Voor ZINNESCNERMEN tn SlSWIfKN OPRUIMING TEHTUNHU.MARKIESOaEK WESTSTRAAT van Restanten Men zie de étalage DE KERMIS. Burgerlijke Stand van Den Helder Callantsoog. Wieringen. Als het weer dus wil medewerken artamt de kinderen ©en mooien middag te wach- ten» Uit de Land- en Tuinbouwwereld. Git een en ander zoude blijken, dat één der Spaansche hoeren versohillenderlel verklaringen heeft afgelegd. Wij willen het Rotterdamsch© blad niet navolgen en ons niet verliezen in een stroom van après jout van hier uit niet voldoende ie oontro- leeren gegevens, verklaringen, inierpre- taties en gissingen. Wij geven er de voor keur aan, het antwoord af ie wachten, dat de Nederlandsöhe regeering zal geven op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Boon, een antwoord dat onge- 't papier laat zitten. Red. Held. Crt.). In het pension „Bosch en Duin cku aan den rand der deninenbosschen schitte rend is gelegen, werd halt gehouden. Dit was nu juist een prachtplaats om onze broodjes, die we meegenomen hadden, op te eten. Hierna werd de Fonteinsnol, een heuvel, van/waar men een zeer fraai uit zicht heeft over Texel, beklommen. Weer stapten we op onze fiets en werd de tocht voortgezet naar De Koog, om daar wat op het strand uit te rusten. Het strand van De Koog is veel breeder dan ons strand en men heeft er ook een prachtgelegenheid om te baden. Van De Koog gingen we terug naar Oudeschild, waar in het gras van den dijk voor het laatst een blik werd geworpen op het vredige schapeneiland, waar we zoo'n buitengewoon gezelligen dag hadden door- pebracht. Dan stapten we op „De Dage raad", die ons weer naar Den Helder voerde. Het was wel een scherpe tegen stelling om van dat rustige, mooie eiland weer midden in de drukte en het gewoel van een kermis te komen. HET MUZIEKCONCOURS TE HAARLEM. „Helder's Fanfarecorps" heeft een goede pers. In ons verslag van dit concours schreven wij reeds over het prachtige figuur, dat bovengenoemd corps heeft geslagen, roem den wij de sublieme interpretatie van de beide werken in den Concertwedstrijd. Dat wij in dit ons oordeel niet alleen staan, bewijzen wel de critieken in de beide groote Haarlemsche bladen, welke vol lof zijn over het optreden van het Heldersche Corps en zijn directeur. Wat deze bladen schrijven, volgt hier: K. H. Kerkhoff schrijft in de „Oprechte Haarlemsche Courant": Na zich minder gunstig te hebben uit gelaten over het gepresteerde in de afdee- lingen, welke vooraf gingen aan die van uitmuntendheid behalve dan wat de beide Amsterdamscho Knapencorpsen ten gehoore brachten vervolgt hij aldus: „Het was dan ook een verkwikking, toen in de afdeeling Uitmuntendheid Fanfare „Helder's Fanfarecorps", onder leiding van den heer Th. C. Lugtenburg, zich deed hooren in een bijzonder mooi klankgehalte, technische vol maaktheid en muzikale voor dracht. De „Suite Oriëntale" van Fr. Popy werd, ondanks een kleine afwijking in het samenspel (in het eerste gedeelte) symphonisch uitgevoerd, een groote verdienste voor een fanfare-orkest. Op vallend was het sohitterend bas- register van dit corps, alsmede het contact tusschen den op den voorgrond tredenden dirigent en zijn musici". Ongetwijfeld een loffelijke getuigenis uit den mond van iemand ten volle tot oordeelen bevoegd. Over het gepresteerde in den Eere wedstrijd is de recensent niet zoo enthou siast. Hij schrijft: „Helder's Fanfare corps" kon zich niet zoo doen bewonderen als des middags, men stemde slecht en was technisch niet in goede conditie, doch toen het verplichte nummer „Néron" weder op een merkwaardige klankrijke wijze werd vertolkt, werd dit corps met veel applaus beloond." (Inderdaad stond de vertolking van de „Ouverture Romantique" niet op het peil van de andere nummers. Maar er is een verzachtende omstandigheid; men had bijna geen gelegenheid gehad om op ver haal te komen; binnen het uur moest men weer spelen wat bij de snikheete tempe ratuur lang geen pretje was. Er werden 208 punten behaald, waardoor „Helder's Fanfarecorps" wel buiten de prijzen zal vallen)! Thans het woord aan den heer G. J. Kalt, die in „Haarlem's Dagblad" het volgende schrijft„In de afdeeling Uitmuntendheid Fanfare trokken door hun uiterlijk de Volendammers zeer de aandacht, doch hun muzikale prestaties, hoe verdienstelijk ove rigens, bleken toch voor deze afdeeling niet toereikend. Iets beter voldeed het corps uit Ilpendam, dat vooral het vrije werk zeer goed vertolkte. Ten leste spande hier „Helder's Fanfarecorps" de kroon. Hier was, onder uitnemende leiding, een klankkleur ver kregen, die ons herinnerde aan die der beste fanfarecorpsen; ook de Suite Orienta 1 e was tot de 1 aa t s t e noot het aanhooren overwaard. (In de daarop volgende Eere-afdeeling Fanfare speelde 1 corps: „Kunstkring", Spaarndam, waarvan ge zegd wordt, dat dit corps het mooie, nobele klanktimbre van Den Helder niet kon bereiken"). Over het gepresteerde in den Eere wedstrijd door „Helder's Fanfarecorps" schrijft deze criticus het volgende: „Hel der's Fanfarecorps" droeg voor „Ouverture Romantique", van Keler Bela en deed ook daarin zijn mooie baskleuren bewonderen, méér nog in de toegift „Néron", dat klank vol werd uitgevoerd". „Spijtig genoeg, vervolgt de schrijver, „schoot men in het eerstgenoemde stuk inde hooge registers (eenige maten lang) technisch te kort." Uit bovenstaande 2 recensies blijkt wel, dat „Helder's Fanfarecorps" Zondag te Haarlem een meer dan gewone prestatie heeft geleverd. De getuigenis van boven staande onbevooroordeelde musici toont dit wel duidelijk aan. Zeer zeker kan Den Helder trotsch op zijn „Fanfare corps" zijn. De heer A. J. Leewens, die als immer veel belang stelt in de verriehtingen van onze dillettant-corpsen, zond den heer Lugtenburg het volgend schrijven„Mag ik U en Uw kranig corps mijn hartelijke gelukwenschen aanbieden met het prachtig succes, gepasseerden Zondag te Haarlem behaald. Toevallig was ik Vrijdagavond in de gelegenheid het verplichte nummer te hooren. Toen reeds frappeerde mij cor rectheid, pittigheid, tempo en zuiverheid van intonatie". En de heer B. O. Hooiberg, de directeur van „Volharding" (welk corps in dezelfde afdeeling uitkwam) schreef hem o.m. „Proficiat met het gisteren wel verdiende succes". EEN WAARSCHUWING. Tegen lage individuen in de duinen. Een onzer lezers zendt ons een ingezon den stuk, dat wij om den inhoud niet in zijn geheel kunnen opnemen, doch waar- aan wij bat volgend© ontl66n©n. Inzender waarschuwt met ernst tegen enkele iiidi- duen, die de duinen onvellg maken door zich daar op te houden, z.g. om verloofde paartjes af te loeren. „Zou <men, door deze menschen te sig- naleeren", zoo zegt inzender, „niet een verbod op hen kunnen toepassen, om zich in de duinen op te houden. Dat kan toch best. Dan wordt het ook veiliger voor kin deren, die eveneens slachtoffer kunnen worden, van deze steeds dieper zinkende wezens". Het voorstel van inzender Is zeer zeker de overweging waard en voor de veilig heid van de duinen van beteekenis, daar verschillende personen met name bekend zijn, die zich daar ophouden, alleen met de bedoeling hun lagere instincten te be vredigen. - Red. Held. Crt Na Dinsdag reeds een overzicht te heb ben gegeven wat er al zoo op de kermis te zien en te beleven was, sommen wij hier nog enkele dingen op die wij toen niet hebben vermeld. Deze kermis kenmerkt zich door een bijna totale afwezigheid van blinden, lam men of andere invaliden, wat eigenlijk wel goed is. Het is geen aangenaam en aesthetisch gezicht verminkte ledematen, die soms nog allesbehalve schoon waren, te zien, bovendien werd de kermisvreugde van velen, door het zien van deze onge- lukkigen getemperd. De straatacrobaten zijn ook niet talrijk vertegenwoordigd. Op het Koningsplein is een boeienkoning, die door zijn hond wordt losgemaakt en op het kermister rein zelf is een man meteen gedresseerd paard, die nog als extra attractie een tweetal fietswielen, aan een staaf beves tigd, op zijn voeten laat ronddraaien en wentelen, wat hem heel handig afgaat. Dan is er.nog op het Molenplein een theater, naast Bosco, dat wij denvorigen keer niet genoemd hebben. Hier is ook goede variété te zien. Een rekenkundig paard, dat bovendien nog op een uiterst klein tabouretje staat en nog verschillende andere verrichtin-1 gen doet. Een slangenmensch dat zich op alle mogelijke manieren opvouwt en uitrekt als ware hij van gummi. Een goede koorddanseres, welke tevens nog frappante staaltjes van duivendres- suur te zien geeft. Een aardig troepje kleine honden, dat ook werkelijk goed gedresseerd is, een paar clowns en een tweetal acrobaten welke goede toeren laten zien, vooral die, waar het vrouwelijk deel van het tweetal met een raam op haar schouders staat, waarop de man zijn kunsten verrieht. Tot slot treedt de directeur zelf op in een krachtnummer. Zeer zware halters en gewichten hanteert hij gemakkelijk. Hij zwaait er mee op zijn beenen, rolt er mee, heft de twee halters die samen 280 pond wegen op en geeft als slottoer te zien hoe hij de twee halters, plus nog vijf menschen draagt, waarlijk een prach tige prestatie. Een bezoek aan dit theater is aanbevelenswaardig. Bij de Mosterdbrug staat een tentje waarvan de naam een jeukerig gevoel te voorschijn roept, n.1. het Vlooientheater. Hoe lastig die diertjes ook somtijds kun nen zijn, toch moet men er eigenlijk een beetje bewondering voor hebben. Men staat gewoonweg verbaasd als men ziet hoeveel de exploitant met onuitput telijk geduld heeft weten te bereiken. Hier is het alleen een kwestie van geduld en niet van geweld en de dresseertijd varieert zoo ongeveer van 14 dagen tot eenige maanden. Het eigenaardige is dat de vrouwelijke vlooien moeilijker te dres- seeren zijn dan de mannelijke. De vlooien worden door een heel dun zilverdraadje om hun kop vastgehouden en doen zoo van alles, gecostumeerd dan sen, wagentjes voorttrekken (de koetsier is er zelfs en houdt de zweep vast.) Een vloo kan zoo ongeveer 80 100 keer zijn eigen gewicht dragen. Zeer interressant is het hoe de vloo Sjefke een heel klein balletje op zijn pootjes balanceert, zijn kameraad Tommie is nog niet zoover. Honderden keeren moet men het balletje op de pootjes van den vloo leg gen, alvorens het diertje beseft wat men van hem verlangt. Er zijn gemeente-werk lieden, soldaten enz. Het voederen der vlooien geschiedt met het bloed van den exploitant. Driemaal daags laat hij ze op zijn arm soupeeren, Dit lichaamsdeel toont dan ook tallooze vlekjes. Een spe ciale voeding is voor dezen man noodig om het vol te kunnen houden. Zeer in terressant is een bezoek aan dit tentje. U behoeft niet bang te wezen dat u wat meeneemt, door een speciale behandeling heeft de vloo zijn springkracht verloren, zoodat U gaat als U gekomen bent. Heeft U er echter overcompleet, hij wordt daar op gewicht, gezondheid, lichaamskracht onderzocht en U ontvangt daarnaar een prijs voorden ongewensch- ten gast. De kermis verloopt over het algemeen kalm. Excessen zijn ons nog niet ter oore gekomen. Het gaat er natuurlijk wel vroolijk toe vooral op het Westplein is het druk, maar de stemming zooals die er vroeger was is er niet meer. Wie weet waar het goed voor is. KERMIS-AGENDA. Casino vam hedenavond tot en met Zon dag 4 opvoeringen door het bekende Revue-gezelschap Schakels en Go&schalk, met de revue-operette „Hou je roer recht!" In ons vorig nummer hebben wij het oor deel van onzen vroegeren stadgenoot, den heer J. B. Schuil, opgenomen, wij laten hier nog een paar andere persuittreksels volgen. Zoo schrijft het Utrechtsch Nieuwsblad: Uit den aardl der zaak zagi ales, decor» en costumes, er even frisch en fleuris uit en voor de onderscheidene tafereelen gebruikte men geslaagde achterdoeken. De regie had boven dien voor attractioneele décor-voorstellingen gezorgd, waarvan extra vermelding verdient de race tusschen sneltrein en automobiel. Den trein zoowel als den auto ziet men een traject door een berglandschap afleggen, totdat ze door een, op het tooneel uitkomende tunnel het voor-plan bereiken. Effectvol is tevens de transparante (décor dat uitzicht op de haven biedt.) De waarde van goed aangewende licht effecten -wordt vooral gedemonstreerd tijdens de waterval-scène waarbij ook de eerste serie van de vele fraaie costumes ten tooneel komt. Opvallend goed zijn ook de electrisch ver lichte japonnetjes van de dames, die 't chorus bij het eigen-haard-tafereel vormen, terwijl de costumes van de harem-finale bepaald weel derig zijn te noemen. Origineel zijn de toiletjes, welke de danseressen half kellner half girl maken. En de Oprechte Haarlemsche Courant laat zich als volgt over deze revue operette uit: Zondagavond en gisterenavond hebben de bezoekers bijna doorloopend geschaterd, nu eens om 't koddige van den tekst, dan weer om 't koddige van- 't spel soms ook om beide. Maar 't meest toch om 't laatste, want wat de komische artisten te zeggen hebben, ontleent vaak haar vroolijke uitwerking hoofd zakelijk aan de wijze, waarop zij 't zeggen en de grapjasserij, waarmee zij 't illustreeren. Aan hun spits staat de mode directeur van 't gezelschap „Schakels en Gosschalk", de heer Fr. Schakels, wiens naam tevens als acteur wordt vermeld. Hij heeft den goeden smaak om niet andere bekende revue-komie ken na te bootsen, doch tr 'n eigen soort komiekheid op na te houden, welke, 't worde erkend, 'n goed soort is niet opdringerig, niet al te banaal, noch te grof en toch haar effect zelden missend. Maar ook de ernst kreeg 'n goede beurt. Tlvoll-Bloscoop. Van heden af circus Faveur met specialiteiten-gezelschap. Tot en met Zondag, aanvang 8 uur. Witte Bioscoop. Zie programma. Scala-theater. Revue „Hallo Bandoeng". Wed. van Os. Zang en muziek. 't Kegelhuis. Muziek. Belersch bierhuis. Speciaal ingericht tijdens de kermis. Bomdsgebouw M.M.P. Muziek en specia liteiten. Gebouw U.S.O. Strijkje. SCHIETOEFENINGEN. Op 17 en zoo noodig 18 Juli en op 22 en zoo noodig 24 Juli zal in Den Helder van het fort Erfprins worden geschoten met geschut De schietoefeningen vangen aan onderscheidenlijk te 9 uur en 22 uur. Op heit fort zal van één uur af tot het einlde der schietoefeningen een rood© vlag, on derscheidenlijk drie lantaarns onder el kander, geheschen zijn. De sector, waarin geschoten wordt, wordt begrensd door de lijnen, getrokken van het fort Erfprins in richtingen onder scheidenlijk N.N.WZ.W. en N.N.W.- W.N.W. tot op een afstand van 11 K.M. uit dé kust en een hoogte van 1000 M. Vliegtuigbestuurders wordt verzocht, zich niet zonder noodzaak of niet onnoodig lang in bovenbedoelden sector op te hou- den. van 7 en 8 Juli. ONDERTROUWD W. J. D. Maas en K. H. Striet. A. F. Copini en M. Driessen. N. V. Volkert en J. O. Roos. A. Benning en N. Nebbeling. R. v. d. Graaf en J. G TTi prfltplrpr GETROUWDJ. Altink en N. Hub- beling. BEVALLENA. J. BrakelStavast, z 8 Juli 193a Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Pleit IJslandsch stoomschip „Chroine". 9 Juli 1930. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Eng. s.s. „Leeuwarden". Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen Eng. s.s. „Groningen". DE „GRAF ZEPPELIN". Gisterenmorgen pl.m. kwart voor 9 zag men in ons dorp in Zuid-Oostelijke rich ting een groote zilverkleurige wolk lang zaam naderbij komen. Wie beschrijft de groote verbazing, toen bleek, dat die wolk zich ontpopte als het luchtschip „Graf Zeppelin". Om van dit ongewone schouw spel te genieten, liep heel het dorp uit. Langzaam, op pl.m. 300 meter hoogte voer het luchtschip in Noordelijke richting. Jammer, dat die tocht over een gedeelte van ons land niet bekend gemaakt is. Zeker hadden dan meer nieuwsgierigen het gevaarte kunnen bewonderen, VERGADERING V.V.V. Vrijdagavond 11 Juli a.s. houdt het be stuur der V.V.V. alhier, met de feestcom missie en dé neringdoenden een vergade ring, ter bespreking van de komende strandfeesten. VAN WIE(N) IS DEZE POSTDUIF? Bij den landbouwer den heer O. Jbz. Ruijter te Noordburen is een mooie blau we postduif komen aanvliegen. Het ver moeide dier liet zich gemakkelijk grijpen. Om den linkerpoot bevond zich een gum- miring gemerkt V. 389 en om den rechter een aluminiumring gemerkt N. U. R. P. 29. D. D. G 510. STAMBOEK- EN PREMIEKEURING VAN PAARDEN. Op Zaterdag 9 Aug. a,s. zal op het Kerk plein te Hippolytushoef, een stamboek- en premiekeuring van merrie's worden ge houden. Zij, die hieraan met hun paarden willen deelnemen, kunnen zich opgeven bij den heer O. J. Bosker te Hippolytus hoef. De Zuiderzeewerken alhier, welke dage lijks van heindie en verre, door honder den menschen worden bezocht, telde j.1. Dinsdag den Prins van Siam, met gevolg, onder de bezoekers. Ir. Ringeling ging met Z. K. H. bij de werken rond. Ook waren er ruiin 200 leerlingen van de R. H. B. S. en Handelsschool uit Alkmaar over gekomen om de werken te bezichtigen. Het was dan ook den geheelen dag te Den Oever zeer druk en steeds een komen en gaan van autobussen, luxe auto's en rij wielen. GOEDKOOPE TRELNEN NAAR DE ZUIDERZEEWERKEN. Naar wij vernemen zullen op 16 en 17 Juli a.s. goedkoope treinen van Rotterdam over Utrecht en Amersfoort tot Enkhuizen rijden en verder zullen salonbooten de passagiers vervoeren naar de Zuiderzee werken alhier. HET LUCHTSCHIP „GRAF ZEPPELIN?" Door verschillende personen werd gis terenmorgen boven ons schiereiland in de vroegte, ongeveer half 7 (nieuwe tijd) een luchtschip waargenomen. Het kwam uit het Zuid-Westen, ging over Westerland en zette koers naar het Oosten. Zou dit de „Graf Zeppelin" soms zijn geweest? Zooals men elders in dit nummer leest moet dit inderdaad de „Graf Zeppelin" geweest zijn. POLITIE. Verloren: een damestaseh je (beige kleur) inhoudende een gouden dameshor loge, een poederdoosje, een portemonnaie met 10 pf., een bril met zwart hooren rand en enkele andere kleinigheden. Inlichtingen of terugbezorging verzocht bij den gemeentebode te Hippolytushoef. NIEUWBOUW. Voor rekening van den heer J. Cz. Slik ker zal op een perceel bouwterrein, aan den Slingerweg, van mej. de wed. D. N. Mulder, door den aannemer den heer J. C. Klein, een burgerwoonhuis worden ge bouwd. VEREENIGING TER BEVORDERING VAN GETROUW SCHOOLBEZOEK. J.1. Dinsdagavond had in Hótel de Haan een algemeene vergadering plaats van de vereeniging voor getrouw schoolbezoek te Hippolytushoef. Aanwezig waren 12 leden. De voorzitter, de heer N. Kaan Pzn., opent met een hartelijk welkom de ver gadering, tevens zijn dank brengende aan de dames en heeren voor hunne be reidwilligheid om als geleidster en ge leider op te treden bij het j.1. gehouden schoolfeest naar Amsterdam, dat dan ook goed geslaagd is. Vervolgens leest de secretaris, de heer H. Wilms, de notulen voor der vorige vergadering, welke na een opmerking van den voorzitter werden goedgekeurd. Deze opmerking bestond hierin, da tde reis in Amsterdam wat betreft de boottocht gewijzigd was wegens de groote uitgaven en inplaats hiervoor een tochtje naar Zaandam per boot was gemaakt, alwaar ook het Czaar Peter huisje was bekeken. Verder werd besloten het a.s. school feest voor de kleine kinderen op 25 Juli a.s. te stellen en^wel naar Huisduinen, alwaar de kinderen dan zullen kunnen genieten van zee en strand. Er zal per autobussen van O. de Haan worden heen gereden, 's namiddags 1 uur. Als geleiders zullen wederom optreden het onderwijzend personeel, terwijl eveneens de heeren H. Smit en H. Wilms zich beschikbaar stellen. Er blijken thans te zijn 138 kinderen! Bij de ronrtvraig uit de heer J. Klare zijn misnoegen, Jat in de Wieringer Courant het bedrag vms genoemd het geen met de lijsten was opgeloopen. Hij meende zich te herinneren, dat op de eerste vergadering toch was afgesproken geen bedragen te vermelden. Hij zou dan ook gaarne zien dat de vergaderingen strikt huishoudelijk gehouden werden en de verslagen niet in de courant kwamen, maar de pers geweerd werd. Hiermede is de voorziter het niet eens en zegt dat het wel goed is dat dergelijke verslagen In de verschillende couranten komen. Het is goed dat er reclame voor de vereeni- ging wordt gemaakt en wellicht het ledenaantal zou vermeerderen. Daar Klare wat betreft het weren der pers en een strikt huishoudelijke vergadering geen voorstel wenscht te maken, wordt besloten de toestand zoo te laten als die was. De heer v. 't Hof wijst er op, dat een 6-tal kinderen de reis naar Amsterdam niet hadden medegemaakt. Twee er van wilden liever niet mede, doch de andere drie waren ziek. Spr. stelt dan ook voo/ die 8 kinderen een cadeautje te geven, tevens ook voor eventueele kinderen die door ziekte het a.s. schoolreisje niet kunnen medemaken. Wordt algemeen goedgevonden. Mej. Dito oppert het plan om gelijk als in Den Helder in te voeren een spaar systeem voor de kinderen op school en alzoo het loopen met lijsten, hetgeen hier thans gebeurt. Hierover ontspinnen zich vele discussiön. De heer van 't Hof is het niet eens met spreekster. Het zal voor een kind niet zoo bezwarlijk zijn maar men komt in conflict met de groote huisgezinnen. Deze menschen zullen toch niet zoo ge makkelijk iedere week een bedrag op zij leggen, vooral niet in den winter. Hij is dan ook beslist tegen het voorstel van mej. Dito. Ook de heer H. Smit acht het niet goed. Het is toch wel opmerkelijk dat juist diegene die geen kinderen heb ben het meeste op de lijsten teekenen en die zou men dan missen wanneer er niet geloopen werd. Ook vindt de heer van 't Hqf dat men dit niet kan vergen. Het is toch voor de kinderen een belooning dat zij de school trouw bezocht hebben, en voor diegenen die teekenen een bewijs dat ze respecteeren dat met de kinderen dergelijke reizen gemaakt worden. Het voorstel van mej. Dito wordt in stem ming gebracht en verworpen met 9—3 stemmen. Voor stemden mej. Dito( mej. Duijvetter en de heer Witvliet. Mej. Duijvetter zou gaarne zien dat de kinderen geen geld mee namen op reis daar dit wel eens tot onaangename ver rassingen kwam te staan. Voorzitter voelt hier wel wat voor, daar men wel eens zieke kinderen krijgt door overmatig drinken en eten. Wordt besloten in school te zeggen en voor het schoolfeest een berichtje in de Wieringer Courant te zetten en te richten aan de ouders der kinderen. Niemand meer-het -woord ver langende sluit voorzitter met een woord van dank de vergadering. Noot van den Verslaggever. Wat betreft het betoog van den heer Klare deze opmerking: In de eerste vergadering werd door den heer v. 't Hof gevraagd het voor- deelig saldo der vereeniging niet in het verslag te zetten, daar dit anders wel eens van invloed kon zijn op het in- teekenen der lijsten. Dit is dan ook niet geschied. Wat betreft het plaatsen van het bedrag der opgeloopen lijsten is niet gezegd dit niet te vermelden en volgens voorzitter had dit dan ook eerder zijn goede dan kwade zijde, zoodat mijns inziens dergelijke opbrengst wel met recht is vermeld. Door onbekende ooizaak geraakte gis teren op d©n weg te Oosterklief de auto van den manufacturier, den heer S. van Schagen, in den brand. De brand was zoo hevig, dat aan blusschen niet viel te den ken en de auto met inhoud als manufac- teren, naaimachines, enz. grootendeels een prooi der vlammen werd. Aangezien bij ons bezoek aan de over blijfselen er niemand aanwezig was, weten wij niet te melden of verzekering d© schade dekt. ZUIDERZEEFOND8. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging van de begrooting van het Zulderzee- fonds voor 1929. Oun. wordt 170.000 aan gevraagd1 tot herstel van schade aan den proefpolder bij Andjjk, door najaarsstor men. HET MOND- EN KLAUWZEER- MIDDEL—VAN DEN BERG. De „N.R.Crt." van Zaterdagavond bevat weer eenige kolommen over de affaire van het mond- en klauwzeermiddel-Van den Berg, waaruit blijkt, dat het blad meent, nog steeds te moeten vasthouden aan zijn sinds acht jaren geuite meening, n.1. dat aan het middel des heeren Van den Berg geen recht is wedervaren.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6