Radio-Programma. Stoom vaartberfchten. Sport. Legerberichten. Marine-berichten. WOENSDAG as JUNI. Kllveraum, 398 M. Na 6 uur: 107: M. 10.0010.1J Morgenwijding. 13.003.00 Concert A.V.R.O.-Kwtatet. 2.303.30 Grammofoonplaten. 4.00—4.30 Sudiemuziek voor piano d'oor Egb. Veen en Louis Schmidt. 5.005 30 Grammotoor.pl. 5.306.00 Concert door het Tuschinski-Orkest. 6.00 Tijdsein. Daarna: Vervolg Concert. 6.30 Koersen. 6.457.15 Grammofoonpl. 7.15——1.45 Ir. W. L. Utermark: „Kapok". 7.45—8.00 Grammofoonpl. 8.01 Concert door het Omroeporkest. 8.25 Solisten-Concert Fr. Vetter-Hendriks (so praan) en Prof. Juro Tkalcic (cello). 8.45 Vervolg Orkestconcert. 9.15 Vervolg Soli-stenconcert. 9.45 Vervolg Orkestconcert. 10.00 Persber. 11.0012.00 Grammofoonpl. Huizen, 1875 M. 8.159-30 Concert. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0011.30 Grammofoonpl. 11.30—12.30 Harmoniumbesp. door M. J. Jurjaanz. 12.0012.15 Politieber. 13.302.00 Concert. Mevr. J. Hekkert-van Eijs- den (sopraan), Dameskoortje, H. Hermann (viool), Mej. L. Lauenroth (plano en orgel). 3.003.43 Concert Dames A. J. de Vink Verschoor (sopraan), H. Meyer v. d. Woude (cello), M. Schouwman-Ravenzwaay (piano), Hr. Hans Schouwman (tenor en piano). j.453.15 Lezen van Chr, Lectuur. 3.154,15 Vervolg Concert. 4.15500 Grammofoonpl. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.00—7.15 Grammofoonpl. 7.157.45 P. A. v. Aggelen: „Geldzorgen en Woekeraars". 7.45—8.00 Politieber. 8.0011.00 Uitzendavond. Toespraken. Het Velpsch Mannenkoor, de heeren A Dufour (cello), Jac. Oremus (piano), 10.00 Persber. DONDERDAG 96 JUNI. Hilversum, 398 M. Na 6 uur: 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 13.003.oo Concert A.V.R.O.-Kwintet. 2.003.15 Orgelconcert door Ferd. Kloek, met medew. v. Piet Kramer (viool), Tom Canivez (cello). 3.154.00 Grammofoonpl. 4.00—5.00 Ziekenuurtje. 5.306.00 Dinermuziek uit het Carlton Hotel. 6.00 Tijdsein. Daarna: Vervolg Dinermuziek. 6.30 Koersen. 6.457.15 Tooneeloverzicht door C. A. Schilp. 7.157-30 Grammofoonpl. 7.308.00 K. D. Koning: „Waarom met va- cantie naar den Achterhoek?" 8 00 Tijdsein. Grammofoonpl. 8.15 Operette-uitz. Uitvoering van alle muziek fragmenten van „Surcouf de Kaper", Operette in 3 bedrijven en 1 voorspel. Muziek van R. Planquette. In de rustpoos: Concert op 2 vleugels door Maurlce van Ijzer en Jan Nieland. Na afloop Persber. n.00'i2.00 Grammofoonpl. seiner L. J. Bleker, ld. P. de Waard: ma).-torpedo maker H. A. Roodenbura: korp.-torpedomaker H. D. Witslers, ld. J. C. J. Graat. ld. P. Heljmans, id. P. Dieleman, id. A. Bosman; Sergt.-kok W. Wolf: Sergt.-hofmeester A. A. Jongepier: Korp.-hofm. J. Yzeienburg; korp.-schrijver J. Verheusen, id. J. G. T. Engelberts; sergt.-schrijver R. J. Koelman, id. D. A. Scharn; sergt.-bottelier J. H. Koning, id. G. J. Struik, id. J. C. Timmermans; korp.-vliegt.- makerM. H. A. Groenemeljer, ld. B. Arends: sergt.- monteur R. J. v. d. Broek; maj.-timmerman P. Vis; korp.-timmerman H. Kerkdijk; mal.-macht. N. Wel- boren; sergt.-macht. M. Kerkhofr, id. PJ. Keste- loo; korp.-macht. W. P. Eelman, ld. L. A. Schut- tenhelm, ld. A. G. Tichelaar, id. 1. A. H. Kooiker, id. H. D. Meerbeek, ld. W. Tichelaar, ld. G. Rookhuizen; sergt.-konst. H. F. J. Smit; korp.- macht. P. Slot, id. E. Postmus, id. D. v. d. Burgh, id. D. J. Kuijper, id. A. Benning, ld. H: Augustijn, id. F. J. van Meizen; stoker-o.man Kruizinga, id. E. Smit, id. J. Veerling, id. J. G. Schermer, id. P. Nolta, id. J. J. v. Rosevelt, id. J. C. Marckel- bach, id. H. Stofberg, ld. J. van Llnge, id. B. J d. Aa. VOETBAL. Stoomvaart Mij. Nader land. Karimata, 23 Juni te Amsterdam. Genua. Twee sergt. der mars., zes korp. der mars. tamboers en 25 mariniers. twee Hulzen, 1875 M. 8.159.30 Morgenconcert. 10.00—10.30 Zang door Dameskoortje. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.00—11.30 Lezen van Chr. Lectuur. 11.3012.30 Voor de Landbouwers. 13.0012.15 Politieber. 13.30—2.00 Concert. Mej. Toos Reinders (so praan), K. Panman (viool), Mej. Rie Beute (piano) 2.003.45 Grammofoonpl. 3.453.45 Cursus Fraaie Handwerken 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.00—6.00 Grammofoonpl. 6.007.00 Orgelconcert door J. Sodderland. 7.007.45 Grammofoonpl. 7.45—8.00 Politieber. 8.0010.30 Zang- en Muziekultv. vanuit de Parkkerk te A'dam-Zuid. Dames-, Meisjes- en Kinderkoor van de Dames Frank te A'dam. Dames Bets Frank (dirigente), Annie Frank (piano en begeleiding), L. van Arkel (sopraan), G. Gantzers (viool), Hr. Egb. A. Vos (orgel). 10.30—10.40 Persber. 10.40—11.00 Grammofoonpl. Onderstaande schepelingen zijn geplaatst bij de gereedmaking van Hr. Ms. Banckert en zijn be stemt de proeftochten met dien bodem mede te maken. v. Schipper G. M. Kasteel, bootsman K. Kindt, kwartiermr. L. R. S. Lowe, matr. Ie kl. H. Ver. kijk. sergt.-konst. P. F. de Meijer, korp.-seiner W. Henderson, sergt.-monteur H. W. C. Sluiters, korp. monteur J. J. Vissers, sergt.-torpedom. J. P. We- verling, sergt.-zlekenverpl. A. Leenhouwers, korp.- bottelier J. P. Klienbannink. korp.-schrijver. J. van de Woesteijne, korp.-hofmeester L. E. J. Veenlnga, mar. Ie kl. W. Hendriks, korp.-kok J. de Smit, id. L. T. A. van Vliet, matroos le kl. J. Borklng, ld. A. J. van Gijzen, ld. A. de Kam, ld. I. I. Leen- houts, id. M. J. Louwerse, id. J. M. Verschoor, d. H. A. M. Walstra, ld. 2e kl. J. J. den Bakker, ld. M. Bethlehem, ld. J. J. Botermans, ld. j. Broersen, ld W. A. Hartkoorn, id. C. Kooijmans, id. C. van der Matten, id. P. Schager, id. W. J. Scharloo, id. A. Zijda, id. 3e kl. P. Peereboom, ld. J .Wol vers, maj .-macht. C. Leeuw, id. W. Ringelberg, sergt.-macht. P. T. v. Domburg, ld. P. J. Smit, korp.-macht. P. W. J. Falhaber, id. W. van der Groef, id. J. Haveman. ld. A. K. van den Heuvel, id. J. Labes, ld. B. van der Peet, ld. A. Schot, id. F. B. Sloof, id. C. Wisse, stoker-olieman G. Ab- bink, id. H. Kerseboom, id. C. F. Leeger, ld. W. Moellker, ld. W. J. Pluijmers, ld. C. Sturk, stoker le kl. A. C. Alderlieste, ld. M. A. Bok, ld. H. Groenewoud, ld. R. P. J. Hofman, ld. A. Hollaar, id. F. Ottenhof, id. 2e kl. L. P. Prins. ld. le kl. S. Rleuwers, ld. T. Stelnhorst, ld. G. Veenzndaal, mar. le klasse C. van Dijk, ld. C. W. van Luljk, ld. A. Rodolf, id. F. A. Selne, ld. J. Vermeulen, id. 2e kl. H. R. W. van Dijk. „ONZE VLOOT". De reserve le luitenants S. C. Verbrugge, C. Ch. Pouleljn en P. J. Davldse, van het regi ment kust-artlllerie, komen van 14 tot en met 19 Juli a.s. onder de wapenen voor het volgen van een gecomprimeerden cursus te Den Helder. De sergt.-ma).-instructeur P. Asma van het 21e Reg. Infanterie, werkzaam bil den vrijw. landstorm te Den Helder, wordt op 1 Auq. a.s. ontheven van zijn functie en terug geplaatst bij zijn korps te Amersfoort. De le Luit. der Infanterie J. M. C. van den Berge wordt dan 16en Juli gedetacheerd bij het Korps Mariniers. Officier van den marinestoomvaardienst 2e kl. J. van Sandwijk is vergund uit Oost-Indië naar Nederland terug te keeren. 24 Juni: sergt.-zlekenverpl. A. W. Vredenbregt van O.zeed.kaz. naar De Kooij; 25 Juni sergt.- ziekenverpl. J. J. Hlngst van De KoolJ naar Schor pioen. Toegekende brevetten: Off.-zeewaarn. 3e kl. L. J. Fritz F.A.I, Bootsman P. Hordijk FA.I., Sergt.-vliegtun. J. H. Lokman F.A.I. Onderstaande schepelingen zijn bestemd in de maand' Augustus of September a.s. naar de tropen te worden uitgezonden: Schipper J. M. van Hemert, id. J. Lievense, id. G. Laaijendecker, id. G. Stuive, bootsman P. Mbnderman, id. W. H. Mesman, id. K. Oosthoek, id. A. Hof, id. D. M. Zand, id'. P. M. Vreeswijk, kwartiermeester H. Meijerink, id. W. M. K. F Meurer, H N. Kap, H. J. C. Remmerswaal, ld. E. Schaap, id. L. de Visser, id. E. H. Spieker, ld. C. v. Weerdenburg; sergt.konst. J. Colljn, id. H. v. Haaien, id. C. J. A. v. Dorst, ld. D. J. M. v. d. Vijver, ld. J. E. Beunk; korp.- konstabel J. Dijkers, id. A. Morauw, id. A. de Bruijn; maj.-seiner A. Reppel, id. G. de Haan; sergt.-seine» J. Haijes, id. W. J. Baden: korp.- Algemeene vergadering te Doetinchem. Nadat de voorzitter der afdeeling Doetln chem, de heer mr. J. P. Coops de afgevaardig den had verwelkomd, opende de voorzitter der Kon. Vereeniging „Onze Vloot", de heer H. M. van Bemmelen, gisteren te Doetinchem de nl-gemeene vergadering. Spr. is verheugd in op gewekte stemming het welkom te kunnen toe roepen. Opgewekt, omdat voor de vereeniging en de marine met vertrouwen de toekomst kan worden tegemoet gegaan. Waar toch bij de vorige regeering de zorg voor onze marine In venkeerdte handen zat aldus spr. en wij voortdurend met klem gewaarschuwd hebben voor de gevaren, die er waren, maar de regee ring en de meerderheid der Kamerleden doof bleven voor onze waarschuwende stem, kun nen wij nu met genoegen consateeren, dat door de wijze, waarop deze minister den wederop bouw heeft aangepakt, hij in korten tijd het vertrouwen van de marine heeft gewonnen. Ten slotte wekte spr. de aanwezigen op, zoo veel mogelijk nieuwe leden te werven. Het ledenaantal is thans reeds gestegen1 tot 6033. leder warmvoelend vaderlander, die begrijpt dat zonder een goede marine een koloniaal be zit en daarmede een nationale welvaart in ge vaar komt, kan zijn sympathie voor ons werk toonen, door ons te steunen en lid van onze vereeniging te worden, omdat het bedrag der contributie voor niemand een bezwaar behoeft te zijn. Alvorens tot de behandeling der agenda over te gaan, werden telegrammen verzonden aan de koningin, de koningin-moeder, den Prins, be schermheer der vereeniging, en/ het eerelid den heer Koster te Parijs. Daarna bracht de secretaris, jhr. C. A. L. van der Wijck, het verslag uit over 1939. De reke ning en verantwoording werd zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd. De aftredende leden van het hoofdbestuur, de heeren J. Koster, mr. dr. A. B. G. M. van Rycke Vorssel, H. G. J. Uilkens en jhr. C. A. L. van der Wfijck werden herkozen. Ter aan vulling van bestaande vacatures im het hoofd bestuur werden gekozen de heeren dr. J. C. Eringaard, luit.-kol. bij het vrijwillig land stormcorps motordienst, voorzitter van het centraal comité voor waarschuwing tegen eenzijdige ontwapening, C. J. van Kempen, oud-gouverneur van de Oostkust van Sumatra, lid van de Tweede Kamer en R. H. Engel- brecht, lid der firma Wambersie en Zoon, vice-voorzitter der K. v. K. te Rotterdam. Als lid van den algemeenen raad werd geko zen de heer J. E. F. de Kok, directeur van de Kon. Nederl. Mij. tot exploitatie van de petroleumbronnen in Indië. In 1931 zal de gewone algemeene verga dering te Den Haag worden gehouden, in ver band met het 25-jarig bestaan der vereeni ging. Aan den kolonel A. L. Boelen werd een antiek tinnen bord met inscriptie aangeboden, bij gelegenheid van zijn 10-jarig jubileum als redacteur van het- maandblad der vereeniging. De voorzitter deelde mede, dat de vereeni ging zich heeft aangesloten bij het centraal comité tot waarschuwing tegen eenzijdige ont wapening. Op verzoek van de afdeeling Bus- sum wekt hij de afdeelingsbesturen op een bijdrage af te zonderen voor het fonds Rid- derdagen, dat zich ojb. ten doel stelt, be hoeftige oud-militaire ridders in de Militaire Willemsorde geldelijk te steunen. Namens de afdeeling Den Helder werd de aandacht gevestigd van het hoofdbestuur op der. treurigen financieelen toestand der jon gere marine-officieren. De voorzitter zegt toe, dat het hoofdbestuur zijn volle aandacht aan deze quae9tie zal schenken. Na afloop der vergadering werd de ver eeniging door het gemeente-bestuur van Doe tinchem ontvangen. Des middags werd een gezamenlijke auto tocht gehouden langs de kasteelen Enghuizen en Ulenpas naar het kasteel Laag-Keppel, dat door baron Van Pallandf welwillend ter be zichtiging werd gesteld, waarna de thee werd gebruikt bij de familie Van Heek op het kasteel „Bergh" te 's-Heerenberg. Over Mont- ferland werd naar Doetinchem teruggekeerd, waar een gemeenschappelijke maaltijd werd' gehouden, 's Avonds bood de Keppelsche kapel in hotel de „Gouden Leeuw" een con cert aan. Mapia, t., 22 Juni v. Port Said P. C. Hooft, u., pass. 21 Juni Perim. Prins der Nederlanden, t., 31 Juni v, Riouw, 23 Juni te Amsterdam. Kangean, 20 Juni v. Catania. Johan de Witt, 21 Juni te Batavia Marimata t., 20 Juni te Londen. Rondo, u., 20 Juni te Sabang. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Amazone, 22 Juni te Genua. Ariadne, 21 Juni te Alexandrië. Astrea, 20 Juni v. New-York. Baarn, u., 21 Juni te Valparaiso. Ceres, 22 Juni v. Piraeus. Doros, 22 Juni te Catania. Eos, pass. 22 Juni Finisterre. Erato, 21 Juni v. La Pallice. Hermes, 22 Juni v. Amsterdam. Iris, 23 Juni te Amsterdam. Jason, 22 Juni te Antwerpen. Luna, 20 Juni v. New-York. Mars, 22 Juni te Malaga. Minerva, 21 Juni v. Carodia. Nereus, pass. 22 Juni Holtenau. Nero, 22 Juni te Amsterdam. Oberon, 21 Juni v. Napels. Odysseus, pass. 22 Juni Brunsb. Oranje Nassau, 21 Juni te Amsterdam. Orion, 22 Juni te Carthagena. Orpheus, 22 Juni te Amsterdam. Pluto, 22 Juni te Passages. Proteus, pass. 22 Juni Holtenau. Rhea, u., pass. 23 Juni Azoren. Saturnus, 22 Juni te Varna. Slmon Bolivar, 21 Juni v. Crlstobal. Stella, 2!» Juni te Amsterdam. Stuyvesant, 21 Juni v. Dover. Theseus, 22 Juni te Aalborg. Triton, 23 Juni te Amsterdam. Venus, 22 Juni v. Setubal. Ulyssea, 21 Juni v. Rotterdam. Van Renselaer, 24 Juni te Plymouh verwacht. Vulcanus, 21 Juni v. Rotterdam. Achilles, 20 Juni v. Catania. Bennekom, u., pass. 19 Juni Bevezier. Bodegraven, u., 20 Juni te Curagao. Boskoop, t., 19 Juni v. Arica. Flora, 19 Juni te N. York. Perseus, 20 Juni v. Lissabon. Telamon, 20 Juni te Tunis. Fauna, 21 Juni v. Amsterdam. Halcyon Lijn. Stad Amsterdam, pass. 23 Juni Ouessant. Stad Haarlem, 22 Juni te Las Palmas. Kon. Holl. Lloyd. Am steil and, u., pass. 21 Juni Dungeness.. Eemland, 22 Juni te Amsterdam. Flandria, 31 Juni te B.-Ayres. Kennemerland, u., 22 Juni te Santander. Rijnland, t., 22 Juni te Santander Salland, 22 Juni te B.-Ayres. Drechterland, t., pass. 21 Juni Fernando No- ronha. Orania, 21 Juni te Amsterdam. Waterland, t., pass. 19 Juni St. Vincent. Kon. Paketvaartmaatschappij. Torad'ja, 20 Juni v. Aden. HollandAfrika Lijn. Giekerk, t., pass. 21 Juni Gibraltar. Grijppskerk, u., 21 Juni te Port Natal. Jagersfontein, t., 21 Juni v. Port Soedan. Springfontein, 23 Juni te Antwerpen. Ni,is, u., pass. 20 Juni Dungeness. Rijperkerk, u., pass. 19 Juni Ouessant. Sumatra, u., 21 Juni te Beira. HollandWest-Afrika Lijn. Drechtstroom, u., 20 Juni te Teneriffe. Gaasterland. t., 20 Juni te Saltpoun/d'. Maaskerk, u.. 19 Juni v. Lagos. Pollux, t., 20 Juni te Sapele. Texelstroom, t., 20 Juni v. Havre. IJstroom, pass. 20 Juni Dungeness. Amstelkerk, 21 Juni v. Amsterdam. Texelstroom, 21 Juni te Rotterdam. HollandAmerika Lijn. Burgerd'ijk, 23 Juni te Rotterdam. Edam, 22 Juni v. Santander. Gaasterdijk, 21 Juni v. Batlimore. Kinderdijk, pass. 23 Juni Lizard. Maasdam, 21 Juni v. Boulogne. Nieuw Amsterdam, 22 Juni v. Plymouth. Rotterdam, 22 Juni te New-York. Volendam, 21 Juni v. Souh. I.oehkatrine, 19 Juni v. Portland (O.). Statendam, 21 Juni v. New-York. Veendam, pass. 19 Juni Bevezier. HollandBritsch-Indië Lijn. Bovenkerk, 22 Juni te Hamburg. Hoogkerk, 22 Juni v. Karachi. Streefkerk, t., 22 Juni v. Algiers. Koudekerk, u., pass. 20 Juni Ouessant. Schiekerk, u., 20 Juni v. Suez. Stadsdijk, t„ 20 Juni v. Algiers. Vechtdijk, t„ 21 Juni te Antw. HollandAustralië Lijn. Almkerk, u., 21 Juni v. Genua. Krakatau, t., 21 Juni v. Alexandrië. Salawati, 22 Juni te Rotterdam. Abbekerk, 23 Juni v. Brisbane. Arendskerke, u., 21 Juni te Sydney. HollandO .-Azië Lijn. Gemma, 32 Juni te Bremen. Oostkerk, t., '19 Juni v. Manilla. Ouderkerk, t., 19 Juni v. Vladiwostock. JavaChina—Japan Lijn. Tjisalak, 20 Juni v. Manilla. Java-New-York Lijn. City of Swansea, 30 Juni v. Perlm. Sitoebondo, 22 Juni v. Djeddah. Soemba, pass. 21 Juni Perim. Tydeus, 19 Juni te Suez. Sembilan, 20 Juni te Norfolk. Java Pacific Lijn. Modjokerto, 20 Juni v. Las Angels. ZWARE NEDERLAAG VAN „AJAX". Op haar tournee in Centraal-Europa heeft het Amsterdamsche „Ajax' Zondag te Weenen een verpletterende nederlaag geleden Oostenrijksche kampioensclub „Rapid Mei niet minder dan 16-2 werden de Amsterdam mers geklopt. Reeds in de eerste helft was het duidelijk, dat het voor de Amsterdammers een débacle zou worden; reeds bij de rust had de Weensche ploeg de dubbele cijfers bereikt; 10'iDoor dit resultaat heeft het prestige van het Nederlandsche voetbal in het buiten land opnieuw een geduchten knak gekregen. Het is de grootste nederlaag welke „Ajax" ooit heeft geleden. „HERTHA" KAMPIOEN VAN DUITSCHLAND. De eindstrijd om het Duitsche kampioen schap werd door „Hertha" (Berlijn) met 5'4 gewonnen' van den kampioen van Noord- Duitschland, „Holstein" (Kiel). ITALIË—SPANJE 3—3. In tegenwoordigheid van meer dan 50.000 toeschouwers is in het stadion te Bologna de landenwedstrijd ItaliëSpanje gespeeld, welke door de Spanjaarden met 32 is gewonnen. Zamora, de Spaansche doelverdediger, heeft veel tot de zege van zijn landgenooten bijge dragen. De vorige Zondag verloor Spanje te Praag met 3—0 van Czechoslovakije, waarvan een doelpunt uit een penalty ontstond. LAATSTE BERICHTEN. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd ter directie van 's Rijkswerf alhier, aanbesteed: a. het vernieuwen van een gedeelte kaaimuur; b. het maken van een gewapend betonbe- kleeding; c. het verrichten van eenigo onderhoudswerken enz. aan dok-, sluis- en andere waterwerken. De volgende biljetten waren ingekomen: G. Groot, Den Helder 55.000; Geert W essels Boltje, Heerenveen 52.425; fa. Gebr. Smit, Den Helder 50.400; fa, Star- renburg en Boerdijk, 48.200; Aan nemersbedrijf Gebr. J. J. Janzen, Middel burg en Jan de Vries, Heemstede 47.970; J. C. Kooiman, Harlingen 47.800; N.V. Bouwbedrijf v.h. S. Overtoom en Zn., Schagen 46.900; fa. D. Stada en Zn., Den Helder/IJmuiden 45.620. Gegund aan de laatste inschrijfster, on der voorbehoud van nadere goedkeuring door den Minister van Defensie. HET KAMPIOENSTOURNOOI TE GENEVE. De Telegr. meldt, dat de volgende nationale kampioenen op het kampioenstournooi te Ge- nève vertegenwoordigd zullen zijn: S.V. Furth (Duitschland), First Vienna (Oostenrijk), C. S. Brugeois (België), Real Irun (Spanje), F. C. Sète (Frankrijk), Ujpest (Hongarije), F. C. Bologna (Italië), Servette F. C. (Zwitserland), F. C.. Slavaa (Czecho-Slovakije) en Go-Ahead (Nederland). Go-Ahead is in staat met haar volledige ploeg te spelen. DE TOER VAN PHILIPS S. V. Zondag won P.S.V. te Stockholm van een combinatie uit Stockholmsche clubs met 61. Succes-nieuws. Zondag was Succes I op bezoek bij D.T.S. II te Oudkarspel, om te spelen voor de neder laag-wedstrijden. Om 3 uur blaast scheidsrech ter Hartog, welke goed voldeed, de elftallen in het veld. Het is bijna ondoenlijk te voet ballen. Het was uitermate heet. Toch werd voor rust vrij aardig partij gegeven. De S-ers zijn het meest in den aanval. De S.-linksbuiten weet 10 te maken en even later maakt S. 20. D. weet enkele malen de S. verdediging astige momenten te bezorgen. Even later ont komt het D.-doel ternauwernood aan een door boring. Als de linksbuiten alleen op het D.- doel af gaat, vergeet hij vlak voor doel de bal mee te nemen. Even later schiet de rechts buiten alleen voor he doel tegen de keeper aan. Met 2o voor S. gaat de rust in. Na de thee is S. weer voortdurend in de meerderheid, doch door goed verdedigen der D.-verdediging blijven verdere punten uit. De S.-voorhoede werkte ook niet zooals voor de rust. D. weet enkele malen gevaarlijk door te breken. Bij S. valt de midvoor uit, zoodat S. verder met 10 man speelt, zoodat in de voor hoede steeds een gaping kwam. Het gelukt D. uit een doorbraak 2—1 te maken, en even later maakt de D. midvoor gelijk 22. Spoe dig blaast de scheidsrechter einde, waarna elk speler verlangde. Succes II kreeg op bezoek Raven I van Den Oever. Ook hier speelde de warmte parten. De Raven wisten voor rust een 2—0 voorsprong te behalen. Na de rust, toen weer begonnen zou worden,werden we vergast op een hevige regenbui, zoodat van verder spelen werd afge zien. De wedstrijd zal op een nader te be palen datum worden overgespeeld. 's Morgens tspeelden de Succes-adsplranten tegen een adspirantenelftal uit Den Helder. Hier werd somtijds een aardig partijtje ge speeld. Voor rust wist S. 1—o te maken en na rust moest de H.-keeper nog tweemaal vis- schen, zoodat het einde kwam met een 30 overwinning voor S. Schagen. Sparta-nleuws. DE SERIE-MATCH VAN „SPARTA". Gelijk het in vroeger jaren de gewoonte was op de Noord-Hollandsche kermissen, als sportspel, de kat uit het vat te knuppelen, die kat te achterhalen, 't zij van de vorst van een dak of uit den top van een boom en ze dan levend aan de commissie te vertoonen, om de prijs te ontvangen, zoo wordt thans op elke kermis gevoetbald. Zondag, de eerste Zondag van kermis, speelde „Sparta" te Schagen een «eriespel, waaraan deelgenomen werd door Nieuwe Ndedorp I, Wieringerwaard I, Bergen I en Sparta I. Het spel mocht zich in een tal rijk publiek verheugen. De eerste ronde werd geopend door Nieuwe Niedorp I en Bergen I uitslag 41: toen volgden Sparta I en Wie ringerwaard I, uitslag 6'i. Daarop volgden de verliezers, Wieringer waard en Bergen, uitslag 4—1. Nu kwamen de winnaars aan de beurt: Sparta en Nieuwe Niedorp, uitslag o5. Intusschen was er een donderbui met regen losgebroken. Of het die was, die het publiek van het veld joeg, of het treurige spel van Sparta wij weten het niet, maar de uitslag was: N Niedorp ie prijs, Sparta 2e, Wierin gerwaard 3e en Bergen 4e. Toen het water be gon te stroomen, was het met de pret gedaan. Callantsoog-nieuws. Zondag j.1. speelde een Callantsoogcomb. tegen ef °u jaUe Xan Deel-Rood uit 't Zand. De wed strijd had, ondanks de warmte een vlot verloop. De uitslag 7 1 voor C.. doet vermoeden, dat de combinatie aanmerkelijk sterker was. Niets is minder waarl In het veld gingen beide partijen vrijwel tegen elkaar op. Voor het doel echter was de L.-voorhoede doortastender, wat dan ook in doelpunten is uitgedrukt. Het verloop van den wedstrijd was in het kort als volgt: Na den aftrap zwerft de bal dan voor het G - doel, dan weer voor dat van C. Na een 5 tal mi- nuten weet de C. linksbuiten met een onhoudbaar schot de leiding voor zijn club te nemen (1—0). 8Pi' daarna een tijdlang heen en weer aaat weet de C.-linkshalf een terugspeelden bal fn eens tusschen de palen door te jagen (2—0) Een paar minuten voor rust brengt de C. middenvoor met een moolen kopbal den stand op 3—0. Spoedig is het nu rusten. Na de rust weet de C.-linksblnnen met een keu rig schot de score te verhoogen (4—0) Eenln oonptlklilrlran 1 o tor mml» p ogenblikken l.,.r —k, G.'™,' schot een tegenpunt (4—1) Achtereenvolg »ns we- en nu de C.-mlddenvoor (2) en de C.-llnksbinnen (1) den stand op te voeren tot 71 voor C. Hierna kondigt de scheidsrechter het einde van lezen prettlgeii ep pittig gespeelden wedstrijd. Met /erlangen wordt door 'de C.ers den returnwedstrijd .egemoet gezien. PAARDENSPORT. Anna Paulowna. CONCOURS-HIPPIOUE. Het spreekt, dat aan de organisatie van een flink opgezet concours-hlppique, zooals wij dat mochten meemaken op het sportterrein van den heer C Slikker, heel wat vastzit en dat er veel voorbereidend werk gedaan moet worden-wil zoon uitgebreid sportfeest slagen .De rijvereeniging Anna Paulowna", de R. A. P., is zoo gelukkig een bestuur te hebben, dat weet aan te pakken, doch bovenal bezit zij in haar instructeur, den heer T C Vethman, iemand, die een zaak zóó weet te organiseeren, dat alles van een leien dakje gaat. Ook het weer werkte buitengewoon mee en zoo is het concours werkelijk een mooi sportfeest ge worden. Niet alleen door de gezellige drukte van de ruim 800 bezoekers, die er des middags waren en de prettige stemming, die er heerschte onder de deelnemers, maar het was bovenal een feest voor het oog, die goedverzorgde glanzende paar den, de in flatteerende rijcostumes gestoken dames en heeren ruiters en het bewegen in stap. draf, ga lop en het springen over hindernissen op het frisch-groene veld. De muziek van de vereenilgng „Concordia" uit Breezand verhoogde de feestelijke stemming we zouden zeggen er ontbraken nog alleen wat vlaggen aan, om het aanzien nog wat fleuriger te maken. En letten we op de hoofdzaak, op datgene dus, wat door ruiters en paarden te zien werd gegeven, dan ook kan men zeggen, dat het concours uit stekend geslaagd is. Hoewel leek op dit gebied, durven wc dit nest neerschrijven, omdat we daar mee niet alleen weergeven het oordeel van bevoeg den, die bij het concours betrokken waren, maar ook van eer, toeschouwer, een oude baas van 80 jaar, die van zijn 12e tot zijn 60ste jaar als pikeur met paarden heeft omgegaan en dus wel weet, wai cr blf dezen tak van sport te koop is en die ons met glundere oogen vertelde, dat er mooie „peerden" bij waren en dat er goed gereden Is. Trouwens onder het publiek waren natuurlijk ook heel wat kenners en menigmaal klonk een hartelijk applaus, wanneer enkeling of afdeeling met goed uitgevoerde, sierlijke bewegingen een proef hadden afgelegd of zonder ongelukjes de hindernissen wa ren genomen bi] het springen. Vooral de 13-jarige Jb. Schoorl, le prijswinnaar van het springcon cours en het kleine meisje G. N. Melchior, dat een eervolle vermelding verwierf voor houding en zit te paard, stalen ieders hart. Wij zelf hebben dezen dag geleerd, dat de ruiter sport bij uitstek geschikt ls voor het aankweeken van goede karakter-eigenschapen, vooral van zelf- beheerschlng en gevoel van saamhoorigheld en we gelooven dat het concours een uitstekende propa ganda ls geweest voor het beoefenen van deze sport. De heer O. Kaan, voorzitter van de R.A.P., had dan ook reden met tevredenheid terug te zien op den afgeloopen dag, toen hij 's avonds de prijzen aan de winnaars kon uitreiken. Spreker heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den eere voorzitter, burgemeester G. J. Lovlnk en diens echtgenoote, die belden de vereeniging een warm hart toedragen en waarvan de laatste, zooals voor zitter zei, nog steeds het paard boven de auto stelt. Veel medewerking is ondervonden. Het waarborg fonds van 1000.wbs heel spoedig bijeen; de vereeniging „Helloo en Omstreken", die reeds den vorigen avond met een groot aantal ruiters ea paarden arriveerde, kon door de gulle gastvrijheid In korten tijd inkwartiering vinden. Spr. brengt dank aan allen, die prijzen beschikbaar hebben ge steld of op andere wijze meegeholpen hebben aan het welslagen van het concours; ook aan de Jury, die voor een moeilijke taak stond en reikt dan met enkele hartelijke woorden de prijzen over aan de gelukkige winnaars. Wie dit waren laten we hier volgen: I. Indlvldueele dressuurproef voor nieuwelingen. Hieraan mochten hoogstens drie ruiters of amazb- nes van elke vereeniging deelnemen, die nog nooit in een offideelen wedstrijd gestart waren. 1 e prijs, verg. zilv. med., P. Appel, „West-Fries land", Schagerbrug; 2e pr„ zilv. med., Mej. P. Staal, „Anna Paulowna"; 3e pr„ hronz. med., P. Brak, „West-Fr."( Schagerbrug; Eerv. vermelding mej. Tr. Schager, „Anna Paulowna": Idem G Rens, „West-Fr.", Schagerbrug. De prijzen waren beschikbaar gesteld door de R.A.P. II. Dressuurproef voor afdeelfngen (achttallen), le pr„ 30.en zilv. wisselbeker, „Bucephalus" Barslngerhorn; 2e pr„ 20 en verg. zll. med., „Helloo en Omstreken" Heeren Hello; 3e pr„ f 10 en zilv. med., „Anna Paulowna 4e pr„ 10 en bronzen med„ „West-Fr.", Schagerbrug; Eerv. Vermelding „Helloo en Omstreken". Helloo. De le prijs was beschikbaar gesteld door den edelachtb. beer en mevr. Lovlnk; de overige prijzen door het bestuur van de R.A.P. III. Concours éénspannen, type landbouwtulg- puurd (warmbloed). Alleen open voor paarden, die nog nooit als zoodanig prijzen hebben gewonnen. Hengsten uit gesloten. le pr„ ƒ30 en zilv. med„ aangeb. door J. C. Vethman, „Mimosa van P. Saai, Wier.waard. gereden door me). T. Saai; 2e pr„ 10 en luxe rljtulazweep, „Crlstlen van Jb. Boon, Purmerend. gereden door Jb. P. Boon; 3e pr. 10, „Nelly". van Jimmink, Schagen, gereden door D. Jlmmlnk; Eerv. Verm., „Corrle", van D. de Graaf, Schager- brug ger d D. de Graaf: Eerv. Verm.. „Catrlen", ï?nR. Walboer, Anna Paulowna, ger. d. mej. A. D. Walboer. IV. Concours tweespannen landbouwtulgpaarden (warmbloed), gereden voor boerenwagens, uitslui tend voor personen, wier hoofdbedrijf landbouwer le prijs, 30 en verg. zil. med., aangeb. door A. Peereboom, N.-Niedorp, „Laura en Jonker", van i°S? A 9er' gereden door de dames L. en M Rens; 2e prijs 20, „Emma en Melchiora I", van F A. Melchior, Winkel, ger. d. F. A. Mel chior; 3e pr. 10, „Corrie en Katrlen" van D. de Graaf, A. P en R. Walboer, Schagerbrug, ger. d. nf en Walboer; Eerv. Verm. „Anna en Dora van J. Walboer, A. P.; Eerv. „Christien en Marietje van Boon, Purmerend. y.' Keurin9 op type Rijpaard. Paarden moesten 'doen aan eischen door de Federatie gesteld, dus «arden in het landbouwbedrijf werkzaam en gere den door landelijke ruiters of amazones. r 6 Pl' "Bobby", gereden door C. Aartsen. „Ducephalus Barslngerhorn; 2e pr. 10 „N.N.". ger. C W Róssing „Klta Seneng", N. Vennep; nh fr'"/5ii "Paul K- 8"' d" Jb- Reynen, -Buce- phalus Barslngerhorn; E. V. „Mimosa", ger. d. meh T. Staal, „A. P."; E. V. „Christien", ger. d. r. Boon, „Begaart", Purmerend. Voor houding en zit. 'e pr. (een rijhoofdstel) C Mins Kz„ „Helloo en Omstr. Helloo; 2e pr. (een voortuig) D. W. Geerllgs, „W.-F. Schagerbrug; 3e pr. (een paar sporen), me). L. Rens. „W.-F.", Schagerbrug; E. G. N. Melchior, „Bucephalus", Barsingerhorn. VI. Springconcours. n'rC o'".,en good. med., aangeb. door Ver. "W-F, Jb. Schoorl, „W.-F.", Schagerbrug, op „lom 2e pr. 20 en luxe rijzweep) J. Schenk, „Bucephalus .Barslngerhorn, op „Vos"; 3e pr. 10), M v Wieringen. kapt. v. d. Wal.. Hoofd- dorp. op „N.N. 4e pr5), D. de Graaf. „W.- E. V., J. Spaan,

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 8