HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 26 JUL11930. Gemeenteraad van Wieringen Vergadering van don Raad, Vrijdag middag 4 uur. Tegenwoordig alle loden. Voorzitter: Burgemeester Kolff. Secretaris: de lieer 0. P. van Duin. Na oponing leest de secretaris de notulen van de beide vorige vergaderingen, welke worden goedgekeurd. MededeeUngen en ingekomen stukken. De Voorzitter deelt mede, dat do winst, gevallen op den verkoop van den zeegras- oogst 1029, heeft bedragen f 8475.67, uit- makendo per pak van 50 kg f 0.62129 (vorige oogst f 0.49525). Vervolgens dat zijn ingokomen de vol gende stukken: van Gedeputeerde Staten liet goedgekeurd raadsbesluit tot aankoop van een grondstrook van den heer Jb. Smit ter verbieeding van de Nieuwstraat; van denzelfdo het goedgokeurd raadsbesluit tot wijziging van don datum van aflossing der kasgeldleening groot f 100.000.- van B. on W. de maandstaat der Zeegrasexploi tatie ovor Juni; in deze maand is geen zeegras verkocht; van den administrateur der Zeegras-exploitatie het verslag over het dienstjaar 1929-1980; van B. en W. van Alkmaar het verslag van den Keurings dienst van Waren over 1929; van de Ver. van Ned. Gem. het jaarverslag over 1929; van de N.V. Spoor-(Tram-)weg Wieringen - Sc hagen eveneens het verslag over 1929, waaruit o.m. blijkt, dat het bostuur voor stelt 4 dividend uit te keeren. Al deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Van den heer F. H. Tb. Jasperse, onder wijzer aan de O.L.S. te Oosterland, is een verzoek ingekomen hem in verband met zijn vertrek uit de gemeente ontslag te verleenen als lid der commissie van toe zicht op het L.O. B. en W. stellen voor het ontslag eervol te verleenen. Aldus besloten. Van het bestuur der vereen, tot bevor dering van het onderwijs in Oostelijk Wieringen is ingekomen een verzoek om de ten behoeve def leerlingen van de Openbare Scholen toegekende bijdrage ad f 0.50 per kind in de kosten van school reisjes ook beschikbaar te stellen voor de Bijzondere School te Den Oever. B. en W. wijzen er op, dat de gemeente jaar lijks aan de schoolbesturen de exploitatie kosten vergoedt, waartoe volgens de be staande opvattingen ook de kosten van schoolreisjes behooren. De Bijzondere School ontvangt dus de bijdrage op gelijken voet als de Openbare Scholen. Daar het niet de bedoeling kan zijn een dubbele uitkeering te verstrekken, stellen zij voor aan adressante te berichten, dat zij zich te dezer zake zal hebben te verstaan met het betrokken schoolbestuur. öoedgevonden. Van het bestuur der Vereenlging voor Christelijk Nationaal schoolonderwijs te Den Oever een verzoek, de gelden be schikbaar te stellen voor de uitbreiding van de bijzondere school te Den Oever met twee lokalen. Een verklaring, waarbjf het bestuur zich verbindt 15°/o van de stichtisgskosten in de gemeentekas te storten, wordt bij het verzoek overgelegd. Wordt om prae-advies in handen gesteld van B. en W. Van het bestuur van de Afdeeling Wie ringen van Volksonderwijs het verzoek, afwijzend te beschikken op de aanvrage van het R. K.-kerkbestuur alhier, om de gelden beschikbaar te stellen voor de stichting van een bijzondere school te Hippolytushoef. Voorzitter stelt voor dit stuk bij het bewuste punt op de agenda te behandelen. Wordt goedgevonden. Aanbieding gemeente-rekening dienst 1929 en rekening Zeegras- exploitatie, dienst 19291980. Voorzitter zegt, dat de rekeningen nog niet in een zoodanig stadium zijn, dat zij bij de stukken konden worden gevoegd, doch dit zal zoo spoedig mogelijk gebeuren. Rekening over 1929 en begroo- tlng over 1931 van de Gezond heidscommissie. B. en W. bieden den Raad aan de door de Gezondheidscommissie, gezeteld te Scha- gen, ingezonden rekening en verantwoording dier Commissie over het kalenderjaar 1929. Aangezien deze na onderzoek tot geen op- merkingeu aanleiding geeft, stellen zij voor gonoemde rekening goed te keuren in ontvang op. f 1858.84 in uitgaaf op f 1048.11 Voordeelig saldo f 810.78 De door genoemde Commissie ingezonden raming van hare ontvangsten en uitgaven over het kalenderjaar 1981 zal voor kennis geving aangenomen künnen worden. Wordt goedgekeurd. Wijziging en aanvulling houw en woningverordening. Bij de bespreking van de in de ver gadering van 3 Mei j.1. behandelde voor dracht inzake de aangifte van E. Bakker I)z. tot aanleg eener straat, drong het Raadslid, de heer Oden, aan op het stel len eener voorwaarde, volgens welke be langhebbende verplieht zou worden de straat van rioleering te voorzien* Hoewel die bespreking destijds geen gevolg kon hebben, omdat de verorde ning het stellen van dien eisch niet toe liet, zijn B. en W. liet met dat lid eens, dat een voorschrift van die strekking op haar plaats is. Zij hebben derhalve eene nieuwe redactie ontworpen van art. 9, eerste lid, der houw- en woningveror- dening, waarbij ook aan eenige andere punten, met dit onderwerp verband hou dende, aandacht is geschonken, zoodat liet voorschrift in zijn nieuwe gedaante meer in overeenstemming is gebracht met de tegenwoordige opvattingen dien aangaande. B. en W. deelen voorts mede, dat de Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid, door bemiddeling van Gedeputeerde Staten heeft verzocht in de bouwveror dening voorschriften op te nemen om trent het aanbrengen van brievenbussen aan woningen, zulks ten einde tegemoet te komen aan den hinder, bij het bestel len der briefpost ondervonden door het ontbreken aan vele woningen van een brievenbus, waardoor die bestelling veel vertraging ondervindt. Aan dat verzoek voldoende, worden enkele bepalingen aangeboden, die voor opneming in de vorordenieg in aanmer king kunnen komen. B. en W. stellen derhalve voor vast te stellen een ontwerp tot wijzigingenaanvul ling der bouw- en woningverordening. Blijkens de overgelegde adviezen van de Gezondheidscommissie kan deze zich met dat ontwerp vereenigen. De Heer Jn, LontCz. kan zioh wel met de bepaling inzake het aanbrengen van brievenbussen vereenigen voer nieuw bouw, maar vindt het eenigzins bezwaar lijk voor bestaande ivoningen. Voorzitter zegt, dat door verschillende reeds vrijwillig brievenbussen worden uangebracht. De Heer P. Kooij vindt het een kleine uitgave. De Heer Lub zegt, dat het nogal lastig is voor verscheidene inenscheu. Komen er zooveel klachten? Spr. meent, dat be ter eens wat meer aandacht kon worden besteed aan de nummering der huizen. In de Hofstraat is men al aan no. 20 v. en de nummers staan nergens op de huizen. Het voorstel wordt hierna aangenomen. Verstrekking gelden voor de stichting eener bijzondere lagere school te Hlppolytushoef. Naar aanleiding van het besluit van 21 Juni, waarbij om praeadvies in han den van B. en W. werd gesteld eane aanvrage van het Rooaisch-Katholiek kerkbestuur van de parochie van den H. Hippolytus alhier, om beschikbaar stelling van gelden uit de gemeentekas voor de stichting van eene bijzondere lagere school te Hippolytushoef, deelen B. en W. het volgende mede De aanvrage heeft betrekking op eene school voor gewoon lager onderwijs, be staande uit 2 leslokalen, bestemd voor ten hoogste 96 Ieerliigen. Volgens de bepalingen der lager-onder- wjjswet 1920 moet de aanvrage worden ingewilligd, indien aan de vereisehten dier wet is voldaan en met name de overgelegde stukken voldoen aan het geen daaromtrent in art. 78 der wet ia voorgeschreven, hetbeen hier het geval is. Ook ten aanzien van deze aanvrage moeten B. en W. er echter weer op wijzen, dat op de bijlagen vrijwel uit sluitend de handteekeningen voorkomen van ouders, die bij beëindiging der Zui derzeewerken hier en in de omgeving de gemeente Wieringen weer zullen ver laten. Het is betreurenswaardig, dat de wet geen middel aan de hand doet om dergelijke gevolgen te verhinderen. Gezien de onlangs gevallen beslissing omtrent de bijzondere school te Den Oever zal echter het zich verzetten tegen de inwilliging van het verzoek weinig baten. Er rest dan ook niet anders dan voor te stellen medewerking tot de ge vraagde beschikbaarstelling te verleenen en daartoe een besluit te nemen als in een bijgevoegd ontwerp is vervat. De heer Lub vraagt stemming. Volgens hem gelden dezelfde bezwaren, welke vroeger voor de .christelijke school heb ben gegolden ook thans nog. Spr. kan meegaan met den brief van Volksonder wijs en wil den lijdensweg maar weer volgen. Misschien komen ze in Den Haag nog wel tot andere gedachten. De heer Jn. Lont heeft katholieke Wieringer burgers gesproken, die tegen dezen achoolbouw zijn. Zelfs is een lid van het kerkbestuur hierom uit het be stuur getreden. De heer Oden heeft de lijst ingezien en 60°/o van het aantal onderteekenaars zijn put- en keetbazen, die aanstonds weer vertrekken. Er is één Wieringer gezin bijde andere hebben geweigerd de lijst te onderteekenen. Ook spr. wil den lijdensweg maar weer volgen. Het voorstel van B. en W., hierna in stemming gebracht, wordt met 10 tegen 1 stem verworpen. Voor stemt wethouder Bosker. Verkoop van bouwgrond. Van den heer S. C. Keoij is bjj B. en W. het verzoek ingekomen van de ge meente te mogen koopen een stukje bouw terrein, zijnde een gedeelte, gelegen in den Noordoosthoek, van het perceel Ka daster Sectie A. No. 192 te Den Oever, onlangs aangekocht voor schoolbouw. Het voornemen bestaat de school te stichten aan het Westeinde van het grond- complex, terwijl de grond aan weerszijden van den te maken toegangsweg de be stemming krijgt van bouwterrein. B. en W. meenen hierbij tevens te moeten bezien de in de vergadering op geworpen vraag, of het niet gewenscht is dezen grond niet te verkoopen, doch in erfpacht uit te geven. Het is van al- gemeene bekendheid, dat de quaestie verkoop* of »erfpacht« zeer verschillend wordt beoordeeld. B. en W. achten het niet noodig op deze vraag hier in bij zonderheden in te gaan, doch mogen verwijzen naar een overgelegde brochure, bevattende een in 1926 over dit vraag stuk aan de Nederlandsche Vereenlging voor Gemeentebelangen uitgebracht rap port. De praktijk elders heeft we! dit geleerd, dat erfpacht door adspirant- bouwers over het algemeen wordt ver worpen en dat het beginsel om gronden alleen in erfpacht uit te gaven slechts kan worden doorgevoerd in die ge meenten, welke de grondmarkt beheer- schen. Hiervan is in deze gemeente echter geen sprake. De aanvrager, de heer Kooij, heeft medegedeeld den erfpachtsvorm niet te willen aanvaarden, zoodat alleen verkoop overblijft, tenzij men hiertoe niet wenscht over te gaan. B. en W. hebben doen nagaan wat de kostprijs van den grond is wegens aan koop en wegenB liet bouwrijp maken daarvan. Met eene kleine verhonging kan, naar het hun voorkomt, de verkoopsprijs gesteld worden op f3 per M2. B. en W. stellen dus voor in den ge vraagde» verkoop voor den aangegeven prijs toe te stemmen, onder de voor waarden nader door hun College te bepalen. Voorzitter zegt, dat de heer Kooy heeft medegedeeld te willen koopen 168 M2 a f 8.- en de rest of 51 M2 il f 1.50. Dit laatste gedeelte wil hij goedkooper heb ben, omdat het niet geschikt is het te bebouwen, daar het afloopt. Door verkoop van dezen hoek wordt het terrein verder recht gemaakt, zoodat alle andere per- ceelen in dezelfde rooiing kunnen bou wen. De heer P. Kooy merkt op, dat Kooy thans ook de eerste keus heeft en het mooiste terrein kan uitzoeken. Wethouder Tijsen zegt, dat het te bouwen perceel ook aan den Oostkant 2 Meter van den weg moet blijven. Aan dit terrein heeft men niets. De heer Oden dacht, dat de prijs f 3.— per M2. moet blijven. Ais je nu al met den prijs gaat scharrelen, kom je er niet uit. Het is ook het mooiste plaatsje. Het is voorden heer Lub nog de vraag, of de kosten behoorlijk gedekt zullen worden. Voorzitter rekent voor, dat dit wel het geval zal zijn. Als f 10.000.— gerekend wordt voor straataanleg, komt de prijs op f 2.60 per M2. B. enW. willen den prijs op f8.—stel len, dus zullen de kosten wel gedekt zijn. Het voorstel wordt hierna met alge- meene stemmen aangenomen. Wetheuder Tijsen en de heer M. Kooij Pz- worden geacht niet mede gestemd te hebben. Voorzitter deelt mede, dat voor deze leeningen een drietal aanbiedingen zijn ingekomen. Van de Mij. voor Geineente-crediet te Amsterdam tegen 4'U'lo rente pari en tegen Vi °/0 provisie. Van de Bank voor Ned. Gemeenten tegen 47/«°/0 re»te en geen provisie en van de Coöperatieve Boerenleenbank alhier tegen 43/4#/0 en geen provisie, de leatste echter behoudens dispensatie van de Centrale Bank. De aanbieding van de Boerenleenbank is dus het voordeeligst, doch voor het verleenen van dispensatie moeteen vergadering van de Bank te Utrecht worden afgewacht en hierop kan moeilijk wordei gewacht. B. en W. stellen daarom voor de leening bij de Mh. voor Gemeente-crediet te plaatsen. De heer Kaan wil de beslissing nog eenigen tijd versohuiven. Voorzitter antwoordt, dat op 31 Aug. het besluit moet zijn goedgekeurd. Als do Boerenleenbank geen dispensatie krijgt, is de aanbieding van de Mij. voor Gemeentecrediet vervallen. De heer Jn. Lont vraagt of de Boeren leenbank morgen niet kan beslissen. Voorzitter meent van niet, daar de ver gadering te Utrecht moet beslissen. Het voorstel van B. en W. tot het aan gaan der leening bij de Mij. voor Ge meentecrediet te Amsterdam wordt hierna met 7 tegen 4 stemmen aangenomen. Voor stemmen de heeren Jn. Lont, P. Kooij, Lub, Oden, M. Kooij, Bosker en Tijsen. Tegen de heeren Jb. Lont, Bakker, Jn. Kooij en Kaan. Benoeming onderwijzer aan de school te Hippolytushoef. Naar aanleiding van het aan den onder wijzer R. Windsma verleend eervol ont slag bieden B. W., ter voorziening in de daardoor ontstane vacature aan de O. L. school te Hippolytushoef, de vol gende voordracht aan: 1. J. H. Eden, thans tijdelijk te Hippo lytushoef werkzaam; 2, A. den Broeder te Den Helder; 8. R. Hartstra te Diever. De stukken der sollicitanten, alsmede het advies van den Inspecteur van het lager onderwijs en het bericht van het hoofd der school worden overgelegd. De heer Eden wordt met 9 stemmen benoemd. 2 stemmen zijn uitgebracht op den heer Den Broeder. Voorzitter deelt mede, dat B. en W. zich voor het uitbrengen van advies over de verbetering van den hoofdweg, hebben gewend tot het ingenieursbureau Nyhoff te 's-Gravenhage. Dit bureau heeft een voorloopige ra ming gemaakt, volgens welke een weg van 8 K.M. lengte en 6 M. breedte met verschillende aan te brengen verbete ringen in de afwatering enz. zou komen te staan op ten hoogste een bedrag van f 250.000. Het bureau berekent voor het uitbrengen van het advies, het opmaken der plannen enz. f ,17.000. Hierbij komen dan nog de kosten van dagelijksch toe zicht, welke zullen bedragen ten hoogste f6500 en ten minste f2500. Yoorzitter heeft nog een telefonisch onderhoud ge had en gevraagd, welk wegdek werd aanbevolen. Het oordeel hierover maakt echter deel uit van het advies en dit wordt niet eerder uitgebracht, voordat door den Raad aan het bureau al deze werkzaamheden worden opgedragen, voor het gestelde bedrag van f 17.900.—, Voorzitter zegt vorder, dat U. on W. reeds gemachtigd waren advies te doen uitbrengen. Daar er echter een bedrag van f 17,000.— mede gemoeid is, willen zij dit niet doen voor dat zij den Raad opnieuw hierover hooren. B. en W. zou den echter niet het oog op de kosten op eenige onderdeelen van liet plan willen bezuinigen. Zoo kan het verbeteren van de afwa tering op verschillende plaatsen en het afronden van hoeken, waarvoor een be drag van f 60.000.— gerekend wordt, vervallen, terwijl zij do breedte van den weg op 5 in plaats van 6 Meter willen brengen. Spr. raadt echter aan met dit bureau in zee te gaan, dan is men er van verzekerd, dat een goed rapport zal worden uitgebracht. De heer Oden vraagt of het uitsluitend uit bezuinigingsoogpunt is, dat B. en W. de breedte van den weg op 6 Meter wenschen te stellen. Voorzitter antwoordt, dat B. en Wniet van de kosten zijn geschrokken, maar het heeft b(j hen wel een punt van overweging uitgemaakt deze kosten zooveel mogelijk te drukken. De gemeente krijgt toch ook oen primaire wog voor doorgaand verkeer. Als men dan verder nagaat, dat de straat weg op den afsluitdijk slechts 4 Meter breed is, dan vinden B. en W., dat met 6 Meter kan worden volstaan. Bovendien lijkt het B. en W. beter, ter voorkoming van afbrokkeling aan de kanten, dat de weg niet te dicht by de greppels komt. De heer Oden vraugt of het de bedoe ling is ook de paden ter weerszijden van den weg te verharden. Voorzitter antwoordt, dat dit zou kun nen gebeuren. De heer Kaan vindt, dat de breedte van den afsluitdijk nogal meevalt. De heer P. Kooij zegt. dat de straat daar aan de kanten toah uit elkaar gaat. Voorzitter zegt verder, dat ook is aan gedrongen dat het bureau in zijn advies melding maakt, hoe lang het duurt, voor dat men aan het onderhoud van den weg toe is. De heer Jb. Lont zegt, dat, als de ge meente met dit bureau in zee gaat, er al direct 23000.— aan onkosten mee ge moeid zijn. Die belastingdubbeltjes zullen van de burgerij moeten komen. De heer P. Kooij zegt, dat het grootste gedeelte wel uit de dividend- en tantième belasting zal kunnen worden bestreden. Voorzitter spreekt ook over een batig slot van den dienst 1929. Het onderhoud van den tegenwoordigen weg bedraagt ongeveer 10000.per jaar. Als dit over enkele jaren wordt uitgespaard, kan er al een 50000.— mede worden afgelost. De heer M. Kooij vraagt of het bureau garandeert, dat er de eerste jaren geen onderhoud van beteekenis aan den weg is De heer Jb. Lont berekent, dat de ge meente binnenkort '/t millioen gulden schuld zal hebben. Dat is jaarlijkse!) 26000.— rente. De heer Kaan gelooft, dat Lont wat erg pessimistisch lü. Er zal toch wat mbe- ten gebeuren. De heer Jb. Lont: Nog eens aanklop pen bij de regeering om een biidrage uit het wegenfonds. Voorzitter zou spoed willen betrachten dan worden de onderhoudskosten minder. De heer Jb. Lont vraagt verder naar het voorstel van den heer Dekker. Voorzitter meent, dat het minder ge wenscht is, hierover inlichtingen te ver strekken, daar ooncurrenten uit diens prijsaanbieding voordeel zouden kunnen trekken. Ten slotte wordt besloten eerst opnieuw een subsidie bij de regeering te vrageu. Rondvraag. De heer P. Kooij wijst er op, dat de huizen in de Elft alle scheef langs den weg zijn gebouwd. Spr. wil voor de straten in de bebouwde kommen, met toepassing van de 2e alinea van art 12 der bouw- en woningverordening, rooilijnen vaststellen. Dan zal in de toekomst een dergelijke on regelmatige bebouwing niet meer voor komen. Voorzitter antwoordt, dat hier al tijd de bepaling wordt toegepast, dat niet dichter dan 3 meter van den weg mag worden gebouwd, dan. kan thans niet ver' hinderd worden, dat niet evenwijdig aan den weg wordt gebouwd. De eigenaar van het bouwterrein in de Elft heeft thans echter tegen gereduceerden prijs den hoek bij het huis van Duimering verkocht, zoo dat in het vervolg daar een rechte bebou wing kan worden verkregen. De heer Jb. Lont zegt, dat in den af- geloopen winter maar iemand door B. en W. is aangesteld voor het stoken van de centrale verwarming in de school te Hip polytushoef. Spr. meent, dat de Raad dit had moeten doen. De lieer Oden vraagt, welk salaris de heer Rotgans verdient. Voorzitter antwoordt van 900. Hiervoor houdt hij ook de school schoon, terwijl het hoofd der school zeer tevreden is over zijn werk. Rotgans is niet aange steld als ambtenaar, doch neemt het ge- wodn voor dit bedrag aan. De lieer Oden vraagt, hoe het gesteld is met liet aanleggen van rioleering bij Dr. Beeker. V oorzitter antwoordt, dat besloten is die te doen aanleggen. De heer Oden klaagt verder over den waterafvoer bij het perceel van den heer G. Timmerman. Wethouder Bosker zegt, dat de put daar te laag ligt. Dat zal veranderd wor den. De lieer Oden wijst er op, dat alle rijksveldwachters in gemeentewoningen wonen of een toelage krijgen in de huis huur, doch alleen Van Duinen woont in een keet van het Rijk. Een woning te Den Oever huren Is vrijwel niet voor hem te doen, want men vraagt, daar voor een behoorlijke woning 10 per week. Spr. vraagt of ook voor hem van gemeentewege niet een woning kun worden beschikbaar gesteld. Voorzitter antwoordt, dat B. en W. al eens hebben getracht voor hem een wo ning te huren aan De Qest, doch de prijs, die gevraagd werd, was te hoog. Den laatsten tijd schijnt het rijk er echter zijn aandacht aan te besteden. Er is ook al over gesproken van gemeentewege gratis een bouwterrein beschikbaar te stellen op liet nieuwe terrein te Den Oever. Het Rijk zou dan daarop oen huis bouwen. De heer Kaan informeert nog naar het uurwerk in den toren te Oosterland. Voorzitter antwoordt, dat verschillende punten, die in de rondvraug van een vergadering worden naar voren gebracht, niet reeds in een volgende vergadering zijn uitgevoerd. Er is echter prijsopgaaf van een uurwerk gevraagd, terwijl ook geïnformeerd is naar een uurwerk, dat electrisch wordt opgewonden. Vanmiddag is itniand van de flrma, waarmede onder handeld wordt en die ook hot uurwerk te Hippolytushoof heeft geleverd, de zaak wezen opuenien. Binnenkort kan een prae-advies worden verwacht. Voorzitter vraagt ten slotte nog goed te keuren, dat D. van Duin gedurende een maand een proef neemt met het op halen van huisvuil te De Haukes, waar over in de vorige vergadering door den heer P. Kooij is gesproken. Daarna kun nen B. en W. komen met een voorstel voor zooveel betreft De Haukes, de Lage Haukes en den Poelweg tot het perceel van N. Luljt. Wordt goedgevonden. Hierna gaat de Raad in comité. (H. J. en H. Naastepad.) Voordracht tot het aungaan van een geldleenlng. groot 110.909,—. Verbetering hoofdweg. AUTOBUSDIENST DEN HELDER-WIERINGEN Standplaats Den Helder Kerkplein bij den Werfingang. Vertrek van Den Helder (Kerkplein) 7.30 a); 10.30; 1.45; 3—; 5.15; 7 10 d); 1030 Q. De Kooij (Vlotbrug) 7-50 >°.5o; a°3; 3-ao; 5 35; 7-30 d); 10.50 f). Breezand (café Borst) 7.30 b); 8.a); II. 2.15; 3-30; 545; 7 40 d); 11.— O- Anna Paulowna (Station) 7.40 b); 8.10 a); 9.30 c); 11.10; 2.25; 3.40: 5-55; 7-SO d); 11.10 f). Anna Paulowna (KI. Sluis) 8.14 a); 924 c); 11.14; 2.29; 344; 5.59: 754 d); 11.14 0- v. Ewijcksluis (Ophaalbrug) 8.20 a); 930 c); 11.20; 235; 3.50; 6.05; 8.— d) 11.30 f). Hippolytushoef (Marktplein) 8.40 a); 950 c); 11.40; 2.55; 410; 6.2J8.20 d); 11.40 f). Den Oever (Café Metselaar) 8.55 a); 10.05 c); 11.55; 310; 4.25; 6.40; 8.35 d); 11.55 0- Vertrek van Den Oever (Café Metselaar) 905; 12.—; 1.30; 3.40; 4 40; 6.43 g). Hippolytushoef (Marktplein) 920; 12.13; 1.45! 3.55; 4.55; 7— v. Ewijcksluis (Ophaalbrug) 9.40; 12.35! 2.05; 4.15; 5 15; 7-20 g). Anna Paulowna (KI. Sluis) 9.46; 12.41; 2.11; 4-315.21; 7.26 g). Anna Paulowna (Station) 9.50; 12.45; 2.15; 3.— h); 4-25; 5 25; 7-30 g). Breezand (Café Borst) 10.12.53; 2.25* 3.10 h); 4-35! 5 35; 7-40 g). De Kooij (Vlotbrng) 10.10; 1.05; a.35; 4-4S; 5 45; 7 50 g). Den Helder (Kerkplein) 10.30; 1.25; 2.33; 5.05; 6.05; 8.10 g). a) Op Zondag niet. b) Ritten voor schoolkinderen (Donderdags vertrek 7 uur). c) Zondags niet. d) Vanaf 15 Sept. tot 16 April alleen op Zondag, c) Alle werkdagen behalve Zaterdag. 0 Van 15 April tot 15 Sept. alleen op Zondag. g) Van 15 April tot 15 Sept. h) Ritten voor schoolkinderen. AUTOBUSDIENSTREGELING DEN HELDER—WIERINGEN. Ondernemer: W. PRINS, Kanaalweg Da« Halder Telefoon 179. v.m. v.m. n.m. n.m. Den Helder (Stat.pl.) v. 6.— 9.05 1.4.10 De Kooy v. 6.20 9.25 1.20 4.30 Ewijcksluis v. 6.35 9 40 1.35 4 45 Hippolytushoef v. 6.55 10.— 1.55 5.05 Den Oever a. 7.10 10.15 2.10 5.30 v.m. v.m. n.m. n.m. Den Oever v. 7.30 10.45 2.25 5.40 Hippolytushoef v. 7.45 n.— 2.40 5.55 Ewijcksluis v. 8.05 11.20 3.— 6.15 De Kooy v. 8.20 11.35 3.15 6.30 Den Helder (Stat.pl.) a. 8.40 n.35 3.31 6.50 Rijden niet op Zondag. 89. 6.20 6.40 6.55 7-15 7-30 n.m. 8.— 8.15 8.3« 8.30 9 10 VRACHT-AUTOBUSDIENST ALKMAAR. Ondernemers: Gebrs. van Konings- bruggen, Loodsgracht ai. Vertrek Den Helder dagelijks 9 uur v.m. Aankomst te Alkmaar 12 uur. Vertrek Alkmaar 3 uur n.m. Aankomst Den Helder 6 uur n.m. Route heenreis Julianadorp, Callantsoog, Groote Kecten, Petten, Kamp, Schoorl, Ber gen, Alkmaar. Route terugreis langs het N.-H. Kanaal. DIENST OP WIERINGEN: Ondernemer H. Kaan (vrachtautodlenst). Iedere Maandag en Donderdag n.m. 1 uur, Dinsdag cn Vrijdag 12 uur, vertrek van Van der Eijk, Breewaterstraat hoek Westgracht. J b. Ka leve ld, autovrachtdienst. Dinsdag en Vrijdag vertrek 1.00 uur n.m. en Woensdag en Zaterdag vertrek 11 uur v.m. van v. d Eijk, Breewaterstr. hk. Westgracht. DIENST OP BREEZAND EN VAN EWIJCKSLUIS: G. Dorrestein, vrachtrijder. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag 1 u. van Van der Eijk, Breewaterstr. hoek Westgracht. VRACHT-AUTODIENST DEN HELDER- EWIJCKSLUISW. WAARD—KOLHORN Ondernemer: H. Kotsen. Dinsdag en Zater dag vertrek 2 uur van Van der Eijk, Bree waterstraat hoek Westgracht. DIENST OP SCHAGEN VIA 'T ZAND: G e b r. Smit, autovrachtdienst Maandag-, Woensdag- en Vrijdagmiddag, vep trek om 21/. uur van Van der Eijk, Bree waterstraat hoek Westgracht.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 17