KONIJN'S KAAS en BOTER. DE LELIE"! GEMENGD NIEUWS. ZOMER 1930 Motorboot gezonken, Binnenland. Weer een toerauto-ongeluk in België. bloemenmagazijn OP EN OM HET BINNENHOF. Ingezonden. Ben vader en vier kinderen verdronken. Dinsdag is in de echeren-archipel bij Vasa aan Finland's westkust een motor boot volgeloopen en gezonken. Van de ml zeven inzittenden: de eigenaar, zijn ^3* Communisten aan de HemDrugolederen en een vriend, wisten alleen de i vriend en het oudste dochtertje, een meisje van 12 jaar, zich te redden. Donderdagmorgen hebben eenige com munisten kans gezien toegang te krijgen tot de terreinen der artilierie-inrichtingen aan de Hembrug. Met den stroom van werklieden, die met den trein van 7 uur arriveerde, kwamen de communisten on gemerkt het hek binnen. Voor den aan vang der werkzaamheden drinken de werklieden eerst in de schaftlokalen thee. Twee der communisten begaven zien naar het schaftlokaal der vuurwerkenj twee anderen naar het schaftlokaal van de werkplaats voor draagbare wapenen. Toen deze lokalen geheel gevuld waren met arbeiders sprong een der oommunis- tten plotseling op de tafel en wekte de aanwezigen op, deel te nemen aan de communistische één Augusfcus-demonstra- ties tegen de werkloosheid en tegen het oorlogsgevaar. Tegelijkertijd verspreidden anderen strooibiljetten van ongeveer denzelfden inhoud en die onderteekend waren door de Communistische Partij Holland. De zaalbeheerders wisten verder spreken der indringers te beletten. Al de onge- noode gasten zagen kans, over het hek te ontsnappen, alvorens men hen had kunnen aanhouden. VERDRONKEN. Het anderhalfjarig dochtertje van den heer Tappen te Venlo heeft zich Woens dagavond In een onbewaakt oogenblik, over den rand van een met bleekwater gevulden waschkuip gebogen, is daarin gevallen en verdronken. KLND ER VERLAMMIN G. Drie kinderen van den brievenbesteller P. van Doorn te Heeze (N.-Br.) zijn aan kinderverlamming overleden. Te Gorredijk is een 2-jarig zoontje van den heer J. Bergsma aan kinderverlam ming gestorven, EEN PSEUDO-ELEOTRIOIEN. Ter waarschuwing. Bij een familie op den Brediusweg te Bussum vervoegde zich iemand, die zeide van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf te komen, om in verband met de verande ring van de netspanning de lichtpunten op te nemen. Men Met den man in het geheele huis aan den1 arbeid; na zijn ver trek werden brilanten ringen ter waarde van 800 gulden en 20 aan geld vermist. Van het G.E.B. vernam men, dat geen beambte opdracht had gekregen naar dal huis te gaan, ZWAAR ON WEDER BOVEN HELLENDOORN. Woensdagnamiddag, terwijl niemand het vermoeden had, dat er een onweers bui boven de plaats dreef, zijn da bewo ners van Hellendoorn plotseling opge schrikt door een knetterenden donder slag. De bliksem was ingeslagen in de boerderij van den landbouwer Schoot Uiterkamp, gelegen in de buurtschap Haarlem. De bliksem ging dwars door de boerderij, De landbouwer zelf was ook ge troffen en viel bewusteloos neer. Een varken werd doodelijk getroffen. In een minimum van tdjd stond alles in volle vlam. Niets kon worden gered. Het vee liep gelukkig in de wei Verzekering dekt de schade. IN EEN WASCHTOBBE VERDRONKEN. De 3-jarige C. Rook uit de Lindtstraat te Rotterdam is, tijdens afwezigheid van de moeder, in de ouderlijke woning in een waschtobbe gevallen en verdronken. Buitenland. GROOTE BOSCH BRANDEN OP SACHALIN. Tal van menschen om het leven gekomen. Het Zuidelijk deel van het eiland Sa- chalin is door hevige boschbranden ge teisterd. Ter beschrijding van het vuur zijn troepen uitgezonden. Tal van men schen, onder wie vele kinderen zijn om het leven gekomen. De mateneele schade wordt op verscheidene millioenen yen geraamd. Zeven Nederlanders ge-wnod. Belga seint uit Waveren (tusschen Brussel en Namen): Woensdagavond is een toerauto, waariu zeven Nederlandsche toeristen zaten ten gevolge van het breken van bet stuur tegen een boom en vervolgens tegen den Nwf1 huis gereden. De zeven Nederlanders werden gewond. De toer auto was vernield. DE NEKKRAMP IN DEN ELZAS. Naar Havas uit Straatsburg meldt zijn Dinsdag nog vier gevallen van nekkramp aangegeven. Men hoopt evenwel, dat de epidemie in den Beneden-ELzas thans aan het verminderen is, daar de vorige dagen het aantal nieuwe gevallen gjrooter was. HET AANTAL INWONERS VAN NEW YORK (STAD). Het inwonertal van New-York (stad) bleek bij de jongste volkstelling 6,559,195 zielen te bedragen. Dat beteekent een vermeerdering van 1,139,149 zielen, ver geleken bijl de telling in 1920. SCHEEPSRAMP. Het Britsche as. Nerbudda en het Spaansche s.s. Legazpi zijn 100 mijl Oos telijk van Gibraltar in aanvaring geweest. Beide schepen zijn zinkende; er zijn stoomschepen ter assistentie naar de plek van de ramp. DE ZUIGELINGENSTERFTE TE LÜBECK. Wederom is te Lübeck een geval met doodelijken afloop geconstateerd onder de zuigelingen, die met het CaJmette- prooédó tegen tb.o. behandeld zijn. DB ARRESTATIE VAN EEN SMOKKELAARSBENDE TE NEW-YORK (STAD). Woensdag vond in de vroege morgen uren in de nabijheid van de Brooklyn- brug bij de East River te New-York (stad) een gevecht plaats met een bende smok kelaars. waarbij de stadsreiniging een nog niet opgehelderde rol heeft gespeeld. Zes douane-beambten verrasten een smokkelaarsbende, bestaande uit ongeveer 100 personen, die uit een boot van de stadsreiniging alcohol losten en over brachten naar een der havens van de stadsreiniging. De douanebeambten open den het vuur, dat door de smokkelaars beantwoord werd. De douanen kregen assistentie, en hoewel zij een minderheid vormden bleven zij, na een verbitterd handgemeen, overwinnaar. Zij vonden 1000 kisten brandewijn en 2 reeds met kisten alcoholhoudende dran ken opgeladen vijftons-vrachtauto's, waar op zij beslag legden. Twee en twintig smokkelaars werden gearresteerd, terwijl de overigen kans zagen, te ontvluchten. Een aantal smokkelaars schijnt in dienst van de New-Yorksche stadsreiniging te zijn. De beambten waren bebloed en had den ettelijke Uchte verwondingen opge- loopen. De plaat» van het gevecht trok gedu rende den gebeelen dag veel belangstel ling en het incident heette weldra in den volksmond „de slag aan de Brooklyn brug.". HET NAPOLEONTISCHE HALSSNOER Het Neue Wiener Journal meldt, dat ex-aartshertog Leopold Salvator, die te New-York in hechtenis was genomen we gens den verkoop van het Napoleontische halssnoer en vervolgens tegen borgstel ling was vrijgelaten, van ex-keizrin Zita, als hoofd van de Habsburgers, een scha devergoeding eischt van 50,000 dollar. Als de ex-keizerin dezen eisch van de hand zou wijzen, wil de ex-aartshertog een klacht indienen tegen ex-kroonprins Otto. VADER, MOEDER EN DOCHTER VERGIFTIGD. De kleine "emeente Salnt-Pierre de Boeuf, niet ver van St. Etienne, is door een eeval van vergiftiging in ren en roer gebracht. Na het eten van een perziktaart voelde een fezin, bestaande uit man, vrouw en dochter, zich onwel worden, en korten t'id later bezweken alle drie de slachtoffers onder de hevige pijnen. Twee andere ersonen, die eveneens van het gebak gegeten hadden, worstelden met den dood, Bii onderzoek bleek, dat degeen, die de taart had gemaakt, er eveneens' van gegeten had, doch er geen schadelijke ge volgen van had ondervonden. De ^olitie meent 'hieruit te moeten afleiden, dat er een geval van1 opzettelijke vergiftiging sprake kan znn en heeft een nauwkeurig onderzoek ingesteld. AANSLAG OP EEN POSTAMTENAAR TE HAMBURG. In een voorstad van Hamburg is een inspecteur van de posterijen door twee mannen, die zich als politieagenten uit gaven en daardoor toegang tot zijn wo ning verkregen, uit zijn bed gelicht en bewusteloos geslagen. De aanranders droegen den postambtenaar door zijn tuin naar een gereedstaanden auto. De bedoe ling was om hem in de Elbe te verdrin ken. In dit voornemen werden de ban dieten verhinderd, doordat de postambte naar nog vóór dat men den auto had bereikt, zijn bezinning terugkreeg, zich verzette en alarm maakte, zoodat de bu ren te hulp konden komen. Toen de po litie na drie kwartier kwam opdagen, waren de aanranders verdwenen. Men heeft echter één, die herkend was, ach teraf gevangen kunnen nemen. Men ver moedt dat de aanslag een wraakoefe ning is. ONGEHOORDE VEINE Van een weinig oorrecten en te gelukkigen kassier. De kassier van een zaak aan den Boule vard Hausmarm te Parijs had zijn vrien dinnetje een reis langs de Normandische kust beloofd, doch beschikte niet over do voor dat reisje benoodigde gelden. Hij zocht dus naar een manier om aan fond sen te komen en omdat de man blijkbaar weinig scrupuleus was, stal bij uit de kas frs. 300.000, vervalschte de boeken en ging met „haar" het beloofde uitstapje maken. Gedurende de afwezigheid van den oneer lijken employé werd de fraude ontdekt en een klacht ingediend. Zoodat de onbe trouwbare kassier 'bij thuiskomst werd gearresteerd. Maar gedurende zijn reis had de fortuin aan de speeltafels hem dermate toege lachen onverwacht en onverdiend ge luk! dat hij het ontvreemde bedrag kon terugstorten. De patroon trok toen zijn klacht in. Maar de rechter, minder goed hartig, zal toch den meer gelukkigen dan correcten kassier vervolgen. BEKLUNSCHE INBREKERS AAN HET WERK. Een huls leeggeplunderd. Als een „waardige" pendant van den brutalen diefstal te Amsterdam, waar nachtelijke bezoekers een horlogewinlkel leeghaalden, kan de euveldaad gelden van Berlijnsehe inbrekers, die een geheel huis hebben leeggeplunderd. Van de afwezigheid gedurende eenige dagen van den bewoner van een huis in Charlottenburg hebben de heeren gebruik gemaakt om door een achterdeur binmen te dringen, waarna zij zich „installeerden". Twee of drie dagen moeten zij .in de woning vertoefd hebben. En in dien tijd hebben zij alles wat van hun gading was in van den zolder gehaalde koffers ge pakt: kleeden, bontjassen, juweelen, tafel zilver, schilderijen, porselein, enz. Een groot deel van het huisraad hebben zij vernield. t. Niemanid van de buren heeft iets van het geheimzinnige bezoek gehoord of ge merkt. De telefoon was afgesneden. De waarde van den bult wordt op min stens 80.000 M. geschat. AT. TE KNAPPE STUDENTEN. Ëxamenfraude te Parijs. De kennis aan den dag gelegd door een aantal examinandi van de Sorbonne, die op schriftelijke vragen verbluffend juiste antwoorden hadden gegeven, leek der examencommissie al te wonderbaarlijk om niet verdacht te zijin. Er kon slechts één verklaring gegeven worden: de vragen moesten op een of andere wijze vooraf be kend geworden zijn. En inderdaad is aan den dag gekomen, dat een niet al te vlij tige, maar brutale en scherpzinnige stu dent, den dag voor het examen den rector aan de telefoon geroepen had en een ge detailleerde opgave gevraagd had van de examenvragen. De rector liet zich in den waan brengen, dat aan den anderen kant van de lijn Ohiappe, de prefect van politie, deze op gave om zeer bijzondere en geheime re denen onmiddellijk noodig had en las de geheele vragenlijst voor. De student paarde echter aan zijn listig heid niet voldoende voorzichtigheid en gulhartig Met hij zijn vrienden in het bui tenkansje deelen, met het gevolg, dat ten slotte bijna de geheele groep studenten aan den vooravond van het examen vol ijver antwoorden uit het hoofd zat te lee- ren. Do professoren, evenwel, die waar schijnlijk gejuicht zouden hebben over een of twee volmaakte candidaten, konden aan zooveel genieën tegelijk niet gelooven en hadden, reeds vóór het geheim was op gelost, de studenten van het verdere exa men uitgesloten. „De Telegr."). Weekkronlek. Den Haag, 81 Juli. Ah 't midzomer Is! Senaats-grappIcL Prof. Van Embden'9 nederlaagje, Rlchtig beheer. Het Suikerwetje. Van „recès-steanming" heb ik in den loop der jaren ln den Senaat al zeer weinig bespeurd. Daarvoor bleef on danks al de veranderingen, welke het hooge Staatscollege- onderging, te deftig. Zeker, er was wel eens zekere mate van joligheid in de Eerste Kamer. Doch zjj behield haar karakter van zeer- rustige gemoedelijkheid. Wijlen A. O. Wertheim, de Amsterdamsche bankier, hield ervan, de vergadering te verlustigen met woordspelingen, grapjes, dewelke glimlachjes brachten op de hoogedelge strenge gelaatstrekken. Wertheim zelf bleef daarbij het toonbeeld van vriende lijke „bonhomie", goedaardige zelfingeno menheid (deze in den best-denkbaren zin van het begrip), hij gaf, als grappicus, 't voorbeeld van zich amuseeren met de moppige woordekens, 't Bleef alles steeds binnen de perken van hetgeen oirbaar wordt geacht in atmosfeer van deftigen salon. Later was de niet minder dan A. O. ver maarde financier mr. Van Nierop de „humorist" van den Senaat. Iets luidruch tiger van optreden, zich tikje minder storend aan traditie, étiquette, decorum, vormen van deftig- en statigheid volgens SenaatsmodeL Maar toch ook: nooit ofte nimmer den toenmaligen voorzitter baron Sohimmelpenininck v. <L Oye, wijlen den hooggeëerden, met licht tot iets als scherts overgegaan zijnden anti-revolutionairen staatsman stof verschaffend tot kritiek of censuur De recès-stemming, zooaLs die in de Tweede Kamer opbloeide als de vacantde met rasschen tred naderde reeds vóór tien tallen van jaren, men zocht haar in den Senaat tevergeefs. Intusschen, gisteren, Woensdag 80 Juli, heb ik er in de Eerste Kamer toch iets van bespeurd!.... Mr. Mendels, de altijd geestige en slagvaardige senator, verkeerde in extra-lustige stemming. Dit op-ziohzeif zou niet de moeite waard zijn eener extra-notitie. Maar.de President, baron De Vos van Steenwijk, deed aan de lustigheid ailervroolijkst eji -genoegelijkst meê. Men zag den heer Mendels over de presidiale tafel heenbuigen, mr. De Vos van Steenwijk iets zoo achter 't handje toefluisteren, waarna Praeses schudde van jool, 't zat uit te proesten in znn groo- ten, breeden fauteuil. Met een gezicht van: „Hij is goedl Hij is onbetaalbaar! Prach tige mopl Waarna mr. Mendels, met genoegelijken grijns, de zaal in-drenteLde om andere col lega's op te vroolijken met zijn snaaksohe invallen. Hij had overal succes!.... Sena toren,, op wier aangezicht men anders niet 't flauwste glimlachje ontwaart, geleken geboren fuifnummers te worden.... 't Was een wonderl Het bijeenzijn van de Eerste Kamer op den voorlaatsten dag van Juli-maand mocht evenzeer iets heel-bijzonders wor den genoemd. Ik wijdde in mijin jongste week-kroniek reeds enkele woorden aan dit heel-buiten- gewone verschijnsel. Dat er wellicht toe zal hebben bijgedragen, deze „midzomer- sche stemming" in ons Hoogerhuis te doen opleven? Men weet, waar 't om ging. Het Suikerwetje moest er-door. En in ernst twijfelde niemand er aan, dat dit wetje hetzij in den laten namiddag van 30 of op 31 Juli voor de Koninklijke be krachtiging rijp zou worden. Wat de Eerste Kamer niet belette, aan deze wetsvoordracht zóó langdurige be schouwingen te wijden, dat het oorspron kelijk plan om reeds Woensdag door de „slot-agenda" van dit zitting-jaar te ko men, moest wordein prijsgegeven. Zooals prof. Anema eenigen tijd geleden heeft gezegd, de Eerste Kamer is nu eenmaal gedoemd, haar zaakjes „op solide manier" af te doen.... Vóórdat het Suikerwetje, laatste punt van de agenda aan de orde kwam, was er nog het een en ander te bekokstoven, om 't nu maar eens midzomersoh-popu- lair uit te drukken. De Wegenwet kwam er in een omme zien. Men herinnert zich, minister Rejj- rner heeft haar gered door de belofte, dat zij niet zal worden ingevoerd voor-en-aleer eigenaars van wegen zich zullen kunnen verzetten tegen het openstellen van hun wegen voor publiek gebruik. Er moest ook nog gestemd over de goed keuring van het Protocol nopens den che- misohen en bacteriologischen oorlog. Men weet prof. Van Embden is den Hen Juli j.1. in den Senaat te velde getrokken tegen deze regeling, welke de vrijz.-demo- cratische hoogleeraar als een „monstrum", monstertje wetgeving brandmerkte. Arme prof!Slechts drie vrijz.-demo- cratische stemmen werden gisteren (Woensdag), tegen de voordracht uitge bracht, nadat de soa^democratische Sena- trice mevr. Pothuis-Smit het Protocol, hier bedoeld, eene verbetering 'bad genoemd, zij 't dan ook een geringe. Zelfs ging mevr. Pothuis zóó ver om te verklaren, dat het h. i. de propaganda voor de ont wapening zal bevorderen. De Kamer keurde het Protocol met 39—3 goed. Nog eens: arme prof essorl Goedgekeurd is o.m. nog de steunver- leening aan de Kon. Luchtvaart Mij. Hier bij oefende de beer Oudegeest vrij scherpe critiak op het financieel bestier der onder neming. Zeker is 't waar, dat bij de K.L.M. de tekorten stijgen. Minister Reijmer liet hierop volgen, dat men in den vreemde het finantieel beheer van onze K.L.M. tel kens bewonderend prijst. Aan streven maar zuinigheid ontbreekt 't daarbij niet, en van A Rijkswege wordt een voortduren de contróle uitgeoefend. De Rijks-accounr tanitsdienst blijft ook in deze paraat. Het Suikerwetje, slotstuk, finale van het parlementaire ziting-jaar 1929—'30. Voor de daarover gevoerde deliberai'ën van Woensdag en Donderdag zou ik eigenlijk kunnen verwijzen naar de ver slagen. Na al wat daarover in de Tweede Kamer is gezegd en bij schriftelijke ge dacht en wisseling bespiegeld, wat den Senaat betreft, via „de stukken" te lezen is gegeven. Nogmaals de goedkeuring ook aan deze zijde van het Binnenhof van het compen- seerend invoerrecht op sommige soorten mn suiker, ze stond bij voorbaat vast. Intusschen, voor minister De Geer, die heden aan 't woord kwam, restte nog heel wat critiek, - ook uit de Rechtsohe sfeer gekomen - „recht te zetten" Katholiek v. d. Lande leek on verzoenlijk. Een meevaller voor de Regeering mocht worden genoemd het weifelen van den Irrbpn ^°Cfaar Wes.terd.yic, welk „tus- scr en twee beslissingen „balanceeren" wel scheen te zuilen uitloopen op: steun voor het aaniiangip-e ontwerp. nünffi^'nidS>0n<ier v'<L Der*h kloofde minister De Geer zijn stem. w-n voor de vraag, hoe aan- men n?°K w®ifelenden zouden stem men, af van deze andere: of Exc De Geer de vrees sou kunnen wegnemen, dat de Centrale Suiker Mi1. misbruik van hare positie zal kunnen maken. De anti-revolutionnair prof. Diepen- horst riep Woensdag in zijn schoone, be langwekkende rede uit: „Tant de brudt pour une ommélettel".Wat maakt gfl toch een gedruisch voor iets feitelijk-onbe- langrijkslIn vergelijking met de andere compenseerende rechten voor in gevoerde, aan accijns onderworpen goede- ren is, aldus de hoogleeraar het hier voorgestelde recht ad 2.40 per 100 K.G. waarlijk niet hoog. Gaat 't aan, vroeg mr. Diepenhorst, in de gegeven om standigheden den buitenlander te biyvon bevoordeelen ten koste van den landge noot, die al meer dan genoeg ellende lijdt door de verhooging der Tarief-muren! De hooge accijns drukt bovendien het verbruik. Nederland is t.a.v. suiker-ver- bruik nummer tien onder de volken!.... Dr. Wibaut vatte het woord van den minister, dat 't hier een „pijnstillend mid del" geldt, aan om het ontwerp te bestrij. den. 't Blijvend een patiënt zoodanig niid- del toedienen noemde de soc.-democrati- sohe econoom iets ontzettends. De woorden-stroom kon Woensdagmid. dag nog niet gestuit worden. Minister De Geer is niet gewoon, bif de beantwoord^ van afgevaardigden over welk onderwerp ook, eenige vraag niet of half te beaat woorden. Ook is Z.Exc. van Finanfl steeds volledig in zijne toelichting. De „oppervlakkige beknoptheid", waartoe mr. Ruijs de Beerenbrouck wel eens toevlucht neemt, is mr. De Geer niet welgevallige Indien de Kamer dieper ware ingegaan op de vragen, welke de Katholiek mr. Van Lansohot den 80en Juli de Regeering «tel de over haar plannen tot bestrijding van de crisis in den landbouw, de 1ste Augustus zou er allicht in gemoeid zijn geworden. Intusschen, president De Vos van Steenwijk is er niet de man naar om in zulk geval te verzuimen, de Kamer te be duiden, dat zij de grerjzen van het aan de orde zijnd ontwerp overschrijdt!.... 't Was heden, 31 Juli, half drie toen de beslissing viel. Het Suikerwetje kwam er met 2417. De heer v. d. Lande volhardde in zijn verzet, evenals de heer Westerdijt - Vrjjz.- en soc.-democraten stemden tegen. Toen was 't uit. Las de Griffier de notu len van deze vergadering. Wensohtte president De Vos van Steen wijk de afgevaardigden een aangenami vacantie. Nadat de Kamer zei PraeM „het onschatbare voorrecht had genoten tot mid-zomer te kunnen vertoeven in de» historische zaal".... Er was vroolijkhdi Men ziet, toch de recès-stemnüB# j Mr. ANTONIO. SCHOENMAKERS-VACxVNTm Drie Jaar geleden werd door eenige schoenmakers een fonds opgericht, ten doel hebbende de deelnemers in de ge legenheid te stellen, door het afzonderen van een bescheiden bedrag, bij 't einde van 't boekjaar een sommetje ter beschik king te hebben, oan zonder zorg een week vacantie te kunnen hebben. Al bij den eersten keer (1928) bleek, dat het publiek den vacantiegangers ter wille was en hiervoor was het bestuur zeer erkentelijk. Immers, dat het publiek wel willend stond tegenover de vacantie- beweging is niet zoo zeer te verwonderen, want wie is er in onzen tijd van versto ken? En daarom gunt men 't ook gaarne; aan den schoenmaker. En nu is deze vacantie weer zéér nabij. Van 11 tot 10 Augustus zullen de werkplaatsen der schoenmakers gesloten zijn. Dan kunt g® ze vinden: overal, maar niet bij' de „prik- kebak". Dan hebben ze zich niet 't hoofd te breken met de alledaagsche romp slomp van het 'bedrijf: „Schoenmaker, wilt u me hakjes recht maken, niet te hoog en vanavond klaar" of „Wilt u even een steekje aan mijn schoen doen?'' „Wilt u een paar schoenen laten balen bij Mevr. X?" I Neen! Neenl daar zijn we van 111" Augustus ver van af, en is 't alles uit onze gedachten. Nietwaar, u, welwillende lezer, hun klant, gunt dat onze menschen van harte. En we doen voor de derde maal een beroep op uwe welwillendheid, tj® einde die schoenmakergvacantie mogelijk, te maken. Brengt bijtijds uw reparatie! Helpt mede voor schoenmakers mogelijk te maken, datgene wat ge ook zelf een voorrecht waardeert, en niet gaaru® zoudt willen missen. En tot de colleg3®' die nog huiten ons fonds staan, zegge'j we: „Sluit u óók aan. Ook voor u is l'el goed en nuttig. Probeert het eens voor één jaar, en we zijn overtuigd, dat g® a voor goed bij ons aansluit. Volgt bei voorbeeld van een onzer oudste oollejg®®' die zich dezer dagen ook aansloot.' K tot de winkeliers ini de branche richt we ook een opwekkend woord: er ook eens een paar dagen uit. Mogcbl is door onderling overleg wel iets te b reiken, en kunt ge mogelijk komen b» collectieve winkelsluiting -door eenigP dagen." Aan de Redactie onzen dank voor afgestane plaatsruimte. Het Bestuur van het Schoe nm akers-vacantiMlo#^

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 2