konijn'3 West-Friesland Boter DE BESTE. Wierïngen. Doodelijk ongeval bl] de Zuiderzeewerken. Ernstig Spoorwegongeluk. Noodweer te Adelboden. Jit het huis met de blauwe stoep. Ingezonden. Marine-berichten. JoLr™d^ehandolt allen als too™0]- kooplieden zouden bij de zaak betrokken zijn. Ook tegen hen is een strafvervolging ingesteld. BANDIETEN PLUNDEREN EEN BANK. Te Wilhnar in Minnesota zijn bandieten, met een machinegeweer en revolvers ge wapend, een bank binnengedrongen en hebban er, na op de dertig aanwezige be dienden te hebben gevuurd, 35.000 dollar buit gemaakt. Twee vrouwelijke employé's zijn gedood. De bandieten zijn ontkomen. SPOORWEGONGELUK TE GRIMSBY. Dertig lieden liggen in het ziekenhuis «Is slachtoffers van een spoorwegongeluk te Grknsby, waar een passagierstrein en een goederentrein op elkaar liepen. DE ZAAK SKLAREK. De instructie in de zaak Sklarek is Dinsdag gesloten; het dossier omvat 3327 deelen. DE ONTSPORING BIJ CHIASSO. Een aanslag? Naar rut Milaan gemeld wordt, zou de ontsporing van den St G-öthard-Express veroorzaakt zijn door een aanslag, op den trein gepleegd. Een onderzoek heeft uit gewezen, dat verschillende rails waren los geschroefd van de dwarsliggers AUTO-ONGELUK. Vier doodeu. Niet ver van Sydney viel een automo biel van een hoogte van 15 meter. Van de inzittenden werden drie vrouwen en een man op slag gedood, terwijl een vijfde passagier met levensgevaarlijke verwon dingen in het ziekenhuis moest worden opgenomen. EEN AARDBEVING. De seismograaf van de Fordham uni versiteit in den staat New York teekende Dinsdagmiddag ongewoon sterke aard schokken op, waarvan de haard zich waarschijnlijk nabij de kusten van Guate mala heeft bevonden. De geregistreerde aardbeving is de sterkste, die sedert de zeebeving in No vember 1929 (waardoor de kabelleidingen door den Atlantischen Oceaan werden verbroken) aan de kust van New-Found- land, te New York werd waargenomen. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. In een boerenhofstede in de buurt van Gross-Kezkemet (Hongarije) is de blik sem geslagen in een dorschmachine, waar bij 21 menschen aan het werk waren. Vier menschen werden gedood, 7 ernstig^ de overigen licht gewond. DE MIJNRAMP IN SELEZIE. Het moeilijke bergingswerk. VRACHTAUTO TE WATER. Een vrachtauto met 22 brandweerlie den, die van een feest te Rijbna bij Praag terugkeerden, is op een brug stuurloos geworden en voorover in het water ge kanteld. Twee brandwachts zijn onmid dellijk gedood, 16 zijn zwaar en 6 anderen licht gewond. EEN MOOI LEGAAT. De Amerikaan Sperry, die zoo bekend is geworden in verband met het gyro- kompas, heeft 1,000,000 gelegateerd aan de Young Men's Christian Association, zulks in erkenning voor de huisvesting en vriendelijke leiding die bij bil de Y. M. C. A had ontvangen, toen hij nog arm was. EEN MOORD IN EEN ZWTTSERSOH PENSION. In een pension te Zürich is de van haai man gescheiden levende mevrouw Sohmidt met zware kogelwonden in het hoofd gevonden Haar minnaar, een ze kere Dei os uit Barcelona, wordt van liet misdrijf verdacht. Hij is voortvluchtig. De toestand van de gewonde vtouw is hopeloos. DE BRAND TE MORENL Nieuwe uitbreiding. Naar uit Boekarest aan de Magyar Hirlap geschreven wordt, heeft zich de brand van de petroleumbron van Moreni thans ook over een nabij gelegen bosch, een petroleumhouder en over een tweede bron uitgebreid. Alle pogingen, om bot bosch te redden, waren vergeefsch en de geheel© streek staat thans in vlammen. WliO IS WHO. de ruwe galant, die heden zijn neus niet vertoonde, werd veroordeeld! tot 30 gulden boete of 80 dagen. Een relletje op het Roodle Steen te Hoorn met verstrekkende gevolgen. Op het werk te BreezancL Op het werk van die M.U.Z. te Breezand, kreeg de heer P. Kamma, varende op een onderlosser een zoodanige slag tegen zijn voorhoofd, van een slinger der voor lier, dat de dood onmiddellijk intrad. De getroffene was ongehuwd, ongeveer 20 jaar oud! en woonde sedert kort te Medëm- ilik. Nader vernamen wij nog dat het voor hoofd van de getroffene zeer ernstige verwondingen vertoonde en; dat zijn vader zich ook op denzelfden onderlosser be vond, zoodat deze het vreeselijke ongeval medemaafcte. De directie van de Wenzeslausmijn deelt mede, dat de geruchten, als zou de mijngang, waarin het groot©- ongeluk voorviel, onder water staan, onjuist is. Wel is de gang over bepaalde gedeelten ingestort, waardoor de reddingsbrigades op nieuwe moeilijkheden zijn gestuit. Zij moeten het puin opruimen en voor hun eigen veiligheid den gang met hout scho ren. Door dit alles duurt het zeer lang, voor men de 44 lijken, die zich nog in de schacht bevinden, naar boven kan bren gen. Een inillioen mark voor de achtergeblevenen. In den aanvang van de Rijksdagzitting van Dinsdagmiddag werdi bij de debatten over het mijnongeluk te Neurode de vol gende beslissing genomen: De rijksregeerinig wordt verzocht in verband met de groote mijnramp te Neu rode maximum een millioen rijksmark ter beschikking te stellen van het mijnwer- kersfonds voor het neder-Silezische mijn- district bij de inspectie te Breslau, ter ondersteuning van d© nagelaten betrek kingen der verongelukte mijnwerkers en ter verbetering van de hygiëne van mijnwerkersbevolking in dat district. Ook de overige voorstellen van de be- grootingscommissie werden met groote meerderheid van stemmen aangenomen. MIJNWERKERSSTAKING IN DE BORINAGE. Gedeeltelijke hervatting van het werk. Dinsdag heeft ruim de -helft van de stakers in de Boriniage het werk hervat. Te Quaregnon is de staking echter nog al gemeen. Ook te Cuesmes, Flénu, Jemap pes staken nog verscheidene duizenden mijnwerkers. De algemeen© toestand is evenwel aanzienlijk verbeterd en men ver wacht, dat -binnen een paar dagen de werkhervatting volledig zal zijn. De arbi tragecommissie, bestaande uit twee gede legeerden der mijndirecties, twee der ar beiders ien de gouverneur dier provincie, komt Woensdag bijeen. 4 dooden, 7 gewonden. Naar uit Moskou gemeld wordt, is in Zuid-Rusland in de nabijheid van het Btation Ana-owka weer een ernstig spoor- wegongeval gebeurd. Een personentrein kwam in botsing met een goederentrein, waarbij zes wagons en de beide loco-mo tieven ernstig beschadigd werden. Vier passagiers werden gedold en zeven wer den min of meer ernstig gewond. Te New York heben de af deeling van openbare hygiëne en een lichaam dat den wat zonderlingen naam draagt van de National Better Business Bureau, samen gewerkt aan een eigenaardige maar blijk- oaar zeer noodigt publicatie. Het is een boek met de namen en praktijken van 25.000 kwakzalvers en oplichters op me disch gebied. De Shirley Wynne, de chef van den gezondheidsdienst in New York (stad) acht dit een nuttige daad, ter be strijding van „de gieren in menschenge- daante, die leven ten koste van zoowel gezonden en zieken, en die terecht wor den beschouwd als een der ernstigste ge varen voor de gezondheid." BRANDEN IN ITALIË. Uit Trento wordt gemeld dat in het Alpendorp Sponmaggiore een hevige brand heeft gewoed. Door onbekende oor zaak was in een der huizen brand ont staan en binnen korten tijd stonden tien buizen in brand. De -bewoners moesten in nachtgewaad vluchten. De tien huizen brandden geheel af. Door bet krachtig optreden van de bevolking, van het dorp, bleven de overige buizen gespaard. In een opslagplaats van eieren in het dorp -Grignasoo bij Novara heeft een groote brand gewoed. Het geheele pak- ïuis brandde af. 60.000 dozijn eieren gin gen verloren. De schade bedraagt meer aan 300.000 Lire. DE TJIKANDI AAN DEN GROND. Reuter meldt d.d. Dinsdag uit Sjanghai Het Nedarlandsdhe vraebtsohip „Tji- kandi" (8000 ton) van de Java-Ohina-Japan ijn op weg van Dairen (het vroegere Dalni op het schiereiland Liantong) naar Bata met een lading sojaboonem en ce ment is Maandag in de buurt van Went- sjou aan den grond geloopem. Tegen mid dernaoht kwam het schip weer vlot; en thans is het op weg naar Sjanghai. Er staat 12 voet water in het eerste en 'het tweede ruim. Twee sleepbooten met een bergingspersoneel van 160 man varen de „Tji-kandi" tegemoet en zullen haar tref fen bij Squallis eiland. Het bekende Zwitsersoh© lustoord Adel boden, des zomers en des winters door zoovele Holanders bezocht, is dezer dagen geteisterd door een wellicht tot heden on- gekenden watervloed. Een onweer van slechts ïYi uur boven den Hahnenraoos, den dioor skiloopers zooveel bezochten beUg, veroorzaakte boven en beneden Adelbodlen de grootste verwoestingen. De prachtige wandelwegen met bruggen wer den door het water verwoest, bergstortin gen vonden plaats, en de groote rijweg van Frutigen na-ar boven verdween op twee plaatsen geheel. Binnen enkele da gen zijn ter plaatse door de genie degelijke noodbruggen en viaducten gebouwd, waar over zich thans weder d!e talrijke auto's en zwaarbeladen postwagens naar Adelboden spoeden. Als voorbeeld van de kracht van bet water moge dienen dat een juist ge reedgekomen waterkeering ten koste van 285.000 Zw. fr. binnen 10 minuten gehiel vernield werd. Reizigers hebben nu gele genheid, ofsohoo-n hard aan -het herstel gewerkt wordt, te zien wat in bergstreken het water in enkele uren aan- verwoestin gen kan tot stand -brengen. Toch mag Adelboden nog van geluk spreken, door dat het niet in het dal, doch tegen de berg wanden gebouwd is, waardoor het mooie dorp zelf en de hotels niet noemenswaardig geleden hebben, in tegenstelling met het aan- de andere zijde van den Hahnenmoos gelegen Kurort Lenik, waar het water een paar meter hoog in het dorp stond en ont zaglijke sohad© aan huizen en ook hotels veroorzaakte. WETENSCHAPPELIJKE BERICHTE N. VOOR DEN POLITIERECHTER ALKMAAR. Zitting van Maandag 14 Juli. Door het oog van die naald gekropen. De landbouwer Com. B. uit Zwang, in justitieel© moeilijkheden geraakt, omdat hij een obligatie van 5000 ten zijnen laste aan zijn 80-jarige bijziende tante op zeer oneervo'le wijze ontfutseld had, is Maan dag ternauwernood aan den hem gevaar lijk dreigenden sukkelamolen ontkomen. De heer officier die blijkbaar niet bijzon der op vader Cornelis gecharmeerd was, heek -geen lust te hebben een voorw. straf te requireeren, doch gelukkig was de po litierechter nii'dcT' gestemd en veroordeel de hij den oneerlijken neef tot 4 maanden voorw. gevangenisstraf met 3 proefjaren en onder toezichtstelling van de R. K. Reclasseeringsvereeniging te Hoorn. De verdediger mr, Judel, aangenaam verrast door de clementie, verliet met zijn dankbaren cliënt dë rechtzaal. Een baas duimstok in de smeerolie. De 46-jarige werkelooze timmerman Adriaan Maria v. d. B. uit Wassenaar, vertoefde in April j.L te Den Helder en huurde aldaar van den heer P. S., rij wielhandelaar, een rijwiel, schijnbaar ten dienste van zijn werkzaamheden, doch in werkelijkheid om zijn droge keel te smee ren, voor welk karwei hij momenteel de noodige contanten miste. Daar het juist April was bedacht hij een goeie mop en verzocht den heer IK., een caféhouder, wien hij veelvuldig zijn gunst en recom mandatie schonk, hem een tientje te wil len leenen. Hij had een huis gehuurd en moest dit bedrag als „sleutelgeld" depo- neeren, als onderpand bood Arie zijn rij wiel aan. De caféhouder nam genoegen met deze transactie en natuurlijk had Arie het sleutelgeld heel gauw tot nur- riespie omgetooverd en liet hij zich bij de tapperij waarlijk niet onbetuigd. Heden terecht staande wierp hij de schuld van zijn moreelen val op zijn drankzucht en beweerde hij bovendien nog met een sta len snuit nimmer te voren met justitie of politie in contact te zijn geweest, een fan tasie die mqt de noodige reserve werd aanvaard alvorens de vindingrijke tim merman, zonder gereedschap, tot 25 boete of 25 dagen werd veroordeeld Boer Klaas als paardentemmer. Op het vermaande, hoewel weinig com fort- biedende bankje, waarop ook wij de glorievolle dagen, teen we onze journalis tieke kracht nog in volle onstuimigheid kondien ontplooien de dubieuze, maar in ieder geval tamelijk kostbare eer, (een gereserveerde plaatsfrontloge van- den Koninklijken Schouwburg is gewoonlijk meer matig in prijs), mochten genieten, te mogen plaate nemen, verscheen de 32- jarige journalist, de heer Klaas S., verge zeld van zijn trouwe echtgenoot© mevr. Hermina B., beiden te Den Hekier ge boren en thans te Hoorn woonachtig. De heer S. een indrukwekkende figuur en exotische verschijning, ^'iens benijdens waardige coiffure iedere permanente haar- g-olf ve tü overschaduwde, ia de revolu- tioimaire beginselen toegedaan, wat hij niet verzuimde aan te kondigen en te com- mentariseeren. De heer Sm. is echter van de we-n-ie ver stoken, van zijn welversneden pen te kun nen leven en zijn echtgenoote exploiteert een logement, alwaar voor korten tijd ook vertoefde een meer bejaarde doch nog levenslustige broeder van mevrouw Sm. van wien het echtpaar volgens hun eigen opgaaf niet veel genoegen beleefde en dien men dan ook op minder hoffelijke wijze die deur had gewezen. Voorts had in dit pension nog vertoefd' een zekere heer U., die ook i-. hooge-gesh 1de verwachtingen van het echtpaar Sm. jammerlijk had te leurgesteld en zi^n grove ondankbaarheid had getoond door een hein geleend' klein bedrag van pLm. 6.niet terug te geven. Met deze gegevens kunnen wij verder gaan en aantoonen wat de oorzaak was van do verschijning van den heer en mevr. Sm. op deze voor hen ongewone plaats. Op het Roode Steen had Dinsdag 3 Juni 't echtpaar Sm. genoemden heer U. in ge zelschap van den eveneens door ons ge- signaleerden zwager en broeder, een niet meer jeugdigen transportarbeider, Corn. B. genaamd, ontmoet en had mevr. Sm., denkende aan haar- zoo noodige dubbel tjes, bedoelde heer U. bij zijh jasje gepakt ooi hem aan de betaling van het geleende te herinneren. Daarop had broeder Corne lis ongevraagd zijn mond in de kwestie gestoken en zich zoodanig aangesteld, dat ook de heer Sm. actief was opgetreden en zijn zwager eenige meppen en een schop had toegebracht, zijn vrouw zou dan om haar man gemakkelijker doelwit te geven, gezegden heer zwager enzoovoorts, heb ben vastgehouden. Dit nu werd door mevr. Sm. ten stellig ste ontkend en viel zij hierbiji, jammer ge noeg, ©enigermate uit den goeden toon door den verbalisant, agent Plaat, te ver wijten, dat hij loog. Maar dit was een slip of the tongue, die haar spoedig werd ver geven, daar ieder vogeltje zingt zooais het gebekt is. Haar verweer verwierf trou wens zooveel succes, dat zij met vlag en wimpel in strikt neutrale kleuren, werd vrijgesproken en haar verdediger, mr. Dwars, die nagenoeg den geheelen mid dag om deze snertzaak in dë zaal had zit ten kousen droogen en zijn treintje had moeten laten verloopen, dankbaar? en vol daan van zijn pleidooi afzag. De heer Sm., wiens verdediging luidde, dat het agres sief optreden van zijn zwager hem noopte tot tegenweer, (welk verweer echter werd verworpen) werd' in verband met de ver zachtende omstandigheden veroordeeld tot slechts 15 boete of 15 dagen, in welk vonnis werd berust waarna het echtpaar, kennelijk niet onvoldaan over de als revo- lutionnairen ondervonden behandeling, met de meest burgerlijke bezadigdheid de rechtzaal verliet. GLOZEL IN BELGIË, ZondkvrUnfie vondst bil Aarlen. Door een paar couranten wordt mede gedeeld, dat een treinmachinist, in- de buurt van Aarlen, bi} het bewerken van zijn tuin, een steen zou hebben gevonden, die veel gelijkenis vertoont met de be rucht© steenen uit GlozeL Deze steen, aan dr. H. Boulenger, leeraar in de kunstge schiedenis, aan het Kon. Atheneum te Aarlen, overtianidigdl, zou. naar diens oor deel, dezelfde schrijfteekens vertoonen als deze welke op de Glozehaansche steenen voorkomen. Nieuwe opgravingen, in den tuin van den machinist gedaan, zouden echter tot geen andere ontdekkingen hebben geleid. In histo-risoh-wetensohappeHjke kringen alhier hecht men trouwens niet het minste geloof uan het heele verhaal. Het paard van dën landman en veehou der Klaas H. te Wervershoof, toonde zich op 31 Mei bij het maaien wat onwillig en nu zou deze dierenlievende agrariër met medewerking van zijn 15-jarigen zoon Petrus Jacobus, dien redeloozen stomme ling eens behoorlijk „mores"- leeren. Het zenuwachtige dier werd daartoe stevig vastgebonden en met een stuk houten mesthaak met 3 punten, werd duchtig op het arme dier losgebeukt. Gelukkig werd dit laf wanbedrijf opgemerkt door den groentenboer Koomen en dën onderwijzer Jansen en van dë ergerlijke dierenmis handeling aangifte gedaan. De heer Klaas H., zijn zoontje had de officier casu quo meer als een willoos werktuig beschouwd en dus met rust gelaten, stond Maandag dan -oolc behoorlijk terecht. Hü- pop-gde zijn afke-uringswaardtee handeling nog zoo'n beetje goed! te praten, maar de politierech ter liet zich niet met een kluitje in het riet sturen, gaf Klaas 'n flinke reprimande en veroordeelde hem netjes tot 40 boete of 40 dagen hechtenisstraf. Hopen we, dat Klaas zijn kunststukken als paardendres- seur met behulp van balkbrokken en mest- krabbers voorgoed zal staken en geen slecht voorbeeld meer zal geven aan zijn nog ongevormden zoon Petrus Jaoob. De ongeruste vader kreeg nog een pak op zijn falie toe. Wat in den nacht van 5 op 6 Juni te Wervershoof den landarbeider Cornelis R. overkwam, mag wel als het top punt worden aangemerkt. De goede man maakte zich hevig ongerust over zijn dochter, die op stap was en angstwekkenc lang uitbleef. Hij ging dus naarstiglijk uit om haar te zoeken en toen hü haar een maal had gevonden, bleek zij in gezel schap te zijn van een bewonderaar uit Hoorn, zekeren Willem E., blijkbaar een onbehouwen snurker, die weinig omslag maakte met den pipa van zijn occasioneel knipperdolletje en -hem uit pure hoffelijk heid een pak slaag gaf. Dat liep toch ech ter wel een beetje de spuigaten uit en LAAT DE GELEGENHEID NIET VOORBIJGAAN! Dat klinkt nog al ernstig. Is ook wel zoo bedoeld. Toch is de zaak niet zoo heel erg. Het gaat er alleen om, U te vragen, of gij niet mee wilt doen in hot moo'e rk vt n «Va iu'. o Bul' M het oog daarop roepen wij: «Laat de gelegenheid toch niet voorbij gaan 1» Woont gü in een gezdhde streek van ons land? Doe dan een weldaad aan een gezond, maar zwak kind uit de groote stad, dat behoefte heeft aan frissche lucht ea goede voeding. Doe het om Christus wil! Wij vragen vier weken. Dikwijls mocht ons bleekneusje langer blijven en kwam met rozen op de wangen terug. Welk een voldoening I Komt, geliefde mede-christenen, toont Uw christelijke liefde aan kinderen van Uw eigen volk. Dat zegent Godl Dat beloont Hq rijkelijkHonderden getuigen, wat rijke zegen het in heeft, zoo'n kind wel te doen. Vierentwintig jaar mocht de vereeni- ging «Vacantie Buiten» reeds de ont vangende families en de door haar uit gezonden kinderen dienen Kindervrienden 1 «Laat de gelegenheid niet voorbügaanl» De zomer draait, gaat snel voorbijl Even een berichtje aan onzen secretaris G. Muqs, Amsterdam (tijdelijk adres: 1e Helmersstraat 139) en op den door U bepaalden dag komt het door U gevraagde lieve meisje of aardige jongetje van Uw goedhartigheid en liefde genieten. Het Bestuur: J. TH. R. SCHREUDER, voorz D. J. H. v. d. BEND, vice-voorz G. MUIJS, le secr. Not. J. KLOPPER, 2e seor. O. v. d. BEND, le penningm. K. v. d. BERG, 2e penningm. D. VAN Vliet, alg. adjunot. Geen krachtig bewonderaar van Rijks- en Gemeentepolitie. Een te T Zand, igem. Zqpe, wonend han delaar, met name Cornelis Str., deed zich in den nacht van 1 op 2 Juni kennen als iemand, die niet tot de vereerders van het politioneel instituut kan worden gerekend. De scheldwoorden, waarop hij althans den brigadier Holema en den gem.-veldwach- tar Noorman onthaalde, waren van een zoodanig laag gehalte, dat we dë 'beschrij ving maar achterwege zullen laten. Boven dien ontzag hü zich niet de onbevlekte ambtenaaris reputatie van genoemde heeren in verdenking te brengen dëor ben als dieven en stroopers te qualificeeren. De heer Str. is vermoedelijk om deugde lijke redenen, bekend om zün antipathie tegen dë politie en al meermalen veroor deeld, zoodat 'hü ook thans niet o-p een bij zondere consideratie -kon rekenen en ver oordeeld werd -tot 30 boete of 30 dagen. Werkverschaffing voor bouwvak- ondernemers. Zekere heer G. P. te Den Helder, die be halve over een sterk ontwikkelde -bal- <1 ad'ïgheidszucht ook over een allergewel digste trapkracht schijnt te beschikken, had in den nacht van 24 op 26 Mei de be denkelijke aardigheid het paneel in de deur van het door den melkhandelaar Gerrit d'e la G„ finaal in te trappen. De bewoner, die reedis lang in dut was gezon ken, werd, met schrik wakker en consta teerde de nachtelijke ramp, die zooais later bleek, een schade had veroorzaakt van T' p het schilderwerk. Deze schade was door den geweldenaar niet betaald, doch hü werd daartoe heden veroordeeld, alsmede tot 20 boete of 20 dagen wegens de gepleegde strafbare vernieling. Hü zal zqn kuitepieren beter en goedkooper kun nen trainen in het voetbalveld. HE. MS. „WITTE DE WTTH". De torpedohootjager Witte de With ia, blykens een bij het departement van de fensie binnengekomen radiogram, Maan dagavond 14 Juli te Las Palm as aange komen en denzelfden dag vertrokken ter voortzetting van de reis naar Nederland. is Jiek?mraert zich niet om onze gevoelens zü Ziet en oordeelt ons alleen naar de rol, die wü spelen. De kap.-luit. ter zee W. K. Maurita ió Augustus ter beschikking gesteld. Bevordering. i Mei: matroos ie kl. P. Markesteijn tot korp.-seiner. Ondervolgende onderofficieren worden den I4en< Augustus a.s. geplaatst bij* de Marine kazerne te Willemsoord': Bootsman, A. Blokland, id. B. J. van Senus, sergt.-konst. J. Tukke. io Juli per s.s. Christiaan Huijgens uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Matroos 3e kl. J. J. de Baaij, schipper H. Binksma, korp.-telegrafist F. H. C. Veenis, matroos 2e kl. I. W. van der Spek, matroos ie kl. A. F. C. Westerdijk, korp. der mars. C. Mijnders, id. A. W. van Almen, mar. ie kl. H. G. Wieman. De maj.-torpedomaker H. A. Rood-enburg en de serg.-torpedomaker G. J. Smit zijn aan gewezen om den 6en Aug. a.s. per s.s. Tjeri- mai naar O.-I. te worden uitgezonden. 12 Juli. serg.-torpedomaker J. P. Weveriing van Banckert tijd geplaatst bij T.A. Willems oord. 14 Juli: serg.-macht. H. P. P. Heineman van v. Speijk naar Wachtschip Willemsoord; id. J. W. Klijnen van Wachtschip Willems oord naar Z 7. 14 Juli: s erg.-vlgtmr. V. Kooij naar de Mok. J. Led'er van de 22 Juli: serg.-hofm. B. van, der Put van, v. Mecrlant naar Wachtschip Willemsoord'. 4 Aug.; 8erg.-mionteur J. Hubregtsen' van do Kooij naar afhouw Jagers te R'dam. 8chiPP«" H. Binksma van Wacht schip Willemsoord n-aar Medusa. 8 Sept.: id. H. J. A. Boelhouwers van Me dusa naar Wachtschip Vlissingen. Met ontslag uit den zeedienst: 15 Juli: matroos 2e kl. M. van der Wende. 2\ JUJmaj.-torpedomaker G. C. Jacèt. 16 Juli: serg.-kcmstabel G. Terluln. Off. van den M.S.D. ie kl. G. J. de Groot is vergund uit Oost-Iudië naar Nederland terug te keeren. öff. van den M.S.D. 2e kl. F. H. Köhler, van- h-et Vliegkamp de Kooij, is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 3 Sep tember met het s.s. Patria uit Rotterdam daarheen vertrekken.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 7