De kunstreis van het Stafmuziekkorps TWEEDE EN LAATSTE BLAD STADSNIEDWS VAN DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1930. Onze vroegere stadgenoot© inej. H. J. Winter slaagde Dinsdag voor het te Utrecht gehouden examen Ehgelsch Lager Onderwijs. Naar wij hedenochtend vernamen was de toestand van den heer Postumus ernstig, doch niet ongunstig. KAP. S. MOL OVERGEPLAATST NAAR ROTTERDAM. Door den Bisschop van Haarlem is ka pelaan S. Mol van de O. L. Vrouwenkerk met ingang van 15 Aug. benoemd tot ka pelaan aan de St. Nicolaaskerk te Rotter dam. Als zijn opvolger is benoemd kape laan v. Steijn (neomist). DE INDISCHE MAIL. De speciale trein imet post en passa giers in aansluiting op het m.s. „P. O. Hooft" zal Zaterdagmorgen 16 Augustus а.s. te 10 u. 20 van Genua vertrekken. Aankomst Zondagmorgen 17 Augustus 10 u. 43 te Amsterdam CJ3. AANBESTEDING. Gisterenmorgen werd in „Hel Kegel- huis" door den architect S. Krijnen aan besteed het verbouwen van het bioscoop theater ana de Koningstraat. Ingeschreven werd door: Ohr. Goea 6520.—, H. Riemers 7375.M. O. v. d. Plas 8260.—, Gebr. Boot 8885.—, J. Ran 8500.—. „STEDELIJK MUZIEKCORPS". H»t feest-concert In „Casino". Het programma van het feest-conoert van bovengenoemd corps, naar aanlei ding van het 40-jarig bestaan, dat Zater dag in Casino voor donateurs en genoodig- den zal worden gegeven, luidt nis vo'gt: Het concert vun hedenavond, aangeboden aan de burgerij, begint om half negen, terwijl onderstaande stukken ten gehoore zullen worden gebracht: DE KATHOLIEKE LANDDAG. Morgen wordt te dezer stede de katho lieke landdag gehouden, zooals wij reeds eerder in ons blad vermeldden. Bij gun stig weer wordt de landdag gehou den op het Geel-Wit-terrein dat openge steld wordt om half drie, aanvang 3 uur en hij slecht weer in het gebouw van den R. K. Volksbond. Men verwacht, met de bezoekers van buiten mee, een 1000 deel- nemers<sters). AANZIENLIJKE BELASTING VERLAGING. Niet over het belastingjaar 1930'31, doch over 1931—32. In ons nummer van Zaterdag hebben we een en ander opgenomen uit bijlage 116, waarin b. en W., in een uitvoerig schrijven aan den Raad, eenige beschou wingen hebben neergelegd omtrent te nemen maatregelen in verband met de nieuwe flnantieele regeling tusschen rijk en gemeenten. In den kop, die boven dit artikel kwam, is een fout geslopen, want daarin stond n.1.: Aanzienlijke belasting verlaging over 1930—'31, terwijl de ver laging natuurlijk eerst ingaat over het belastingjaar 1931—32, als deflnancieele verhouding tusschen rijk en gemeenten van kracht wordt. De aandachtige lezer zal dit wel hebben begrepen, daar in de bijlage zelf over het belastingjaar 1931—'32 gesproken werd, voor optimisten, die mochten meenen dat de verlaging op het aanslagbiljet, dat zij binnenkort thuis krijgen, reeds te zien zou zijn, rectiflceeren wij onze fout. De Leer Tiessen maakte ons in een ingezonden stuk opmerkzaam op het abuis, waarvan de opname echter, door deze rentiflcatie, overbodig wordt. KONINGINNEDAG TE DEN HELDER. Op uitnoodiging van de beide plaatse lijke Orainjevereenigingen had zich gis teravond in de kleine zaal van „Musis Sacrum" een groot aantal afgevaardigden van onderscheidene vereenigingen en corporaties verzameld. In de inleidende toespraak van den waarn. voorzitter, den heer Nijpels, kwam tot uiting, dat men den 50sten verjaardag van H.M. de Koningin op bijzondere wijze wil herdenken, en wel ditmaal o.m. door een historisch-allegorische optocht. op de deaoetrefiende vraag van den v ooo.iuer werd door verschillende afge- vaaruigden spontaan medewerking toe gezegd en het staat thans vast, dat de nistiorisch-allegorilsche optocht doorgaat. Breedvoerig werd het door den heer Polak en het comité ontworpen schema voor den optocht besproken; enkele wen ken werden gegeven, klein© wijzigingen aangebracht en thans reeds kan gecon stateerd worden, dat, dank zij de spon tane medewerking van verschillende zij den, deze avondoptocht een succes belooft te worden. Wij mogen natuurlijk niet alles ver klappen het O'fficieele programma zal ongeveer een week vóór het feest ver schijnen maar we kunnen hier toch wel mededeelen, dat een zestal schitte rend verlichte praalwagens in den stoet zullen meerijden. De Voorzitter deed nog een bizonderen oproep aan vereenigingen, welke in het bezit zijn van een vaandel of banier om zich ook hij den optocht aan te sluiten, daar het voornemen bestaat een vaandel- groet te brengen aan bet monument „Voor hen die vielen". Aanstaande Dinsdag, 19 dezer, des avond 8 uur, zal in de kleine zaal vian „Musis" wederom een bijeenkomst wor den gehouden, waar de afgevaardigden van de deelnemende vereenigingen met het comité de verdere indeeling en tech nische verzorging zullen bespreken. Het spreekt vanzelf, dat vereenigingen, die op de gisteravond gehouden bijeenkomst niet vertegenwoordigd waren en die hunne medewerking alsnog willen ver- leenen, op die vergadering zéér welkom zullen zijn. Het comité is voornemens met Koning Pluvius een overeenkomst te sluiten, op dat de feesten van 1 September niet zul len verregenen, en wanneer de regen- vorst mild gestemd is, kan het niet an ders of aan de Heldersche burgerij zal op deizen Koninklijken verjaardag ©en pro gramma worden aangeboden, waaraan men nog lang met genoegen zal kunnen terugdenken. In ons blad van Zaterdag hopen wij nog nadere mededeelingen te doen om trent de voorbereidingen van de overige onderdeelen van het feestprogramma. Salon Manshanden, Coiffeur de Dames. Ondulation Indéfrisable Ondulation MaroH Staknian Bo»«e»ir«at 59. Telefoon 514 Het stafmuziekkorps heeft ln Juli weer een kunstreis gemaakt en op deze reis heeft het korps, en hoe kon het ook anders, tal van successen geoogst. Wij ontvingen eenige verslagen over de con certen, waarvan wij hieronder een en an der laten volgen. Over het concert, dat in den „Dieren tuin" in Den Haag gegeven werd, schrijft de „Rijswijksohe Courant" om.: Ons frappeerde wel in het bijzonder de rustige manier van dirigeeren; de heer Leistikow is als dirigent werkelijk te roemen en zijn orkest mag gerust onmiddellijk naast de Kon. MiL Kapel worden gerangschikt. Zoo trotsch als de Grenadiers op hun kapel zijn zoo trotsch mag de Marine zich met recht op de Marinekapel be roemen. Er was een prachtig volume van klank. Niets aan te merken, integendeel niets dan lof. De taptoe was natuurlijk he glans punt en de bekende tamboer-majoor de groote man. „De Tuinkroniek", orgaan van het k. L. B. G. is nog enthousiaster over de prestaties van het korps. Wij lezen daar in o.m.: Reeds hij den aanvang waren de groote zaal en de rononde geheel ge vuld «met een belangstellen6 publiek, dat gaarne eens nader kennis wenschte te maken met de KoninJjjke Marine Ka DE STRANDFEESTEN TE HUISDUINEN. Gisterenmiddag vonden de strandfees ten, welke door de V.V.V. Helders Be lang waren georganiseerd, op het strand te Huisduinen plaats. Wanneer men de niet doorgegane zwemwedstrijden uitscha kelt, kan men zeggen, dat het feest goed geslaagd is, zoodat Helder's Belang op een goeden dag kan terugzien. Den geheelen dag was men in de weer geweest om de toebereidselen voor het feest te treffen. Vanwege de hooge zee ging een en ander niet zoo ylot als men wel gewenscht had, doch toen de eb een maal liep, en dientengevolge het strand droog kwam, ging het beter Op het strand voor het badpaviljoen, dat door de eb mooi vlak was achterge laten, waren een vijftigtal groote recht hoeken getrokken, waar de kunstenaars en kunstenaressen straks hun' beste been tje voor zouden zetten. Het publiek, dat in vrij groote getale was opgekomen, stond om het kampperk heen. Sommigen der deelnemers en deelneem- stertjes hadden hun model van te voren al op papier uitgeteekend, die kwamen goed beslagen ten ijs. De anderen han delden naar improvisatie, doch allen deden hun best om een zoo mooi mogelijk zand- figuur te vormen om zoodoende een prijsje weg te dragen. Het is te veel om allemaal apart op te noemen wat er al zoo gemaakt werd, wij doen hier en daar maar een greep. Een molen, een krokodil, een vlinder, waarvan de vleugels keurig met schelpjes waren afgezet, wat een aardig gezicht opleverde, een oiifantenkop geboetseerd op een zeer vlak stukje strand, eveneens heel mooi, huizen en kasteelen, de een nog mooier dan de andere. De „Graf Zeppelin" was ook vereeuwigd, zeker een product van een der vele Duitschertjes, die dit jaar onze badplaats bevolken en zoodoende reclame voor de „Heimat" maakt. Eenigen tijd terug een portret in zand van Dr. Eokener, thans zijn Zeppelin1 Verder zagen wy nog kano's en booten, een sdhildpad, enz. enz. Een zeer aardige figuur was een tennis racket, zuiver was het net hiervan gevormd, terwijl een drietal zandballen het geheel volmaakten. Veel belangstelling ondervond ook de figuur van den Volen- dammer jongen, dat werkelijk zeer goed was. Een gestreepte broek met een stuk er in, zijn dasje en klompen, alles was heel duidelijk weergegeven. Een aardige attentie aan Huisduinen was de figuur van den vuurtoren, die on bewust van zijn tijdelijke modelleering, rechtop ln ons landschap stond. Verder was er nog het wapen van Den Helder, eveneens een aardige gedachte. Een meis je vlak bij het publiek had veel belang stelling bii het modelleeren van een zeer grooten olifant. Er waren natuurlijk nog veel meer figuren, doch een voor een op noemen gaat niet. Het was aardig te zien, hoe vooral de kleinere jongens en meisjes hun best deden iets moois te maken. Onbewust van het publiek arbeidden zij voort, het puntje van de tong soms uit den mond, een en al aandacht voor hun werk. De jury, met aan het hoofd mevrouw Teunie, had dan ook geen gemakkelijke taak om de prijzen te verdeelen; hopen wij dat het tot ieders tevredenheid is gebeurd. De zon, anders een graag geziene gast, scheen nu niet volop en dat was maar goed, het zou jammer geweest zijn als de figuren voor hun tijd waren verwaaid. Doch nu ging alles prachtig, de figuren bleven mooi van vorm. Onderwijl hield de Reddingbrigade eenige demonstraties. Eerst werden ver voer- en bevrijdingsgrepen gedemon streerd, waarna eenige malen een drenke ling uit het water werd gehaald. Het was jammer, dat de eb nog niet zijn laagste pel uit Den Helder en haar kapelmees ter L. H. F, Leistikow; waar we direct aan toe kunnen voegen, dat deze ken nismaking er een van de aangenaam ste soort was, een die hechte vriend schapsbanden aanknoopt! Nadat kapel- meeser Leistikow met een vriendelijk applaus was ontvangen, werd het wel verzorgde programma op zeer arti stieke wijze uitgevoerd. Het orkest, dat op ietwat andere wijze was saamge- steld dan onze K. M. K„ ontwikelde een fraaien toon en wist den geheelen avond door uiterst geacheveerd spel te boeien. De sympathieke dirigent leidde zijn volgelingen kalm, onopgesmukt, maar toch accuraat; kleine aanwijzin gen waren voor het orkest al voldoen de, ja een aangename groote rust straalde uit heel zijn houding. We dur ven dan ook, zonder vrees voor tegen spraak, dit muziekcorps de evenknie van de Kon. Mil. Kapel te noemen, hetgeen de bezoekers van deze uitvoe ring wel zullen beamen. Na elk num mer weerklonk dan ook een hartelijk applaus. Het hoofdnummer was natuurlijk de Taptoe 1 De pijpers veroverden met de klare tonen, die ze aan hun kleine instru menten wisten te ontlokken, dadelijk aller harten. Doch evenzeer deed zulks de kapel. Zelden hoorden we koraal- muziek zoo ontroerend schoon door een harmonie-orkest uitvoeren als dezen avond! Het was werkelijk onovertref baar! Een ovationeel applaus stormde na afloop door de volle zalen, het was ook ten volle verdiend 1 Het publiek dwong nog een extra-marsch af, die er even eens gretig inging! punt had bereikt, waardoor de brigade leden eerst geruimen tijd moesten loopen, alvorens zij konden gaan zwemmen. Dit. deed echter niet veel afbreuk aan het pro gramma, wat vlot werd uitgevoerd en uit technisch oogpunt goed geslaagd mag heeten Toen kregen wij nog een reuze attractie voor de kinderen, de goochelaar in Den nenheuvel, en laten wij, het meteen maar zeggen, ook de ouderen toonden onver deelde belangstelling. De goochelaar Samir Haophiem, dit is tenminste de naam waar onder hij wel eens is opgetreden bij een vroegere gelegenheid, doch in werkelijk heid, de heer El te, de banketbakker uit de Koningstraat, is er in geslaagd den kin deren een genotvollen middag te geven. Zijn goocheltrucs zijn van dien aard, dat zij voor de beste goochelaars hier in den lande niet onder doen en dan de aardige manier waarop hij' met de kinderen om gaat. Wat is heerlijker voor een kind dan op het podium te mogeni komen om den goochelaar te assisteeren. Met elke toer leven zij mee; de goochelaar verzocht ze te blazen en het werd een geblaas waarbij de wind niks was, Een der goochelattribu- ten werd door ue jongens en meisjes on derzocht of er nu werkelijk geen geheime bergplaatsen in waren. Iedereen wilde het zien, maar ze ontdekten niets. De verschil lende trucs waren verbazingwekkend, zoo dicht met je oogen er op en nog niet zien hoe het gebeurt. De Heldersche Courant (waar die al niet goed voor is) werd in stukjes gescheurd een even later was het blad weer heel. Als de pers eens defect is, zullen wij om den goochelaar denken. De zaal van den heer Kreuger was eivol met kinderen en volwassenen. Aardig is het te zien, hoe de spanning zich op de gezichten der kinderen afteekent. De goO' cbelaar -is toch iemand, die de kinderen, hoe verwend zij overigens zijn, toch altijd weet te boeien. Voor versnaperingen was ook gezorgd, ieder kreeg een glas ranja, een gebakje en bonbons, zoodat het voor de kinderen een ganotvolleii middag was. Na afloop van het goochelen bracht de heer Fijting van Walsem namens Helder's Belang, dank aan den heer Elte voor zijn schitterenden middag. Spr. heeft de oude Bamberg zien goochelen, maar de heer Elte doet niet voor hem onder. Hij ver maakt zoowel de jongeren als de ouderen. Veel dank brengt spr. ook aan de dames, die dezen middag behulpzaam zijn ge weest, in het bijzonder aan mevr. Teune, die kans heeft gezien in een minimum tijd een maximum aantal dames voor dit doel te verkrijgen. Aan, al die dames veel dank. Verder bracht de heer Fijting van Walsem hulde aan de leden van de Reddingbriga de, die ondanks het weer, zich beijverd hebben met de reddindemonstraties. Hierna was het uitdeelen der prijzen. De namen van de prijswinnaars en win naressen volgen hieronder. Wij moeten nog vermelden, dat, tenge volge van de tamelijk ruwe zee de zwem wedstrijden niet zijn dporgegaan. Eerst werden wel pogingen in het werk gesteld, doch al gauw zag men dat het niet ging, Voor wedstrijdzwemmen, ook als is het kalm weer, leent een strand zich niet erg best. Bet was wel jammer, want dan zon den wij eens hebben kunnen zien, wat onze Duitsehe badgasten in hun mars hadden. Naar wij vernamen, was het waar schijnlijk, dat een goede Amsterdamsche zwemmer ook van de partij zou zijn. Alles bij elkaar genomen was het een goed geslaagd feest, waarmee Helder's Be lang eer heeft ingelegd. Het is al wat laat in het seizoen, anders zou het overweging verdienen meerdere van dergelijke feesten od touw te zetten. Maar wachten tot het volgend jaar, dan kan Helder's Belang onderwijl de plannen hiervoor maken, wat haar wel is toever trouwd. De Jury, Bij de strandwedstrijden werd de jury gevormd uit de dames, welke door V V. V. waren aangezocht dien middag hunne medewerking te willen verleenen. Ze bestond uit de damesmej. A. Bruin mevr. Grünwald—Poppers, mevr. Teune— Over het concert dat in de Rottterdam- sche Diergaarde gegeven werd, schrijft het „Rott. Nieuwsblad": 't Was gisteravond stampvol ln de Dirgaarde, nog voller dan destijds bij de eerste concerten van de Grenadiers. Toen moest men als 't ware vechten om een zitplaats, maar nu werden alle stoe len en tafels zelfs uit het sooiëeitsge houw gesleept, omdat het bezoek een voudig overweldigend was. En niet alleen volwassen personen en kinderen, neen heel wat klnderwaogens met zuige lingen hebben het concert en de taptoe tot het laatste oogenblik meegemaakt. Het was inderdaad een feestelijk ge zicht zoo'n volte! En de bezoekers heb ben volop genoten. Eerst een schitte rend programma en daarna - de lang verbeide taptoe, t' Was geweidigi Men ging voldaan huiswaarts en om 11 uur was de Diergaarde weder normaal en kreeg 't gedierte dat zij herbergt, weder rust. Het concert te Middelburg had duizen den menschen op de been gebracht en dat niet alleen Middelburgers, maar ook vele uit Vlissingen en andere plaasen van Walcheren en zelfs tot uit Zuid-Beveland zoo lezen wij in de „Middelburgsche Cou rant''. Over het concert schrijft dit Wad o.m.: Ondanks de enorme belangstelling was het tijdens het uitvoeren der ver schillende nummers zeer stil rond tent, en is er dan ook volop genoten van de keurige wijze, waarop de be roepsmusici een negtenal nummers ten gehoore hebben gebracht. Tot de zacht ste passages en ook de fraaie piooolo- solo kon alles uitstekend worden ge volgd en het zijn voor muziekkenners van der Vijgh en mej. N. Verfaille, en een der badgasten mr. Adriaanse uit Alkmaar. De prijswinnaars. De prijzen waren in 4 groepen ver deeld, terwijl voor iedere groep o prijzen en verschillende troostprijzen aanwezig waren. Meisjes boven 12 jaar. Ie prijs: Suze Wisse, Dordrecht. 2e prijs- Betsie v. d Horst, Amersfoort. 8e prijs: Letta Adriaarise, Alkmaar. Jongens boven 12 jaar. Ie prijs: Tako Jansma, Groningen. 2e prijs Pip Hüpner, Soestdijk. 3e prijs Albert Gomes, Amsterdam. Meisjes beneden 12 jaar. Ie prijs: Martha Boltjes, Arnhem. 2e prijs: Lida Migo, Utrecht. 8eprijs :Thea de Zeeuw, Heerlen. Jongens beneden 12 jaar. Ie prijsFred Boltjes, Arnhem. 2e prijs Piet Adriaanse, Alkmaar. 8eprijs: JaD Dugour, Zwolle. Ook werden nog pl. m. 30 troostprijzen uitgereikt. kleppehmarsch. Jongens en meisjes, die nog wenschen deel te nemen aan de uitvoering van den Kleppermarsch, moeten zich Vrijdagmid dag 4 uur opgeven in het gebouw van den R.K. Volksbond, Molengracht, waar de 2e repetitie zal worden gehouden. Zooals in de advertentie ln dit no. is vermeld, worden kleppers gratis ver strekt. het dubbel tij. Van de «Badcourant voor Huisduinen en omgeving» ls Maandag het achtste nummer verschenen. In dit nummer wordt een artikel geschreven over »Huisdulnen als vacantie-oord», terwijl een verslag is opgenomen over een der boottochten van de «E.S.O.N.A.», naar de Zuiderzeewer ken. Met een tweetal aardige foto's zijn deze artikelen verlucht. Van belang zijn voor de badgasten, doch niet alleen voor hen, de mededee lingen op pag. 7 van dit nummer, waarin tal van practische wenken en verder tochten en excursies, die gemaakt kunnen worden, worden vermeld. Een «Wegwij zer», de naam spreekt voor zichzelf,be sluit dit nummer. Ook zijn opgenomen verschillende autobusdiensten en een naamlijst van dt logeergasten te Huis duinen, het is helaas jammer dat de meeste particuliere pensions hun gasten nog niet opgeven, blijkbaar zien zij het belang daarvan nog niet ln. Het nummer is goed verzorgd en is op gesatineerd papier gedrukt. Losse nummers zijn op ons kantoor verkrijg baar A 5 cent. Ernstig auto-ongeluk nabij 't Zand. en -liefhebbers een paar groot genot geweest. uurtjes van De „Vllssingsche Courant" ls al niet minder enthousiast over het geprest eer- de. Ook hier waren duizenden menschen om het concert te beluisteren. Het blad schrijft ojm.: Het is dan ook een buitengewoon ge not naar zulke muziek te mogen luis teren, die heel en al af is, zoowel in de marschen als in de andere nummers. Neem b.v. maar eens die heerlijke con cert polka voor piccolo, waarin de heer Th. Donkers zijn instrument tonen ont lokt, die als heldere waterdroppels of als parels neervallen; beluister, om een ander voorbeeld te noemen „Danse Ma- oabre", waarin we het steeds aanzwel len en tegen het einde weetr verminde rende lawaai van den heksensabbath hooren, of hoor de fantasie over „Les Hugenots" en de Grande Fantaisie van Aïda; het komt er niet op aan, welk nummer van het programma men ge niet, ze zijn alle even mooi en men komt onder de bekoring van de schijn bare gemakkelijkheid, waarmee de zwaarste passages genomen worden. We kunnen dan ook het stafmuziek korps gelukwenschen met de leiding van den heer Leistikow, die ons dezer dagen een muzikaal genot heeft gebo den, zooals we nog zelden hebben gehad. Officier ernstig gewond. Hedenmorgen half vier is op den Rijks weg Alkmaar—Den Helder, even voorbij 't Zand, een vier persoons Citroën auto van den heer Frase uit Alkmaar, waar behalve de chauffeur de officier M.S.D. 2e kl. Posthuimus in was gezeten tegen de leuning van de brug over de Keetenor Vaart, bij de Kolksluis, gereden en over den kop geslagen. De heer Posthumus werd met een zware hersenschudding op genomen en door den assistent genees heer Dr. Veen, van 'tZand, behandeld. Hij werd in zorgwekkenden toestand met de ziekenauto van het vliegkamp „De Kooy" naar het Marine Hospitaal alhier ver voerd. De chauffeur is er, behalve een ge kneusde knie, goed afgekomen. De auto werd vrijwel totaal vernield. Omtrent de oorzaak van het ongeval gaf de chauffeur de slechte verlichting van den wagen en onbekendh :id met den weg op. Naar wij hedenmorgen vernamen, was de toestand van den heer Posthumus ern stig doch niet ongunstig. van het corps Mariniers een taptoe ge geven voor het stadhuis onder leiding van luitenant kapelmeester L. H. F. Leistikow. Alles wat ten gehoore werd gebracht was zeer correct; stemmig klonken de volksliederen, zij werden met zuiver klankvolume en warme voordracht ge speeld, eveneens de eere- en defilee- marsoh ln een rythme waarvoor bijzon dere hulde mag worden gebracht. Dat de Kon. Marinekapel met pro grammamuziek ook een goede plaats inneemt heeft zij bewezen j.1. Woens dagavond en Donderdagmiddag op de Wereldtentoonstelling, er werden num mers ten gehoore gebracht o.a. Ouver ture Rayimond, de fantasiën Samson 'et Dahila, Provese Aïda, deze werden iscbitterend vertolkt onder zeer bekwa- me leiding. Wiji wenschen het corps geluk met dezen dirigent die het corps weet te leiden op, zoo'n kalme en toch zeer mar- wijze, welke alle bewondering afdwingt, eveneens beschikt het corps over zeer goede krachten; dit kwam tot uiting in de Fantaisie Samson et Dallla van Saint-Saëns. Wij zullen het hierbij laten. De ver wagen spreken alle te duidelijk dan dat we er nog een regel aan toe zouden moe ten voegen. Het verheugt ons dat het stafmuziekkorps overal een zoo enthou siaste ontvangst genoot en nog meer geeft het ons natuurlijk vreugde dat onze stad in hot bezit van een zoo uitstekend en een zoo overal ln den lande gewaar deerd muziekkorps is. vy fijyin - 1. Opening door den Voorzitter. 2. Gelegenheid om de vereeniging te compli- menteeren. 3. Jubileum-Marsch (i8go—1930) Joh. F. Pala (Opgedragen aan het S. M. K. ter ge legenheid' van zijn 40-jarig bestaan.) 4. Dichter und Batier, Ouverture Fr. von Suppé 5. Tres Jolie, Grande Valse Em. Waldteufel Hulde aan den Vrede, Marsch van Abeele Daarna pauze, waarna nadansen. 1. Jubileum-Marsch (1890—1930) Joh. F. Pala 2. Dichter und Bauer, Ouverture Fr. von Suppé 3. Tres Jolie, Grande Valse Em. Waldteufel 4. En Gamison, Fantasie militaire Minne 5. Fantasie sur rOpéra-Coinique „Les Cloches de Corneville" Rob. Planquette 6. Hulde aan den Vrede, Marsch van Abeele Het concert dat tijdens de Hollandsche week te Antwerpen weTd gegeven, gaf het .Handelsblad van Antwerpen" aan leiding tot het schrijven van het volgen de waardeerende verslag: Zondagavond werd door de Kon. Ma- rinekapel met de tamboure en pijpers

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 5