Permanent Wave Maison Gerrits, het getal opcenten voor deze gemeente dient te worden bepaald op 50. IV. Woonforensenbelasting. De bezwaren tegen de invoering zijn naar de meening van B. en W. overwe gend, waarbij zij terloops opmerken, dat de forensenheffingen bil belanghebben den steeds zeer impopulair zijn gebleken. Zii meenen dus te moeten voorstellen van de in art. 255 der Gemeentewet geboden bevoegdheid tot heffing eener woonforen senbelasting voor deze gemeente geen ge bruik te maken. V. Classificatie voor de personeele be lasting. De nieuwe bevoegdheid van den Raad boudt verband met de omstandigheid, dat de opbrengst der personeele belasting, welke het Kijk blijft heffen, met ingang van 1 Januari 1931 geheel aan de gemeente wordt uitgekeerd. De gemeente is thans gerangschikt in de 8e klasse. De vraag of in deze classificatie wijzi ging moet worden gebracht, heeft reeds vroeger een punt van overweging uitge maakt en kwam ook in den Raad ter sprake, zulks naar aanleiding van de voor bereidingen van de rijksbelastingadmiiu- stratie om tot de opsohuiving van deze ge meente naai- eene hoogere klasse te gera ken. Sedert dien is B. en W. gebleken, dat bij ongewijzigde handhaving der bestaande bepalingen van rijksrwege de gemeente Vieringen vermoedelijk zou zijn gebracht van de 8e naar de 7e klasse. Het gevolg hiervan zou zijn, dat de grens voor belastingvrijdom van perceekn zou worden verhoogd van 76 tot 100, zoodat alsdan ook voor de perceelen met een huurwaarde van 76 tot en met 100 t-reen personeele belasting meer behoeft te worden betaald. Behalve deze verande ring wordt de aftrek volgens art. 13 der wet verhoogd van 70 tot 95, zoodat alie aanslagen eene vermindering ondergaan. Naar de meening van het College be staat er ongetwijfeld aanleiding de ge meente Wieringen in een hoogere klasse te plaatsen. De stijging der woninghuren is hi r de laatste jaren belangrijk geweest, zelfs in die mate, dat huren van 100 nog slechts sporadisch voorkomen. Niet uit het oog te verliezen is echter, dat die groote stijging der huren van tijdelijken aard is en binnen niet te langen tijd stellig door eene scherpe daling zal worden ge volgd. In dit verband meenen zij te moeten wy'zen op het hi. onjuiste standpunt der rijiksbelastingadmlnistratie, die eene her schatting van de huurwaarden in deze ge meente deed bewerkstelligen, gebaseerd op die tijdelijke en zonder twijfel onder niet normale omstandigheden bedongen huurverhoogingen. Hoezeer men misschien geneigd zou zijn desniettemin' eon stap verder te gaan en de gemeente te rangschikken in de 6e klasse, meenen B. en W. toch een derge- lyken stap te moeten ontraden. Het ge volg daarvan' is immers niet alleen, dat de grens voor belastingvrije huurwaarden wordt verhoogd tot 125, doch tevens dat alle aanslagen, ook de hoogste, een ver mindering ondergaan, die in totaal de op brengst der belasting zeer belangrijk doen dalen. De Inspecteur der directe belastingen berekent het verlies aan opbrengst bij plaatsing der gemeente in de 7e klasse op 2175 in hoofdsom, hetgeen met de op centen in totaal een verlies geeft van pL m. 4000. Bij plaatsing in de 6e klasse wordt het verlies door hem echter becij ferd op 5300, met de opcenten, samen dus circa 10.000. Op eene totaal-opbrengst aan hoofdsom en opcenten van pLm. 24.000 in deze gemeente is eene vermindering van 10.000, aldus B. en W. niet verantwoord. Wij meenen dus te moeten voorstellen de gemeente Wieringen te rangschikken in de 7e klasse. VI. Opcenten op de personeele belas ting. Ten opzichte van de personeele belas ting heeft de gemeenteraad verschillende bevoegdheden gekregen, waardoor de op brengst dezer belasting en de druk daar van kan worden beïnvloed Wat de öpbrengft dezer belasting betreft zijn B. en W. van meening, dat deze gelijk behoort te zijn aan de tegenwoordige hoofdsom, verhoogd met de daarop ten behoeve van de gemeente, de provincie en het leeningsfonds geheven opcenten. Bij de totstandkoming der nieuwe wet is im mers uitdrukkelijk uitgesproken, dat de bedoeling voorzat om te komen tot tempe ring van de groote verschillen in belas tingdruk, voor zoover de belasting naar het inkomen aangaat. De bevoegdheid tot opcentenheffing op de gemeentefondsbe lasting wordt daarbij juist beperkt om de gemeenten te verplichten ook en zelfs in belangrijke mate de verteringsbelas ting (dat is dus: de personeele belasting) aan te wenden als sluitpost voor de ge- meentebegrooting. Zijn B. en W. dus van oordeel, dat de opbrengst niet of slechts weinig van de tegenwoordige behoort te verschilleni bovendien zijn zij van meening, dat het niet gewenscht is, behalve de herclassifi catie, nog wijzigingen aan te brengen in de grondslagen of tarieven der belasting zoolang met eenige ervaring is opgedaan ten aanzien van de resultaten van het ge heel der nieuwe voorschriften. Zy advisee rt fr8 niet verzwaring der personeele belasting over te gaan, doch moeten daar naast ook een verlichting daarvan met na druk ontraden. Wel zal eenige verhooging van het getal opcenten noodig ziin ter compenseering voor hetgeen gederfd wordt door de wijziging in de classificatie! Doordat de aftrek tengevolge hiervan gr oter wordt, zal voor de lagere huur waarden ondanks de verhooging van het teriin opcent®n ,6en voordeel ontstaan, lerhSiJ001 d!, hoo<r6re huurwaarden de verhooging gering zal rijn. Daarentegen zal de gemeente, zooals boven is medegedeeld, in het vervolg moe ten gaan heffen de opcenten, die tot dus ver ten bate van het rük en de provincie kwamen. Dit zijn 10 h 20 opcenten ten be hoeve van het Leeningsfonds 1914, 20 op centen voor de provincie en 80 opcenten op de aanslagen naar de grondslagen „paarden" en „motorrijtuigen" eveneens ten behoeve van het Leeningsfonds. Conform deze wijzigingen wordt aan den Raad voorgesteld te besluiten. Schagen. EEN DURE STOKERIJ. Moj. D„ in de Magnusstraat, wilde het fornuis met een rolletje bankbiljetten stoken. Toen zy hare vergissing bemerk te, wist zy de deeriyk gehavende biljetten toch nog te redden. Texel. Den Burg. MABKTO VERZICHT. Het marktbezoek was heden (Maandag morgen) belangrijk minder dan de vorige w68k. Wel waren er zeer veel veeboeren present, (de drukte voor den hooibouw is vrijwel geheel afgeloopen) doch van de bouwboeren was vrijwel niemand aan wezig. De verklaring voor dit feit is ge- makkeiyk te vinden. Door de aanhouden de regens van den laatsten tyd zyn de werkzaamheden op het land zeer veel ten achter gekomen, en nu weer een droge pariode intreedt is in de landbouwbedry- ven overvloed van arbeid, zoodat niemand gemist kan worden. De aanvoer van wolvee was deze week minder groot dan de vorige week, de prijzen waren daardoor iels beter, de ban de! vlug. Om tien uur was reeds bijna al het woivee verhandeld. Het rundvee was ook nu, niettegen staande de vrij goede prijzen elders, slechts weinig ter markt aanwezig, de aanvoer bestond in vette en nuchtere kal veren, en enkele zwaardere dieren. Wol werd niet ter markt verhandeld. De prijzen van dit product zyn nog te laag, evenmin werden granen en vlas verhandeld. De oorzaak hiervan moet ge zocht worden in de afwezigheid der land bouwers. Slechts enkele paarden en veulens wer den aangevoerd, de prijzen bleven hoog, de handel hierin stug. Belangrijk was de handel in pluimvee, langs de linkervleugel van Hotel Texel, 3tond hot marktplein geheel vol mot kis ten jonge hoenders, de prijzen waren be vredigend, AUTORIT VOOR „OUDEN VAN DAGEN". De aanhoudende regen en de storm achtige wind, die Zaterdag den geheelen dag woedde, en in den nacht van Zater dag op Zondag aanhielden, dreigden het voornemen der commissie van voorbe reiding om op 24 Aug. een autorit voor ouden van dagen te houden, geheel te doen mislukken. Zondagsmorgen kwam er echter een gunstige verandering in de weersomstandigjheid en toen het uur van afrit (hall twee) gekomen was, liet het weer voor zoo'n tocht niets meer te wen- schen over. De Groeneplaats te Den Burg was het punt van samenkomst; de autobezitters, die allen gratis hun luxe auto's voor dit doel beschikbaar stelden, hadden voor 't grootste gedeelte de oudjes, die den rit zou meemaken, voor hun aankomst op 't Marktplein, reeds van huis gehaald! 't Was een drukte van belang; niet alleen geraakte de geheele {Gröenleplaats ge vuld met auto's, doch ook honderden nieuwsgierigen waren samengestroomd om de lange file van auto's te zien ver trekken. Tegen half twee arriveerde ook nog een auto met enkele oudjes van De Waal en met 24 auto's werd de tocht begonnen. Men ging eerst de Parkstraat in, daarna rond Den Burg. Om kwart voor twee be vond de stoet zich op den Schilderweg. De wogen waren geheel opgedroogd en nog juist nat genoeg om het stof te binden. Voorop ging een vrachtauto met de noodige proviand, daarachter volgde een auto, waarop het „Tex. Fanfarecorps" een plaatsje had gekregen. Te Oudesohild arriveerde het gezel schap te ongeveer twee uur; al de be woners verzamelden zich op den dSjk, waarover de auto's door het dorp moes ten gaan. Een korte poos werd hier halt gehouden., 't Fanfarecorps speelde een vrooiyke marsch, terwyi zich uit 'het dorp nog een tweetal luxe-auto's met zeven oudjes by het gezelschap voegden. De tocht ging nu verder onder den dyk langs in de richting Den Hoorn; men was uitstekend in de gelegenheid het kolosale werk dat langs de zeewering wordt ver richt in verband met de Zuiderzeewer ken in oogenschouw te nemen. Een ge deelte van het oude fort „de Schans" is reeds voor dykverhooglng gebezigd; er wordt verder een breede Öjksloot ge graven en van het oude fort ,De tunette" heeft men ook reeds een gedeelte geslecht Te Den Hoorn arriveerde men om streeks half drie. 't Fanfarecorps Den Hoorn had zich opgesteld op 't z.g. plein tje; de vrooiyke tonen klonken dan ook van verre de aankomenden al tegen; een autobus (met 17 oudjes van Den Hoorn stond gereed om zich by den stoet aan te sluiten. Men hield hier even langer halt dan te OudeschiM; de oudjes werden op sigaren en ohocoladereepen getracteerd, terwijl de muziekcorpsen zich om beur ten deden hooren. Tegen drie uur verliet men weder het dorp, nagewuifd door de geheele bevol king, die op 't Pleintje was samenge stroomd. Met een kalm gangetje ging het langs Westorweg en Bakkenweg naar 't pension „Bosch en Duin'. Hier werd opnieuw lialt gehouden; de heer Buy8 (eigenaar van dit pension) had' alles voor de ontvangst van dit groote gezelschap in orde gebracht. Gratis worden de oudjes op thee onthaald; terwyi hier uit de medie genomen voorraad werd getrac teerd op gebakjes etc. De weg ging vervolgens door een ge deelte der Dennenbo'sschen op de Wes- terimient naar De Koog. Op dit dorp werd niet lang verpoosd. Er stond nog een te langen rit daarvoor op het programma. Men verliet De Koog omstreeks kwart voor vier; de weg werd nu niet zooals vorig jaar door 't z.g. „Mientergtop" ge nomen, maar langs den nieuwen weg achter De Koog om en langs 't pension „Holiday Home" naar den Koogerweg terug. Vervolgens ging 't door Waalenbuxg en langs den l'astweg naar De Oocks dorp, hier arriveerde men omstreeks vier uur. Men had teen juist 42 KJI. afglegu. Evenals het vorig jaar mengde zich de prettige bevolking van dat dorp direot geheel onder de deelnemers aan don tocht, waarbij zich verscheidene oudjes bevonden, die een groot deel van hun leven op dit dorp hadden doorgebracht Meu verbleef daar een prettig halfuurtje; de oudjes werden getracteerd op ranja, koekjes, sigaren, chocolade etc. Onder vrooiyke muziek van het begeleidende muziekgezelschap vertrok men te om streeks hall vyf in de richting „Dorp- zicht". De tocht ging verder langs de hofsteden ,3ern", „Zeeland", „Rotter dam"; den polder Eierland verliét men langs den Zjg. „Oorsprongweg". Over den Overtoom aan het einde van dien weg kwam men, in den polder 't Noorden, bier reed men langs 't Prins Hendrikhotel en by de aanlegplaats by de Noordersluis don Dijk op. Vandaar ging het langs de gehuchten Oost en Zevenhuizen naar hot dorp Oosterend Een geweldige drukte bracht dit talrijke gezelschap op dit an ders Zondags zoo rustige dorp. Daar het nog vroeg was, werd ook daar eenigen tyd halt gehouden, oude kennissen ver drongen zich om de auto's om die oude vrienden nog eens de band te drukken; j 1 Fanfarecorps gaf enkele muzieknum-1 miertjes ten beste. Omstreeks zes uur i nam men echter weder afscheid en werd de tocht vervolgd naar De WaaL Hier werd slechts zeer kort gepauzeerd. Te ruim zes uur arriveerde men te Den Burg. Een tocht was nu gemaakt van 62 K.M. Den Burg werd nog een paar maal rond gereden, juist om half zeven werd do stoet ontbonden. Allen waren hoogst voldaan over den keurigen tocht Br heerschte een pret tige stemming onder de deelnemers en vele der oudjes gaven gedurende 't reisje door zang biyk dat bet ritje van dorp tot dorp hun uitstekend beviel Een bizonder woord van huldo meenen wy te moeten brengen aan de personen, die gratis hun auto hadden beschikbaar gesteld en ook aan de ingezetenen, die voor ruime tractatio der oudjes hadden zorg gedragen. De commissie van voorbereiding, waar in vooral de heeren De Wild en J. Juc. Rab veel werk hebben verricht, zag haar werkzaamheden ruimschoots beloond met 't genot dat ze den oudjes heeft bezorgd. Malhurs van beteekenis zyn gedurende den tocht met de talrijke auto's niet voor gekomen; een auto van den heer E. liep bij de Koog een lekke band op. In 't Noor den liep een wiel van een Fordwagen af (zonder eenig ongeval). Door onvoorzich tigheid van een motorrijder had naby de hofstede Wageningen in Eierland bijna 'n ongeval plaats, dat door snel ingrijpen van den heer De Lugt werd voorkomen. De heer Tolens nam daar met zyn mptor, waarop een dame was gezeten, een te korten draai, waardoor 't rywiel slipte en omviel, de heer De Ligt remde en week snel uit naar links, waardoor over- rijding "werd voorkomen. De Waal HOE HEET DIE VOGEL? Als een byzonderheid kan worden mede gedeeld, dat in den tuin van den heer P. Roeper alhier, 2 vogels zyn gezien die hier zeer zelden voorkomen. Zy deden zich te goed aan de zonnebloemen, die daar bloeiden en aten deze bloemen ge heel kaal. De vogels waren in het geheel niet schuw, men kon ze tot op een afstand van twee meters naderen. De kleuren waren, vermoedelyk van het mannetje, rood over den kop, voor de borst en onder de staart, donkerbruine vleugels, gebogen zwarte snavel. De andere vogel (waarschyniyk het vrouwtje) was geheel donkerbruinachtig gekleurd, met donkere vleugels en poot jes, en eveneens gebogen snaveL Watergolf Haarverven Coiffeur de Dames. Diplome Paris. SPOORSTRAAT 128. - Tel. 457. belangrijk handelsartikel en worden' dus, behalve in moestuinen, ook ln het groot veel geteeld. 1. Pootuien. In Augustus—September worden de be kende Zwyndrechtscbe pootuien vry dicht op een beschutte plaats gezaaid. By strenge winters kan eenige bedekking geen kwaad ter voorkoming van misluk king. Begin Maart worden de planten op de bestemde plaats uitgezet. Wy merken op, dat de planten met de fijnste wortels en een fijnen hato de beste kwaliteit uieD leveren. In Juni kan gewooniyk geoogst worden, waardoor een nateelt zeer goed mogeiyk zy in. Lang bewaren kan men deze pootuien' niet, dat is ook niet noodig, omdat zy in een tyd komen, dat er geen andere uien meer zijn. 2. Zaalulen. Deze zaait men in Maart dadelijk op de bestemde plaata Eon vruchtbare en goed bemeste grond, die niet spoedig uitdroogt, is gewenscht. Indien wat dicht gezaaid ia worden de planten min of meer uitge dund. Dit wordt betrek'keiyk weinig ge daan. Meer zorg eisoht het wieden. Een uitstekend hulpmiddel hierby vormt het stoffijngemHlen' kainiet, dat op tyd cd goed toegepast zeer veel arbeid bespaart. In den herfst heeft de oogst plaats. Men laat de ballen goed drogen, verwy- dert alles, wat door insecten is beschadigd en de uien, die een breedon hals hebben en de schieters. In Holalnd en Zeeland, waar de meeste uien geteeld worden, gebruikt men meest Stroogele Hollandsche en Zeeuwsche bruine. 3. Inmaak uien. Deze zyn ook bekend onder den naam Zilveruien of St. Jan's uitjea Goede soor ten zijn o.a. Fyne witte Parel en St. Jan'6 fyne Witte. In Maart worden zy dicht gezaaid en later niet gedund, waardoor rijn klein blijven. Zij zyn bestemd voor den inmaak en moeten daarom goed wit en mooi rond zyn. Voor den handel moeten deze uitjes in drie grootten gesorteerd worden. 4. Sjalotten. Hoewel ook deze door zaad vermenig vuldigd kunnen worden, past met dit zeer weinig toe. Meestal worden de gave bol len in Maart op 10 c.M. niet diep in den grond gezet. Vry spoedig ontwikkelen zich de wortels, waardoor de plant meestal wat hooger komt te staan. Daarna ver- sohynen de pypvonmige bladen. De zoogenaamde okselknoppen ont wikkelen zich tot nieuwe bollen, waar door één bol meermalen 10—12 nieuwe bollen levert. De oogst heeft plaats ln Augustus ook wel reeds in JulL Voor het volgende jaar nemen men de beste bollen, die men droog bewaart. De sjalot wordt ln hoofdzaak gebruikt voor den inmaak en leent zidh daarvoor zeer goed, doch vraagt meer bewerking dan de zil'veruien. Bemesting. Deze uiigewassen vragen een goed be mesten bodem. Per Are geve men 12 K.G. Patent Kali, wat ons beter voorkomt dan een overeenkomstige hoeveelheid kali zout; 12 K.G. Slakkemneel of Superfos faat on 8 KG. Ohilisalpeter. P. EEN MAALGERODP Bloem van Inlandsche tarwe ln wittebrood. Naar Het Volk verneemt, heeft de landbouwcrisisoommlssie, de zg. oommis- sie-Lovink, aan de regeering voorgesteld, by de wet voor te schrijven, dat in het wittebrood een zeker percentage bloem van inlandsche tarwe moet worden gebak ken. Dit meent bedoelde oommissie te kunnen bereiken door te bepalen, dat slechts tarwebloem mag worden afge leverd, waarin een bepaald percentage bloem van inlandsche tarwe is gemengd. Uit de Land-en Tuinbouwwereld. ONZE GROENTEN. UIEN. Uien behooren tot die groenten, welke uit een gezondheidsoogpunt alle aanbeve ling verdienen. Onlangs vernamen wy nog van een rheumathiekiyder, dat hy baat had gevonden door op zyn nuohte- ren maag een kleine lepel fyn gesneden rauwe ui te gebruiken. Wy kunnen deze geneeskundige kracht van de ui niet be- oordeelen, doch kwaad kan het in geen geval. De teelt van uien is zeer eenvoudig. De bollen kunnen, indien zy goed droog zyn lang bewaard worden en geven by scbaarschte van andere groenten een aan gename afwisseling. Zy vormen ook een DE WERELD ROND Langzame verandering? Nauweiyks in zee of de schuiten keeren al weer naar de haven terug. Dezen zomer is al menigmaal die klacht geuit en, zoo we het ai niet wisten, daaruit kan worden geconcludeerd, dat het weer van de kook was. Houdt de vacantieganger in hoofdzaak zioh bezig met den regen en is de wind een factor van minder belang, met den visscher is het juist andersom en al voor hem de regen niet altyd even ver- kiesiyk, toch is het de harde wind, die hem noodzaakt zyn net maar weer binnen boord te draaien en haastig te tuffen naar zyn home. Dost West, thuis best, is voor hem ook van groote beteekenis, maar van het vele thuiszitten, kan de schoorsteen niet rooken. Dok hy snakt er daarom naar, dat het weer wat bestendiger wordt, zoodat er weer gelegenheid ia wat geid in het laadib te brengen. De omstandigheden in de natuur schjj. nen wat rustiger te worden en voor a]!es is het te wenachen, dat hei zoo een poon mag voortduren. De vacantieganger kan dan nog volop van deze hekkesluitersweek prof ;'.^ereu en vindt gelegenheid zich te vermeien in het wonder der natuur, waarvan hjj zich langen tyd weer heeft te spenen als hy tussohen de vier muren io opgesloten on als docent of als leerling veel dors heeft toe te dienen of te slikken. Het is niet te verwonderen, dat er alge meen een sterk verlangen is ontstaan naar de natuur. Hoe meer de mensohen geperst worden tussohen de muren, hoe grooter de hang zal worden naar buiten. Dit haken naar de natuur bewyst wel zeer demonstratief, dat wy onzen aanleg groot geweld hebbon aangedaan en nog sloeda uoeu. Lees onverschillig welk boek en steeds getuigt de inhoud, dat de stedeling een brok van zyn zuiver genot is kwijtgeraakt en dat hy zich daarom onderdompelt in het suriwaat van genot, dat hem toch verhindert zich voldaan te gevoelen. Wy allen hebben verleerd in de natuur te lezen en van de natuur te leeren en daardoor is het combinatievermogen, om hetgeen in de natuur voorvalt met elkaar te vergelijken en te toetsen, tot een rudi ment by ons geworden. Zy, die immer in de vrije natuur ver- keeren en daaraan hun bestaan danken, zooals boeren en visschers, hebben he.t minst te lyden gehad van die ontaarding, ofschoon ook zy slachtoffer zyn van het geen een anuer hen als wyaheid verkon digt, waardoor zy verleerd hebben eigen oogen goed den kost te geven en eigen zintuigen te scherper en eigen waarnemin gen te toetsen. Ons oriënteeringsvermogen is gropteo- deela zoek, in tegenstelling met dat van de oervolken, die het met geen andere dingen kunnen te weten komen, waar ze zich bevinden ten opzichte van een zeker punt en er dus voor hen alles van afliangt om op eigen aanvoeling en opmerkzaam heid te leeren afgaan. Er zyn enkelen, die van dat vermogen nog in zich omdragen. Ik las b.v. van Dr. Van der Sleen, dat hjj haast geen kompaa noodig had om zich te oriënteeren. Als men met dergelijk vermogen geze gend is, is het ook niet te verwonderen, dat de muren je te eng worden en dat je begint te zwerven in de onvolprezen schepping. Zoo iemand is ook Dr. v. d. Sleen, die zwerft van het eene deel der aarde naar het andere. Zoo iemand was ook Nansen en Sven Hedin en zooveel anderen, die slechts rust hadden als ze rusteloos ronddoolden in weinig of niet betreden gebieden. Zoo is het ook te verklaren, dat er zoo veel zwervers zyn, die door ons misschien worden veracht of beklaagd, doch wier in geschapen drang op eon moment tot uit barsting komt, zooijpt ze moeten vluchten in de natuur. Alle banden verbreken dan, het vrije en het onzekere lukt hen en ze hebben geen rust. vóór ze de onrust een hand hebben gereikt lk herinner me gelezen te hebben van een asyl voor zwervers in één onzer groote steden, waar hen gratis of tegen gering betaling onderkomen en voeding wordt verstrekt 's Winters is het vol; plaatsen te kort- Nauweiyks echter breekt het voorjaar aan of het aantal bezoekers slinkt met den dag. Her en ver stuiven ze heen en zwerven in Gods wyde natuur. Te beklagen, te veroordeelen? Wie kent de machten, die een ander bo- heerscht? Pallieter, Flierefluiter, het zyn twee na men uit onze hedendaagsche litteratuur) die^ by benadering omschrijven wat er in zoo'n menschenziel kan omgaan. Neem de visscher, die, gezeten met den helmstok onder den arm, mymerend schouwt naar zee en lucht, naar vogel en visch, on die dageiyks kennis maakt met de ruwheid van zijn vak; en vraag hem ol hij zich aan wal gelukkiger gevoelt. Dam tion tegen een, als hij bewust de dingen doordenkt, zal hy antwoorden, dat hy da zee kiest boven den wal. En als de Zuiderzee gedempt ls, dan. zaj er 'n geslacht overheen gaan vóór men zlon heeft aangepast aan den tredmolen van het geordende vak. En het ls zoo echt ver klaarbaar, dat er geen animo is om ie anders aan te pakiken en zelfs de bes li lm, die ln elkaar is gezet om hen ve trouwd te maken met hetgeen de gevul zigde omstandigheid voor hen noodzak lyk maakt, zal slechts in staat zijn om'1' te doen beruston in machteloosheid, j. Het is geen wonder, dat er een sterker drang is raar het kampeeren, o ui is het dan slechts voor korten ti|d, 21 te kunnen één gevoelen met de nattnm- Het zich nestelen in groote centra1 Ontwerp-verordeningen op de helling en invordering van deze opcenten worden ter vaststelling aangeboden. GEÏLLUSTREERD TONDAUStiLAO. 1« bladzijden, jrooi lormaaL «*n Jaargang telt duizenden Interen •ante foto'a, vele boelende vervolg- whaen' "'mtane" «P»nnend« kleinere Terhalen, om. ern. O kunt rioh abon neren bij de Uitgever, dezer Cour^T, Toor slecht, 50 et. per kwartaal, A franco per post.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 6