Julfanadorp. 't Zand. Breezand. Anna Paulowna. Wieringen. Schagen. Texel. Hierna sluiting. Vervolgen» werd verkozen de oommissie tot verkiezing der bondsrwerpers. Hiervoor werden aangewezen de hoeren: F. Kroon, Dr. H. Schürmann, W. E. Thednert, H. W. Zegel en E. Woud. De heer E. Woud verklaardo, dat hij niet kon nalaten aan de voorbereidende commissie zijn compliment te maken voor de uitstekende wijze, waarop de voorbe reidingen voor de oprichting van dezen bond zijn geschied, welke lofrede door oe aaii/wezigen inert. 6©n l&njfduriff applüus werd onderstreept De voorzitter van de voorbereidende commissie, de heer W. A. E veranda, wekte alle aanwezigen op om flink propaganda voor onze mooie sport te maken, waardoor meerdere clubs zullen worden opgericht Spr. eindigde met den wensch, dat het onzen .jongen bond in alle opzichten goed moge gaan, en sloot daarop deze geani meerde vergadering. AUTODIENSTEN. Geen dienst van Kolhorn naar Den Helder. Gedep. Staten van Noord-Holland heb ben afwijzend beschikt op het verzoek van H. J. en H. Naastepad te Anna Pau- lowna, om vergunning tot het in werking brengen van een autodionst van Kolhorn naar Den Helder en terug. FIETS GESTOLEN. Gisterenavond begaven zich eenige jongelui op do Weststraat in de woning van één hunner. Hun fietsen zetten zij even voor de woning neer. Toen zij nau welijks drie minuten later weer buiten kwamen, was één der fietsen gevlogen en daarmede natuurlijk het nieuwe belas tingplaatje, zoodat het een dubbele strop ia ONBESTELBARE BBIEVEN EN BRIEFKAARTEN WAARVAN DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN. I Brieven Binnenland: Van Duinen A., Numansdorp; Jong J., Bovenkarepel; Velde v. d., Den Helder; Voogt K., Den Helder. Briefkaarten Binnenland: Burch v. Ligtenbergh v. cl. M., Haag; Depts G., Amsterdam; Dijk, v. M., Am sterdam; Hoeve v. d., Amsterdam; Reim- poldt, Relneke M., Amsterdam; Teunis- se A., Thorbecke—Jtlnger N., Oirschot; Walke Boonekamp A-, Haag. Brieven Buitenland: Heineman H. P. P., Soerabaja. Briefkaarten Buitenland: Plas T., Weesen a.d. Wallenaee. VERDUISTERING DOOR EEN OFFICIER VAN ADMINISTRATIE. Veroordeeld tot 3 jaar gevange nisstraf met aftrek van 3 maan den voorarrest Het Hoog Militair Gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 29-Jarigen A. A. W., officier van admi nistratie tweede klasse der zeemacht, die in eerste instantie door den zeekrijgsraad te Willemsoord, wegens verduistering van gelden ten nadeeie van den staat, ge pleegd als ambtenaar, is veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis en ontslag uit den militairen dienst. Het hof legde den verdachte 2 jaar ge vangenisstraf op met aftrek van 2 maan den voorloopige hechtenis en van de voor loopige hechtenis, doorgebracht sedert het vonnis van den krijgsraad, dd. 18 Juni J.l., en met ontslag uit den militairen dienst en ontzegging van het recht om bij de gewapende macht te dienen. VER. TER BEVORDERING VAN DE BIJENTEELT. De afdeeling Den Helder van de Ver. tot Bevordering der Bijenteelt in Neder land, vergaderde Donderdagavond in een der lokalen van de Chr. school aan de Kortevliet te Koegras. Aanwezig waren 12 leden. Bij afwezigheid van den voorzitter opende de secretaris, de heer J. Kiljan, de vergadering met welkom, las vervol gens de notulen, welke werden goedge keurd. Bij de mededeelingen en inge komen stukken waren eenigé die reeds geen zin meer hadden. Alleen het schrij ven omtrent de suikerlevering werd be handeld. De prijs voor de afdeelingen is 13 o. Verspreide leden 15 e. en niet leden 18 per K G. De prijs voor deze afdeeling wordt na eenige bespreking vastgesteld op 15 e. per K.G. Tot leden van de suiker-eommlssie worden benoemd de heeren J. Kiljan en D. Abbenes. Staande de vergadering wordt 600 K.G. besteld, de leden die niet ter vergadering zijn, zullen hiervoor een circulaire met strook thuis ontvangen. Voor den honingverkoop worden de vol gende prijzen vastgesteldaan de winkels 70 eent, aan partieulieren 85 eent per flacon, en los 65 cent per pond. Bij de rondvraag merkt een lid op dat de con vocaties steeds erg laat komen. Gespro ken wordt om de Bijenfilm eens te ver- toonen en daar wat medewerking voor te krijgen. Voorts wordt gevraagd naar uitgebouwde raat, doch daar weet niemand op te antwoorden. De bijdrage aan den wassmelter voor nieuwe leden zal nage gaan worden. Daarna nog eenige mede deelingen over de Koninginneteelt, die wel niet mislukt is, doch toch maar een poover resultaat heeft opgeleverd. De hoofdzaak vau dit ongunstige resultaat Is echter grootendeels toe te schreven aan het zeer slechte weer van de laatste dagen. Verder wordt besloten, dat ieder lid den wassmelter 10 dagen mag houden, terugbezorging steeds bij den secretaris of bij doorzending aan een ander lid dit den seer. berichten. Voorts wordt een verzoek overgebracht van het schoolbe stuur om de vergoeding van het gebruik van een vergaderlokaal iets te verhoogen, dit wordt tot een volgende vergadering aangehouden. Daarna volgt sluiting. NED. VERBOND VAN ZIEKENKASSEN. Vervolg vergadering Prov. N.-Holland van het N. V. Z. De Districtsvoorzitters P.Schuitemaker, A. Visser en A. Bergman waren aftredend, de twee laatsten waren reeds herkozen, terwijl dit met den eersten nog moet ge beuren. Scboorl en Hulzen maakten een opmer king over de verkiezing van den Voor zitter voor het District Alkmaar, waarop de Voorzitter eu Secretaris antwoorden, De* Helder stelt voor de zaak eens te onderzoeken. Volgt rapport over de eke- nlng van 1929, nagezien door „V.Z.O.S." te Julianadorp en „D.É.L." te Broek in Waterland. Broek i. W. rapporteert alles in de beste orde te hebben bevonden en stelt voor de rekening goed te keuren, waaraan voldaan wordt, den penningmees ter wordt decharge verleend en dank gezegd voor gehouden beheer. De ont vangsten bedroegen f 2050.0SVa, de uit gaven f 1797.13'/j. Voordeelig saldo f 352.90. Tot lid van de-Ooramissie voor het nazien van de rekening over 1930 wordt benoemd het Onderst.fonds te Venhulzen. De begrooting 1930, waarover Den Helder, Huizen, Heemstede, Broek 1. W. en Julianadorp het woord voeren, wordt goedgekeurd. Punt 8 van den Ibeschrtj- vingsbrlef N.-Holland zal tegelijk behan deld wordeu niet 13a van den beschr.brief N.V.Z., terwijl daarop de punten 8b en 18b zijn ingetrokken. Van de agenda N.V.Z. worden de 4 eerste punten gepasseerd en begonnen met 5. Bespreking en redactie „Zelf beheer". De Voorz. leest een rapport daar over voor, terwijl Broek 1. W., de heer Bijl en Dea Helder hierover nog discus sieeren. Bij punt 0, Verkiezing twee leden Dag. Bestuur N.V.Z. wordt bet woord gevoerd door Heemstede, Den Helder, den heer Kuyer, en den Voorzitter van N. Hol. Daarna wordt eerst gepauzeerd, eu ten 2 uur voortgegaan, een 12 tal sprekers voeren hierover nog het woord, ten slotte wordt bij zitten- en opstaan een en ander verworpen. Punt 7 wordt gepas seerd en punt 8 betreft het opheffen van de Prov. Eenheden, welk op voorstel van den heer A. Visser aangehouden wordt tot een volgend punt. Over punt 9, Samen stelling hoofdbestuur N.V.Z. wordt van gedachten gewisseld door Den Helder, Sijbeearspel de Voorz., de heeren Bergh en Kuijbr dit wordt aangenomen, evenals punt 10. Bij 11, aanstellen van 4 vrijge stelden stelt Hulzen een oandidaat, terwijl een zevental sprekers zich hiervoor aan meldt en tenslotte de oandidaat van Huizen gesteund wordt, waarvoor de heer Bergh namens de anderen zijn dank uitspreekt. Over het regelen der salarissen wordt door een viertal afgevaardigden gespro ken, en besloten zich daar niet mee te bemoeien. Bij punt 12, bet oprichten van eeu landelijke kas, wordt eveneens door 6 personen van gedachten gewisseld, terwijl de Seer. het zuiver onderling ge steld zou willen alen. Daarna ls punt 8 van N. Hol. aan de orde en 13a tan N.V.Z.-opheffing en ver deeling van de Prov. Reservefondsen. Dat bracht de gemoederen geducht ln beweging, dertienjsprekers belichtten naar ieders zienswijze dit onderwerp en werd tenslotte bij stemming in principe beslo ten tot verdeeling over te gaaa met 38 tegen 20 stemmen. Do Voorzitter zegt over dit onderwerp een aparte vergadering toe. Op voorstel van den heer A. Visser zal aan die kassen die 25 tot 80°'0 van hun ledental verloren, restitutie van gedeelte lijke contributie verleend worden. De vergadering begon toen dermate te ver- loopen dat bet niet meer mogelijk was nog verder te werken, alleen de heer Bijl stelde voor een Commissie van Onderzoek te benoemen om de partijen in het Hoofd bestuur tot elkander te brengen, waarop de Secr. antwoordt dit nog even af te wachten, bet Bestuur heeft hiervoor zelf bet recht. Eenige punten bleven onbe sproken, en de Voorzitter sloot de ver gadering. EEN SCHOOLREISJE. J.l. Donderdag 31 Juli werd het school reisje voor de kinderen der hoogste klas sen der R. K. school alhier gemaakt. Een 50-tal kinderen benevens 8 heeren gelei ders, namen eraan deel. Met een 3-tal autobussen werd de rel* om 8 uur aangevangen en ging men van hier over Alkmaar door de Beemster. In midden Beemster werd te half 10 halt ge houden waarbij iets werd gebruikt. Hier na ging men recht door naar Artis. We vernamen dat de kinderen zich, zooals steeds weer, goed hebben geamuseerd en een en ander met be- soms verwondering hebben bezichtigd. Na af loop van den rond gang in den dierentuin werd nog het Aquarium alsmede het Panorama bezich tigd. Hierna volgde hroodje eten, enz. het welk ook in den tuin der diergaarde plaats vond. Het bezoek aan Artis was hiermede van half 12 tot 3 uur afgeloopen, waar na men verder toog langs den ringdijk naar het vliegveld „Schiphol". Onder ge leide van een der employé's der K.LM werd hierna eon rondgang door de diverse haagara en werkplaatsen gemaakt waar bij diverse «lgomeene en technische toe lichtingen aan de kinderen werden ge geven, zoodat wij ons vooratellen dat tlit gedeelte al als bizonder leerzaam kan wor den beschouwd. In 't geheel duurde het bezoek aan „Schiphol" van 4 tot 6 uur, in welk tijdsbestek door 3 heeren onderwij zers, zoowel als door 2 der andere heeren begeleiders, nog kans werd gezien per Fokkermachine een vliegtochtje boven Amsterdam te maken, wat naar we ver namen bizonder in den smaak was geval len. Te 6 uur werd zeer voldaan van hier vertrokken waarna men door de Haarlem» mermeer, over Haarlem, en verder den Rijksstraatweg langs tot Alkmaar weder huistoe ging, na te Limmen nog even te hebben gepauzeerd. Het gezelschap arri veerde liier te 9 uur in zeer dankbare stemming. Voor rekening van den beer J. Beerse, bakker te Sint Pamcras, zal aan den Zwar- teweg, op een perceel land van den heer L. Raven, een woonhuis met bakkerij worden gebouwd. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: P. F. Koppers uit Sas- senheim; M. van der Reep uit Lisse; G. J. van der Park uit Oudorp; Mej. T. Nieu- wenburg uit Wieringen; L. van Zandwijk uit Den Helder; K. Hietkamp uit Tietjerk- steradeel; A. Schaap en gezin uit Medem- blik; K. de Lange en gezin uit Zweeloo; M. Kuipers en D. van der Wal uit Lem- sterland; S. Hiemstra en W. Kuipers uit Enkhuizen; H. Hoiting uit Zijpe; G. £e Jong uit Opsterland; L. Jellema uit Dan- tumadeel; M. P. Vogas uit Veisen; B. A. Blommaert uit Alphen aan den Ri1n; A. tor Aar uit Leiden; W. ue Graaf en gezin uit Soerabaja. Vertrokken: Mej. A. die Jager naar Zijpe; mej. E. M. van Kampen naar Den Helder; J. Spruit naar Warmenhuizen; J. Dijkstra naar Westdongeradeel; G. van den Brun en eohtgenoote naar Amster dam. BOUWVERGUNNINGEN IN JULL In de maand Juli zijn in deze gemeente de volgende bouwvergunningen verleend; aan A. M. J. Braam tot het bouwen van een woonr en winkelhuis; aan W. van den Berg tot het verbouwen van een winkel huis; aan O. J. Molenkamp tot het bouwen van een woonhuis met schuur; aan G. Borst Sr. tot het bouwen van een garage; aan G. W. Timmer Co. tot bet bouwen van een pakplaats; aan het R.K. Kerkbe stuur te Breezand tot het bouwen van een kerk, pastorie," sacristie en garage. POLITIE. Verloren: een zilveren dames-arm bandhorloge. Gevonden: een „Ford" sleuteltje; een motorbroek; een nummer van een auto. Inlichtingen ter secretarie. De heer O. K. Hamelink, te Voorburg, benoemd als onderwijzer aan de o. 1. school I te Kleine Sluis, heeft deze benoeming aangenomen en wel met ingang van 1 Augustus 1930. Begunstigd door goed weer is j.l. Don derdag de kennis begonnen. Alhoewel de eerste dag in den regel niet een van de drukste is, was het begin thans reeds vrij druk en bewoog zich al een groote menigte om het kermisterrein om van diverse ver makelijkheden te genieten of in de bal zalen lustig rond te zwieren. Gisteren (Vrijdag) weer goed weder en een van de drukke dagen waarop de Sohouwburgloge en Bioscoop-gelegen heden openen. Bij afzending van dit be richt stroomen de hezoekere(sters) dan ook reeds van alle kanten toe. Ook bij den' weg en in de andere dorpen is het druk, daar een stroom van orgels, harmonica's, liedjeszangers enz. enz. de boer opgaan om te laten hooren dat het kermis is ende noodige oenten op te halen. In Hippolytushoef is dit feitelijk wel eens lastig, men wordt bijna aan de jas door allerlei gespuis aangehouden, maar enfin 't is kermis. WINKELNIEUWS. Nair men ons meldt heeft de heer N. Jz. Sdheltus te Westerland zijn aldaar naar de eischen des tijds nieuw ge bouwde manufacturenwinkel geopend. Het geheel ziet er keurig uit en zal menig een een kijkje doen nemen. Wij wenschen den heer Scheltus dan ook met zijn nieu we zaak goed succes. LIJK AANGESPOELD. Vrijdagmiddag is in de vaargeul „Vlie- ter" in de Zuiderzee nabij Den Oever door de bemanning van de sleepboot „Zeester" het in verregaanden staat van ontbinding verkeerend lijk drijvend aangetroffen van een gedeeltelijk in oliegoed gekleeden man. Het lijk is overgebracht naar Den Oever. Het stoffelijk overschot is zoodanig ver minkt dat herkenning en schatting van den leeftijd vrijwel onmogelijk is. Men vermoedt echter dat het een schipper of vissoher is. Men heeft het Ujk voorloopig onderge bracht in een op den loswal staand keetje. De politie is met een en ander op de hoogte gebracht en stelt een onderzoek in. Nader vernemen wij dat men er niet ln geslaagd is de identiteit van den verdron kene vast te stellen. Da Justitie heeft, na schouwing van het Ujk door den dokter, toestemming ge geven de teraardebestelling nog denzelf den avond te doen plaats hebben, hetgeen te ongeveer 8 uur geschied is. WEKELIJKSCHE CAUSERIE. Verleden week deelden wij iets mede over de vleeschverwerking van afgekeurde dierou. Wij willen het geschrevene nog aanvullen met eenige mededeelingen uit de praktijk. De verwerking in de fabriek, den destructor, heeft plaats naar verschil lende stelsels. Het komt ons voor, dat het systeem het meest aan te bevelen is, waar de grondstof zelf de energie voor de be werking levert. Bij dit stolsel komt in den ketel, waarin het afgekeurde vleesch ge worpen wordt, geen water of stoom, maar het koken of eertraheeren heeft plaats onder druk, ontwikkeld uit het afgekeurde vleesch zelf. Hierdoor worden alle waarde volle stoffen behouden, niets gaat verlo ren door het afvalwater. De grondstof, die bestaat ini, diermeel, mechanische vetten en bloedmeel, waarvan het eerste en derde product als meststoffen van varkens en pluimgedierte dient. Te Schagen kunnen de opbrengsten of ontvangsten grooten- deels voorzien in de vereisohte uitgaven. De eigenaars van de verwerkte dieren kregen een belangrijk bedrag in den vorm van> de opbrengsten der dieren terug. SCHLAGER MARKTOVERZICHT van 81 Juli 1930. De aanvoeren ln den gebruiksveehan- del nemen deze week aan alle markten toe; wel Iwaren de markten ln de afge loopen maand wel stiller, door alle mo gelijke omstandigheden dan andere sei zoenen, zoodat het verschil nu duidelijk te zien is. De prijzen zijn over de heele linie stug duur. Gt-ldekoelen tot f840.-—, kalf koeien tot f 440.pinken f 150.—-. De vleeschhandel was weer lang niet goedkoop. De heele beste kwaliteiten zijn nog schaarsch, zoodat ook het min dere goed nog duur gaat. Wei wordt er hier 'en daar al aardig geruimd, al zijn de beesten ook nog niet heelemaal rijp. Maar de vrees voor mond- en klauwzeer spreekt hier ook een hartig woordje mee tot f 500.— werd er besteed, een prijs die we alweer eenigen tijd hadden ge mist. De Schagermarkt mag zich den laatsten tijd nogal eens verheugen in i mooie aanvoeren van paarden, er waren i vandaag een paar heele besten, zooals men dan ook wel aan de hoogste markt, kan zien, n.m. f500De stierenhandel doet natuurlijk niet onder voor de andere runderprjjzen, hoogste markt f 350. De nuchtere kalveren zijn buitengewoon duur, de aanvoer vrij goed en wel tot f 40.—. Voor den wolveehandel zijn de aanvoeren korter, voor de wel wordt j meer betaald dan voor de slacht. Magere schapentot f 40.vette tot f 42.50, lamineren tot f 82.Voor de vette var kens een teruggaande markt, hoogste prijs 82j ct. per pond. Voor de biggen en magere varkens ook teruggaand. Men is vooral ook bang voor de ziekte, die hier en dsar de kop alweer opsteekt. Biggen tot f 26.— magere varkens tot f 85.—. EEN MOOI UITSTAPJE. De oudste leerlingen van de ui.o.-school te Winkel hebben met het hoofd der school een bezoek gebracht aan de Ten toonstelling te Antwerpen. De kosten daarvoor werden tot een bedrag van 269.50 betaald door de leerlingen en 129.40 uit eene subsidie der gemeente. Burgerlijke Stand van Sehajjen van 24r-81 Juli 1980. GEBOREN: Klaas, z. v. Alle Lucius van der Sluis en van Anna Jaooba Bakker; Klaas, z. v. Jan Nicolaas Gerardus Dom per en van Adriaantje de Jong. OVERLEDEN: Jan van der Klooster, 81 j., wedn. van Cornelia Honkel; Petronella Bouwman, 85 j., wed. van Jaooba van Sohaik; Hendrikje Jaooba van Baaren, 74 j., wed. van Wilhelm Diederik Nie- fctadt. POLITIE. Gevonden: een zonnebril, een kruisje, eenige biscuitblikken en een regenjas. Verloren: oen blauwe zijden dan RA ADSO VERZICHT. Hoewel deze te 8 uur Woensdag was uitgeschreven en wij op dat uur ook pre sent waren, begon de openbare vergade ring eerst om kwart vóór vier. Op belangrijke punten had men dezen keer de vergadering niet bijeen geroepen, 't Eenige punt, waarover wij discussie ver wachtten, was punt 10 der agenda „Sub sidie autobusdiensten". De lange geheime vóórvergadering scheen ons echter geen best teeken, wij verwachtten dan ook, dat er eenigszins een stemming zou heerschen als ln de laatste vergadering, toen weth. Vlaming aan t eind verzocht, in 't vervolg karaffen met water op de tafel te zetten^ teneinde t warruloopen der raadsleden te voorko men. t Kwam echter anders uit: er was een zeldzaam goede toon, de karaffen met water waren werkelijk aanwezig, de ge meentebode had hiervoor gezorgd, doch er werd niet veel gebruik vani gemaakt, al leen wethouder Vlaming zagen wij bij den aanvang der vergadering de karaf aan spreken, doch zijn dorst werd niet veroor zaakt door de heete atmosfeer in de ver gadering: wy woonden nog zelden zulk een kalme raadszitting op Texel bij. Punt vnr\ langdurige bespreking werd hst verzoek van 19 bewoners aan de Koogerstraafc, om voor het gedeelte va» „de Boomgaard" tot „Buitenlust", dat thans aan weerszijden is bebouwd, «v zelfde maximum enelteid te bepalen al» in de komman der dorpen op Texel va» toepassing is. 'fc Bleek, dat dit niet zoo heel gernafckiw lijk gaat; de heer Jonker deelde medt dat men dit deel ndet zoo direct tot kom van Den Burg zou kunnen maken, daa? Ged. Staten dit waarschijnlijk ndet zouden goedkeuren. Wel zou men hier misschien een aparte kom kunnen vormen, doch dan zouden van andere dorpen ini deze gZ meente zóó veel verzoeken in dezen geegi Inkomen, dat naar de meening van den heer Vlaming het politiekorps niet vol- doende zou zijn, om de bepaling te hand! haven. Bfl de discussie over dit onderwon) kwam evenwel zeer sterk op den voor' grond do ontstemming over het feit, dai hier met auto's en motoren veel te hard gereden wordt. De heer Pisart merkte geestig op. „nu staat er op de verkeersborden een max. snelheid van 20 K.M. en zo rijden minstens 40; laten we er op zetten 10, dan rijden ze er misschien 20." Op de gemeentebegrootdng waren een paar opmerkingen gemaakt door Ged. Sta- ten, om leverde een der optellingen «en verschil van 2 centen. 'Deze annmerkiig verwekte nogal eenige vrooljjkheid in de zaal. De heer Kikkert (als lid van een kerkbestuur) dacht direct aan zijn functie en maakte de opmerking: „hadden ze dje 2 centen maar ini 't kerkezakje gestopt". De jaarwedde van den directeur Texel's Electr. Mij., den heer P. de werd op 2650 vastgesteld, benevens vrijt woning en 160 voor een kantoor. De heer Epe was van oordeel, dn iemand met zulk een verantwoording al* de heer De Rode, nog beter gesalarieatd moest worden. Een wijziging ln de oprichtingsacte der Texelsche Electr. Mij., kwam vervolgens ter tafel, waardoor, zooala de Voorz. op merkte, de raad bij sommige zaken, de T.EM. betreffende, meer zeggingskracht kreeg. De tubsldieerlng der autobusdienstw liep veel sneller van stapel, dan wy ver wacht hadden. De autobusregeling is het stokpaardje van den heer De Graaf, die dan ook direct over dit punt het woord verlangde. Zijn opmerking betrof een abonnementsregeling voor leerlingen der Landbouwschool De heer De Graaf zou voor deze leerlingen, waarbij er zijn, die slechts 1 maal per week de school bezoe ken, denzelfden prijs per rit wenschen als voor de leerlingen der andere scholen is bepaald. Het dagelijksch bestuur zal overwegen wat in deze is te doen. De heer Henk es trok weer te velde voor de belangen der bewoners van Oudeschild. Hij zou wenschen, dat de autobus dit schoolbezoekers van De Oooksdorp enz naar Den Burg vervoert, een omweg m 10 12 K.M. maakte om 4 of later al* schien 7 leerlingen van de M.U.L.O. vwa Den Burg te vervoeren. Deze leerlingen komen gewoonlijk per fiets en kunnen bij slecht weer om half 8 met een autobui komen. De heer De Graaf maakte de opmerking, dat het nieit aanging voor zulk een luttele zaak de gemeente'op «»n kosten van 670 per jaar te jagen. Bij de rondvraag verlangde eerst de heer Epe het woord; spr. had, zooals hij zich uitdrukte, een excursie gemaakt over de oude zolders van 't raadhuis, waar het archief van de gemeente ls ondergebracht, en was tot de conclusie gekomen, dat hier een toestand bestond, die ndet bestendigd kan blijven. De voorzitter deelde de mee ning van den heer Epe, doch was van oordeel dat het oud© raadhuis niet zoo danig meer verbeterd kon worden, dat men tot bouw van een kluis enz. kon overgaan. De heer Epe stelde voor een jirijsvrMf uit te schrijven voor een project voor oen nieuw raadhuis. De heer Dros verzocht en verkreeg ri lichtingen over de onderhandelingen met den dijkgraaf der 30 polders over het ver beteren van den weg TubantiaKoog. De heer Lap wenschte nog verdere on derhandeling met genoemd polderbestuur betreffende het rijwielpad. De heer Kikkert sprak nog even ovir het gfoote succes, dat de gemeente had gehad met den aanleg van het rijwielpad langs het Westerslag. Voor ai deze kwesties moeten wij ca®1 het raadsverslag verwijzen. De voorzitter had gedurende de laatst® kermis, na 8 uur 's avonds den verkoop van sterken drank verboden, dit was nie> geheel en al naar den zin van' den heer Pisart, die dan ook in overweging gat het vervolg te bepalen, dat advocaat ca boerenjongens wel mochten worden ver kocht; de dames behoefden dan niet meer enkel koude limonade enz. te drinken. De voorzitter had eerder van den heer Pisart een complimentje verwacht, dat bfl in samenwerking met de politie de vecht partijen had beheerscht, die na de safl" partij op Zondag voor kermis zoo drei^ den. Wanneer dra nik was verkocht, had de politie niet door kalm optreden alles kun- nen beheerechen. De heer Pisart was dit met den voor zitter eens en gaf ln overweging de lanc room, die hy een ellendig hol noemde, sluiten. Burgerlijke Stand van TecrtI van 29 Juli tot en met 1 Augustus IN GEBOREN: Trijntje Johanna, d- Jelte Timmer en Elisabeth Johanna. r les; Catharina, d. v. Jan Oornelifl i>aJüt en Aagje Maas. OVERLEDEN: Arie Jan de 84 J., geh. met Ftjtje Kuiper; Klaas pert, 79 J., geh. m. Albartha Sijbrand* GETROUWD: Pieter Kok en Margaretha Paagman. .i0ö- Gevonden: 2 portemonnaies. i m teltje en 1 vulpen.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 15