UITNOODIGING VIERDE EN LAATSTE BLAD. STADSNIEUWS FIRMA P. HOOGENBOSCH muzfe?L zemg en fooneeT Zij, die zich van heden af, voor min stens drie maanden op dit blad abonneeren, ontvangen de tot I JULI verschijnende nummers GHATIS. iMaan Zon Hoogwater Juni. opond. op: ond: sm. nam. Z 22 1.64 16.42 4.37 21.23 5.43 6.12 M 23 2.09 18.07 4.37 21.28 6.40 7.06 D 24 2.30 19.35 4.38 21.28 7.32 7.58 W 25 2.59 20.59 4.38 21.23 8.24 8 48 D 26 3.45 22.09 4.38 21.23 9.12 9.36 V 27 4.51 28.01 4.89 21.23 9.59 10.23 Z 28 6.16 23.80 4.39 CO Cl (M 10.47 11.11 Zomertijd. Zaterdag '21 Juni21.52 uur. Zondag 22 21.53 Aiaanuag 23 21.53 Onze stadgenoot, de heer Jan Bosma, slaagde aan de Technische Hoogeschool te Delft voor het examen electro-technisch ingenieur. DE MAILTREIN. De speciale trein met post en passagiers in aansluiting op het s.s. „Prins der Nederlanden" wordt Zondag hier te lande verwacht. MAIL VOOR HR. MS. „WITTE DE WITH". Verzending brievenmail aan Hr. Ma. torpedobootjager „Witte de With". Naar LasPalmas, 2 Juli, Laatste buslichting 1 Juli. Hoofdkan toor 21.05, bijbussen lichting 4. De stukken, imoeten volledig gefran keerd zijn (buitenlandsch porti en voor zien van twee elkaar snijdende lijnen over de geheele adreszijde. EINDEXAMENS R. H. B. S. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs is bepaald, dat de eind-examens aan de Rijks Hoogere Burgerschool alhier gehouden zullen worden op 10, 11 en 12 Juli a-s. AANRIJDING. In de breede steeg in de Hoogstraat achter de Witte Bioscoop heeft gisteren een aanrijding plaats gehad. Eén jongen kwam met een flinken vaart die steeg inrijden. Hij wilde rechts afslaan gaf daartoe signalen, doch kwam in botsing met een man, die juist in den bocht was. De man, die geen signaal had gegeven, kreeg een gat in zijn knie, terwijl het voorwiel van de fiets van den jongen werd verbogen. Wij wijzen er op, dat een steeg, al is deze nog zoo breed, geen ge schikte plaats is om te fietsen. Er be staat, meenen wij, een bepaling dat het verboden is om in brandstegen te fietsen. De heer P. Rensmaag, Artillerie- straat 84, alhier, verzoek ons te willen mededeelen, dat hij tot zijn leedwezen verzuimde in zijn dankbetuiging in het vorig nummer de Vereeniging „Moed, Volharding en Zelfopoffering" te noemen en langs dezen weg dit verzuim te her stellen. EEN 85-JARIGE. Pnze oudste inwoonster? Vrijdag a.s. 27 Juni herdenkt mej. Oath. Helena Huybensvan Os, wonende Ko ning-dwarsstraat 20, haar 95sten verjaar dag. Of zij onze oudste inwoonster is, zouden wij niet met zekerheid durven zeggen, maar in ieder geval is het een gezegende leeftijd, waarin mej. Huybens zich mag verheugen en wij hopen, dat zij dezen dag a.s. Vrijdag in gezondheid en opgewektheid mag vieren. NIEUWE ZAAK GEOPEND. Spoorstraat. Wij hebben dezer dagen, naar aanlei ding van een tocht per zeilboot, die deze heer gemaakt had, medegedeeld, diat eerst daags een nieuwe zaak in uurwerken zou gorden geopend. Het is de heer O. Bau huis, welke in het perceel Spoorstraat 73 hedenavond een winkel opent en wij wa- Per auto naar het Buitenland! S?~ TANA-CRÊME VOOR ELEGANTE MODESCHOENEN WESTSTRAAT 68, DEN HELDER. ren in de "degeniheid daarvan een en ander te vertellen. De heer Bauhuis, die een Duitsch diploma als horlogemaker heeft, legt zich uitsluitend toe op den verkoop en de repa ratie van horloges en klokken. Goud en zilver wordt door hem niet verkocht, hij heeft zich dus geheel gespecialiseerd in het vak vani uurwerkmaker. Dat dit voor onzen modernen tijd, waarin ook meer en meer eleeferische en magnetische uurwer ken gebruikt worden, heel wat vakkennis vereisoht, behoeft geen betoog. In de werkplaats achter den winkel vindt men dan ook een uitgebreide collectie van de verschillende beniood-igde instrumenten en de allermodernste hulpmiddelen. De heer Bauhuis heeft den alleen-verkoop van de Tellus-horloges, welke afkomstig zijn van een fabriek ln Cortébet (Zwitserland) en met de békende Alpina-horloges tot het beste fabrikaat der wereld behoor,en. De Alpine-horloges zijn, naar de heer Bak huis ons mededeelde, iets duurder in prijs, terwijl de kwaliteit niiet zoo goed is. Dit merk die Tellus behaalde dan ook op de wereldtentoonstelling te Barcelona den hoofdprijs. Van belang is de internationale garantie, die de kooper van dit horloge heeft, waardoor hij dus in het buitenland, overal waar een agent gevestigd is, gratis geholpen wordt voor alles wat binnen de garantie valt Wat de klokken betreft, is het de fa briek vaij. Gustav Becker te Freiburg in Silezië, mede een van de grootste en be roemdste fabrieken ter wereld, waarvan hier een groote collectie voorradig is. Deze fabriek levert o.a. de scheepsklok ken voor onze marine. De heer Bauhuis:, die gewerkt heeft in de grootste zaken in Duitschland, Zwit serland, Palestina en Egypte, en die dus in dit opzicht over een rijke ervaring be schikt, heeft een smaakvol ingerichten winkel met atelier, die, zooals we zeiden, hedenavond geopend wordt. Etalage, verlichting enz. past zich aan bij de kleur van het schilderwerk, zoodat ook' hier gestreefd is naar een smaakvol geheel. Voor dit keurige schilder- en be- hangwerk is de heer De Bumje verant woordelijk. Hopen wij, dat het dien heer Bauhuis in zijn nieuwe zaak goedga! KERMISPROGRAMMA VAN CASINO. Het kenrni-spro-gramma van Casino is dit jaar zeer variëerend1. Er zullen 3 ver schillende gezelschappen optreden, n.1. den eersten Zondag en Maandag Gebr. Chanson (Mie en Ko) met hun allernieuw ste Jordaanschets. De volgende 2 dagen (Dinsdag en Woensdag) geeft het Neder- landsoh Operettegezelschap twee opvoe ringen van de bekende lachop-erette „De Boemelbaron" één van die succes- operette's, welke altijd op het repertoir blijven waarin Piet Köhler ook thans weer de hoofdrol vervult. De overige 4 dagen (van Donderdag t/m Zondag) krij gen we, evenals vorige jaren, een serie voorstellingen van het uitnemende en hier goed bekende Revuegezelschap Schakels en Gosschalk met hun nieuwste Revue-Operette „Houdt je roer recht!" De komische en geestige Inhoud zoowel als de speciale eigen decors en de schat van nieuwe costumes, bezorgen deze Revue weer een ongekend succes. Voor het uitgaand publiek dus keuze te over om zich in de kermisweek te amuseeren. HARMONIEKAPEL „WINNUBST". Naar het Nationaal Muziek concours te Veisen. Wederom gaat een van onze Held-er- sche muziekcorpsen morgen den vreed- zarnen muzikalen strijd aanbinden op het Groot Nationaal Muziekconcours, uitge schreven door de Harmoniekapel van de Koninklijke papierfabriek „de Eendracht te Velsen, dir. Saim Vlessing. Het is nu eenmaal het evenement in het jaar van een muziekvereenigmg, zangvereeniging etc. om op een muzikaal concours elkanders krachten te meten en om de ambitie voor de vereeniging van de leden te verhoogen, want welke be koring er ook uitgaat van het geven van ooncerten, uitvoeringen, enz., voor deel name aan een concours wordt meer ge vraagd en moet men avond aan avond repeteeren en marsoMoopen om zoo goed mogelijk voor den dag te komen. Het Bestuur van de Harmoniekapel „de Eendracht" besloot ter herdenking van haar 30jarig bestaan een muziekconcours uit te schrijven, wat een groot succes ge worden is daar ondanks de vele con coursen welke ln den lande reeds worden gehouden, ruim 80 corpsen hieraan deelnemen, waarvan er reeds een 20-tal op 9 en 15 Juni optraden en Zondag 22 Juni a.s. de overigen. De Harmoniekapel Winnubst komt na; haar nieuwe samenstelling van fan fare en harmonie in de 2de Afd. Har monie uit met het verplichte nummer van den Hollandschen componist: Fantasie „Pastorale" van Sam Vlessing, terwijl de directeur voor het vrije nummer beeft genomen de Ouverture „Jane" (a. Prelude, b. Allegro, c. Forme) van Jules-Watelle. De jury wordt gevormd door de heeren Sam. Vlessing, Joh. Schuitemaker, M. O. v. d. Rovaert, Jos de Klerk en Saim. Schuyer; de beoordeeling geschiedt op de gewone wijze als op de tegenwoordige concoursen gebruikelijk: 7 rubrieken en het maximum1 aantal punten voor iedere rubriek 10; voor de rubriek „Zuiverheid" moet men minstens 7 punten behalen om voor een prijs in aanmerking te komen. Voor een le prijs is het minimum aantal punten 11, 2e pr. 100 en 3e pr. 86. Onze Heldersche jongens komen van zelf ook uit in den marschwedstrijd, waaraan ln dit concours 19 corpsen deel nemen. Winnubst maakt de imarsch „Groet aan Beek" van Herm. Lureman. Het concours wordt gehouden in het lommerrijke park der Papierfabriek waar 0.a. op den 22en Juni uitkomen in Supe rieure Afd. Harmonie: Beverwijk's Har monie-kapel, dir. H. W. Hofmeester met ■het verplichte nummer „Ballet Henry VJH", St. Saens, arr. P. Kelsen. In de superieure afd. Fanfare Water- landsch Fanfare Corps, Amsterdamsch Fanfare Orkest, Aalsmeers Fanfare, Veni- Vidi-Vici, A'dam met het verplichte num mer Ouverture „Preciosa" C. M. vo-n Weber. Winnubst kampt met 5 corpsen in haar afdeel ing en wij kunnen haar niet beter toewenschen dan dat zij met eere uit den strijd te voorschijn komt en een wel gemeend suoces in Velsen. TUIN OON CERT HELD. FANFAREKORPS. Hedenavond zal door het Held. Fan farekorps, directeur de heer Lugtenburg, een tuinoonoert worden gegeven in dien fraai verlichten tuin van Casino. Het concert zal worden afgewisseld door dan sen. Er zal n.1. tusschen de nummers ge legenheid worden gegeven tot een dansje in de zaal, op muziek van de Andtré Hop penbrouwers Band. Hieronder volgt het programma van het tuinoonoert, hetwelk bij ongunstig weer in de zaal zal plaats hebben. De entrée is voor ieder openge steld. ZWEMMEN. Bestaat er een gezonder sport dan zwemmen? Wij- gelooven bet niet. Hierbij zijn toch alle spieren in beweging, terwijl het water ook een heilzame werking uit oefent op het lichaam. Daarom is het te verwonderen, dat nog slechts een klein deel van de Nederlanders de zwemkunst verstaat, hoewel dit nu wel eenigszins verbetert door aanhoudende propaganda en ook dat op de scholen het zwemmen ingevoerd is. Zelfs hier in Den Helder, waar men rondom in het water zit, zwem men er betrekkelijk weinig. Aan het strand ziet men 's zomers wel een groot aantal menschen te water, maar dat ziijn lang niet allemaal zwemmers, de WEGENS OPNIEUW RESTAUREEREN IS DE DAMESSALON VAN joh. manshanden STAKM. BOSSESTRAAT maandag gesloten raeesten plassen maar een beetje rond. Aan den dijk bij „Frissche Morgen" zwemmen er ook heel wat, maar dat zijn meestal dezelfden. Laten wij het aantal menschen, die we gens hun leeftijd kunnen zwemmen, hier nu eens laag nemen, nJ. 16.000, dan moet men er zich zeer zeker over verwonderen, dat er niet meer te water gaan. En toch, hoe heerlijk is zoo'n bad. Na de warme dagen was het gewoon een genot als men 's avonds zijn warme klee- ren kon uittrekken en in het zilte nat kon dompelen. Het zwembad aan de Binnenhaven heeft deze dagen dan ook al druk bezoek ge had, vooral vi.n kinderen, voor wie het zwemmen aan strand of dijk nog te ge vaarlijk is. Reeds lang voor hun tijd zitten zij in liet gras en verdringen zich op de loop plank om toch maar vooral het eerst in het water te kunnen duiken. Op zoo'n warmen avond is het bij „Frissche Morgen" ook altijd zeer druk, zoowel in het water als op den wal, want vele voorbijgangers blijven een tijdlang staan om naar de zwemmers te kijken. Vooral nu het vlotje er ligt is dit een interessant schouwspel. Wanneer het water heider is en er duikt er een af, kan men zijn bewegingen zelfs onder water volgen. Wanneer eenmiaal de Heldersche Zwemvereeniginig ook een gebouwtje op den dijk heeft gekregen, zal het hier nog wel drukker worden. Het is echter verbazend, wat een gro-o- ten invloed het weer op het zwemmen uitoefent. Tot en imet Donderdag, toen het weer schitterend was, zwommen er tal rijken, den geheelen dag stond het aan den dijk niet stil; van den vroegen och tend tot den laten avond, zwemmers, zwemmers en nog eens zwemmers. Doch toen het weer omsloeg was het zwemmen ook mis. Alleen de trouwe klanten, de lui die zich niet gaiuw laten afschrikken, do ken te water, de „mooi-weer-zwemimers" bLeven thuis. Het is wel gezelliger zwemmen, als de zon schijnt, maar het water gaat niet gauw in temperatuur achteruit en het was gisteren1 dan ook best te doen. Zooals de wolken zich gisteren in de lucht samenpakten, paktten zij zich eenigen tijd terug ook samen boven de hoofden van zwemmend Den Helder, n.1. het voorstel om het aan- en uitkleeden bij' de plaatsen waar gezwommen wordt te verbieden. Allen, die niet in het bezit van een tentje waren1 om dit naar het strand te vervoeren om een, dagelijksch bad te nemen en allen die geen lid van „Friscshe Morgen" waren, liep; een koude rilling over hun rug, alsof zij in December hadden gezwommen. Dat beteekende prac- tisch voor hen: niet meer zwemmen. De soep wordt echter nooit zoo heet gegeten als zij gekookt wordt, en a.s. Dinsdag komt in den Raad de wijziging der Algemeene Politieverordening aan de orde, met de aanvullingen, elders in dit blad opgenomen. Het is dus verboden om zich bij, het baden- of zwemmen uit te kleeden op een wij,ze, w-elke aanstoot kan geven aan het zedelijkheidsgevoel. Dit ia zeer terecht, hoewel het moeilijk zal zij-n een grens te trekken. Do-o-r de zwemmers zelf kan er echter veel aan ge daan worden. Donderdagavond b.v. acht ten eenigen het noodig om vlak voor het dameshokje van „Frissche Morgen" een goed uur in de zon te gaan Liggen met niets anders aan dan een zwembroekje. Dat het publiek zich hier aan stoot is logisch. Waarom kleedt men zich niet vlug uit en aan, zittend op ae steenen en dan nog zoo dicht mogelijk bij het water? Wanneer de bepaling echter aangeno men1 wordt, zal het wel veranderen, maar waarom doet men dit uit zichzelf niet. Ware de oorspronkelijke bepaling doorgevoerd, dan zou het voor menigeen een ernstige teleurstelling geweest zijn. Er kan nooit genoeg gezwommen wor den. Wanneer de kin-deren zwemmen wil len le-eren, houdt ze dan niet te-gen, maar stuurt ze naar de Binnenhaven, waar h-et absoluut veilig is. Wanneer ze er geen lust toe gevoelen, tracht dit dan op te wekken. Wanneer men de kinderen tegenwerkt bij hun lust tot zwemmen, pro-boeren ze het clandestien te doen, wat zeer zeker gevaar met zich medebrengt. Wanneer men zw-emimen kan is men meester over een der elementen, een ele ment waarop en waarbij een groot aantal Nederlanders hun brood verdienen. Zwemmen, is ook daarom goed om zijn medemenschen, die in groot gevaar ver- keeren de kunnen helpen. Degenen die nog niet kunnen zwem men, laten die onmiddellijk een badpak ko-open, ga naar de Binnenhaven en leer zwemmen, laat het bad spoedig te klein zijn om alle zwemlustigen te kunnen ber gen en degenen, die wel zwemmen kun nen, laten die het ook d-o-en. Wasschen is goed, baden is beter, zwemmen het best. Zwem dus. OP STAP MET EEN MECHANISCHEN NOORDKAPER, Onder dezen titel stond onzè plaatsge noot Hagenaar ons het hieronder volgen de epistel welvillend ter opname af, onder beding echter het ongecorrigeerd te plaatsen. Wij laten het hier dus woordelijk volgen. (Het is een schrijven aan een -hem be vriende familie). Voor eenige dagen terug heb ik ulieden beloofd u eenig bericht te doen geworden inzake den tocht met de duikboot, en deze belofte wil ik thans inlossen. U zult het echter, zooals het hier reilt en zeilt, voor lief moeten nemen, want causeur of ver slaggever ben ik niet, en nog minder een Jules Verne. Fantasie zult u er tevergeefs in zeeken, en ik kan u slechts de onopge smukte werkelijkheid voorzetten. Eer ik echter aanvang moet het mij PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat). 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: Levensvernieuwing. Joh. 15:5) Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) Geen dienst. Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar Voorbereiding H. Avondmaal, 's Avonds 5.30 uur, Ds. H. Teerink, Em. pred. te Amersfoort Geref. Kerk (Hulpkerkd. Chr. Mil. Tehuis) 's Morgens 10 uur, Ds. H. Teerink Voorber- iding H. Avondmaal 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 5.80 u., de heer N. v. d. Kraats. Chr Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5 uur, leesdiei ist Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10 uur, Ds. P. H. Borgers Woensdagavond 8 u,Ds. P. H. Borgers Kerkelijke herdenking van het 4e Eeuwfeest der Augsb. Confessie. Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 u„ Ds.R. O. W. J. Hoek. Leger des Heils. 's Morgens 7 uur, Bidstond, 's Morgens 10 u., Heiligingsmeeting 's Middags 3 uur, Openluohtsamen- komst (in 't Plantsoen) 's Avonds 8 uur, Verlossingsbijeenkomst. Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 6 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gem. Geen dienst wegens vacature JULI AN ADORP Ned. Herv. Gem. Geen dienst. Zendingsgebouw „Ster der Hope". Geen dienst. BREEZAND Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon ANNA PAULOWNA. Ned. Herv. Gein. 's Morgens 10 u. Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 u. en 's middags 2.30 u., leesdienst. CALLANTSOOG ZendJngsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10.30 u, de heer Sevensma van Amsterdam WIERINGEN Ned. Herv. Geim. (Hippolytushoef). 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek Ned. Herv. Gem. (O-osterland). 's Middags 2.30 uur, Ds. van Beek. Geref.' Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 u. en 's middags 8 u„ dienst. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef). 's Morgens 10 uur, de heer Bosma. Gebouw „Land in zicht" (Den Oever). Herv. Kerk. Kapel. 's Morgens 10 uur, R. C. Franek. allereerst van bet hart u te vertellen, dat ik aan boord op een boven alle lof ver heven hoffelijke wijze ben ontvangen, en resumeerende kan ik zeggen, dat de tocht met de „O 10" door mij zonder overdrij ving als een koninklijke triomftocht ge kwalificeerd kan worden. Welaan dan. In -den morgen van den 12en Juni be steeg ik het dek van den mecanisohen Noordkaper en werd op -bovenvermelde wijze ontvangen. Direct werd ik uitge- noodigd een kijkje beneden te nemen, en wat ik daar te zien kreeg, sloeg mij met verstomming. Daar stond ik als het ware, boven, onder, voor, achter, links en rechts van mij, door een technisch wonder om ringd. Men staat hier verbijsterd bij het zien van het menschelijk vernuft. Aange zien het echter prachtig weer is, begeef ik mij weer naar boven. Ruiterlijk bekend, gevoel ik mij niet volkomen rustig. Onge veer 9 uur 40 wordt de verbinding met den wal verbroken, en glijden wij de haven uit om het Marsdiep op te zoeken. Ik voel mij nog steed-s niet op mijn ge mak. De Commandant echter een Hol- landsohe jongen uit één stuk had blijk baar besloten zonder hierover lang te redeneeren, mij1 maar zoo spoedig moge lijk de eerste duikdoop te doen onder gaan, want nog maar 'kort ln zee zijnde klonk uit de toren het commando: Klaar maken voor onder water! en eerlijk be kend voer er bij deze woorden een schok door mijn lichaam. Let hu s.v.p. op. Het gevolg van dit bevel was, dat ieder zich als deze uitdrukking niet misplaatst was als het ware met een aan schaam teloosheid grenzende kalmte naar de hem aangewezen post begaf, en toen.... toen gebeurde het ongelooflijke, het wonder baarlijke, en wel: dat bij mij als met too- verslag alle onrust week, en ik mij vol komen rustig en veilig voelde, en zoo bleef het op den -heelen tocht. Diezelfde suggestie, die factor waarmede ik in mijn leven meermalen de draak heb gestoken, deed bij mij, een ongekende methamor- phoze ontstaan. Om ongeveer 10 uur 30 komt de kok de koffie opdienen, welke ik mij1 na de eer- ADM. HELD CRT. Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoogwater (Texel). Zomertijd. Licht op voor alle voertuigen: Maakt Uw Vacantlerals per luxe 7-pers. Auto Vraagt onze lage tarieven voor ritten van Meerdere dagen, in binnen- en buitenland Garage „MOORMAN" Tel. 470 Het Is ons aangenaam IJ mede te deelen, dat wij verkoop demonstraties houden met de wereldvermaarde Tana-crème om lichtkleurige, elegante modeschoentjes op afdoende wijze te verzorgen en wij raden U ten zeerste aan om onze demonstraties bij te wonen. Tana-crème dient voor het onderhoud van elegante mode schoentjes in alle kleuren; het beteekent een nieuwe wijze van verzorgen, waardoor de oorspronkelijke kleur en charme van het kostbare leder volkomen behouden blijft. Tana voorkomt en verwijdert vlekken, reinigt en glanst. Wij zien Uw bezoek aan onze verkoopdemonstratie met de meeste belangstelling tegemoet. Hoogachtend, t/btw diaussures éciycuvÖBr JDemanstratu 23 Juni '30 tot 5 Juli '30 1. Coloncl Bocey. Marsch Kenneth J. Alfond 2. Néron, Ouverture dramatique, Francis Popy 3. Suite Oriëntale Francis Popy i. Les Bayadères. z. Au bord du Gange. 3. Les Almees. 4. Patrouille. 4. Ouverture Romantique Kéler Béla 5. Frères d'Armes A. Corbin Polka voor 2 pistons. 6. Rosen aus dem Siiden. Grande Valse Johann Straus 7. Marche Populaire Jon. Wiert». ZONDAG 22 JUNI 1930 DEN HELDER.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 13