Gemeenteraad van Wieringen j. TUSSEN, zonnewende. Julianadorp. Wieringen. landbouwtelling. De cijfers waren voor beide nummers een 9 voor opvatting en voordracht, fraseering 9, techniek en samenspel 9, klankgehalte 9, dynamiek en nuanceering 9, zuiverheid 8 (Puntenstelsel is6 voldoende, 7 ruim voldoende, 8 goed, 9 zeer goed). De concurrenten van Winnubst be haalden Tuindorp, Watergraafsmeer, Amster dam, llC/zBergen s Harmonie, Bergen, 105; Voorwaarts, Haarlem, 76; Voor waarts, IJmuiden, 83'/a; waarna Win nubst, Den Helder, 120'/a; zoodat Den Helder zich zeer goed had gehouden in den muzikalen middagwedstrijd en werd hierna verzocht zieh klaar te houden om te 8 uur aan den Eerewedstrjjd deel te nemen. Wij kregen even gelegenheid het zeer drukke verkeer bij de ponten in oogen- schouw te nemen, waar wel de hoofdadpr van het verkeer tusschen Den Haag, Haarlem en Noord-Holland geleid wordt. Het zonnetje was om half acht plotseling verdwenen, om plaats te maken voor een stortbui van hagel, grooter dan knikkers, welke stortbui gepaard met hevig onweer onder de diverse tentjes een chaos ver oorzaakte, waardoor het verkeer geruimen tijd stopzette. Onze mooie park was in een meertje herschapen, zonder tot de enkels in het water en klauterende was het terrein niet te bereiken. Zoo goed en zoo kwaad als het ging nam Winnubst wederom plaats en maakte haar mooiste nummer van den dag, n.1. »Neron«, ouverture dramatique yan Fr. Popy. Stemming was zeer goed, waar de op- gefrischte temperatuur ook het zijne toe bijdroeg. Solo's der clarinetten, zoomede begeleiding zeer fijn, zoodat Winnubst een zeer goede vertolking gaf van deze compositie, welke door de corpsen in de afd. Uitmuntendheid worden voorge schreven. De uitslag kon niet meer afgewacht worden, daar om half tien de trein uit Beverwijk vertrok, doch Winnubst maakt een goede kans ook hier een prijs uit den wacht te sleepen. De directeur, de heer H. B. Schenkels, en de leider der marschrepetities, de heer Jb. Harsman, werden op den terugtocht door Beverwijk door de leden gehuldigd met een zegen-trophe, in den vorm van een lauwerkrans. Vanaf Beverwijk tot onder Alkmaar zagen de velden nog wit van... de hagel, dit wees er op, dat ook hier de bui ge passeerd was. Op het station te Den Helder waren van al de zusterverenigingen, ondanks het slechte weer hier, de besturen ver tegenwoordigd, en wel het Sted. Muziek corps, Oranje Harmoniekapel, Helder's Fanfarecorps e.a., hun medeleven met de mooie overwinning betuigende. Ook onze gelukwenschen met de mooie successen, welke Wipnubst een der oudste vereenigingen ter plaatse haar ouden roem hierbuiten deed handhaven. BOND TEGEN DEN ZWAREN BELASTINGDRUK. Het volgend adres is door bovenge- noemden Bond aan den Raad der ge meente verzonden: Aan den Raad der gemeente Den Helder. Geacht College. Het Bestuur van den Bond tegen den zwaren belastingdruk vertegenwoordigen de ongeveer 500 leden, domicilie kiezende Sohagenstraat no. 31 te Den Helder, ge lezen hebbende het voorstel van B. en W. van den Raad tot verbreeden van den Strooweg vanaf de R. K. Begraafplaats tot voorbij het Theehuis „Duinoord" ten bedrage van 12.500. Het moge waar zijn dat de rijweg van genoemden Strooweg voor rij- en voertui gen niet te breed geacht wordt, doch bree- der is dan al de overige wegen in Koegras gelegen, en dat in het voorjaar 1931 een bloembollententoonstelling in de Donkere Duinen zal worden gehouden wat moge lijk veel volk trekt, wil het Bestuur van genoemden Bond toch voorkomen, dat de door B. en W. voorgestelde motieven niet geoorloofd zijn, dat de gemeente Den Helder geheel ten hare kosten dit groote bedrag van 12.500 besteedt aan een weg die geheel in eigendom en in beheer is van den Polder Koegras. Tevens wil het ons Bestuur voorkomen, dat een bloembollententoonstelling in de Donkere Duinen te houden, op een zoo verre afstand van de stad (al zou daar ook veel publiek komen) voor onze stadge- nooten als belastingbetalenden, nering doenden, dit absoluut geen voordeel zal opleveren. Dat gezien den financieelen toestand der gemeente Den Helder alsmede het bovenstaande vermeent dit Bestuur dat het niet toelaatbaar is een dusdanig be drag van 12.500 aan het Polderbestuur van Koegras cadeau te geven, ten koste der belastingbetalenden. Redenen waarom dit Bestuur Uwen Raad beleefd doch dringend verzoekt ge noemd bedrag niet te doen voteeren. Vertrouwende dat dit verzoek, gedaan in het algemeen belang, Uwe medewer king zal mogen hebben, teekenen wij Hoogachtend, Voorz.-Secret„ j. KR.AMF.T?,- Den Helder, 21 Juni 1930. „wending" van de zon aanduiden, en de dagen, die tot dusver langer werden, be ginnen te korten. Maar ook dit is niet juist, want het is niet de zon, die haar loop verandert, maar de aarde, en na de „wending' duurt het nog eenige dagen voor er van korter worden sprake is. 22 Juni dan is de langste dag, het begin van den zomer. Maar 23 en 24 Juni zijn precies even lang in de tijden yan zons- op- en ondergang. Het gaat in de natuur steeds zeer geleidelijk, en voor onze men- schelijke waarneming is er de weken in 't geheel geen verschil in lengte geweest. Nu zijn die verschillen ook maar uiterst gering, zooals wij zullen aantod- nen. Op 1 Juni kwam de zon op te 3.44 en ging zij onder te 20.08, dat is dus te 8.08 des avonds (volgens onzen zomertijd thans dus te 9.08) 2 Juni kwam zij op te 3.43, onder te 8.09, een verschil in lengte alzoo van 2 minuten. Van 2 op 3 Juni be droeg het verschil slechts 1 minuut, en zoo gaat het zeer geleidelijk voort tot den 20sten. Dan komt de zon op om 3.37 en gaat zij onder te 8.22, evenals den 21sten. Den 22sten is het oogenblik van onder- gaan der zon nog een minuut later, en daarmede is het hoogtepunt bereikt: de zonnewende. Van nu aan gaat het terug, vandaag is de dag precies even lang als gisteren, maar morgen reeds zal hij een minuut korter zijn. Niemand onzer zal het merken, want dat korter worden demon streert zich niet in een vroeger onder gaan van de zon, maar in een later op- komen van de maan. Niet minder dan aeht volle dagen blijft het uur van zonsonder gang hetzelfde, n.1. 8.23; eerst Dinsdag 1 Juli vinden we een verschil van 1 minuut, Dan is intusschen de maan al 3 minuten later opgekomen, zoodat het verschil ia daglengte 4 minuten is geworden. Vóór er sprake kan zijn van een merkbaar kor ter worden der dagen, zijn we al in Au gustus. Over de maand Juli is het ver schil van den zonsondergang met heden 29 minuten. De maan draagt een grooter aandeel in het korter worden der dagen, namelijk 38 minuten. In totaal is dus eind Juli de dag ruim een uur korter gewor den. Officieel is, met den langsten dag, de zomer begonnen. Wij weten allen, dat we aan dat „officieele" bitter weinig hebben, en dat de natuur zich niet stoort aan die menschelijke indeeling van lente, zomer, herfst en winter. Voor ons is de zomer allang aangevangen en de prachtige dagen, die ons dit laatste deel van de „lente" gebracht heeft, hebben wij dank baar aanvaard en gebruikt. Wij1 hebben het dezer dagen ai kunnen constatearen: wij leven in tropisch Holland en als we eenigszins kunnen, zoeken we voor onze bezigheden de buitenlucht op. Buiten drinken we thee, buiten doet de huis vrouw de wasch en ramen en deuren laten we zooveel mogelijk den heelen dag open staan om van de frissche lucht te genie' ten. In dit opzicht wonen we hier in Den Helder wel in Abraham's schoot. Weinig plaatsen zullen er zijn van den omvang van onze stad, die toch, met haar dertig duizend inwoners en haar uitgestrekt be bouwd territoir niet tot de kleinste steden gerekend mag worden, waar men zoo volop van het buitenleven kan profiteeren als hier. Buitenleven niet alleen wegens de nabijheid van strand en duin, maar ook ten opzichte van de bewoning. Wel kennen we hier kleine, bedompte wo ninkjes in nauwe straatjes, maar toch: ieder huisje, hoe klein ook, heeft wel een achterplaatsje, waar men verfrissching kan opdoen in deze drukkende dagen. Van verdiepingwoningen, zooals men in de groote steden vindt, waar vele families tezamen wonen in kazerne-aohtige gebou wen, die vaak in het geheel geen versche lucht toelaten, is hier gelukkig .weinig of niet sprake, dank zij het hier geldende systeem van éénsgezinwoningen. Wij willen hiermede- volstrekt niet een pleidooi houden voor de volmaaktheid der hier heerschende woningtoestanden. Maar men mag op dagen als wij thans beleven waar de zon ons in verkwistende mate haar gaven schenkt, toch wel eens den ken aan de velen in de steden, die het in dit opzicht heel wat slechter hebben dan wij. Zonnewende, langste dagl Begin van den zomer! Gelukkig, dat er, hoewel dan de kalender ons leert, dat de dagen weder om korter gaan worden, voorlooplg nog geen sprake is van een vroeger donker worden. Laat ons hopen, dat we nog een lange, lange tijd van overheerlijke zomer dagen voor den boeg hebben, opdat we straks, als inderdaad de korte dagen zich doen gevoelen, kunnen zeggen: „Nou kun je toch merken, dat de dagen korter wor den, maar we hebben een overheerlijken zomer gehad!" Dat wenschen wij al onze lezers toe. De langste dag. 't Is eigenlijk, voor zoover wij kunnen nagaan, geen Hollandseh woord, maar een verbastering van het Duitsche Son- nenwendo, dat hierboven staat. Maar wat radio bewees, dat er in dé hoogere ïucht- het beteekent weten natuurlijk onze lezers lagen electrische ontladingen plaats had- ook wel zonder Duitsch te kennen. Zon-den en bijna onafgebroken rommelde het. newende is de naam waarmede wij de I Het zwaarst getroffen werden gedeelten HET ONWEER. Onaangenaam-drukkend, loom en warm weer Zondag, den geheelen dag. Het was duidelijk, dat er onweer broeide; de lucht bleef den gereelen dag dreigend en be wolkt. Duizenden zochten verpoozing aan het strand, waar in de middaguren een dtcht-bevolkt tentendorp was ontstaan, welks bewoners, voor zoover zij niet in het koele water rondplasten, zich amu seerden met balspel, lectuur of klimaat- schieten. Eerst tegen den avond barstte het on weer los. Maar toen was het flink raak ook, en een gietbui bracht de noodige lafenis aan mensch en dier. Dat het flink geregend heeft, blijkt wel uit de hoeveel heid van 11 m.M. die in het betrekkelijk kort tijdsverloop van de bui gevallen is. Van buitengewoon zwaar weer was even wel geen sprake, het was een flinke, zomersohe bui, die bij een warmen en drogen zomer als deze een gewoon ver schijnsel is. Ook Amsterdam heeft last gehad van de drukkende warmte; storingen in de van de Wijkermeer en den Polderweg nabil Beverwijk, waarlangs vele tuinde rijen liggen. Vooral de akkers met bloem kool, sla en aardappelen werden zwaar geteisterd. Bij vele tuinbouwers werd zoo goed als alles vernield. In de kweekerfl te Rooswijk te Velseroord werd de inhoud van de kassen voor een groot deel ver nield. Ook onder Santpoort en Driehuis is groote schade aangericht In Haarlem-Noord werden vele ruiten door de groote hageisteenen verbrijzeld. Het „Handelsblad" bericht hieromtrent nader: Tegen acht uur werd het zóó donker, dat men de lichten moest ontsteken. Plotseling kwam, voorafgegaan door een windhoos, het noodweer opzetten. Blik semflitsen schoten door de lucht, doch het geluid van den dlonder werd overstemd door de groote hagelsteeneni, die met donk- derend geraas neerkletterden. Deze hagei steenen hadden een middellijn van 2H cM., sommige zelfs van 4 oM. Men kon onmogelijk zonder gevaar bulten1 blijven staan. Daar waar men de ramen niet stiel genoeg kon sluiten, vlogen de steenen met kletterend geraas over de tafel en stietten vazen en theekopjes ondersteboven. Rio- leeringen liepen over, bladeren werden van d© boomeo gerukt en gaven de omgeving het aanzien alsof er een late najaarsstorm gewoed had. De toegebrachte schade is aanzienlijk. Geen huis was zonder gebroken ruiten. Groote serreruiten werden als ware bet dun kristal aan brokken gekeild. Een kerkje in de buurt van Santpoort had 93 kapotte ruitjes. Groote schade werd aangericht bij tuin ders en kashouders. Bij de laatsten sloeg het glas aan duizend splinters in den grond en vernielden den geheelen oogst. Op tal van andere plaatsen in ons land is tijdens 't onweer van Zondagavond de bliksem ingeslagen: in Friesland, in Over- ijsel, nabij Nijmegen, bij Apeldoorn, Lo- chem, enz. Tal van boerderijen zijn ver brand. De bliksem sloeg in den hooiberg van een boerderij in den polder Mastenbroek. Yan den hooiberg sloeg het vuur over op de boerderij zelf-, een der grootste uit den polder, welke met de bijgebouwen een prooi der vlammen werd. Te Beek en Donk brandde een boerderij tot den grond toe af. Het vee kon in vei ligheid worden gebracht. Te Langezwaag insgelijks, evenals te Nijeberkoop en Terwolde, gem. Voorst. In Beekbergen brandden een boerderij met een hooiberg geheel uit. De paarden, koeien, en de varkensstal, benevens vele landbouwgereedschappen en een aantal kippen kwamen in de vlammen om. De Beekbergsche brandweer riep assistentie van de Apeldoomsche in. Niets was ver zekerd! Een vuurbol V. D. meldt nog: Boven Aarle-Rixtei barstte Zondagavond- een hevig onweer los. Plotseling kon men- boven den tuin van de R.-K. pastorie een grooten vuurbol waarnemen van wal acht meter in door snede. Boven het struikgewas spatte die bol uiteen en richtte daardoor geen noe menswaardige schade aan. Door den hevigen regen, die met het onweer gepaard ging, hepen vele veldge wassen belangrijke schade op. Veel rogge, haver en aardappelen sloegen tegen den grond. Te ongeveer 12 uur 's nachts was het onweer uitgewoed. RADIO-RUMOER, Neen, lezer, het is geen aether-ruzie, waarover wij het willen hebben, dat is een onder werp, waar de „Heldersche Courant" zich huiten houdt. Maar het is over den hinder, die in groote steden de bewoners hebben van de vele door openstaande balkondeuren enz. hoorbare luidsprekers. De Rotterdamsche politie heeft er aanlei ding in gevonden tót het rondzenden van een schrijven aan de burgerij, waarin een ernstig beroep wordt gedaan op ieders medewerking ter voorkoming en bestrij ding van dien radiohinder. De hoofdcom missaris soont verschillende redenen op, die ervoor pleiten de radio of de grammo foon niet luider te doen klinken dan op kamersterkte en daarbij het toestel zoo te plaatsen, dat het geluid niet naar buiten gaat. Er wordt voorts op gewezen, dat te Rotterdam een verbod bestaat een radio toestel of grammofoon in werking te heb ben bij open ramen of deuren, van welk verbod uit den aard der zaak een zeer be scheiden gebruik zal worden gemaakt. Maar wel zal de politie van tijd tot tijd den toestand controleeren. Hoe is het hier? Van klachten ver nemen we niet veel. Maar wel zijn er openstaande ramen en deuren met dit mooie weer. En er is geen verbod van politiewege. Misschien willen de lezers onderling het bovenstaande wel eens ter harte nemen en zooveel mogelijk elkaar overlast besparen. Het is een kleine moeite. Hoe de man van het slagwerk zijn kleine zoontje kastijdt. Table Talk, Melbourne. Men deelde ons mede, dat tijdens bet onweer dat Zondagavond hier over kwam, ©en koe van den veehouder J. door den bliksem werd gedood. Maandagmorgen bevond zich op het dorp een venter, die naar hij zeide een zenuwlijder was. Plotseling werd de man onwel en geraakte buiten bewustzijn en werd Dij een omwonende in huis gebracht. Nadat eenige hulp voor hem gehaald was, en ook de politie van een en ander op de hoogte was gesteld, de man weer wat hersteld was, deed hij eenige mededee- lingen en bleek het tevens dat hij geen reisgeld enz. bezat, en dat hij toch wel naar zijn woonplaats wenschte terug te keeren. Door de politie is hij toen naar den trein gebracht en op transport ge steld. Een en ander veroorzaakte als van zelfsprekend eenige consternatie. J.l. Zondagavond heerschte er opnieuw een kort doch hevig onweer boven ons schiereiland, gepaard gaande met flinke regenbuien. Te Westerland sloeg de blik sem in de boerderij van den heer B. M,. zonder echter brand of ander onheil te veroorzaken. Alleen was de woning een weinig beschadigd, zoodat alles gelukkig goed afliep. De Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" gaf j.l. Zondagavond onder leiding van den heer Loevens, van Alkmaar, in 't lokaal van den heer Jurri Lont, te Den Oever, een 2e opvoering van het anti-mil. tooneelspel „Lafaards", in 4 bedrijven, door Ni®, de Groot. Evenals te Hippolytushoef, werd het stuk weer allerkeurigst opge voerd en hebben de ruim 100 aanwezigen met aandacht en belangstelling het stuk gevolgd, dat dan ook zeer in den smaak viel. Jammer, hoogst jammer was het, dat vele jongelieden tijdens het spel zoo luidruchtig waren, ja, zelfs was dit voor de spelers(sters) zeer hinderlijk en niet het minst voor de aanwezigen, daar soms voor hen veel verloren ging. Het geheel werd met een bal na besloten. VOLKSONDERWIJS. Maandagavond was het de laatst© dag van de tentoonstelling, igehouden door de Vereeniging „Volksonderwijs", af deeling Wieringen. Gezieni die Maandagavond trof het ons bij het betreden van het gebouw, dat nog zoovel-en waren gekomen om in oogera- schouw t© nemen datgene, dat door de leerlingen -gemaakt was en door belang stellenden was ingezonden. Vel© verheugd© gezichten- zagen wij van de kinderen, die een prijsje in ontvangst -hadden te nemen. Daarna begon de Am-erikaansche verlo ting ten overstaan van-notaris Obreen, welke veel aftrek had. Na afloop bleek, dat deze verkoop-log ruim 85 had opge bracht, tegen het vorige jaar 50. De naam van de pop bleek te zijn „Triemeke", welke echter door niemand gevonden was. Ook deze pop werd bij opbod verkocht en geraakte in 't bezit van Mevr. Van 't Hof, Het aantal krenten in een krentenbrood bleek te zijn 527. Daar de heer P. de Vries Szn. er het dichtst bij was, n.1. 523, werd het bro-od den' heer De Vries toegewezen. Na nog eenige vroolijk© nlumm-ers mu ziek te hebben aangehoord, Meld voorzit ter, de heer O. J. Bosker, zijn sluitings- rede. Spr. wees er op, dat de Vereeniging „Volksonderwijs" zich niet beweegt op het gebied der politiek, maar dat er een tentoonstelling was gehouden voor alle gezindten. Spr. weet wel, dat er thans vele stroomingen bestaan op Wieringen, wat betreft de schoolkwestie. Het zal echter in de toekomst blijken, dat er scholen ont volkt zullen worden en dat kost de ge meente. Maar daar is -nu nog niets aan te veranderen. Het deed spr. een1 genoegen, dat de tentoonstelling zich in zulk een druk bezoek heeft mogen verheugen, voor al wat betreft de Wiaringer bevolking. Het was _weer de oude, echte Wieringer saam- hoorigheid, welke er te -bespeuren was, en dat doet goed. Het kwam weer duidelijk aan het licht, dat de Wleringers nog vast houden aan het idéé: „één openbare lagere school", dus voor alle gezindten. Spreker wekte de aanwezigen dan ook op lid' der Vereeniging te worden -en hun- te steunen om het doel te bereiken; en hetgeen zeer zeker bereikt zal worden. Voorts bracht spr. zijn dmnk aan allen die haddenmedegewerkt om deze tené toonstelling tot een goed einde t© brengen Er was zeer veel werk en moeite aan op geofferd. Ook de verschillende muzikanten, als ook de radio-cenitrale-Bosker, welk© zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt, bracht spr. dank. Met een algemeen woord van dank sloot voorzitter de 'tentoonstelling en had voor zijn- red© êen dankbaar en welgemeend applaus in ontvangst te nemen. ttq nelden we nog, dat voor den cursus landwerken ook nog ais leerares is opge- toeden- Mevr. Dito te Hippolytushoef en dat de tentoonstelling door ongeveer löftfl personen was bezocht. allen huiswaarts in- d© overtuiging een goed en nuttig werk te nebben aanschouwd. zal alhler herkeuring trekhonden worden gehouden, des voormiddags te Hippolytushoef bij het Waaggebouw en des namiddags te Ooster- land op het schoolplein. BESMETTELIJKE ZIEKTE. In de afgeloopen week zijn opnieuw een viertal gevallen van diphterie in deze gemeente geconstateerd, waarvan 8 ta westerland en 1 te Den Oever. NIEUWBOUW. Voor rekening van den heer T. Wis- bout Gz. zal aan den Koningsweg een woonhuis gebouwd worden deor den aan nemer J. O, de Vries. De dienstplichtige der Zeemacht lich ting 1929 J- Tijsen is opgeroepen om het tweede gedeelte zijner eerste oefening te komen volbrengen op 1 December 1930. Bij de op 20 Juni j.l. gehouden zitting van den herkeuringsraad is de inge schrevene voor deze gemeente, S. Zomer dijk geschikt verklaard. Volgens mededeeling van de Rjjksbe- lastingadministratle is ten behoeve van de gemeente Wieringen een bedrag van f 64.— 8SD gewetensgeld ontvangen. De dezer dagen gehouden landbouw telling beeft voor de gemeente Wieringen tot dfe volgende resultaten geleid. Land in gebruik: eigen land 1146.70 K.A.. gepacht land 866.37 H.A. Van dit laatste in pacht van ouders 195.69 H.A. Hiervan is: 465.16 h.a. bouwland, 1588.78 H.A. grasland, 9.16 h.A. tuin grond. Met boomgaarden is bezet 1.56h.a. Overzicht van de grondgebruikers, ge splitst naar de grootte van het bedrijf: Aantal personen, die Eige in gebruik hebben: 0.05—0.15 H.A. naars: 11 8 10 17 81 36 47 7 1 Pachters 2 4 11 8 16 32 28 3 0.15—0.25 0.25—0.50 0.50—1 1—5 5—10 10-20 20—50 50-100 Meer dan 100 (De grondgebruiker wordt geacht eige naar te zijn als het grootste deel van den gebruikten grond zijn eigendom is; anders pachter). VEETELLING. Aantal paarden: veulens 22, andere paarden beneden 3 jaar 22, rij- en tuig- paarden 17, trekpaarden 227, hitten 29. Aantal runderenspringatieren 14, melk- en kalfkoèien 1156, inestkalveren 41, ander mestvee 51, jongvee boven 1 jaar 498, jongvee beneden 1 jaar 868. Aantal heideschapen8. Aantal andere schapen: boven 1 jaar 855, lammeren 348. Aantal bokken en geiten: 26. Aantal varkens: biggen beneden 6 weken 129, fokzeugen 62, van 6 weken tot 60K.G. 406, van 60K.G. tot 100 K.G. 105, boven 100 K.G. 62. Aantal kippen: kuikens 11058, oudere kippen 15385. Aantal eendeneendekuikens 378, oudere eenden 17614. Aantal korven en kasten met bijen7. Tegenwoordig 9 leden; afwezig de heeren Oden en Jn. Lont Oz. Voorzitter: Burgemeester Kolff. Secretaris: de -heer C. F. van Duin. Na opening doet de Voorzitter aller eerst mededeeling van een ingekomen schrijven van den heer D. Nieuwbuurt, houdende bericht, dat de heer Oden de vergadering wegens ziekte niet kan bij wonen. De Voorzitter doet hierna mededeeling, dat de volgende stukken zijn ingekomen: Van het hoofd der school te Hippolytus hoef, den iheer A. H. J. van 't Hof een dankbetuiging voor de hem verleende bij drage in de verhuiskosten naar zijn nieu we woning in de Elft; Van den correspondent der arbeidsbe middeling een dankbetuiging voor de salarisverhooging; Van het Bestuur der Vereeniging „Bouwat" een dankbetuiging voor het verleend subsidie, terwijl wordt medege deeld, dat op het eind van het jaar de ge vraagde rekening en verantwoording zal worden overgelegd; Van de vereeniging van Nederlandscthe gemeenten een dankbetuiging voor de bijdrage voor een geschenk voor ihet nieuwe gebouw der vereeniging; Van den heer Jaspers bericht van aan neming zflner benoeming tot lid der Oom missie van toezicht op het Lager Onder wijs; V an Ged. Staten een kennisgeving van verdaging van hun besluit inzake de stichting van een openbare lagere school te Den Oever en een besluit tot goedkeu ring van den grondaankoop ter verhree- ding van de Nieuwstraat; Van Burgemeester en Wethouders de processen-verbaal van kasopname bij den Gemeente-ontvanger en den kassier der Zeegras-exploitatie, waar alles in orde werd bevonden; -De maandstaat der Zeegras-expoli-tatie over Mei, verkocht zijn 883 pak; Het verslag over 1929 van de Algem. Ned. Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Van den heer Jasperse een verzoek om ontslag als onderwijzer te Oosterland, daar hij als no. 1 voorkomt op de voordracht voor benoeming te Alphen aan den Rijn, waar hij! intusschen is benoemd. 71 en W. stellen voor het ontslag eer vol te verleenen, met Ingang van den door hen te bepalen datum. Hiertoe wordt zon der hoofdelijke stemming besloten. len slotte ls nog ingekomen een ver zoek van het Roomsch Katholiek Kerk bestuur alhier om de gelden beschikbaar te stellen voor een te Hippolytushoef te stichten bijzondere school. Wordt om prae-advies in handen ge steld van B. en W. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens vastgesteld een besluit tot het doen van verschillende af- en overschrij vingen op de begrooting van 1929, als mede de 8e suppletoir© begrooting voor dat dienstjaar. !B. en W. stellen verder voor de kasgeld- leening van 100.000, aangegaan o.a. voor te Hippolytushoef, welke pri! a-3- moet worden afgelost, te verlengen tot uiterlijk 81 Augustus, dn|>r

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6