DERDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEUWS VAN DONDEROAQ 26 JUNI 1930. Zij, die zich van heden af, voor min stens drie maanden op dit blad abonneeren, ontvangen de tot 1 JULI verschijnende nummers GihfATIS. nationaal muziekconcours te velsen. 40-jarig bestaan Helder's Belang. Gemeenteraad van Callantsoog. Licht op voor alle voertuigen: Zomertijd. Donderdag 26 Juni 21.63 uur. Vrijdag 27 21.53 ADM. HELD. CRT. Bij de dezer dagen te Utrecht en Arnhem gehouden P. B. N. A.-examens, siaagde voor het diploma Scheepsbouw kundige onze stadgenoot, de heer G. Rens. Onze stadgenoot de heer H. J. Moolj slaagde te Utrecht voor het diploma Bouwkundig Opzichter. DE INDISCHE MAIL. Het motorschip „Baloeran" wordt he denmorgen om 7 uur te Marseille ver wacht. In aansluiting hierop vertrekt de „Lloyd Rapidie" om 11 u. 26 van Marseille en deze arriveert morgen om 7 u. 16 te Roosendaal, om 8 u. 61 te Rotterdam D.P. en om 9 u. 19 in Den Haag H.S.M. „HELDER's FANFARECORPS" NAAR HET CONCOURS TE HAARLEM. Zouden ze twee eerste prijzen bemachtigen? Naar men ons van betrouwbare, alles zins bevoegde zijde verzekert, zal „Hel- der's Fanfarecorps", gezien de prestaties van de laatste maanden, ongetwijfeld uit Haarlem terugkeeren met een eersten prijs marschwedstrijd en een eersten prijs con cert-wedstrijd. Vooropgesteld altijd, dat zich geen onverwachte tegenspoeden voor doen en dat het corps zich ten volle geeft Laat ons het hopen en wenschen wij hen het beste op 6 Juli a.s.1 ORGELBESPELINGEN FEIKE ASMA. In de Gereformeerde Kerk. Door een comité hier ter stede is het initiat ef genomen, gedurende de zomer maanden, om de 14 dagen, orgelconcerten te geven. Onze stadgenoot Feike Asma was geneigd deze orgelbespelingen te geven, terwijl de kerkeraad der Geref. Kerk de gelegenheid openstelde om de concerten op het fraaie orgel in de Geref. Kerk te doen plaats hebben. In steden als Alkmaar, Haarlem e.a. hebben dergelijke concerten ook iederen zomer plaats en dat ze gewaardeerd wor den blijkt wel uit het groot aantal mu ziekliefhebbers, dat ze regelmatig bij woont. Wij gelooven dat de concerten ook hier wel in den smaak zullen vallen, te meer waar ze door den jongen en be kwamen organist Feike Asma worden ge geven, die door vroegere concerten en door de radio, bij velen bekend is. De bedoeling is het om de concerten Woensdags om de 14 dagen te geven, des avonds van 8.15 u. tot 9.15 u. Voorloopig zullen zij het karakter dragen van een proef, die zal worden voortgezet als zij door het publiek wordt gewaardeerd. Mocht de belangstelling te gering blij ken, dan zal het bij deze proefbespelingen blijven. Aan onze stadgenooten dus om ervoor te zorgen dat de bespelingen kun nen worden voortgezet. Het eerste concert zal, bij uitzondering, plaats hebben op morgen-(Vrijdag)avond van 8.15—9.16 u. Het verplicht program ma. dat aan den Ingang der kerk ver krijgbaar is voor 12V2 cent, bevat de vol gende nummers: 1. Koraalvoorspel: Psalm 25 Jan Zwart 2. Sonate No. II M. H. van 't Kruljs a. Allegro con brio b Iri termezzo c. Finale alla Marda 3. Aria (Trio) F dur Joh. Seb. Bach 4. Sonate No. I Alph. Mailly a. Allegro maestoso b. Andate c. Finale: Allegro con brio 5. a. Romanza W. T. Best b. Scherzo W. T. Best 6. 2 Geestelijke Liederen Feike Asma (voor orgel bewerkt) a. Heer, ik hoor van rijken zegen b. 'k Heb geloofd en daarom zing ik. „Wlnnubst" 2e pr. Eere-wedstrijd. Men schrijft ons: Het is de Harmoniekapel »Winnubst« gelukt ook in den Eere-wedstrijd, onder leiding van haar kranigen directeur, den heer H. B. Schenkels, een prijs te be halen, en wel den 2en prijs, zijnde de groot zilveren lauwerkrans. In den Eere-wedstrijd kwamen gedu rende de drie concoursdagen 9—15—22 Juni, de eerste prijswinnaars der ver schillende afdeelingen van den middag- wsdstrijd uit met een nieuw concert nummer en werd de uitslag hiervan na den- laatsten dag van optreden bekend gemaakt. De uit te voeren nummers zijn niet vooruit bekend, doch komt ieder corps met haar mooiste, meestal bravour- nummer uit, om een zoo goed mogelijk resultaat te behalen. »Winnubst« bracht ten gehoore in den Eere-wedstrijd de Ouverture Dramatique »Neron« van Tr. Popy, welke, zooals wij reeds melden een zeer goed verzorgde uitvoering genoot en tevens een goede keuze blijkt geweest te zijn, daar het nummer met 250 punten bekroond werd en zij hiermede op een der drie beschikbare prijzen beslag wist te leggen. De opoffering en moeite van Directeur en leden van de vele studies werden wel beloond op dit Groot Nationaal Muziek concours te Yelsen waar de nog jonge Harmonie, met 2 eerste prijzen en 2 Eere- prijzen, benevens de »lof der Jury« pro moveerde op royale wijze naar een hoo- gere afdeeling. De heer Schenkels en zijn mannen, nogmaals ons Proficiat. Een goed geslaagd autofeest op het „Geel-Wlf'-terreln. Zooals reeds in onze courant eenige malen werd vermeld, heeft H.B. ter ge legenheid van haar 40-jarig bestaan, auto wedstrijden georganiseerd. Deze wedstrijden werden op het Geel- Wit terrein gehouden, en mochten zich in goede deelname verheugen, hoewel de opkomst beter had kunnen zijn. Do deelnemende auto's, een tiental, hadden zich eerst op het Stationsplein verzameld, waarna het gezamelijk naar het Geel-Wit terrein ging. Juist toen wij kwamen aanrijden, reed de file auio's het terrein op. Op het terrein elf stond na tuurlijk de oude heer Laan met ver-chil- lende ververschingen, ook bevond zich daar een zijLaan, die met zijn auto was gekomen, doch echter niet aan de wed strijden <jeel nam, het was n.1. de ijsauto. De toebereidselen tot de wedstrijden waren in vollen gang. Een pierement w as er ook om voor de noodige afwisseling te zorgen. Het Roode Kruis, dat zooals altijd bij deze gelegenheden, geheel be langloos medewerking verleent was even eens present. De belangstelling was nog tamelijk groot, hoewel er veel hekpubliek was. Het bestuur van Helder's Belang was aanwezig, tevens merkten wij oud-burge meester Houwing op, die zijn Jutterstad niet vergeet. Zoo langzamerhand is het tijd geworden om te beginnen. Reeds waren een twee tal automobilisten de wipbrug aan het probeeren, echter zonder succes. Bij het eerste nummer moesten de bestuurders hun behendigheid toonen door met een 20 kilometervaart tusschen een aantal kegels te rijden en er zoo weinig mogelijk van omwerpen. No. .1, die steeds zoo'n beetje proefkonijn was, reed er door en bevond, dat bet niet meeviel, de kegels stonden nogal onregelmatig en zij werden dan ook eenigszins verzet. Sommigen hadden er een handje van om geheel buiten de kegellij te gaan rijden, wat een der juryleden de over weging deed opperen om er maar een verkeersagent bij te plaatsen. Zoo erg was het evenwel niet en met een behoor lijk vaartje tuften verscheidenen erdoor heen, zonder een enkelen kegel omver te werpen. Dit vereischte een vaste hand van sturen, daar de breedte tusschen de kegels niet al te groot was genomen en de af te leggen weg nogal bochtig was. Nummer 2 was een aardig nummer. De deelnemers moesten zich een eind voor hun auto op stellen en op een sein naar hun auto toe rennen, deze in be weging zetten en dan het eerst wegrijden. Dat wa-, een lOOpen Van je Walste, jong en oud, liep wat hij loopen kon, om daarna in zij i harretje ie duiken ei: de motor aan te zetten. Bij het volgende nummer kwam het niet zoo erg op vaardigheid aan. Men moest namelijk met een bal, die in een pannetje op de radiator was g plaatst het terrein met een 20 K.M. vaart rond rijden waarbij de bal er niet af mocht gaan. Bij nummer 1 bleef de bal prachtig liggen, en de chauffeur was al in zijn sas, doch toen bevonden de heeren dat het zoo wel wat al te gemakkelijk ging en zij degradeerden dezen rit tot een proefrit. De bal werd nu losser gelegd. Twee keer viel hij er nu af, de laatste keer net een halve meier te vroeg. Het was eigenaardig, dat de bal er nimmer afviel, wanneer de auto op de rechter zijde van het veld was, doch steeds aan den linkerkant. Hier waren eenige kuilen in het veld, terwijl ook de wind een woordje meesprak. Sommigen hadden het eerste al gauw in de gaten en reden er met een groote bocht omheen, maar aan het tweede was niet veel te doen. Een enkele was er die den bal goed over bracht, n.1. een oude Ford. Bij één viel hij er wel vier keer af, doch hierna ging het zoo schitterend, dat alle toeschouwers er paf van stonden. Met groote vaart ging het langs het veld en de bal danste op de rand van het pannetje rond dat het een lieve lust was om te zien. Een ieder hield zijn hart vast, uit vrees dat hij er toch af zou vallen, doch zonder verdere ongelukken werd het eindpunt bereikt. Wij zouden echter haast vergeten te vermelden, dat de leepe chauffeur de bal had vastgebonden, onder de oogen van de jury nog wel. Het balanceernummer vereischt meer chauffeurskunst en ook goede remmen. Slechts een auto, een mooie Packard haalde het, doch de anderen gaven nu eens een beetje te veel gas naar de eene, dan weer naar de andere kant. Heel, heel voorzichtig ging bet tot het midden, en dan dompte de brug alweer, daarna weer voorzichtig teruggekrabbeld, tot zich aan de andere kant weer het spel letje herhaalde. Één der deelnemers kwam met zijn lichten op aangereden, het gaf hem echter niets. De zeer korte tijd die hiervoor stond, in aanmeiking genomen, 1 minuut n.1., kan het als een goed staaltje van rijkunst worden beschouwd, wanneer men op de brug balanceert, tenzij men zoo gelukkig is er met één ruk op te rijden, stil te blijven staan, en dan te zien, dat men toevallig in het midden staat. Na de pauze werd hei komische nummer verreden. In de pauze werden verschil lende foto's genomen. De hond welke in het laatste nummer overreden zou moeten worden, bleek bij nadere kennismaking J een teddy-beertje te zijn, welk diertje 'zorgvuldig door den beer Maas werd bewaakt. vVan eenige heeren van het comité, dat beestje en een pussagiere van oude lappen werd een foto gemaakt. Het bestuur ging op de kiek en de deelnemers eveneens, daarna vermaakten de heeren zich nog op de wipbrug Onderwijl was het beertje vastgebonden aan een groot eind elastiek, wat ook een groot genoegen vormde, door het arme dier over het gras voort te sleuren, wat het beest echter gemoedelijk over zich heen liet gaan, zelfs later, toen hij door de auto's werd overreden en er een oog bij inschoot, slaakte hij geen kreet. Bij het laatste nummer moesten de heeren een lang hemd aantrekken, een hooge hoed opzetten en de lappen passa giers in de auto tillen. Dan een hek openmaken, het weer dicht doen, al rij dende een bal grijpen en deze, eveneens rijdende, in een gaper werpende, waarna door vlaggetjes moest worden gereden, om ten slotte te trachten het beertje, dat heen en weer werd getrokken, niet te raken. En dat alh-s ging op tijd, zoodat liet haast je rep je was. Men moest ook oppassen, dat men zijn hooge zije niet stootte, want dan gingen er weer verliespunten af. Over het algemeen ging het wel. Het aanwurmen van het hemd was I^et werk van een oogenbiik, de hooge zije werd echter nog al eens gestooten. Doch geen een gooide de bal in den gaper, men moest dan ook met de linker hand gooienhet beertje werd nogal een enkele keer gekraakt. De wedstrijden werden begunstigd door goed weer. Af en toe brachten eenige vliegmachines ook nog wat variatie. Hieronder volgen de uitslagen. Ie prijs de heer J. Nelis; 2e prijs de heer A. Veerman; 3e prijs de heer A. van Baanen; 4e prijs de heer M. Govers. De receptie. Concert Stede lijk Muziekcorps. 's Avonds te 8 uur hield het Bestuur van „Helder's Belang" een receptie in de bovenzaal van het Kegeühuis aan de Prins Hendriklaan, waar het al kort na den aan vang aardig druk was. Schitterend weer begunstigde het concert, dat door het „Stedelijk" in samenwerking met het comité uit de burgerij aan de jubilee- rende vereeniiging was aangeboden; een aardige attentie, die heel wat menischen op de been bracht en de goede stemming niet weinig verhoogde. Toespraken en geschenken. Het eerst voerde burgemeester W. F. G. L. Driessen het woord voor het Ge meentebestuur, welk College de geluk wenschen aan de Vereeriiging vergezeld deed gaan van een schitterende mand 'bloemen. Het comité uit de burgerij brengt verrassingen. Het woord is dan aan den heer P. H. L. Maas, die namens genoemd comité woor den van waardeering en gelukwenschen tot die Vereeniging richt. De taak, die de commissie zich had op gelegd, was niet gemakkelijk, doch dank zij veier spontane medewerking kon het comité namens de burgerij aan da Ver eeniging eenige geschenken aanbieden, waaruit overduidelijk btijikt, dat toch zeer velen het werk van „Helder's Belang" naai- waarde weten te schatten. Spr. deelde mede, dat het in de bedoe ling lag op het plein vóór de kerk te Huis duinen een aardig perk aan te leggen, waarin een monumentale vaas zal worden geplaatst. De tijd van voorbereiding was te kort om dit nog gereed te krijgen, zoo dat spr. moest volstaan met het aanbieden van een keurige in lijst gevatte ontwerp- teekening van de hand van den heer Van der Leek. Ongetwijfeld zal dit geschenk dat een inscriptie zal dragen, waaruit blijkt, dat de plaatsing verband hield met het 40-jarig bestaan van de V.V.V. „Helder's Belang" veel tot de verfraaiing van liet dorp bijdragen. Daarbij bleef het echter niet. Het comité had gemeend het bestuur van nieuwe in signes te moeten voorzien. Maar zooals alles, wat iets bijzonders moet worden, vroeg ook dit de noodige tijd, zoodat ook in dit geval met de afbeelding moest wor den volstaan. Ook hiermede was het comité nog niet aan het einde van de goede gaven. Het derde geschenk of eigenlijk het vierde, want het comité was begonnen met het bestuur bloemen aan te bieden het derde geschenk dan, deed den penning meester van „Helder's Belang" glunderen van genoegen. Het bestond alweder uit een ingelijst blad, doch dit droeg de na men' van niet minder dan 117 nieuwe leden. Een prachtig resultaat van het weilk door het comité verricht. Namens de Algeimeene Ned. Vereen, v. Vreemdelingenverkeer sprak de heer Quarles van Ufford, waarbij deze bloemen aanbood en memoreerde, dat „Helder's Bellang", na de Vereeniging te Valken burg, de oudste plaatselijke V.V.V. in ons land is. Bloemen weiden nog aangeboden na mens het Dep. Den Helder van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, waarbij de voorzitter van het Departement, notaris Schreuder, het woord voerde, het bestuur van de Vereen, v. Huisvrouwen, de Ka mer van Koophandel, namens welk col lege de heer Coltof de gelukwenschen overbracht Van de corporaties en vereenigingen, die de Vereeniging kwamen complimen teeren noemen wij voorts nog „de Hanze" i en de Held. Slagers-Vereen., de Alg. Held. Winkeliersvereendging, de Ohr. Oranje- Vereeniging en het Stedelijk Muziekkorps. Op bijzondere wijze huldigde onze oud- burgemeester, de heer W. Houwing, eere lid van „Helder's Belang", de Vereeniging. In hartelijke woorden sprak hij over het werk van „Helder's Belang" en schonk de Vereeniging als blijk van waardeering een aandeel in de N.V. „Zeebad Huisdui nen". Met- een hartelijk applaus werd dit origineele geschenk aanvaard. Verschillende particulieren maakten voorts van de gelegenheid gebruik om het bestuur te complimenteeren, waarna de voorzitter van „Helder's Belang", de heer W. Biersteker, allen dankte, die dezen dag voor „Helder's Belang" tot een feest dag hadden gemaakt. Spr. wees er daarbh' op, dat het resultaat van het werken van „Helder's Belang" niet alleen bereikt weid door den buitengewoon prettigen en kame- raadschapnelüken geest, die in het be stuur heerschte, doch vooral ook doordat het bestuur beschikte over een zoo buiten- gewonen secretaris als de heer Fljtlng van Walsem. Serenade. Te half 10 verschenen voor het Kegel huis de muziekkorpsen „Wimnubst" en „Oranje-Harmoniekapel", die „Helder's Belang" een serenade kwamen brengen, waarvoor de voorzitter van „Helder's Be lang" namens de Vereeoiging dank zegde. Aan het einde van de officieel® receptie werd de voorzitter door den' secretaris van „Helder's Belang" toegesproken, waarna deze dein heer Biersteker als blilk van waardeering door zijn mede-bestuursleden, een gouden horloge met inscriptie over handigde. Na afloop van xie receptie vereenigden Bestuur, eereleden en enkele genoodigden zich aan een souper in hótei „Bellevue", alwaar men nog geruimen tijd gezellig bij een bleef. Ook daarbij werden bij de verschillende tafeltoespraken de be langen van Den Helder uit een oogpunt van vreemdelingenverkeer niet ver geten. Daarna nam deze dag, die voor „Hel der's Belang" in elk opzicht een feestdag was, een einde. SCHERM VERNIELD. Dinsdagmiddag omstreeks twee uur, is het zonnescherm van de winkel van de firma De Gruyter in de Spoorstraat door den bestelauto van de expeditieonder neming van Van Gent en Loos, stuk ge reden. De auto kwam uit de Spuistraat en wil de de Spoorstraat in rijden. Waarschijn lijk hing het scherm wel wat laag; het werd door den hoogen auto geheel ver nield. Verdere schade werd niet aangericht. Deze auto haalde nog meer capriolen uit door n.1. onze zooveelste gelukkig nog niet laatste I lantaarn op den Kanaalweg om te rijden. P. SELDERBEEK VEROORDEELD TOT EEN JAAR GEVANGENISSTRAF. De rechtbank te Alkmaar veroordeelde P. Selderbeek alhier wegens verschillende diefstallen tot 1 jaar gevangenisstraf. De eisch was 2 jaar. Vergadering van den Raad der gem. Callantsoog, van 24 Juni 1930. De Voorzitter opent deze vergadering met een woord van welkom en merkt op, dat, nu de raadszaal in een beter kleed gestoken is, dit als symbool kan worden opgevat voor een bete) en flnancieelen toestand voor de gemeente en naar hij hoopt ook voor de ingezetenen. Aan A. Nuij kan geen vergoeding der reiskosten van diens dochter voor hel bezoeken van de R.K bijzondere lagere school te 'tZand, worden toegekend. Cornelia Bleijendaal, verpleegd voor reke ning der gemeente te Rosmalen, is her steld ontslagen. Proces-verbaal van kas opname is aan den Raad overgelegd. Van het Prov. bestuur van N.-Holl. een dank betuiging voor de bijdrage van f 60.— in de kosten van de versiering van het nieuwe Gouvernementsgebouw. Van Ged. St. bericht, dat het bedrag, hetwelk wordt uitgekeerd Ingevolge de Wet op de flnan- cieele Verhouding van 1897, is vastge steld op f 1676.65*. Goedkeuring van af- en overschrijvingen 1929, alsmede de begrotingswijziging 1930. Kon. goedk. betreffende het vermenigvuldigingscijfer der pl. ink.bel. (2vorig belastingjaar 3). Bericht van ontvangst aanvulling Alg. Pol.ver. (betreft hondekarren). Goedk. Raadsbesl. tot conversie geldl. f 8250. Goedkeuringen Raadsbesluiten uitgifte in erfpacht geldleening, aanleggen siraat.- weg, enz. Bericht van verdaging van hun beslissing inzake huurprijs onderwijzers woning. Mededeeling omtrent de vast stelling der bedragen van de gemiddelde opbrengst gem. ink.bel. 1926, 1927 en 1928 (f 19.450.01), gem.-rek. 1926,1927 en 1928, gewone uitgaven politie, onderwijs en armenzorg f 23256.21*. Van de com missie tot uitvoering v'eeschkeurings- dienst kring Barsingerhorn verzoek tot aansluiting bij de nachtverbinding. Dit stuk wordt voor kennisgeving aangeno men, aangezien de afstand van Koegras naar het postkantoor in het dorp grooter is dan de afstand van Koegras naar 'tZand of bijna even groot is als die naar Schagen. De heer Vries vraagt, of het den voorzitter bekend is. dat men voor de kaasfabriek te Koegras narht- verbinding wil aanvragen en daarvoor eene subsidie aan de gemeente wil vragen. Voorzitter zegt, dat hem hiervan niets officieel gebleken is, doch geeft den heer Vries in overweging hiervan werk te maken. Aanneming benoeming mej. H. C. Zuelen tot onderwijzeres o. 1. s., tot hoefd der school de heer J. Baas. Bericht van den Insp. der Dir. bel. te Alkmaar, opcenten Pers. bel. Jan. 1929 tot April 1930 f 1337.50 Verzoek P. de Haan, caféhouder, tot het mogen gebruiken als parkeerterrein van het gedeelte, gelegen tusschen zijn perceel en dat van den heer J. Brouwer. In handen gesteld van B. en W. om prae- advies. Diverse jaarverslagen zullen circu- leeren bij de leden. Rekening Gem. Electr.bedr. Ontvangst f 16746.55*, uitgaaf f 14360.36. Voordeelig saldo f 2368.29?. Wordt gesteld in handen van de Commissie tot Onderzoek. Rekening Algemeen Armbestuur. Ont vangst f 4121.24, uitgaaf f 3593.50*. Batig saldo f 534.73*. Als boven. Voorstel geen gebruik te maken van de bevoegdheid tot de rangschikking der gemeente in een andere dan de eerste klasse der gemeentefondsbelasting. Aangenomen. Id. tot vaststelling eenerVeror. heffing opc. gem.fondsbel. maximum van 30. Aangenomen. Id. tot heffing van 80 opcenten van alle aanslagen der gemeentefondsbelas ting voor 19311932. (Raming f 1300. Aangenomen. Id. inv. opc. op de hoofdsom der gem.- fondsbelastlng. Aangenomen. Id. opcenten Vermogensbelasting tot een getal van 30 1931—1932. Aangenomen. Id. invordering opcenten hoofdsom Vermogensbelasting. Aangenomen. Id. indeeling gemeente 8e klasse voor de heffing der Pers. bel. Aangenomen. Vaststelling percentage, bedoeld in art. 13 par. 2 enz. Door middel van het ont worpen tarief is in hoofdzaak getracht te bereiken, dat de belastingplichtigen niet meer en niet minder aan belasting zullen opbrengen dan hetgeen zij tot heden in hoofdsom plus de Rijks, Pro vinciale en Gemeentelijke opcenten ver schuldigd waren. De opbrengst wordt bij de tarieven dezer verordening geraamd op f 5200.Aangenomen. Aanvrage P. Roos ingevolge art. 13 der Landarbeiderswet tot het bekomen van een plaats. Na comité wordt besloten de aanvrage niet in te willigen, omdat na ingesteld onderzoek is gebleken, dat deze hoewel hij verklaard heeft f 300.— te bezitten, zijn schulden heeft verzwegen, zoodat van een bezit van f 300.geen sprake kan zijn. Een aanvrage van K. ten Boekei wordt ingewilligd. Verzoeken ontheffing hondenbelasting van J. H. C. Kakebeeke en J. Zander worden ingewilligd. Vastgesteld wordt een suppletoir kohier hondenbelasting 1930 (f 40.—). Voorstel» tot het verleenen van mede werking voor de aansluiting van een niet rendabel gebied (Uitlandscbe weg) aan het buizennet van het Provinciaal Water leidingbedrijf van Noordholland. Uit de raming der bijdragen volgens de regeling blijkt, dat de begrooting van aanlegkosten f 4450.bedraagt. Het bedrag zal in geen geval hooger worden. B. en W. stellen voor met deze rege ling accoord te gaan. Het voorstel wordt in stemming ge bracht en verworpen met 4 tegen 3 stem men voor (men vindt de kosten te hoog). Voor de heeren Van der Plas, Veul en Kruit. Een andere vorm, waarin eene particu liere bijdrage verzekerd is, zal worden overwogen door B. en W. Aangenomen wordt een voorstel tot in trekking van het besluit tot vaststelling van den huurprijs der woning van het Hoofd der School en tot het verhuren dier woning aan het Hoofd der School voor een huurprijs van f 250.—. Voorstel tot het aangaan eener geld leening groot f 1364.— bij de Bank voor Nederlandsche gemeenten voor verbete ring van een gedeelte van den weg Callantsoog—Polder 't Hoekje. Aangenomen. Ingetrokken wordt het Raadsbesluit van 9 October 1928 tot verkoop van grond aan S. Kooger. Vastgesteld wordt de pensioensgrond slag van den burgemeester enz. (f 3625.-). Benoeming secr.-boekh. Alg. Armbest. Met alg. st. wordt de heer J. Baas benoemd. Id. lid der Comm. v. Toez. op het L.O. Benoemd de heer Baas. Id. lid Comm. Wering Schoolverz. De heer Baas wordt benoemd met 6 tegen 1 st. Benoeming twee leden Hoofdbureau, wegens vertrek. Benoemd worden de heeren Vries en Baas. Plaatsvervangend v. d. Plas en Brouwer. Benoeming lid Stembur. III. Benoemd de heer Veul, plaatsvervangend de heer Commandeur. Rondvraag. De heer Kruit bespreekt het opstellen van een circus op erfpacht terrein, hij acht dit ln strijd met het genomen raadsbesluit en zag gaarne in de toekomst dergelijke tenten op een andere plaats. De heer Vries vraagt, hoe ver het ge vorderd is met den straatweg. Voorzitter antwoordt, dat dit slechts zeer langzaam vordert in verband met de toestemming van de familie Van de Poll en andere aangelegenheden.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 9