Zomersproeten ver dwijnen spoedig door oen pot Sprutol. Bij alle Drogisten. G DE BOER JR. r&dfto'|oro£r&mfn& De officier bleek ontzettend slecht te spreken te zijn over het optreden van dezen onverstandigen vader en vorderde 80 boete of 80 dagen hechtenis. Vonnis conform requisitoir. Blijft weerspannigheid. Daarop moest terecht staan Jan Oor- nolis B., de zoon van den vorige verdach te Gerrit B. uit Lutjewinkel, welke B. de beschonken© was die zich tegen den agent Kapteijn verzette en door zijn vader werd bevrijd. Edech en vonnis 20 boete of 20 dagen. Eenvoudige beleedlglng. De 18-Jarige gehuwde Antje R., echtge- noote van O. H., zonder beroep te Helder, die naar haar meening werd lastig geval len door den korporaal ziekenverpleger Teunis P., de echtgenoot van haar mans zuster, had dezen heer een tamelijk grof en in ieder geval niet nader aan te duiden scheldwoord toegevoegd. Getuige P. ontkende het vrouwtje te hebben lastig gevallen. Haar man is thans bij hem thuis. Het scheldwoord was ook gehoord door den heer Horsman, briga dier van politie, die mede verklaarde dat korporaal P. geen aanleiding had ge geven. Gevorderd werd 16 boete of 16 dagen. Vonnis 7 of 7 dagen. ARRONDISSEMEWTSBECHTBANK. ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dlnsdg 24 Juni. Uitspraken van 17 Juni. Joh. v. d. M., zwervend (in voorarrest), diefstal, 1 maand gev. met aftrek 1 maand en voorts ter beschikking der regeering gesteld. Pieter Oom. 8., Den Helder (in hechte nis), diefstal onder verzwarende omstan digheden, 1 jaar gevangenisstraf. Huibert P., Egmond aan Zee, mishan deling, vrijspraak. Jaooba B., huisvr. J. W., Zijpe, onrecht matig voeren van den titel gedipL kraam verpleegster, hooger beroepzaak, 20 boete of 20 dagen. Maartje D., huisvrouw O. KL KL, Wie- ringarwaard, smaadschrift, 80 boete of 80 dagen. De geschorste postlooper uit Warmen- hulzen beroofde de hoeren van hun nachtrust. De eerste zaak waarmede we Dinsdag door de meervoudige strafkamer werden opgefrischt, was de haast vergeten affaire tegen postbode Joh. Sm. te Warmenhui- zen, die op 29 Dec. van het vorige jaar van zekere mej. v. d. Schuur, inmiddels naar Schoorl verhuisd, een bedrag van 16 had ontvangen, met de opdracht dit geld per postwissel aan den opgegeven adressant op te sturen. De brievenbestel ler nam die opdracht, geld en postwissel aan, doch liet de verzending sloffen, tot hjj door de juffrouw, aan wie het uitblij ven van de postwissel was bericht, werc aangesproken. Hij probeerde toen nog op het kantoor te Schoorldam een telegrafi sche postwissel te verzenden, maar deze noodlanding mislukte geheeL De supe rieuren en ook de justitie raakten met het gebeurde in kennis en de besteller werd geschorst en maakte kennis met het zondaarsbankje, doch werd de zaak als- toen geschorst teneinde een onderzoek ln te stellen naar de finanoieele kracht van den verdachte. Daar de rechtbank een andere samen stelling had, werd die heele geschiedenis nog eens in *t breede gerepeteerd, maar de heer Officier, die niet bijzonder hoog met den armen snaak schijnt weg te loe pen, kon niet veel nieuwe lichtpunten ont dekken en persisteerde bij zijn alreeds ge nomen requisitoir, strekkende tot veroor deeling van den heer Sta. tot 4 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Eeoen van Oud Karspel, schreef de gemaakte fout toe aan verregaande slofheid en vergeetachtig heid, die ook in het reclaaseeringsrapport naar voren was gekomen. Pleiter nam niet aan dat de man het opzet had, het geld te verduisteren. Heeft hij het geld misschien eenige dagen gebruikt, dan kon toch al leen gesproken worden van een weder rechtelijke beschikking, doch geen toe- eigening. Voorts vestigde pleiter er de aandacht op, dat verdachte reeds langen tijd, hangende de strafrechterlijke beslis sing, was geschorst en verminderd salaris had genoten, zoodat hem al reeds een straf was opgelegd. Ten slotte concludeerde pleiter vrijspraak, subsidiair een veel lichtere dan de gevorderde straf. Op koopjes uit Felicia: „Zij heeft den winkelchef van Horden getrouwd. Zijn ze gelukkig?" Elsie: „Reken maar. Maar soms denkt ze wel eens of ze niet beter dien van Blow had kunnen nemen". Bulletin, Sydney. KANTONGERECHT DEN HELDER. Zitting van Dinsdag 24 Mei 1980. Aanwezig allemaal die er bij hooren. Voordat er een letter op papier is gezet wordt de pers beleefd verzocht even aan de andere zijde van de deur te gaan, daar ten gerieve van Dr. Mol eerst even een zaakje met gesloten deuren wordt behan deld. De wachtkamer was vol, doch met den bekwamen spoed, den kantonrechter eigen werden alle zaakjes afgewikkeld, zoodat wij om half drie reeds de tempel van vrouwe Justitia verlieten, om het relaas van den middag op een paar velletjes papier neer te kalken, hetgeen u hier dan onder vermeldt vindt. K. v. O., landbouwer te Koegras, had met een wagen over een pad gereden, wat volgens anderen niet mocht. La deze zaak waren verschillende getuigen gedagvaard. Of het nu aan ons lag, of aan het lawaai buiten, of aan de aooustiek, of aan de on verstaanbaarheid der getuigen, een duide lijk beeld van deze zaak kregen wij niet. De officier, die meer geheid is in deze zaakjes dan wij, was het echter zoo helder als spiegelglas. Het wettig en overtuigend bewijs was volgens hem niet geleverd er bleef geen schijntje van over, zoodat hij voor beklaagde vrijspraak requireerde, iets, dat wij in onze nog kortstondige justitioneele loopbaan nog nimmer heb ben medegemaakt. „Het kan verkeeren", zegt Bredero. De rechter sprak beklaagde dan ook vrij, zoodat zijn karretje op den zandweg kan blijven voortrijden. Van je familie moet je bet hebben. D., van Texel, die niet verschenen was, had wat rondgedaasd over het land van zijn neef L. die nu hier, vergezeld van zijn zoon tegen den niet verschenen Texelaar getuigde. „Waarom had je er op teg9n?" vroeg de rechter. „Het is toch je neef". „Daar gaat het niet om, edelachtbare", zei L. „Hjj1 trapte het gewas plat". De neef kan 10 gulden dokken of drie dagen in de petoet gaan logeeren. Die verkeersregelingen toch ook. J. S. had een twaalfjarige jongen aan gereden. Dat kwam, omdat zijn richtings- wijzer niet naar beneden was gegaan, zoo dat het slachtoffer dacht, dat hij naar stuurboord ging, doch S. gooide zijn roer naar bakboord. S. had den jongen ook wel gezien, doch had gedacht dat hij een andere richting zou inrijden. De officier bracht hem aan het verstand dat het niet opgaat om zoo laks te rijden. De kantonrechter zeide dat ze het hem wel zouden inpeperen en dienovereenkom stig was ook het vonnis 86 gulden of tien dagen. „Vaar nooit zonder vlag aan boord". Met een variant op bovenstaand schip- perswoord zouden wij willen zeggen. „Rij nooit zonder een rijbewijs", want anders vergaat het u als P. W. Deze had vol komen aan de wettelijke eischen voldaan, wegenbelasting betaald, enz. Het wachten was nu nog maar op het rijbewijs. Dit bleef echter even uit, en zoo waagde onze W. het om zonder rijbewijs te gaan tuffen, met het gevolg dat hij tegen de lamp vloog, zoodat hij nu 15 gulden kan betalen of met zijn auto, waarvoor hij nu het rij bewijs wel zal hebben gekregen, naar Alk maar rijden, en daar aan het Staatsloge- ment vragen of zij hem kosteloos 10 dagen gratis logies willen verschaffen, wat zij daar ongetwijfeld met graagte zullen doen. Een bezoeker die niet wilde vertrekken. J. K. had in zijn inrichting een bezoe ker, die het nat van Baochus zoo tong- streelend vond, dat hij het eenvoudig ver tikte dit paradijs op aarde te verlaten, met het gevolg dat hij1 op de bon werd ge smeten, wegens het hebben van bezoekers in zjjn inrichting na bezetten tijd. De drinker zelf was niet verschenen, en het een bij het ander maakte, dat J. K. werd vrijgesproken, met den raad, wan neer hij in het vervolg weer zulke klanten heeft, dat hij de politie dan maar moet op bellen, die dan wel schoon schip zal maken. Overtreding Arbeidswet De K., stond op de mat omdat hij een tweetal van zjjn knechts na bezet ten tijd had laten werken. Op technische gronden zette hij uiteen dat het niet an ders koh, dat het niet in het belang van het werk is, als het half afgemaakt blijft liggen. Hij kreeg den raad om dan maar wat minder karweitjes aan te nemen of zijn knechts voor het einde van den werk tijd niet aan zoo'n karwei te laten begin nen. De officier achtte het wettig en over tuigend bewijs geleverd, hij hield echter rekening met het feit dat de arbeiderswet soms zeer moeilijk is. De veroordeeling luidde 2 maal 60 cent, welke kleine ver oordeeling in deze dagen te pas kan komen. De raadgeving werd: hem echter medegegeven voortaan beter op te letten. Van hetzelfde. N. D., te Texel, had geen arbeidslijst in zijn werkplaats hangen. Tengevolge van de groote drukte was dit verzuimd. Hij werd veroordeeld tot 2 maal 5 gulden of twee maal 2 dagen, met de goedgemeende waarschuwing om nooit meer terug te komen. De verkeersregeling. J. S. uit het liefelijk Noord-Hollandsch dorpje Winkel, had in een metropolis op Wieringen, waar men evenals bij ons af sluiting van straten heeft, door zoo'n af gesloten straat gereden. Daar er dezen keer geen Wleringers Ln de bank der zon deren moesten verschijnen, kon de topo- grafische gesteldheid daar ter plaatse niet juist worden beoordeeld. Veroordeeling 8 gulden of 1 dag. „Valt me niet mee", zei S. „Pas maar op", zei de kantonrechter, „anders krijg je er nog twee bij en dan heb je er vijf". Het is voor 8. te hopen dat hjj ze nu ook alle vijf heelt Nog eens de Arbeidswet K. V. had in zijn werkplaats twee knechts laten werken, voor een karweitje, dat absoluut klaar moest Van dit feit had hij per briefkaart de arbeidsinspectie in kennis gesteld. Rekening houdende met het feit dat V. nog nooit eerder waa veroordeeld, werd hij vrijgesproken. En nog eens. v. A. had eveneens met de arbeidslijsten overhoop gelegen, waarvoor hij dan ook op de bon stond. Hij had zich gewapend met een paar wetsartikelen waarover zich tussohen de heeren van het tribunaal een gezellig wettelijk discours ontstond, met het gevolg dat van A. werd vrijgesproken, wegens gebleken goede trouw. Koning VoetbaL R. K., die op verboden terrein had ge- loopen om het bruine monster, dat de een of andere Andrade een totaal verkeerde richting had uitgetrapt, op te zoeken, hoorde zich tot 1 gulden of 1 dag veroor- deelen. Wat doe je ook met voetballers die het doel niet weten te vinden. Tusschen twee lantaarns en nog geen licht Mej. B. was bekeurd omdat zij zonder licht reed. Zij verdedigde zich door te zeggen, dat zij tusschen twee personen in reed die ieder een licht op hun fiets voer den, zjj kon bovendien nog niet te best fietsen, daar zij het pas leerde, gevaar was er dus absoluut niet aanwezig. Het hinderde niks. Er hielp geen lieve moederen aan, 3 gulden of 2 dagen. De juffrouw pakte haar kindje op en ver trok zonder groeten. Eenzelfde delinquent, die zich verdedig de dat hij anders zoo bar laat thuis zou zijn gekomen, moet twee piek dokken, of een dag hout raspen. Een aanrijding. Een oude aanrijding diende thans weer. V. had op het Koningsplein volgens get. B. geheel onnoodig links van den weg ge reden, waardoor een jongen werd aange reden, tengevolge waarvan deze schade opliep. De officier achtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd. V. werd ver oordeeld tot 20 gulden of 15 dagen, Ije- nevens de betaling van de civiele actie ad 16.Eu zoo gaane me maar door. Klein goed. J. O., visschen zonder toestemming, 60 cent of 1 dag. A. M., remmen van auto niet in orde, 15 gulden of drie dagen. 8. W., overtreding arbeidswet, 2 maal drie gulden of 2 maal 1 dag. En nu, nu rest ons nog slechts een plicht om de ingezetenen van onze dierbare vaderstad een ernstige, doch goed ge meende waarschuwing toe te voegen. Wil iedereen er om denken, dat wij sedert eenigen tijd verblijd zijn met een nieuwe verkeersregeling, waardoor enkele straten op bepaalde tijdstippen voor bepaald ver keer geheel of gedeeltelijk worden ge sloten. De Jutters zijn hardleersch, maar met eenigen goeden wil is er veel te be reiken. Tot nu toe kwamen de overtreders er nog al schappelijk af, met een veroor deeling van drie a vijf gulden. Van wel ingelichte zijde werd ons echter in ons oor, dat overal ligt te luisteren, gefluisterd dat de koers binnenkort met sprongen in de hoogte zal gaan, zoodat men, wanneer men nog eens zondigt tegen de verkeers regelen men er met niet minder dan met 10 gulden boete afkomt. Men zij dus ge waarschuwd. Hier volgen dan nog de namen van degenen, die volgens het oude tarief behandeld zijn. J. P., 8 gulden of 1 dag; AL en P. E, idem; D. V., 6 gulden of 2 dagen. (U ziet de koers stijgt al). H. P. B., 6 gulden of 2 dagen; M. M., 6 gulden; Mej. K„ 8 gul den of 2 dagen. (Tijdelijk einde van de boom-periode, welke echter binnenkort definitief zal aanvangen). Ingezonden. Geachte Red. Ondergeteekende verzoekt beleefd plaatsing van onderstaande regelen, hier mede ten doel hebbende een bestaand on recht ter kennis te brengen aan hen die hierin verandering kunnen aanbrengen. Dit bestaande onrecht is het verschil in den aanslag of wel klasseverdeeling in de Personeel© Belasting tusschen Den Hel der en Huisduinen. Den Helder is inge deeld ln de 6e klasse, Hulsduinen in de 8e klasse, d.w.z. dat er van de totale jaar- lijksche huurwaarde in Den Helder 145 wordt afgetrokken en te Huieduinen 70. Dan wordt van het resteerend be drag 10 belasting geheven, plus 200% opcenten. Nu zal wel algemeen bekend zijn dat de woningen te Huisduinen niet goedkooper zijn in huurwaarde dan in Den Helder. Nu neem ik eenige voorbeel den, die in de krotwoningen of houten woningen wonen, die hier helaas nog zijn. Nu b.v. een arbeider zonder kinderen die in Den Helder een woning van 4 per week bewoond, d. L 208 per jaar, 146 aftrek, blijft 68 belastbare huur waarde, 10 f 6.80, plus 200 opcen ten totaal 18.90 Pers. Bel. Te Huisduinen 208 70 188, belastbare huurwaarde 10 18.80 flus 200 opcenten totaal 41.40 'era BeL Iemand van 8 huur per week 168 per jaar in Den Helder, aftrek 145, bfijft 11 belastbare huurwaarde 10% f 1.10, 200 opcenten totaal 8.80 Pers. Bel. Te Huisduinen 166 70 86 belastbare huurwaarde, 10 8.60, plus 200% opcenten totaal 25.80 Pers. BeL Zoo kan men ook de hoogere huurwaar de nagaan, maar deze menschen treft het wei het meest Het is toch ook onbil lijk dat bv. arbeiders die hier hun werk kring hebben, zooveel meer personeel© bel. moeten betalen als diezelfde arbeiders in Den Helder. Deze klasseverdeeling dateert m. L uit den tijd dat de huizen te Huisduinen minder huurwaarde hadden dan te Den Helder. Maar dat is nu niet meer zoo, dus moet daarin verandering worden gebracht, door Huisduinen ook in de 6e klasse te plaatsen en wel spoedig. U Redactie dankend, Hoogachtend, JOH. HOOGERWERF. Huisduinen 68 a. Huisduinen, 24 Juni 1980. Den1 Helder, 28 Juni 1980. Geachte Redactie. Beleefd verzoek Ik U onderstaand schrijven in Uw dagblad onder „Ingezon den" te willen opnemen. Het zij imij vergund eenige opmerkin gen te maken naar aanleiding van het berichtje, op verzoek van een V.A.R.A.-lid opgenomen onder de rubriek „Ingezon den" in de „Heldersche Courant" van den 21en dezer. Ten eerste wil ik er op wijzen, dat ner gens uit verslag van de protestvergade- ring der A.VJR.O.-luistervinken te Den Helder, zooals dit is gepubliceerd in de „Heldersche Courant" van den 12en dezer, blijkt, dat de heer W. Vogt in zijn rede op deze vergadering een mededeellng zou hebben gedaan, als hem in genoemd arti keltje wordt aangerekend, zonder dat hfl van deze mededeellng voldoende zou kun nen bewijzen, dat zij geheel overeenkom stig de waarheid is. Hierdoor komt men onwillekeurig tot de gedachte, dat hier door de V.A.R.A bot weg er op los is gefantaseerd, welke ge rechtvaardigd wordt door het feit, pat het niet de eerste maal zou zjjn, dat de S. D.-pers leugens ten nadeel© van de A.V.R.O. publiceert en er zelfs niet tegen op heeft gezien verslagen van A.V.R.O.- vergaderingen, op oneerlijke wijze in haar bezit gekregen, zoodanig verdraaid en verwrongen te publioeeren, dat hieruit door de lezers allerlei voor de A.V.R.O. nadeelige conclusies getrokken kunnen worden. Hiermede zinspeel lk op hetgeen korte lings in „Het Volk" is medegedeeld, nJ. dat op de op 1 Mei gehouden vergadering van het dagelijksch bestuur der A.V.R.O. dit bestuur zelf verklaard! zou hebben van de onmogelijkheid der toepassing van het, door de A.VLRX). voorgestelde „Gleich- welleM'-plan ter verruiming van den zendtijd, overtuigd is, en dat de stoere Nederlandsche radio-pdonler, de heer J. Oorver, op diezelfde vergadering zich te gen dit plan zou hebben verklaard, on danks het feit, dat hij zich in zijn publica ties in Radio-Expres als voorstander vam het „Gleichwellen"-plan voor Nederland heeft doen kennen. Hiermede wordt dus niets minder be weerd, dan dat de heer Oorver achter ge sloten deuren dingen verkondigt, die in strijd zijn met hetgeen hij in de radio pers publiceert. Dit La een1 grove leugen, een persoonlijke beleediging (waarin trouwens nagenoeg elke beschuldiging van de zijde der VARA ontaardt), daarom zoo laaghartig en onbe schaamd, waar het betreft een man met onberispelijke reputatie, die zijn groote populariteit onder de radio-vakmenschen en radio-amateurs in binnen- en buiten land juist dankt aan zijn absorute oprecht heid, de onvoorwaardelijke eerlijkheid, die hjj in zijn publicaties steeds betracht Door dergelijke, Met genoeg af te keu ren daden verliest de V.A.RLA. in ieder geval het vertrouwen en de achting van eiken rechtgeaarden Nederlande.r En ondanks het sterke aandringen om haar onbeschaamde houding te verdedi gen, gaat de V.A.R.A. voort haar gal uit te spuwen over hen, die het politiek ge knoei en gewriemel in Nederland moe zijn. Waarom voert zij, als zjj in haar recht staat, geen steekhoudende beschuldigin gen tegen de A.V.R.C. als vereeniglng aan? Persoonlijke beleedigingen getuigen slechts van de valsohheld en onbeschaafd heid van hen, die ze uiten! Beleefd dank ik de Redactie voor de afgestane plaatsruimte. a M. HUÜilNGA, Radio-Technicus, Lid der N.V.VJL Ruyghweg 85. Enveloppenbriefpapier, briefkaarten, berichtkaarten, rekeningen, kwitantiën. circulaires, monster- en loonzakjes, prijscouranten, al het benoodigde drukwerk poor handel en nijverheid Halzen, 1875 IM Hulzen, 1875 ML 6.557-15 Journal. Weekoverzicht door Paul kunt o b(J om bestellen. Ons technisch geschoold personeel stelt ons ln staa het drukwerk smaakvol en verzorgd aan u te leveren. Gaarne komen wff even ten uweni met modellen. N.V. DmkkerQ voorheen Koningstraat, Den Helder. VRIJDAG B7 JUNI. Hilversum. Na 6 uur 1071 M. 10.00—10.15 Morgenwijding. I2.oo-h2.oo Concert. AVRO-Kwintet. 2.052.45 Uitz. voor scholen. H. v. Dijl: Eet bare vogelnestjes. 2.453-30 Grarnmofoonpl. 3.304.00 Willem Hunsche: „Zinrijke Onzin of Het Leven in de Lachspiegel" van Uiltje. 4.305.30 Grarnmofoonpl. 5.306.45 Concert door het Orkest van het Rembrandt-Theater te A'dam. 6.30 Koersen. 6.457 00 Grarnmofoonpl. 7.008.00 Opening Radio-Volksuniversiteit door Dr. J. Th. de Visser. 8.00 Tijdsein, grarnmofoonpl. 8.15 Concert door het Concertgebouw Orkest onder auspiciën van de AVRO. Solist: Fré- déric Lamond (plano). Daarna: Persber. en Aansl. van het Carabet „La fialte" te A'dam. 12.00 Sluiting. 10.30—n.00 Ziekendien'st. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. KRO. 12.01—12.15 KRO. Politleber. 12.152.00 KRO. Grarnmofoonpl. 4.005 00 NCRV. Grarnmofoonpl. 5.006.30 NCRV. Concert door het Amsterd. Kwartet (mevr. W. Cantév. Amerongen, mej. N. Huigsues, de heeren R. J. Tol en J. Stroomen bergh 6.307.00 KRO. Grarnmofoonpl. 7.007.30 KRO. H. Baron v. Lamsweerde: „De Film". 7.30 VPRO. Persber. 7.45 VPRO. Politieber. 7.50 VPRO. Prof. Dr. H. T. de Graaf: Onder linge verhouding en' samenwerking 8.ao VPRO. Concert. 8.55 VPRO. Dr. H. de Vos: Elementen eener Vrijz. Prot. wereldbeschouwing. 9.35 VPRO. Declamatie door Jan Molenaar. 1041 VPRO. Concert. ZATERDAG afl JUNI. HQversuirt «98 M. Na 1 uur: 1071 M. 10.00—10.15 Morgenwijding. 12-002.00 Concert. AVRO-Kwintet. 2.002.30 Modepraatje door mevr. de Leeuw- van Rees. 2.30—4.30 Uitz. vanuit het Tuschinski-Theater te A'dam. 4.305.00 Sportpraatje door HL Hollander. 5.006.00 Grarnmofoonpl. 6008.00 Concert door het Omroeporkest. Accordeon-Ensemble „De Volendammers", het Ensemble Doeke Stunrop. 8.00 VARA-Varia. 8.05 Openingsconcert van het Groot Nat. Mu ziekconcours in het Brongebouw te Haar lem. Het Politie-Muziekgezelschap 0. 1. v. den heer Lureman. In de pauze: Toespraak door den heer C. Woudenberg, secr. van de S.D.A.P. 10.00 VARA Persber. 10.10 VARA. Opvoering van „De Plaatsver vanger". Tooneebpel in 1 bedrijf van Daan van der Zee. Het VARA. Tooneel o. 1. v. Wjillem van Capellen. 11.00 VARA Bij de Pomp. 11.15 VARA Grarnmofoonpl. 12.00 Sluiting. KRO-Uitzendlng. 8.159-30 Grarnmofoonpl. 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.15100 Grarnmofoonpl. I.00—1.45 Kinderuurtje. i.45200 H. Eisma: „Een groote tentoon «tel ling in een kleine stad". 2.004.00 Geruild met N.C.R.V. 4 306.00 Grarnmofoonpl. 601—6.55 Grarnmofoonpl. de Waart. 7-iS7-30 Grarnmofoonpl. 7.30—11.00 Feestavond door den R.K. Bouw vakarbeidersbond „St. Joteph" te Nijmegen. Mej. Jeanne Bacilek (zang), Frits en Adolf Bouwmeester en Huib Orizand (toonaai). Symphonle Orkest. II.00 I2LOO GrimmoloonflL

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 3