BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS door een auto aangereden. tegen een paard aangereden. aanrijding. een met.kkarretje gekraakt. Verlaging telegraaftarief NederlandNed.-lndië. melkprijs in z.-holland op zeven cent gehandhaafd. inbraak. een gemeente staakt haar betalingen. aan zee. Auto-ongeluk bij Doorn. Haven van Nieuwediep. ding (voor het frisch blijven van het bier van veel belang) aangelegd, enz. De bil- jardzaal, tevens eetzaal, naast het cafe ge legen, is geheel ingericht als wachtkamer voor boot en bus, en 'het is hier een ge zellig zitje geworden. Stoelen en tatels zijn vernieuwd, er is een nieuw monopol e billard, kortom, het geheele bedrijf heelt een verjongingskuur ondergaan. Er is een beperkte gelegenheid voor logies (twee kamers), terwijl den geheelen dag gelegenheid is voor het bekomen van warme en koude schotels. Doordat alles bovendien natuurlijk netjes opgeschil derd is, heeft het geheel een frisschen aanblik gekregen en zal deze aloude ge legenheid aan onze haven ongetwijfeld tal van nieuwe vrienden verwerven. Dinsdagmorgen reed de 16-jarige loop jongen F. v. S. met een handwagen op den Kanaaliweg. Hij moest een bakkers wagen passeereiï en op hetzelfde oogen- blik kwam een vrachtauto aanrijden, die tegen zijn handwagen aanbotste. De jongen kreeg de kruk van den hand wagen tegen het onderlijf en bleef bewus teloos liggen. Na eenigen tijd kwam hij bij en kon zijn tocht, zij het met tamelijk hevige pijn, vervolgen. Dinsdagochtend reed een leerling van den heer Dito, schoenmaker, op den Brak- keveldweg, op de fiets op genoemden weg. Door het een of ander werd hij afgeleid waardoor hij omkeek met het gevolg dat hij tegen een paard, dat voor een wagen gespannen was, aanreed. Het paard schrok, werd Schichtig doch sloeg niet op hol. De jongen viel op den grond en werd met een lichte hersenschudding naar het ziekenhuis vervoerd. Gisterenmiddag ongeveer drie uur vond een aanrijding plaats tusschen twee per sonenauto's ter hoogte van het filiaal van de firma Jamin in de Keizerstraat. De eene auto wilde vanuit de Keizerstraat de Spoorstraat inrijden, toen van den linker kant uit de Spoorstraat een andere auto naderde. De eerste auto raakte met flinke vaart d'e andere waardoor de treeplank van het tweede voertuig ernstig beschadigd werd, terwijl de aanrijdende auto eveneens schade opliep. De beide bestuurders gingen naar het politiebureau, waarover de schuldvraag wel beslist zal worden. Hedenochtend is op de werfbrug een melkwagen door een vrachtauto gedeel telijk vernield. De brug was juist open geweest, de auto stond aan de eene, de melkkar aan de andere kant. Toen de brug gesloten was reden de voertuigen gelijk de brug op met het gevolg dat de auto die nogal breed was, het kleine wa gentje tegen het brugtrottoir opduwde, waardoor de wielen geheel ontzet werden. Moraal: even wachten voor en aleer over de brug te komen. DE RADIO-OMROEP-CONTROLE- COMMISSIE. Geïnstalleerd. Gisterenmiddag om drie.'uur is in de Statenzaal van het departement van water staat de radio-omroep-controle-commissie door minister Reijmer geïnstalleerd. De Ned.-Indlsche regeering weigert medewerking. In de Dinsdagmiddag gehouden ver gadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken was ingekomen het ant woord van de regeering van Ned.-lndië op het verzoek, bij schrijven van 15 April aan den gouverneur-generaal gericht om verlaging van hot telegramtarief in het verkeer tusschen Nederland en Oost-Indië te bevorderen. Het hoofdbestuur van P.T T. hier te lande was bereid tot in voering van een tariefsverlaging, doch kan daartoe niet overgaan als niet de grims met de nationale bedevaart naar Ixiurdes. Maandag reeds was men druk in do weer geweest met het in gereedheid bren gen en transporteeren der draagmid de len, als brancards en draagstoelen naar het station, om zieken uit de aankomen de treinen over te dragen naar den extra- ziekentrein. Ruim 1400 pelgrims nemen dit .laar aan de bedevaart deel, onder wie een 323-tal zieken, van wie er meer dan 100 gedragen moeten worden. VLIEGTERREIN BIJ EINDHOVEN. De aeroolub Eindhoven heeft onder de gemeente Best van het gemeentebestuui aldaar een terrein gehuurd ter grootte van 70 HA, dat spoedig zal worden ingericht als landingsterrein. Het terrein ligt rechts van den spoorweg EindhovenBoxtel. In middels hebben reeds verschillende per sonen zich beschikbaar gesteld om gratis instructies te geven bij het zeilvliegen en straks ook bij het motorvliegen. Zoodra het landingsterrein gereed is en de finan ciën het toelaten, zal worden overgegaan tot den aankoop van een motorvliegtuig. Reeds kan begonnen worden met dein aan koop van een zeilvliegtuig. HET BLOEMENCORSO TE BERGEN EN EEN VERLICHTÏNGSAVOND. Reeds een aantal jaren achtereen (het vorige jaar uitgezoderd) organiseert de V. V. V. te Bergen in de maand Augustus een Bloemencorso, dat steeds de belang stelling van duizenden weet te trekken. Dank zij de medewerking door verschil lende, in Bergen woonachtige artisten verleend, kenmerkt het corso zich door een vindingrijkheid van uitbeelding die de ondervonden belangstelling ten volle doet verdienen. De datum voor het corso werd voor dit jaar bepaald op Woensdag 6 Augustus, dos middags om drie uur. Het gemeente bestuur stond daarvoor de wegen om de Hertenkamp af en verleende een garantie van 1000.en schonk tevens een gou den medaille. De V. V. V. schonk de oom missie een bedrag van f 500.benevens een gouden medaille, terwijl verschillen de andere prijzen werden toegezegd. Voor de deelname aan het oorso werd reeds de medewerking verkregen van Bergen's Harmonie, het muziekcorps St. Louis uit Alkmaar, Bergen's Mannen koor, de Gymnastiekvereeniging, de too- neelvereeniging Kunst na Arbeid en de Oper ettevereeni gin g. De deelname aan het oorso is vrij en staat open voor 'de volgende rubrieken: Auto's. Vereenigingsgroepen, Vrije groe pen, Paren en Enkelingen. Voor deelname gelieve men zich te melden aan het Informatiebureau van de V. V. V. te Bergen. De dag van het Bloemencorso, dat des avonds met een rondgang van een lioht- stoet wordt beëindigd, belooft wederom Bergen's Gloriedag te worden. In 1928 vervoerde alleen de tram AlkmaarBer gen dien dag 26.000 passagiers. Duizen den kwamen bovendien per rijwiel of auto, zoodat men zich v>\-] kan voorstellen hoe druk het zoo'n dag in Bergen is, als men weet dat daar in het drukst van het seizoen een 5000 gasten verblijven en de bevolking een 5000 zielen telt. Woensdag 23 Juli organiseert de V. V. V. in samenwerkng met daarvoor inge stelde buurtoommissie een verlichtings avond. Deze verlichtingsavonden zijn feeëriek. Om de oude Kerkruïne en langs de in het groen verscholen wegen in het centrum van het dorp hangen op zoo'n avond ruim 10.000 oranje lampions, waar van de kaarsen door vele rappe handen in een minimum van tijd zijn aangesto ken. Een dergelijke avond brengt duizen den in bewondering over het dorpsschoop, van Bergen. Moge dit ook 23 Juli het geval zijn en moge de V. V. V. met het Bloemencorso op 6 Augiustus wederom dat succes onder vinden waarop zij, met bet oog op het vele daaraan verbonden werk, alleszins recht heeft. door de directie van den arbeid als voor waarde is gesteld voor verleende overwerk- v er gunning, welke als voorwaarde als volgt is omschreven: „dat aan hen, die wonen bezuiden de spoorlijn AmsterdamZwolle iedere 8 we ken een beurt wordt gegeven van Vrijdag- middag 1 uur tot Maandag laatste gelegen heid met volle reisvergoeding en' 25 uur doorbetaling van loon, benevens 3 dagen vacantie aansluitend aan de beurt in of nabij September en nog 3 dagen voor hen, die het geheele jaar in dienst blijven"; van oordeel, dat eerstens door een met de beurt gaan per 8 weken het gezins leven zeer wordt geschaad; van meening dat ten overvloede voor vele arbeiders wonende benoorden de lijn ZwolleAmsterdam het gezinsleven goed deels is uitgeschakeld! omdat zij het reis geld niet kunnen betalen; spreekt als hare meening uit, dat het mede de taak van die overheid is om ook genoemde groep Zuiderzeewerkers het gezinsleven mogelijk te maken door het verbinden van hierop gunstigen invloed1, zijnde voorwaarden aan een eventueel te verleenen overwerkvergunning; geeft het H.B. van den C. B. v. T. A. op dracht alsnog aan de directie van. den Arbeid ernstig te verzoeken om als voor waarde bij de overwerkvergunning te be palen, dat dezelfde verlofregeling moet worden toegepast, zooals deze is vastge steld in de voorwaarden voor de arbeiders n het z.g. natte bedrijf; en gaat over tot de orde van den dag". Deze motie is ter kennis gebracht van den heer Zaalberg en de directie van M.U.Z. FISCALE ONBILLIJKHEID. ARBEIDSTOESTANDEN AAN DE ZUIDERZEEWERKEN. Ned.-Indische administratie in denzelfden «in wil beslissen. Het antwoord van de Ned.-Indische regeering luidt afwijzend in verband met 's lands financieel© om- standigheden kan zij haar medewerking tot bedoelde tariefsverlaging niet ver leenen. In de te Rotterdam gehouden vergade- deun Zuid-Hollandschen Bond van Melkveehouders is de melkprijs ge handhaafd op 7 cent per liter. Alvorens tot de besprekingen over te gaan heeft ue voorzitter, de heer A. N. Vaandrager, de heerschende crisis besproken. Ver schillende afdëelingen koesterden den wensch, de 7-centsbasis niet te bestendi gen, doch het dagelijksch bestuur was van meening, dat de prysbasis wel te aanvaarden was. BEDEVAART NAAR LOURDES. Vertrok der Roosendaal. pelgrims uit Binnenland, Eon voorname factor bij het te werk stellen van arbeiders aan de Zuiderzee^- werken is de wijze waarop het periodieke verlof is geregeld. Voor de arbeiders, werkzaam in het z.g, natbedrijf, geldt een contractueele bepa ling, waarbij is vastgelegd, dat eens per 4 weken van Vrijdag tot Maandag dit verlof wordt toegestaan, terwijl evenens eenzelf de bepaling is opgenomen als voorwaarde in de overwerkvergunning. De arbeiders in het z.g. droogbedrijf vallen daar niet onder en voor deze gróe- i pen geldt een regeling, waarbij men eens in de 8 weken van Vrijdag tot Maandag laatste gelegenheid met verlof gaat. Echter betreft dat nog maar een dee van de arbeiders, terwijl zij die in Fries land, Groningen, Drente, kortom henoor den de spoorlijn AmsterdamZwolle wo nen, daarvan zijn uitgesloten. Deze regeling heeft ontevredenheid1 ge bracht en maar aanleiding daarvan was tegen Zondag 13 Juli een openbare verga dering te Harlingen belegd, onder leiding van den Centralen Bond van Transport arbeiders, waarin -het hoofdbestuurslid Laan deze zaken heeft besproken. In deze vergadering is tenslotte met al- gemeene stemmen de volgende motie aan genomen: De openbare vergadering van Zuider- ^ewerkers, gehouden op Zondag 13 Juli 1J30 te Harlingen onder leiding van den Centralen Bond van Transportarbeiders: gehoord de besprekingen over de loon- en arbeidsvoorwaarden van de arbeiders (li A nnaf ito 11 nv, ,ij i Nul op 't request Het „Hbl." schrijft: Verleden Zaterdag opperden wij het denkbeeld' (door ons in het no. van Dins dag opgenomen. Red. H. C.), om den prijs voor rijwielplaatjes te verlagen, naarmate iet rijwielbelastingjaar vordert, teneinde te voorkomen dat personen die zooals* meestal gebeurt in het voorjaar een fiets aanschaffen voor de paar maanden die dan nog tot het eind van het belasting jaar verloopen (31 Juli) den vollen prijs van 2.60 moeten betalen. Het blijkt nu dat een onzer groote Ne- derlandsche rijwielfabrieken al eerder op deze gedachte is gekomen, en in April van dit jaar in dien zin een request tot den minister van financiën richtte. Daarbij tevens het voorstel doende om zelf voor eigen risico een groot aantal rijwiel plaatjes tegen den verlaagden prijs voor iet laatste kwartaal van het belastingjaar af te nemen, in de onderstelling, dat de voorjaarsafzet van rijwielen door zulk een maatregel zou worden bevorderd, zoodat daardoor tevens de totale opbrengst der rijwielbelasting eer zou toenemen dan af nemen. Op dit voorstel is door het ministerie van financiën evenwel afwijzend beschikt. Ten eerste omdat voor de verwezenlijking van dit denkbeeld de rijwielbelastlngwet zou moeten worden gewijzigd. Waartegen echter dunkt ons, in beginsel toch geen bezwaar kan zijn. Maar ten tweede omdat de minister van verwezenlijking van het voorstel groote vermeerdering van admi nistratieve werkzaamheden zou verwacb ten, welke hij blijkbaar niet wenschelijk acht. Wij kunnen dit niet beoordeelen. Maar wij merken op dat voor automobilisten de mogelijkheid wel geschapen is om hun wegen-belasting te beperken naar verhou ding van den tijdsduur van het gebruik van hun wagen. Niet alleen dat dit geldt voor den termijn die verstrijkt tusschen het oogenblik van aankoop der automobiel en het eind van het belastingjaar. Maar zelfs tusschentijds (bijv. des winters) kan de automobilist zijn wagen op stal zetten, en behoeft dan voor den tijd dat hij er geen gebruik van maakt, geen wegenbe lasting te betalen. Hier is men dus voor wat administra tieve moeilijkheden niet teruggedeinsd. Vermoedelijk is een der redenen daarvoor dat er in Nederland circa 111.000 motor rijtuigen zijn tegen ongeveer 1.850.000 fietsen, zoodat men wellicht administratie naar verhouding zou vreezen. Maar bij de fietsers zou het alleen gaan om den nieuwen aankoop van rijwielen in het laatste kwartaal van het belastingjaar. En dat zou toch minder in de getallen loopen. Hoe 't zij, de fietsers hebben wel eenige aanspraak op tegemoetkoming, naast de vlotter bedeelde benzineklanten. Maandagnacht is ingebroken in het kanr toor van het weekblad „Groot Rotterdam aan dein Stationsweg te Rotterdam. De dieven zijn waarschijnlijk binnengekomen niet behulp van valsche sleutels. In het op de bel-étage gelegen kantoor hebben zij de brandkast opengeboord. Daaruit is een bedrag van 6000 gestolen. Dit be drag was voor een groot gedeelte bestemd voor het uitbetalen van de loonen van bet personeel. KINDERVERLAMMING. Men meldt uit Arnhem: De laatste dagen hebben zich hier enkele gevallen van kinderverlamming voorgedaan. 'Tot nu toe zijn vijf gevallen voorgekomen, waarvan een met doodelij- ken afloop. De R.K. bewaarschool aan don RoozendaaLschen weg en de beide pjho- len der Arnhemsche schoolvereeniging zjjn in verband hiermee gesloten. Heden werd bij een twintigjarig jong- mensch vermoedelijk een nieuw geval ge constateerd; zijn toestand is echter nog niet ernstig. OVERREDEN. Dinsdagmorgen is te Margrates (Z.- Limb.) de 18-jarige Kolen uit Mechelen (Limb.) door een vrachtauto overreden en gedood. Op den Veurschenstraatweg is een 6- jarig meisje door een auto uit Oude We tering overreden en gedood. DE DUBBELE MOORD IN DE RUBROEKSTRAAT. De dader Bewaring. naar het Huls van in De oud-koloniaal, die Vrijdagavond j.1. een woning aan de Rubroekstraat zijn beide kinderen heeft doodgeschoten, is Dinsdag naar het Huis van Bewaring overgebracht. De sectie op de lijkjes van de kinderen is verricht. Gisteren zouden zij op de algemeene begraafplaats Crooe- wijk worden ter aarde besteld. JONG AMSTERDAMMER OP STAP. Te Amersfoort aangehouden. Wegens het niet goedkeuren door Ged. Staten van Zeeland van de begrooting der ™meente 's Gravenpolder voor het loo- pende dienstjaar heeft het dagelijksch bestuur dier gemeente besloten, na 1 Juli alle betalingen, o.a. van de salarissen van gemeentepersoneel, waaronder do onder wijzers, stop te zetten. WINDHOOS OVER KATWIJK Gisteren middag omstreeks kwart over drie heeft een windhoos een gedeelte van Katwijk aan Zee geteisterd. De hoos ging van Zuid naar Noord. Verscheidene sohoorsteenen werden afgerukt, dakpan nen vlogen in grooten getale door de straten, telefoondraden knapten ai' en het water in het Prins Hendrikkanaal werd hoog gestuwd. Persoonlijke ongelukken zijn er niet gebeurd. KINDERVERLAMMING. Bij een meisje van tien maanden van een bewoner in de Lagerstraat te IJmui- den (Oost) heeft zich een geval van kin derverlamming met doodelijken afloop voorgedaan. Men schrijft uit Gouda: Maandag is hier kinderverlamming ge constateerd bij een jongen van 14Jaar. Het aantal gevallen is hiermee tot 31 ge stegen. Het sterftecijfer veranderde niet; er zijn in totaal vijf patiënten gestorven. Twee predikanten uit Veenen- daal ernstig gewond. Men meldt uit Doorn: Omstreeks vijf uur gistermiddag kwa men de predikanten ds. Jongebreur en ds. Snoek, beiden uit Veenendaal, terug van het zendingsfeest te Rysenburg. Tus schen Doorn en Driebergen, op den Rijks straatweg nabij de garage De Bruin, moest de chauffeur uitwijken voor een grooten tourwagen. De wagen, een nieuwe Cadillac, slipte in de tramrails, die daar ter plaatse niet bestraat is, werd eerst tegen een boom aan de eene zijde van den weg geslingerd, en daarna aan de overzijde van den weg. De chauffeur, G. Beukhos uit Veenendaal, werd half uit den wagen geslingerd, doch wist het stuur nog vast te houden. J. h. Jansen, eveneens uit Veenendaal, werd uit den auto geslingerd, doch kreeg geen letsel. Het achterste gedeelte van de Cadillac was totaal vernielden de beide predikan ten, die achterin zaten, waren ernstig Een dokter van het nabijgelegen gewond t w«a sanatorium Dennenoord, verleende de eer- In e»n hotel te Amersfoort ste hulp en spoedig waren andere genees- achtjarige knaap afgestapt die daar zijn heerenVde aanwezig. Ds. Snoek bleek intrek wilde nemen. De oberkellner ernstjge vleeschwonden en eenige gebru- werischte evenwel den nieuwen gast niet terstond aan te nemen, zoodat hjj met den jongen reiziger naar het hoofdbureau van politie ging. Daar deed het ventje een verhaal van ken ribben te hebben. Per ziekenauto werd hij naar Veenendaal overgebracht. Ds. Jongebreur werd met zware hoofd wonden en andere verwondingen opge nomen en naar het wijkhuis te Doorn zijn reis van Amsterdam naar Amersfoort ygpyogrd. Zijn toestand is zorgwekkend. met vier vriendjes, die allen met name genoemd werden, ook in Amersfoort uit, den trein gestapt waren en eveneens een hotel hadden opgezocht. Wie van de vijf den volgenden morgen het eerst op het Stationsplein was, om vandaar verder te reizen, zou wat krijgen. De politie echter geloofde niet onvoorwaardelijk dit ver haal. Bij onderzoek in de stad bleek, dat in geen ander hotel een jongen van acht of negen jaar alleen was aangekomen. Toen de Amsterdamsche politie werd op gebeld, kwam er een geheel ander verhaal. Het jongmensch was stilletjes van huis gegaan^ zonder vriendjes en had 80 meegenomen. De jongen vertelde hier aan de politie, dat hij 5 van zijn moeder ge kregen had om op reis te gaan. Hij had slechts 3.51 over, doch bij nader onder zoek werd nog ruim tien gulden gevonden. De politie heeft het kereltje aan zijn on geruste ouders teruggebracht ZAKKENROLLER GEVAT IN CENTRAAL STATION. TE AMSTERDAM. DE STAKING BIJ DE N.V. OOSTHOEK EN ZOON. Opgeheven, De directie van de N.V. Oosthoek en Zoon deelt mee dat de staking bij de N.V. Oosthoek en Zoon, te Alfen a. d. Rijn, die sedert 25 April van dit jaar heeft ge duurd en ongeveer 250 werknemers om vatte is geëindigd. De arbeiders van de drie fabrieken, de dakpannenfabrek, de betonfabriek en de biimsbetonfabriek, zullen het werk op de oude voorwaarden hervatten met de wij zigingen, welke de directie reeds had toegezegd vóór de staking. Het te werk- stellen zal geleidelijk geschieden. die niet vallen onder de bepalingen van n ieLC5ftief c<?ntract> spreekt in het bij- Op het station Roosendaal 16 Jiili 1930. De sleepboot „Groningen" is van hier naar Vlaardingen vertrokken. Aangekomen van Lissabon de sleepboot „r rieslamd" van Bureau Wijsmuller. DOODELIJK ONGEVAL. Belde beenen afgereden. Bij het rangeeren op het rangeerterrein bij de haven te Willemstad, werden den stoker A. Jongenelen, wonende te Fijnaart, beide beenen afgereden en werd de man verder ook. deerlijk aan hoofd en lichaam gewond. In deerniswekkenden toestand werd het slachtoffer per zieken-auto afge haald om hem naar het ziekenhuis te Breda te vervoeren. Hoewei aanvankelijk steeds bij volle bewustzijn, werd zijn toe stand tijdens het vervoer zoo zorgwekkend, dat hem te Fijnaart in de auto de sacra menten der stervenden moesten worden toegediend. Besloten werd hem te Etten naar het ziekenhuis te brengen. Aldaar aangekomen is hij kort daarna overleden De man> was 27 jaar oud en sinds twee maanden gehuwd. Buitenland. Op heeterdaad betrapt Dinsdagmorgen kort vóór het vertrek van den trein naar Hamburg, te onge veer halfelf, was het Centraal Station even in rep en roer. Een heer, die in den trein naar Hamburg wilde stappen, werd door een hem onbekend persoon aangesproken, die hem vroeg, of dit de trein naar Keulen was. De heer beant woordde deze vraag en wilde juist in een eerste-klas coupé stappen, toen hij bemerkte, dat hij zijn portefeuille kwijt was. De vreemdeling, die hem had aan gesproken, had hem daarbij bij de lapel van zijn colbert vastgehouden, en de heer begreep onmiddellijk, dat de man hem zijn portefeuille ontfutseld had. Hij werd ia deze meening versterkt, toen hij zag, dat de man zich haastig naar den uit gang begaf. Hij schreeuwde hem na Houdt den dief*, waarop verschillende menschen toeschoten en den man, die het inmiddels op een loopen had gezet, bij de trap naar den uitgang tegenhielden. Toen men hem vastpakte vond men de gestolen portefeuillo op den grond bij den uitgang liggen. Blijkbaar had de dief, toen hij zag, dat hij niet meer kon ont komen, de portefeuille weggeworpen. Er was spoedig politie aanwezig en van het posthuis Centraal Station werd de man overgebracht naar het bureau Warmoesstraat, waar de zaak onderzocht werd. Blijkens zijn paspoort was de aan gehoudene een 42-jarige Deen. Uit het geen reeds aan het licht is gekomen meent do politie te mogen aannemen, dat men te doen heeft met een bekenden internationalen zakkenroller, zoodat dus een goede vangst is gedaan. EEN TY PlfU S-EPIDEMIE. Volgens berichten uit Torn is daar een typhus-epidemie uitgebroken. Meer dan 100 menschen zijn reeds als besmet bij den gezondheidsdienst aangegeven. EEN VLOEDGOLF. In de badplaats Montalto dl Castro (Italië) is Dinsdag plotseling een vloed golf op het strand geslagen, waardoor tal van lieden in zee werden gesleurd en verdronken zijn. Tot nu toe heeft m«D zeven lijken geborgen. DE MIJNRAMP IN SILEZlE. Gisterennacht zijn weer vijl lijken uit de Kurtschacht van de Wenzeslaas-miju te Hausdorf geborgen. Nog 89 slachtof fers liggen in dj mijn. DE KINDERSTERFTE TE LÜBECK. Gisterennacht is te Lübeok weer eejj kind overleden, zoodat ihet aantal doodöfl thans 68 bedraagt. Ziek zijn nog 61 kinderen, genezen riP 73, terwijl er nog 69 onder observatie zlP* VERVOLGING VAN DEN PRINS VON STARHEMBERG. Volgens berichten in de Weensohe roic' dagbladen, is tegen den leider der OPP® Oosten rij ksche burgerwacht, den V von Rtidiger von Starhemberg een v \ji- vuil K71/C11 IIWIlillDüx ft volging ingesteld wegens overtreding x de wapenwet. Starhemberg zou kelde wapenen, waarvan men de hebko,^ niet kan nagaan, in groote hoeveelhed^ hebben aangekocht. Enkele

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6