagen, die plotseling den weg overstak om zich naar het kamp te begeven. E' óae een botsing, waarbij de beide begeleiders van den woonwagen, vader en zoon, ernstig ge wond werden. D non was onmiddellijk doet, terwijl do tweede kort daarop is o', erleden. Nader wordt gemeld, dat de slacht offers zijn de 42-jarige J. B. van Reeken, vader van vier kinderen, uit Tegelen af komstig, en zijn 14-jarig zoontje Marinus. l)e vrouw en drie kinderen In den woon wagen bleven ongedeerdook de studenten bekwamen geen letsel. KINDERVERLAMMING. Te Alkmaar zijn twee gevallen van kin derverlamming vastgesteld, bi) een 19- jarige gehuwde vrouw en een kind van elf maanden. Belde patiënten zijn in een ziekenhuis opgenomen. IET LATEN ZINKEN VAN DE „ELLA EFF'. De tweede dag van het proces wegens het laten zinken van de „Ella Eff" bracht voor de twee beklaagden niet veel goeds. Twee deskundigen zijn met een recher cheur naar Vlissingen geweest, waar toen de „Ella Eff" (nu heetende „Saramaioa") lag en zün tot de conclusie gekomen, dat de gaten van de binnenzijde af zijn ge boord en nooit gemaakt kunnen zijn op een1 of and-ere werf voor reparatie-do-edein- den. Ook beeft men intusschen de ver klaringen ontvangen van d'e Nederland- sche deskundigen te Paramaribo, welke tot dezelfde conclusie komen. De Nederland- sche kapitein, welke zeer -goed bekend is met de plaats waar de „Ella Eff" destijds strandde, namelijk ter hoogte van de Sa- ramaica-rivier, verklaarde bij het bezoek der Deenacke deskundigen te Vlissingen, dat deze kuststrook een heel goede anker plaats bood, zoodat de kans op lekstooten ook al zeer gering was. Verder verklaarde de scheepsbouwer Ring Anderse-n uit Svendborg, op wiens werf de boot ge bouwd is, dat onmogelijk bil den bouw zulke doorboorde planken gebruikt kun nen zijn. Tenslotte werden de verklaringen der autoriteiten en die van diverse zaa'k- kundigen uit Paramaribo voorgelezen, waaruit bleek, dat allen van meening zijn, dat hier opzet, in het spel geweest is. Na een zitting van 6lA uur werd- de zaak tot den- anderen dag verdlaagd. DE DOODSLAG OP DEN LINKER MAASOEVER. In hooger beroep is door het Haagsche Hof behandeld de zaak tegen iemand, die door de rechtbank te Rotterdam wegens doodslag is veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf, door te brengen in een bijzondere strafgevangenis en met aftrek van preventieve hechtenis. Ver- daohte had den zoon van een weduwe, met wien hij geleefd had, den hals afge sneden, als gevolg waarvan hij ter plaatse doodbleef. In deze zaak was een psy chiatrisch rapport uitgebracht, waarin verdachte verminderd toerekenbaar was verklaard. Donderdagmiddag stond voor de Haag rechtbank terecht een 24-jarige chauffeur, beschuldigd van oplichting door midde van chantage. Verdachte had op 2 Apnl van dit jaar aan een weduwe te Nijkerk een brief geschreven, waarin hij ver meldde, dat haar zoon, te Den Haag in militairen dienst, wegens een zedendelict in arrest was gesteld, en dat hij wel een middel wist om hem vrij te krijgen. Hij verzocht geadresseerde, naar DeD Haag te komen. Hieraan werd gevolg gegeven De moeder en één harer dochters werden door verdachte van het station afgehaald, waarna in een melksalon een bespreking gevoerd werd. De dame in quaestie, als getuige ge hoord, verklaarde, dat verdachte haar bij die gelegenheid een bedrag van f 250 f300 genoemd had. Daar verdachte op spoed aandrong, gaf de dame telefonisch aan haar te Nijkerk thuisgebleven dochter opdracht f 300 telegrafisch aan verdachte poste restante toe te zenden. Verdachte ontkende geld gevraagd te hebben. Het was hem door getuige aan geboden. De officier van Justitie mr. Rijkens, zeide, dat de politie er eindelijk in ge slaagd was de hand te leggen op een bende, welke Den Haag sedert jaren on veilig maakte. De chantage tiert er welig, en de geraffineerdheid, waarmede per sonen als deze verdachte optreden, zijn een beletsel voor de politie om in te grijpen. Nu er thans ook nog andere chanteurs in arrest zijn gesteld, zal spr. tegenover hen allen met de grootst moge lijke gestrengheid optreden. Spr. noemde deze lieden „boosdoeners van de ergste soort", die door middel van jongelui anderen tot ontucht aanzetten, om daarna hun slachtoffers te kunnen plunderen. Ten slotte vroeg spr. veroordeeling van verdachte tot een gevangenisstraf van drie jaar. De rechtbank zal op 1 Juli a.s. uit spraak doen. MISDADIGHEID IN GROOT-BRITANNia Onder dezen titel publiceert de Londent- sche correspondent van de „N. Roti Grt." mededeelingen uit een z.g. „blauwboek", dat is een officieel geschrift, dat van re- geeringswege wordt uitgegeven. Daarin wordt de crimineel© statistiek voor Enge land en- Schotland over 1923 medegedeeld. De cijfers géven aanleiding in dat blauwboek de vraag te besipreken, of de misdadigheid in- Groot-Britanje wassende is. Het kan niet gezegd' worden, dat het nieuwe blauwboek plaisante lectuur is, vooral niet wanneer men in de buurt van Londen of andere groote steden woont. In de eerste plaats de cijfers zelf. Het aan tal aan de politie 'bekend geworden' mis drijven van alle soorten en graden be draagt over 1928, het laatste jaar waarover het nu volledig bekend is: niet minder dan 180.469; 4.766 meer dan in 1927, Op het m-Moen inwoners beteekendie dat in 1928 3.304.5, in 1927 echter 8.199.4. Toen in 1882 de leerplicht tien jaar ge- funotionneerd had, bedroeg het indexcijfer voor misdrijf niet meer dan 3.807, wel een bewijs welk -een heilzamen invloed 'het onderwijs op de criminaliteit in die tien jaar uitgeoefend had. Het is> bekend, dat de criminaliteit na den Boerenoorlog aanzienlijk steeg. In het eerste jaar van dien- oorlog was het cijfer lager dan het ooit geweest was, namelijk 2.393.4 per milioeo inwoners. Het hoogte punt van de stijging -bracht 1908, dat is dius vijf jaar na den oorlog, met 2.978.3. Dit daalde daarop weder en tijdens de vijf jaar voor den grooten oorlog bedroeg het 2.695.6. Men ziet, als men dit cijfer naast dat van 1927 en '28 legt, dat de crimina liteit sinds diien sterk gestegen ia Ook tijdens den grooten oorlog was het cijfer weder vrij laag, n.1. 2.510. In 1925 bedroeg het 2.931.0. In het jaar van de zoogenaamde algemeens staking bereikte het een hoog tepunt van 3.416.2, hetgeen sinds dien weder 'gedaald1 is. De toestand is dus lang niet meer wat hü voor den oorlog geweest is. Het is overigens wel teekenend', dat de stijging ge-durende de jaren onmiddellijk na den oorlog lang niet zoo hoog kwam, als de laatste jaren, hetgeen ook aan het deze jaren zeer sterk toegenomen motor- gebruik toegeschreven moet worden, maar ongetwijfeld' voornamelijk uit den econio- mischen toestand verklaard moet worden Er bestaat voor het Brit'sch© volk reden om het niveau dier In zijn midden heer- schende criminaliteit met onrust gade te slaan. Nog een merkwaardig verschijnsel wordt gesignaleerd, nJ. het toenemen van ver grijpen tegen den eigendom gepaard met geweldpleging. Verreweg het grootste deel der vergrijpen tegen den eigendom ge schieden nog altijd zonder geweld, maar 1?et geweld tu-sschen 1910 en 10M iïfni b®df'oe»6ni13 ^t cijfer voor 1928 22.172, hetgeen het dubbele begint geleden 1b het gevangenishoepitaal opg©. nomen en deelde zijn oei met een anderen gevangene. Toen de bewaker 's nachts 12 uur den rondgang deed, vond hij dien gevangene gekneveld in zijn bed liggen. De tralies waren doorgezaagd en Sandowski had zich lan"e zijn laken naar beneden laten vallea Dit is Sandowski's tweede vlucht uit Tegel. Sandowski is een Amerikaan, die we gens juweelendiefstal in de Sing-vSing-ge- vangenis heeft gezeten. Ook daaruit is hij ontvlucht en heeft in Duitschland zijn avontuur voortgezet In 1926 werd hij bij een diefstal in een villa in Grünewald ge arresteerd en in de Kossbuergevangenis opgesloten, waaruit bij in 1927 ontvluchtte. Weer gearresteerd werd hij in die van Tegel gevangen gezet, waaruit hij op 8 Februari van dit jaar weer ontsnapte, om op 5 Maart bij een inbraak weer gevat te worden. Het motlief voor zijn ontvluchtingen zou zijn angst zijn om naar de Ver. Staten te worden uitgeleverd, waar hij nog tal van straffen heeft uit te zitten. INCIDENT MET EEN POLITIEAGENT TE HAMBURG. Een politieagent te Hamburg was in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in politiek in de havenbuurt van St. Pauli op zoek naar een paar lieden^ die van ver schillende misdrijven beschuldigd worden. In een- café werd hij herkend door een paar bezoekers, die hem nadat hij het lo kaal had verlaten, achtervolgden en lastig vielen. De agent trok zijn revolver en vuurde eenige schoten op zijn achtervol gers af. Een jonge vrouw en twee mannén werden- getroffen' en zwaar gewond. Een opgewonden menigte poogde daarop den agent te lynchen. Een sterke politiemacht, die echter spoedig ter plaatse was, slaagde er in hem te bevrijden. Het zou echter niet zijn enebleken, dat de agent uit zelfverde diging heeft geschoten; hij werd daarom zelf in hechtenis genomen. MASSA-ONTSLAG VAN AMBTENAREN. Volgens een bericht uit Moskou zijn aldaar Donderdag 1400 ambtenaren, werk zaam aan het volkscommissariaat van fi nanciën, ontslagen, omdat hun politieke opvattingen niet toelaatbaar geacht wer den. Bovendien is tegen een aantal hun ner nog een proces wegens hoogverraad aanhangig gemaakt, DE „WREKER DER MORAAL". New-York, 20 Juni De door de politie met koortsachtigen ijver gezochte „wreker der Moraal", aan wiens activiteit, gelijk reeds gemeld, twee personen ten offer vielen, is nog steeds niet aangehouden. Niettegenstaande de reusachtige razzia, waaraan in den nacht van Woensdag op Donderdag ongeveer 2500 politieagenten deelnamen, heeft de klaarblijkelijk waan zinnige, wederom een man met revolver schoten gewond. Omstreeks middernacht drong plotse ling een onbekende in een auto, dwong den bestuurder, die met zijn vrouw in den wagen zat, tot starten en in snel tempo verder rijden. Vervolgens sloeg hij; hem met de kolf van een revolver neer en schoot hem een kogel in de borst De politie zoekt thans naar een in de afgeloopen maand uit een gesticht ont vluchten krankzinnige, die het zich tot taak rekende, de vrouw voor de „opdrin gerigheid" der mannen te moeten be schermen. te Iia('eren- Dat is zeker geen aangenaam De Proo.-gen. was van oordeel, dat de verschijnsel. Een verschijnsel in de Brit rechtbank bq haar vonnis wel degelijksche criminaliteit bespreekt het blauw- rekening heeft gehouden met dit psy- boek uitvoerig. Dat is de groote boteekenis chiatrisch rapport en concludeerde tot die de auto in de criminaliteit d-aWp^™ bevestiging van bet vonnis van de recht- hooit en de verptoXTvan het van misdrijven, die daarvan het gevolg geweest is. De auto heeft het niet alleen voor den misdadiger gemakkelijker ge maakt om te ontkomen) zonder sporen aoh- ter te laten, maar maakt het voor de politie tegelijkertijd veel moeilijker, de misdadi gers op het spoor te komen. DRIEMAAL ONTVLUCHT. Her bert Sandowski. Herbert Sandowski, een berucht inter nationale inbreker, is uit de gevangenis van Tegpl ontsnapt. Hij was eenige daven bank. De verdediger van verd., mr. Wolfson, pleitte dat op grond van het rapport aan verdachte niet een zoo lange gevangenis straf moet worden opgelegd, zij het dan ook dat deze doorgebracht wordt in een bijzondere strafgevangenis Verdachte moet worden veroordeeld tot een korte straf en ter beschikkingstelling van de regeering. Na re- en dupliek werd het arrest be paald op 25 Juni a.s. De reserve-kapitein H. Valkenburg, M. H. Jacobs en P, van Rotterdam van het regiment kust-artillerie komen in het tijdvak 14 tot en met 19 Juli a.s. on-der de wapenen voor het volgen van den gecomprimeerden cursus. De reserve-sergeant-wachtgelder W. Krediet van het regiment kust-artillerie is met ingang van 1 Mei 1930 toegelaten tot eene vrijwillige verbintenis als sergeant-hulpschrijver en als zoodanig ingedeeld bij den Staf van het Regi ment Grenadiers. De rijkswerkman A. Go-rsseling van het al gemeen verdedigingspark is met ingang van 23 Juni overgeplaatst bij het regiment kust- artillerie en zoo-danig te werk gesteld op het verdedigingswerk te IJmuiden. Aan den dienstplichtige K. J. Groeneveld van het reg. kust-artillerie is bij beschikking van het D. v. D. d.d. 14 Juni 1930 VIIe Afd. No. 320 Iuitstel van opkomst oefeningen- verleend datum in 1931. van herhalings tot een nader te bepalen Aan den dienstplichtige H. H. van Wagten- donkva» het regiment kust-artillerie is bij beschikking van het D. v. D. d.d. 16 Juni 193a, Ile afd., no. 230 T uitstel van opkomst voor herhalingsoefeningen verleend tot een nader te bepalen datum in 193-1. 19 Juni. Aangebracht door korders: 2996 tongen 1770 kleine tongen 4 kisten- schol I 8 ksten schol II 38 kisten schar Door haringvisschers: 52 tal haring 44 tal geep 366 kg. ans-jovs 20 Juni. Aangebracht door korders: 24-57 tongen- *598 kleine tongen 8 kisten schol I 12 kisten schol II 20 kisten schar Door haringvisschers: >3 tal haring 29 tal geep 197 kg. ansjovis p. st. W p. tal II 0.60—0.45 „0.15—0.07 9.00—7.00 4-SO-3.7S 2.25—1.00 5-45—3-75 6.70a.10 0.240.18 p. st. 0.65—0.50 „0.10—0.05 p. k. 8.50—7.50 3 50—3.00 2.70—1.00 P- tal „5.21—4.01 1» >15.25—5.30 P- kg. 0.21

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 10