Callantsoog, Gemeenteraad van Callantsoog. Wielingen. Schagen. Texel. Sport. Openbare vergadering van den Raad ^er gemeente Callantsoog, op Dinsdag 24 jufli 1980, dies voormiddag» 10 uur, tem jiaalhiiize. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 8. Mededeelin- geii. 4. Ingekomen stukken en verslagen. 6-K. Aanbieding gemeenteverslag 1929. V erslagVolkshuisvesting 1929. Rekening Gen. Electr.bedrijf 1929. Rekening Alg. Ar,tibest, 1929. 9. Voorstel geen gebruik te maken van de bevoegdheid tot rang- schikinig der gemeente ini een andere dan de eerste klasse der gemeentefondsbeias- tiug. 10. Voorstel tot vaststelling eener Vttwdoning op de beffing van opcenten op de gemeentefondsbelastimg tot een maximum van 80 (tachtig). 11. Voorstel tot vaststelling eener Verordening tot leffing van 30 (dertig) opcenten van alle aanslagen der gemeentefondsbelasting voor bet belastingjaar 1931—1932. 12. Voorstel tot vaststelling eener Verorde ning op de invordering van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. 13. Voorstel tot vaststelling eener Veror dening op de heffing van opcenten op de Vermogensbelasting tot een getal van 50 voor bet belastingjaar 19311932. 14. Voorstel tot vaststelling eener Verorde ning op de -invordering van opeenten op de hoofdsom der Vermogensbelasting. 15. Voorstel tot vaststelling eener Verorde ning tot indeeling dezer gemeente in de Bcbtste klasse voor de heffing der Perso nele Belasting. 16. Voorstel tot vaststel ling eener Verordening tot vaststelling van bet percentage voor de belasting, enz. 17—18. Aanvragen van P. Roos en K. ten Boekei ingevolge artikel 13 der Landarbei- derswet tot bet 'bekomen van een plaatsje. 19. Verzoeken tot ontheffing van Honden belasting. 20. Vaststelling Suppl. Kohier Hcnidenibel. 1930. 21. Aansluiting van een niet rendabel gebied (Uitlandsobe Weg) aai bet buizennet van bet Prov. Waterl.- bed rijf N.-H. 22. intrekking besluit vast stelling huurprijs woning Hoofd d. Sch. en verhiuren aan het H. d. S. voor 250 per jaar. 23. Geldleeniing 1554 bij de Bank voor Ned. Gem. voor verbetering va.1 den Duinweg. 24. Intrekking Raads besluit van 9 Oct 1928 tot verkoop van grnnd aan den beer S. Kooger. 25. Af- en overschr. gem,-begr. 1929. 26. Wijzi ging gem.-begr. 1930. 27. Nadere vast stelling Pensioengrondslag burgem.-secr.- ambten. Burg. St. met ingang 1 Juni '30 op 3825. 28. Benoeming seor.-iboekh. Aig. Armb. (vac. E. Smit). Aanbev. B. en W.: 1. J. Baas; 2. H. Zeeman. 29. Benoeming 114 Comm. v. Toez. L. O. (vac. E. Smit). Aanbev. B. en W.: 1. J. Baas. 2. H. J. Sehut. 30. Benoeming lid Comm. tot Wer. v. Schoolverzuim (vac. E. Smit). Aanbev. B en W.: 1. J. Baas. 2. J. Weij Pz. 81. ïerioeming twee leden Hoofdstembureau ferk. leden v. d. Raad'. Aanbev. B. en W.: Vac. W. Kooiman: 1. M. Vries. 2. J. Baas. Vac. E. Smit: 1. J. Baas. 2. M. Vries. 32. Benoeming ^l.verv. lid Hoofdst. (vac. O. Mooij). Aanbev. B. en W.: Vac. O. Mooij: 1. J. O. v. d. Plas. 2. J. Brouwer. Event. vac.: 1. J. Brouwer. 2. J. O. v. d. Plas. 33. Benoeming lid Stemb. III verk. Leden Tw. Kamer, Prov. St. en Gemeenteraad. (Vac. W. Kooiman). Aanbev. B. en W.: 1. P. N. Veul. 2. W. de Wit. 34. Evenitueele benoeming nlaatsverv. lid1 Stemb. III wan neer een pLverv. lid tot lid wordt be noemd:: 1. Joh. Commandeur. 2. M. S. de Wit. 85. Rondvraag en Sluiting. ©isteren werd in de voormalige school te Hippolytushoef een huisvlyttentoon- geopend vanwege de vereeniging »Volks- onderwijs*, afd. Wieringen. De voorzitter, de heer O. J. Bosker, hield de openings rede en heette de aanwezigen, mevrouw en burgemeester Kolff, wethouder Bosker, voorts verschillende raadsleden, de man dolineclub, directeur de heer P. Jongkind, var harte welkom Voorts deed het spr. een groot genoegen, dat wederom een zoo groot aantal inzendingen der kin deren is binnengekomen en het deed hem goed, gezien de verdeeldheid in het onderwijs op Wieringen, dat er nog zoo veel saamhoorigheid bestaat, dat er een huisvlijttentoonstelling gehouden kan werden. Is het wel noodig, vervolgde spreker, ieder jaar een tentoonstelling? Zjjn inziens wel. Het houdt de band der kinderen bij elkander. Hoe leuk was het van deze week te zien hoe verschillende kinderen van allerlei gezindten met eikaar samenwerkten en er geen weer klank werd gehoord. Daarom is het noo dig dat de vereeniging blijft voortbe staan en blijven vasthouden aan een openbare lagere school voor allen. Voorts bracht spr. zijn dank aan de verschillende dames en heeren voor hunne medewer king, terwijl tevens de jury, welke lang geen gemakkelijken taak had te verrich ten, dank werd gebracht. Voor afd. handwerk (jongere groep) behaalde den lsten prys Marie Witvliet, 2e prys Nelly Metselaar, Se prijs Nelly Kooy, troostprijs Dina Rotgans. Voor afd. handwerk (oudere groeji) le prijs Marie Koorn, 2e prijs Hielkje Wit vliet en 3e prijs Saartje v. Roi. Als leeraressen waren voor de afgeloopen eurcus opgetreden mevr. Witvliet, mevr. 'lo HaanRempt en mevr. Berkemeijer koorn. Voor afd. bloemen, le pr. Nelly Met selaar, 2e prijs Grietje Snooij, 3e prijs fvenia Dijkshoorn, terwijl tevens, gezien £®t enorme aantal inzendingen, ieder Kind een reep chocolade zal worden ge geven. Voor afdeeling Pitriet, le prijs Piet £°°y, 2e prijs Piet Dirks en 8e prijs Cor. Kiorn. Als .eeraren waren hiervoor opgetre den de heeren v. 't Hof, Windsma en Ge Jong. Voor afdeeling houtsnijden oudere groep le prijs Wiggers Lont, 2e prijs Wiggers Lont, 8de prijs onbekend. Voor afdeeling houtsnijden jongere groep le prijs H. Bals. 2e prijs H. Bais en 3e prijs G. Tijsen. Als leeraren waren hiervoor opgetreden de Heeren Nicolai en de Vries. Voorzitter zegt de verschillende dames en heeren, die hebben geijverd voor het welzijn der kinderen, zijn hurtelij ken dank. Tevens bijzonder voor den heer Windsma, welke thans in. den Helder woont. Deze droeg altijd een goed hart voor het volks onderwijs en spreker hoopte dan ook, dat het hem en zijn gezin goed moge gaan. Hierna opende de voorzitter de tentoonstelling en had een applauB in ontvangst te nemen. Bij onze rondgang door de lokalen trof ons de smaakvolle vernieuwing en de keuring opgestelde inzendingen. Wij konden zien, dat de kinderen de cursus ln alle deelen goed gevolgd hadden, ge zien het fraaie handwerk, houtsnijwerk enz., zoodat het dus wel een moeilijke taak was voor de jury om een oordeel te vellen. Terecht zeide de voorzitter dan ook, dat do kinderen die geen prijsje konden ontvangen, het hoofd niet moesten laten zakken, maar de volgende cursus weer bezoeken. Ze hadden evenals ande ren flink hun best gedaan. Verder kwamen we bij een verzameling oude prenten en schilderijen, kaarten enz. van Wi sringen hoe het er in vroegere dagen uitzag. Deze verzameling is wel willend in bruikleen afgestaan door den heer O. J. Bosker, alhier. Gezien de groote werken, die hier uitgevoerd wor de», is het toch altijd aangenaam en ook voor de bezoekers van buiten te zien hoe vroeger Wieringen er uit zag. Een bezoek aan dezen stand is dan ook zeer zeker de moeite waard om gezien te worden. Tevens zijn aan deze tentoon stelling verschillende actracties verbon den als sjoelbak, raden naar de naam van een pop, touwtjestrekken om luxe voorwerpen, enz. enz. Tevens kan men onder het genot van een kopje thee of een glas limonade zit ten luisteren naar de vroolijke klanken van de mandoline-club, terwijl dames in diverse kleeding als Japanners, Chineezen u bedienen. Kortom er heerschte reeds de eerste avond een recht gezellige atmosfeer en het is te wenschen dat ook de volgende dagen, Zaterdag, Zondag en Maandag, de tentoonstelling zich in een druk bezoek mag verheugen. Vooral voor de menschen die de Zuiderzeewerken komen bezichti gen en ook voor de Wieringer bevolking is het bezoeken dezer tentoonstelling een ware attractie en zij zullen niet teleur gesteld heengaan. Nogmaals de leus van den voorzitter: Wordt lid van de afdee ling Volksonderwijs Wieringen en ge boudt een goede verstandhouding onder de kinderen en ouders om te streven voor een algemeen lager onderwijs*. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN WIERINGEN op Zaterdag, den 21sten Juni 1930, des namiddags ten vier uur. Agenda: Mededeelingen en ingekomen stukken. Voordracht tot regularisatie van uit gaven dienst 1929. Voordracht betreffende wijziging van den datum van aflossing eener kasleening. HET MOND- EN KLAUWZEER. De bestrijding van het mond- en klauw zeer bepaalt zich voornamelijk tot het trekken van kringen. Daarmee is men thans reeds zoover gekomen, dat nog niet het halve land voor den handel overblijft. Gesloten zijn thans: Friesland, Groningen en Drente. Gelderland beoosten den IJsel is ook geïsoleerd. Ook de Achterhoek deelt in dat lot. Zeeland, Limburg en een deel der Zuid-Hollandsche eilanden ver- keeren in hetzelfde geval. Dr. ten Sande, waarnemend Directeur van het vee- artsenykundig Staatstoezicht en de heer Trompetter, voorzitter van den Nederl Bond van veehandelaren, hebben op 13 Juni eene bespreking over den toestand gehouden. De heer Trompetter meende, dat door het verbod van in- en uitvoer, de vrije handel feitelijk niet meer bestond. Bij dezen doorgang kan de veehandel de attributen van zijn bedrijf, wel aan den kapstok hangen. Het stond al vrijwel vast, dat deze samenkomst tot geen resultaten zou leiden. Het vraagstuk is te moeilijk, te ingewikkeld om dat weer met een vloek en een zucht op te lossen. Toch is men tot het inzicht gekomen dat men in de krin gen, die zullen genomen worden door het veeartsenykundig Staatstoezicht zooveel mogelijk met de wenschen en belangen van den handel rekening zal houden. Eenige beruchte meisjes halen te Schagen allerlei strafbare streken uit. Een paar zijn er op uit stilstaande fiet sen zich eenige uren. toe te eigenen, daar mee dan ritjes' te maken en ze ten slotte maar weer aan hun lot over te laten. Een ander tweetal vraagt -hier of daar wat drinken. In een hoedenwinkel ging de juffrouw mee naar de keuken. Het tweede meisje bleef in den winkel. Bij de terugkomst merkte de juffrouw op, dat de oude hoed door een nieuwe vervan gen was. De heer Blokker, employé bij de water leiding te Haarlemmermeer, is overge plaatst naar Schagen. Aan den hoer Chr. Dekker, bouwkun dige ingenieur te Schagen, is voor de Zui- derzeegronden den bouw van eenige barakken opgedragen. De onderzoekingswerkzaamheden in de terpen Avedorp te Schagen zijn geëin digd. Van betrouwbare zijde vernamen wy dat het geen onderzoek tu> histori sche oudheden is geweest. Het betrof zioh op de hoogte te stellen van den bouw en de constructie der terp, wat men ook in andere Westfriesche terpen zal doen. Van technische, wetenschapelijke zijde ver nemen wij, dat men op Avedorp goed ge slaagd was. Het gehucht Lagedijk aan den West- frieschen dijk, gemeente Schagen, krijgt eene waterleiding. MA RKTOVERZICHT VAN DONDERDAG 19 JUNL Op de gebruiksveeraarkt komt een kentering, do vraag loopt terug tengevolge van de slechte uitkomsten met de melkpro- dueten, daar de koeien op 't moment toch te duur zijn. Doordat er minder vraag is loopt de prijs ook terug en wordt er eerder geluk gegeven, dan ebnige weken terug, hoogste markt kalikoeten f 400.magere koeien f340Ook voorde vetveehandcl zag men achteruitgang, de prijzen liepen aardig terug, goede k waliteiten ziet men af en toe hier, hoewel de aanvoer gering was was de kwaliteit er goed, hoogste markt was f 500.Voor de nuchtere kalveren een heele teruggang in prijzen zoowel voor dood als leven; daar men op 't moment niet overal mag invoeren, hoogste markt, nuchtere kalveren was f 28.De wolveehandel maakt al geen gunstige uitzondering, vette schapen tot f 42.lammeren tot f 30.Paarden waren er heel wat aangevoerd. Was het andere jaren om dezen tijd eigenlijk het gunstigste tijdvak om hooitrekkers te verkoopen, is het nu al een paar weken te laat, daar de hooibouw reeds in volle gang ishoogste markt voor de paarden was f 450.—. Voor de vette varkens een prijs van 32 ct. per pondde prijzen herstellen zich dus nog niet, voor de zouters komt weer iets meer animo. Het is onder deze om standigheden in 't geheel niet te ver wonderen dat de prijzen voor de biggen en magere varkens ook minder zijn en wel is er een flinke daling ingetreden, hoogste markt voor de biggen f 25.—. Burgerlijke Stand van Schagen GEBOREN: Cornelia Margaretba, d. v. P. Blokker en O. Klaver. GETROUWD: L. W. Hochmon en P. Broekhuizen. OVERLEDEN: Oornelia Helena Over toom, 47 jaar, wed. van M. J. Ranke. POLITIE. Gevonden: een kinderschoen^©. Verloren: een zilveren speld, een portemonnaie mot geld. Tot vader en imoeder van hot Nedi. Herv. Weeshuis te Schagen zijn benoemd de heer en mevr. van der Sijde te Hoorn. Van 16 tot en imet 19 Juni zijn van hier verzonden: 3042 lammeren, 20 varkens, 12 kalveren, 7 koeien, 6 paarden, 7 schapen. Burgerlijke Stand van Texel van 14—20 Juni 1930. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Klaas van der Sterre en Jannetje Hemelrijk. GEBOREN: Johanna Cornelia, d. v. Frans Witte en van Anna Cornelia Witte; Maria Martha, d. v. Jan Martinus Vlaming en van Grietje Bremer. OVERLEDEN: Geene." GEVONDEN VOORWERPEN. 1 portemonnaie, 1 bal, 1 sleutel. VOETBAL. OM HET VOETBALKAMPIOENSCHAP. Thans i3 definitief, 'dat de volgende landen zullen deelnemen aan het tournooi om het wereldkampioenschap, dat te Montevideo ge houden zal worden: België, Frankrijk, Joego-Slavië, Roemenië, Argentinië, Brazilië. Aurguay, Chili, Peru, Mexico, Ver. Staten van Ntd.-Amerika en Bolivia. Van Tsjecho-Slowakije is geen srpake meer en in totaal beperkt de deelneming uit Europa zich tot vier landen, die tot de „tweede cate gorie" kunnen gerekend worden. 12 landen zijn dus van de partij. Merkwaardig genoeg zijn niet alle Zuid-Amerikaansche landen van de partij; zoo ontbreekt b.v. Paraguay, de naaste buur van Uruguay. Het Belgische gezelschap bestaat uit 16 spelers en 3 leiders, benevens scheidsrechter Christophe en een verslaggever van „La Vie Sportive". De gekozenen zijnDebie, Badjou (doel) Nauwens, Hooydonx, Chantraine (achter); Pierre Braine, Dedeken, Hellemans, Declecq (midden)Versijp, Moeschal, Voorhoof, Adams, Delbeke, Diddens (voor). Vanden- bouwhede, van Halme en Bastin waren ver hinderd de toer mee te maken1; alleen het ver lies van laatstgenoemde kan als een verlies beschouwd worden, al zal Diddens dan ook wel zijn best doen. Vriendschappelijke wedstrijd Zeemacht IBouwvakarbeiders o2. In verband met een conferentie tusschen het bestuur van Zeemacht en de scheidsrechters, welke de nederlaagwedstrijden hebben ge leid of nog zullen leiden werd iet9 te laat aan gevangen met dezen wedstrijd. Hoewel de cijfer doen zien, dat de bouwvakarbeiders den wedstrijd hebben gewonnen, had gelijk spel beter de verhouding weergegeven. Als scheidsrechter Boonstra de beide aan voerders laat raden, wint B. Er staat zoo goed als geen wind en geen zor. Als op het B.-doel eenige welgerichte schoten gelost zijn, brengt B. het spel over op de Z.-helft, doch de voorhoede schiet voorloopig slecht. Even een scrimage voor het Z.-doel, doch Peen en Weert redden de situatie. Een schot van Bcneker komt tegen de paal. Doordat de tenue van dë B.-spelers niet geliik is, brengt dit verwarring èn voor de Z.-spelers èn voor den scheidsrechter. De r.back heeft een shirt aan, dat bijna gelijk van kleur is als de kleur van Z. Een prachtige voorzet van Coelers, Kampman krijgt d^n bal doch treuzelt even, waardoor een goede kans verloren gaat, er wordt nu tot corner verwerkt, die geen resul taat geeft. Een scherp schot van Bencker gaat vlak voor het doel langs. Nogmaals krijgt Beneker den bal en schiet via een been' van een Z.-speler in het net, 1o voor B. Weder om een prachtvoorzet van Beneker, doch voor het doel mist alles en de bal wordt het veld ingezonden, doch onmiddellijk volgt weer een hard schot. De Z.-kecper is evenwel in goede conditie en weert af. Weer een schermutseling voor de Z.-veste, doch nu is het Mulder, die hieraan een einde maakt. Het spel gaat nu eenigen tijd op en neer. Z. neemt nu meerdere malen het B.-doel onder vuur, van bepaalde meerderheid van een der partijen is geen sprake. Als het spel weer op de Z.-helft is overgebracht stranden eenige aanvallen van B. op buitenspel staan van Beneker, wien dit nogal eens overkomt. Drie harde schoten op hte Z.-doel worden behoorlijk onschadelijk ge maakt. Als de bal weer voor de B.-veste is aangeland, maakt Kampman hands en wordt de bal teruggezonden. Met dëzen stand gaat de rust in. Na de rust brengt B. den bal aan het rollen, waarna B. direct een corner forceert. Nadat deze genomen is en niets heeft opgeleverd, is de bal voor het B.-doel gebracht en moet hier een corner genomen worden, doch ook hier geen resultaat. Een schot van d'en midvoor van Z. gaat net over. Weer is de bal mooi voor het B.-doel geplaatst, doch weer is Kampman iets te laat, waardoor een bijna zeker doelpunt verloren gaat. Z. krijgt een vrije schop te ne men voor gevaarlijk spel, doch Z. heeft ge vaarlijk spel veroorzaakt, doordat te laag gekopt werd. De Lback van B. speelt ruw, hij haakt Vijlbrief voor den grond. Een kopbal v in Kampman wordt door den keeper gevan gen. Graat van Z. kopt den bal, een onder deel van een seconde later kopt Stok, waar door de hoofden van deze spelers zeer gevoe lig tegen elkaar botsen. Even moet worden gestopt, de scheidsrechter laat daarna op gooien. Mulder van Z. houdt den bal te lang bij zich, hij vermijdt samenspel, hiervan is geen succes te verwachten, bovendien ont-' moedigt dit 'de voorhoedespelers van Z. Bo denstaf heeft nu den bal met alleen den keeper voor zich, doch deze wijst af. Weer een schandelijk natrappen van Beyer, doch hij wordt gestraft. Z. kan het maar niet tot een doelpunt brengen. Z. krijgt een srafschop toe gewezen door het woest aanvallen van Beyer; onbegrijpelijk voor ons benut Mulder dezen strafschop niet. Even later brengt Bodenstaf den stand op 2o voor B. Beneker neemt een run naar het Z.-doel, doch de bal wordt tot corner verwerkt. Beyer maakt nu hands en doet nog net alsof dit heelemaal niet het ge val is, doch de scheidsrechter ziet goed' en kent een strafschop toe. De strafschop wordt zacht tegen den paal geschoten. Nu een aan val op het Z.-doel, het schot gaat hoog over. Nu wordt weer hands gemaakt door B. en wel door Stolk, dit geschiedt echter buiten het strafschopgebied, het schot gaat over. Nu volgen nog eenige aanvallen op het Z.-doel en hoewel deze gevaarlijk zijn, loopen deze op niets uit. Scheidsrechter Boonstra, die o.i. nog stren ger had behooren op te treden tegen ruw spel, leidde overigens goed. Dinsdag a.s., 8 uur, zal de groote wedstrijd plaats vinden, de beslissingswedstrijd tusschen Helder II en Succes I. Deze beide vereenigin- gen brachten Z. een even groote nederlaag toe en zullen dus moeten strijden om den beker en den tweeden prijs. H.R.C. II, die daarna de grootste nederlaag toebracht, komt in aan merking voor den 3en prijs. De beide vereendgingen, die zullen strijden voor den beker, gaven tgeenover Z. fair spel, in verband waarmede wij verwachten, dat dit een mooie en sportieve wedstrijd zal worden. Het aanvangsuur is op verzoek op 8 u. gesteld omreden dat ook dë zakenmenschen uit Den Helder dezen wedstrijd kunnen bijwonen en ook omdat Succes met een groot aantal sup porters naar Den Helder komt. De wedstrijd zal weer plaats vinden op het terrein Anker park. Na afloop van den wedstrijd' zullen de prij zen worden uitgereikt door den voorziter van de Marine Sportvereeniging „Zeemacht". De prijzen staan geëtailleerd bij de Firma Luyckx. In verband met de zeer groote toeloop van publiek die verwacht wordt, raden wij een iedër aan zich tijdig naar het terrein te be geven om opstopping te voorkomen. POSTDUIVENSPORT. P.D.V. „Het Noorden". Na de vogels een week rust te hebben ge geven, werden zij den I2en Juni ingekorfd voor de mooiste vlucht van elk seizoen, n.1. Orleans, 596 K.M. De vogels bereikten op tijd de plaats van lossing, doch konden we gens het zeer zware weer, niet worden gelost. Daar om- 9 uur Zondagmorgen 1.1. het bericht door de radio kwam: nog niet los, waren wij er al bang voor de vogels nog dien dag te kunnen constateeren en toen om «1.30 het be richt kwam: de vogels worden wegens aan houdend onweer vandaag niet gelost, toen was dat voor vele liefhebbers een teleurstelling. Dan maar wachten tot Maandag, doch ook toen konden de duiven niet worden gelost we gens het zware weer. Door dit alles zaten de duiven 2 dagen later dan oorspronkelijk ge dacht was in de manden, hetgeen hen wel geen goed zal hebben gedaan. Eindelijk dan Dinsdag 17 Juni werden zij om 9 uur 30 roet Z.W. wind in vrijheid gesteld. Dit vonden wij wel wat laat en waren er dan ook bang voor dien dag 'de vogels te kunnen verwachten, die vrees bleek waarheid, er kwam niet één vogel dien avond door. Dus waren wij gedwongen den volgenden morgen vroeg op te staan, daar zij niet zoo ver meer weg konden zijn. En dat was ook inderdaad zoo, de iste duif werd reeds om 6 u. 56 m. geconstateerd, de 20ste om 12 u. 8 m., zoodat ze nog tamelijk regel matig binnen kwamen. In concours 79 duiven. Gelost Dinsdag 17 Juni, 9 u. 30 met Z.W. wind. Prijzen en pun ten werden behaald als volgt. C. Cheret ie, 18e; C. Porto 2e, 20e; A. Vos 3e; C. v. Doorn 4e, 10e, 11e, 12e, ige; H. ten Kate se; L. de Kate 6e; D. Steinroth 7c, 15e; K. Holtz 8e, 17e; IJ. Hankes 9e; C. Bontes en Groen 13e; B. Steinroth 14e; W. Jacobs 16e. De stand voor het kampioenschap is tof heden: C. v. Doorn 209 pnt.; H. Koopman 188 pnt.; H. ten Kate 144 pnt.; K. Holtz 140 pnt.; C. Cheret 123 pnt.; D. Steinroh 109 pn.. C. Porto ios pnt. De andere liefhebbers hebben minder dan 100 punten. Als u dit leest zijn de duiven voor I. imoges reeds op reis, zoodat wij zullen hopen dat deze vlucht nu eens veel goed zal maken. Nu allen veel succes. Zaterdagmiddag van 3 tot 8 klokken zetten en inkorven jonge duiven Schagen. PoatduhnanvcrMnlgliui „Victoria". Op Zondag 18 Juni zou onze 6e buitenlard- sche wedvlucht plaats hebben, doch door het zeer slechte weer in Frankrijk kon zij eerst Dinsdag gehouden worden. Gelost 9-30 uur met Z.W. wind. Prijzen werden behaald door: Goosen 1, 2, 11, 12 en 16; Hubrechtsen 3, 10 en is; Duinker 4, 13 cn 17; Brlean 8; Woort 6; Brinck 7 en 20; Bunck 8 en 9; Maas 14; Peters 18 en 19. De eerste duif werd geconstateerd Dinsdag avond 9.30 uur, zoodat deze, gerekend bij een vlucht van 50 K.M. per uur, ia uur achtereen moet hebben gevlogen. De 20e duif kwam Woensdag oan s.37 uur binnen. Hoewel het weer hier tamelijk goed was met N.O. wind, moeten ze onderweg toch nog slecht weer hebben gehad. Heden, Zaterdagmddag, van 4 tot 6 uur, inkorven van jonge duiven voor Schagen. Punten werden behaald tot heden door: Goosen 274; Bunck 190; Brink 189; Duinker 156; Peters 129; Briean 128; Hubrechtsen 114; Woort 104; A. v. d. Maas 100. De leden klagen er steeds over dat hun jonge duiven bij het uitwennen het huis kwijt raken; er zijn leden, die er ook zoo'n manier 3 of 5 kwijtraakten, is hier nu niets ana te doen, duivenliefhebbers? Als iedere duiven- liefhebber toch medewerkte dan kon zooiets niet plaats vinden. De andere vereeniginglen' hebben dezelfde last natuurlijk, daarom doen wij van deze plaats het verzoek, indien een echte duivenvrienid jonge duiven opvangt, geef het op aan uw bestuur, ook kunt u het opgeven aan den heer Duinker, Molenstraat 56, die ze gaarne in ontvangst neemt en zorgt dat ze weer bij hun eigenaars terugkomen. Nogmaals, helpt allen mede, het is een stap in de goede richting. Zeer geachte Redactie, Beleefd verzoekt ondergeteekende opname van ondervolgende regelen in uw geëerd blad, dit als verweer 'op het door den heer C. D. Swart, scheidsrechter N.-H.V. B., ingezonden stuk in uw blad van d.d. 17 dezer. De heer Swart is ontevreden over het ver slag door mij geschreven over den wedstrijd ZeemachtSucces. Hij is echter niet alleen ontevreden, doch beschuldigt mij van oneer lijkheid, waartegen ik ten stelligste wensch te protesteeren. Inderdaad zit ondergeteekende voor het maken van verslagen op het hek van het voet balterrein Ankerpark, omdat men daar een goed overzicht heeft over het voetbalveld en op hetgeen zich daar afspeelt. Trouwens de heer Swart heeft daar wel naast mij gezeten en beaamt dat men hier heel goed zat en een goed overzicht had. Het meest ideale zou echter zijn, en dit erken ik volkomen, als iemand, die een verslag schrijft van een voet balwedstrijd, zich met het spel verplaatste, doch dit gaat nu eenmaal niet. Voorts schrijft de heer Swart, dat ik „een beetje chauvinistisch (hetgeen woordelijk be- teekent „tot ondeugd overdreven vaderlands liefde") ben in het schrijven van mijn ver slagen". Hier bedoelt de heer Swart waar schijnlijk, dat ik door dik en dun, met recht of onrecht voor „Zeemacht" ben. Ten bewijze hiertegen moge ik aanvoeren en dit kou bewezen worden dat ik Z.-splers vóór de wedstrijden gingen plaats vinden, in een ver gadering heb bijeengeroepen en hun daar heb toegesproken en o.a. medegedeeld dat 'het be stuur van Z. zeer gaarne zal zien, dat het elf tal de wedstrijden zal winnen, -doch dat een sportief optreden 'de eerste vereischte is. Het bestuur stelt geen prijs op een gewonnen wedstrijd, waarin niet sportlef is opgetreden. Dit nu predikt o.g. niet alleen voor zijn vol gelingen, doch past dit ook op zich zelf toe met het verslaan van een wedstrijd, eerlijk boven alles. Zoo ik geen kans had gezien mij boven partijdigheid te verheffen, had ik mij niet gewaagd aan het geven van verslagen van deze wedstrijden. Na het hands maken en daarna inschieten door Vijlbrief, de midvoor van Z., 'werd de stand gebracht op 11, dus had Z. nog zeer goede kans om te winnen en niet zooals de heer Swart dit voorstelt, alle kans verloren. Dit is een leelijke zet om d>e massa op zijn hand te krijgen ten ko9te van een ander. Nu tracht de heer Swart mij schaakmat te zetten door te schrijven: „ik begrijp niet, hoe de heer Stam kon waarnemen dat ik een paar maal floot voor buitenspel van Z., wat z.i.z. niet zoo was (hier wordt bedoeld door ge noemden heer na de rust), hoewet lk een paar maal voor ongeoorloofd aanvallen van Z. floot." Geachte heer Swart, u hebt hier voor niets anders kunnen fluiten dan voor buitenspel, daar u den vrijen schop liet nemen vanaf de plaats waar een speler stond, die den bal toe gespeeld kreeg. Had u voor ongeoorloofd aan vallen gefloten, dan had u den bal vanaf een andere plaats moeten laten nemen. Dat ik in een vorig verslag, waarin ook u leidde, niet noemde het feit, dat u een Z.-speler twee waarschuwingen had gegeven zonder dezen speler uit het veld te zenden, komt doordat u mij dit mededeelde na den wed strijd en op vriendschappelijke wijze, waarbij u tevens aan mij het verzoek deed dezen speler eens onder handen te willen nemen. Dit 19 door o.g. inderdaad gedaan met het gevolg dat deze speler zich in den vervolge meer in toom wist te houden. De hier bedoelde speler was Clemmenikowff. Hoe u een opmerking kon maken over den wedstrijd Helder II is mij volkomen onbegrijpelijk, daar van dezen wedstrijd geen verslag in de H- C. is versche nen. Dit verslag werd wel door mij ingezon den, doch dit is tot mijn groote spijt niet op genomen geworden, doordat de H. C. in ver band met Hemelvaartsdag een dag vroeger verscheen. Voorts brengt de heer Swart alle scheids rechters in het geding, doet zelfs een verzoek voor hen tot het houden van een spelregel- avond. Ik heb sterke vermoedens, dat de heer Swart dit verzoek heeft gedaan zonder over leg te hebben gepleegd met genoemde scheids rechters. Ik stel er prijs op hier te verklaren dat ik de scheidsrechters die deze wedstrijden geleid hebben, volkomen o,p dë hoogte acht met de spelregels, doch tevens staat voor mij vast, dat er onder hen één is, die deze spelregels bij een snelgespeelden wedstrijd niet in toe pasing kan brengen, omdat hij het spel in zijn hersenen niet voldoende snel kan verwerken en daardoor verkeerde beslissingen neemt Nu ik het geheele betoog van den heer Swart heb behandeld en volkomen heb ont zenuwd kom ik nog even terug op de leiding van den wedstrijd Zeemacht—Succes I. Als ik de leiding juist had willen beoordeelen, dan had ik moeten schrijven, dat deze allerbedroe vendst slecht was geweest. Doch omdat de arbeid, door u gepresteerd in dezen wed strijd, toch ook was gegeven voor het goede doel, had ik u willen sparen. Ik heb vele din gen niet willen vermelden, omdat dit voor u

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 15