KONIJN's West-Friesland Boter Dtnsdagavooad 7 nur In Casino. Wij willen niet verzuimen nogmaals een kleine opwekking te schrijven voor de Dinsdagavond a.s. door de Maatschappij voor goede en goedkoope lectuur geor ganiseerde tentoonstelling van werken, door die maatschappij uitgegeven. Wij hebben medegedeeld, dat de tentoonstel ling allereerst is bedoeld voor de leden van: de Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken (op wier initia tief zij hier is georganiseerd), de S.d.a.p. en den Helderschen Bestuurdersbond, in het kort dus voor alle modern georgani seerde arbeiders. Dezen zullen dus in de eerste plaats wel in Casino komen. Daar naast is de toegang kosteloos voor ieder boven de 16 jaren, terwijl wie in het bezit is van de schriftelijke uitnoodiging, tevens gebruik kan maken van de aan gehechte bon, die recht geeft op het gratis verkrijgen van vier boekwerken uit het fonds der bibliotheek. Slechts moet voor bind- en verzendingskosten tezamen de som van f 1,60 worden be taald. Er kan een keus worden gedaan uit Galsworthy's roman „De Freelands", Andreas Latzko, „Menschen in den oor log'' en Upton Sinclair „De Wildernis" voor wat betreft één dezer vier boeken; voor de drie andere staan zes titels ter keuze. Bovendien kan men, bij voldoende deelname, een belangrijke reductie en gemakkelijke betalingsvoorwaarden ver krijgen voor alle uitgaven der Wereld bibliotheek, waardoor men, bij aankoop tot een bedrag van f 17.60, deze boeken krijgt met f 5.korting, dus voor f 12.60 en bovendien dit bedrag in 10 inaande- lijksche termijnen kan voldoen. Op de tentoonstelling zijn aanwezig alle uitgaven der wereldbibliotheek, ro mans en novellen, tooneelspelgi, gedich ten, boeken voor jongeren, de abonne mentsjaargang Wereldbiblioteek en Ne- derlandsche Bibliotheek, de Winterboe ken der W. B., de volledige serie nieuwe romans, het tijdschrift „Leven en Wer ken',, de serie isografieën- systeem van Meurs, plaatwerken, enz., - kortom alles, wat in den loop der jaren door de My. v. goede en goedk. lectuur is uitgegeven. Laat men deze unieke gelegenheid want het is slechts één enkelen avond, dat men dit alles zien kan niet laten voorbijgaan. Te 7 uur is de tentoonstel ling open; te 8 uur houdt de heer Win- terink, lid van het hoofdbestuur der W. B.-vereeniging een inleiding overdecul- tureele beteekenis van het W.B., terwijl na afloop daarvan eveneens nog gele genheid bestaat de tentoonstelling te be zichtigen, GOEDKOOPE TREINEN. Uit Amsterdam Zondag. Naar Rotterdam Woensdag. Zondagmorgen te 9.53 arriveert alhier een goedkoope trein uit Amsterdam. Deze vertrekt des avonds 3 minuten over half negen weer naar de hoofdstad. Ongetwij feld zullen velen van deze gelegenheid ge bruik maken om familie of kennissen hier ter stede op te zoeken. Van hier uit is Woensdag 16 Juli gelegenheid naar Rot terdam te gaan. In den prijs is tevens be grepen een boottocht door de Rotterdam- sche havens (zeer interessanti) en voor Den Haag een bezoek aan den Dierentuin, terwijl men bij regen een gedeelte van den prijs terugkrijgt. Hieromtrent geven de billetten aan het station verkrijgbaar meer bizonderheden. AMERIKANISME Het gold als iets specifiek Ameri- kaansch, dat werklieden zich per eigen autotje naar hun werk begaven en men achtte dat voor ons land nog als iets on mogelijks: Maar, zooals de koude- en hittegolven naar ons land vanuit Amerika overwaai en, zoo schijnt ook het autotje voor den arbeider of voor een groepje arbeiders in eigen beheer, van dat land der onbegrens de mogelijkheden naar ons land te zijn overgewaaid. Den laatsten tijd althans kon men zoo'n vehikel eiken dag de Ankerparkbrug zien opzwafliep om stil te houden voor de in aanbouw zijnde Zeevaartschool. Een groepje werklieden stapten uit het auto tje en togen aan den arbeid, terwijl hun vervoermiddel, afgedekt met een zeiltje, wachtte tot de dagtaak der arbeiders was afgeloopen. Het Lijkt ons misschien wat vreemd, maar het is een oplossing voor den arbei der, die daardoor niet zoo strak is ge bonden aan plaatselijk werk en niet ge- dwongen in keeten zijn tehuis t© vinden of ergens het kostgangersleven te leiden met al de schaduwkanten vaak daarvan. Eln de kosten zullen niet bovenmatig hoog behoeven te zijn als men daartegen over stelt het niet behoeven te betalen van kostgeld en de kleine uitgaven, noodig tijdens het verblijf van huis. Niet noodig is een first-class auto te hebben, maar er kan best volstaan wor den met een voertuig, dat eenige jaren in de mode ten achter is. Voor een vier- a vijfhonderd gulden doet men dan al iets en wanneer er een oombmatie is van arbeiders, zal de aan- hjkzijnf Van G6n autot;'6 801118 wel m°Kö- Denkt men b.v. aan arbeid in den pol der of op Wieringen of elders in den om trek. Men is niet gebonden aan vertrek- tjjd van autobus of trein, doch regelt het vertrek naar den werktijd. Nu we hier de mogelijkheid hebben ge zien, zal het vermoedelijk ook andere ar- deimemenanSPOren dergelÜks te on- Het Amerikanisme kan wel eens wel dadig aandoen door zijn breken met het gewone gangbare en het betreden van nieuwe banen. De man was met zijn vrouw op stap, verwijderde zich echter even in een uri noir en verdween vandaar in het Held. kanaal. Toen de man al zinkende was werd hij opgemerkt en door een ander kermisganger, Dorus Kuiper, uit het water gehaald. Deze sprong gekleed te water en kreeg den drenkeling nog bij tijds te pakken. Hij werd eerst naar het Hoofdbureau van politie gebracht en later naar zijn woning. EEN VECHTPARTIJ IN DE KEIZERSTRAAT. Donderdagavond ontstond in de Keizer straat een vechtpartij tusschen eenige ker misgasten en den slager M. De slager kwam n.1. op tegen de mishandeling van een paard door een orgelman, die daar over zoo in toorn ontstak dat hij M. te lijf ging. Spoedig waren er ook andere ker misklanten, die partij trokken voor hun oollega, zoodat het verwoed toegüif. onder groote belangstelling van het publiek. De politie kwam tusschenbeide en scheidde de vechtenden. EEN AANRIJDING. Donderdagmidag had1 er op den hoek SpoorstraatKoningstraat een aanrijding plaats tusschen 'n tweetal wielrijders. Een der fietsers kwam uit de Spoorstraat en wilde de Koningstraat inrijden. Uit de Koningstraat kwam een verpleegster op de fiets, die links van den weg reed en daardoor een botsing met den wielrijder onvermijdelijk maakte. De verpleegster werd tegen den grond geslingerd en bekwam een bloedneus. In den winkel van den heer Coltof werd -zij weer wat op verhaal gebracht, waarna zij haar tocht kon vervolgen. Beide fietsen waren beschadigd. RIJKSPOSTSPAARBANK Opgave betreffende het postkantoor Den Helder en zijn bijkantoor over de maand Juni 1930. Op spaarbankboekjes, uitgegeven aan bovengemelde kantoren, werd in den loop der maand ingelegd f 65.678,81 en terug betaald f 67.642,29 derhalve minder inge legd dan terugbetaald f 1.963,48. Het aan tal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 60. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op Staats schuldboekjes ingeschreven een nominaal bedrag van f 4.500,00 en afgeschreven f Derhalve méér in- dan afge schreven f 4.600,00. Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuldboekjes bedroeg 3. NUTSSPAARBANK Opgave uitsluitend betreffende de Nuts- spaarbank te Den Helder, Polderweg 1, over de maand Juni 1930. Op spaarbank boekjes werd in den loop der maand ingelegd f 170.501,20 en terugbetaald f 117.277,17. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 63.224,03. Gedurende het tijdvak 1 Januari31 Juni van dit jaar werd in het geheel ingelegd f 1.128.093,86 en terugbetaald f 958.585,40, zoodat in dit tijdperk meer werd ingelegddanterugbetaaldf 169.508,46. Het aan spaarders verschuldigde kapi taal, bij den aanvang v.d. jaar f 1.534.678,83 klom dientengevolge tot f 1.704.187,29. Het aantal nieuw uitgegeven spaarboek jes bedroeg in de maand Juni 110. In het tijdperk 1 Januari30 Juni van dit jaar werden totaal 725 nieuwe spaar boekjes uitgegeven. De lediging in den loop van Juni van spaarbusjes leverde een bedrag op van f 2.820,70. In het tijdvak 1 Januari30 Juni van dit jaar werd totaal in de busjes f 17.742,49 bespaard. Breezand. Door den heer L. Raven is een perceel bouwterrein, gelegen aan den Zwarteweg, verkocht aan den heer O. Beerre te St. Pancras, die voornemens is er een naar de eischen des tijds ingerichte brood-, koek- en banketbakkerij te laten bouwen. Na inschrijving zal spoedig met den bouw worden begonnen, Anna Pauldwna. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Johannes Cornelis, z. v. J Jonker en M. Schoon. ONDERTROUWD: G. H. Reis en S. O. Lubbers. Door den Minister van Defensie is aan den diensplichtige der lichting 1930, M. J, Brugman, voor den tijd van één jaar uitstel verleend van eerste oefening. Voor rekening van den heer G. Borst br. zal aan den Koningsweg een auto garage worden gebouwd. Voor de benoeming van een onderwij zer aan de o.l. school I te Kleine Sluis wordt het volgend drietal door B. en W voorgedragen: o' S' ïv Oamelink te Voorburg; o 5" J^onne te Andijk en 3. O. Bakker, alhier. DE BESTE. De bouw van het woonhuis dat inge volge de Landarheiderswet zal worden ge bouwd aan den Schorweg, voor den heer C. J. Molenkamp, zal door den aannemer A. A. Schouten worden uitgevoerd. Op 1 Juli 1930 telde het aantal leerlin gen van school I: 178, van school II: 181, van school IH: 79, van de Christelijke school: 107, van de R. K. school, alhier: 152, van de R. K. school te Breezand: 93. Het oude kerkje van dé Gereformeerde Gemeente aan de Molenvaart wordt ge sloopt en op het opengekomen terrein zal een pastorie met vergaderlokaal gebouwd worden. Aan den aannemer A. Schouten is ge gund het bouwen van een pakplaats ach- ,or de schuur van den heer G. W. Timmer. Onze plaatsgenoot, de heer J. Mun- jewerf Pzn., leerling der Zeevaartschool te Den Helder, is geslaagd voor het eind examen (diploma B). CONCOURS N.-H ZANGERSBOND. Morgen, Zondag 18 Juli, wordt het con cours van den Noordhollandschen Zan- gerSbond voortgezet. In het geheel komen 12 koren uit. Daar o.a. een mannenkoor deelneemt en In de eerste aifdeeling gemengde koren drie vereenigingen zingen, belooft deze dag veel moois aan do toehoorders te brengen. GEMEENTERAAD ANNA PAULOWNA op Woensdag 16 Juli 1930, des namiddags 8 uur. Punten ter behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. het besluit tot den verkoop van een strook grond aan O. Wisse is door Ged. Staten goedgekeurd bij besluit van 18 Juni j.1., no. 119. b. bij besluit van hetzelfde college, dd. 18 Juni jl., no. 104, is goedgekeurd de begrooting dezer gemeente voor het jaar 1930. c. de suppl. begrooting, vastgesteld op 29 Januari 1930, is door dat College goed gekeurd bij besluit van 2 Juli jl., no. 85. d. van C. J. v, d. Ploeg is bericht ont vangen, dat hij zijne benoeming als lid werknemer van de Oommissie van Toe zicht op de arbeidsbemiddeling aanneemt. e. H. van Twuijver heeft zijne benoe ming als chauffeur-werkman van den ophaaldienst voor vuilnis aangenomen en is op 1 Juli jl. in functie getreden. Zoodra de auto en vuilnisemmers zullen zijn aangekomen, hetwelk spoedig wordt verwacht, zal de dienst |in werking ge steld worden. f. van de Ver. van Nederl. Gemeenten is een dankbetuiging ontvangen voor de ontvangen bijdrage in de kosten van in richting van de vergaderkamer van het nieuwe gebouw. g. verslag van hetgeen is verricht met betrekking tot de volkshuisvesting. h. de electriciteitscommissie heeft de goedkeuring van de voorwaarden en tarieven van het P.E.N. niet kunnen ver hinderen, doch alle hoop op wijziging is nog niet opgegeven. i. de aanbesteding van den aanbouw van 2 lokalen aan de Chr. School heeft tot resultaat gehad, dat de laagste in schrijving is ontvangen van C. Vriesman te Petten voor f 19751.—, terwijl de aan leg van de centrale verwarming zal kosten f 2260.—: k. de kosten der adviescommissie voor bouwontwerpen en uitbreidingsplannen zullen worden verhoogd tot f 2.— per plan, vermeerderd met f 0.40 per f 1000.— bouwkosten. 1. brief van de Ministers van Finan ciën en Binnl. Zaken, houdende bericht, dat de uitkeering per inwoner is geraamd op f 9.5374. 3. Voorstel om machtiging te verleenen tot het doen uitvoeren van enkele werken tot verbetering van de spanning in het laagspanningsnet van het G.E.B. (zie praeadvies en het reeds eerder toege zonden rapport. 4. Voorstel tot het verleenen van mach tiging tot wijzigiag van de overeenkomst met de gemeente Den Helder betreffende den Vleeschkeuringsdienst en tot het vaststellen van een nieuwe verordening betreffende dezen dienst. (Zie prreadvies en verordening). 5. Verzoek van het be§tuur der R. K. School te Breezand om gelden beschik baar te stellen voor aanschaffing van 5 nieuwe schoolbanken. 6. Verzoeken om vrijstelling van de betaling van schoolgeld van A. Pol en J. L. Kunnen. 7. Benoeming van een onderwijzer aan o. 1. school I ter voorziening in de vacature, ontstaan door het aan den heer S. Tj. van Dijk verleend eervol ontslag. De voordracht luidt: 1. O. K. Hamelink te Voorburg; 2. D. Bonne te Andijk; 8. O. Bakker, alhier. 8. Verzoek van A. Voorthuijzen om tegemoetkoming in de kosten van ver voer van zijn kind naar de o.l.school I. 9. Aanvragen om een voorschot inge volge de bepalingen van de Landarhei derswet van O. J. Molenkamp en W. Breider. 10. Voorstel tot vaststelling van suppl. begrootingen en van een besluit tot het doen van af- en overschrijvingen, zoomede vaststelling van de begrooting van het grondbedrijf. 11. Aanbieding van de gemeente-reke ning over 1929. 12. Rondvraag. Prae-adwies bij punit 8. B. en W. schrij ven aan den Raad: Uit het u reed® tijdig na ontvangst toer gezonden rapport van den heer directeur van het Electrificatiehureau der Ver. van Nederl. Gemeenten zal u gebleken zijn, welke middelen aanbevolen worden om te komen tot verbetering van de spanning in het laagspanningsnet. Wij stellen u voor ons machtiging te verleenen tot uitvoering van alle werken over te gaan, welke, als tot verbetering kunnende strekken, wordlen aanbevolen. Wanneer die gevraagd© machtiging wordt verleend, waaraan wij inmiddels niet twijfelen, stellen wij ons voor tot de direc tie van het P.E.N. het verzoek te richten voor de stichting van de transformatorge bouwtjes op de aangewezen plaatsen te willen' zorgdragen, doch met de stichting van de gebouwtjes te Van Ewijcksluis en Kleine Sluis zooveel spoed te betrachten, dat deze nog vóór dezen winter in bedrijf gesteld kunnen worden. Prae-advies bil punt 4. B. en W. richten zich als volgt tot den Raad: Krachtens machtiging van uwe vergade ring is een© overeenkomst gesloten met de Commissie van uitvoering var. Jen vleeschkeuringsdienst in den Kring Bar- sangerhorn betreffend© medegebruik van de verwerkiingsiniriohting te Sehagen. Tengevolge van deze overeenkomst is onze gemeente gehouden zorg te dragen, dat al het voor menscheüjk gebruik afge keurd© vleesch, gestorven dieren en afge keurde afvaldeelen van slachtdieren wor den gebracht naar een daarvoor geschikte bergplaats. Alleen voor paarden en koeien, ouder dan één jaar, bestaat een uitzonde ring op dezen regel. Deze dieren worder. n.L van de boerderij afgehaald door de zorg van dw verwerkingsinrichting. Door het gemeentebestuur van Den Hel der is reeds dadelijk voorgesteld den keu ringsdienst hunner gemeente met de ver zameling van het hier bedoelde materiaal te belasten. De Raad dier gemeente heeft inmiddels machtiging verleend hiervoor een speciaal ingerichte auto in gebruik te nemen. Het is de bedoeling, dat zoodra deze auto in gebruik wordt genomen, dat beid© keurmeesters in Den Helder zullen wonen en dat van daaruit met behulp der auto de keuringen zullen worden verricht, terwijl tevens het afgekeurde materiaal in de auto kan worden meegenomen om naar de bewaarplaats, waarvoor voorloopig de noodslachtplaats te Julianadorp is aange wezen, te worden overgebracht. Tot voormelde wijziging in dezen dienst hebben wij onze medewerking toegezegd. De wijziging brengt verhooging van kos ten mee en het zou niet billijk zijn, dat die kosten door de gemeente Den Helder al leen zouden worden gedragen. Door het gemeentebestuur van Den Helder is be rekend, dat mede tengevolge van de stij ging der kosten door aanschaffing van de auto, de jaarlijksche bijdrage van deze gemeente zou moeten worden verhoogd van 1504 tot f 2093.60. Wij verzoeken u mitsdien ons te willen machtigen tot her ziening van de overeenkomst met de ge meente Den Helder tot uitvoering van de Vleeschkeuringswet in voormelden zin. Tevens wordt voorgesteld de verorde ning op den Keuringsdienst van Vee en Vleesch in'verband met de Vleeschkeu ringswet, in overeenstemming te brengen met de gewijzigde omstandigheden en deze, na intrekking der bestaande, vast te stellen overeenkomstig het bijgevoegde ontwerp. Uit het ontwerp dezer verordeing zal u blijken, dat het niet de bedoeling is de in de gemeente bestaande noodslachtplaats (keurlokaal) op te heffen, doch daarnaast gelegenheid te geven om gebruik te maken van de centrale noodslachtplaats verbon den aan de verwerkingsdnrichting te Seha gen. De Commissie van uitvoering in den Vleeschkeuringskring Barsingerhorn heeft hiertoe gelegenheid geboden onder de zelfde voorwaarden als dit geschiedt door de bewoners van den kring, onder voor waarde, dat toestemming wordt gegeven tot invoering van voorwaardelijk goedge keurd vleesch. Naar het ons voorkomt, be staat tegen het accepteeren van dit beding geen bezwaar. Wieringen. RECTIFICATIE In het nr. van jl. Donderdag staat ver meld dat het luchtschip „Graf Zeppelin' alhier is gezien om 61/, uur, dit moet zijn ongeveer 9 uur. Verder dat de Prins van Siam, met gevolg, j.1. Dinsdag een bezoek aan de Zuiderzeewerken heeft gebracht, dit is abuis. De Prins is n.L Donderdag geweest. J.1. Donderdag zijn de werken vereerd met het bezoek van Prins Damrong van Siam, Z.KjH. Somdeeh Krom Phya Dam rong Rajanuchab met zijn beide 'dochters Poon Diskal en Pilai Diskal. Het hooge gezelschap arriveerde omstreeks half elf van het station Anna Paulowna. Nadat de sluisw erken bezichtigd waren, werd p. s.e „Vlietei' een rondvaart langs de in uit voering zijnde werken gemaakt, waarbij de Directeur-Generaal der Zuiderzeewer ken, Ir. V. J. P, de Blocq van Kuffeler, het gezelschap voorlichtte. Onze plaatsgenoot, de heer P. Kaan I'™:'Mj het eindexamen aan de Chr. R.H.B. met 5-jarigen cursus te Amster dam toet lol geslaagd. Sehagen. en veeteelt. Het Kon. Nederl. Landbouw- comité heeft een programma samen go. steld voor hetgeen godann kan worden om in den toestand! verbetering aan te oren gen. Wij willen hier de voornaamste punten o;p het.gebied van de veeteelt aan- geven; waardoor het comité wil trachten dit doel te bereiken. 1 Een tarief van lnvoerechten, met behoud van de onvoorwaardelijke meest- bogunstiging. Deze laatste alinei is voor hen, die ons te erg zouden willen treffen, 2. Regeerin gssteun aan de suikerbieten- teeilt. 3. Afschaffing van den vleosciaocijns. 4. Tijdelijke opheffing voor iet land- bouwbedrijf van de lasten der sociale wet geving. 5. Afschaffing van de crisisopoenten op de grondbelasting!, 0. Bevordering van het gebruik van Ne- derlandsche land- en tuinbouwproducten bij overheidsbedrijven en instellingen. Nu zijn hier lasten bij, die niet ernstig op het leven der minder gegoeden zullen drukken, doch wat niet is kan kamen, daarom moet men met dit stelsel voorzich tig wezen, DE VLEESCHINVOER Ï.TT DENEMARKEN. Hoe belangrijk de invoer van vleesch uit Denemarken in ons land ia, blijkt uit de invoercjjfers. In Mei jJ, bedroeg die invoer 1.183.000 kilo, welk getal liet ge- wicht van 2766 Hollandsche slachtbeesten vertegenwoordigt Mark to verzicht van Donderdag 10 Juli. De gebruiksveeanarkt vertoont een stugge dure markt, vee is er blijkbaar te kort, het melkvee gaat weer een tikje stijgen, maar ondanks er te kort waar door de prijzen natuurlijk geforceerd zijn, is er geen voldoende koopkracht Magere koeien liepen tot 820, kalfkoe.en tot 880. Het leek wel Schager paaixleunarkt zooveel paarden als er waren aangevoerd, hier en daar worden de hooitrekkers dan >ok alweer opgeruimd, de handel vas niet wild; de prijzen middelmatig en loogste markt was 250. De stierenhandil stug en duur, ook hiervoor zijn de aanvoeren gering, de prijzen liepen tot 4)0. De slachtveemarkt is als z'n oollegamarkten, luur, maar toch is de handel hier ook niet zoo vlot eensdeels vindt dat in oor zaak wel in het mindere 'vloesch^ebruik in deze warme dagen, tot voor 4(0 werd besteed. De nuchtere kalveren konden wier van een verhooging in prijs profiteeien, de handel evenals de andere traag, ak hoog ste markt werd 30 besteed. De wolvee markt verliep kalm en nauwelijls prijs- noudend, deze markt is wel den laatsten -ijd aan „ups and downs" onderhevig, v'oor magere schapen was de hoogste markt 81, voor vette 38 en vwr lam meren 27. De vette varkens konden let niet hooger dan 81 ct. per pond brengtn, naar we vernemen dit jaar als minimun-prijs een record. Dat de biggen en magere ,-arkens bij dergelijke prijzen nietvlug en duur verkocht worden, behoeft naiwelljks ipgemerkt te worden. Biggen t>t 26, magere varkens tot 34 van 8—10 Juli 1930. OVERLEDEN: T. Stam, 80 jaar, echtg. v. J. Bakker. POLITIE Verloren: 2 portemonnees met geld, een ring, een tasohje, een nuts. Gevonden: een portemomaie met eenig geld, 2 parapluie's. Texel. BEZOEK VAN CHR. MEISJES VER. Gisteren brachten verschilbnde Chr. Meisjesvereenigingen een bezoek aan oufl eiland. „De Dageraad" haaide te gisteren morgen van Den Helder. Te Oudeschild werden ze opgewacht door c'e Texelsohe Meisjesvereenigingen en simen begon men den tocht, die per fiets en autobus ge schiedde. Men bracht een bezoek aan De Koog en de Dennen. Gelukkig was het weer goed, zoodat er voiop genoten werd. Per extraboot keerde bet gezelschap 's avonds naar Den Heider terug. Deze week werden van hier verzonden 663 lammeren, 174 schapen, 8 koeien, 2 paarden, 11 kalveren dn 38 varkens. Gisteren is de nieuwe zuivelfabriek „De Eendracht" officieel geopend. Den heelen dag wapperde de vlag op het gebouw. Voor de boeren, db aan de fabriek hun melk leveren, hestaidi de gelegenheid het gebouw te bezichtigen. Uit de Land- ei Tuinbouwwereld. twee belangrijke soorten DE TENTOONSTELLING DER WERELDBIBLIOTHEEK. Toegang vrij. ALS DE DRANK IS IN DEN MAN Donderdagnacht, om ongeveer half twee, is een keraisganger, een marinier, in het Held. kanaal geloopen, met het doei een eind aan zijn leven to maken. De man had dien avond en nacht nogal veel naar binnen gewerkt, waardoor zijn buik aan merkelijk.in omvang was toegenomen. Dit vond hij' zoo onaesthetisch, naar hij later vertelde; dat hij maar besloot een einde aan zijn leven te maken. De schuld van links rijden. ZUIDERZEEWERKEN. Hoog bezoek WEKEUJKSOHE CAUSERIE In geheel Europa is een beweging merkbaar naar bescherming. Bescher ming vooral op het gebied van landbouw Burgerlijke Stand van Schafem AAEDBEIEN. Eem artikel van (en heer W. Balk te Alk maar, voorkomend* in No. 26 van de Tuin- derij> geeft ons aatleiding met toestemming van den schrijver het volgende onder de aan- dacht van onze lezeis te brengen. De aard'bei, welke in het groot geteeld wordt, is nog steeds de „Jucunda". Evenwel ia in de laatste jaren gebleken, dat deze aard bei achteruit is gegsan, wat een gevolg i» vsn minder goede selectie bij het aansweeken van nieuwe planten. W( geven toe dat het 8e'(:fï teeren' van aardbebn op bedden) niet altijd even gemakkelijk is maar dat neemt niet weg. dat men altijd moet trachten nieuw materiaal te verkrijgen van de beste planten. t Deze achteruitgang is oorzaak geweest, da èn door den Rijkslsndbouwconsulent, den he» J. G.Hazeloop èn door de tuinbouworganis^" ties te Beverwijk proeven zijn genomen

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 14