H.V.Zeebad Huisduinen Badpaviljoen Hotel-Pension CONCERT MARSDIEP. S0IRÉE DANSANT.. VIERDE EN LAATSTE BLAD. VAN ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1930. Zomertijd. Maan Zon Hoogwater Aug. op: ond.op: oud: sm. nam. Z 24 5.50 20.39 5.55 20.06 9.43 10.05 M 25 7.24 20.52 5.56 20.04 10.23 10.47 W 27 10.22 21.18 5.59 20.00 11.51 12.11 D 28 11.48 21.32 6.01 19.67 12.32 12.52 V 29 13.13 21.49 6.03 19.55 1.— 1.12 Z 30 14.36 22.12 6.05 19.53 1.32 1.54 Zomertijd. Zaterdag 23 Aug20.38 uur. Zondag 24 20.36 Maandag 25 20.34 STADSNIEUWS ZANG- EN RECITEERVEREENIGENG „HARMONIE". Naar wij vernemen is de heer Jac. Bos te Den Heiden., tot directeur van bovenge- i.oemüe veieemging benoemd. ZANGUITVOERING HUISDUINEN. Wij verwijzen gaarne, naar de in dit nummer voorkomende advertentie van de Ned. Herv. Kerk te Huisduinen, waarin wordt medegedeeld, dat Dinsdag a.s. het dameskoortje van Juiianadorp een zang uitvoering zal geven in het Huisduiner kerkje. De toegang is vrij. BROODPRIJSVERLAGING. Blijkens een advertentie in dit num mer hebben de Heldersohe broodbakkers- patroons besloten, in verband met de dalende bloemprijzen, den prijs van het waterbrood en het in eik brood met 2 cent per 800 gram te verlagen. GROOTE LANDBOUWTENTOON STELLING TE TEXEL. In een advertentie in dit nummer wor den bizonderheden bekend gemaakt be treffende de groote landbouwtentoonstel ling te Den Burg, op Woensdag 3 en Donderdag 4 September a.s. Men zie de advertentie. WATERTOCHTJES OP HET MARSDIEP PER „E.S.O.N.A." Men schrijft ons: Wij hebben een paar weken geleden eens zoo'n, wij zouden bijna zeggen wan deling van een paar uur op het Marsdiep gemaakt. Een wandeling overigens die niet vermoeit, maar buitengewoon interes sant is. De gezichten vanaf de boot op onze stad, op het strand, later op Onrust, de „Mok" en verder op Texel, zijn wel zoo boeiend en mooi, dat wij ons levendig kun nen indenken de gevoelens van hen, die vorigen Zondagmiddag niet van de boot stapten, maar nóg een tochtje gingen mee maken. Wij troffen het voor eenige weken niet bijster goed met het weer, maar wij hopen werkelijk, dat het nu eens een paar Zondagen mooi weer is. Niet al leen voor „E.S.O.N1A.", die overigens wel wat mooier weer verdient met deze attractie voor Den Helder, maar vooral voor de inwoners van Den Helder, hun logé's en de badgasten die een. gelegen heid' hebben gekregen om te zien hoeveel moois er hier op het Marsdiep te vinden is. „DE SPEELTUIN". Het derde nummer van de speeltuinver- eeniging „Den Helder" is deze week ver schenen. Onder de mededeelingen van het bestuur, op de voorpagina, wordt o.m. vermeld de oprichting van de mondhar monica-club, onder leiding van den heer Limburg. De club telt reeds 31 leden. In dit nummer worden mededeelingen ge daan over de feestelijke opening van den speeltuin en worden krachten opgeroepen om dien middag (Zaterdag 30 Augustus) te helpen. In een vervolgartikel wordt de „noodzakelijkheid van speeltuinen" be toogd. De secretaresse van de feestcommissie, mevr. Bauts—Doelder, schrijft een propa gandistisch stukje over de wenschelijk- heid van speeltuinen, als titel draagt dit artikeltje: „Een vervulde wensch of een toekomstdroom". Losse nummers van het blad zijn voor 3 cent verkrijgbaar bij het bestuur en Brak- keveldweg 63. „HET DUBBEL TIJ". Verschenen is het negende_ nummer van de badeourant voor Huisduinen en om geving „Het Dubbel Tij". Op de voorpagina van dit nummer vin den wij een kort verslagje van de strand feesten te Huisduinen en de naamlijst van logeergasten, waarbij; wij alweer missen die van de verschillende pensions. In dit nummer is ook opgenomen het program ma van het orgelconcert van Feike Asma, terwijl de zoo practische mededeelingen ten dienste van de gasten, de overige ruimte vullen. Een paar aardige lucht foto's, een van het vliegkamp „De Kooy" en een overzichtsfoto van Den Helder' verluchten dit nummer. Losse nummers zijn op ons kantoor ver krijgbaar a 5 cent. KONINGINNEDAG TE DEN HELDER. Men schrijft ons: Met man en macht wordt op het oogen- blik gewerkt aar. de voorbereiding van den historisch-allegorischen optocht, welke in den avond van den lsten Sep tember door Den Helder's straten zal trekken. Indien men mocht denken, dat een dergelijke optocht zoomaar eventjes in elkaar te zetten is, is men er glad naast. Wij hebben een kijkje achter de scher men mogen nemen en lubben ons kun nen overtuigen wat een geweldige dosis werk zooiets met zich meebrengt. De hoofdleider van den optocht, de heer 1'. H. L Maas, zal al zijn organisatie talent noodig hebben om alles in goede banen te leiden, vooral ook, omdat het Oranjecomité slechts de beschikking heeft over bescheiden financieele midd< len Er is vergaderd en vergaderd, soms tot diep in den nacht, alles zelfs dé kleinste onderdeden moesten worden overwogen en verzorgd. Men kwam voor de merkwaardigste dingen te staan; zoo is b.v. voor een der praalwagens een uil noodig, als symbool der wetenschap. •Waar halen we zoo gauw een uil van daan vroeg de voorzitter in arrenmoed. Allerlei tips om een uil te bemachtigen werden vanuit de vergadering gegeven het is tenslotte in orde gekomen, de uil komt er en U kunt hem straks op zijn verheven plaats op den praalwagen be wonderen. Juist bij soortgelijke kleine onderdeelen stond het bestuur dikwijls voor een puzzle. Over medewerking van de zijde onzer laatseli. k. eemgingvn tu. f. In t l.e- siuur niet to klu enallen zijn eensge zind om au d zeil optocht iets bijzonders te maken en deze eensgezindheid isnood- zakelijk, daar men voor deze 25 nummers tellenden optocht een groot aantal per sonen noodig heeft. De gymnastiek-ver- eenigingen, met hun groot aantal leden en adspiranten, toonden zich dan ook al onmisbaar. Iedereen weet wat hij (zij) te doen heeft, terwijl over elke groep weer een leider is aangesteld, die voor de goede gang van zaken in zijn groep aansprankelijk is. Het spreekt vanzelf, dat ook op de medewerking van het publiek gerekend wordt; meeloopen met den optocht kan in geen geval worden toegestaan. Een ieder kan den optocht zien passeeren; desgewenscht meerdere malen. De route zal zoo spoedig mogelijk worden bekend gemaakt. Wil men het geheel goed volgen en een inzicht krijgen van de voorstelling van iedere groep, dan is aankoop van een programma beslist noodzakelijk;het programma zal een volledige omschrijving van elke groep bevatten, benevens de namen der deelnemers, terwijl de prijs voor niemand een bezwaar behoeft te zijn. Ook de andere onderdeelen van de feestelijkheden op dien dag, welke na tuurlijk ook in het programmaboekje worden opgenomen, zijn in gestadige voorbereiding. De kleppermarsch heeft een ongekend aantal liefhebbers en ook de autotocht met de Heldersche weesjes belooft een succes te worden. Binnenkort hopen we nadere mede deelingen te kunnen doen. Nog eenige bizonderheden. 's Morgens om half negen maakt een muziekcorps, de „Oranje Harmoniekapel", een rondgang door de stad. De klepper marsch zal gehouden worden 's middags op het Westplein, waaraan 600 kinderen deelnemen, waarna gemarcheerd wordt, vergezeld van 2 muziekcorpsen, naar het „Helder"-terrein, waar een gevarieerd programma zal worden gegeven, dank zij de medewerking van- tal van vereenigin- gen. De histori sub-allegorische optocht belooft schitterend te worden. De opstel ling en afmarsch zullen voor het Kon. Instituut plaats hebben. De medewerking van Marine-autoriteiten is toegezegd. Na afloop van den optocht zal een vaandel- groet gebracht worden aan het monument, op het Havenplein. Aangezien een en an der nog al geld kost, zal het comité gaar ne financieele bijdragen ontvangen, CIRCUS SCHNEIDER VERTROKKEN. Yamo, Yamo, Yamo.... Eén vernielde straat Een slapelooze nacht De zetter tegenover me, die een heel niet kuifje heeft en een bril met Amerikaan- sche randjes, was den morgen, nadat hij een bezoek aan het circus had gebracht, heelemaal van streek. Geregeld liiep ie te neuriën, en niet zoo heel zachtjes ook: „Yamo, Yamo, Yamo!" Ik moet tot zijn eer zeggen, dat ie den juisten toon ge troffen had. Het was hetzelfde monotone geluid als van de Afrikaners, somber, een tonig en het ontbrak er nog maar aan, dat hij zijn haniden in de lucht stak. Ik heb hem gezegd, dat ie zijn mond moest hou den, want ik was heusch bang, dat we ook een'leeuwennummertje zouden krijgen en de drukkerij van het gebrul zou beven. En dat gaat nu eenimaal niet. En nu is het circus weg en de Afrika ners en wij zitten met vernielde straten. Van de week, Woensdag, hebben we al ZONDAG 24 AUG. van 3 tot 6 uur en van 8-11 uur MENU f 2. Zalm mayonai.se Kalfssoep Varkensfricandeau Snijboomn Aardappelen Mocca-taart Vruchten Dessert "11 een klaaglied aangeheven over de P. Kru gerstraat, die er kis een soort duinland schap uitzag, wat 'dan betreft het heuvel- a. uiige. nn nu Donderdagnacht ue zware wagens nog eens langs Erugerstraat en Polderweg gereden hebben, nu is de toe stand op z'n minst genomen „droevig". Waarschijnlijk was er voor de bestrating van de Krugerstraat geen al te best soort steen gebruikt, wamt behalve dat de straat verschrikkelijk gezak is, en dat was on vermijdelijk in zoo'n nieuwe straat, zijn tal van nieuwe steenen tot gruis gereden, iets wat b.v. op den Polderweg, waar de ondergrond natuurlijk lang niet zoo soepel is als in' 'het nieuwe gedeelte Krugerstraat, niet het geval is. Maar enfin, het zal wel weer reg kom en evenals de slapelooze nacht van Krugerstraat- en Polderwegbe woners, zal ook de tocht door de Kruger straat, met de gevolgen daarvan, weer spoedig vergeten zijn. Want een slapelooze nacht hebben de bewoners van beide straten gehad. Om half negen begon het sdeepwerk al en de tractors maakten een heidensch lawaai, zoo dat aan rusten zelfs niet te denken viel. Zoo was je ingedommeld en dan kwam er weer een en die rammelde en steunde en maakte een herrie dat hooren en zien je verging. En dat duurde niet tot twaalf uur, of tot één uur, maar tot half vijf, toen de laatste wagens naar de vee lading gesleept werden. Geef mij dan maar Jumbo's als trekkracht, die zijn tenminste vrijwat fatsoenlijker, al zijn ze niet zoo modern. Met tractorvaart is Donderdagavond het programma er door gejaagd en het is voor de Circusdireotie maar goed, dat zij de truc gebruikt bad om mee te deelen, dat het circus vier dagen zou blijven, anders waren er dien laatsten avond zeker niet zooveel bezoekers geweest. Een half uur vroeger dan op andere avonden was het programma afgewerkt en verschillende nummers moeten dan ook uitgevallen zijn of bekort. Maar het leeuwennummer heb ben de bezoekers dan toch gehad en de Neeis reclame. Vond u die niet origineel en geestig? En nu is alles weg, alleen het lied van de Afrikaners is nog over, Yamo, Yamo, Yamo.... en onze vernielde straten. EEN UITSTAPJE op het VERSLAG VAN DE GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS OVER DE MAAND JULI 1930. Mannen: Aanvragen kwamen in om: 1 betonvlechter, 9 bollenpellers, 13 grondwerkers, 2 loopknechts, 1 loodgie ter-halfwas, 3 losse-werklieden, 1 rem mer, 4 reclamebezorgers, 4 schilders, 1 telegrambesteller, 50 transportarbeiders, 4 timmerlieden, 1 voerman, 1 wieder. Totaal 94 personen. Aanbiedingen kwamen in van: 1 aank. opzichter, 1 baksdhipper, 1 bol- ienpeller, 1 bollenpeller ben. 18 jaar, 8 chauffeurs, 1 conciërge, 1 controleur, 1 electriciensleerling ben. 18 jaar, 27 grond werkers, 1 incasseerder, 4 kantoorbedien den, 1 kantoorbediende ben. 18 jaar, 1 landarbeider ben. 18 jaar, 1 loopjongen ben. 18 jaar, 1 letterzetter, 40 losse-werk lieden, 1 matroos, 1 machinist, 2 metse laars, 2 stokers, 1 smid-bankwerker, 1 Schilder-halfwas, 1 scheepmaker, 1 scheep makersleerling ben. 18 jaar, 1 timmer mansleerling ben. 18 jaar, 4 timmerlieden, 88 transportarbeiders, 1 vlechter, 1 volks teller. Totaal 196 personen. Geplaatst werden: 1. bakschipper, 1 betonvlechter, 1 bol lenpeller, 1 controleur, 22 grondwerkers, 2 losse-werklieden, 1 loopknecht, 2 matro zen, .1 metselaar, 3 schilders, 48 transport arbeiders, 2 timmerlieden, 1 timmermans leerling ben. 18 jaar, 1 wieder. Totaal 87 personen. Vrouwen: Aanvragen kwamen in om: 7 dagmeisjes ben. 18 jaar, 8 dagdienst- boden, 7 dienstboden intern, 1 hulp in de huishouding, 1 noodhulp dienstbode, 18 werksters, 1 waschvrouw. Totaal 43 personen. Aanbiedingen kwamen in van: 2 aardappelschiisters, 4 dagmeisjes bon. 18 jaar, 1 dagdienstbode, 8 dienstboden intern, 2 naaisters, 1 waschvrouw, 18 werksters, 2 winkeljuffrouwen. Totaal 38 personen. Geplaatst werden: 4 dagmeisjes ben. 18 jaar, 1 dagdienst bode, 2 dienstboden intern, 1 waschvrouw, 16 werksters, 1 winkeljuffrouw. Totaal 25 personen. HET ORGEL VAN MEELDIJK Door een vrachtauto aangereden. Gisterenmorgen is Mieldijk's orgel het slachtoffer geworden van een aanrijding. De orgelman reed op de Westgracht, in de richting Keizerstraat. Ter hoogte van de bloemenschuit, bij de Keizersbrug, wilde een vrachtauto het orgel passeeren. De weg is daar echter niet al te breed, daar de bloemenverkooper zijn waren tot voor de boomen heeft staan. Het gevolg bleef dan ook niet uit. De auto reed tegen het orgel, met gevolg dat de versiering ge deeltelijk vernield en verwrongen werd. Of Mieldijk de schade vergoed krijgt??? OVERREDEN. Donderdagmorgen waren jongens op den Singel aan het spelen, om de wagens1 van het Circus Schneider. Onverwachts kwam een der jongens tusschen twee wagens vandaan en werd gegrepen door een juist passeerende auto uit Anna Pau- lowna. De jongen, de achtjarige C. D„ kwam er af met eenige schrammen aan zijn beenen en werd naar huis gedragen. De bestuurder van de auto schijnt geen schuld te treffen. dat Dinsdag 26 Augustus zijn 50-jarige echtvereeniging viert en ter gelegenheid daarvan door de buren, in letterlijken zin n de bloemetjes gezet werd. Ook had het een mooie schermer- lamp m ontvangst te nemen. PREDIKBEURTEN DEN HELDER Ned. Herv. Gein. (Nw. Kerk, Weststraat). Geen dienst wegens reparatie Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) 's Morgens 10.80 u., de heer J. Jansen van Enkhuizen voor Ds. v.d. Poel Geref. Kerk (Spoorstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. A. Dragt van Noord-Scharwoude. 's Avonds 5.30 Ds. P. Veenhuizen, Oudega (W.)Fr. Geref. Kerk (Hulpkerkd. Chr. Mil. Tehuis) 's Morgens 10 u., Ds. P. Veenhuizen 's Avonds 6.80 uur, Ds. A. Dragt. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's middags 6.30 u., de heer N. v. d. Kraats. Chr Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 u. en 's avonds 6 uur, Ds. H. Woudstra van Woerden 's Morgens bediening H. Avondmaal Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) Morgens 10 uur, Ds. K. H. Wallien van Weesp. Doopsgez. Gem. Geen dienst Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. R.O.W.J. Hoek Leger des Heils. 's Morgens 10 u. Heiligin gsamenkomst 's Middags 8.30 u., Openluchtsamen komst (in 't Plantsoen) 's Avonds 8 uur, Welkomsamenkomst van Kol. en Mevr Stankuweit Kerk van Jezus Christus. (Van de Heiligen der laatste dagen). Jansendwarsstraat 8. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gem. 's Morgens 9 u., Ds. E. R. Damsté JULIANADORP Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.80 u., Ds. E.R. Damsté Doopsbediening Zendingsgebouw „Ster der Hope". 's Morgens 10 uur en 's avonds 6 uur de heer Akse van Beverwijk BBEEZAND Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) 's Morgens 10 uur, de heer P. Boon ANNA PAULOWNA Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u. Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, Leesdienst 's Middags 2.30 uur, Ds. Dragt van Noordscharwoude WIERINGEN Ned. Herv. Gem. (Westerland). 'sMorgens 10.30 uur, Ds. van Beek Ned. Herv. Gem. (Den Oever). 's Middags 2.30 uur, Ds. van Beek. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer J. Bosma Gebouw „Land ln zicht" (Den Oever). Ned. Herv. 's Morgens 10 uur, in de kapel, de heer R. C. Frank Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 u. en 's middags 3 u., dienst. Voor- en namiddags busdiens ten vanaf den Poelweg Westerland. TEXEL Ned. Herv. Gem. Den Burg, 's av. 7 uur, Ds. H. Groenenberg Oosterend, v.m. 10.30 uur Ds. H. Groenenberg De Waal, v.m. 10 uur, Ds. J. Henzei, pred. te Zutphen Den Hoorn, v.m. 1130 uur, Ds. A. Oskamp De Oocksdorp v.m. 10.80 uur, Ds. W. Plug O u d e s o h i 1 d, v.m. 10 uur, Ds. A. Oskamp De Koog, v.m. 10 uur, Ds. J. v, Schaik pred. te Soest Doopsgez. Gem. Den Burg, v.m. 10 u„ Ds. A. Vis Er rijdt een vrije autobus van de Waal naar den Burg. Den Hoorn, v.m. 10.80 uur, Ds. Smidts van Den Helder. Geref. Kerk. Oosterend, v.m. 10 en 's av. 7.80 u. Ds. A. v. d. Leer Geref. Kerk (H.V.). Oosterend v.m. 10 u. Ds.Buskes n.m. 8 uur, de Eerw. Heer Kok Visscherijberichten. ïft Mn-Sen P' 9t O.7O—O.4O :.S4:£ Op- en ondergang van Zon en IVIaan en tijd van hoogwater (Texel). D 26 8.54 21.05 5.57 20.02 11.09 11.80 Licht op voor alle voertuigen: L-JJIUIB IIII«Uil■"■'1 INHIIIMH— «llllll» 'Hl Kapelmeester ANDRÉ HOPPE BROUWER. De „Nieuwediep" vertrekt Zondag om 10.15, 3.en 5 uur van het Havenhoofd. Prijs: f 0.60. Het gouden echtpaar v, OoIJen—Bruin, Jan in 't Veltstr. 60. ZONDAG 24 AUGUSTUS 1030 21 Aug. Aangebracht door korders: 1816 kleine tongen „o.ij—0.08 4 tarbotten 0 «n 66 kisten schol I p. fc. 9 so_~',0 44 Wsten 8chol v 2B Au g. Aangebracht door korders: 1924 tonigen p, ,t f 20—o 1229 kleine tongen 0.20—010 38 kisten schol I p 'fc "fi«06 «o 32 kisten schol II 13 kisten schar 1'

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 13