HOLLYWOOD REVUE. r&cJiO' pro^r&mm& DE Sport. U MOET HAAR BESLIST GAAN ZIEN, ZIJ IS GEWELDIG, POSTDUIVENSPORT. Marine-berichten. Burgerlijke Stand van Den Helder van 28 tot en met 26 Augustus. GETROUWDJ. Boonstra en V. Ja- oobsz. BEVALLEN Th. H. DijkstraKoning, d.J. UfkesKoning, z.E. Zuljderland Bais, z. OVERLEDEN P. A. Leljdeckers, 70 J. Marktberichten. 1URMEK-EtND, 26 Augustus. Kaas totaal 46 stapels. 31 stapels boerenkaas per 100 kg. 41, met rijksmerk; 16 stapels fabriekskaas per 100 kg. 41.50. met r«ksmerk; 1920 kg. boter per kg. 1.4A-1.65. Koeien totaal 580 stuksi 350 vette koeien per kg. 1—1.18, han- oon ivi 100 f?elde koelen per stuk 190 dZO; 60 melkkoeien per stuk 260—426, handel stug; 80 stieren per kg. 0.80-0.95, zd paardien per stuk 100—200, handel stil; 41 vette kalveren per kg. 1.10—1-30; 85 nuchtere kalveren voor de slacht per stuk 1240, handel vlug; 42 nuchtere kalveren voor de fok per stuk 16—20, handel vlug; 41 vette varkens voor de zouterLj per kg. 0.16-0.62, handel matig; f noo var^ens voor de slacht per kg. 0.66—0.72, handel matig; 109 magere o^kr.e,na p6r Btuk f 31-44, handel matig; ^49 biggen per stuk 20—20, handel vlug! 34 bokken per stuk 11—15, handel matig; 692 lammeren per stuk 2280. H.R.C.ZANDVOlORT 0—3. Jammer, dat er zooveel wind stond, waar door het spel niet altijd tot zijn reciht kon komen; nochtans hebben de Racers een zeer goeden indruk gemaakt, een hoopvol pers- perspectief voor de komende competitie. Wel iswaar is de matcih verloren, doch onjuister beeld van de krachtsverhouding zal niet veel in een wedstrijd te aanschouwen zijn geweest. Het zat de rooden met schieten tegen, ge ducht tegen, niettegenstaande het schot door- eengemomen beslist goed was van ae forwards. De Zandvoort-keeper was prima, doch hij had bijzonder veel geluk, vooral na rust. HRC had een nieuwen linksback, die na een zwak be gin tal van goede dingen deed, vooral zijn besliste wijze van ingrijpen was in orde. Een speler met durf, die echter nog zuiverder moet leeren wegwerken en zich hoeden moet voor te ver opdringen. Een andere nieuweling was de rechtsbinnen, ook een speler waar- wel wat in zit, maar -die voor doel doortastender moet worden. Zijn schot was overigens goed. Overigens zagen wij de oude bekende gezich ten: Goudswaard, die als spil weer alom tegenwoordig was en wiens aangeven ala steeds zeer correct was; de kanthalfs, Roobol en Stolk, beide spelers van goeden wille en onvermoeid; Kapteln en Prins, de snelle vleu gels en met een goeden kijk op het doel; de middenvoor, die het er op gezet had den bal laag te houden en daarin uitmuntend slaagde, maar jammer genoeg met schieten geen ge luk had, wat ook van zijn partners kan ge zegd' worden; Siersma, een back met terrier- eigenschappen, die de situatie bijna steeds meester was. De keeper tenslotte heeft het niet heel druk gehad; voor rust werd: hij slechts eenmaal aan den tand gevoeld. HRC's spel had tal van goede hoedanig heden, zoowel in de techniek als tactiek; de combinatie sloot dikwijls goed eni zooals we reeds zeiden, het vertoonde is voor ons een gelofte dat het la het komende competitie- seizoen best gaan zal. Zandvoort is lang niet meer de club van 7, 8 jaar geleden, toen ze tot een der sterkste ae klassera van hei Westen behoorde. Wel bleken' de meeste stelers het spel wel te ken. nen (middenvoor, rechtsbuiten, linksback, keepèr), maar er was te weinig samenhang en róór werd nogal eens te lang gepingeld. Zeer zeker waren hun spelkwaliteiten tenmin ste voor het grootste deel heel wat minder dan 'die der Racers, vooral ten opzichte van het verband in de ploeg. Dat Zandvoort nochtans gewonnen heeft, is louter toeval; de uitslag is een verrassing, meer niet. Zoowel mèt als tegen wind is bijna steeds op de Zandvoort-helft gespeeld; geregeld was HRC in het offensief. Kort voor rust profi teerde Z. van een uitval en de linksbinnen scoorde onhoudbaar. Dadelijk vanaf den aftrap werd het zelfs 20. De eerste 20 min. van de 2e helft was Z., hoewel den atevigen wind in het voordeel hebbende, geheel inge sloten en verkeerde het doel herhaaldelijk in gevaar, doch Prins, Beneker en Bakker zagen hun goed gerichte schoten herhaaldelijk ge keerd of wel palen en lat voorkwamen een doorboring. Niets, letterlijk niets, wilde luk ken! Toen daarna de Z.-midvoor bliksemsnel doorbrak, scoorde hij onhoudbaar. De gasten kwamen daarna wat los, maar toch bleven de roodhemden verreweg het gevaar lijkst. De laatste 10 min. trok. geheel H. naar voren, maar men kon het alleen tot een buiten spel doelpunt brengen. Na 'de rust was de strijd bizonder pittig en vurig, wat niet van de ie helft kan gezegd worden. Scheidsrechter Swart faalde een enkele maal op buitenspel, maar leidde overigens correct. Behagen. SparW-nietrww. 24 Aug. was te Schagen een adspdrantendag. Daar betwistten de adspiranten van Sparta, Oudkarspel, Wieringerwaard en Wieringen elkander de overwinning op het voetbalveld. SpartaOudkarspel 3I, Wieringerwaard- Sparta 1o, Nieuwe Niedorp BKC 0—3, Suc ces DTS 13. De uitslag van de verliezicrsron'de was: Sparta1 b—Succes b o3, NVV a—DTS a 0—6. Winnersronde: WFCDTS b 41, Sparta a BKC a 9o. De uitslag was dus: ie prijs Sparta a, 2e pr. BKC, 3e pr. DTS; B-klasse: ie pr. WTC, 2e pr. DTS b, 3e pr. Succes b. Callantsoog. Callantsoog-nieuws. Zondagmiddag j.L speelde Callantsoog I haar 2e nederlaagwedstrijd en wel tegen een Pctten-comb. Petten is zeker erg belust op den uitge loofden lauwertak, w.ant volgens hun eigen zeggen waren er maar 2 spelers uit het 2e elftal. Om half drie floot de scheidsrechter aftrap pen. C., die den toss verloren «ad, speelde tegen den harden wind in. Dadelijk was het te zien, dat P. veel en veel te sterk was. Spoe dig stond het o-1. Door een misverstand in de P.-achterhoede schopte de P.-back in eigen doel (11). Hierna was het uit met C. RegeS- matig voerde P. den stand op tot 61. Hierna was het rusten. Na rust denken de C.'ers ook voordeel te trekken van den harden wind, maar helaas, hoe later het wordt, hoe meer de wind gaat liggen. We krijgen natuurlijk weer meerdere aanvallen van P. en spoedig staat' het 8—1. C. weet dan nog een corner te forceeren. Hoog komt de bal voor het doel en onberis pelijk kopt de C.-midvoor buiten bereik van den keeper in het net (8—2). Spoealg is nu het einde .daar van dezen zeer ongelijken wedstrijd. De scheidsrechter leidde goed. Geel-rood-nieuw s. 't Zand. Geel Rood' 1 ontving j.1. Zondag SRC van Schagen op haar terrein. Gespeeld werd een vriendschappelijke wedstrijd om een lauwer tak. Bij .de loting even over half 3 wint SRC den toss en verkiest voor den wind te spelen. In den beginne is de bal. geregeld op het middenveld, doch na 10 min. spelen gaat SRC tot den aanval over; een der spelers lo9t hierna een hoog schot op het GR-doel, waarbij de bal zit. Hierna gaat het spel weer over en weer. Na een half uur spelen neemt SRC een corner, welke na eenige schermutselingen voor het GR-doel in een doelpunt wordt omgezet -Stand 2o voor SRC. Bij het nu volgende spel zit IrR er geducht op en weet dan ook met een laag schot den achterstand' te verkleinen tot 21, waarmee de rust komt. Na de rust, na min. spelen, weet GR nogmaals te doelpunten, waarna door beide elftallen hard wordt gewerkt om den tak te veroveren, doch beidt ploegen gaven geen kamp, waarna het einde kwam met 22. Door den dwarsen wind was de bal hinderlijk veel over de zijlijn1 en had de grensrechter daar zijn i anden vol. Tevens kunnen wij van de zen wedstrijd nog vermelden, dat de linksback van GR na 10 min. spelen een zoo raken schop tegen het dijbeen had te incasseeren, dat het spel er door moest worden onderbroken, terwijl 5 min. voor rust de linksback en links half van SRC zoodanig met elkaar in botsii.g kwamen, dat de linksback het veld uit moest worden gedragen. Wij vernamen later, dat hij geen verdere nadeelige gevolgen ervan onder vond. Overigens woog het spel der spelers vrij goed tegen1 elkaar op alhoewel SRC vrij wat beter samenspel te zien gai dan GR. We vernamen dat de tak niet is uitgereikt geworden, doch dat hierom over pi.m. 3 a 4 weken een hernieuwde wedstrijd op het GR- terrein zal worden gespeeld. De wedstrijd om 1 uur GR Callantsoog 2 is niet doorgegaan, wegens uitblijven der Cal- lantsoogers. Eveneens liet Dosko 3> die om 4 uur tegen GR 3 zou spelen, op zich. wachten. Volgende week speelt GR 1 een nederlaag wedstrijd tegen Callantsoog 1 op het Jerrein van laatstgenoemde. WIELERSPORT. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN WIELRIJDEN. Michard wereldkampioen; voor de vierde maal! Moeskops no. 9. Gérardin kampioen der amateurs. Het eerste gedeelte der wereldkampioen schappen wielrijden, gehouden te Brussel, be hoort tot het verleden. Namelijk de sprint wedstrijden voor beroepsrijders en amateurs, Zaterdag en Zondag gehouden. Het werd een gloriedag voor Frankrijk, daar in beide afdee- lingen een landgenoot den wereldtitel verwierf: Maurice Michard van de profs, terwijl de 19-jarige Louis Gérardin den amateurstitel verwierf. Het is wederom onze landgenoot Moeskops („Peter de Groote") geweest, die het Michard in de finale aardig lastig gemaakt heeft. Ne derland heeft dus ook hier een duchtig woordje meegesproken. Bovendien heeft deze 38-jarige bewezen, nog steeds de eenige te zijn, die op een gunstig oogenblik in staat is een Michard, op het toppunt van» zijn kracht te verslaan. Dat heeft .hij in den zen rit dui delijk gedemonstreerd, na in den eersten rit met 3/4 lengte te zijn geslagen. Eerst de 3e rit bracht de beslissing. Moeskops heeft zich niettemin niet te schamen over zijn nederlaag; op zijn leeftijd nog op één na de sterkste sprinter ter wereld te zijn, is waarlijk geen schande. Gérardin had eveneens drie ritten noodig om den Engelschman Cozens te slaan. De eerste rit werd door Cozens met een volle lengte gewonnen; in- de tweede zegevierae Gérardin met 3/4 lengte. De beslissende rit was bijzonder emotievol en werd in de laatste paar meters beslist. De Franschman won met een handdikte, tijd 13.6 sec. Hierbij een overzicht van de wedstrijden. Wat de wedstrijden van Zaterdag betreft, werden alleen de series, herkansingsritten en achtste finales, verreden. Wat onze landgenooten betreft, sneuvelden v. d. Linden en van Steenbergen reeds in hun serie (drie ronden, 1080 M.). Van der Lin den reed in de achtste serie, die door den En gelschman Theaker gewonnen wera. De Hol lander werd no. 3, evenals Steenbergen, die In de zevende serie geplaatst werd, waarvan Cozens (ook een Brit) winnaar werd. Ook in de herkansingsritten werden zij geslagen. Nié mand had trouwens iets meer verwacht. Voor de kwart-finales kwalificeerden zich Perirn (Fr.), Pelizzari (Italië) Theaker, Malatesta (Italië), Beauford (Fr.), Gérardin (Fr.) Co zens en Andersen (Denemarken). Onze beroepsrijders hielden zich beter. Moeskops („Big Pete") en Mëijer wonnen hun series volgens de regelen der kunst. Pij nenburg verloor zijn serie eervol tegen den Amerikaan Honeman (een coming.man), maar slaagde er in zijn herkansingsrit glans rijk te winnen, waardoor hij zich kwalificeerde voor de achtste finale. Helaao trof nlj hef daarna slecht door tegen Michard, den wereld kampioen, te moeten uitkomen en werd toen uitgeschakeld. Ook Leur wist zich niet te plaatsen. De grootste verrassing was wel dat de fameuse Faucheux uitgeschakeld werd door den Deen Falck Hansen. Er werden, evenals voor de amateurs, 13 series verreden: 3e serie, 1 Jaap Meijer; 6e serie, 1 Faucheux, 2 v. d. Leur (op 3/4 lengte) 7e serie, 1 Moeskops (op regelmatige wijze gewonnen)8e serie, 1 Honeman, 2 Pijnen burg (1/4 wiel). In dé herkansingsritten wist Pijnenburg zijn serie te winnen voor Degraeve, MoTetti en Engel. De achtste finale telde acht series, die gewonnen werden door Piani (Italië), Steffens (Duitschl.), Jaap Meijer (2 Osmella, 1/2 lengte), Moeskops (met drie lengten gewonnen vóór Bob Spears), Michard (voor Pijnenburg op 3/4 lengte); Falck Han sen (2 Faucheux op 1 lengte), Kaufmann (Zwitserland) en Honeman. De wedstrijden duurden van 3 tot 8 uur en waren door .hoogstens 7 8000 menschen be zocht. Het dreigende weder was triervan wel de oorzaak, doch tot regen is het niet ge komen. de amateurs een aanvang; winnaars werden: Andersen, Gérardin, Cozens «n Pelizarri. Hierop vofrfCe» de demi-finales, ie demi- finale: 1. Cozens 12.6 sec.; a. Andersen, op 2 lengten, 2e deml-fluale: 1. Gérarnln 12.4 sec.; 2. Pelizarri 1/2 wiel. Een ware verrassing, daar de Italiaan sterk favoriet was. Finale, ie rit: 1. Cozens, 2. Gérardin; 2e rit: 1 .Gérardin 12.8 sec., 2. Cozens op 3/4 lengicj 3e rit: 1. Gérardin 13-6 sec., 2. Cozens. Toen kwamen de profs aan de beurt De kwart-finales werden gewonnen door: Moes kops 12.8 sec, 2. .Steffens, Duitschland, op 3/4 lengte); Piani (2. Kaufmann, op 1 lengte); Falck Hansen (2. Honeman, op 2 lengten) en Michard 12.2 sec. (2. Jaap Meijer, op 1 lengte; onze landgenoot behield de leiding tot op on geveer 200 M.). De demi-finales brachten de volgende resultaten, ie demi-finale: 1. Moes kops, 2. Falck Hansen. Een ware titanen kamp volgde op het rechte eind van de bocht; met een feilen ruk op den laatsten meter wierp Moeskops zijn voorwiel een handbreedte eer der over de streep, waardoor hij zich in de finale geplaatst zag. Onze landgenoot maakte in dezen wedstrijd' den snelsten tijd, die tot dusver over deze baan was gedaan. Over de laatste 200 M. werd 11.L precies J2 sec. geno teerd. 2e demi-finale: 1. Michard, 12.4 sec., 2. Piani. Op 200 M. zette de Italiaan de spurt in en slechts met inspanning van al zijn krachten wist Michard met een kwartwiel te zegevieren. Evenals het vorige jaar werd het dus een finale tusschen Michard en Moeskops. De strijd om de 3e en 4e plaats ging dus tus schen den Deen Falck Hansen en Piani. Na 3 ritten zegevierde Piani. Daarna de groote finale. Muisstil was het In het groote Stadion, toen belde renners aan de start verschenen. De Hollander nam de leiding en uit de tweede bocht komende zette hij de spurt in, wat de bedoeling van Michard was. Want deze laatste slaagt er in bij het uitko ken van de laatste bocht naast zijn tegenstan. der te komen en wint op het rechte eind ge decideerd met 3/4 lengte. Laatste 200 M. In 12.2 sec. In de 2e rit nam Moeskops revan che; nu had Michard de leiding, totdat de Hol lander op 230 M. met een paar geweldige ruk ken over de buitenbaan' naar voren gaat en 2é/t lengte voorsprong neemt, waardoor den Franschman even is verrast. In de laatste bocht is het verschil nog 1 lengte, maar meer kan Michard niet bereiken. Wel wint hij op het rechte eind nog eenig terrein, maar den Hollandschen reus klemt de tanden op eikaar en onder ademlooze stilte wint nlj met een half wiel voorsprong. Tijd 12.2 kc. De renners wordt nu 20 minuten rust gegund om wat op verhaal te komen en zich voor te bereiden voor de beslissende race. De atmosfeer is geladen als het beroemde tweetal aan de start verschijnt. Na een val- sche start, gaat Michard voorop, maar hij dwingt Moeskops na 120 M. de leiding te ne men, waaraan deze dan ook niet ontkomen kon. In de 2e ronde bleef de volgorde hetzelfde, maar op 260 M. van de finish neemt de Franschman schitterend revanche voor de nederlaag in den 2en rit. Hij betaalt met ge lijke munt, door onverwachtb uitenom (in plaats van binnen door) weg te schieten. Het was een grootsche manoeuvre van schitteren de tactiek. Moeskops kreeg geen kans meer om het wiel van zijn rivaal te pakken te krijgen. Op ISO M, waa de strijd reeds gestreden, Michard won met eenige lengten voorsprong en werd alzoo voor de vierde achtereenvolgende maal wereldkampioen. Het totaal-resultaat van de sprint wedstrij den is dus: Amateurs: Wereldkampioen: Louis Gérar din; 2. Cozens; 3. Pelizzari; 4. Andersen. Beroepsrijders. Wereldkampioen: Maurice Michard; Peter Moeskops; 3. Piani; 4. Falck Hansen. Donderdag a.s. worden de series wedstrij den achter motorgangmaking verreden. De in- ieeling is: ie serie Blekcmoler. (Heiland), Grassin, Möller, Uanera; 2c serie Schlebzum (Holland), Krclver, Paul Suter, Benolt en Szekeros; 3e serie Paillard, Linart, Cap, En gel, Lflupl (Zwitserland). ATHLETIEK- DE RECORDWEDSTRIJDEN VAN „TE WERVE". Ruim 4000 toeschouwers zijn getuige ge weest van de athktiekwed strijden, welke Zon dag op het terrein van „Clubhuis Te Werve" in Rijswijik zijn gehouden. Met het weer heeft men het bijzonder getroffen en op «e prach tige sintelbaan, zijn goede sport en spannende kampen geleverd. „Record"wedstrijden zijn het echter niet geweest, waarvan de sterke wind de oorzaak wa9. Alleen de snelwandelaar Gubbels deed van zich spreken; de 4 K.M. snelwandelen bracht hij van' 18 min. 47.2 sec. op 18 min. 36.4 sec. en de 5 K.M. van 23 min. 25.2 sec. op 23 min. 6.8 sec. Pogingen van Hoogewerf en Zeegers om de 1 Eng. Mijl resp. de 3 K.M. de verbeteren, faalden. Ook Berger kon het bestaande record van 80 yards niet verbeteren. Het mooiste no. was de 4 X 400 M. estafette, welke door Haarlem in den uitstekenden tijd van 3 min. 31 sec. werd ge wonnen; 2 werd de A.V. 1923. Beide ploegen verschenen op hun sterkst. Een mooie revan che voor de nederlagen in Groningen en Hil versum geleden. Pro Patria won welverdiend de Olympische estafette. Berger won de 100 M. in 11 sec. vóór zijn clubgenoot van den Berge, die weder geheel hersteld Is. Visser van Feijenoord won de 400 M. In 32.4 sec. en Hoogerwcrf nam de 1500 M. voor zijn reke ning (4 min. 13 sec.). Baar» liep tn de 5 K.M. hardloopen een fraaie race; tijd 16 min. 6.3 sec. Knol won natuurlijk het speerwerpen (53.73 M.) en Eijsker wierp den discus het verst (39.95 M.). Het verspringen was voor de Boer (7.15 M.), gevolgd door van Welsene». De totaal-uitslag is; 1. Haarlem, 76 p.; 2. Pro Patria, 38 p.; 3. Vlug en Lenig, 21P-I 4. A.A.C.; 5. Te Werve; 6. Trekvogel». De „Te Werve'-beker verhuisde voorgoed naar de prijaenkast van Haarlem, daar deze vereeniging er in slaagde om voor de derde maal in successie beslag te leggen op het kostbare kleinood. De organisatie was tip-top. P.D.V. „Victoria" Zondag 23 Augustus hield onze vereeniging een wedvlucht vanaf Dordrecht. In concours waren 63 duiven, duiven los te 8 uur met Wes tenwind. Prijzen werden behaald door: Fille- rup 1; Duinker 2, 6, 10, 12, 13, 16; J. Ver blauw 3, 17, 18; Bunck 4, 5; Goosen 7; Brink 8, 11; A. Maas 9; M. v. d. Maas 14, 15, 20; Kramer 19. De eerste duif werd om 10.10 uur geconstateerd en de 20e om 10.15 uur, zoodat het concours in 5 minuten verliep. Donderdag om 8 uur vergadering en Vrij dag aanstaande van 6 tot 8 uur inkorven voor Lier. Anna Paulown*. De kap.-luit, ter zee C, baron de Vos van, Stccnwijk, aangewezen voor den dienst im Oost-Indië, zal zijne bestemming volgen per s.s. Sibajak, van den Rott. Lloyd, dat 17 Sep tember van Rotterdam vertrekt. De luit. ter zee 2e kl. H. M. van Bemmelen, dienende bij dé Onderzeedienstkazerne te Wil lemsoord, is bestemd den 7en October a.s. per s.s. Marnix van1 St. Aldegonde naar O.-I, te worden uitgezonden en wordt in verband hier mede den i6en Sept. ter beschikking gesteld'. Off. van den M.S.D. 2e kl. H. de Vries Hz., die ontheven is van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-Indië, is 13 dezer met de In- drapoera van Tandjong-Priok vertrokken. Off. van dén M.S.D. 2e kl. E. Wijvecate, van de Onderzeedienstkazerne te Willemsoord1, wordt vandaag te Rotterdam geplaatst bij de maatschappij van' scheeps- en werktuigbouw Feijenoord en belast met het toezicht op dcu aanmaak voor werktuigelijk materiaal voor onderzeebooten. Off van adm. 2e kl. der zeerfiacht M. van der Vliet is, van zijn detacheering bij den dienst in Oost-India, hier te lande terug, gekeerd. Off.-vlieger 2e kl. M. Vaarzon1 Morel, die bestemd Is voor den dienst in Oost-Indië, zal vandaag met het as. Johan de Win uit Am sterdam daarheen vertrekken. Bij Kon. besluit van 8 Augustus zijn met 18 Augustus bevorderd: a. tot luit ter zee der 2e kl. de lult. ter zee der 3e kl. G< Quint, P. A. Riedel, A. M. Val kenburg, L. Brouwer, F. R. L. Gonggrijp, A. R. Kiès, H. M. Willemsen, H. L. NagtgUi Versteeg, H. Kolff, J. M. van Olm, H. C. Be- sangon, S. de Waal, L. D. de Kroon, D. L. van Elk, A. P. L. de Gelder, B. A. W. Beijer, R. HofstTa, J. W. Bach Kolling, G. P. de Lange, W. A. Montanus, M. C. van Grondelle, W|. J. Hootsen, H. W. A. Madsen, J. Winsser, G. E. A. Daane Bolier, J. H. Scheltema de Heere, M. G. Smalt, A. H. Deketh, K. G. Tiel en N. W. Sluyter; b. tot off. van den M.S.D. der 2e kl. de off. van den M.S.D. der 3e kl. C. B. Leeuwenburg, L. Kleiman en L. J. Keuken*; c. tot off. van adm. der 2e kl. de off. van adm. der 3e kl. C. A. de Poorter ea S. D. Duyverman. Toegekende brevetten: Korporaal-torpedomaker J. H. van Baate laar F.A.I. De majoor-torpedomaker R. H. Oosterhof repatrieert per s.s. Kor:ngin der Nederlanden, den 6en Augustus vsn Priok. Zondag j.1. hield dé postduivenvereeniging „Altijd Verder" een wedvlucht van af Bergen op Zoom (afstand 158 K.M.). De duiven wer-« den om 8 uur losgelaten. De eerste duif arri veerde om 9 u. 18 m. 13 sec.; dé laatste óm 9 u. 29 m. 44 sec. De prijzen vielen ah volgt: ie, 2e, 3e en 4c G. de Boe; 5e en 10e N. Spigt; 6e, 7e en 8e Jb. Cornelissen; 9e Gebr. van Steijn. Voor dezen tweeden dag was de publieke belangstelling in het Stadion te Heysel heel wat grooter dan Zaterdag; er zullen pl.m. 10 tot 12.000 toeschouwers geweest zijn. #1- vorens de eigenlijke wedstrijden een aanvang namen volgde eerste een koppel-race over 30 K..M. voor nieuwelingen en eenige handi cap-reces over drie ronden voor ae gisteren afgevallen amateurs. Een van deze races werd door van Steenbergen gewonnen, die echter in de beslissing vierde werd. De Duitscher Dash werd winnaar. Een dergelijke 'handicap- race voor afgevallen professionals werd door den Zwitser Ricihli gewonnen; v. d. Leur werd zevende. Om ca. 4 uur nemen de kwart-finales voor WOENSDAG 97 AUGUSTUS. Hilversum. 1875 M. Uitsluitend VARA-Uitzending. 8.00 Orgelspel door Joh. Jong. 9.00 Graromofóonpl. 10.00 Morgenwijding (VPRO). 10.15 Voordracht door Frits Tingen. 10.30 Ziekenuurtje. 11.30 Grammofoonpl. 12.00 Politleiber. 12.15 Concert. VAR A-Septet. I.45 Grammofoonpl. 2.30 Kindermatinée vanuit het Kurhaus te Scheveningen. 3-30 „Maak-het-zelf" cursus. 4.30 Vraaghalfuurtje voor kinderen. 5.iS Concert. VARA-Orkest. Intermezzo: Grammofoonpl. 7.00 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 7.45 Politieber. 8.00 Inleiding tot het Kurhausccmcert. 8.15 Concert vanuit het Kurhaus te Scheve ningen. In de pauze: Declamatie door Mevr. v. d. Veen-Wilson. Na afloop: Persber. en declamatie. II.00 ca. Grammofoonpl. Huizen, 298 M. Na 6 uur 1071 M. Uitsl. NCRV-Uitzending. 8.159-30 Morgenconcert. 10.3011.00 Zlekendienst. 11.00 Grammofoon. n-3012.30 Orgelconcert door M. F. Jurjaanz. 12.302.00 Solistenconcert. 2-°°2-45 Solistenconcert (sopraan, viool, piano). 2-45'3.15 Lezen van Ohr. lectuur. 3.154-IS Vervolg solistenconcert. 4.15 Grammofoon. 5 006.00 Kindéruurtje, 6.30 Koersen. 6-4°7-40 Chriat. liedjes met causerie door Joh. de Heer. 7.40 Grammofoon. 8.00 Concert door de stafmuziek van het 6e regimient infant, te Breda. Lezing. 10.20 Persber. 10.30'ii.oo Grammofoon. DONDERDAG 98 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. Uitsluitend AVRO-Uitzending. 8.019.45 Grammofoonpl. 10.00—10.15 Morgenwijding. 10.30—12.00 Concert door het orkest van het Rembrandt Theater te A'dam. ia.iga.00 Concert. AVRO-Kwintet. 2.002.30 Grammofoonpl. 3.00—4.00 Concert op orgel door Willem Zon derland. K. Kueter (cello). 4-003.00 Ziekenuurtje. 5.00—5.30 Grammofoonpl. 5.30-7-15 Concert door het Haagsch Harmo nie Orkest. 7-157-45 Radio-Volksuniversiteit. Huib Luns: „Kunst en cultuur". 8.00 Concert. AVRO-Vacantie-Orkest. 8.15—8.30 Haagsch Gemengd Koor „Ouder Ons". 8.30—8.45 Vervolg Orkestconcert. 8-459.00 Vervolg concert „Onder Ons" 9.00—9.35 Viool-recital door Albertina Ferrari 9.35—10.00 Vervolg Orkestconcert. 10.00 Persber. 10.15—10.30 Vervolg Orkestconcert. IO-3°— n.30 Dansmuziek door Haarlem'» £>a Ion-orkest. 11.30'12.00 Grammofoonpl. Huizen, 298 M. Na 6 uur 1071 M. 8.00—9.15 KRO. Grammofoon. 10.00-10.3° NCRV. Zang door dameskoortje. 10.30 11.00 NCRV. Korte ziekendienst. G?d9dien8tig halfuurtje. Trio Concert door het KRO.- 1.002.00 KRO. Grammofoon 2.00-3.00 NCRV. Grammofoon. ''SfK i~b. 5.00—6.30 Solistenconcert (sopraan, mezzo. sopraan, viool, piano). 6.306.40 Koersen. 6.40 Orgelconcert door G. ter Braake. 7.408.00 Grammofoon. 8(p~jI'?>WCtïnCft' Chr radi°-orkest o.l.v. v. d. Hurk. J. v. d. Ploeg- tenor. Lezing over den zorg voor het misdeelde kind 10.00 Persber. ALKMAAR, 25 Aug. Veemarkt. Aangevoerd: 84 vette koeien 280 —435, handel matig; 10 vette kalveren per kg. 1.10—1.50; 16 nuchtere kalv. (alacht) 12 32; 438 vette varken* (zware) per kg. 0.660.70; zouters per kg. 0.61—0.68. Handel goed. AiMSTERDAM, 25 Aug. Veemarkt. Aangevoerd: 450 vette koeien, ie kw. 1.10—1.20; 2e kw. 0.881.06; 3e kw. 0.720.86; 80 melk- en kalfkoeien 280 380; 123 vette kalveren, 2e kw. 0.83—0.86; 3e kw. 0.76—0.82; 33 nuchtere kalveren 14 ƒ23; 71 schapen 36—42; 680 varken» vleesch- varkens (90—110 kg.) 0.79-0.80; 140 paar den 120—230. AMSTERDAM, 25 Aug. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenimarkt waren de prijzen onveran derd. Aanvoer 4 ladingen, zijnde 1860 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Aug. 5700 stuks bloemkool ie s. 5.80—11.20; bloemkool 2e s. 1.401.60 per ioo stuk*; 30,000 kg. roode kool 0.60—3.40; 6400 kg. gele kool 1.50—3.10; 32,000 kg. witte kool 1.60-^2.50; 9000 kg. uien 2.70—3.80; drie lingen 2.30—2.40; nep 4.60—5.30; 650 kg. slaboonen 4.30—6.50; 4300 kg. tomaten: A 10.90; B 7.20; C 7.50; CC 2; 250 kg. bieten 0.902.90; 290 kg. anijboonen 7.80— 17.20; 14,000 kg. aardappelen: Schotsohe mui zen 3.80—4.80; schoolmeester» 3.70; Duc of York 3.50-3.60; eigenheimer» 6-6.20; drielingen 5.10-^5.30, alles per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 23 Aug. Aangevoerd: 9100 kg. aardappelen: Schot- sche muizen 3.10—3.80, groote 2.80—3.10, R. duken 2.40—3.30, eigenhelmesr 3.50, b*l. eigenheimers 4.10, drielingen 4.80-4.90; 8400 kg. uien: uien 2.20—2.90, drielingen 2.20—2.50, gele nep 4.205.70; 1400 kg. spercieboonen 2.20—3.70; 8700 kg. roode kool 0.60—1 70; 2600 kg. witte kool 1.50; 4800 kg. gele kool 0.80—2.40, alles p. 100 kg. Kipeieren per 100 stuks 5.25—6-26; eendeleren per 100 stuks 4.60; piepkui kens per stuk 0.10—2.50.

Heldersche Courant | 1930 | | pagina 8