Radiografisch Weerbericht. Julêanadorp. 't Zand. MOTOR-ONGELUKKEN. Breezand. Anna Paulowna. Uitslag landbouwtelling. Wieringen. Schagen. Texel. Visscherijberichten. In de j.1. gehouden vergadering van den Kerke raad der gemeente Huisduinen Julianadorp, is, door vertrek vjin den heer K. Klein naar Den Helder, tot ouder ling gekozen de heer F. J. van Vught Koegras, thans Diaken, en in diens plaats tot diaken de heer D. Blokker te Huis duinen. Door het springen van den voorband van zijn motorrijwiel is Zondagavond de heer D. S. T. komen te vallen en bekwam daardoor, zooals men ons mededeelde, een niet ernstige verwonding aan een zijner beenen, terwijl hij hier en daar eenige ontvellingen opliep. DE WEG DOGGERSVAART— MIDDEN V LIET. De werkzaamheden aan den weg Dog- gersvsart naar de Middenvliet schieten goed op, en is men thansl reeds druk bezig de verharding daarop aan te brengen, zoodat het niet zoo lang meer zal duren of men kan van dezen weg gebruik maken, die de route naar Den Helder al behoorlijk inkort. van 1 Juli, de voorz. feliciteert den be-1 geerd door vele weggebruikers. Op een noemde vraag van den heer Kaan _ntwoordt Op het verzoek tot afgraving van den voorz., dat het totaal der kosten nog niet Oostdijk is door Ged. Staten afwijzend kan worden opgegeven, daar alles nog beschikt, er zal nu gebaggerd worden. niet is verrekend. De heer Lovinck vraagt naar het per- Hierna wordt de vergadering gesloten. J.1. Zondagmorgen elf uur is alhier een ernstig motor-ongeluk gebeurd. Door het links uitwijken van J. M. welke op een rijwiel was gezeten is de heer Mereboer van Oude Niedorp met zijn »Excelsior« tegen een paal gereden. De duorijdster, M.'s echtgenoote, werd hierbij met een harer beenen langs de paal geschaafd waardoor een dusdanige ernstige been fractuur ontstond dat Dr. Oterdoom over brenging naar het ziekenhuis noodzake lijk oordeelde. Den motorrijder refthierbij geen schuld daar deze tot 't laatst pro beerde om M. de fietsrijder links achterop te rijden, hierbij signaal gaf en niet hard reed. We merken hierbij nog even op hoe gevaarlijk het is dat er nog steeds menschen zijn welke de regels van den weg schijnbaar niet kennen of ze niet in acht nemen. J.1. Zondagmorgen kwart voor elf was het voor café Schrieken een drukte van belang. De Westfriesche motorclub, ge vestigd te Heer-Hugowaard had n.1. een rit naar Texel georganiseerd waarvoor men om 10 uur te Heer-Hugowaard was vertrokken en was als tusschenplaats 't Zand gekozen. Te goed elf uur vertrok men weer van hier om daarna met de veerboot van 12 uur van Den Helder naar Texel over te steken. Een aardig gezicht deze keurig uit ziende motorrijders(sters) waarvan wij er 27 telden en waarbij velen nog een passa gier achterop hadden. Zaterdagavond 28 Juni j.1. kwam een tot heden onbekend gebleven motorrijder even buiten ons dorp op den rijksweg door het springen van een band te vallen. De duorijdster heeft zich daarbij nogal aan handen en beenen bezeerd, doch niet in zoodanige mate dat zij moest worden verbonden. Men heeft de reis althans na reparatie zoo weer voortgezet. Voor rekening van don heer J. Dekker, timmerman alhier, zal aan den Zwarteweg een woon- en winkelhuis worden gebouwd. De bouw zal bij aanbesteding geschieden. BOUW R. K. KERK MET PASTORIE. Naar wij vernemen, zal binnen niet te langen tijd een aanvang worden gemaakt met den bouw van een R.-K. kerk met pastorie, sacristie en garage voor rekening van het R.-K. Par. Kerkbestuur van den H. Joannes den Evangelist. Het een en ander wordt gebouwd aan den Verlengden Meerweg, hoek Zwarte weg. De bouw gesohiedt bij aanbesteding. BESTUURSVERGADERING VAN DEN AN NA-P AU LOWNA- POLDER. Op Zaterdag 28 Juni vergaderde het Bestuur van den Anna Paulownapolder in het Polderhuis. Voorzitter de heer C. Wydenes Spaans, Secretaris de heer O. Keyzer. Afwezig de heer N. Onderwater, hoofdingeland, wegens drukke bezig heden. De voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom, de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onder dank onveranderd vastgesteld. De voorzitter feliciteert den heemraad Waiboer met zijn herstel en doet de vol gende mededeelingen: Door Ged. Staten is goedgekeurd het besluit tot in erfpacht geven van grond aan A Liefhebber, alsmede het besluit tot aangaan van een leening, groot 93.000; de overeenkomst is inmiddels geteekend, de gelden zullen op 1 Juli wor den ontvangen en de schuld bij de Boeren leenbank hiermee worden voldaan. Door hetzelfde college is goedgekeurd het besluit tot verhooging dér jaarwedden van Secretaris en Penningmeester. Van deze ambtenaren is een dankbetuiging ingekomen. By het gehouden onderzoek bleken boeken en kas in de beste orde te zijn. De levering van het onderhoudsgrond is gegund aan Schipper's Ballast Mij. voor 3.35 per M3. Het maken van een af damming te van Ewijcksluis aan de Vries, Heemstede voor 6960. Voor het onderhoudswerk is aange schaft een derde paard, terwijl eenige karren in de maak zijn. By Kon. Besl. is tot heemraad herbe noemd de heer Lindenberg, met ingang oentage van de leening en waar deze ge sloten is. Voorz. antwoordt, dat geleend is by het Pensioensfonds voor Kol. Landsdienaren en Locale Ambtenaren tegen 41I, a pari. De mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel tot onderhandschen ver huur van het grasgewas van 400 M. Balg- dijk, aan A. Schilderman voor 1.25 per jaar, gedurende 3 jaren, wordt aangeno men. De heeren A. v. d. Berg G z. en J. Tijsen worden verzocht de gelooisbrieven van de herkozen hoofdingelanden K. A. Kaan en O. D. Rezelman te onderzoeken. De stukkon blyken in orde, waarom de heer v. d. Berg tot toelating adviseert, waartoe wordt besloten. De voorz. feliciteert de herkozenen. Voorstel tot verhooging van de jaar wedden van de Heemraden van 150 tot 250, met ingang van 1 Juli 1930. De no tulen van de vergadering van het D. Best. hieromtrent worden voorgelezen, de heemraden achtten de verhooging niet noodig, doch om event. ook niet-kapitaal- kraebtigen in de gelegenheid te stellen deze functie te verrichten, wordt het voor stel ingediend. De vergoeding voor het gebruik van eigen auto ten behoeve van den polder wordt alleen berekend, by de schouw. De heer Kaan had wel verhooging ver wacht, doch vindt 50 voldoende in. ver band met den slechten economischen toe stand en den grooten schuldenlast van den polder. De heer Langereis acht ver hooging ongewenscht, evenals de heer Nannes, dié wil wachten tot de toestand wat meer rooskleurig is, volgens spr. ver dienen de heemraden de verhooging on getwijfeld. De voorz. verdedigt het voor stel: i:i de vorige vergadering is door twee hoofdingelanden verzocht om ver hooging voor de heemraden te overwegen en geen der andere leaen was er tegen, spr. beschouwde het als een uitnoodiging om met een voorstel te komen. De heer Lovinck is wel voor verhooging, nu de toestand slecht ir, komt den heemraden een betere vergoeding toe. Met de stem men van de heeren Kaan, dé Graaf, Nan nes en Langereis tegen wordt het voor stel aangenomen. De heemraden onthiel den zich van stemming. Vaststelling van het kohier van polder- lasten voor 1930. Voor ruim 4521 BA. is het kohier opgemaakt tot een bedrag van 126.607.08. De lasten zijn invorderbaar in 3 termynen, welke vervallen op 19 Juli, 6 September en 25 October. Goedgekeurd. Voorstel tot wyziging van het plan be treffende het maken van losplaatsen in den boezem van de Wieringerwaard. Oorspronkelyk was de bedoeling naast de losplaats voor de W.W. een losplaats voor onzen polder te maken en by den Lotweg nóg een. Daar de Wieringerwaard evenwel niet veel behoefte heeft aan die losplaats, kan er beter een gemaakt wor den, welke nog verlengd kan worden naar den Lotweg. De bedoeling is nu een los plaats te maken met 75 M. voor W.W., dé beschoeiing zal worden 0.80 plus A. P. Er komt een oprit by de Coupure zonder den tramweg te passeeren, aan de andere zyde loopt hy af naar den Lotweg. Het uitbag geren van den boezem is hedenmorgen aanbesteed, de laagste van de drie in schrijvers was Jb. Pranger voor 24.000 dit is beneden de raming. De kade wordt gemaakt van klei. Op eenige vragen ant woordt de voorz. dat de breedte van 11 M. voldoende zal zyn, daar ook de kruin breedte er nog by komt; dat er geen be- harding komt, de eerste jaren zullen wel niet makkelyk zyn en dat met September de geul wel in orde zal zijn, doch de overige werkzaamheden niet. In de aan- neemsom is schoei Tngwerk niet inbegre pen. Benoeming commissie voor het nazien der rekening over 1929. Daar het ge woonte is, dat nieuwe leden by voorkeur worden benoemd om kennis te nemen van de volledige polderverrichtingen, stelt de voorz. tot leden te benoemen de heeren Onderwater, Rezelman en de Graaf. Al dus wordt besloten. Nu volgen mededeelingen omtrent het onderzoek betreffende den duiker bij ge maal 2. De ingenieur van de Prov. Water staat heeft den toestand opgenomen en geadviseerd een nieuwen, betonnen dui ker te leggen. Dit is niet aanlokkelyk voor het polderbestuur. By het onderzoek bleek, dat het water uit de v. Ewycks- vaart in den duiker kwam, als de stand in de kom hoog is. Getracht zal worden het lek te repareerón, voorz. hoopt, dat het mogelyk is, anders zal tot aanleg van een nieuwen duiker moeten worden over gegaan. Voorz. hoopt, dat men voor den drukken tyd klaar zal zyn, doch dit wordt betwijfeld. Op een vraag van den heer Rezelman of de duiker niet gemist kan worden, antwoordt voorz. dat dit niet mo gelyk is, wat spr. met een kaart aantoont. Bovendien zou dan de duiker toch opge ruimd moeten worden en zou de afdam ming moeten geschieden. De heer Nan nes vraagt of het niet mogelyk is den dui ker te verplaatsen, indien er een wel onder zit. Voorz. haalt een voorbeeld aan van den sluisbouw t© IJmuiden, dat ook hierin kan worden voorzien, als het noo dig is. Besloten wordt een pomp met groo- ter capaciteit zal worden geplaatst op den duiker en een grondig onderzoek in te stellen, waarna plannen gemaakt kunnen worden, welke ter kennis van de verga dering zullen worden gebracht. By de rondvraag informeert de heer O. Geerligs naar de teerbedekking van den weg, of deze weerstandsvermogen genoeg heeft en wie aangesproken kan worden voor garantie. Voorz. antwoordt, dat het j werk in eigen beheer is uitgevoerd en niemand aansprakelijk gesteld kan wor den. Op het oogenblik is de teer nog wat week tengevolge van kuilen enz. Er moet echter nog geregeld grint opgebracht worden. Spr. wijst er nog op, dat het ver zoek om rechts te houden wordt gene- UITSLAG VEETELLING. Aantal paarden: veulens 27; andere paarden beneden 3 jaar 43; ry- en tuig- paarden 182; trekpaarden 304; hitten 48. Aantal runderen: springstieren 23; melk- en kalfkoeien 896; mestkalveren 3; ander mestvoe 4; jongvee boven 1 jaar 180; jongvee beneden 1 jaar 227. Aantal schapen: boven 1 jaar 494; lam meren 585. Aantal bokken en geiten: 127. Aantal varkens: biggen beneden 6 we ken 292; fokzeugen 136; van 6 weken tot 60 K.G. 329; van 60 K.G. tot 100 K.G. 156; boven 100 K.G. 121. Aantal kippen: kuikens 5140; kippen: 10063.' Aantal eenden: kuikens 894; eenden 3721. Aantal korven en kasten met byen: 33. In de maand Juni zyn door B. en W. de volgende bouwvergunningen verleend: aan A. Tiel tot het bouwen van een woonhuis; aan C. Hartog tot het bouwen van' een woonhuis en aan M. J. Rozenbroek tot het bouwen van een bloembollensohuur. DE OPENSTELLING VAN HET POSTKANTOOR. Het feit, dat het postkantoor te Anna Paulowna voor telefoonhouders nu we ger is opengesteld schijnt nog niet van voldoende bekendheid te zijn. Was het kantoor voorheen van v.m. 9 tot n.m. 9 u. voor telefoonhouders opengesteld, thans is er gelegenheid om van van. 8 tot nam 9 u. van de telefoon gebruik te maken. Aan den heer A. O. Geertzema, alhier, is vergunning verleend ingevolge de Hin derwet om een 3 P.K. electromotor te plaatsen ten behoeve van zyn bedrijf. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: H. Blok en gezin uit Zijp©; P. A. Kroon uit Duitschland; E. Ruiter uit Veendam; H. Vergunst uit Lisse; Mej. N. Liefhebher uit Oallanteoog; H. Zeinstra uit Noord-Scharwoude; S. Koldijk uit Noord-Scharwoude; Mej. B. Oving uit Borger; L. Kruithof uit Vled- der; O. Jansma uit Smallingerland; 'S. Piening uit Emmen; L. Super en gezin uit Den Helder; A. Dwarswaard uit Lisse; M. DwarswaardVos uit Sassenheim; R. Janssen en gezin uit Zijpe; M. Rosijot Stierp en dochter uit Heemskerk; J. Bol- tendal uit Wedde; C. GoedBellis en zoon uit Den Helder; J. H. Alting uit Vlagt- wedde; P. Molenaar en gezin uit Sassen heim; Mej. J. Otten uit Zweeloo; K. Bergsma uit Utingeradeel; D. van der Wallen uit Utrecht; P. Delver uit Den Helder; Mej. A. M. Groot uit Nibbixwoud. V er trok ken: Mej. A. Kuiper naar Bergen; Mej. J. Hijman naar 'Den Helder; Mej. T. Backer naar Den Helder; Mej. J. Th. Alleman naar Zijpe; D. J. Lindenbergh naar Andyk; P. Wimnubst naar Noordwy- kerhout. POLITIE. Gevon den: een heer eng as. tingen ter secretarie. Inlich- Land in gebruik: eigen land 2787.62 H.A. gepacht land 1606.75 in pacht van ouders 434.31 Bouwland, in de gemeente gelegen 2451.61 'buiten de gemeente gelegen 16.75 Grasland, buiten de gemeente gelegen 35.60 in de gemeente gelegen 1077.38 Tuingrond 865.38 Boomgaarden op bouwland 0.57 id. op grasland 0.49 id. op tuingrond 4.04 Glascultuur, éénruiters 991 stuks staand glas verwarmd 2025 M'. staand glas onverwarmd 3872 Overzicht van de grondgebruikers, ge splitst naar de grootte van het bedrijf: Aantal personen, die in gebruik hebben: Eigenaars: Pachters: 0.05—0.15 HA.. 79 80 0.150.25 65 8 0.25—0.50 82 10 0.50—1 23 12 1—5 153 46 510 53 B 10—20 39 21 2050 143 21 50—100 3 5 meer dan 100 HA. (De grondgebruiker wordt geacht eige naar te zfjn als het grootste deel van den gebruikten grond eigendom is; anders pachter). VERGADERING VAN HET VISSCHERSFONDS „WIERINGEN". JJ. Zondag 29 Juni 1930 had in het lokaal van den heer Jb. Bruul te Hippo- lytushoef een algemeen© leden- en dona teursvergadering plaats. De opkomst was matig. De voorzitter, de heer js.. Zomer dijk, opende de vergadering met een har telijk welkom en zegt dat deze vergadering in hoofdzaak belegd is om wederom de koninklyke goedkeuring te verkrijgen, daar de tijd is verstreken. Met algemeene goedkeuring van de vergadering worden de notulen niet gelezen, doch uitgesteld tot de volgende jaarvergadering. Volgt punt 1 van de agenda: „Bespre king, en zoo noodig wijziging der statuten, benevens aanvrage tot koninklyke goed keuring". Voorz. zegt dat volgens art. 2 van het reglement de veareeniging is aangegaan voor een tijdvak van 29 jaar. Daar deze nu verstreken zyn is het gewenscht volgens oordeel van' het bestuur dit artikel zoo danig te wijzigen, en wel wederom voor 30 jaar. Dit wordt door de vergadering goedgekeurd. Verder zal worden gewijzigd art. 10, dat luidt als volgt: „Jaarfijks in de maanden Januari en September doet de penningmeester rekening en verantwoor ding over zyn beheer in oen algemeene vergadering. In die vergadering van Ja nuari wordt tevens overgegaan tot het kiezen van twee bestuursleden, waarvan elk jaar volgens rooster twee aftreden, doch direct herkiesbaar zyn. Het bestuur stelt voor, aangezien t bestuur thans uit gebreid is tot 8 leden en voorzitter, dit artikel te wijzigen zoodat elk jaar 3 leden moeten aftreden, inplaats van 2. Wordt algemeen goedgevonden. Tevens zal hier op de koninklyke goedkeuring worden aangevraagd. Alvorens verder te gaan, verzoekt de heer B. Kat aan den voorzitter het regle ment te willen voorlezen, daar wellicht nog wel meerdere artikelen voor wyziging in aanmerking konden komen. Artikelsgewyze leest voorz. het regle ment voor en naar aanleiding van art. 17 vraagt de heer Kat het woord. In dit ar tikel staat toch, dat twee derden der zui vere inkomsten zullen komen ten bate der weduwen, weezen en ongelukken, en één derde ten bate als pensioen voor oude vis- schers. Spr. zou gaarne zien dat aangezien bet fonds voor weduwen en weezen in' stij gende lyn is en voor oude visscbers altyd een tekort, is, dat dit artikel zoodanig ga- wyzige weid, n.L Jó voor weduwen en weezen en1 de andere helft voor de oude visscbers. De beer Jac. Kaptein is het niet met den heer Kat eens, terwyl tevens de beer De Vries den heer Kat niet kan onder steunen. Er zfini thans 7 weduwvrouwen en al zou de splitsing volgens den heer Kat er door komen, zou dit niet veel voor de visscbers te beteefcenen hebbent Daar de heer Kat biervan geen voorstel maakte, wordt art. 17 ongewyzigd gelaten. Verder gaande, rua bet reglement te heb ben voorgelezen, zegt voorz. gesproken' te hébben met den heer N. Kaan Fz., die er zich over beklaagde 1 cent voor een emmer water te moeten geven voor zy'ni boot te Den Oever. Daar de heer Kaan toch dona teur is, dacht hy dit vrij te hebbent Tevens is hy wel geneigd een zekere vergoeding per jaar te geven. De heer S. de Haan zegt naar aanleiding 'hiervan, dat dit komt door den heer Wieg man te Den Oever, welke belast is met het toezien op afgeven van water en emmers. En nu toch was er door den heer Wiegman geconstateerd, dat de zetschipper van den heer Kaan het drinkwater gebruikte om het schip af te soppen, dus m. a. w., dat de emmers niet in zindefijken staat werden gebruikt, hetgeen voor andere visschers wel eens nadeelige gevolgen zou kunnen hebben. Vandaar dat de heer Wiegman 1 cent per emmer had gevraagd. Tevens worden nog meerdere klachten ter sprake gebracht, hetgeen volgens de vergadering dan ook afkeuring verdiende en in'' dezen tyd niet thuishoorde. Voorz. zegt dan ook toe dit te onderzoeken. Te vens zal aan de verschillende motorsohip- pers worden verzocht om een kleine ver goeding te betalen voor het te gebruiken water. By de rondvraag informeert de heer De Vries, die gezien heeft dat de afslag te Den Haukes te huur is, of er al huurders zyn geweest. Voorzitter antwoordt ont kennend. Niets meer aan de orde zyrude sluit voorzitter met een woord van- dank de vergadering, VEREENIGING TER BEVORDERING VAN HET ONDERWIJS OP OOST-WIERIN GEN. Gefijk bekend mag worden veronder steld, zullen dit jaar de schoolkinderen der scholen te Oosterland en Den Oever ge zamenlijk schoolreisjes ondernemen. Voor dit doel is een geldinzameling gehouden, waarvan de voorloopige opbrengst 603.30 bedraagt. Ofschoon dit 'bedrag niet onaan zienlijk is, blijkt het toch nog niet vol doende te zyn om de kosten der reizen geheel te dekken. Het bestuur der ver- eeniging hoopt dam ook, dat nog eenige flinke giften zullen binnenkomen. Op Vrijdag 11 Juli ajs. gaan de kinde ren der 5e, 6e en 7e klasse naar Overveen, „Kraantje lek" en Zamdvoort, terwyl op den terugreis een wandeling wordt ge maakt door Haarlem. De kleinere leerlingen uit de le tot en met de 4e klasse gaan op Dinsdag 15 Juli as. naar Schoorl en Kamperduin. Wy hopen, dat deze uitstapjes begum- stagd zullen worden door prachtig weer. ERNSTIG ONGEVAL. J.1. Zondag heeft na'by Den Oever een ernstig ongeval plaats gehad. Terwyl eeni ge werklieden bezig waren een plaat yzer ter zwaarte van ongeveer 250 K.G. aan boord van een der baggermolens te hit seden, stortte deze plaat plotseling tiaar boneden, hetgeen vermoedefijk moet wor den geweten aan het breken van 9en der schijven van het takelblok. De smid v. di H. kreeg bij deze gelegenheid het even eens neervallende staaldraad tegen het lichaam, waardoor één zijner beenen brak. De getroffen© werd terstond per boot naar de haven gebracht, alwaar de verpleger der M.U.Z. de eerste hulp verleende. De inmiddels ontboden geneesheer Dr. de Groot, achtte na een ingesteld onderzoek overbrenging naar het ziekenhuis te Alk maar moodzakelyk. Aan de dienstplichtigen der lichting 1918 S. Bakker, E. Lont en P. Wiegman is toegestaan het onderzoek der verlof gangers in October of November as. te ondergaan. „Kijk eens wat een leuke platte visoh, Rie". „Ja, daar heeft vast een duiker op ge trapt". Bverybody's Weekly, Londen. EEN ONGELUK TE DEN OEVER. JJ. Zondagmorgen by het schoonmaken v.m een baggermolen te Den Oever viel een der omderdeelen van de machine op een been van den arbeider v. d. Have, waardoor de man rijn been brak en zijn hand verwondde. Dr. De Groot heeft den man eerste hulp verleend. MARTBA-VEREENIGING. Wy vernemen dat bovengenoemde ver- eeniging op 3 Juli a.s. des avonds 8 uur een gezellige by eenkomst zal houden. in het gebouw „Land in Zicht", waarbij de Jongefingsvereeniging „Zacheus" haar medewerking zal verleenen. vVoensdag 9 Juli as., des voormid dag» 11 uur, zal m het gebouw der Zuider zeewerken te 's-Gravenhage, Zeestraat 102, worden aanbesteed: Het bouwen van een dubbele dienst woning naby de schutsluis te De Haukes. Raming 10.200. Door den architect Chr. Dekker te Schagen, zyn voor de Zuiderzeewerken aanbesteed 7 barakken, waarin ruimte moet zyn voor 100 a 150 personen. Laagste inschrijver was de Timmerfa briek „Westfriesland" te Schagen voor 61.490, hoogste 68.995 door Geuzen- bloek en Boekei te Medemblik. De barak ken moeten op verschillende punten 'van de Zuiderzee worden gebouwd. DE LAATSTE KERMISDAG. Op den laatsten Zondag van Schager- kermis was het byzoruder vol. Ook was er op dien dag, volgens zeggen, veel gedron ken. Dit ontaarde op den avond in allerlei vechtpartijen. Een markcafétje in de Nieuwstraat werd' door een troep woest© Belgen, werkzaam by den landbouw, be zocht en moest het vooral ontgelden. Al les werd kort en klein geslagen. Daarby werden de messen getrokken en ontvin gen een paar bloedige wonden. Ook in andere berbergen ging het woest toe. De politie had handen vol werk. DOOR AUTO OVERREDEN. In De Cocksdorp is gistermiddag het zesjarig zoontje van den heer Schaatsen- berg aangereden door een auto, bestuurd door den heer Knoppers uit Den Burg. Het kind kwam onder den auto terecht en werd ernstig gewond opgenomen. Het is naar het R.-K. ziekenhuis te Den Hel der overgebracht. LUK TE TEXEL AANGESPOELD. Op het Westerstrand te Texel is aan gespoeld het lijk van een zwaar gebouwd manspersoon, dat in verren staat van ont binding verkeerde. De kenteekenen zyn: lengte plun. 1.75 M., leeftyd ongeveer 50 jaar, gekleed in donkerblauwe zeemanstrui, zware laarzen waaronder nieuwe zolen, om het middel riem met gesp. Het fijk is op de algemeene begraaf plaats ter aarde besteld. 28 Juni. Aangebracht door korders: 2538 tongen p. st 1159 kleine tongen 8 tarbotten 40 kisten schol I p. k. 46 kisten schol H 21 kisten schar Door haringvisschers: 3 tal haring p. tal 6 tal geep 4785 kg. ansjovis p. kg. 0.50—0.35 0.20—0.05 6.504.50 9.004.50 3.25—1.75 3.50—2.70 5.20 11.00—9.00 0.24—0.22 29 Juni. Aangebracht door haringvisschers: 1452 kg. ansjovis p. kg. 0.20—0.21 30 Juni. Aangebracht door haringvisschers: 5 tal haring p. tal 3.65 21 tal geep 9.50—6.70 1519 kg. ansjovis p. kg. „0.260.2S3 Naar waarnemingen verricht in den morgen van 1 Juli Medegedeeld door het Kon. Nederlandsah Meteorologisch Instituut te De Bilt. Laagste stand 764.8 Karlstadt. Hoogste stand 747.6 Valentia. Verwachting: Matige tot zwakke O. tot Z.-wind, toe nemende bewolking, droog, behoudens kans op onweer, nog warm.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7