(ËIERSffi COHNT Vandaag Herman Nypels' Derde Blad Kleedingmagazijn. BINNENLAND. BUITENLAND. VAN ZATERDAG 21 JUNI 1930. NA DE RAMP IN ZUID-FRANKRIJK. Nederland herbouwt AlbefeuiUe- Lagarde. Vrijdag is aan den Franschen gezant in Den Haag afgedragen 204.889 francs, de opbrengst van de inzameling ten bate van de slachtoffers van de ramp in Zuid- Frankrijk. Alle gelden, die in ons land zijn bijeengebracht, vermeerderd met de gif ten in Ned.-Indië en onder de te Parijs wonende Nederlanders ingezameld, oen totaal van meer dan 100.000, zullen ge bruikt worden voor den wederopbouw van het dorpje Albefeuille-Lagarde, (dé partement Tarn et Garonne). Een Neder- landsche architect zal het werk aldaar lelden. VOOR DE A.S. WINTERDIENST- REGELING DER SPOORWEGEN. Wenschen en bezwaren. Onder de aandacht van belanghebben den wordt gebracht, dat wenschen en bezwaren ten aanzien van de op 15 Mei ingegane dienstregeling der Nederland- sche Spoorwegen vóór 1 Augustus aan den voorzitter van den Spoorwegraad, Koningskade 25 te 's-Gravenhago, moeten zijn medegedeeld om bij de vaststelling van de volgende dienstregeling in over weging te kunnen worden genomen. (Stel). ONVOLDOENDE VEILIGHEIDS MAATREGEL. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft onlangs terecht gestaan de directeur eener oiieiabnek te Wormerveer, wien ten laste was gelegd dat hij: in zijn fabriek niet voldoende veiligheidsmaatregelen had getroffen, ten gevolge waarvan een arbeider op die fabriek in kokend vet gevallen was en dientengevolge levend was verbrand. Het O.M. had 1000 boete geëischt. De rechtbank veroordeelde hem Vrijdagmor gen tot 3000 subs. dertig hechtenis. ZWAAR WEER BOVEN ARNHEM. Strenge heeren regeeren niet lang, en Donderdag tegen den avond werd het ons al spoedig duidelijk, dat we de bijna ondragelijke warmte der laatste dagen niet langer zouden behouden. Later op den avond werd het zelfs koel en weer licht af en toe alsmede een verfrisschend regenbuitje wees er op, dat er ergens onweders waren geweest, die de noodige verfrissching brengen zouden. Dat onweer is er dan ook inderdaad geweest en zooals al die onweers in deze warme dagen, had het een zuiver plaatse lijk karakter. Ditmaal was het voorname lijk de Geldersche hoofdstad, die het moest ontgelden. Aldaar ontlastte zich een onweer, gepaard gaande met gewel digen regen- en hagelval, die het karak ter aannam van een wolkbreuk, zooals zeiden in deze omgeving geconstateerd is. Hagelsteenen ter grootte van een knik ker, vielen in dichte massa neer en be dekten de straten in- korten tijd met een wit kleed. De wolkbreuk ging gepaard met een kort maar fel onweer. De riolen konden de geweldige watermassa niet verwerken en in de binnenstad stonden de straten weldra blank. Op sommige pun ten bereikte bet water een hoogte van ruim een halven meter, zoodat het ver keer geheel gestremd moest worden. Van tallooze huizen stonden de beneden ver diepingen blank en tot laat in den avond zag men overal in de stad de bewoners bezig om kelders en sousterrains leeg te scheppen. De. hagel heeft groote schade aangerecht in de plantsoenen en parken. De straten waren na afloop bezaaid met bladeren en boomtakken en op verschil lende wegen liet de bui een spoor achter in den vorm van een laag modder. Het tramverkeer op verschillende lijnen was totaal in de war, doordat de rails, over spoeld waren met zand. De bui, die uit het Noorden op kwam zetten, was sterk begrensd: in het westelijk deel van de stad is geen druppel gevallen. Zeer veel is er te Arnhem, maar ook te Velp in de tuinen ©n aan de te velde staande gewassen vernield, terwijl boven dien tallooze broeikassen werden ver woest. Te Velp sloeg de bliksem in een boer derij, toebehoorende aan v. B., waardoor brand ontstond en het huis geheel uit brandde. Slechts enkele meubelstukken konden worden gered. Te Rheden werd de 85-jarige W. B. in het achterhuis van zijn woning door het hemelvuur getroffenen gedood. Van de heuvels acuter het Invalidehuis Bronbeek en benoorden het dal van den Paaschberg heeit het water zioh met zoo groote snelheid en kracht een weg naar beneden gebaand, dat ter plaatse groote schade werd aangericht. Van twee zijden voornamelijk, oostelijk en noordelijk, heeft het water zich, tot breede stroomen vereenigd, een doortocht gebaand, met het gevolg dat in den middenweg (Geiten kamp) in den Roosendaalsoheweg en in de Bronibeeklaan groote gaten zijn ge slagen. De nieuw aangelegde schooltuin tjes, de speelterreinen en een bloemkwee- kerij in het Paasohbergdal werden 'hier door overstroomd, daar de riolen en de beek door dat dal het water bij lange na tuet konden verwerken. Eerst later, toen het water tot nog een halven meter hoog stond, werd het tram verkeer hervat. In Plattenburg, dat zeer laag gelegen is, bereikte het water een hoogte van ruim 1 meter, waardoor vjr- schillende wassoherijen en huizen werden overstroomd. Daar ter plaatse verschenen weldra de burgemeester van Arnhem, de wethouders en de directeur van Gemeen tewerken, die ook elders de gevolgen van het noodweer in oogenschouw gingen nemen. De gemeentediensten stonden echter machteloos. Geruimen tijd heeft het geduurd voordat het water zoozeer was weggevloeid dat het straatverkeer zijn ge woon karakter weer kon aannemen. PROCES VAN DE BANK VAN ANGOLA. Hoofdverdachten veroordeeld tot deportatie. „De Tel." meldt uit Lissabon: In het proces van de Bank van Angola is uitspraak gedaan. Hennies, Alvez Reis en José Bandeira werden veroordeeld tot 25 jaar deportatie, de oud-gezant te Den Haag Antonio Bandeira, Ferreira en Silva tot 20 jaar deportatie. De overige verdachten werden tot lich tere straffen veroordeeld. Allen verdach ten werd voorts een boete van 5000 escu- dos opgelegd. Verdachte Hennies was bij de uitspraak afwezig. Mevr. Alves Reis werd veroordeeld tot tien maanden ge vangenisstraf. De redactie teekent hierbij aan: Het betrof hier de zaak tegen de mede plichtigen van den heer Marang van IJsselveere, die zich wegens zwendelprac- tijken hadden te verantwoorden. Naar men weet had men door middel van val- sche documenten de Londensche firma Waterlow and sons opdracht gegeven tot het drukken van 200.000 biljetten van 500 escudos, in totaal een waarde vormend van 12.500.000. Deze biljetten werden eerst uit Londen in koffers, gedekt door bet diplomatieke zegel, naar Den Haag overgebracht en vandaar op dezelfde wijze naar Portugal. WIJZIGING POSTTARIEVEN. Met ingang van 1 Juli treden in het in ternationale postverkeer nieuwe bepalin gen in werking, overeenkomstig het op 28 Juni 1929 te Londen gesloten algemeen postverdrag. Tot de belangrijkst© wijzigingen, welke op dien datum in werking treden, beboe ren de posittarieven in het verkeer met Ned.-Indië. Deze zijn verlaagd en nader vastgesteld als volgt: a. voor brieven tot 20 gram: 6 cent; b. voor akten tot en met 200 gram per zeepost: 6 cent; c. minimumport der monsters per zee post: 3 cent; d. minimumport der gemengde zendin gen per zeepost, indien de zending akten bevat: 6 cent; indien de zending bestaat uit monsters en gedrukte stukken: 3 cent. Het aantal soorten van stukken is met een nieuwe categorie uitgebreid, aange duid als pakjes (maximum gewicht 1 Kg.) Het tarief hiervoor is vastgesteld als volgt: a. naar Ned.-Indië, Suriname en Cura- cao per zeepost tot 250 gram: 26 cent, bo ven 250 tot 500 gram, per 50 gram 6 cent; boven 500 tot 1000 gram voor elke 100 gram 5 cent meer; b. in alle andere gevallen: lYi cent voor elke 50 gram; doch voor elke zending onder een afzonderlijk adres niet minder dan 25 cent. V oorts is wijziging gebracht in de bepa lingen omtrent portheffing bü aankomst van ontoereikend, gefrankeerde stukken. Eveneens wordt de gelegenheid geopend om in het internationaal verkeer gedrukte stukken bij abonnement te frankeeren. Groote hoeveelheden stukken, welke zich leenen voor machinale stempeling, kun nen zondier portverhoöging door den post dienst machinaal worden gefrankeerd. Het verrekeningsrecht voor zendingen en pakketten bestaat, evenals tot dusver, uit een vast en een evenredig recht. Het vaste recht bedraagt 20 cent per zending, resp. nakket, het evenredig recht 10 cent voor elke 20 of gedeelte van 20 van het verrekenbedrag. Voor postwissels bedraagt het vaste recht 10 cent en het evenredige recht 10 cent voor elke 20. Het port der pakketten per zeepost naar Ned.-Indië is verlaagd als volgt: tot 1 K.G. 1.25; van 1—6 K.G. 1.75; van 5—10 K.G. 2.85. Een nieuwe lijst der posttarieven en een nieuw tarievenboekje zullen binnenkort aan alle post-, bij- en hulpkantoren ver krijgbaar worden gesteld tegen den prijs van 5 resp. 10 cent. Met ingang van 1 Juli wordt voor de onbestelbare binnenlandsche postpakket ten een nieuwe regeling ingevoerd. Voort aan zullen dergelijke pakketten zonder voorafgaande kennisgeving en onder aan rekening van de verschuldigde kosten aan de afzenders worden teruggezonden, indien op de achterzijde der adreskaarten niet is aangegeven, hoe in geval van on bestelbaarheid moet worden gehandeld DE AFSLUITING EN DROOGLEGGING VAN DE ZUIDERZEE. Door het Persbureau Vaz Dias wordt hieromtrent een beschouwing gezonden', waaraan wij het volgende ontleenen: De groote werken voor de afsluiting en drooglegging van de Zuiderzee blij en zoowel in binnen- als buitenland belang stelling trekken. Dat deze belangstelling alleszins begrijpelijk is> ondervonden wij dezer dagen, toen wij weer eens op uit nood iging van de Directie der Zuiderzee werken een bezoek aan.' de werken) hebben gebracht. Wandelt men hier tusschen de werken, dan voelt men zioh klein; men ziet hier de kunstwerken in hun vollen omvang, tot op den bodem van de werk- aanvang van den in Belangrijke korting op alle goederen. Guldens voordeeliger. put, die in' 1927 werd gemaakt. Wanneer alles gereed is, zal een groot gedeelte van deze werken onder water staan. Dan zal men als leek moeilijk kunnen begrijpen hoe enorm dit werk is. De werken aan den Oostkant van Wie- ringen twee bruggen, een schutsluis voor schepen van 2000 ton en drie stel uitwateringssluizen naderen hun vol tooiing. Reeds wordt het remmingswerk langs de sluisingangen .geplaatst en wor den de schuiven ira de uitwateringssluizen beproefdi. Zoo komt het einde van de werken tot afsluiting van de Zuiderzee in zicht! Aan het einde van dit werkseizoen in het na jaar ongeveer zesduizend arbeiders ver dienen hier thans het d&gelijksch brood voor zich en' hun gezin zal ongeveer 18 K.M. van den afsluitdijk, die 30 K.M. lang wordt, gereed zijn. ïn 1932 zal nog onge veer 8 K.M. dijk worden gelegd, waarna zich nog slechts twee slultingsstukken tot een gezamelijke lengte van ongeveer 4 K.M. in den dijk zullen bevinden, die vóór 15 Augustus 1932 zullen worden gesloten. De voorbereiding voor deze sluiting wordt reeds thans getroffen. De plaatsen der sluiting zijn gekozen daar waar de diep© geulen zijn om zoo lang mogelijk het water zijn natuurlijken loop te doen vol- geni n.1. de geul „de Middelgronden" ten westen van het Kornwerderzand en de geul „de Vlieten" ongeveer 5 K.M. be oosten Wieringen. In „de Middelgronden" is reeds in 1929 een beteugelingsdam onder water gemaakt, gedekt door zware zink stokken, waardoor de diepte, die ten hoogste ongeveer 13 M. bedroeg, terug gebracht is tot minder dan 4 M. Op het oogenblik wordt een dergelijke beteuge lingsdam in „de Vlieter" gebouwd. Daar de beteugelingsdam in „de Middelgron den" den winter 19291930 goed heeft doorstaan, verwacht men met de sluiting geen grootere moeilijkheden, dan bij de sluiting van het Amsteldiep tusschen' de Noordholiiandsche kust en1 Wieringen. Intusschen zuilen' de schutsluizen in den afsluitdmgsdijk reeds voor de sluiting voor de scheepvaart worden opengesteld. Zeer waarschijnlijk zal de sluis voor sche pen tot 2000 ton beoosten Wierfcugen nog voor het einde van dit jaar in gebruik worden genomen om de scheepvaart niet te dwingen den grooten omweg om het gereed zijnde gedeelte van den afsluitdijk bij Wieringen te maken. De sluizen op het Kornwerderzand zullen in het begin van het volgend jaar in dienst worden gesteld. Wanneer men een bezoek heeft gebracht aan den in staat van wording zijnden af sluitdijk, dan loont het de moeite te gaan naar den Wieringermeerpolder, die dank zü d'e capaciteit van het electrisch gemaal „Lely" bij Medemblik en het Dieselge maal „Lemans" bij Den Oever van 1400 M8. per minuut reeds voor een vierde ge deelte ongeveer is drooggevallen. Sinds de indienststeliing van beide gemalen op i 0 Februari j.L is het water met ongeveer 2.70 M. gezakt, zoodat de hooggelegen ge deelten van den polder reeds droog zijn. Voor October a.s. zal ruim 20.000 H.A. land aan Nederland zijn toegevoegd, als eerste gedeelte van den 10 vruchtbaren bodem, die Nederland door de droogleg ging der Zuiderzee binnen een kwart eeuw rijker kan' zijn. Een zware taak rust dan op de schouders van de landbouwdeskun digen om te trachten zoo spoedig mogelijk producten uit den bodem te halen, het doel, waarvoor tenslotte de drooglegging geschiedt, DE LOTING VOOR DEN DIENSTPLICHT. Hendrik Johannes van NIjkerk nummer één. Evenals verleden jaar heeft Vrijdag middag in de Rolzaal op het Binnenhof te 's-Gravenhage de loting voor den dienstplicht plaats gehad en wel voor de lichting 1982, d.w.z. voor diegenen, die geboren zijn in 1912, enkele uitzonderin gen daargelaten. Deze personen worden in het algemeen eerst het volgende jaar Januari inge schreven en een maand of drie later ge keurd. De loting heeft dus geen betrek king op hen, die onlangs zjjn gekeurd: voor dezen toch is het vorige jaar reeds geloot. De loting geschiedde met het geheel hetzelfde eenvoudige cermonieel van het vorige jaar. De lotingscommissie was, on der voorzitterschap van mr. R. W. J. C. de Menthon Bake, raadsheer in den Hqo- gen Raad, in het achterste gedeelte van de zaal gezeten aan een tafel. Daarvoor was de lotingstrommel met de loten op gesteld. De loten waren in dit geval even zoovele briefjes (met opvolgende num mers, n.1. van 1 tot 6666), als1 er voor komen in de registers voor den dienst plicht van de gemeente Amsterdam voor de lichting 1930. Dit gedeelte was door een hekje van het overige gedeelte van de zaal afge scheiden. Achter het hekje werd het pu bliek toegelaten om de loting bij te wonen. Er waren tamelijk veel belangstel lenden, onder wie ook een aantal belang hebbenden, jongelieden van om en bij den dienstplichtigen leeftijd, die hun „lot" kwamen hooren. Binnen de afscheiding bevond zich nog een tafel voor vertegen woordigers van het ministerie van defen sie en een tafel voor de pers. Nadat de voorzitter van de oommissie in het kort het stelsel van de loting had verklaard, eenige voorbereidende forma liteiten met betrekking tot den inhoud van de bus vervuld waren, en het proces verbaal omtrent de controle daarvan en de verzegeling was voorgelezen, en ten slotte ook de zegels gecontroleerd en in orde waren bevonden, werd tot de loting overgegaan. De bus werd ontzegeld, eenige malen flink gedraaid, waarop de voorzitter het eenige nummer trok, dat bij deze loterij getrokken behoefde te worden, en dat nummer 4111 bleek te zijn, overeen komende met den naam Hendrik Johan nes van Nijkerk, geboren 9 Mei 1912. Het nummer werd aan het publiek vertoond. Nadat een proces-verbaal was opge maakt, was de loting afgeloopen en werd de bijeenkomst gesloten. DE REIS VAN H. M.*DE KONINGIN EN PRINSES JULIANA NAAR NOORWEGEN. H. M. de Koningin en Prinses Juliana, Maandag per „Batavier V" naar Noor wegen vertrokken, zijn Woensdag in de oude Hansestad Bergen aangekomen en vandaar doorgereisd naar Finse, ten oos ten van Bergen gelegen. Hier zullen zij een veertien dagen blijven en tochten in het prachtige gebergte ondernemen. DOOR HET HOF BEVESTIGD. Naar „Het Volk" uit goede bron ver neemt, heeft het Gerechtshof bevestigd de beslissing, waarbij mr. L. van Gigch Jr., in verband met zijn rol in de Lieber- mann-affaire gespeeld, voor tien maanden is geschorst. NOODTOESTAND TE KOEDIJK. Thans heeft men een overzicht van de schade, welke de regenval van 12 Juni aan de tuinders te Koedijk en omstreken heeft berokkend. Nu de zon schijnt, krim pen talrijke akkers in. Akkers met win- terkool en winteraardappels zijn totaal waardeloos en op sommige plaatsen heeft de hagelslag groote verwoestingen aan gericht in vroege aardappelen, kool, uien en erwten. Voor vele tuinders is een nood toestand ontstaan temeer omdat de afge loopen campagne zulke slechte uitkomsten heeft gegeven. Reeds heeft zioh in deze gemeente een comité gevormd om te trachten voor de gedupeerden den toe stand te verzachten. DE KUNZE-KNORR-REM. De directie van de Nederlandsche Spoorwegen besloten tot doorvoering van de Kunze-Knorr-rem op de goederen treinen. Dit zal tengevolge hebben dat op de goederentreinen nagenoeg geen arbei ders-remmer meer noodig zullen zijn. De directie heeft reeds de benoemin gen tot arbeider-remmer stopgezet en reeds gedane aanwijzingen weer inge trokken. Ontslag van personeel zal ver moedelijk deze maatregel niet ten ge volge hebben. ECONOMISCH AF TE RADEN. In „Jeugd en Beroep" van Juni ont raadt mej. Anna Polak op economische gronden meisjes, zich voor te. bereiden voor apothekersassistente, chemisch- analyste, biologisch-medische analyste en assistente in een leeszaal. Voor deze laat- sten lijken de kansen wel niet buitenge woon ongunstig, maar de financieele vooruitzichten zijn gering en ook hier dreigt overproductie. Van- de vrouwelijke kweekster» is het slechts een zeer enkele goed gegaan. Aan haar, die geen flink kapitaal bezit en haar die tuinbouwtalent uitsluitend voor den poëtischen kant heeft, ontraadt de schrijf ster dit vak. DE POLITIEK DER REGEERING INZAKE WERKLOOSHEID. Naar verluidt, heeft minister Hender son gisteren in de bijeenkomst van de parlementariërs uit de arbeiderspartij medegedeeld dat de regeering vermoede lijk nog voor het z^merrecès buitenge wone maatregelen tot bestrijding der werkloosheid zou voorstellen. DE WERKLOOSHEID IN ITALIË. Op 31 Mei bedroeg het aantal werk- loozen in Italië 365.159, d.i. 7077 minder dan op 80 April. WERKLOOSHEIDSZORGEN IN JAPAN. Een mlllloen werkeloozen. Als er in Japan een soortgelijke werk- loozen-ondersteuning bestond als in En geland, dan zou het statistisch vast te leggen aantal werkloozen er stellig eeni ge millioenen bedragen. Volgens de eind November 1929 gepubliceerde statistiek van het ministerie van Binnenlandsche Zaken bedroeg dit aantal niet meer dan 315.000. Dit is het aantal werkloozen op 6 millioen mannen, die tot werken in staat PEPERMUNT is de moderne vorm van een overoud middel ter opwekking en verfris sching. en bereid zijn; hierbij waren 68.000 „vaste arbeiders", 121.000 daglooners en 181.000 arbeiders van andere categorieën. Daar de 6 mlllloen mannen, waarop de statistiek betrekking heeft, lang niet alle tot werken in staat en bereid zijnde man nen van Japan omvatten, verdient het aanbeveling, zich te houden aan het per centage, dat deze statistiek aangeeft, te weten 5.25 pet. De statistiek is ontstaan uit een samenvatting van de gegevens der Japansche arbeidsbeurzen, en deze hebben niet eens alle zes millioen geval len grondig nagegaan. Politici meenen, dat het aantal werk loozen in Japan tusschen de 500.000 efl 1.000.000 ligt. Het publiek spreekt over het algemeen van een millioen werkloo zen. Daarbij worden diegenen, die slechts twee weken per maand werken, niet tot de werkloozen gerekend. HET RAPPORT-SIMON. Over zelfbestuur der koloniën. Onlangs hebben wij een en ander mee gedeeld uit het eerste deel van een rap port, in Eugeland gepubliceerd door de Simon-commissie, die, inzake zelfbestuur der koloniën advies zou geven. Het tweede en belangrijkste deel van dit rapport zal Dinsdag a.s. worden gepubliceerd, maar de Engelsche bladen geven al eenige bijzonderheden over den inhoud. Volgens deze berichten zai de commissie voorstellen Burma volledig van Indië af te scheiden. Burma zou dan een kroon kolonie worden, met een oonstitutioneel regime ongeveer gelijk aan dat van Ceylon. Wat Indië zelf betreft wordt voorge steld het huidig systeem als ondoelmatig af te schaffen, waarbij sommige ministers verantwoording schuldig zjju aan de wet gevende vergadering en anderen alleen aan den gouverneur. In plaats daarvan zal voortaan de geheele provinciale re geering direct verantwoordelijk zijn jegens de wetgevende vergadering. De handhaving der orde zal in handen blijven van de centrale regeering. Dit beteekent dus, dat de Britsche troepen in het land blijven voor grensverdeeling en het handhaven van de rijksoontröle óver het Indische leger. Een Indisch minister zal evenwel de verantwoordelijkheid krijgen voor het handhaven van de binnenlandsche orde. Een aanbeveling, die vooral de Mo hammedanen beoogt tevreden te stellen is, dat de Noordwestelijke grensprovincie, welke thans onder het bewind staat van een commissaris, soortgelijk zelfbestuur krijgt als de andere provincies. In hoeverre een zekere mate van zelf bestuur voor Indië als geheel door de commissie wordt aanbevolen, i3 niet be kend, dienaangaande wordt strenge ge heimhouding in acht genomen. De commissie zal ook voorstellen doen ten opzichte van de verkiezingen. Wat aangaat de kwestie der Indische vorsten is de commissie van meening, dat terwijl de directe betrekkingen tus schen vorsten en kroon moeten worden gehandhaafd, anderzijds de relaties tus schen hen en de regeering moeten wor den versterkt. Er kan op de vorsten geen pressie worden uitgeoefend, doch de commissie hoopt, dat zijzelf vrijwillig zullen toe stemmen in een regeling, die den weg baant naar de vestiging van een Al- Indische federatie, welke zoowel Britsch- Indië als de Indische staten omvat. OVERSTROOMINGEN IN NIEUW- ZUID-WALES. Nieuw-Zuid-Wales is door de ergste overstroomingen waarvan men, heugenis heeft, geteisterd. Al de kolenmijnen in het Noorden, dib onlangs, na langen stilstand tengevolge van het arbeidsconflict, het werk hadden hervat zijn opnieuw tot stilstand gedoemd en 9000 delvers zijn zonder werk. Alle spoorwegverbindingen aan gene zijde van het station Newcastle zijn afge sneden De Hunter-rivler staat ten Westen van Maitland 38 voet boven gewoon peil, d.i. nog één voet hooger dan bij de rampspoe dige overstrooming van 1898. GEZONKEN DUITSCHE DUIK BOOTEN Zullen worden gelicht Duikers hebben vastgesteld, dat vijf-en- twintig Duitsche duikbooten, die men tegen het einde van den oorlog nabij het eiland Brioni en Pola in de Adriatisohe Zee heeft laten zinken, grootendeels on beschadigd zijn. Begin volgende week zal er nu met het lichten van de vijf grootste duikbooten, die elk drie duizend ton meten, worden begonnen. Zomer-llitverkoop 9

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9